35 alter Heerlijk slapen op een Inventum zwakstroomdeken. Sporthygiëne Enorme belangstelling voor cross van Paardensportcentrum Soest Ruiterbe wijs-examens bij Stichting Ruitersport centrum Eldorado ProJuventute 1 IwOENSDAG 9 NOVEMBER 1983 SPORT SOESTER COURANT feestweekend |s.V. Eemland tienjarig bestaan SPORT PAGINA 21 SwSSSj 3* jm B Het vertrek van de schaatsers en schaatsters van 'Eemland' luinkikkers Itweede in de competitiewedstrijd ZWEMMEN KETTING FORMULIEREN in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Twee eerste plaatsen tijdens cross Heerlijk slapen op de behaaglijke warme Inventum zwak stroomdeken. Veilige IKIuÊl warmte door de transformator, die van 220 Volt, veilige zwakstroom maakt. Er zijn 6 royale dekens in één en tweepersoons uitvoering. Dekens die bovendien nog wasbaar zijn ook. Met 3 jaar garantie. Er is al een Inventum onderdeken voor 129,- bij: VERTROUWD LV.S.B.I ver stevigt koppositie DAMMEN Van het crosslront Eef van den Brink loopt zich in de kijker te Sliedrecht ATLETIEK Bij feest en partij, GEBAK van De kip- en eierspecialist CAFÉ DE NAALD VERKLEY! RUITERSPORT Gooische Trouw- centrale Glashandel Van Ede Glasreparatie Het Vleescentrum iranip Ifalwirle*r KOOP ÉÉN OF LIEFST MÉÉR ORANJEKALENDERS 1984 (Nederlands en/of viertalig) DE PRIJS IS F 9,— In verband met het 10-jarig bestaan lvan S. V. Eemland vertrokken 142 leden (vrijdag 4 november richting kampeer, (centrum "Alinghoek" te Drouwen. Het Igehele kampeercentrum werd afge- Kiiurd. Daar aangekomen werden ze terwelkomd met koffie en gebak De- eerste avond werd geheel verzorgd boor eigen leden met sketches, zang lendans. heren veteranen speelden de vol lende ochtend een gekostumeerde Voetbalwedstrijd. Tevens was er een fceslaagde speurtocht georganiseerd Eemland zou Eemland niet zijn als dé Iniddag niet geheel in het teken stond Van schaatsen op de ijsbaan te Assen, Vvaar allen een dankbaar gebruik van hiaakten. Tenslotte werd de tweede Avond opgeluisterd door de groep Inge [en de Music Boys. fce derde dag werd er door de pupillen Ven zeskamp gespeeld, waarna er 's Iniddags een tiental huifkarren klaar stonden en heel Eemland kon genieten Van de prachtige omgeving van Assen, kan het eind van de middag werd de leragtocht aanvaard en was men om ftl.45 uur weer bij het V.V.Z.-terreïn. pet was een zeer geslaagd festijn, Vaar met genoegen op terug gekeken Van worden. Ter herinnering aan deze lagen, werd door de heer H. Butzelaar Ven fotoreportage gemaakt. Foto: Goos van der Wilt iaterdag trok een groot aantal zwem- liters van de wedstrijdploeg naar Doorn fcrn aan de 2e competitiewedstrijd deel Ie nemen. Het was de bedoeling om Veer net zo goed voor de dag te komen als tijdens de le wedstrijd, hetgeen ardig gelukt is. De volgende wedstrijd s pas op 21 januari, zodat hiervoor nog uim 2 maanden hard getraind kan fvorden. De resultaten waren Om. vrije slag: Dp deze afstand zwom bijna iedereen feen pers. record, nuschka Spelbos 43.8 ntonio v.d. Hengel 38.6 pebastian Borsje 43.5 landra Uyland 34.1 arbara Schippers 36.6 Êlonique van Diermen 35.8 ytarco Brons bleef met 35.8 net iets oven zijn record. 