19?5 Programma IDEE 19. 3e Jeugdtoernooi Tempo werd grandioos succes Papillon heren 1 onbetwiste leider B.D.C. irdags) PAGINA 20 WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 21 /wfl/ifimiïïmwiifij.'ümri [SPOTJES LAMPJES 5° 2995 I BUITEN fTTTT. Shotheren veilig na winst op Amsterdam '78 TAFELTENNIS Winst voor heren Olympia 1 VOLLEYBAL Eemvogels op drift WIELRENNEN BASKETBAL Veel persoonlijke rekords voor Eemland schaatsers SCHAATSEN Eerste verlies voor Selby BADMINTON Overwinning voor Duinkikkers H3 in Vianen WATERPOLO Sporthal Beukendal Sportzaal De Borg Sportzaal De Bunt Red Stars dames verliezen BASKETBAL Winst van Badso op Hoogland SOESTER COURANT Verlies voor BDC-dames HANDBAL Moeizame zege voor Duinkikkers ZWEMMEN/ WATERPOLO Zaalprogramma —j w T7A, 9en9A 160 758 sk geopend tot igstot5uur. sloten. uw, vogel en sen. KLEUREN 129.95 (LEUREN POTJE >95 1 /\95 ETJE 26 - Soest 2155-20656 itotblad ireerde 16.30 uur. Op één ronde van het einde van de herfstcompetitie zijn bij de landelijke seniorenteams van Shot alle belana- rijke beslissingen gevallen. Na de Shot dames wist ook het ie herenteam zich veilig te stellen door in Amsterdam met 7-3 van Amsterdam '78 te winnen Het 2e herenteam werd definitief naar de 2e plaats verwezen door een 4-s ne derlaag tegen Victory'55 uit Volendam. De Shotdames speelden gelijk teeen Taverzo 1 uit Zoetermeer. Het lande lijke jeugdteam van Shot is bijna kam pioen na de 6-4 overwinning op de Sala manders 1 uit Den Haag. Heren: Amsterdam^. Shot 1:3-7 De met enige angst tegemoet geziene wedstrijd tegen Amsterdam'78 is voor Shot één van de makkelijkste overwin ningen van deze competitie geworden. Bekend was dat de Amsterdammers thuis zeer lastig te bespelen waren en dat men streed voor haar laatste kans op handhaving. Men bleek zich echter a.\ b:j voorbaat bij de degradatie neerge legd te hebben, want René Daselaar. Harry Maassen en Dirk Schuiling wisten zonder al te veel tegenstand twee partijen te winnen. Alledrie de Shotspelers hoefden alleen de sterkste Amsterdammer te feliciteren, waarmee de 7-3 eindstand verklaard is. Jammer was het dat de scheidsrechter de wedstrijd niet goed aanvoelde en aan één van de Amsterdammers zelfs een officiële waarschuwing uitdeelde. Door deze overwinning heeft Shot, dat alleen de thuiswedstrijd „tegen het zwakke TTCV/Rath nog voor de boeg heeft, zelfs nog uitzicht op de 2e plaats. Shot 2 - Victory'551:4-6 Het is Shot 2 niet gelukt de spanning in de 5e Divisie nog even te bewaren via een overwinning op Victory'55. Even als in Volendam bleek Victory'55 als V, ,S te sterk voor Shot- waar door de Volendammers terecht kam- Sé?nnaW8?de?- De start van Shot was desondanks heel redelijk, al was het erlies m het dubbelspel een streep <*°°r rekening. Door goed spel bleef men tot 4-3 op voorsprong, maar ver volgens verzuimde men door te stoten. Zowel Gerhard Busch als Berend Jon- Ker konden hun hattrick niet voltooien, terwijl Edwin Luyben ook in de laatste wedstrijd op nul bleef staan. Hierdoor werd het enigszins onnodig 6-4 voor de Volendammers. Dames: Shot 1 - Taverzo 1:5-5 Zoals de uitwedstrijd in Zoetermeer al gebleken was, waren beide teams volkomen aan elkaar gewaagd en was de 5-5 schore de enige juiste uitslag. In een spannende wedstrijd wonnen José Daselaar en Wilma Geleijnse ieder 2 parijen, terwijl Wilke Schut 1 partij tot winst wist te brengen. Door dit resul taat zullen de Shotdames aanstaande zaterdag in Haarlem van Onkyo 1 moe ten winnen om nog op de 2e plaats beslag te kunnen leggen. Jeugd: Shot 1 - de Salamanders l6-4 Het le jeugdteam behaalde de 3e ach tereenvolgende 6-4 overwinning en bewees eens ..te meer als team sterk te zijn. Remi Balvers, Ronald Busch en Edo Fransen deden niets voor elkaar onder en wonnen alledrie 2 par tijen. Aanstaande zaterdag kan men kampioen worden bij een gelijkspel of een overwinning tegen Amsterdam'78. Voor alle inlichtingen over de ttv Shot kan men terecht bij Joop Kok, van Goyenlaan 97, (tel: 12746) en bij Jan van Asch, Vedelaarpad 14, (tel: 19028). Overige uitslagen senioren: Victoria 3 - Shot 3: 7-3, Shot 4 - Good Luck 2: 3-7, Bunshot 1 - Shot 5: 5-5, Shot 7 - Quick 9: 5-5, Shot 8 - Pokerface 3: 3-7, Niké 7 - Shot 9: 4-6, Shot 11 - de Furs 2:10-0, Shot 12 - Foxboro 11-9. Overige uitslagen Jeugd Nederhorst 1 - Shot 2: 3-7, Shot 3 - Elan 3: 9-1, Elan 4 - Shot 5: 7-3, Bijmaat 1 - Shot 6: 6-4, Shot 7 - Buna 4: 8-2, Shot 8 - Quick 7: 4-6, Shot 9 - Tivu 2: 6-4, Bun shot 7 - Shot 10: 10-0, Shot 8 - Bunshot 8:4-6. Het eerste herenteam won met 3-1 in een spannende wedstrijd van Hansa. Het tweede herenteam deed het slech ter tegen Pugna en verloor met 3-1. Het eerste damesteam speelde tegen plaats genoot SVV 2 een zeer goede wedstrijd maar verloor met 3-1, terwijl het twee de damesteam gemakkelijk met 3-0 won van Odis. Olympia 1 - Hansa 3-1 Olympia begon zeer geconcentreerd aan deze wedstrijd. De eerste set ging gelijk opeen goed variërend Olympia had net iets te weinig adem om deze set te winnen. De tweede set was het het sterk verdedigende Olympia dat tot winst kwam. De derde set was het weer Olympia dat het initiatief nam maar Hansa bleef goed volgen. Door een goede pass ging ook deze set naar Olympia. De vierde set kwam Olympia op een ruime achterstand, maar door een aangevraagde time-out bloeide het team weer op en won deze set overtui gend. Het was een terechte 3-1 over winning voor Olympia. Olympia 3 - BG&SV 3 3-0 Het derde team dat nog.ongeslagen is wist ook deze wedstrijd in winst om te zetten. Ditmaal heette de tegenstander BG&SV. Olympia startte de eerste set sterk, door de bekende gevarieerde aanvallen werd BG&SV weggespeeld met 15-2. De tweede set liet Olympia de Baarnse ploeg niet aan volleybal toe komen 15-4. De derde set verliep even eens zo en werd met 15-6 gewonnen. Spokers 2 - Olympia 4 2-2 Olympia 4 kwam in de eerste set op een achterstand, die niet meer op tijd ingehaald kon worden. 15-6 De tweede set werd met dubbele inzet begonnen. Nu was het Olympia 4 dat het initiatief nam en deze set met 11-15 won. Olympia 4 liep in de derde set vrij snel naar een duidelijke overwinning, 4-15. Na een 4-8 voorsprong gaf Olympia de laatste set uit handen met 15-12. Olympia 5 - BG&SV 4 1-3 Het vijfde herenteam moest tegen BG&SV. De eerste set startte Olympia nerveus. Deze set was dan ook voor BG&SV. De tweede set ging door rom melig spel ook naar BG&SV. De derde set was voor Olympia. De vierde set was het het conditioneel sterkere BG&SV dat de winst naar zich- toe trok. Dames Olympia 1 - SVV 2 1-3 Een volgeladen tribune zag in de eerste set een nerveus spelend Olympia. Olympia wisten door goede passes veelvuldig te scoren. Het werd na een hele spannende eindstrijd via de stan den 8-8,13-12 toch nog 13-15 voor SW. De tweede set liet hetzelfde beeld zien. Een slim spelend SVV tegen een hard werkend Olympia. Het was weer SW dat vanuit een 13-11 achterstand weer 15-13 won. De derde set begon Olympia met een 8-2 achterstand. Gesteund door het publiek werd er terug geknokt. Nu was het Olympia dat het voordeel van het laatste punt had. (18-16). De vierde set was Olympia leeggespeeld, waar van SVV gebruik maakte en vrij ge makkelijk won met 15-9. Olympia 2 - Odis 3-0 De eerste set werd door Olympia met 15-2 gewonnen. De tweede set kwam Olym pia op achterstand, maar deze set werd door goed samenspel door Olym pia gewonnen. De derde set begon Olympia rommelig, maar werd toch door de zwart/witten gewonnen. Jeugd-meisjes Olympia b2-SVV b2 3-0 De wedstrijd tussen deze twee Soester volleybal teams werd in Amersfoort gespeeld. Door een goede opslag wer den de sets vri gemakkelijk