groei c.n bloei Q R Stalenhoef bv Gooise Operette Vereniging brengt 'Der Bettelstudent' WJ Grote belangstelling voor poëzie-happening in Artishock Rubberen Robbie in De Molensoos Loco-burgemeester Plomp aan de pomp 't Nut geeft kans aan Jong Talent door een teken- en schilderwedstrijd ter ere van het 200-jarig bestaan WOENSDAG 23 NOVEMBFR 1983 SOESTER COURANT PAGINA 17 Heidetuinen Groet een vrind en help een kind Auto-plaatwerk/Spuitbedrijf 2 1e Heeserlaantje 2 Soest Telefoon 02155-18600 2 HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Robert Paul theatershow Donderdag 2b november: Le petit soldat van Luc Godard Vrijdag 25 november: Komisch duo 'De Duo's' Zondag 27 november: Feest in Kinderfilmhuis Zilveren bestek buit bij inbraken Agenda De Borg de uitgebreide collectie Unicef wenskaarten is verkrijgbaar bij: Fa. de Ster, Van Weedestraat 7 'De Bereklauw', Steenhoff- straat 63 Unicef voor hulp aan kinderen Unicef wenskaarten Getrouw aan de traditie brengt de Gooise Operette Vereniging, ook in het 17e jaar van haar bestaan, weer een avondvullende produktie op de plan ken. Na voorafgaande, zeer geslaagde opvoeringen van operettes, zoals o.a. lm vveissen Röss'1, Der Vogelhandier, Pariser Leben en de komische opera Die Verkaufte Braut, is dit jaar de operette Der Bettelstudent van Carl Millöcker aan de beurt. Zowel op vrijdag 25 november en zaterdag 26 november a.s. zal de Gooi se Operette Vereniging in theater 't Spant in Bussum complete uitvoe ringen van deze bruisende operette verzorgingen. "Der Bettelstudent" wordt tot de meesterwerken van de Weense Operette school gerekend en tevens beschouwd als de meest succes volle operette uit de vele andere, die aan het muzikale brein van Carl Mil löcker zijn ontsproten. Vanaf de première, op 6 december 1882 in Wenen, streed deze operette om de hoogste muzikale eer met andere pronkjuwelen van operettekunst zoals "Die Fledermaus (1874) en Der Zi geunerbaron (1885) en de triomftocht door Europa en de wereld, waaraan "Der Bettelstudent" in die periode begon, gaat ook heden ten dage nog onverminderd voort. De handeling vindt plaats in Krakau, in het jaar 1704, toen Polen een vazalstaat was van de Saksische keurvorst August de Ster ke. Tegen een historische achtergrond van overheersing en bevrijding, tegen af wisselende decors van gevangenismu ren, marktkramen en adellijke salons, speelt zich een burleske, humorvolle, doch tevens romantische - en uiteraard in geluk uitmondende - intrige af, die haar ontstaan ontleent aan de welbe kende "schouderkus" (Achich hab' sie ja nur auf die Schulter geküsst). "Der Bettelstudent" biedt de operette liefhebbers alles wat zij zich op dit ge bied maar kunnen wensen: een grote en gevariëerde rijkdom aan spranke lende en meeslepende melodieën voor solisten, ensembles en koor, wervelen de dansscènes in wals- en (Poolse) mazurka-tempi, feestelijke mars liederen, humor en charme, snel wis selende en kleurrijke beelden, kortom een hartverwarmend, oogverrukkend en het gehoor strelend muziekfestijn. Onder de "verlicht despotische" lei ding van muziekdirecteur Hans G. Janssen en regisseur Rob Bon wordt momenteel keihard gewerkt aan de "finishing touch", want de Gooise Ope rette Vereniging, die dank zij haar talloze opvoeringen in theaters, con certzalen, tehuizen, alsmede in de open lucht tijdens braderieën en andere festiviteiten, een uitstekende naam in de regio (Gooi, Vechtstreek, Eemland) en daarbuiten heeft opgebouwd, rekent het zich tot haar plicht deze reputatie gestand te blijven. De voorstelling van zaterdag 26 no vember is reeds uitverkocht. Op grond van de grote belangstelling, die steeds weer voor de uitvoeringen van de Gooise Operette Vereniging wordt getoond, verdient het, ter voor koming van teleurstellingen, aanbe veling om nog snel kaarten te reser veren bij mevr. R. Giling, Mossemeent 18 in Hilversum, tel. (02159)-35269. AFDELING SOEST De belangstelling voor heide en heide tuinen is de laatste jaren zienderogen toegenomen. Een heidetuin kan geheel tegemoet komen aan het verlangen naar een meer natuurlijke, minder strak gelijnde tuin. Helaas bestaan er nogal wat misverstanden over aanleg en onderhoud van heidetuinen, zoals: "Heide doet het overal en eenmaal aangeplant heb je er jaren geen omkij ken meer naar.Een heidetuin behoort weliswaar niet tot het type tuin waarin men iedere dag bezig moet zijn, maar voor het behoud van gezonde planten en een rijke bloei is regelmatig onder houd alsmede enige kennis van zaken vereist. Voor de liefhebbers van heide en heidetuinen verdient dinsdagavond 29 november a.s. extra aandacht, want dan zal in de bovenzaal van het Me disch Centrum aan de Nieuweweg een lezing gehouden worden door twee sprekers, die op het gebied van aanleg en onderhoud voor de nodige deskun digheid beschikken. Deze lezing wordt georganiseerd door "Groei en Bloei" van de afdeling Soest van de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde. Wanneer men zijn tuin wil beplanten met heide en heide-achtige gewassen, aangevuld met coniferen, heesters en andere vaste planten, dan zal men aan de bodem een aantal eisen moeten stel len. Een van de basisvoorwaarden om een goede groei en bloei van heide te verkrijgen is te zorgen voor grond met een hoge zuurgraad, want daar houdt heide van. Zand- en veengronden bezit ten deze eigenschap van nature en dit type grond is in Soest vrij algemeen. Behalve de zuurgraad zijn ook het wa terhoudend vermogen alsmede de ont watering, de luchtigheid en de voe dingstoestand van de grond van be lang. Er wordt wel eens opgemerkt, dat "in het wild" heide zelfs op de schraalste en droogste gronden wil ge dijen, waardoor verbetering van de tuingrond achterwege zou kunnen blij ven. De gekweekte heidesoorten zullen het u niet in dank afnemen als ze met de wortels in het kale zand worden ge zet: aanplanten zonder goede voorbe reiding van de grond zal onherroepe lijk tot teleurstellingen leiden. Om de grond van de tuin te verbeteren kan men tuinturf gebruiken. Naast ver beteren van de struktuur van de grond is bemesting noodzakelijk. Wanneer men nog met de aanleg van een nieuwe heidetuin moet beginnen is dit jaarge tijde heel geschikt om de grond goed door te spitten en te bemesten, bij voor keur met overjarige, verteerde stal mest. In het voorjaar kunnen dan, bij vorstvrij weer, de heideplanten worden gepoot. De heer B. Beerepoot zal dinsdagavond a.s. aan het voorbe reidende werk aandacht besteden, waarbij zaken als zonligging, creëren van hoogteverschillen (héél belangrijk voor een heidetuin!en andere aspec ten van aanleg niet vergeten zullen worden. Iédere (toekomstige) heidetuinbezitter krijgt vroeg of laat te maken met het probleem een keuze te doen uit het overweldigende heideasortiment. In Nederland worden momenteel meer dan 450 verschillende soorten heide ge