50 m. rugcrawl: xel de Zoete (33.2), Ralph Hellebrand 3.7), Cita Teunisse (39.3) haalden [hun record naar beneden. Verder wa- en de resultaten: Arnoud Banda 15.9, Annet de Kievit 38.5. Ada Kievit 41.-. D.00 m. rugcrawl pp de eerste plaats eindigde Sandra LJyland met 1.24,9 en Ingeborg Uyland «teerde 1.28,3. Petra Rademaker, die geblesseerd was, liet 1.30,8 afdrukken. Om. vlinder: bp de kortere sprintafstanden blijven 6e zwemmers erg goed presteren. Tersoonlijke records 'waren er voor: Emke Fopma: 32.2 pert Boom 36.8 Ronald Smits 31.8 alph Hellebrand 33.3 nuschka Spelbos 57.7 betra Rademaker zwom 43.6. Ingeborg IJyland en Arnoud Banda werden ge diskwalificeerd, Axel de Zoete noteer- |e 33.8. 100 m. vrije slag: Van de 6 zwemmers wisten er 4 hun eigen record te breken n.1.: Steven Uyland 1.11,5 (le plaats) Erwin Overgoor 1.12,1 (2e plaats Emke Fopma 1.02,7 (3e plaats) Bert Boom 1.10,0. 100 m. wisselslag: Ronald Smits 1.17.3 Emke Fopma 1.17.2 Bert Boom 1.21.0 100 m. schoolslag: De volgende zwemmers vestigden een nieuw pers. record: Monique van Diermen 1.37.5 (3e plaats) Evert Jan v.d. Hengel 1.50.4 (2e plaats) Cita Teunissen 1.32.7 Susan v.d. Hengel 1.41.0 De overige resultaten: Barbara Schip pers 1.31.7 (le plaats), Anneliek Druyff 1.56.8 (le plaats), Ada Kievit 1.26.0 (le plaats), Annet de Kievit 1.36.8, Erwin Overgoor 1.33.9 (3e plaats), Ste ven Uyland 1.34.5, René v. Walsem 1.38.2, Sandra Uyland 1.35.4 (2e plaats), Marco Brons 1.45.8 (3e plaats), Antonio v.d. Hengel 1.50.1, Sebastian Borsje 1.55.9 en Karin v. Dorrestein werd ge diskwalificeerd Zondag 30 oktober werd in de Turf ge- zwonnen om 't clubkampioenschap van de Duinkikkers. Er waren ongeveer 120 deelnemers, zodat het voor de jongsten misschien wel wat te lang duurde. De tribune was de hele middag over bezet zodat *t aan aanmoedigingen niet ontbrak. Om ongeveer 18.00 uur kon de uitslag bekend gemaakt worden. Eerst waren er prijzen voor leden die de meeste loten voor de "Grote Club actie" verkocht hadden. Sandra van Vliet lag met 172 verkochte loten ruim aan kop en had dus duidelijk de eerste plaats verdiend. Daarna was de beurt aan de heer Kie vit, voorzitter van de Duinkikkers, om de medailles uit te reiken. Bij de recreatieve afdeling bleek de komst van de vele nieuwe leden duidelijk een versterking, want ook van hen werden er enkelen op het erepodium geroepen. Uitslagen: Meisjes onder 8 jaar: 1. Lisette Elsin- ga. 2. Miriam Koole. 3. Tessa van Wijk. Jongens onder 8 jaar: 1. Jorik Bremer. 2. Bastiaan Marsman. 3. Philip Kagenaar. Meisjes onder 10 jaar: 1. Nicolette du Rieu. 2. Monique van Egdom. 3. Sandra Kok. Jongens onder 10jaar: 1. Dirk den Broeder. 2. Steven Steen. 3. Pieter van Schalkwijk. Meisjes onder 12 jaar: 1. Marja de Zoete. 2. Sterrin Schaap. 3. Petra Wildenburg. Jongens onder 12 jaar: 1. Marco Brehter. 2. Oscar Hugen. 3. Paul Moonen. Meisjes onder 14 jaar: 1. Maike de Gier. 2. Niki van Dorre- steyn. steyn. 3. Nancy Beets. Jongens onder 14 jaar: 1. Arjen Sneep. 2. Gert Knol. 3. Serge Panzel. Heren: 1. Robert Bakker. Ook de wedstrijdgroep van de Duin kikkers heeft tijdens het clubkam pioenschap zijn beste beentje voorge zet. Er werden scherpe tijden gezwom men en veel leden hebben hun persoon lijke records verbeterd. Na een lange middag, met opvallend veel valse starts, kon de eindstand bij de diverse leeftijden worden opgemaakt. Jongens onder de 8 jaar: le Eric van Walsem. Jongens onder de 10 jaar: le Ronald Plagge. 2e Evert-Jan v.d. Hengel. 3e Henry Hooft. Meisjes onder 10 jaar: le Annelieke Druyff. 2e. Karin Dorre stein. 3e Mary-Jane Beyer. Jongens onder 12 jaar: le Marco Brons. 2e Antonio v.d. Hen gel. 3e Xander Bremer. Meisjes onder 12 jaar: le Petra Rademaker. 2e Ingeborg Uyland. 3e Anuschka Spelbos. Jongens onder 14 jaar: le Steven Uyland. 2e René van Wal sem. 3e Erwin Overgoor. Meisjes onder 14 jaar: le Sandra Uyland. 2e. Sonja Fugers. 3e Lauret Uyland. Jongens onder 16 jaar: le Axel de Zoete. 2e Arnoud Banda. 3e Ralph Hellebrand. Meisjes onder 16 jaar: le Barbara Schippers. 2e Monique v. Diermen. Heren: le Emke Fopma. 2e Ronald Smits. 3e Bert Boom. Dames: le Ada Kievit. 2e Annet de Kievit. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 De atletiekvereniging Soest heeft het crossseizoen op uitstekende wijze inge zet. Tijdens een tweetal wedstrijden werden diverse ereplaatsen behaald door een aantal Soester atleten. In Hil versum bij de sterk bezette Maple-Leaf Loop, werd Bas van Os bij de jongens B op overtuigende wijze eerste. Angelo van Leijenhorst deed maar heel weinig voor hem onder en werd bij de jongens C op ze.er goede wijze tweede. Ook tij dens de Grebbebergcross in Rhenen gaven Soester atleten hun visitekaartje af. Zo werd Brit Gijtenbeek bij de jongens pupillen A op een sterke ma nier eerste, terwijl Martin Erkal in deze categorie 8e werd. Bij de meisjes pupillen A werd Yvette Haring 2e. Ny- ree Rademaker werd bij de meisjes D 5e. Hier werd Astrid Boerboom 6e, Bianca Lenarduzzi 8e, Mirella Eken 18e en Esther Kok 19e. Bij de jongens D werd Jan Jaap van Beest 5e, Yasja Thasing 16e, David Brouwer 19e en Maurits Jansen 22e. Prenella Radema ker werd bij de meisjes C 10e. Arnold Vonk kreeg de derde prijs bi] de jongens C, terwijl Christiaan Vonk in deze groep 5e werd. Bij de jongens B werd Eelco Moree 8e en Dennis Essel- man lle. Tenslotte werd bij de jongens A Kees Versteegh 8e. Van Weedestraat 78 Soest - Tel. 17253 et eerste tiental van Damvereniging oest-Baarn heeft de zeer belangrijke itwedstrijd H.D.G. (Hilversum) met ucces afgesloten. Het werd na een pannend duel 12-8 in het voordeel van e Soestenaren. 'e promotiekansen van het eerste eam zijn door deze overwinning op- ieuw gestegen. Met dan nog de wed- trijden A.D.G. 2 (thuis) en Almere 1 uit is de promotiekans zeer groot, et 2e tiental van D.V.S.B., op bezoek ij Maarssen 2 nam de beide punten ok mee naar Soest, hoewel een gelijk- pel nog wel tot de mogelijkheden be oorde. Dit tiental heeft met nog 3 wed- trijden te gaan nog steeds een 3e posi- e aan de kop. e wedstrijd D.V.S.B. - U.D.G. is ook uer erg belangrijk voor de kopgroep, jk voor de kopgroep. .V.S.B. 3 moest maandagavond m eist een fikse nederlaag incasseren, net maar liefst 17-3 werd hier verlo- en. De tot nog toe 5e plaats in de 2e asse Óóst voor D.V.S.B. 3 is hier- nede verspeeld maar de resterende edstrijden