EÉN STEREO AANBOD: ■Slfc Minolta introduceert de eerste 'sprekende' camera! Fred Oster presenteert Lions bingo-avond in Soest PVO stelt jubileumconcert uit Robert Paul theatershow, een programma vol vaart en variatie WÊÊÈk )ENSDAG 9 NOVEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 11 9 9 Eigen technische dienst voor snelle service en garantie Ipnieuw prijs- litreiking bij bondsspaarbank CAFÉ-RESTAURANT „SOESTER NATUUR" evaarlijke tanteldoelen in ■ioest weggehaald Wereldprimeur bij Foto Swager Inbreker aangehouden Voetgangster op trottoir aangereden 'Doorrijder' aangehouden Showband wordt uitgebreid Agenda De Borg HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Donderdag 10 november: Wildwechsel Filosofie Woensdag 23 november in De Borg Brandje in trein Koffiehuis te laat open en voorbehouden. m O n n n De compacte Alles-ln-Een stereo-combinatie, met radio, cassetterecorder, platenspeler en bijpassende luidsprekerboxen. 2 x 10 watt muziekvermogen. De compacte stereo-combinatie, heeft ook- Alles-ln-Een. Bovendien heeft hij een aantal bijzondere stereo-snufjes. 2 x 20 watt muziek vermogen. Met boxen. De compacte Philips stereo-combinatie F1628, een luxe stereoset met FM, midden- en 2 x korte golf, 2 x 27 W muziekvermogen. MD-platen- speler. Soft-touch bediening. scliociiiakcv Winkelkring van Weedestraat 78 - Soest Telefoon 17253 (Technische dienst 10344') I— 9, ^aandagmidag j.1. vond bij de Bonds- aarbank in Soest opnieuw een prijs- ptreiking plaats als afsluiting van de jjpedstrijd. Welke schoen past bij welke t? Ditmaal ging het om de jeugdige [eelnemers aan de wedstrijd die het fi- aal van de bank in Soest-Zuid had ge organiseerd op 9 september j.1., tijdens de grote braderie van Hartje-Zuid. De grinnaars konden hun prijs komen af dalen bij de Bondsspaarbank aan de besterbergsestraat. De beheerder, de heer P. Boers, deelde daar met gulle hand niet alleen limona de, maar ook een kalender en de prij- pn zelf uit: een chèque voor een iedrag op de Bondsspaarbank-re gening. ie prijzen vielen als volgt |e prijs, 100,-: Lieke v.d. Pol. prijs, 50,-Harriët v. Schaik. tot en met de 10e prijs, 25,-: Michiel ris, Paul Blom, Jessica Smit, Dirk den iroeder, Eugene v. Dijk, Simone Su- el, Sander Klaver en Marjolein v.d. tfel. Voor deze gelegenheid gingen de rijswinnaars met de heer Boers op de Dto. De ontbrekenden kunnen hun rijs alsnog komen ophalen. Sfeervolle zaal voor geheel verzorgde feestavonden, bruiloften, recepties, warm en koud buffet etc. Spec. prijzen. Cap. 200 personen In!.: 02155-13156 -11121 van Weerden Poelmanweg 4 Soest Gehele jaar open Ruime parkeergelegenheid >e door de gemeente op speelvelden replaatste kanteldoelen zijn verwij- erd. Wethouder drs. J. Th. Oudemans leelde dit vorige week mee in de com- nissie Bedrijven en Personeel. De doe- en zijn verwijderd naar aanleiding /an de ongelukken die ermee zijn ge- jeurd, enkele zelfs met dodelijk afloop. )ok in Soest zijn er enkele, zij het ninder ernstige, ongelukken mee ge leurd. De wethouder deelde mee dat alleen de grote, zware metalen doelen zijn weggehaald. Volgens de afdeling groen en recreatie van de gemeente - geldt dit echter ook voor de aluminium doe- .en, die aanzienlijk lichter zijn. De doe len zijn opgeslagen totdat een defini tieve beslissing wordt genomen wat ermee moet gebeuren. Hierover wordt in regionaal verband overleg gevoerd. De kans dat de doelen terugkomen, lijkt niet zo groot. Mogelijk dat alleen voor de lichtere, minder ge vaarlijke aluminium doelen een uit zondering wordt gemaakt. Als de zwaardere metalen doelen opnieuw wor den geplaatst, zullen ze moeten worden verankerd, en dat wil groen en recreatie juist voorkomen. Daarom werden de doelen ook neergezet, want vaste doe len hebben lelijke kale plekken op de grasvelden tot gevolg. De prijswinnaars met de heer Boers (in het midden) voor de Bondsspaar bank in Soest-Zuid. Interessant nieuwe in de fotowereld: goede foto's maakt u niet alleen meer met een goed stel ogen, maar nu ook met een goed stel oren. De Minolta AF-Sv is 's werelds eerste "spreken de" camera. Hij signaleert niet alleen wanneer er bij het fotograferen iets fout dreigt te gaan, hij vertelt het u ook. Bijvoorbeeld, wanneer u geen film heeft ingezet, dan zegt een vriende lijke, raadgevende stem: "Load film" (Zet een film in) en als u de flitser moet gebruiker hoort u: "Too dark, use flash" (te donker, gebruik de flitser). De AF-Sv is een zogenaamde klein- beeld compactcamera, waarbij "auto matisch" het sleutelwoord is. Neem bijvoorbeeld het inleggen van de film. Werkelijk het toppunt van gemak, dankzij het revolutionaire film systeem. Inleggen, doordraaien, terug spoelen, het gaat allemaal volledig automatisch. Ook de belichtingsregeling van de Mi nolta AF-Sv is natuurlijk volautoma tisch. Bovendien is de camera geschikt voor de nieuwste ISO 1000 films. Het auto-focus systeem, met scherpstel vergrendeling, neemt de zorgen over scherpstellen volledig uit handen. De Minolta AF-Sv heeft een ingebouw de, automatisch flitser die, nadat hij is opgeladen, zonder verdere instellingen gebruikt kan worden. Zo gemakkelijk wordt fotograferen met deze nieuwe, uiterst compacte Minolta. Naast de AF-Sv, brengt Minolta ook een identiek model zonder stern-syn thesizer op de markt. De signalering bij deze eveneens volledig automatische camera, aangeduid als AF-S, geschiedt door middel van LED- en piep-signa- len. Foto Swager in de Winkelkring Van Weedestraat vertelt u er alles over. De populaire AVRO-TV-presentator Fred Oster zal op vrijdag 18 november a.s. een grote Bingo-avond presenteren in de Mariakerk te Soest, tegenover Garage Stam gelegen aan het Nieuwer- hoekplein. De avond begint om 20.00 uur. De kerk gaat om 19.30 uur open. Fred Oster, die jarenlang de bekende "Weekendkwis" op het scherm bracht en tegenwoordig met het spelprogram- ma "Blokletters" hoog scoort, zal samen met zijn college John Schelf hout zijn medewerking verlenen aan deze avond, waarvan de opbrengst ge heel ten goede komt aan het heilzame werk van de Vereniging Spierziekten Nederland. Ieder jaar vindt in Crailoo bij Bussum een landdag van deze Vereniging plaats, waar uit het hele land kinderen, die lijden aan een spierziekte, samen met hun ouders bijeenkomen. In ons land zijn er zo'n 10.000 personen, die aan een spierziekte lijden. De patiën ten zijn overwegend kinderen in de leeftijd tot 18 jaar. Die leeftijdsgrens vindt zijn oorzaak in de zeer progres sieve aard van enkele van deze ziekten. Het sterftecijfer van kinderen, die lij den aan een neuro-musculaire aan doening is zeer hoog. De Vereniging Spierziekten Nederland, gevestigd in Baarn, stelt zich ten doel het welzijn van de patiënten en hun ouders te be