kweekt met als voornaamste typen de struikheide (Ca'luna vulgaris) en de gewone Dopheide (Erica). Door de grote verscheidenheid in groeiwijze, bladkleur en bloei is het mogelijk vrij wel het gehele jaar door kleur in de tuin te hebben. Vooral de winterbloei- ende heide (Erica-carnea) kan met prachtige kleuren een grauwe winter tuin opfleuren, lang voordat de eerste voorjaarsbloeiers hun kopjes boven de grond durven steken. Vrijwel alle Cal- luna-soorten zijn volledig winterhard en zullen in ons klimaat geen proble men ondervinden. Van de 15 Europese Ericia-soorten, die oorspronkelijk stammen uit de landen rond de Middel- lande Zee en het zuiden van Engeland en Ierland, zijn slechts een klein aantal bestand tegen onze natte, koude win ters. De bloeitijd van de Calluna-soor- ten begint in juni en eindigt in decem ber, terwijl men van de Erica-soorten van juli tot diep in april kan genieten. De twéede gast-spreker, de heer G. Seppen, zal dinsdagavond nader ingaan op het heidesortiment en de mo gelijkheden heide te combineren met andere planten en struiken. Mede aan de hand van dia's zult u kunnen zien welke kleuren- en vormenrijkdom de leden van de heidefamilie bezitten. De meeste heideplanten dienen ieder jaar gesnoeid te worden om te voor komen dat de plant zijn vorm verliest en de bloei terugloopt. Wat is eigenlijk de beste tijd om de heide te snoeien? Hoe kan het 't beste worden gedaan en welke gereedschappen heeft men daar bij nodig? Indien u op deze vragen een antwoord wilt; u bent van harte wel kom op dinsdagavond 29 november in het Medisch Centrum aan de Nieuwe weg. Voor niet-leden van "Groei en Bloei" is de toegangsprijs 3,-. Foto: Goos van der Wilt De poëzie-avond in Artishock, die za terdag werd gehouden en waaraan maar liefst negen dichters uit Soest en Baam deelnamen, is een groot succes geworden voor de organisatoren van de Literaire Salon van Artishock. De theaterzaal puilde uit, omdat veel meer bezoekers dan aanvankelijk was verwacht de dichters graag uit hun eigen werk wilden horen voorlezen. De avond was opgezet naar aan leiding van een reeks interviews die de Gooi- en Eemlander-journalisten Jaap Lodewijks en Peter Windhorst in de afgelopen zomer maakten met een aantal vrije-tijdsdichters in Soest en Baarn. Ook nu verzorgden zij voor elk optreden een kort vraaggesprek, waarin de dichter of dichteres zich aan het publiek voorstelde. Achtereenvol gens lazen Bernhard D^niëls, Robert De dichters en dichteressen die deel namen aan de poëzie-avond in Arti shock. Links op de voorste rij Toni Holthaus. van 't Woudt, Gemma Brey, Henk Ewoudt, Hanneke KIuvers, Jan Ros, Harry Schilder en Ernest Kramer voor uit eigen werk. Mevrouw P.J. Oranje deed dat in de plaats van de oudste dichter, Nel Rademaker-Duyts, die wegens ziekte verhinderd was. De presentatie van de avond was in de bekwame handen van de erkende (want uitgegeven) dichter Jan Visser. De revelatie van de avond was ove rigens het optreden van Toni Holthaus, die met haar begaafde piano- en fluit spel en haar zang haar gehoor uit stekend wist te boeien. 20.00 uur Bowling wijkver. 20.00 uur Klaverjassen Chemco 21.00 uur Jazz concert Zaterdag 26 november: 20.00 uur Bingo wijkver. Maandag 28 november: 10.00 uur Senioren bowling 19.30 uur Bridge ONl/Eemland 19.30 uur Rijschool Los 19.30 uur Bowling SBB Dinsdag 29 november: 19.30 uur Bowling SBB 20.00 uur Lezing Rozenkruizers gen. Woensdag 30 november 9.00 uur Damesbowling wijk vereniging 10.00 uur receptie winkelcentrum Overhees 10.00 uur Bewegingsleer 10.00 uur VOS-kursus 15.00 uur Soos Veenbesstraat 19.30 uur Rijschool Los 20.00 uur Verg. Tuinb. ver. 