is er nog kans op een iets ogere klassering. e standen in de U.P.D.B. competitie gesp. punten 6 11 le Klasse West gesp. punten 1. D.V.S.B. I Soest-Baarn6 12 2. Maarssen I 6 li 3. H.D.G. I (Hilvers.6 8 4. Kortenhoef 1 67' 5. Huizen 2 6 6 6. Loenen I 65 7. Almere I 64 8. A.D.G. 2 Amersf.6 4 9. Excelsior (Utrecht) 6 3 10. Loosdrecht 2 6 0 2e Klasse West: gesp. punten 1. Woerden I 6 12 2. Culemborg I 6 9 3. D.V.S.B. 2 Soest-Baarn6 9 4. U.D.G. 3 (Utrecht) 6 8 5. Houten I 6 6 6 Maarssen 2 6 5 7. Loosdrecht 3 6 3 8. Kortenhoef 2 5 2 9. Loenen 2 5 2 10. Nieuwegein 2 6 2 oofdklasse: A.D.G. (Amersf.) Bunschoten U.D.G. (Utrecht) O.G. Utrecht 5. Huizen 6. O.G. Zeist [7. Bussum Woudenberg Loosdrecht 0. Vinkeveen 10 7 In de overgangsperiode van weg- naar cross-seizoen hebben een tweetal A.V. Soest-lange-afstandsatleten deelgeno men aan de bekende Maple-Leafloop te Hilversum, een cross over 8.250 meter op een redelijk zwaar parkoers nabij Anna's Hoeve. Voor Gert de Ruygt was dit de eerste confrontatie met dit specialistenwerk. Hij wist zich direkt bij de start in de kopgroep van 6 man te nestelen en bleef lange tijd goed meegaan. Deze at leet, die nog maar net is begonnen met op snelheid gerichte training, kon het tempo van de geroutineerde lopers nog niet voldoende volgen, maar beet zich na terugval uit deze groep vast op een zeer verdienstelijke 6e plaats in de tijd van 27 min. en 20 sec. Eric Bos deed ook wat van hem verwacht werd en startte zeer voortvarend ondanks dat hij niet geheel fit was. Dit speelde hem toch wat parten in de eindfase van deze wedstrijd. Erik streed voor wat hij waard was en kwam binnen op een mooie 14e plaats in 29 min. 1 sec. Geïnspireerd door de opvallende resul taten van zijn klubgenoten van atle tiekvereniging Soest vertrok Eef van den Brink samen met teamgenoot Dick den Oude voor een wegwedstrijd over een afstand van 10 Engelse, mijlen te Sliedrecht. Dit gebeuren met vele grote jongens aan de start vond afgelo pen zaterdag onder goede omstandig heden plaats. Eef zag zijn leidersposi tie om de Soester Runnerscup nog niet bedreigd, maar raakte de beste sei zoentij d op deze afstand vorige week wel kwijt aan Gert de Ruygt, een nieuw talent van A.V. Soest, die vorige week in Bussum 55 min, en 11 sec. no teerde. Eef van den Brink liep daarom van start af een aanvallende wedstrijd en opende zeer snel, waarbij Dick den Oude lange tijd in zijn gezelschap ver bleef. In het verdere verloop van de strijd gaf de wedstrijdervaring van Eef de doorslag en moest Dick enig ter rein prijsgeven. In deze wedstrijd met veel talent, die gewonnen werd door Cor Vriend, eindigde Eef van den Brink zeer eervol op een 9e plaats in de tijd van 53 min. en 50 sec., hetgeen een ruime verbetering van zijn persoonlijk record betekende. Dick den Oude, die sterk aan het terug komen is, liet merken, dat er ook met hem rekening gehouden dient te wor den. Voor hem was een 16e plaats in de tijd van 55 min. en 25 sec. een prima re sultaat. Het was de tweede keer binnen enkele weken, dat hij zijn persoonlijk record op deze afstand scherper stelde. Nogal wat sporters duiken direkt na het sporten de kantine in of gaan