'Comptabele' A. Weeda nam afscheid van gemeente Soest 39! Ge« fcets De Soester Duinen 50 jaar geleden in Soest 1 December 1933 WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE voor: Inspraak-/Informatieavond Nota Minderhedenbeleid Soest Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Commissie voor de Beroepschriften Hinderwet ontwerp beschikking Beschikking Hinderwet Wet Autovervoer Personen Bouwzaken Gemeentebegroting 1984 Openbare commissievergaderingen Hajenius en de snelle verbroedering VAN KLEEF Lekkere warme patent steek TRUIEN slechts vrijeti jdskleding SOESTERBERGSESTRAAT188 02155-12739 S0ESTDUINEN Groot Sint Nicolaas KINDERFEEST Dinsdag 29 november wordt 's avonds om 8 uur in het gebouw De Open Hof. Veenbesstraat een Inspraak-/Informatieavond gehouden over de Ontwerp Nota Minderhedenbeleid Soest. Burgemeester en wethouders maken - gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens - bekend dat zij hebben besloten: I. het besluit van 20 april 1970, afdeling I, nummer 9424 in te trekken, voor wat betreft de instelling van een inrijverbod voor alle motorvoer tuigen voor het gedeelte van de Beatrixlaan gelegen tussen de Anna Paulownalaan en het Nassauplantsoen O.Z. in de richting van de Anna Paulownalaan en voor de Dillenburglaan en het gedeelte van het Nas sauplantsoen W.Z. gelegen tussen de Irenelaan en de Beatrixlaan in de richting van de Van Weedestraat; II. door plaatsing van de borden nrs. 12 en 13 van de bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens de navolgende wegen gesloten te verklaren in één richting voor alle verkeer behalve voet gangers in de daarbij aangegeven richting; a. het gedeelte van de Beatrixlaan gelegen tussen de Anna Paulownalaan en het Nassauplantsoen W.Z. in de richting van de Anna Paulownalaan. b. het gedeelte van het Nassauplantsoen W.Z. gelegen tussen de Beatrix laan en de Irenelaan in de richting van de Irenelaan; IH.door plaatsing van bord nr. 101A van bijlage II van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens voor de Dillenburglaan waardoor de weg aan de zijde van de Van Weedestraat wordt afgesloten; IV.door plaatsing van bord 17A van bijlage II van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens de Dillenburglaan gesloten te verklaren voor vrachtauto's. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Leidschendam, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nedl. Motorrijdersver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uitvoe ring van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften, bekend, dat op 1 december 1983 om 16.00 uur in de commissie kamer van de dependance gemeentehuis een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: het beroepschrift van Wolters Bemiddelingsbureau tegen het be sluit van b. en w. tot het weigeren van een vergunning voor het bouwen van een woonhuis met een stalhouderij op een terrein gelegen aan de Bos straat hoek Wieksloterweg te Soest. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van: Stichting Christelijk Bejaardencentrum Groot Engendaal, Boekweit land 103 te Soest voor technische installaties t.b.v. een bejaardenver zorgingstehuis op het perceel Boekweitland 103 te Soest Automobielbedrijf A. v.d. Lee, Kerkstraat 58 te Soest voor een herstel- inrichting op het perceel Kerkstraat 58 te Soest De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schrifte lijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schrifte lijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergun ning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 8 december 1983. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Bij besluit van 15 november 1983 heeft het college van b. en w. een beslis sing genomen op een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbrei dingsvergunning van: L. Buys, Irissenstraat 34 te Volendam voor een mobiele inrichting voor het bakken van vis op het perceel Weegbreestraat (nabij Smitsweg) te Soest. De strekking van de beschikking luidt: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het bèsluit ligt gedurende een maand vanaf 23 november a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 -12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c. van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Burgemeester en wethouders brengen hierbij ter openbare kennis dat bij besluit van hun college d.d. 15 november 1983 de ten name van de heer J. Tak te Soest staande vergunningen voor het vervoer van personen met taxi's zijn overgedragen aan de heren H. van den Broek, Valeriaanstraat 79 te Soest en H. Jvan den Broek, Plasweg 53 te Soest. Voor iedere belanghebbende staat tegen deze beschikking beroep op Gede puteerde Staten van de provincie Utrecht open binnen 30 dagen na heden. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: - P. G. E. F. Augustinus, Hartmanlaan 31 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van het woonhuis berging op het perceel Hartmanlaan 31 te Soest - J. Bleeksma, Bonifaciusstraat la te Soest, ten behoeve van het bouwen van een garage/schuur op het perceel Bonifaciusstraat la te Soest: - P. van Heugten, Heiligenbergweg 4 te Leusen, ten behoeve van het herbouwen van een showroom op het perceel Amersfoortsestraat 22. Tevens maakt de burgemeester bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn vrijstelling te verlenen ex. art. 302, lid 6 van de Bouwverordening aan: - A. J. Rellum, Versteeghlaan 24 te Soest, ten behoeve van het plaatsen van een erfafscheiding op het perceel gelegen aan de Versteeghlaan 24 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 24-11-1983 even tuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentese cretarie, afdeling 1, ter inzage. Burgemeester en wethouders brengen ter openbare kennis dat de ontwerp begroting voor het dienstjaar 1984 a. van de plaatselijke inkomsten en uitgaven b. voor het bedrijf gemeentewerken Foto: Goos van der Wilt In een zeer druk bezochte bijeen komst in de kantine van de brandweer kazerne heeft de heer A. Weeda, chef van de afdeling IVA van de gemeente secretarie - de "comptabele van Soest" - gistermiddag afscheid genomen na een dienstbetrekking van ruim 35 jaar. Onder de aanwezigen bevondt zich het voltallige College van Burgemeester en Wethouders en een aantal raadsle den en veel (oud-)collega's, vrienden en bekenden van de heèr Weeda. Mevrouw R. Wijnands, één van de naaste medewerksters van de heer Weeda, trad op als ceremoniemeester en verwelkomde de aanwezigen. Zij verleende het woord aan drs. J. L. Menne, wethouder van Financiën, die als eerste een aantal opmerkelijke ge beurtenissen en mijlpalen uit de loop baan van de heer Weeda schetste. De burgemeester van Zandvoort (waar de heer Weede vandaan kwam toen hij in 1946, op de leeftijd van 26 jaar, in dienst trad van de gemeente Soest had hem getypeerd als een man met een "aangenaam karakter, grote inzet, be- De heer Weeda toont het geschenk van het gemeentebestuur; naast hem zijn echtgenote. trouwbaar en rechtschapen, en onge huwd maar wel verloofd." Met uitzon dering van dat laatste geldt dat ook nu nog, aldus de heer Menne. De wethou der stond o.m. stil bij het feit dat de heer Weeda in de periode na de Wa tersnoodramp in 1953 hulpwerkzaamheden had verricht in Bruinisse, waar volgens de heer Wee- da's eigen verslag "van geregeld wer ken geen sprake was," ofschoon hij er van 's morgens acht tot 's avonds negen werkte, ook al omdat er nauwe lijks afleiding was. De heer Menne herinnerde ook aan het 25-jarig jubileum van de heer Weeda in 1973. "Duidelijk bleek toen hoezeer u de aanwezigheid van Burgemeester en Wethouders op prijs stelde. Dat was wel een heel andere tijd; tegenwoordig heeft de raad er al moeite mee dat het College zelf auto rijdt," aldus de heer Menne, die de scheidende comptabele namens het gemeentebestuur de elfde- c. voor het grondbedrijf; d. voor de gemeentelijke sociale dienst en e. voor het gasbedrijf en de centrale antenne-inrichtingen aan de gemeenteraad zijn aangeboden en vanaf heden voor een ieder ter lezing liggen bij de afd. fin. (gemeentehuis) en bij het gemeentelijk INFOr- matiecentrum. Tevens is de begroting tegen betaling verkrijgbaar. De stukken die op deze vergadering betrekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij het beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. dinsdag 29 november -19.30 uur - gebouw gemeentewerken; Lange Brink- weg Commissie Ruimtelijke Ordening Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Beukenlaan 45 Brief d.d. 20 september 1983 van Gedeputeerde Staten van Utrecht inzake een verzoek om een verklaring van geen bezwaar voor het gedeeltelijk vernieuwen van een woning op het perceel Lange Brinkweg 29, met voor stel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. Brief d.d. 19 oktober 1983 van de heer G. Rademaker inzake de bouw van een garage/berging op het perceel Mariastraat 14, met voorstel te ant woorden overeenkomstig de conceptbrief. Notitie woningbouw Soesterberg. Behandeling van het bouwprogramma voor Overhees III en IV Notitie inzake hinderwetplichtige activiteiten op het perceel Beukenlaan 41. woensdag 30 november -19.30 uur - gebouw gemeentewerken, Lange Brink- weg: Commissie Bedrijven De agendag vermeldt voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het Gas- en Caibedrijf voor vervanging en uitbreiding van de vaste activa in 1984. rapportage stand van zaken ATB. donderdag 1 december -19.30 uur - gebouw gemeentewerken. Lange Brink- weg: Commissie Financiën en Grondbedrijf De agenda vermeldt: Begroting 1984 A - Kring Utrecht C Bescherming Bevolking. Financieel verslag 1981/1982 Regionale Muziekschool Amersfoort. Brief d.d. 11-10-'83 van de P.S.P., Afd. Soest betr. invoering draagkracht beginsel in gem. belastingheffing, met voorstel te antwoorden conform bijgevoegde concept-brief. •Brief d.d. 24-10-'83 van de Alg. Ned. Invalidenbond m.b.t. vermindering belasting arbeidsongeschikten met voorstel te antwoorden conform bij gevoegde concept-brief. Krediet voor aanschaf nieuwe bedrijfstelefooninstallatie voor het ge meentelijk apparaat. Rapportage stand van zaken Aanpak Toekomstig Beleid. Verslag stand van zaken sanering grondbedrijf. Uitnemen gronden uit complex 39 "Albert Cuyplaan" van het grondbedrijf. Idem uit complex 41 "Egghermonde II". Krediet voor vervanging en uitbreiding vaste aktiva Gas- en CAI-bedrijf Wijziging begroting 1983 Alg. Dienst, gem. werken.grondbedrijf en gas bedrijf. Wijziging subsidiegrondslag Stichting Peuterspeelzalen Soest. Aankoop kunstwerk uit fonds kunstaankopen. Krediet voor het inrichten 3 speellokalen kleuteronderwijs. Instemmen met ontwerp-raambegroting 1984-1985 Regionale Muziek school Amersfoort. Verkoop perceel grond aan de Parklaan aan de Woningbouwmaatschap pij Groothuis bv. te Harbrinkhoek. Aanbieding gemeenterekening 1982 met voorstel deze te behandelen na ontvangst van het verificatierapport. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT TELEFOON 02155-22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. lige boekenserie "Kijk op het groene Nederland" aanbood. Gemeentesecretaris mr. J. M. Kruit wagen stelde vast dat de heer Weeda zijn ambtelijke plichten altijd zeer goed heeft vervuld. "In dat woord plicht zit het woord plegen: enerzijds betekent dat wat men gewoon is te doen. bijvoorbeeld belasting betalen, anderzijds herinnert het ook aan ver plegen in de betekenis van: koesteren, verzorgen." De heer Kruitwagen vond beide betekenissen van toe passing op deheer Weeda, die zijn werk steeds met overgave had ver richt, "niet uit sleur of routine, maar met hart voor de zaak, en zorg voor en zorg over de zaak,aldus de gemeente secretaris. "Meer door üw voorbeeld dan door woorden liet u zien wat u van de medewerkers verwachttedat werd bijzonder gewaardeerd." De heer Kruitwagen schetste de comptabele als een vurig pleitbezorger voor de colle ga's en als iemand die altijd oprecht voor zijn mening uitkwam. "We moch ten u allemaal graag. Jammer dat u weggaat." De voorzitter van de personeelsver eniging, de heer J. van Tol, had oude jaargangen van het personeelsblad be keken. "Als ik 't nu over de 'pennelik- ker' heb is dat geen belediging; het is de naam van dat blad," stelde hij zijn gehoor gerust. De heer Weeda kwam daaruit niet alleen naar voren als een man die veel van kippetjes houdt, maar ook van verschillende culturele genoegens, met name toneel. Daarover had hij zelf eens geschreven dat hij af kerig was van "een slappe regie, omdat die leidt tot een waterig aftrek sel.' "Die filosofie," aldus de heer Van Tol, "heeft uw hele leven bepaald." Hij bood de heer Weeda het erelidmaat schap van de personeelsvereniging aan en overhandigde hem als kunstliefheb ber "twee kunstwerkjes". Dat bleek een paar kunstschaatsen te zijn, waar van hij hoopte dat de heer Weeda er geen scheve schaats mee zou rijden. Namens de afdeling voerde tenslotte de heer P. de Jong het woord, die nog een aantal eigenschappen en hobbies van de heer Weede aan de openbaar heid prijsgaf. De heer Weeda was al tijd een actief persoon geweest, die al les tot in de puntjes geregeld wilde zien, al was zijn handschrift vaak een kwelling. Naast hobbies als zingen in het kerkkoor en zeevissen toonde de heer Weeda ook grote belangstelling voor cultuuruitingen als concerten, to neel en cabaret. De heer De Jong stelde de heer Weeda een cassette bandje met alle toespraken in het voor uitzicht, dat kan worden afgespeeld op de radio-casetterecorder die hij eerder deze week van het personeel had ge kregen tijden een gezellige afscheids avond. Ook bood hij de heer Weeda dienst laatste verlofkaart aan, waaruit - "na controle door het Verificatiebu reau" - bleek dat de heer Weeda de rest van het jaar thuis kon blijven. In zijn afscheidswoord vertelde de heer Weeda dat hij niet bepaald naar het af scheid had verlangd, maar dat hij het wel heerljik vond dat het op deze ma nier plaatsvond. "Het is prachtig!Hij bedankte de sprekers voor hun welwil lende woorden en de collega's voor hun vriendschap. Terugblikkend op zijn ambtelijke loopbaan onthulde hij waarom hij destijds daarvoor gekozen had, en niet voor een baan bij het be drijfsleven. "Ik keek altijd eerbiedig op naar de ambtenaren. Ze hadden een houding, een "air," ze waren anders." Na de oorlog was hij in dienst getreden van de gemeente Zandvoort, in de jaren van de wederopbouw, "toen werd mijn oud en stil verlangen vervuld." Van groot belang was ook de geeste lijke bagage die hij in Vrijzinnig Chris telijke Jeugdbeweging had meegekre gen, aldus de heer Weeda, want die hield in: "eerbied voor andere overtui gingen, verdraagzaamheid, verant woordelijkheidsgevoel en vooral: hard werken." Bij zijn komst naar Soest had hij het dorp aangetroffen als een toen nog in geslapen boeren- en forensendorp, zodat het wel wennen was geweest. In zijn 35 jaar bij de gemeente had hij drie Standpunten spitsen zich toe, polarisatie alom, het voor en tegen bloeit als nnnif tevoren, men is afwisselend vriend en vijand In die hitte betekent het aansteken van een Hajenius op z'n minst een plotselinge wapenstilstand Vaak zelfs langdurige vrede. Wat een uitvinding! P.G.C. HJ^ENIUS Grand finale Een nieuwe sigaar op basis van een Sumatra melange, waaraan toe gevoegd een ruime mate van Havana en Braziel. Een milde after-dinner. Verkrijgbaar in drie Corona's. TABAKS SPECIAALZAAK v. Weedestraat 86 - Soest Laanstraat 49 - Baarn burgemeesters, vier gemeentesecre tarissen, vier directeuren van het gas bedrijf en vier directeuren van ge meentewerken meegemaakt. "In 1948 waren de financiën niet zo slecht, al waren de voorzieningen dat wel." De heer Weeda stond nadrukkelijk stil bij de wethouders De haan en Van Zadel hof f. "Zij hebben me altijd geïmpo neerd door hun niet aflatende zorg voor de belangen van de Soester bevol king." aldus de heer Weeda, die ook andere collega's en oud-collega's lof toezwaaide voor hun vriendschap en samenwerking. "Mijn doel is altijd ge weest de boven mij gestelden tijdig een goed stuk werk te leveren. Ik heb mijn taak vooral gezien als dienstbaarheid aan het publiek, want dat is de essentie van het ambtenaarschap," aldusd de heer Weeda. Op zijn verzoek schonken de aanwezigen een warm applaus aan mevrouw Weeda," de vrouw die al 35 jaar lief en leed de zorg om de Soester gemeenschap heeft meebeleefd." De heer Weeda besloot met de woorden: "Allen veel goeds toegewenst door nog altijd: de comptabele van Soest." Na afloop van het officiële gedeelte maakten nog zeer velen gebruik van de gelegenheid om de heer Weeda per soonlijk de hand te drukken. m v.V\feedestraatTF tel.12424 Soest Beide Kerstdagen vanaf 16.00 uur in ons Specialiteiten - Restaurant diner 'Gastronomique' a f 62,50. In onze vernieuwde Tuinzaal Kerstbuffet Fondue Delicieux a f 42,50. RESTAURA N T Nog S dagen koot U bonnen sparen. Laat tt niet lo da war brengen door aeiriga winkeliers van Soest Zuid, Do ladee der C.W.V. wonen door gehee' Soest; van Noord tot Zuid, van Oost tot West. Steunt dd winkeliers, die door deze actie toonen, Iets voor Uw kinderen over te hebben. Zit voor vcxdrte mededeellngw d« groote Anti Communistisch Verbond Afdcxifeg S+ff JAARVERGADERING VRIJDAG 8 DECEMBER, oe at 'eawowfclm JBtmimS 1 Optniogiwoord va den veornner, du Heat I. A. Sacdu. t- „CkMudoaeaCoaasulaM". toecfaddoot des Hm H-ASmtv Lichtbeelden over de vrrvolgtog Ie Ralud PAUZE. Gelegenheid oe bd te worden. 5. Boelende ftln ,.Io de klauaea vu dt G-P Oe.". Gtaeenachippelijke Zoog JEe» vwe butcit m our God". Hel Bewour: I. K Saedea. Voorat*. H. A. Stork. Sccrttarlo. Jwc. Bijkvrtd. ftmnisgoctlftr- Me|. M. J. E. Ortk II. J. Broekhuizen. Uit het gemeenteraadsverslag Het menu werd gevormd door slechts een 6-tal punten, welke door de le den blijkbaar belangrijk genoeg werden geacht, om een 3-tal uren daarover vol te praten. Na de gebruikelijke opening komt de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der vergaderingen d.d. 22 September en 25 October 1933. Reeds bij dit eerste punt kwam de slechte verhouding, welke er in de laatste tijd bestaat tusschen de heeren Gasille en Busch, weer tot uiting. Als de heer Nooder aandringt op behandeling van het adres van A. Freriks, betreffende een uitlating van den heer Busch, inzake de plaat sing van fooien-bussen op het natuurbad en de heer Busch verzoekt de vaststelling der notulen, waarin deze uitlating voorkomt, uit te stellen tot de volgende vergadering, kan dit niet de instemming oogsten van den heer Gasille, daar bedoelde notulen met het adres niets uitstaande heeft. De heer Busch windt zich hierdoor op, en verwijt den heer Gasille, dat hij zich met eigen zaken moet bemoeien. Generaal Gasille heeft te be denken, dat hij hier in den raad, aldus spr. ook maar gewoon soldaat is en geen commando's heeft te geven. De heer Gasille bestrijdt deze woorden en beide sprekers bekommeren zich niet om het gehamer van den voorzitter. 6. Benoeming van een wethouder in verband met de ontslagneming als zoodanig door den heer Van Duren. De heer Nooder is de eenige, die een beschouwing wenscht te houden. Hij gaat hiervoor terug naar 1931, naar den tijd van het regime Van Klooster-Endendijk, aldus spr., en wijst er op, dat er toen in de R.K. partij geen homogeniteit was over het feit, wie no. 1 van de lijst zou wor den. Uit de vele uitgebrachte voorkeurstemmen bleek ook later zeer duidelijk, dat er geen algemeene instemming was met no. 1 van de lijst, dóch de heer Van Duren werd unaniem voor wethouder aangewezen, onder beding, dat hij het wethouderschap zou aanvaarden. Spr. acht het juist, dat op de eerste plaats de grootste partijen voor de benoeming van een wethouder in aanmerking komen; doch meent, dat de weg, welke men thans wenscht in te slaan, niet de juiste is. Spr. geeft in overweging zoo te stemmen, dat de meest geschikte persoon wordt gekozen. De heer De Nies informeert bij den heer Van Duren of de kans niet be staat, dat hij op zijn besluit terugkomt. De heer Van Duren zegt hiertoe niet bereid te zijn. Spr. moet ook re kening houden met zijn eigen zaken en zijn gezondheid. Wil men een goed wethouder zijn, dan eischt dit een geheele persoonlijkheid. De heer Endendijk protesteert tegen de uitlating van den heer Nooder. Spr. zal er nu niet verder op ingaan, doch behoudt zich het recht voor hier op terug te komen. