Chatoux 2f-' O O* De Soester Duinen 'lW JR UCvPV Eerste kinderzegels in Soest voor mevrouw Scholten Taxeren kost ons 2 uur wat kost het U? Provincie keurt twee werkloosheidsprojecten af INTENSIVE CRASH COURSES Talenpraktikum Amersfoort Raad akkoord met 1,4 mil joen voor plan Parklaan Vrees voor afbouw jeugd werk in Soest 'Niets geheimzinnigs aan schuilkelderbouw' WD-werkgroep woningbouw in Overhees IV versnellen Tja een moeilijke beslissing. sciiocmakcr REORGANISATIE Chatoux WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 3 Bf ^V^Ar-v brilmode /Schoemaker hobby computers SPELCOMPUTERS juwelier KORTINGEN 10-20-30-40-50% BURG. GROTHESTRAAT13 TELEFOON 02155-23271 'De jeugd bij ons op Soest' in Proest: Gedeputeerde Staten beantwoorden vragen Expositie en lezing Rozekruis wel wat te vieren. Daarvoor heb je toch de Soester Duinen of niet soms? SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 SOESTDUINEN Peters bv ^Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Hulp bij school- en opvoedingsproblemen 'Spullenhulp toen en nu' y/ w ^aar wat w" Je niet zo'n uitgebreide kollektie '&PV niodieuze brillen. En met 'n beetje hulp kom je best wel een goede keuze, Niet dan...? L 5 Foto: Goos van der Wilt De echtgenote van de burgemeester, mevrouw E. Scholten-van Schelven, heeft vorige week officieel de kinder- postzegelaktie in Soest ingeluid door als eerste een serie zegels te kopen. Zij deed dat op het hoofdpostkantoor aan de Steenhoffstraat in Soest, waar leden van de Unie van Vrijwilligers zoals ieder jaar een speciale stand heb ben ingericht. De directeur van de PTT in Soest, de heer D. Drenth, zei in zijn inleidend woord dat de aktie dit jaar in het teken staat van kind en kerst. Daar zijn de afbeeldingen ook op af gestemd; ze geven weer hoe het kind het kerstfeest in zijn fantasie beleeft en ervaart, aldus de heer Drenth. De opbrengst is bestemd voor kinderen in binnen- en buitenland die hulp be hoeven. Daarom hoopte de heer Drenth op een hoge opbrengst van de aktie in Soest, in ieder geval niet minder dan vorig jaar toen voor 126.500 gulden werd verkocht aan zegels en wenskaar ten. Naar de mening van de heer Drenth staat de kwaliteit van zowel de kinder zegels als de wenskaarten borg voor een goede verkoop en daarmee een ge slaagde aktie. Wenskaarten zijn er voor iedere beurs. Dat kan niet gezegd worden van de postzegels, waarvan de prijs voor iedereen gelijk is. Hij was verheugd over de belangstelling van mevrouw Scholten, wier komst hij zag als een ondersteuning van het werk van de dames van het comité kinderzegels in Soest. De heer Drenth overhandigde me vrouw Scholten als eerste een serie kinderzegels en wenste de 'beman ning' van de stand veel succes met de aktie. Daarna kocht mevrouw Scholten de eerste zegels bij de voor zitter van het comité, mevrouw Van Rossem. Mevrouw Scholten schaft zich de eerste kinderzegels aan. Het provinciaal bestuur heeft welis waar besloten Soest een subsidie te verstrekken voor het opzetten van een kledingwerkplaats ten behoeve van werkloze jongeren: het heeft daar naast ook twee door het gemeentebe stuur van Soest aangemelde projecten geschrapt. Het betreft het project audiovisuele middelen, waarmee een bedrag is gemoeid van 89.600 gulden, en de landschapsinventarisatie waar voor een bedrag van 38.383 gulden no dig is. Het gemeentebestuur betreurt vooral het schrappen van dit laatste project, omdat daarmee al een begin was gemaakt. Het moest echter wor den stopgezet in verband met de finan ciële problemen van Soest. De inventa risatie is nu voor de helft klaar. 