't Nut 20.00 uur Verg. P.v.d.A 20.00 uur Bowling toernooi De Borg Donderdag 1 december: 10.00 uur Seniorenbowling 10.00 uur Volkdansen 20.00 uur Bowling wijkvereniging 20.00 uur Bridge Eemland 20.00 uur Rijschool Ruyssenaar Vrijdag 2 december: 10.00 Seniorenbowling Zondag 4 december: 12.00 Koffieochtend Maandag 5 december: 10.00 uur Seniorenbowling 19.30 uur Rijschool Los 19.30 uur Bowling S.B.B. Dinsdag 6 december: 19.30 uur Bowling S.B.B. Komende zaterdag 26 november zullen de grondvesten weer beven onder jongerencentrum De Molensoos aan de Molenstraat 142a. Want niet Sinter klaas doet dan zijn intrede, maar liefst de band van Rubberen Robbie komt de boel op stelten zetten met zijn onein- digde parodieën op zovéél zangers of groepen. Als alles meezit, zal het net zo'n daverend succes worden als in maart '82, toen Rubberen Robbie ook al wist te zorgen voor een avond lang plezier en vermaak voor een volle zaal jongeren. Rubberen Robbie, die na reeds veel hits als bijvoorbeeld "De ambulance." "Zuipen," "Twee mobiele ogen die ke ken de kraker aan", "De vuile zee bal lade", nu ook weer vaak op de radio te beluisteren is met zijn parodie op num mers van André Hazes zal zeker ook ko mende zaterdag weer voor succes zor gen. De entreé-prijs voor deze vrolijke avond is gesteld op 10,-, voor le den; en voor niet-leden 15,-. De zaal is open vanaf 20.00 uur. Steenhof f straat 46 telefoon 02155 -1 95 77. -*■ jmui, Met een kort maar doeltreffend op treden met de benzineslang, waarmee hij de tank van een taxi liet vollopen, heeft loco-burgemeester drs. G. Plomp afgelopen zaterdag het taxibedrijf Autotax aan de Kerkstraat officieel geopend. Hoewel het bedrijf van de heer G.Plagge al vijf jaar op dit punt gevestigd is, is de combinatie benzine station/taxibedrijf pas onlangs ont staan. Beide elementen waren in de openingshandeling van de heer Plomp dan ook te herkennen. Onder het toeziend oog van de heer en mevrouw Plagge is de heer Plomp in de weer met het "aftanken" van de taxi. In een korte speech wees de heer Plomp op het belang van het taxi vervoer, vooral als er ijs en sneeuw ligt, maar ook als de mensen na een feestje misschien teveel hebben ge dronken om zelf nog veilig naar huis te rijden. Hij wenste de heer Plagge veel succes met zijn bedrijf. beeld deel uit te maken van het bestuur van een school. Hedenavond in De Borg: Aanvang 20.00 uur. Kaarten ver krijgbaar aan de zaal. Artishocks Kinderfilmhuis bestaat deze maand 5 jaar en dat is iets om te vieren samen met jullie, de kinderen die altijd in het kinderfilmhuis komen, maar ook met kinderen die nog nooit zijn geweest. Zondag 27 novemer om 14.00 uur zijn jullie welkom en dan maken we er een feest van met een film die over een zwart en een wit jongetje gaat, daarna houden we even pauze met limonade en dan komt de clown Benno waarom je vreselijk kan lachen. Omdat het feest is gaan we daarna nog even door en eten we met z'n allen pan nekoeken die zo lekker zijn, dat als je nooit een pannekoek lustte er nu wel 2 of 3 of nog meer wil. Als we pannekoe ken eten kunnen we praten over films die jullie leuk vinden. Wij proberen die films dan voor de volgende keer te be stellen. We kunnen het ook