uon Chatoux *3 O Goeiemorge». Connie De Soester Duinen CDA en VVD voelen niets voor discussie over 'Schuilkeldernota' in gemeenteraad Commissie gaat sport-tariefsysteem evalueren Ook voor jou 'n te gekke bril.., scliocmsikcr 'Van Weedestaete' krijgt geen blauwe zone Chatoux AVRO's Diligence in 'De Soester Duinen' Watertoren wordt woning Spullenhulp diep teleurgesteld in wethouder Frans Kingma PAGINA 2 WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 3 brilmode /Schoemaker hobby computers SPELCOMPUTERS DIT KAN ALLEEN Bij DE ECHTE KLEURENFOTO-SPECIALIST. juwelier REORGANISATIE KORTINGEN 10-20-30-40-50% BURG. GROTHESTRAAT13 TELEFOON 02155-23271 SOEST Openbare stortplaatsen worden opgeheven Plannen voor depot chemisch afval Soest/Baarn Zoals het een goede buur betaamt nodigen we je graag uit voor zo'n heerlijke tournedos Stroganoff aan tafel bereid (f29,95) SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 SOESTDUINEN KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Steuncomité 'Spullenhulphulp' opgericht ...Want waarom zou je met zo'n lelijk ding op je neus gaan lo pen als het anders kan. De onze zijn nog sterk ook! gediplomeerd optometrist lid O.V. birkstraat 2 soest tel:02155-12874 De commissie voor Algemene Be stuurszaken heeft maandagavond vrij uitvoerig gediscussieerd over de "Schuil keldernota" van de Soester vredes groepen IKV en Vrouwen voor Vrede, die zij het gemeentebestuur medio sep tember j.1. hebben aangeboden. In de nota "Schuilen voor de bom?" wor den kritische kanttekeningen gezet bij het civiele verdedigingsbeleid en vooral de rol van schuilkelders daarin, uitmondend in een voorstel aan de raad om op geen enkele wijze verder mee te werken aan het uitvoeren van het schuilkelderbeleid en geen gelden meer beschikbaar te stellen voor het onderhoud van de schuilkelder aan de Birkstraat, alsmede om de gemeente Soest "kernwapenvrij" te verklaren. Burgemeester Scholten, die de nota destijds als voorzitter van de raad in ontvangst had genomen en bij die gelegenheid had toegezegd haar als ingekomen stuk" te behandelen, in formeerde in eerste instantie naar de wensen van de commissieleden om trent de verdere behandeling van het stuk. Voor de leden was dat echter geen aanleiding om niet ook inhoude lijk op de nota in te gaan. Overlevingskansen De heer Bolhuis (CDA) betwistte de suggestie dat het bij de Soester schuil kelder zou gaan om een atoom-schuil kelder: "Dat is onjuist. De kelder is ook bruikbaar als het gaat om con ventionele wapens. Er is een heel scala van verschillende gevaren waartegen de kelder bescherming kan bieden en wij kunnen geen van allen beoordelen wat er allemaal kan gebeuren. Bij een conventionele oorlog biedt de kelder een bijdrage aan de overlevingskansen van Soester burgers." Over de behan deling van de nota merkte de heer Bolhuis op dat het College haar maar op de lijst van ingekomen stukken moest zetten, met het voorstel haar voor kennisgeving aan te nemen. Bert Krijger (VVD) vond de procedu re niet zo belangrijk. Hij deelde mee dat de VVD-fractie zich over de nota had gebogen en dat de vredesgroepen binnenkort een reactie van zijn fractie tegemoet konden zien. Wat hem betrof hoefde de nota dan ook niet op de raads- agenda te verschijnen. Inhoudelijk stelde hij zich op achter de heer Bol- Elke vrijdagavond en de hele zaterdag is een computer specialist present om alles van home-computers te demonstreren. Philips P 2000. 1495.- Acorn B.B.C. 2295.