'Het geld dat daaraan al is uitgegeven kan als weggegooid worden beschouwd als het project niet wordt afgemaakt,' aldus gemeentevoorlichter Van Os. De landschapsinventarisatie wordt van belang geacht in verband met het be stemmingsplan landelijk gebied. In januari van dit jaar maakte het pro vinciaal bestuur de gemeentebesturen attent op de mogelijkheid tot het aan melden van projecten in het kader van de werkgelegenheid. Met name ging het erom werklozen aan zinvol werk te helpen. Soest meldde drie projecten aan. Eén daarvan, de kledingwerk plaats, werd gehonoreerd. De andere twee komen niet voor subsidie in aan merking, zo is het oordeel van het pro vinciaal bestuur. Het project audio-visuele middelen zou in dienst van de gemeente Soest moeten komen te staan. Een bestaande projectgroep wil in overleg met het gemeentelijk bureau voorlichting en toerisme een produktie verzorgen met als onderwerp de gemeente Soest. Het accent ligt daarbij niet zozeer op het duidelijk maken van problemen en knelpunten, maar veeleer op de public relations van de gemeente. Engels - Duits - Frans Russisch - Nederlands. 2 tot 4 weken. Spaans Portugees Italiaans - Inl. 033-729097 Ondanks bezwaren PvdA en Prog. Soest De gemeenteraad heeft zich vorige week akkoord verklaard met het be schikbaar stellen van een krediet ter hoogte van 1.410.000,- voor het bouw- rijpmaken van het plan Parklaan. Het wordt daardoor mogelijk dat binnen af zienbare tijd zal worden begonnen met de aanleg van riolering in het gebied, waar behalve de bestaande bebouwing ook 50 nieuwe woningen en twee kan toorgebouwen staan gepland. De fracties van Partij van de Arbeid en Progressief Soest verklaarden zich tegen de kredietverlening. Raymond van Gelder (PvdA) meende dat het niet juist is om te stellen dat het bedrag wordt gedekt door de opbrengst van de grond verkopen in het plan, zoals het College in het voorstel naar voren had gebracht. Door de verlaging van de prijs die de vrije-sectorkavels moeten opbrengen is er juist een gat in de ex ploitatie van het bestemmingsplan ge schoten. "Wij zijn vóór differentiëring in de woningbouw, maar de grond moet wel de normale prijs opbrengen, an ders is het een verkapte subsidie aan groepen van mensen die daar bepaald niet 't eerst voor in aanmerking ko men," aldus Van Gelder. Indien de grond daardoor moeilijker te verkopen is, moet het bestemmingsplan maar worden herzien. Van Gelder stelde het College de vraag wat het verder bereid was te doen om Elke vrijdagavond en de hele zaterdag is een computer specialist present om alles van home-computers te demonstreren. Philips P 2000. 1495.- Acorn B.B.C. 2295.- ZX Spectrum 499,- ITT3030 9100,- Comodore899,- Atari 199,- Philips199,- Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 sociale woningbouw mogelijk te maken door verlaging van de grondkosten. Ries van Logtenstein (CDA) bracht naar voren dat deze kwestie eigenlijk bij de behandeling van de sanerings- kosten van het grondbedrijf ter sprake moest worden gebracht. Hij stelde zich op het standpunt dat er verder geen geld ter beschikking gesteld moest worden zolang het bestemmingsplan niet officieel zou zijn goedgekeurd. Wethouder Jan Menne (CDA) hield staande dat er met het plan wel "quit te" wordt gespeeld. Er moet geen tijd verloren gaan door nu nog weer voor een andere opzet van het plan te kie zen, vond Menne. "Als we aarzelen om het plan nu bouwrijp te maken zal dat de grondprijs sterk nadelig beïnvloe