hebben over wat jullie nog meer willen doen op kinderfilmmiddagen b.v. toneelspelen met verkleedpartijen, tekenen, schil deren, knippen en plakken, poppen kast spelen, een restaurant maken met eten koken en zo, öf met elkaar een vi deofilm maken. Je ziet er zijn veel mo gelijkheden. Als je komt bel dan even op zondagmiddag 27 november vanaf 13.00 uur. Dus: Zondagmiddag 27 november 14.00 uur in het Artishockgebouw, Steenhoff- straat 46, tel. 19577, toegang 2,50 (ook voor je ouders als ze blijven) In 1984 bestaat 't Nut tweehonderd jaar. Een bijna onvoorstelbaar jubi leum. In 1784 werd, nog in.de tijd van de Republiek der Verenigde Nederlanden door ds. Jan Nieuwenhuijzen te Edam opgericht: "De Maatschappij tot Nut van het Algemeen". Doelstelling van deze nieuwe, toendertijd zeer moder ne, Maatschappij was "De verbetering van het burger- en schoolwezen ter ver heffing des gemenen mans". Men leefde toen immers in een tijd waarin de overheid zich nauwelijks be moeide met wetenschap en cultuur. Onderwijs was alleen mogelijk voor welgestelden. Er bestond nog geen leerplichtwet, die zou pas een eeuw later in 1901 ingesteld worden. Ds. Nieuwenhijzen vond de toen bestaande situatie onbevredigend. Hij wilde door middel van 't Nut aan een ieder een kans geven kennis en ontwikkeling op te doen. Tweehonderd jaar lang heeft 't Nut het door ds. Nieuwenhuijzen gestelde doel getrouw nagestreefd en zodoende veel baanbrekend werk verricht. Hiervan getuigen de Nutsscholen, de Nuts- spaarbanken en de Nutsbibliotheken. Zo was in Soest tot in het begin der zestiger jaren de Nutsbibliotheek in de Van Weedestraat een trekpleister voor veel trouwe lezers. In Baarn zal menig een zich nog het Nutsgebouw met spaarbank en bibliotheek herinneren. De tijden veranderen. Zowel Baarn als Soest heeft nu een fraaie, door de over heid gesubsidieerde openbare biblio theek. Ook de Nutsscholen zijn verdwe nen, al houdt 't Nut zich nog steeds met het onderwijs bezig, door bijvoor- Het Nut is met de tijd meegegroeid en daardoor bleven er steeds taken te over. Tot op de dag van heden trach ten de departementen het beoefenen en genieten van kunst, zowel met een grote als kleine "k" te bevorderen. Actie 'Jong Talent' Om het bijzondere jubileum van 200 jaar te vieren organiseren de Nuts- departementen Baarn en Soest geza menlijk de door het Hoofdbestuur van de landelijke Maatschappij tot Nut van het Algemeen aanbevolen actie "Jong Talent." Deze actie houdt in dat al le jongeren van 12 tot 18 jaar mee kun nen doen aan een teken- en schilder wedstrijd en richt zich niet zo zeer op de uitzonderlijk begaafden, die krijgen in deze tijd voldoende aandacht en mo gelijkheden. Neen, de aktie richt zich op de grote groep met een gewone aan leg. Daarvan blijft vaak leuk talent verborgen. de actie 'Jong Talent' geeft iedere amateur tussen de 12 en 18 jaar de kans te tonen wat hij of zij waard is. Het gaat hierbij om het maken van te keningen, schilderijen, pastels, aquarel len, lino- en houtsneden, kortom werk stukken in het platte vlak. Aan alle daarvoor in aanmerking ko mende scholen in Baarn en Soest is om medewerking aan deze wedstrijd gevraagd. Het is een prachtige gele genheid voor tekenleraren om de creativiteit van hun leerlingen nog eens extra te stimuleren. Op de scho len en bij de plaatselijke VVV (ge lukkig in Soest binnenkort weer open) zijn inschrijfformulieren te verkrijgen. De werkstukken