- ZX Spectrum 499,- ITT 3030 9100,- Comodore899,- Atari 199,- Philips199,- Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 huis. "Als de kelder alleen voor "de bom" zou zijn gebouwd, zou het inder daad een zinloze zaak zijn" Adriaan Pothuizen (D'66) kenschetste de nota daarentegen als een gedegen stuk werk. Hij nodigde het College uit zelf met een nota te komen, waarbij gebruik zou kunnen worden gemaakt van de nota van de vredesgroepen. Hij verklaarde overigens wel bezwaar te hebben tegen onderdelen van de voor stellen. Jan Visser (Prog. Soest) wees erop dat de kelder wel degelijk was ge bouwd tegen een atoomaanval. Boven dien, aldus Visser, zou de eerstvolgen de oorlog zeker geen conventionele, maar een nucleaire zijn. Hij bepleit te discussie in de raad. "De gemeente raad moet duidelijk zijn naar de be volking toe. Dit is geen zaak om binnen de commissie te houden". Hij vond dat de schuilkeldernota maar naast de rampwijzer in het elektriciteitskastje moest komen te hangen en kondigde aan de raad opnieuw om een uitspraak te vragen om Soest kernwapenvrij te verklaren. Principieel punt Raymond van Gelder (PvdA) wees er op dat zijn fractie zich altijd verzet had tegen de bouw van de schuilkelder, maar dat hij nog wel een keer hetzelf de wilde zeggen. Hij vroeg aandacht voor een ander element, namelijk dat meewerken aan het bestaande schuil kelderbeleid onderdeel is van de vre- des- en dan wel oorlogspolitiek. "Dat is een principieel punt. In hoeverre willen wij als raad van Soest vasthou den aan een militaire strategie, zoals de nota aantoont. Als het College vindt dat dit niet waar is, dan wil ik dat graag vernemen, in een discussie in de raad", aldus Van Gelder. "Werken wij in Soest mee aan een onderdeel van de bewapeningswedloop?" J. van Garderen (SGP etc.) zei graag een discussie in de raad tegemoet te zien over de kwestie, echter niet aan de hand van de nota van de vredes groepen, maar van het College. Burgemeester Scholten verklaarde het eens te zijn met de zienswijze van de heer Bolhuis. "Beter iets dan niets", aldus de heer Schol ten, die benadruk te dat bij een volgende gelegenheid de bouw van een schuilkelder opnieuw overwogen moet worden. Hij wees erop dat er in de Partij van de Arbeid niet eensluidend over het vraagstuk werd gedacht, hetgeen Raymond van Gel der geïrriteerd tot de opmerking bracht dat de burgemeester met argumen ten moest komen. "Wat partijgenoten elders in het land ervan vinden doet hier niet ter zake" Burgemeester Scholten bracht naar voren dat het beleid erop gericht was een atoomoorlog zo lang mogelijk uit te stellen, en dat de middelen daaraan dus moesten worden aangepast. Hij vroeg Van Gelder en Visser een ant woord te geven op de vraag welke be scherming zij de bevolking dan zouden willen geven tijdens een conventionele oorlog. Jan Visser reageerde: "Als u ons eerst vertelt welke bescherming u biedt bij een atoomoorlog' Ver genoeg Burgemeester Scholen repliceerde daarop met de opmerking dat de kel der in dat géval misschien net genoeg bescherming zou kunnen bieden, als "de bom" maar ver genoeg van Soest vandaan zou vallen. De heer Bolhuis wilde nog wel een ant woord van Visser en Van Gelder op de vraag of zij tegen de schuilkelder waren als deze een bijdrage zou kun nen leveren aan de overlevingskansen van Soester burgers tijdens een con ventionele oorlog, waarop Jan Visser antwoordde dat in deze tijd alleen een atoomoorlog te verwachten was. "Als dat niet zo is, moet u dat maar aantonen". Visser stelde zich achter het verzoek om een eigen nota van het gemeentebestuur. "U maakt zich nu afhankelijk van een slimme bou wer, maar Soest heeft er zelf geen geld voor over. Noem dat maar princi pieel Is dat nu een echt beleid? Ook Van Garderen en Pothuizen dron gen nogmaals aan op een eigen nota. Van Gelder bepleitte nogmaals dis cussie in de raad omdat de kwestie van de NAVO-strategie, waarin de bouw van schuilkelders blijkbaar past, een zaak was die boven ABZ uitging. Burgemeester Scholten merkte in dat verband op dat de aanleg van de schuil kelder in Soest voor de grootmachten die de strategie bepalen "totaal, maar dan ook totaal geen rol van betekenis speelt", en dat de kwestie, als die dan toch "breed" gezien moest worden eer der thuis hoorde op het niveau van het Europese parlement. "Ik geloof niets van de bewering dat schuilkelders atoomdrempelverlagend werken", aldus de heer Scholten, "maar mensen die er anders over denken moeten alle ruimte hebben". Hij sloot de discussie af met een op merking aan het adres van de opstel lers van de nota: "Het is in deze tijd goed dat we er rustig over praten. In die zin heeft uw nota daaraan een bij drage geleverd". De heer Scholten constateerde dat de meerderheid van de commissie geen behoefte had aan behandeling van de nota in de raadsvergadering. Over de wens van een eigen nota merkte hij op dat hij daaraan persoonlijk geen behoefte had, maar dat hij dit punt in het College ter sprake zou brengen. Hij stelde de commissie ook de "voor treffelijke" Amersfoortse nota over deze problematiek in het vooruitzicht. Er komt geen blauwe zóne langs de Dillenburglaan en Van Weedestraat. Dit hebben burgemeester en wethou ders de firma Birkstaete B.V. meege deeld. Birkstaete had om zo'n zone gevraagd voor de Dillenburglaan, een gedeelte van de Van Weedestraat en voor de parkeerplaatsen op de begane grond van het winkelpand "Van Weedestaete" op de hoek van de Van Weedestraat en de Dillenburglaan. Gemeentevoorlichter Van Os wijst er op dat het instellen van een parkeer- regiem niet alleen een zaak is van het college van burgemeester en wethou ders. Zo heeft Rijkswaterstaat het voor het zeggen voor wat betreft de Van Weedestraat, terwijl de parkeerruimte bij het winkelpand onder het gezag van de firma Birkstaete valt. Diefstal uit bouw- container Uit een bouwcontainer achter de De Colignylaan werd begin deze week voor 1700 gulden aan gereedschap ge stolen. De dader kwam binnen door het hangslot door te knippen en verdween met een handcirkelzaag, een boorma chine en een kabelhaspel. Voor wat betreft het instellen van een blauwe zóne heeft zich reeds eerder de vraag voorgedaan of het gewenst zou zijn de maximale parkeerduur in het winkelgebied Van Weedestraat te beperken. In het najaar 1981 is een parkeerduur - en intensiteitsonderzoek uitgevoerd. Daarbij kon geconclu deerd worden dat de gemiddelde par keerduur ongeveer 45 minuten bedraagt, terwijl bijna 70 procent van de par keerders niet langer dan een half uur parkeert. Er wordt derhalve in ruime mate kort geparkeerd. Het instellen van een blauwe zóne heeft daarom weinig effect. Ook Rijkswaterstaat heeft in het verleden afwijzend beslist op het gemeentelijk verzoek om een blauwe zóne daar in te snellen. Als ge volg van het onderzoek ziet het college dan ook geen noodzaak om een par- keerregiem in de Dillenburglaan in testellen. Wanneer Birkstaete bang is voor lang- parkeren op het terrein op de begane grond van het winkelcentrum, zal wel licht een oplossing gevonden kunnen worden in een gesprek met het bestuur van de winkelkring Van