den." Van Gelder reageerde op de beant woording door de wethouder door te zeggen: "Als we nu voorstemmen, dan mag niemand later zeggen dat er iets gebeurt wat niet te verwachten is. Het feit dat er 770.000 uit het grondbedrijf wordt genomen om de exploitatie van het plan mogelijk te maken is een on eerlijke zaak tegenover duizenden woningzoekenden in Soest. Als de so ciale woningbouw stagneert op grond van die kavelprijs, neemt het College het eventuele verlies dan ook? Hans Blom (CDA) betoogde dat het verschil in marktwaarde van de grond geen "subsidie" voor de vrije sector is. "Het gaat erom of je de grond kwijt kunt, of dat je hem laat liggen, met alle renterisico's van dien. Wethouder Menne wilde tenslotte niet toezeggen dat er geen geld beschik baar zou worden gesteld voordat het plan zou zijn goedgekeurd. Neks Blom- mers (VVD) had er al op gewezen dat er veel gemeenschapsgeld in het voor bereidingsplan was gestopt, en dat het een kwestie van fatsoenlijk bestuur was om de bewoners nu niet langer te laten wachten. Bij de stemming verklaarden Van Gel der, Van den Brakel en Lydia Meyer (allen PvdA) en Jan Visser (Prog. Soest) zich tegen het voorstel. HEEFT WEGENS SOEST "Ik ben bang dat de acht beroeps krachten die in Soest werkzaam zijn in de toekomst op straat worden gezet, zoals dat met name in Groningen en Apeldoorn is gebeurd. Verdere conse- Inbraak in markt- meesterkantoor Uit de box van een flatgebouw aan de Smitsweg, waarin de marktmeester zijn kantoor heeft, werd vorige week bij een inbraak een straalkacheltje weggenomen. De dader kwam binnen door een ruit te verbreken. Banden vernield Een inwoner van Soest, die zijn auto had geparkeerd ter hoogte van het Soester Hoogt, ontdekte bij zijn terug komst dat twee banden van zijn wagen stuk waren gesneden. De man deed aangifte bij de politie. Gedeputeerde Staten van Utrecht heb ben vorige week de vragen beantwoord die de statenleden mevrouw A. S. Hol leman- Stratman en J. Roëll (PvdA/ PPR) stelden over de procedure met betrekking tot de bouw van de schuil kelder aan de Birkstraat in Soest. De beantwoording komt erop neer dat er aan de schuilkelderbouw niets ge heimzinnigs is. Gedeputeerde Staten ontkennen dat de constructie om de Bescherming Be volking de kelderbouw te laten betalen, gekozen is om te verhinderen dat in de gemeenteraad een discussie over het nut en de wenselijkheid van deze voor ziening zou worden gevoerd. Naar aan leiding van door het college van bur gemeester en wethouders verstrekte informatie herinneren Gedeputeerde Staten eraan, dat zowel in de com missie algemene bestuurszaken als in het college en met de fraktievoor- zitters het totstandkomen van de schuilgelegenheid aan de orde is ge weest. De meerderheid van de com missie algemene oesiuurszaken ad viseerde destijds positief. Ook het college en de fraktievoorzitters gingen akkoord met de bouw en de te vol gen procedure. Er was haast gebo den omdat voor 15 juli 1981 het ver zoek om een bijdrage bij het ministe rie van Binnenlandse Zaken moest worden ingediend. Gedeputeerde Staten beamen dat van de drie Kringraden van de Bescher ming Bevolking in de provincie Utrecht er twee reeds een aantal jaren een voordelig saldo op de begroting boe ken en een algemen reserve hebben van ruim 1,5 miljoen gulden (A-kring Utrecht B) en ruim 2,7 miljoen gulden (A-kring Utrecht C. waartoe ook Soest behoort). Het reeds geruime tijd geleden ge uite voornemen van het rijk tot op heffing van de BB-kringen heeft ge leid tot een afwachtend (financieel) beleid