moeten tussen 2 en 15 januari 1984 voor Soest worden inge leverd bij: Mevrouw v.d. Have, Larix- laan 11, en mevrouw Muntz, Stadhou derslaan 52. Op een nader vast te stel len plaats en tijdstip zullen de inzen dingen worden tentoongesteld. De jury bestaat uit: Cok Hees-Jonkers, beeldend kunstenaar te Baarn, Ma- rianne Jansen-Gerretsen, voorzitter van de Vereniging van Béeldende kunstenaars te Baarn, en Jan van der Molen, directeur van Cypress Art Col- lection in Soest. De jury zal uitma ken welke inzendingen voor een prijs in aanmerking komen en welke uitge kozen worden om landelijk tentoon gesteld te worden. De landelijke tentoonstelling zal plaats vinden tijdens de jubileumvergadering van 't Nut in 1984, waarschijnlijk in de Ridderzaal in Den Haag. Voor eventuele inlichtingen zijn de vol gende telefoonnummers: Soest: 15761, 18075,16268. Woensdag 23 november: 9.00 uur Damesbowling wijkvereniging 10.00 uur Bewegingsleer 10.00 uur VOS-kursus 14.00 uur Soos Veenbesstraat 19.30 uur Rijschool Los 20.00 uur Vergadering Selby 19.30 uur Bedrijfsbowling 20.00 uur Vergadering SBB 20.00 uur Robert Paul Donderdag 24 november: 10.00 uur Senioren bowling 10.00 uur Volksdansen 19.30 uur Bridge ONI 19.30 uur Rijschool Ruyssenaar 19.30 uur Bedrijfsbowling Vrijdag 25 november: 10.00 uur Senioren bowling 19.00 uur Jeugdbowling wijkver. 20.00 uur Klaverjassen wijkver. Met: Michel Subor, Anna Karina, Hen- ri Jacques Huet, Paul Beauvais, Laszlo Szabo, e.a. Frankrijk z/w 1960. Komende donderdag bésteedt Film huis Artishock opnieuw aandacht aan het Cinemathemafestival 1983, die in de maanden november en december in de Nederlandse filmhuizen plaats vindt. Dit jaar staat het festival in het teken van Nouvelle Vague. Een Franse filmstroming uit de zestiger jaren, die tot de invloedrijkste uit de filmhistorie wordt genoemd. Met de vertoning vo rige week van de "beginfilm" van de Nouvelle Vague, 'Ascenseur pour 1'- échafaud' (Lift naar het schavot) van Louis Malle, is op donderdag 24 novem ber in het filmhuis een film van de be langrijkste vertegenwoordiger van de Nouvelle Vague te zien: "Le petit sol dat' van Jean Luc Godard. Na 'A bout de soufflé' (waarvan onlangs een Holy- wood-remake genaamd 'Breathless' in de Nederlandse bioscopen uitkwam), is dit Godards tweede lange speelfilm. 'Le petit soldat' is een reflectie op een roerige periode uit het leven van de fotograaf Bruno Forestier (Michel Su bor), een agent van de OAS die in Ge- nève de Zwiterse radioverslaggever Palivoda moet doden omdat hij vóór de Algerijnse vrijheidsstrijders is. Bruno weigert dat en is daarom, in de ogen van de opdrachtgever verdacht. Onderwijl wordt hij verliefd op Véroni- ca (Anna Karina), die later FNL-sym- pathisante blijkt te zijn. Bruno wordt gefolterd door een FNL-eenheid, maar dat maakt hem niet minder verdacht in de ogen van de OAS. Als hij tenslotte toch Palivoda doodt en met Véronica naar Brazilië uit wil wijken, blijkt ze door de OAS vermoord te zijn. De actuele politieke situatie, die 'Le petit soldat' dateert, is puur decor. Wat dat betreft had de film volgens Godard net zo goed 'Tintin, geheimagent in het land van de melkchocolade' kunnen he ten. Dat de film niet zo genoemd is, en dat de Algerijnse kwestie het decor vormt, zorgt er echter wel voor dat de problematiek die Godard aansnijdt niet los gezien kan worden van de his torische kontekst. Zo werd de film door de censuur in Frankrijk in eerste instantie verboden, om pas in 1963 met enkele coupures, voor openbare verto ning beschikbaar te komen. De speci fieke manier waarop Godard hier het probleem van de afbeelding aan de orde stelt (zijn liefde, macht en marte ling wel af te beelden?), is onlosmak- kelijk verbonden met de jaren zestig. Het is ook onlosmakelijk verbonden met het oeuvre van Godard, die in 'Le pe tit soldat' met forse streken neerzette wat hij tot nu toe steeds gedetailleer der ingevuld heeft. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/CJP 4,-. Bij twee inbraken, die in de nacht van vrijdag op zaterdag plaatsvonden in woningen aan de Oranjelaan en aan de Julianalaan, heeft (vermoedelijk de zelfde dader het zilveren bestek weg genomen. In beide gevallen gebeurde dat door het forceren van de achter deur. Uit de woning aan de Julianalaan verdwenen bovendien nog een aantal zilveren voorwerpen en 36 girobetaal kaarten en het bijbehorende pasje. Een poging tot inbraak in een andere wo ning een de Oranjelaan mislukte. Op vrijdag 25 november staat weer een avondje "Theater Artishock" op het programma. Om 21.00 uur brengt het komisch duo De Duo's hun laatste pro gramma in de grote zaal van het Artishockgebouw aan de Steenhoff- straat 46 te Soest. Na Bram en Freek en Van Kooten en De Bie in de jaren zestig en zeventig heeft zich in de laatste maanden een nieuwe komisch duo nadrukkelijk aan gekondigd: De Duo's, gevormd door Arjan Ederveen (26) en Kees Prins (27). Zowel hun voorlaatste pro gramma Illustratie als Imitatie, wer den door de recensenten opvallend goed ontvangen. Het duidelijkste sig naal van erkenning was tot dusver de uitnodiging van het Grote Trio (Freek, Kees en Wim) voor een optreden tij dens de twee benefietavonden voor Amnesty International in mei dit jaar. Hun opgevoerde (oude)act over het wereldkampioenschap mime duurde maar zeven minuten, maar hoorde on getwijfeld tot de komische hoogtepun ten van die avond. Arjan en Kees leerden elkaar kennen op de Akademie voor Kleinkunst in Amsterdam. Daar besloten ze een duo te vormen. In 1980 kwamen ze eerst als stagiair en later als gastacteur bij het Werktheater. Ze speelden in een aantal produkties mee en werden daar naast in de gelegenheid gesteld om hun act als de Duo's verder uit te bouwen. Dit leverde tot nu tot vier program ma's op: 'Grand Gala' over het begrip show, 'Terug in de strijd' over jaloezie. 'Ter illustratie' wat het einde van een relatie liet zien en tenslotte vanaf eind maart dit jaar 'Imitatie. De Duo's kruipen in 'Imitatie' in de huid van een komisch duo De Gevat- ti's, dat op zijn beurt weer anderen imi teert. Achter de pijnlijke ongein waar mee het laatste tweetal van het ene cul turele centrum in de andere optreedt, verschuilen zich onzekerheid, venijn en vooral ook hunkering naar begrip. Vóór alles imiteren De Duo's zichzelf, hun emoties daarbij zijn ongetwijfeld authentiek. De tegenstellingen, maar zeker ook de raakpunten in hun relatie worden fijnzinnig uitgebeeld, waarbij verschillende soms uiterst geestige sketsches als kapstok dienen en het een en ander op de hak wordt genomen. Hun humor heeft een licht absurdistische tik, maar heeft geen en kele andere pretentie dan amuseren op een niet al te voor de hand liggende manier. En wat wil je nog meer zonder de 3,5^ verhoging van de entreeprijs. Aanvang: 21.00 uur. Entree7,50/CJP 6,-.

Soester Courant | 1983 | | pagina 17