meteen naar huis. Ze vergeten dan, dan het noodzakelijk is het lichaam na het sporten te ontdoen van stof, vuil en ingedroogd zweet. Hierbij zijn warm water en zeep nodig, want het vet laat zich moeilijk op een andere manier verwijderen. En natuurlijk moet je na het douchen niet weer je bezwete sport- kleding aantrekken Voeten De verzorgihg van de nagels van tenen en vingers vraagt de volle aandacht. De teennagels moeten recht en niet te kort worden geknipt. Te lange na gels worden blauw bij het dragen van (sport) schoenen en te korte nagels kunnen in het vlees ingroeien. Vergeet ook niet je voeten - vooral tussen de tenen - goed te drogen. Hin derlijke voetschimmel is anders vaak het gevolg. Vooral jongeren hebben soms last van (voet)wratten. Deze gaan op oudere leeftijd vanzelf weg, maar met name voetwratten kunnen veel last bezorgen. Je kunt ze proberen te verwijderen met een wrattenstift of met wratten- tinctuur. Wanneer dit niet lukt, kan de huisarts de wratten wegnemen. Gebit Een ander belangrijk punt is de ver zorging van het gebit. Regelmatig en goed borstelen met een niet te oude tandenborstel is vereist. Een halfjaar lijkse controle door de tandarts even eens. Zo kunnen tanden en tandvlees worden vrijgehouden van sluimerende infecties en rottingsprocessen, waarin bacteriën weilig tieren. Deze bacteriën veroorzaken tandbederf, maar kunnen ook gemakkelijk in de bloedbaan te recht komen en dan bijvoorbeeld in fectieziekten veroorzaken. Denk eraan dat je na koorts en infectieziekten weer rustig je konditie opbouwt, want die is behoorlijk achteruit gegaan. Van Weedestraat 75 Tel. 12823 Wat een spanning, zo'n cross bij het Paardensportcentrum. Dat zal zondag ook wel wat worden met springen, als de volgende rubrieken gespron gen worden: 60 cm, 80 cm, 100 cm. Zeer goedkoop Bestellen aan de bar van de manége: elke vrijdag. Onze kinderen rijden ook bij het Paardensportcentrum Soest. En ze hebben nu ook allemaal leuke pony's erbij wat erg leuk is voor de kinderen. Elke zaterdag en woensdag. Stadhouderslaan 15 Soest - Tel. 14428 19 november: Live Music 'The Moonligts' Wat een prachtgezicht, zo'n cross. We hopen dat het zondag 13 november ook spannend wordt met springen in de Bosstraat. Afgelopen zondag was het zo ver dat voor de eerste keer het Paar densportcentrum Soest een cross organiseerde door het Landgoed van de familie De Rijk. Onder enorme be langstelling van jong en oud begon het hele gebeuren. Om 10.00 uur 's mor gens was het al een drukte van belang in de Bosstraat. Het parcours lag er goed bij na het mooie weer van de voor gaande dagen. Begonnen werd met de 60 cm. voor paarden en pony's. Dit was natuurlijk niet te zwaar gebouwd, vooral omdat het voor velen de eerste keer was dat ze aan een cross deelnamen. Gelukkig verliep alles goed en werd er goed ge sprongen. De uitslag was als volgt 1, C. Lebon met Bruintje, tijd: 0,53 sec. 2. S. v. Hornsveld met Silver King, tijd: 0,54 sec.2e C. Eisenburger met Silver King, tijd: 0,54 sec.; 4e G. Vermeulen met Silver King, tijd: 0,57 sec.5e J. Er- mans met Ringo, tijd:0,57.5 sec. Na de prijsuitreiking en de ereronde door het land begon de 80 cm. Dit