vorderen, alsook het onderzoek naar oorzaken en mogelijkheden tot voorko ming en genezing van deze ziekten te activeren. Het werk wordt voorname lijk verricht door vrijwilligers. De bovengenoemde Landdag is een jaarlijks terugkerend gebeuren, dat niet meer is weg te denken uit het leven van patiënten en ouders. Men wisselt ervaringen en problemen uit en wordt voorgelicht door medische deskun digen. Een keur van vrijwilligers zorgt ervoor dat de kinderen worden gevoed, verzorgd en aangenaam beziggehou den. Dankzij de belangeloze medewer king van een groot aantal instanties en particulieren is het mogelijk de kosten betrekkelijk beperkt te houden, maar er is toch nog een flink bedrag nodig om 1500 ouders en patiënten zo'n dag te kunnen aanbieden. Vandaar deze Bin go-avond. De Crailoodag is gepland voor mei volgend jaar, maar de Bingo-avond is De Spoorwegpolitie hield afgelopen week in Utrecht een 39-jarige Tilbur- ger aan, nadat hij daar een aantal giro betaalkaarten trachtte te verzilveren die afkomstig waren van diefstal in een bejaardencentrum aan het Nieuwer- hoekplein in Soest. De man had daar bij een van de bewoners begin novem ber 13 betaalkaarten gestolen. Tien er van had hij al in geld weten om te zet ten, in diverse plaatsen in de omgeving Tevens bekende hij de diefstal van een bedrag van 350 gulden en twee gouden ringen, gepleegd bij een van de andere bewoonsters. Op de Burgemeester Grothestraat raakte zaterdagmorgen j.1. een 85-ja rige voetgangster uit Soest gewond, toen een 34-jarige Soester automobilist achteruit over het trottoir reed en haar daarbij raakte. Met verwondingen werd de vrouw voor onderzoek naar Zonnegloren overgebracht. De politie hield vorige week een inwo ner van Soestdijk aan, die op 16 oktober op de Lange Brinkweg een auto had aangereden, maar er zonder zich te melden vandoor was gegaan. Na de aanrijding had de recherche een aantal glassplinters en lakresten op straat aangetroffen. Bij nader onderzoek ont dekte men in Soestdijk enige tijd later een auto, die overeenkomstige schade had opgelopen aan een koplamp en aan de zijkant. De eigenaar werd aan de tand gevoeld en bekende. Omdat zijn auto ook niet verzekerd bleek te zijn werd deze in beslag genomen. De eige naar kreeg diverse processen-verbaal. De Soester muziekvereniging PVO heeft besloten tot uitstel van het jubi leum-concert ter gelegenheid van het 85-jarig bestaan, dat in november zou plaatsvinden. De vervanging van acht klarinetten en de daarmee gepaard gaande verschuivingen binnen het or kest maken een langere voorberei dingstijd noodzakelijk om tot een ver antwoord resultaat te komen. Voorzit ter H. Beulen maakte vorige week be kend dat het concert, dat wordt gege ven met medewerking van de gospel groep The Messengers, is verschoven naar maart 1984. Tevens kondigde de voorzitter de PVO-campagne aan die moet resulteren in een showband van meer dan honderd man. PVO kampte al enige tijd met het pro bleem dat een groot aantal klarinetten aan vernieuwing toe was. De instru menten vertoonden plotselinge defecten als het losraken van onderde len, die optredens in het openbaar on mogelijk maakten. Na enkele acties (een rommelmarkt, een brievenactie onder de Soester winkeliers en inwo ners en een blaaskapellenconcours) waren voldoende fondsen vergaard om tot aanschaf van nieuwe klarineten over te gaan. De blazers hadden