bij de kringen. De eventuele (financiële) gevolgen van de liquida tie van de kringen zijn nog niet bekend. quenties van de bezuinigingspolitiek kunnen zijn dat clubhuizen dichtgaan, en dan zijn we terug in de situatie van de vijftiger jaren, toen het jeugdwerk alleen nog maar vrijwilligerswerk was en zich afspeelde in kerkzaaltjes. Dat zou rampzalig zijn voor de jeugd bij ons op Soest. Alleen de Molensoos (550 leden) bereikt al een paar duizend jongeren per maand. En dan nog niet te spreken van de Kinderboerderij, de Vangrail, het Kruispunt en de Praat paal." Aldus Wil Rolvink, ex-jeugdwerker in dienst van de Stichting Jongerencen trum, die vorige week in het politiek café van "Progressief Soest" een in leiding hield over het jeugdwelzijn in Soest. Hij signaleerde dat de plaatselijke overheid te weinig luisterde naar de commissie Welzijnsplanning (taak groep Jeugd- en Jongerenwerken dat de besturen van de stichtingen Jeugd zorg, Kinderboerderij ("die zijn vaak niet eens aanwezig") te weinig ge meenteraadsleden doordringen van het belang en het werk van de club- en buurthuizen in onze gemeente. Rolvink heeft waardering voor de ma nier waarop dit jeugdwerk de laatste jaren in Soest is opgebouwd. Hij schet ste de geschiedenis van het kerkewerk en het vrijwilligerswerk naar profes sionalisering, maar uitte in café "De Rode Haan" grote bezorgdheid over de ontwikkelingen van de laatste tijd. Gespreksleider Leidje Tomassén vroeg zich af of niet juist in econo misch slechte tijden extra veel aan dacht geschonken moet worden aan de jeugd. Wil Rolvink pleitte daarop voor een uitgebreid onderzoek en rapporta ge naar de financiële mogelijkheden, naar meer besturenoverleg, naar een inventarisatie van knelpunten ("150 motorcrossertjes zijn in de steek gela ten!") en voor een hechtere samen werking van beroepskrachten. "Veel raadsleden zijn niet geïnteres seerd. Ik vrees voor steeds meer af bouw, dat het werk instort en de hon derden vrijwilligers in de kou komen te staan als de beroepskrachten er uit gaan. Jeugd- en buurthuiswerk zonder een stuk professionele begeleiding is in onze tijd onbegonnen werk Op 13 december leidt KlaaS v.d. Schoot in "Proest" het onderwerp "De mini ma bij ons op Soest. Overigens kunnen veel meer thema' worden behandeld door de deelnemers aan het project, die gezocht zouden worden onder Soester inwoners die langere tijd buiten deelname aan het arbiedsproces zijn gesteld. Daarnaast zou ook gezocht naar jonge werklozen worden met interesse voor deelname aan het project. Hierdoor zou hun belangstelling kunnen worden eewekt voor een meer specialistische oplei ding. Om de voortgang van het project enigs zins te garanderen, werd uitgegaan van een vrije grote groep van 20 tot 25 deelnemers. In het kader van hun ach terstandsituatie zou vooral ook ge tracht worden zij die behoren tot min derheidsgroeperingen alsmede vrou wen en de jeugd te betrekken. Evenals het project landschapsinven tarisatie heeft de provincie deze subsi- die-aanvraag afgewezen, overigens met tientallen andere projecten die door Utrechtse gemeenten waren aan gemeld in het kader van het scheppen van werkgelegenheid. Het Rozekruisers Genootschap, de voorhof van de Internationale Geestes- school van het Gouden Rozekruis, het Lectorium Rosicrucianum, houdt dit jaar voor het eerst een expositie en een openbare lezing in het Soester dorps huis De Borg, Willaertstraat 49. De expositie wordt gehouden op dins dag 29 november, vanaf 18.00 uur, en heeft als doel meer bekendheid te