Weedestraat. Want het 'lang-parkeren' zal waar schijnlijk voornamelijk gebeuren door het winkelpersoneel van de winkels langs de Van Weedestraat. Snel. Lever vandaag nog uw kleurenrolletje bij ons in. Kunt u morgen na de lunch genieten van uw schitte rend afgedrukte kleurenfoto's. En nog op een groter formaat dan normaal ook! Zonder dat 't u een cent méér kost. Alleen bij ons: Van Weedestraat 17 - Soest Telefoon 02155-13917 Er komt een commissie, samengesteld uit de bestuursleden van de Sportstich ting, die zich gaat buigen over het ta- rievensysteem voor het gebruik van de verschillende sportaccommodaties. Het huidige systeem - beter bekend onder de aanduiding "passe-partout" - functioneert sinds 1978. Kenmerkend daarbij is de "hoofdelijke omslag", waardoor de tarieven ten opzichte van de gebruikers genivelleerd zijn. Vóór die tijd werd een systeem gehanteerd op basis van historisch gegroeide verschillen. Omdat enerzijds binnen het bestuur van de Sportstichting zelf behoefte werd gevoeld aan een discussie over het stelsel, maar anderzijds omdat de gemeenteraad in het kader van de bezuinigingsoperatie daarop heeft aangedrongen, zal het gehele systeem nu aan een uitgebreide evaluatie wor den onderworpen. Het bestuur van de Sportstichting besloot vorige week tot het instellen van een commissie ad hoe, die in februari een tussenrapport en in april een eindverslag moet gaan leveren. Over de personele samenstel ling van deze commissie werd in be sloten zitting gediscussieerd. Het bestuur stelde wel vast dat de com missie uit 3, 5 of hooguit 7 leden zou moeten geen bestaan, die allen min of meer "op dit terrein zijn ingewerkt", zoals voorzitter drs. G. Plomp het omschreef. Op voorstel van de heer H. Ankoné be sloot het bestuur in de commissie geen "experts van buiten" op te nemen, omdat er binnen het bestuur zelf vol doende kennis en ervaring op dit ge bied aanwezig is. Het bestuur verwierp een voorstel van de heer D. Stroband om niet eerder tot de instelling van de commissie over te gaan dat nadat de deelnemersver gadering erover had kunnen spreken en'eventuele suggesties had kunnen doen. De meerderheid van het bestuur meent dat het dan te lang gaat duren, voordat de commissie aan de slag kan. Het bestuur ging akkoord met het voor stel om in de commissie een even wichtige spreiding over de verschil lende sportvormen tot stand te bren gen, zodat zowel de zaalsporten als de veldsporten en het zwemmen erin ver tegenwoordigd zullen zijn. Atletiekbaan Het bestuur ging akkoord met het voor stel om medewerking te verlenen aan de aanleg van een atletiekbaan voor de atletieksectie van S.O.Soest (in de wandeling ten onrechte al vaak ge presenteerd ald de "Atletiek Vereni ging Soest", zoals de heer Moree op merkte). Tegelijk zal de accommoda tie van S.O.Soest voetbal met twee velden worden uitgebreid. Op vragen van de heer Stroband merkte voor zitter Plomp op dat deze "koppeling" zijns inziens geen extra risico inhield, dat de realisering van de atletiekbaan nog in gevaar zou kunnen brengen. S.O.Soest-voorzitter C. Boerkoel pleitte er vanaf de publieke tribune voor dat in 1985 het veld dat nu nog door de "Knickerbockers" wordt gebruikt, weer geheel ter beschikking van S.O. Soest komt, een suggestie die van har te werd ondersteund door de heer Ankoné en die door de heer Plomp zou worden "meegenomen", al wilde hij geen toezegging doen. HEEFT WEGENS De gemeenten Soest en Baarn berei den momenteel de instelling voor van een depot voor chemisch afval op het terrein