tijd nodig om aan de nieuwe instrumenten te wennen, bovendien schoven de verschillende partijen naar boven: de tweede blazers werden eerste enz. Daarom achtte de vereniging het onverantwoord om het publiek te confronteren met een resul taat dat nog niet af was. Showband De groeiende vraag naar showbands heeft PVO doen besluiten om tot dras tische uitbreiding van zijn showband over te gaan. De band, die bestaat uit een showband/tamboerkorps, een vlaggengroep en een majorettenkorps telt momenteel zo'n zestig mensen. De muziekvereniging streeft naar honderd, hetgeen betekent dat zo'n veertig a vijftig mensen welkom zijn. Er bestaat een grote behoeft aan bla zers: trompettisten, trombonisten, sen sousafonisten. Wie belangstelling stap te wagen, kan rekenen op didac tische steun vanuit de vereniging. PVO heeft vijf muziekdocenten tot zijn be schikking die voor een opleiding binnen de vereniging zorgen. Boven dien krijgt men de instrumenten in bruikleen. Om tot een volwassen showband met een soepellopend, oogstrelend optre den te komen, heeft de vereniging de jonge showmaster Arie Meijer aange trokken die, zoals vorige week op een repetitie te zien was, met grote inzet de showgroep traint. De drumband heeft een driemanschap gekregen dat ervoor moet zorgen dat de band de muzikale basis gaat vormen van de showgroep. PVO heeft dus behoefte aan meisjes vanaf zeven jaar voor de showgroep en jongens en meisjes vanaf tien jaar die deel kunnen uitmaken van de drumfan fare. Een maximale leeftijd wordt niet gesteld. PVO houdt zaterdag 12 novem ber een open dag in haar gebouw aan de Rembrandtlaan in Soest om belang stellenden nader te kunnen infor meren. vlakbij, vrijdag 18 november in Soest. U kunt er een plezierige avond hebben en (wiè weet!fraaie prijzen winnen. Tot zelfs een geheel verzorgde buiten landse reis voor twee personen. Of een splinternieuwe fiets. Óf een autoradio, een donzen dekbed, een horloge, een tweezitsbank, een sporttas. Het wemelt van de prijzen, die 18e novem ber in de Mariakerk. En bovenal: U dient er een uitnemend doel mee Woensdag 9 november 9.00 uur Damesbowling Wijkvereniging 10.00 uur Bewegingsleer 10.00 uur VOS-kursus 14.00 uur Soos Veenbesstraat 19.30 uur Rijschool Los 19.30 uur Bedrijfsbowling Donderdag 10 november: 9.00 uur Seniorenbowlen 10.00 uur Volksdansen 15.00 uur Vergadering ABVA/KABO 19.30 uur Bridge Eemland 19.30 uur Bedrijfsbowling 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar Vrijdag 11 november 9.00 uur Seniorenbowling 19.00 uur Jeugdbowlen Wijkvereniging 20.00 uur Klaverjassen Wijkvereniging Zaterdag 12 november: 10.00 uur Mini-creatief markt Wijkver. 12.00 uur Bowling Tournooi SBB Zondag 13 november: 10.00 uur Bowling tournooi SBB Maandag 14 november: 19.00 uur Bowling SBB 19.30 uur Rijschool Los Dinsdag 15 november: 10.00 uur Komputer kursus Advisie 19.00 uur Bowling SBB 20.00 uur Lezing 't Nut 20.00 uur Advisie komputer kursus 20.00 uur Reanimatie-kursus Woensdag 16 november: 9.00 uur Damesbowling wijkvereniging 10.00 uur Bewegingsleer 10.00 uur Komputercursus Advisie 10.00 uur V.O.S.