ge ven aan enige aanzichten van de Gees- tesschool, zoals bijvoorbeeld de boeken van de Rozekruis Pers, het jeugdwerk en het conferentie-gebeuren. Gedurende de expositie zal een aantal korte toelichtingen worden gegeven over de diepere achtergronden van de Geestesschool. Na de expositie wordt de openbare le zing gegeven, aanvang 20.30 uur, door één van de bestuursleden van het Roze kruisers Genootschap. Deze lezing heeft als titel: "De signatuur van de ware Rozekruisers." Hierin wordt een uiteenzetting gegeven over de ware Gnostieke levensopdracht, zoals die door de Rozekruisers wordt uitgedra gen. Na de lezing is er ruime gelegenheid tot het stellen van vragen aan de spre ker. De toegang tot expositie en lezing is gratis. RESTAURANT De makelaardij mag voor taxaties een bepaald percentage rekenen van de waarde van uw huis. Hoe hoger die waarde, hoe hoger uw kosten. Wij breken met dat systeem, werken op de klok en dat kan u honderden guldens schelen. Vraag daarom ook bij uw bank om een Peters-taxatie Getaxeerde Tariefsysteem Tarief overige waarde Peters Makelaars f 135.000,- f295,- f 295,- -250.000,- -295,- - 545,75 -350.000,- -295,- - 740,45 -450.000,- -295,- - 935,15 -550.000,- -295,- -1129.85 Vestigingen te Baarn. Soest, Amersfoort en Hoevelaken Bouwplannen aanpassen om toch voldoende te kunnen bouwen De taakgroep Volkshuisvesting van de WD Soest/S'berg heeft plannen uitge werkt om de woningbouw in Soest zo spoedig mogelijk te continueren. Na tuurlijk wordt er nu ook gebouwd, maar de nabije toekomst laat weinig hoop voor met name de sociale sector, de goedkopere huurwoning of de woningwetwoning is voor een belangrijk deel afhankelijk van de steun vanuit Den Haag en de provincie. Véél woningwet-contingenten (wonin gen met een gegarandeerde steun) worden in de groeisteden en gemeen ten gerealiseerd. Soest hoort daar niet bij. Verwacht mag worden dat in Soest de komende jaren slechts enige tien tallen woningwetwoningen gereali seerd kunnen worden. Tijdens de laatst gehouden ledenvergadering van de Woningbouwvereniging Soest, maakte de voorzitter mevr. van Stip hout (voormalig wethouder van Volks huisvesting in Soest) al gewag van haar pessimisme. De WD-werkgroep vindt echter dat als de steun voor de woningbouw in de komende jaren onvoldoende is om in voldoende aantallen te bouwen, de hele opzet van het bouwen in de sociale sector maar veranderd moet worden. De ruimte voor het particulier initia tief moet dan maar zijn waarde gaan bewijzen. Daarom heeft men kontak ten gelegd met mogelijke financiers, bouwers, ontwikkelaars, deskundigen op het gebied van de ruimtelijke or dening en anderen die een bijdrage zouden kunnen leveren om de woning bouw in Soest te versnellen en, gezien Sinds enige tijd is drs. Jan Fetter als pedagoog gevestigd in Soest (dijk). In een rustige omgeving en een huiselijke sfeer is hij begonnen met de opbouw van een eigen praktijk. Deze is erop ge richt kinderen en jongeren te begelei den bij de problemen, die zij - vooral in de schoolperiode - ondervinden. Ad vies en begeleiding wordt gegeven bij problemen, die zich voordoen in het ge zin, op school, bij de vervolg-school- keuze of bij een gerichte beroepskeuze. Bij voldoende aanmelding behoort ook huiswerkbegeleiding tot zijn diensten pakket. Vooral het tijdig aanmelden van (school)problemen is van groot be lang, zodat toekomstplannen kunnen worden aangepast,of gewijzigd. Indien besloten wordt in gezamelijk overleg tot nader onderzoek, vindt dit steeds in dividueel en onder optimale