van het kompostbedrijf Soest- Baara aan de Maatweg in Soest. Wet houder drs. J. Th. Oudemans legde er vorige week tijdens de openbare ver gadering van de Commissie Milieu beheer de nadruk op dat de plannen nog in een pril stadium verkeren "en eigenlijk alleen nog in de vorm van gedachten leven". Het opzetten van het depot wordt voor bereid om voortaan ook de "sluipende vervuiling" zoveel mogelijk te be perken. Het gaat vooral om chemisch afval uit het huishouden. Van de ge legenheid tot het instellen van het de pot zal het gemeentebestuur van Soest gebruikmaken om de bestaande open bare stortplaatsen voor grof huisvuil in Soest (aan de Schans) en Soester- berg (Anth. van Leeuwenhoeklaan) op te heffen. Bij wijze van compensatie wordt een nieuw terrein ingericht op het kompostbedrijf. Daar wordt dan di rect een begin gemaakt met het ge scheiden inzamelen van grof huisvuil, waarvan nu op de bestaande stort plaatsen nog geen sprake is. Bij het kompostbedrijf komen de containers voor papier, metaal, hout, etc. De heer J. A. P. Roodhuyzen van de gemeentelijke afdeling milieuzaken lichtte het plan van Soest en Baarn in de commissie milieubeheer toe., Het depot voor chemisch afval zal een onderdeel worden van een veel groter depot, waar voortaan ook het grove huisvuil naar toe gebracht kan worden. Het chemisch depot behelst een specia le container waarin alle chemisch af val uit huishoudens, horecabedrijven, sportkantines, culturele instellingen, etc. gedeponeerd kan worden. Het is niet de bedoeling dat bedrijven hiervan ook gebruik gaan maken. Zij moeten zelf, op grond van de wet chemische afvalstoffen, voor verwijdering zorgen. Onder het chemisch afval wordt onder meer verstaan resten van bestrijdings middelen, oplosmiddelen, verf, afge werkte chemicaliën, schoonmaak middelen, afgewerkte olie, accu's, lijm- resten, etc. Een deel van dit afval kan momenteel al elders worden gede poneerd, zoals batterijtjes bij de foto- handel, olie bij garages en geneesmid delenbij apotheken. Personeel van het kompostbedrijf zal toezicht houden op wat aan chemisch afval wordt aangeboden en tevens zorgen voor registratie ervan. Niet alleen de aard van het afval en de hoe veelheid zal worden genoteerd, maar ook de naam van de aanbieder. Om misverstanden te voorkomen zal de nadruk erop worden gelegd dat het afval zoveel mogelijk in de originele verpakking wordt aangeboden. Parti culieren kunnen het afval gratis aan bieden. Ook kleine bedrijfjes kunnen aan de Maatweg terecht, zij het dat de hoeveelheid die zij aanbieden geli miteerd zal zijn. Bovendien zullen zij een bijdrage in de kosten moeten be talen. Grote hoeveelheden zullen ze rechtstreeks naar het regionale depot in Amersfoort of een ander adres moe ten brengen. Het depot valt onder de Hinderwet, dus er zal een vergunning voor nodig zijn. Daarmee, en met de uitwerking van de plannen, zal nog geruime tijd gemoeid zijn. Naar verwachting kan het depot zeker niet eerder dan volgend voorjaar worden geopend, met gelijktijdige slui ting van de stortplaatsen voor grof huisvuil aan de Schans in Soest en de Anth. van Leeuwenhoeklaan in Soes- terberg. Soesterberg Voor Soesterberg zal mogelijk een an dere regeling worden getroffen, omdat men moeilijk van de inwoners kan ver langen dat men op de fiets stapt om enig chemisch afval naar de Maatweg aan het andere eind van Soest te bren gen. Met name de heer P. J. van den Breemer geloofde niet dat de mensen, zelfs niet uit Soest, zo gemakkelijk naar de Maatweg zullen gaan. Hij ziet