-cursus 14.00 uur Bowling wijkvereniging 19.30 uur Rijschool Lo s Donderdag 17 november: 10.00 uur Volksdansen 11.00 uur Senioren bowling 15.00 uur Vergadering ABVA/KABO 19.30 uur Bridge Eemland 19.30 uur Bridge Bilthoven 20.00 uur Bowling wijkvereniging 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar 20.00 uur Reanimatiekursus Vrijdag 18 november: 20.00 uur Vergadering "De Schakel" 20.00 uur Klaverjassen Tipsy Zaterdag 19 november: 14.00 uur Vergadering reisvereniging Maandag 20 november: 19.30 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur Bridgewedstrijd ONI/Eemland 20.00 uur Rijschool Loo 20.00 uur Vergadering D'66 Dinsdag 21 november: 19.30 uur Bridge ONI 19.30 uur Bowling S.B.B. Steenhoffstraat 46 telefoon 03155 - 195 77. Regie: Rainer Werner Fassbinder. Met: Eva Mattes, Harry Bar, Jörg von Liebensfels, Ruth Drexel, Rudof Wel- demar Breme.a. MuziekLudwig von Beethoven. Bondsrepubliek 1972. Wildwechsel is de 14de lange speelfilm van de vorig jaar overleden Duitse re gisseur Fassbinder. De film is geba seerd op het gelijknamig toneelstuk van Franz Xaver Kroetz. Het verhaal speelt zich af in het konservatieve zui den van de Bondsrepubliek. Hanni (Eva Mattes), een 14 jarig vroegrijp meisje, wordt door haar ou ders voor zeer onzelfstandig aange zien. Hanni leert op het pleintje in het dorp de 19 jarige Franz (Harry Bar) kennen. Franz is een typische 'halb- starke' kompleet met vetkuif, leren jas en brommer. Ze gaan heimelijk met el kaar om. Wanneer Franz uit jaloers heid door één van zijn vrienden wordt verlinkt, belandt hij in de cel. Wegens het verleiden van een minderjarig kind krijgt Franz negen maanden straf. On dertussen wordt Hanni door haar va der met geweld bedreigd, wanneer ze die jongen ooit weer ontmoet. Maar als Franz uit de gevangenis komt gaat de relatie gewoon verder of er niets ge beurd is. De film krijgt een drama- Een van de vele onderwerpen waar de ze werkgroep zich mee bezighoudt: Ge wetenswroeging. Een gevoel dat voor komt uit een sterk negatief oordeel om trent onszelf. Omtrent een gebeuren in het verleden, een handeling, een opstel ling jegens iemand of vele anderen. Gewetenswroeging is een ernstige frustratie, een frustratie die de zo noodzakelijke energie verslindt, die no dig is om tot bewustwording te komen van het feit dat, wat eens gebeurde, korrespondeerde met de geestelijke toestand waarin we ons op dat moment bevonden. Een moment dus in ons le ven waarin we nóóit anders hadden kunnen handelen. Door dit te gaan be grijpen, te gaan zien, verdampt de ge wetenswroeging in de bewustwording en kunnen we diezelfde energie gebrui ken om ons positief op te stellen tegen over onszelf wat een direkte goedé in vloed heeft op onze omgeving. Gewe tenswroeging is grof gezegd, zeuren met onszelf over iets dat nooit anders had kunnen zijn. tische wending als Hanni zwanger wordt. Het opmerkelijke van Wildwechsel is, dat zowel het specifieke van Fassbin der als dat van Kroetz er duidelijk uit blijkt. Ze waren ook geen onbekenden van elkaar, want Kroetz speelde in het anti-theater van Fassbinder. De toneelstukken van Kroetz hebben een aantal konstante lijnen. Ze spelen in het kleinburgelijke arbeidersmilieu in het zuiden van Duitsland en de hoofd personen vertolken naast de gangbare opvattingen voortdurend slierten van fascistische ideeën zoals die in Beieren nog duidelijk leven. Fassbinder heeft door de kamerastandpunten en de snel heid van monteren de onveranderlijk heid van het milieu en de onontkoom baarheid van de gebeurtenissen willen weergeven. Ondanks de gelijkgericht heid van Kroetz en Fassbinder, moest Fassbinder, via een procedure, de enkele scènes die hij aan het toneelstuk had toegevoegd verwijderen. Zo ver viel een incestueuze verhouding van Hanni met haar vader, die de situatie van het meisje beter onderbouwd had. Ondanks deze kleine tekortkoming is zowel de thematiek als de enscenering van Wildwechsel hecht en boeiend. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/CJP 4,-. Nu is nu en dat is het moment om ons bewust te worden dat wroeging ons heel iets belangrijks te vertellen heeft, het is een bewustwording die ons ver telt hoe hevig we met onszelf in konflikt zijn. Door ons dit bewust te worden, ontmoeten wij de positieve kant van gewetenswroeging en zijn we in staat ons evenwichtiger op te stellen in situaties die ons voorheen zo makkelijk uit ons evenwicht haalden. Voor levensinformatie richt deze werk groep zich tot de volgende filosofen J. Krishnamurti, Saswitha, Ramana Maharshi, Bhagwan, G. Gurdjieff, P. D. Ouspensky en vele andere die zich bezighouden of hielden met de esoterische wijsbegeerte. Bij interesse gelieve een van de vol gend en nummers te bellen: Coby Philipoom, tel. 02155-15483; Hetty Kuiphof, tel. 02155-22842; Brigitte Rijn- ders-Jordan, tel. 02155-11826. Op zaterdag 23 november a.s. brengt Robert Paul zijn fenomenale theater show ook in Soest, in De Borg. De spek- takulaire ontwikkeling van zijn eerste soloprogramma heeft Robert Paul ge ïnspireerd om zich in zijn nieuwe show nog meer als all-round showman te presenteren. Vorig jaar is de nieuwe Robert Paul Theatershow van start gegaan. Hierin treedt als gast de charmante danseres Eileen Egas op; zij is Roberts partner Vrijdagmorgen werd de politie telefo nisch medegedeeld dat de stoptrein van Baarn naar Utrecht ter hoogte van het station Soest-Zuid voor een deel in brand stond. Het harmonicagedeelte tussen twee treinstellen had vlam ge vat. De machinist had het vuur met be hulp van de in de trein aanwezige blus ser weliswaar weten te doven, maar het materiaal smeulde nog na. Ter na blussing werd de trein op de spoorweg overgang gereden, zodat de brandweer er gemakkelijk bij kon komen. In de tussentijd werd het verkeer over de Os- sendamweg omgeleid. De trein liep een vertraging van ca. 30 minuten op. De vermoedelijke oorzaak was een bran dende sigarettepeuk, die op het dak was eeeooid. in een aantal dansnummers en sketches. Daarnaast zingt Robert Paul enkele erg mooie liedjes, afgewisseld door een praatje, een typetje en - vanzelfspre kend - zijn verbluffend knappe imita ties. Met als basis de drie vaste ingre diënten, die alle aktiviteiten van Robert Paul kenmerken: zijn bij zondere talent, zijn optimale inzet en zijn onweerstaanbare enthousiasme. De Robert Paul Theatershow is een vrolijk, eigentijds programma. Dat is niet tegenstrijdig, vindt Robert, want lachen mag, ook in moeilijke tijden. Het publiek was het zo te zien roerend met hem eens. Vandaar, dat de Robert Paul Theatershow het tweede seizoen is ingaan. Toegangskaarten a 20,- (balkon 22,50) zijn vanaf heden verkrijgbaar aan het kantoor van De Borg, Willaert- straat 49, tel. 22188. De politie ontdekte vorige week dat een koffiehuis aan de F.C. Kuiperstraat het voorgeschreven sluitingstijdstip (24.00 uur) nogal ruim had overschreden. Om half een 's nachts was er nog volop volk aanwezig. De eigenaar kreeg een pro ces-verbaal.

Soester Courant | 1983 | | pagina 11