door Olympia gewonnen. De Olympia meis jes wonnen verdiend met 3-0 en zijn nog steeds ongeslagen. Afgelopen zaterdag kwamen alle se niorenteams in aktie. Slechts twee teams speelden in Beukendal. Om 14.00 uur was dat het derde team en om 16.00 uur vingen de sterkste Eemvo gels aan tegen Ter Leeden I. In de laatste minuut gingen de Eemvogels kopje on der. De sportieve wedstrijd, ging gelijk op. Nadat de rust werd ingegaan met 3-3, ging het zwakke Ter Leede met 6-7 winst tevreden naar huis. Ter Leede kon echter maar één keer voor komen en dat was in de laatste minuut. In deze wedstrijd werd twee maal gescoord door Wim van Rhenen en Marco Kuil. Voor de verdere pro- duktie zorgden Agnes en Saskia. Hopelijk biedt de volgende wedstrijd meer perspektieven. Dit zal thuis tegen E.S.D.O. zijn. Eemvogels 1 - Ter Lee de l: 6-7. Tiel 2 - Eemvogels 2 4-4 Het reserveteam van de Eemvogels vertrok naar Tiel. Nadat Netty Frie- bel namens de Eemvogels 0-1 op het scorebord zette, volgde de jonge Linda Martens dit voorbeeld. Ook wist Hen- riëtté van Dijk voor de Eemvogels te scoren. Tiel scoorde éénmaal tegen, waarna Erik Rauch 1-4 scoorde. Hierna kwam Tiel pas goed los, zodat de Eemvogels met een gelijkspel (4-4) naar huis gingen. Eemvogels 3 - K.V.0.6 12-9 Tweemaal Tini Martens en éénmaal Goof van de Peyl binnen vier minuten gaf KVO weinig moed. Het doelpunten- festijn, waarin uiteindelijk 21 doelpun ten zouden vallen, was nog niet afgelo pen. Ria Wijnen, Ans Nieuwenhuis en nog tweemaal Tini Martens, bouw den de voorsprong uit, waarna Johan Nieswaag en Anneke Boom de rust stand op 9-4 brachten. Na deze attrak- tieve eerste helft vielen de Eemvogels terug. In de tweede helft kwam KVO terug. Tini Martens scoorde nog twee keer en Goof van de Peyl bracht de eindstand op een klinkende 12-9 over winning. Telstar 6 - Eemvogels 4 5-3 Het laatste seniorenteam van de Eem vogels bewees niet dé mindere te zijn van Telstar. Telstar benutte de kansen echter beter. Na 1-0 achtergestaan te hebben, bracht de aanvoerder Sidney de Jager van onder korf de stand ge lijk. Telstar scoorde driemaal alvorens Sidney de Jager hetzelfde uithaalde. Johan Nieswaag bracht daarna de eindstand op 5-3. Jeugd Eemvogels Al - Dalto A3 5-1 De aspiranten speelden het klaar hun eerste overwinning binnen te halen. Het werd 5-0 na doelpunten van Ad Middelkoop (tweemaal) en Ida Prins, die door twee prachtige door- loopballen prima scoorde. Kathja Rauch maakte de 5-0 vol. Dalto bracht de eindstand op 5-1. KVO Cl - Eemvogels Cl Door een afstandsschot kwam KVO op voorsprong, maar Erik van de Pol bracht de partijen op gelijke hoogte. Met een snijbal bracht KVO de eind stand op 2-1. Eemvogels Q1 - Woudenberg Q3 4-0 De jongste pupillen behaalde hun twee de overwinning. Alice van de Bunt scoorde in de eerste helft. In de twee de helft kreeg Laura van Beek een kansje en benutte deze ook, waarna Laura van Beek nog scoorde. Emi- le Lijfering scoorde 4-0. Leden De korfbalvereniging kan nog veel le den gebruiken. Het is de enige sport waar jongens én meisjes in één team spelen. Heb je interesse, bel dan met Netty Friebel (tel. 14797) of Agnes Kraaikamp (tel. 12743). Programma A.s. zaterdag worden de volgende wed strijden gespeeld: In Beukendal: 9.30 uur Eemvogels Q1 - SMS Q2 10.00 uur Eemvogels Dl - Soesterkwar- tierDl 10.30 uur Eemvogels Cl - Sparta C3 14.55 uur Eemvogels 1 - ESDO1 Uitspelen: 9.00 uur Fortis P2 - Eemvogels PI (nMontfoort) 10.00 uur MIA Al - Eemvogels Al (in Amersfoort) 20.00 uur Viko 7 - Eemvogels 2 (in Vianen) Foto: Goos van der Wilt De start van de 13- en 14-jarigen in d Het derde landelijk jeugdveldrittoer- nooi van de Ren- en Toervereniging Tempo is uitgegroeid tot het grootste veldrittoernooi dat ook in Nederland voor de jeugd gehouden is 48 Wielerver enigingen gaven met ruim 300 jeugd leden acte de présence in Soestduinen In alle leeftijdgroepen werd er fel gestreden om de ere-prijzen (90 in totaal) en de punten voor het vereni- gingsklassement (8 prijzen), aange moedigd door ruim duizend toeschou wers en supporters. In vlot tempo werden de 14 wedstrijden afgewerkt; bij de 13 en 14 jarigen waren er zelfs 3 n van Soestduinen. series. Na de 12-jarigen was er een korte pauze om het parkoers voor de volgen de leeftijdsgroepen te verzwaren."De 8- tot 12-jarigen moeten het parcours geheel fietsend kunnen afleggen, ter wijl de 13- en 14-jarigen van de fiets af moeten, zoals het ook voor de ama teurs geldt. De eerste drie aankomen den van elke serie werden direct na afloop van hun rit gehuldigd. Richard Westhof (le in zijn serie) en Michel Krijger (2e) waren de twee Tempo-renners die op het erepodium ook de bloemenhulde in ontvangst mochten nemen. In de laatste wedstrijd voor de 14-jari- gen werd het verenigingsklassement duidelijk beslist in het voordeel van "de Peddelaars" uit Hoogeveen, vóór de Oldenzaalse wielerclub, die tot dan aan de leiding ging. Tempo werd fraai 7e, maar er had veel meer ingezeten als Frank de Laat niet door een blessu re aan de kant moest blijven; dan was er voor Tempo een reële mogelijkheid geweest op een 3e plaats in het vereni gingsklassement. Het jeugdbestuur van Tempo kan terugkijken op een zeer geslaagde dag en Martin Krijger, Nick Westhof en Jan Wouterse kregen bij de prijsuit reiking in het Soester Natuurbad niets dan lof over de goede organisatie, het mooie parcours en de fraaie prijzen en herinneringen voor alle deelnemers. Afgelopen zondagavond heeft het he- renteam nu definitief de leiding geno men in de heren le klas van de kern Amersfoort. Werd het vorige weekeind Bourgondië uit Wijk bij Duurstede de dupe van de zegedrang van het Soester team, nu werd de confrontatie in een sfeervolle spelzaal De Bunt tegen het Naardense Keizer Otto ook weer een triomf voor Papilion, dat hiermede de laatste concurrent van zich af wist te schudden. De ontmoeting met Keizer Otto was echt een zware wedstrijd, waarbij trainer coach Louis Schuyt alle regis ters moest open trekken om het team uit Naarden uit zijn ritme te halen. Het ging toch wel moeilijk, met name in de eerste helft. De oorzaak lag in het feit dat Keizer Otto vroeger ook getraind werd door de Papillon-trainer, zodat de meeste spelconcepten van Papilloi zijde direct door de tegenstander wer den doorzien. Het was echter de betere kwaliteit van de Soester heren die de doorslag gaf, waardoor de rust kon worden ingegaan met een 32-22 voorsprong. Dat Papilion de wedstrijd geconcen treerd moest blijven verder spelen was wel duidelijk, doch het Soester team wist karakter te tonen en speelde in de tweede helft sterker dan in de eerste periode, waardoor Keizer Otto niet meer dichterbij kon komen. Met een 77-56 triomf werd het einde gehaald van een uitstekende wedstrijd, met een duidelijk sterker Papilion heren team, dat daardoor met trots de leider in de heren le klasse is geworden. Papilion 1 - Keizer Otto 1: 23-41 (dames) Het eerste damesteam van Papillon begint zo langzamerhand te merken dat de promotie van afgelopen seizoen ook inhoudt dat de tegenstand ster ker is geworden. Ook de dames van Keizer Otto lieten merken net wat meer inhoud te hebben dan de Soester 'groenen'. Met een ruststand van 9-22 was al duidelijk dat Papillon de winst niet in Soest kon houden. Het werd uiteindelijk een 23-41 nederlaag. Papillon JA1 - SVA JAl: 67-38 (jongens) De jongens-junioren van Papillon moesten naar Amerongen om het moeilijk geachte SVA te bestrijden. Zonder Bart Jasperse startte Papillon moeizaam; binnen 4 minuten stonden ze met 10-2 achter. De achterstand werd weggewerkt door Daan Blok, die tien punten op rij maakte. De rust ging Papillon in met 16 punten voorsprong 32-16. Na de spelhervatting bleef Papil lon aanvallend sterk. Goede passes over grote afstand van Pim van de Dijssel werden door verscheidene spe lers goed afgemaakt. De voorsprong werd uitgebreid, zodat Papillon met een 67-38 overwinning de wedstrijd beëindigde. Topscorers: Daan Blok 26 punten; Pim van den Dijssel 14 punten. Papillon MA1 - Eem '78 MA1: 63-28 (meisjes) De meisjes-junioren van Papillon heb ben niet ondergaan voor de jongens en wisten in Eemnes ook de winst te behalen tegen het vooral fysiek minder sterke Eem '78. Het werd voor de Soester meisjes een ruime duidelijke 63-28 overwinning onder leiding van coach René Lansaat. Wedstrijden komend weekeinde: Het eerste herenteam is het komend weekend vrij. Heren 2 ontvangt zaterdagavond in Beukendal om 20.45 uur SVA 1 uit Amerongen. Heren 3 speelt zondagmiddag om 14.15 uur tegen Cracker jacks in Amersfoort, waarna om 15.30 uur het damesteam van Papillon ook tegen Crackerjacks dames zal spelen. Tot slot spelen de meisjes-junioren zon dagavond in de Bunt om 19.30 uur tegen Woodpeckers-meisjes. Ook de jongens junioren zijn vrij. De afgelopen week zijn er verschillen de junioren wedstrijden verreden door Eemland schaatsers, waarin zij heb ben laten zien er best zin in te hebben. Dit blijkt wel uit het feit dat er veel persoonlijke rekords sneuvelden. Cora v.d. Berg reed dinsdag een 500 mtr. in 68.3 sec. en een 1000 mtr. in 2.26.9 min. Edwin Groeneveld reed op de 500 mtr. een persoonlijk rekord van 51.1 sec., terwijl de 1000 mtr. voor hem ging in 1.48.7 min. een persoonlijk rekord van maar liefst 9 isec. Sandra Los noteerde op beide afstanden respek- tievelijk 47.4 sec. en 2.23.9 min. Vrijdagavond zijn er junioren en se nioren wedstrijden verreden. Linda v.d. Berg reed een 500 mtr. in 56.6 sec. en een 1000 mtr. in 1.55.0 min. Beide tijden betekenden voor haar een persoonlijk rekord. Robert v.d. Breemer reed op de 500 mtr. en 1500 mtr. ook 2 persoonlijke rekords in 67.9 sec. en 3.49.9 min., waarbij de laatste afstand voor het eerst gere den. Edwin Groeneveld reed een 500 mtr. in 52.7 sec. en een 1500 mtr. voor de eerste keer, met val in 3.09.4 min., dit betekende toch een persoonlijk re kord voor hem. Henk Hagen reed de 500 mtr. in een rekordtijd van 52.3 sec. en een 1500 mtr. in 2.53.9 min. Jan van Maanen reed op beide afstanden een persoonlijk rekord van respektie- velijk50.7 sec. en 2.51.8 min. Voor Arnoud Donker ook 2 persoon lijke rekords op deze afstanden n.1. 57,0 sec. en 2.58.1 min. Marcel v.d. Dijssel reed de 500 mtr. in 61.6 sec., terwijl hij ook een persoonlijk rekord noteerde op de 1500 mtr. van 3.25.0 min., welke hij voor de le keer reed. Bij de senioren reed Bert v.d. Weerd de 500 mtr. in 42.8 sec. en de 1500 mtr. in 2.11.4 min. Zondagmorgen werden in Utrecht de A-B-junioren wedstrijden verreden. André Bosboom reed op de 500 mtr. een tijd van 49.7 sec. en de 1500 mtr. in 2.38.3 min. Jolanda Los noteerde op de 500 mtr. 56.8 sec. en op de 1500 mtr. 3.13.2 min. Monique Knol noteerde op beide afstanden respektievelijk 58.6 sec. en 3.31.1 min. Janneke Leber kwam na een val op de 500 mtr. tot een tijd van 70.6 sec. en reed de 1500 mtr. in 3.19.7 min. Fred v. Tol noteerde bij de senioren op de 500 mtr. een tijd van 47.8 sec., terwijl de 1500 mtr. voor hem een persoonlijk rekord betekende in 2.27.0 min. Zaterdag was voor Selby 1 de dag van de waarheid. Ongeslagen ontvingen zij medekoploper Nijkerk 3. Aspiraties op een kampioenschap zouden bewaar heid worden of vervliegen. Helaas werd dit laatste Selby's lot. Paul van Ginkel trad zeer gemotiveerd aan tegen zijn tegenspeler, die hij van de districtstraining kenden en waar hij erg beducht voor was. Zijn enige belo ning was het afdwingen van een ver lenging in de eerste game. Ook tweede singelaar Henk wan Woerkom moest het onderspit delven. Mirjam Hilgers hield de moed er in voor het Soester team door het winnen van haar single. Cor Schuyt verloor haar single in twee games, waarvan de tweede maar nipt met 9-11. Het gemengd dubbelspël van Henk van Woerkom en Mirjam Hilgers werd na drie games in winst omgezet, maar Paul van Ginkel en Cor Schuyt verloren hun gemengd dubbel. Het heren dubbel werd een alles of niets partij. Een derde beslissende game met verlenging werd uiteindelijk door Selby met 18-13 gewonnen. Een gelijk spel met kans op kampioenschap zat er nog in. De Selby-dames zouden hun dubbel moeten winnen, zoals zij zo vaak deden. Deze keer faalden zij ech ter. Uitslagen: Senioren Selby 1 - Nijkerk 3 3-5 Hoevelaken 1 - Selby 2 3-5 Badge 2 - Selby 3 0-8 Selby 4 - KB VA 6 5-3 Irene 7 - Selby 5 2-6 In een goede gespeelde wedstrijd heeft het 3e herenteam van de Duinkikkers niets heel gelaten vari de kampioensas piraties van Albatros 2. Gecomple teerd met enkele jeugdspelers trokken de Duinkikkers fel van start; het gemis van één van de routiniers werd door groot enthousiasme gecompenseerd. Het spel van de jeugdige keeper Marco Dienaar gaf aan de achterhoede het nodige vertrouwen om zelf de aanval te kunnen zoeken. Na al snel op 1-0 te zijn gekomen sloten de Duinkikkers de eerste periode met een 1-2 voorsprong af. Nadat de routiniers de ploeg in de rust nog eens geducht toespraken ging het in de volgende periodes veel beter. De tweede periode werd dan ook met 1-4 afgesloten. In de derde periode werd het 3-8 voor de Soesters en nadat de Duinkikkers wat gas terugnamen werd de eindstand in de vierde periode op 4-9 bepaald. Opvallend in deze wedstrijd was het goede keeperswerk van Marco Dienaar, terwijl het merendeel van de doelpunten voor rekening kwam van de jeugdspelers Jeroen Weerden- burg, Peter Weerdenburg en Johnny Dorrestein. Zaterdag 26 november 09.00 -17.00 uur K. V.O./Eemvogels korfbal 17.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 27 november 10.00 -18.00 uur BDC handbal 18.00 - 22.00 uur MHC hockey Zaterdag 26 november 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 27 november 10.00 -15.00 uur Badso badminton Zaterdag 26 november 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur SVV volleybal Zondag 27 november 09.00 -17.00 uur Badso badminton 17.00 - 22.00 uur basketbal AMVJ Ds 1 - Red Stars Ds 1 61-58 Zondagmiddag speelde het le dames team van Red Stars tegen AMVJ in Rotterdam. AMVJ had een snelle start, maar door goede aanvallen wis ten de Soester dames op gelijke hoogte te komen en zelfs een voorsprong op te bouwen van 10 punten. Door veel vuldig balverlies van Red Stars werd de ruststand 31-28. In de 2e helft waren de rollen omgekeerd en stond AMVJ steeds met 10 punten voor. Doordat het Soester team overging op een man-to- man verdediging wisten ze de achter stand in te lopen tot 2 punten. De wed strijd werd net niet gewonnen. Eind stand 61-58. Dunckers MC 2 - Red Stars MC 1 8-30 De meisjes adspiranten moesten dit weekend uit spelen tegen Dunckers. Dat de verdediging van Red Stars goed in elkaar zat, bleek wel uit de ruststand 0-24. Helaas verslapte de aandacht wat in de 2e helft, waardoor er onnauwkeurig verdedigd en aangevallen werd. Hier door wist Dunckers meer te scoren dan Red Stars, maar niet voldoende om de overwinning thuis te houden. Eind stand 8-30. Crackerjacks JC1 - Red Stars JC1 32-86 Er werd gespeeld tegen Crackerjacks in Amersfoort. Al na enkele minuten bleek dat de tegenstander niet tegen Red Stars was opgewassen, hetgeen resulteerde in een 8-42 ruststand. De jongens kadetten waren niet genoeg geïnspireerd om er nog een goede wed strijd van te maken. De Crackers konden veel gemakkelijker scoren maar ze konden de overwinning toch niet behalen. Topscorer bij Red Stars was Luciën v. Dingstee. De