meer in het creëren van een afzonder lijk gedeelte in de vuilniswagens voor het chemisch afval. De heer H. Kampf viel hem bij: men moet het de mensen zo gemakkelijk mogelijk maken, bij voorbeeld door met de vuilniswagens speciale zakken mee te geven. De heer P. Veen vroeg zich af of decentrali satie mogelijk is, bijvoorbeeld door het instellen van enkele voordepots, met name in Soesterberg. De heer W. van Roomen wees op het gevaar van kapot- gaan van flessen en eventuele vermen ging van gevaarlijke stoffen met alle gevolgen van dien. Dit aspect zal grote aandacht krijgen Overigens werd het plan door de com missie zeer positief ontvangen. Nu wordt het chemisch afval vaak in de gootsteen of het riool geloosd en daar moet het nu juist niet in, aldus de commissie. RESTAURANT Met Connie VinkJan Ghorisse, Eddy Christiani Op donderdag 3 november a.s. vindt in restaurant 'De Soester Duinen' een niet rechtstreeks uit te zenden opname plaats van AVRO's Diligence. Optre dende artiesten zijn Connie Vink, Jan Chorisse en Eddy Christiani. Zij worden begeleid door het AVRO Diligence-Orkest o.l.v. Pierre Biers- ma. De producer is Reinout Weidema. De zaal is open vanaf 44.00 uur en de opname begint om 14.30 uur. De toe gang is gratis. In verband met de te - verwachten drukte is het raadzaam te reserveren. Huifkar Verder zal er in de maand november iedere zondag een huifkar bij het res taurant staan. Vanaf 12.00 uur kan men gebruik maken van de brunch, met aansluitend een huifkartocht door de bosrijke gebieden van Soest en omge ving. De kosten bedragen 3,- p.p. Voor diegene die van de brunch ge bruik maken geldt een korting van 50?<£. Kinderen half geld, mits op schoot. Voor de winter staan ook weer grote plannen op stapel, waarschijnlijk een vervolg op de geslaagde Oostenrijkse avonden, die in het verleden bij 'De Soester Duinen' al een groot succes wa ren. Het is vrijwel zeker dat de sinds jaren niet meer gebruikte watertoren aan de Oranjelaan in Soest een woonbestem ming krijgt, nu burgemeester en wet houders in principe hebben besloten de bijzondere bestemming, die er op rust te wijzigen in een woonbestemming. Zij doen dit op verzoek van de eigenaar van de toren, het Waterleidingbedrijf Midden-Nederland (WMN) in Utrecht. Het bedrijf wil de toren kwijt en heeft hiervoor een koper, die er een exclusie ve woning van wil maken. Naar aanleiding van de informatie die het WMN aan het gemeentebestuur heeft gevraagd over de mogelijkheid tot het wijzigen van de bestemming, hebben burgemeester en wethouders zich bereid verklaard hieraan mee te werken, evenals aan het vooruitlo pen op de toekomstige bestemming door alvast een woonvergunning af te geven. Voor de bestemmingswijziging is overigens een verklaring van een bezwaar van gedeputeerde staten no dig. De watertoren in Soest staat op een hoogte van 20 meter boven Amster dams Peil. De toren zelf is 24 meter hoog en bestaat uit drie verdiepingen. Het ronde gebouw werd ontworpen door ir. Mertens en in 1930-'31 gebouwd in opdracht van de N.V. Arhemse Wa terleiding Maatschappij, waartoe des tijds de Utrechtse Waterleiding Maat schappij behoorde. De toren werd en kele jaren geleden al buiten gebruik gesteld omdat hij niet meer van belang was voor de watervoorziening in Soest. Het waterleidingbedrijf vindt het van belang dat de toren in Soest vanwege z'n karakteristiek in de oorspronke lijke staat gehandhaafd blijft, aldus een woordvoerder in Utrecht. Mede daarom was de gemeente de eerst- aangewezene om de toren aan te ko pen. Dat is evenwel niet gebeurd, vol gens gemeentevoorlichter Ben J. van Os omdat hiervoor de financiële mid delen ontbreken en overigens ook om dat het niet gemakkelijk een passende bestemming voor het gebouw te vinden zal zijn. Inmiddels heeft het WMN een belangstellende particulier gevon den. Of de koop doorgaat, hangt in dit stadium van de gemeente af. B. en W. hebben nu besloten de woonbestem ming goed te keuren. Over de verkoopprijs wilde de woordvoer der van het WMN niets kwijt. Het Wa terleidingbedrijf Midden-Nederland is tot stand gekomen via een groot aan tal fusies, waarbij de onroerend-goed- transacties niet van de lucht waren. In Utrecht zou men tevreden zijn met het bedrag waarvoor de toren mo menteel in de boeken staat. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Er is een steuncomité Spullenhulp hulp" opgericht met als doel Spullen- hulp in Soest, onlangs opgeheven we gens gebrek aan medewerking van de gemeente, opnieuw van de grond te krijgen. Gisteren zou daarover een ge sprek plaatsvinden, zo deelt Elly Joos- ten van de Stichting Spullenhulp in een persbericht mee. Dit is uitgegeven na de brief van de gemeente aan de stichting, waaruit blijkt „dat de ge meente ons niet op korte termijn kan of wil helpen", aldus het bericht. Nu het gevoel van verontwaardiging en teleurstelling enigszins is over wonnen, gaat de stichting aan de slag en zelf op zoek naar de mogelijkheid tot het betrekken van een noodkan- toortje, destijds het grote twistpunt op grond waarvan mede het besluit werd genomen om te, stoppen met Spullenhulp, de organisatie die ge bruikte en nog bruikbare goederen opnieuw in roulatie brengt en voor komt dat ze bij het grove huisvuil terechtkomen. „Tegenover al die mensen die ons missen en steunen en die van ons verwachten dat we weer open gaan, zijn we verplicht om weer aan de slag te gaan", aldus Elly Joosten, oprichtster van een stuwende kracht achter Spullenhulp. Het stichtingsbestuur wil tot een be sluit komen hoe en wanneer één en ander gerealiseerd zou kunnen wor den. De stichting heeft, zo schrijft ze, teveel vertrouwen en geloof in de ge- meentlei jke medewerking gehad. Daarin is ze diep teleurgesteld. "In plaats van de noodzaak om het ur gentste probleem: het niet hebben van een kantoorruimte op de Veld weg in te zien en de gemeentelijke schouders daar onder te zetten, is door middel van wethouder Frans Kingma (en anderen namen dat al te graag over) alleen maar gedramd over het niet aanwezig zijn van geldige papie ren. We voeren nota bene al jarenlang een perfecte boekhouding met werk- verslagen van week tot week. Dat wist wethouder Kingma, dat hebben we hem op de gesprekken in december 1982 en september '83 medegedeeld" Waarom de wethouder zich er zo van afmaakt, is de stichting een raadsel. Al weken ligt een financieel overzicht klaar. Daar gaat het helemaal niet om. De stichting vermoedt dan ook „dat Kingma zich helaas inlaat met ordinaire roddels. Helaas zijn we tot de conclusie gekomen dat de gemeen te niet zo rouwig is als Spullenhulp zou verdwijnen. Uit ambtelijk ge schrijf en commentaar blijkt niets van oprechte wil en inzet om Spullenhulp op korte termijn te steunen. Behalve Jan Visser is er ook niemand uit de gemeenteraad die heeft laten blijken iets voor ons te willen doen" Daarom gaat Spullenhulp trachten zelf, met hulp van landelijke en pro vinciale steunpunten en ook met hulp van het eigen steuncomité „Spullen hulphulp" de zaak weer van de grond te krijgen.

Soester Courant | 1983 | | pagina 3