omstandigheden plaats, hetgeen de re sultaten uiteraard ten goede komt. Kinderen van alle leeftijden zijn wel kom, in het bijzonder ook de oudere jeugd van 12 tot circa 20 jaar. Bij deze laatste groep is het gebruikelijk dat ou ders en zoon of dochter terzamen voor een kennismakingsgesprek komen. Zonder vervolg-afspraken zijn aan een dergelijk kontakt geringe kosten ver bonden. Ook het geldend konsulttarief kan in individuele gevallen worden aangepast. Particulier verzekerden kunnen in een aantal gevallen nota's indienen bij hun verzekeringsmaat schappij. De praktijd van drs. Fetter is gevestigd aan de Regentesselaan 17. Afspraken kunnen zowel overdag als 's avonds worden gemaakt en wel op tel. 14214. Woensdagmiddag is er een open spreekuur tussen 14.00 en 17.00 uur; men is dan ook welkom zonder vooraf gaande afspraak. Nadere mondelinge of schriftelijke informatie wordt op aan vraag graag verstrekt. de grote lijst van woningzoekenden, haalbare plannen te presenteren. Uitgangspunt is daarbij dat er koop- of huurwoningen gebouwd gaan worden met een maandelijkse last van hooguit 600,- tot 550,-. De mogelijkheid om een en ander te realiseren hangt af van een aantal factoren, t.w. de grondkosten, de ener giekosten, de financieringsvorm en de bouwkosten zelf. Wenken en voorschriften De gemeente zélf kan invloed hebben op de hiervoor genoemde grondkosten en op de bouwkosten. De financierings vorm komt voor rekening van de koper of de bouwer die huurwoningen wil rea liseren. Op de energiekosten kan de gemeente invloed uitoefenen bij de goedkeuring van de bouwplannen. Ge dacht moet worden aan een goede iso latie en een bijpassende thermische beglazing, aan zogenaamde H(oog) R(endements)ketels, de verhouding van de glasopeningen ten opzichte van de bezonning en het gebruiken van de zonnewarmte. Deze zaken kunnen bouwkosten verhogend werken, maar er moet ook rekening worden gehouden met de terugverdientijd en de maande lijks woonlasten in ruimere zin. De voorschriften die gelden voor de woningwetwoningen zijn bouwkosten- verhogend. Voor een woning die ge bouwd wordt volgens de bedoelde wen ken en voorschriften óf volgens de bouwverordening, kan dat een prijs verschil opleveren van ca. 7000,-. Een woning die voldoet aan de bouwveror dening blijft een kwalitatief goede woning. Het verschil zit in de 'aankle ding' van de woning. Een woningwet woning moet een bepaald aantal kas ten hebben. Moet dat echt? De opper vlakte is vooraf al bepaald en moet aan bepaalde minimumeisen voldoen. De gehele woning moet al voor het moge lijk latere gebruik 'ingevuld' zijn. Alles moet 'erop of eran' zitten. Uitgangspunt dient echter volgens de WD-groep te zijn het bouwen voor de zogenaamde 'starters' op de woning markt. De mensen met een laag inko men, vooreen deel al 'kamerbewoner'. Hun vraag is vooral gericht op een goede maar geen grote woning, in ieder geval een goedkope woning. Men zou zo veel mogelijk mensen tot door stroming moeten bewegen om voor deze groep ruimte te maken. Die doorstroming, op vrijwillige basis, komt echter niet of nauwelijks van de grond. Dus resulteert als mogelijkheid het bouwen vóór juist deze groep wo ningzoekenden, goede woningen, be taalbaar en bewoonbaar, voor mensen met een laag inkomen. Een groep die de komende jaren nogal kan toenemen. Het voorgaande kan betekenen dat men een woning bouwt met als basis een behoorlijke begane-grond verdie ping, met daarbij op de eerste verdie ping één slaapkamer. Maar op die verdieping geen indeling, dus geen indelingswanden. In die woningen al leen een goede basiskeuken aanbren gen. De wandafwerking voor een groot deel door de bewoners zelf laten ver zorgen. Rekening hóuden met de 'doe- het-zelf' markt die er is. Een echte casco-woning, met daarbij een groot deel van de werkzaamheden die door de bewoner verzorgd moet worden, is niet voor iedereen geschikt. De woning moet wel gebruiksklaar worden opge leverd. Grondkosten De grondkosten, die bijna geheel door de gemeente bepaald kunnen worden, zijn de laatste jaren méér gestegen dan de eigenlijke bouwkosten. Op de prijs voor een vierkante meter bouwgrond wordt nogal wat gelegd. De hele infra structuur kan nogal een kostenpost worden. Het ruimtegebruik in bestem mingsplannen is de laatste jaren nogal toegenomen, in het algemeen. Veel van de grond in een wijk wordt gebruikt voor niet 'uitgeefbare openbare ruim te'; voetpaden, fietspaden, parkeer ruimte, groenstructuren, waterpar tijen, etc. De kosten daarvan worden op de woningen 'omgeslagen'. Om de prijs van een woning zo laag mogelijk te houden, is het dus niet voldoende om op de prijs van de bouwer te letten; ook de grondprijs heeft een belangrijke invloed op het al of niet bouwen. Gedacht kan worden aan het zo veel mogelijk parkeren op eigen grond, minder openbaar groen, maar ook op het door de boekhoudmethode van de gemeente gebaseerde rente-deel, dat prijsverhogend werkt, het gewoon 'boekhoudkundig' rente bijschrijven op bestemmingsplannen, waardoor bijna alleen nog maar vrije sector-bouw mogelijk is, is eigenlijk zinloos. De grond wordt op die manier bijna onverkoopbaar en de zo noodza kelijke 'sociale' bouw wordt nauwe lijks haalbaar. Goedkope ongesubsidieerde bouw Voor Soest geldt dat de grondprijs niet echt laag te noemen is. Bedragen van ca. 25.000,- voor een kavel zijn voor sociale bouw of premiehuur niet zo goedkoop te noemen. Met bedragen die in de richting gaan van de kavelprijs van ca. 19.500,- is meer eer te behalen. Op die kavels kan met een uitgekiende maar kwalitatief voldoen de bouw, toch nog in serie worden gebouwd. Met een grondprijs van ca. 20.000 gulden en daarbij een bouwprijs van maximaal 80.000 gulden kunnen betaalbare woningen worden gereali seerd. Voor bouwprijzen ine. grond van rond de ton, is een betaalbare woning te realiseren met een huur of kooplast van ca. 500 gulden per maand. Overhees IV (en IH) Mogelijkheden om de bedoelde soort woningen te bouwen moeten gezocht worden in Overhees IV. De WD-werk groep wil daar voorstellen voor doen, die besproken zullen worden tijdens een WD-'informeel' op dinsdag 29 november a.s., in restaurant Van de Brink, Soesterbergsestraat 122, aan vang 20.30 uur. Morgenavond, donderdag 24 november, organiseert het steuncomi té van Spullenhulp een "Open Avond" in het EHBO-gebouw, Parallelweg 7. De avond is opgezet om zoveel moge lijk informatie te geven over Spullen hulp. Dat gebeurt aan de hand van dia's uit het verleden, en van oude fo to's en publikaties van allerlei Spullen- hulp-activiteiten, die een goed beeld geven van de betekenis en de geschie denis van Spullenhulp. Omdat veel mensen Spullenhulp willen steunen zal ook het steuncomité aan wezig zijn. Ideeën en suggesties kun nen de bezoekers aan hen kwijt. Vanavond (woensdag) heeft het bestuur van Spullenhulp nog een ge sprek met het College van Burgemees ter en Wethouders. Men hoopt op don derdag de definitieve en "broodno dige" heropening van Spullenhulp te kunnen aankondigen. De avond begint om 20.00 uur.

Soester Courant | 1983 | | pagina 3