ijn. ek Wat doet u zaterdagavond? Reuzentaart voor 'vijf-vijvenploeg' van tffriftland College Burgemeester Scholten bij opening Knotwilgseizoen 1799.- 2399.- 1999.- m Soester VVV nieuw leven ingeblazen Prinsenbal in 'Soester Natuurbad' jj WOENSDAG 9 NOVEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 7 Stabiel aar lang op. Het lotheek snte op ifsluiten utheek- nio% v rente 'Tnaar :e9%. )%,dan aar 8%. )dan itheek Hypo- tte- Maak 7iseur aaten n van ar alle lente 3^^ 4 U gaat op visite en neemt „Falcon Crest" op u gaat de nachtdienst in en neemt „Urbanus Live" op u kijkt naar de door u gekozen video speelfilm r" m'i NIEUW Vrijwilligsters aan het werk in Informatiecentrum Zaterdag 12 november: Commissie akkoord met verkoop bosschuur I Stuur met lederen L. bekleding van het nault 18 Turbo Afstandsbediening w.voorportrWergrV Aan alle P /.gemak is lacht: elec- ;che zijruitbedienino orin). Met soepel leer beldj. :-de versnellingshendei Stijlvol: verchroomde '.portiergrepen. 1(3 Dashboard --.„,iV/.cnge,:Vj-. ceerdeimd. denconsole in de stijl';" van de 15 GTS» GTX. Bij de tijd: een handio digitaalklokje 5 luid sprekerboxen in de rportieren. Foto: Goos van der Wilt Oor- en oogstrelend: de Philips autoradio/ ttespeler. (Type AC t.w.v. f 479,-). .Lichtmetalen dline" velgen. Renault adviseert elf Oh.- ft leerlingen van het Chr. College Griftland aan de Noorderweg in Soest zijn vorige week de gelukkige winnaars geworden van een reuzen- taart met een doorsnede van meer dan één meter. Dat was de hoofdprijs van een wedstrijd, georganiseerd door het Wiskundetijdschrift "Pythagoras." Het ging er daarbij om het grootste aantal natuurlijke getallen te vormen met behulp van vijven. Gedurende een aantal weken zijn de Griflanders, op één na allemaal uit de zesde klas VWO, onder leiding van de wiskunde-docenten Jan van Vliegen en Gerrit de Bruyn met het vraagstuk in de weer geweest. Met behulp van alle imogelijke wiskundige handelingen - o)ptellen, aftrekken, delen, vermenig vuldigen, machtsverheffen. wortel trekken, etc. ("het aantal wiskundige tekens gaat mijn pet te boven," gaf Griftland-rector Mulder in zijn openingswoord toe- slaagden zij erin maar liefst 5496 verschillende getallen teivormen. Het grootste getal dat de Griftlanders vonden zag er (in vijvenzo uit: (5+5) 5! 5!x5!x5!. In gewone cijfers uit gedrukt: het getal 144 gevolgd door niet minder dan 122 nullen Het gehele uitgeschreven getal tooide het plafond van de aula van het Grift land College, waar de feestelijke uitrei king van de taart vorige week woens dag plaatsvond. De redacteur van Pythagoras, de heer Ernst, bood de taart aan. In zijn toe spraakje, dat voortdurend door ap plaus werd onderbroken ("menen jul lie dat nou, of staan jullie me te bela zeren?") zei hij, zelf ook met verbazing te hebben gezien wat je allemaal met vijf vijven kunt doen. "Als dat met het examen ook zo was, zou 't helemaal mooi zijn," vond hij. De "vijf-vijvenploeg" bestond uit de volgende leerlingen: Armande Slagter, Carolien Meyer, Karin Kowie, Peter Brinkerink, Jaap van der Windt, Wolter Sillevis Smitt, Barbara Reids- ma, Inge Hoving, Linda Hoebe en Gonny de Rie. Namens hen legde Jaap Gezamenlijk zette de vijf-vijven-ploeg het mes in de taart. van der Windt voor iedereen op zeer begrijpelijke wijze uit hoe de ploeg de getallen had gevonden. "Toen we eenmaal bezig waren konden we niet meer terug. We raakten verslaafd, al werden we er soms knap zenuwachtig van. Maar ondanks alle depressies hebben we steeds uit een ding moed geput.de taart!" Op humoristische wijze bedankte hij de schoolleiding en de redactie van Pytha goras ("u hebt ons van de straat ge houden"), de ouders ("die ondanks alles toch van ons zijn blijven hou den") en de heren Van Vliegen en De Bruyn "ze zijn als vaders voor ons ge weest"). Onder de klanken van Beethovens vijfde symfonie werd tenslotte de taart op het podium gebracht, waarna de leerlingen gezamenlijk het mes hanteer den om het meer dan 50 kilo wegende gevaarte aan te snijden. HG07 aterdagmorgen j.1. is ook in Soest het totseizoen van start gegaan. Zoals in de zeven voorgaande jaren gebeurde Hat door de medewerkers van de vrij- irillige natuurbeheerders van de groep Bijltjesdag" onder leiding van Chris iJiterwijk, die zaterdag naar het stuk Bnd langs de Stadhouderslaan waren etogen om de daar aanwezige knot- ilgen weer van de overtollige takken p ontdoen. Ivenals vorig jaar was ook burge- ïeester P. Scholten gedurende enige jd van de partij. Voordat hij per- Donlijk de zaag in de takken zette •ilde de burgemeester nog wel een aar woorden van waardering kwijt oor de inzet van de groep knotters, die it jaar met ongeveer 15 man (en één rouw) present waren. De deelnemers wamen overigens niet alleen uit oest, maar ook uit Arnhem en Zwolle. )e heer Scholten zei het op prijs te tellen weer bij de actie aanwezig te nogen zijn en gaf Chris Uiterwijk het dvies te blijven streven naar uitbrei- ing en verjonging van de groep, om- at Chris zelf inmiddels "ook een dagje >uder wordt." De burgemeester onder streepte nog eens het grote belang van vrijwilligerswerk, omdat de gemeente Soest zich geen betaald werk meer kan permitteren, "en Soest zou Soest toch niet meer zijn als de wilgen niet geknot werden." Chris Uiterwijk maakte van de gele genheid gebruik om de burgemeester te wijzen op het belang van het stukje landschap aan de Stadhouderslaan. Burgemeester Scholten hanteert de zaag, terwijl Chris Uiterwijk toekijkt. Foto: Goos van der Wilt "Dit is het visitekaartje van Soest, maar het is nog altijd niet veilig ge steld. Het zou ook onder de natuurbe scherming moeten vallen, "aldus Chris Uiterwijk. Hij hoopte dat de gemeente er in de toe komst rekening mee zou houden, vooral met het oog op het provinciale streekplan. Hij overhandigde de burge meester als dank voor diens bijdrage een "gevuld" takkenbosje. De afgezaagde takken en twijgen wer den ingezameld en opgehaald door een wagen van het dierenpark in Amers foort. De dieren lusten het verse groen namelijk erg graag, en bovendien is het een gezonde aanvulling van hun da gelijkse voeding. 3 Kodak 4 kleurnegatief filmpjes (voor 36 kleurenfoto's) 1 voorde prijs vanj van oosten fotografie Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel HET WITTE HUIS in Soest kirk Ook gelegenheid voor bruiloften en partijen Birk9traat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147» -14140 Telex 79479 nl Snelheidscontrole Op de Nieuweweg hield de politie vorige week een snelheidscontrole met behulp van de radarapparatuur. Van de 550 passerende automobilisten waren er elf in overtreding. De hoogste snelheid die gemeten werd was 71 km. per uur. Gratis permanentje Een naar schatting 55 a 60-jarige dame heeft zich onlangs bij een kapsalon aan de Kerkstraat van een uiterst voorde lig permantent laten voorzien. Tijdens de behandeling vertelde zij allerlei droevige verhalen, die niet nalieten grote indruk te maken. Toen het op af rekenen aankwam ontdekte zij dat ze haar portemonnee had vergeten. Dat was echter geen groot probleem, legde ze uit, want ze zou hem wel even gaan halen. De dame gaf een naam en een adres op de Birkstraat op en verdween. Bij de kapsalon heeft men haar nooit teruggezien. De schade bedraagt 106 gulden. Wtt „x„ MITSUBISHI HS 303 VHS videorecorder, 5 motoren, 12 kanalen, opname timer Nu GRATIS thuisbezorgd BLAUPUNKT RTV 322 14 dagen, 4 programma's timer, 12 kanalen, i.r. afstandbediening, dolby ruis- onderdrukking, slow motion 2593 GRATIS afgeregeld GRATIS proefgeplaatst ,;L' PANASONIC NV 600 VHS videorecorder, 14 dagen 4 programma's timer, 12 kanalen, i.r. afstand bediening, OTR toets, super still picture. Nu Panasonic Hi Grade de supertape KENWOOD KV 903 VHS videorecorder, 14 dagen timer, i.r. afstandbediening, 8 kanalen Steenhoffstraat 13a - 15 - Soest SONY SL-C 30 E Betamax videorecorder, 7 dagen 2 programma's timer, 12 kanalen, i.r. afstandbediening nu 1895. Telefoon 1 21 32 Geluidsapparatuur ge stolen Uit een garagebox aan het Saenredam- plantsoen werd vorige week niet alleen een bandrecorder, maar ook een radio- cassetterecorder weggenomen. De ei genaar deed aangifte,bij de politie. De dief heeft vermoedelijk gebruik ge maakt van een valse sleutel. Autodieven aangehouden De politie in het Gelderse Renkum heeft vorige week een 35-jarige in woner van Oosterbeek en een 37-jarige Nijmegenaar aangehouden wegens autodiefstallen. Zij bekenden ook op 21 oktober een poging te hebben onder nomen om in Soest auto's te stelen. Dat deden zij bij een garagebedrijf aan de Birkstraat. Zij waren destijds door de Soester politie ondervraagd, echter zonder dat men aanvankelijk iets be- lastends had kunnen ontdekken toen zij zich verdacht ophielden bij het garagebe drijf. Later ontdekte men dat zij een stel autosleutels op het dak hadden ge gooid, waarschijnlijk toen zij de politie zagen naderen. Met ingang van 1 januari volgend jaar gaat de Soester VVV weer zelfstandig aktief worden voor de eigen bevolking en voor de toerist. In het gemeentelijk informatiecentrum wordt een hoekje vrij gemaakt voor specifieke VVV- taken. Voor de „bemanning" is een aantal vrijwilligsters aangezocht. Eind vorig jaar moest de VVV haar ak- tiviteiten staken, omdat door het weg vallen van gemeentelijke subsidie de informatrices niet meer betaald kon den worden. De verenigingsvorm werd veranderd in een stichting en in af wachting van betere tijden werden de aktiviteiten op een zacht pitje ge zet. Alleen de Oude Ambachtenmarkt en een tweetal concerten werden dit jaar georganiseerd. Sindsdien heeft het bestuur van de Soester WV niet stil gezeten. Vele vergaderingen werden gehouden om te De Soester Karnavalsvereniging De Narre Knollen organiseert aanstaande zaterdag weer haar jaarlijkse Prinsen bal, het traditionele openingsbal van het karnavalsseizoen waarop de Prins, zijn adjudanten en Raad van Elf offi cieel worden voorgesteld en geïnstal leerd voor het seizoen 1983-1984. Voor het komende seizoen is door het bestuur en Raad van Elf van de Narre Knollen al een enorme berg werk verbet ter voorbereiding op hel „grote gebeuren" dat zal plaatsvinden in februari 1984. Gezien het programma dat er voor deze dagen is samengesteld kan men aannemen dat karnaval- vierend Soest zich op kan maken voor een daverend karnavalsweekend. Als gewoonlijk zal de start van het seizoen, officieel op de elfde van de elfde, geschieden op het Prinsenbal dat zaterdag de twaalfde van de elfde zal worden gehouden in restaurant Soester Natuurbad, aanvang 20.30 uur. Deze avond zal in het teken staan van de installatie van de prins voor het nieuwe seizoen waarbij tevens zijn ge hele gevolg zal worden voorgesteld aan het publiek. De muzikale omlijs ting van de avond is in handen van de vier-mans-formatie "December". Als de ongetwijfeld goed gevulde zaal getuige zal zijn van het korte Zaterdag zal bekend worden welke gezichten de vraagtekens zullen in vullen onder steken van Prins en Ad judanten van de Narre Knollen. officiële gedeelte van deze avond zal ook een eind komen aan het gissen en raden naar de „nieuwe Prins", wat onder karnavalsminnend Soest veel vuldig is gedaan. De avond is bij alle leden van de Narre Knollen officieel aangekondigd, maar het is vanzelfsprekend, dat eenieder die de sfeer op zo'n karnavalsavond eens optimaal wil proeven van har te welkom is aan de Van Weerden Poelmanweg, aanvang 20.30 uur. trachten Soest weer zo spoedig moge lijk een eigen VVV te geven, waar de ingezetenen alle gewenste informaties op toeristisch gebied konden halen en waar men ook weer kon boeken voor theatervoorstellingen in het hele land. Financieel moest alles kloppen, omdat men ervan moest uitgaan dat de ge meente geen subsidie meer verleent. Daardoor is de VW voor wat de infor matrices betreft, terecht gekomen bij vrijwilligsters. In wezen is het feit dat de gemeente geen geld heeft om invalkrachten te betalen voor het informatiecentrum een geluk geweest voor de VVV. De situatie bij het gemeentelijk infor matiecentrum is thans, dat het ge sloten is wanneer één der informa trices een vrije middag heeft. Dat be tekent dat veelvuldig mensen voor de gesloten deur komen. Ook bij vakan ties moest de gemeentelijke informa tieverstrekking gestopt worden. Deze situatie verandert straks in het nieuwe jaar. Doordat de VVV in eerste instantie tussen 11.00 en 15.00 uur ge opend zal zijn, ontstaat door deze ope ningstijd de mogelijkheid de bezoekers die met specifieke vragen komen voor het gemeentelijk informatiecentrum, op te vangen wanneer anders het info centrum gesloten zou zijn. Op die ma nier kan de service-verlening van de gemeente doorgaan. Deze oplossing is het resultaat geworden van het kon- takt dat het bestuur van de VVV hééft gehad met het college van burgemees ter en wethouders. Servicepakket De service die de Soester VVV met in gang van het nieuwe jaar weer biedt aan de toerist en aan de eigen plaat selijke bevolking, kan in drie onder delen opgesplitst worden, namelijk voorlichting, bemiddeling en verkoop. Onder voorlichting moet men verstaan toeristische en recreatieve informatie niet alleen wat Soest en haar omge ving betreft maar over het hele land; sociale, culturele en maatschappelijke informatie, evenementen-informatie; informatie over vervoersverbindingen en akkommodatie informatie. De be middeling bestaat uit evenementen-re serveringen en theaterbesprekingen. Achter 'verkoop' moet men zien de verkoop van kaarten, plattegronden, fiets- en wandelroutes en toeristische Volgend jaar wordt in ieder geval weer de Oude Ambachtenmarkt op Hemelvaartsdag gehouden. Verder is Soest op zaterdag 12 mei startpunt voor de Landelijke Fietsdag van de ANWB. Al 77 jaar Op 5 mei 1906 werd de Soester WV opgericht onder de naam „Soest-Voor uit". De vereniging had tot doel Soest te promoten in binnen- en buitenland. Vanuit een bescheiden lokatie aan de Van Weedestraat werd die doelstelling met veel verve verricht. Velen kwa men naar het informatiebureau om meer van Soest te weten te komen. Op die manier kwam heel wat geld naar Soest, dat anders in andere ge meenten besteed zou worden. Met haar zevenenzeventig jaren is de Soester WV één der oudste VVV's uit de zeer wijde omgeving. Dat het bestuur reeds weer na één jaar de VVV-deuren kan openen, is ook te danken aan de donateurs die de VW trouw zijn gebleven. Vanaf volgend jaar hoeft men dan ook niet meer naar de VVV-kantoren in Baarn of Amersfoort. In Soest, op het ver trouwde adres aan de Steenhoffstraat 9, kan men alle informatie krijgen. Benzinediefstal Een bewoner van de Titus Brandsma- straat kwam vorige week tot de ont dekking dat uit zijn tank 10 liter ben zine verdwenen was. De auto stond bij zijn huis geparkeerd. Hij deed aangifte bij de politie. 'Niet erg elegant' vond de commissie Bedrijven en Personeel de verkoop van de voormalige bosschuur die als onderkomen diende voor personeel van de afdeling groen en recreatie in het bos langs de Soesterbergsestraat bij De Duizend Dennen. De schaats vereniging Eemland, de nieuwe eige naar is er dolblij mee, maar de om wonenden hebben hun bedenkingen. Terecht eigenlijk, vond de commissie, omdat de gemeente eerder in een brief liet weten dat het gebouwtje zou wor den gesloopt. Uit de krant moesten de buurtbewoners later vernemen dat van sloop geen sprake meer zou zijn, omdat de gemeente het had verkocht. Overigens gingen de commissieleden wel akkoord met de nieuwe bestem ming. Alleen werd gevraagd toe te zien op een juist gebruik van het gebouw. Het was juist het plan van de schaats vereniging, opknappen van het gebouw om er ook vergaderingen te houden, dat de omwonenden doet vrezen dat het gebouw niet alleen maar als kleed gebouw voor boslopen gebruikt zal worden. De commissie ging ook akkoord met het krediet voor het bouwrijpmaken van het plan Parklaan. De heer J. J. Ebbers (VVD) maakte er bezwaar tegen dat de exploitatie-opzet niet bij de stukken ter inzage had gelegen. Hij kreeg die alsnog overgelegd.

Soester Courant | 1983 | | pagina 7