was al weer wat moeilijker en meer voor ge vorderde ruiters. De wallen en de op en afsprongen werden feilloos geno men en alles ging op tijd. Over het hele terrein stonden dan ook mensen van De Bosruiters om dit alles te controleren. De uitslag was als volgt le F. v.d. Moden met Wig Wam, tijd: 0,55.31 sec.; 2e W. Schallies met Re vanche, tijd: 1,01 sec.; 3e C. de Ruig met Uniboy, tijd: 1,02 sec.4e R. Male- stein met Pasha, tijd1,3 sec.5e S. Su- kel met Pasha, tijd: 1,07 sec. Na de prijsuitreiking en de ereronde was er een kleine pauze en konden de deelnemers aan het 1 meter parcours vast de paarden losrijden, want nu kwam het erop aan'. Hekken, sloten, op- en afsprongen zaten allemaal in het 1 meter-parcours. De paarden scheer den over de hindernissen door het land en door de bossen; overal stonden hindernissen. Dit was pas echt cros sen De uitslag was als volgt le F. v.d. Moolen met Wig Wam, tijd: 1,25 sec.; 2e H. Verbeek met S.L. Valley, tijd: 1,29 sec.; 3e W. Schallies met Revanche, tijd: 1,30 sec.; 4e H. Verbeek met S.S. Valley, tijd: 1,34 sec.; 5e A. Vissers met Fire, tijd: 1,57 sec. Het Paardensportcentrum Soest den De Bosruiters kunnen terug zien op een prachtig paardensportevenement, met dank aan alle medewerkers en spon- sers en de familie De Rijk, die deze cross mogelijk hebben gemaakt. Ge zien de deelname zeker voor herhaling vatbaar aangezien de deelname enorm groot was, ook van buitenaf. Vele deel nemers kijken inmiddels al weer uit naar a.s. zondag 13 november. Dan start Simone Sukel op Pasha. het springen binnen bij het Paar densportcentrum Soest, en kan weer iedereen deelnemen, ook van kan weer iedereen deelnemen, ook van buitenaf. De volgende rubrieken zullen verreden worden: 60 cm. voor paarden en pony's, 80 cm., 1 meter. De punten tellen tevens mee voor de samengestel de wedstrijd, waarvan de eerste prijs is een televisie, de tweede prijs een radio cassetterecorder, de derde prijs een fiets, de vierde prijs een klokradio, de vijfde prijs een hoofdstel, en vele andere luxe prijzen. Tot ziens op zon dag 13 november bij het Paardensport centrum, Bosstraat 37, Soest. Tel. 02155-13138. Tröuwrijden en luxe verhuur Antieke Engelse taxi's Tel. 02159-18881 Wij doen zondag nog niet mee met springen, want we rijden pas bij Paardensport centrum Soest. Wel rijden we elke vrijdagavond in de veteranenles. Dat is lachen geblazen. Wij staan dag en nacht voor U klaar, ook in het weekend. NIEUWEWEG 3 TEL. 16055 Wat 'een prijzen, daar bij het Paardensportcentrum Soest. Televisie - Radiocassette - Fiets en vele luxe prijzen. Zondag 13 november spring- wedstrijd vqor paarden en pony's. Voor een goed stuk vlees naar een echte slager! Birkstraat 49 - Soest Groothandel en Horeca* service. Dat was nog al wat. die cross bij Paardensportcentrum Soest. Wat een goed idee, zo n samengestelde wedstrijd! Zondag 13 november springen: 60 cm. 80 cm. 100 cm. Afgelopen zaterdag legde een 20-tal amazones onder gunstige weersom standigheden het examen voor het Rui- terbewijs af. Voor dit doel had de heer G. van Duinkerken zijn keurig ver zorgde "Duinbak" welwillend ter be schikking gesteld. Om ca. 10.00 uur kon de eerste groep het spits afbijten. De kandidaten waren bloednerveus en de paarden lek ker fris, zodat het wel op de rijkunst aankwam om in het zadel te blijven. De examinator van de Stichting Re- creatieruiter, de heer A. Sprangers uit Gilze, had er zichtbaar plezier in. Nadat de meeste spanning geweken was en de paarden wat uitgedarteld waren, moest iedere amazone dui delijk tonen, dat zij de drie gangen, n.1. stap, draf en galop (zowel op de rech ter als op de linker hand) volledig be heerste. Daarbij bleek dat de lessen van de bedrijfsleider/instrukteur, de heer F. Pols, hun uitwerking niet ge mist hadden: alle kandidaten behaal den voor dit praktische gedeelte een ruime voldoende. Naast de beheersing van de drie ge noemde gangen werd er verder gelet op: Correkt op- en afstijgen; Elementaire kennis van de korrekte houding te paardOmgang van de ruiter/amazone met het paard; Kennis omtrent het goed passen van het harnachement; Kennis van de gedragsregels in het ter rein en op de openbare wegen. Nadat men het rijtechnische gedeelte had afgelegd, ging men omstreeks 12.00 uur naar het leslokaal van de ma nege, waar het theoretische gedeelte werd afgenomen. De kandidaten kregen een lijst met 35 multiple-choice vragen voorgelegd, waarvan er mins tens 27 juist beantwoord moesten wor den. Om 13.15 uur kon de heer Sprangers de uitslag bekend maken, maar al vorens dit te doen ging hij uitvoerig op zijn bevindingen in, die hij in z'n totali teit als zeer bevredigend had ervaren. Hij komplimenteerde de heer Pols voor zijn prima voorbereiding en het stich tingsbestuur voor de uitstekende kon ditie van de paarden en de harnache- menten. Tot zijn vreugde kon hij mee delen, dat voor het rijtechnische ge deelte iedereen was geslaagd en dat slechts twee amazones het theoretische gedeelte een keer moesten overdoen. Daarna werden de beoordelings-cerfifi- katen met een persoonlijk woord uitge reikt, waarna de voorzitter van het stichtingsbestur de heer Sprangers hartelijk bedankte voor zijn deskun dige, maar bovenal sympathieke ju rering. Uit het warme applaus van alle aanwezigen bleek, dat men hier volle dig mee instemde. Vermeld dient nog te worden dat manége Eldorado onlangs het predi kaat "Federatie-Rijschool" heeft ge kregen. Dit houdt in dat er door een ge diplomeerde instrukteur, de heer Fred Pols, die zijn opleiding in Deurne ge volgd heeft, les wordt gegeven. Daar mee is manége Eldorado de enige Fe deratie-Rijschool in Soest! WSsWfc* i :'.w GEEF DE JEUGD EEN KANS Duizenden kinderen worden in hun ontwikkeling belemmerd. GEEF DE JEUGD EEN TOEKOMST Vele kinderen en ook ouders kunnen geholpen worden. DANK ZIJ UW HULP: leert een gezin weer met elkaar praten; voelt een kind zich weer begrepen; hoeft een jongere misschien niet weg te lopen. KOOP DE PRO JUVENTUTE ORANJEKALENDER Om de kinderen goed te helpen is inzet nodig, maar ook goede voorzieningen en deskundige mensen. De overheid betaalt lang niet alles en daarom hebben wij Uw hulp hard nodig. exclusief verzendkosten POSTGIRO 51.74.00 te Amstelveen Kalcnderaktie Pro Juventutc Postbus 84-6950 AB Dieren Telefoon (08330) 15588

Soester Courant | 1983 | | pagina 21