eindstand was 32-86. Wedstrijdprogramma 26-11-'83 Beu kendal 17.00 uur Red Stars MCl-Dunckers JD1 17.30 uur Red Stars MAl-Leiderdorp MAi 18.15 uur Red Stars JBl-G. Giants JBl 19.15 uur Red Stars DSl-Devils DS2 19.30 uur Red Stars JAl-Top Stars JAl Het in de onderste regionen vertoeven de Hoogland zag afgelopen zondag kans het eerste team van badminton club Badso knap lastig te maken. Slechts in de single-partijen liet Badso zien, dat het veel hoger gëplaatst staat in de 3e klasse landelijk. Roy v. Gestel, Rob Stomp en Claudine Schüssler wonnen met duidelijke cij fers in resp. 15-11 en 15-9, 15-6 en 15-5, en 11-3, 11-5. Alleen Leonie Welting moest in een spannende 3-setter de winst aan haar tegenstandster laten. Een 3-1 voorsprong dus. Maar in de dubbelpartijen pakte het heel anders uit. Beide mixed-partijen gingen in 3 sets verloren. Badso vond het toen wel letjes en had er geen trek in de winst in de waagschaal te leggen. Dit leidde tot winst in zowel de heren- als damesdub- bel. De setstand van de damesdubbel laat zien, dat er nog flink voor de overwinning gevochten moest worden: 10-15,17-15 en 15-9! De inzet werd beloond met de uiteinde lijke 5-3 overwinning. Uitslagen Senioren: Badso 1 - Hoogland 1 5-3 Badso 2 - Heteren 2 8-0 Zeist 1 - Badso 3 1-7 Sh.'71-Badso 4 5-3 Badso 5 - Eemnes 2 5-3 Badso 6 - Vale ouwe 3 6-2 Meulewiek 4 - Badso 7 4-4 Jeugd: B.V.O.'791-Badso 1 0-8 Badso 2 - Leusden 1 6-2 Eemnes 2 - Badso 3 8-0 Redaktie-adres: Van Weedestraat 47 A telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 't Slot 8 - Selby 6 2-6 Selby 7 - Eemnes 10 2-6 Junioren Kwinkslag l - Selby 1 4-4 Leusden 2 - Selby 2 0-8 Selby 3 - Eemnes 3 6-2 Selby 5 - Maarn 5 1-7 Selby 6 - Hoogland 7 8-0 Extra algemene ledenvergadering Woensdag 23 november houdt de B.C.- Selby een bijzondere algemene ledenver gadering in De Borg. Door een dreigen de opheffing van de Nederlandse Bad minton Bond, waarvan Selby lid is, wil het bestuur haar leden informeren en zonodig toestemming vragen om en bloc als lid te bedanken. Op de agenda staat ook een contributieverhoging. De vergadering begint om 20.00 uur. Wederom hebben de dames van BDC in een uitwedstrijd het onderspit moeten delven. Er werd na een zwakke le helft en een sterke 2e helft, met 14-9 van Enschede verloren. Enschede begon met een gevarieerd aanvalsspel de BDC verdediging onder druk te zetten. De dames van BDC hielden dit niet vol en keken al snel tegen een 2-0 ach terstand aan. Ondanks het tegenscoren van BDC (2-1) bleef de ploeg uit Enschede de toon aangeven. Mede door de vele zwakke momenten van de BDC ploeg liep de thuisspelende ploeg uit tot 7-1. Met een stand van 8-2 werd de rust be reikt. Na rust bleek al spoedig dat er een aantal taktische wisselingen in de ploeg van BDC hadden plaatsgevon den. Deze zet bleek al spoedig zijn vruchten af te werpen, want de achter stand werd verkleind tot 8-5. Enschede bleef desondanks scoren, wat een stand van 9-5 op het score-' bord op'everde. Deze achterstand werd weliswaar verkleind tot 2 pun ten (9-7) maar dichterbij kwamen de dames uit Soest niet. Door de uiteindelijke .14-9 nederlaag beho ren de dames nu tot de sub-top. Om aansluiting te houden, moeten de da mes a.s. zondag de uitwedstrijd tegen BSVD winnen. Heren junioren BDC ongeslagen Afgelopen zondag speelden de heren junioren van BDC tegen Break-Out uit Uithoorn. BDC stond na 7 minuten met 5-1 voor. Gesteund door het publiek bleef BDC druk uitoefenen op de Break-Out ver dediging. Dit resulteerde in een 13-4 ruststand. In de tweede helft speelde BDC iets minder, maar door enige goed uitge voerde systemen werd de voorsprong: verder uitgebreide door o.m. een hat trick van John Smeeing werd eeri 26-12 eindstand bereikt. Door dit resultaat staat BDC nog steeds ongeslagen op de tweede plaats. CSV staat twee punten voor op BDC. maar heeft een wedstrijd meer gespeeld. Aanstaande zondag speelt BDC de uit wedstrijd tegen Attila. Afgelopen zaterdag moesten de Soes ter waterpolo-heren in Huizen aantre den tegen de Potvis, een ploeg waar de Duinkikkers in de voorgaande compe titie de grootste moeite mee hadden. Ook nu ging het niet van een leien dakje. De eerste twee perioden werden geken merkt door een schijnbaar niet te door breken matheid in het spel van de Soesters. Nadat de Potvis de score had geopend werd een aan Soesters zijde toegekende strafworp niet benut. Tot het begin van de tweede periode kwam er geen verandering in deze stand van 1-0. Een kleine opleving in de tweede periode bracht de stand gelijk door een afstandsschot van Hans de Looff, waarna de Duinkikkers weer in hetzelf de matte spel terugvielen. O vertal- situaties werden niet in doelpunten omgezet; de tegenstander buitte de on oplettendheid in de verdediging uit en mocht met een riante 3-1 voorsprong de derde periode ingaan. Het pleit voor de Soesters dat zij, on danks een achterstand - zoals ook in voorgaande wedstrijden duidelijk werd - het hoofd koel weten te houden. Ook in deze wedstrijd bleek dit van belang, toen de tegenstander geagi teerd raakte door enkele raadsel achtige beslissingen van het scheids- rechtersduo. Weer was het Hans de Looff, die met een afstandsschot de stand op 3-2 bracht. Toen Willem ten Brinke kort daarop op de midvoorplaats onregle mentair werd gehinderd, werd voor de tweede maal een strafworp aan de Duinkikkers toegekend. Ook deze keer was het geluk van een doelpunt de Soesters niet beschoren, maar vanuit corner wist Roel Timmer toch de gelijkmaker af te dwingen d.m.v. een van hem bekende doortikbal. Consequent midvoorspel had als resul taat, dat Wim Hengeveld in stelling werd gebracht; hij bracht de stand voor het eerst in het voordeel van de Duinkikkers; 3-4. De Potvis kwam nog eenmaal langszij uit een overtalsitua- tie, maar conditie enerzijds en een sterk keepende Ronald Bast anderzijds beslisten de wedstrijd in het voordeel van de Soestenaren. Dat de keeper van de Potvis wat minder kijk had op afstandsschoten liet Wim Hengeveld nogmaals aan het publiek zien: 4-5. De marge van twee doelpunten werd vanuit een man-meer-situatie door Hans de Looff veilig gesteld: 4-6, hetgeen tevens de eindstand beteken de. Een moeizame wedstrijd maar wel een verdiende overwinning, niet in de laatste plaats door de pech bij het afmaken van uitgespeelde kansen. Dat de Duinkikkers nu 9 punten uit 7 wedstrijden hebben en daarmee een plaats in de subtop bezetten mag vooral op het conto van trainer/coach Hennie van de Kamp geschreven wor den. A.s. zondag wacht de zware wedstrijd tegen het Velzense VZV, aanvang 19.00 uur, in de Trits te Baarn. O Handbal vereniging Wedstrijdprogramma 26 en 27 november Uitwedstrijden zaterdag 26 november: Meisjes pup. 113.50 uur Impale - B.D.C. l Dames sen. 415.00 uur Voice - B.D.C. 4 Dames jun. 119.50 uur Aristos - B.D.C. 1 Thuiswedstrijden zondag 27 november: Meisjes adsp. 110.00 uur B.D.C. 1-H.H.C. Jongens adsp. 110.50 uur B.D.C. 1 - Celeritas Dames jun. 311.40 uur B.D.C. 3 - Fortissimo 3 Heren sen. 212.30 uur B.D.C. 2 - Eendracht 2 Heren jun. 213.40 uur B.D.C. 2 - PPM/AAV Uitwedstrijden zondag 27 november: Jongens pup. 110.00 uur B.H.C. - B.D.C. Jongens pup. 210.00 uur Attila - B.D.C. 2 Welpen 10.00 uur E.M.M. - B.D.C. Meisjes pup. 210.50 uur E.M.M. - B.D.C. 2 Meisjes adsp. 311.30 uur Limvio - B.D.C. 3 Heren jun. 112.10 uur Attüa-B.D.C. Heren sen. 313.30 uur Neyenrodes 2 - B.D.C. 3 Dames jun. 214.00 uur Impala - B.D.C. 2 Dames sen. 114.00 uur D.S.V.D. - B.D.C. Dames sen. 215.30 uur Fidelitas - B.D.C. 2 In reserveshirt Heren sen. 2. Vrij zijn: Heren sen. 1, Dames sen. 3, Meisjes adsp. 2. i

Soester Courant | 1983 | | pagina 21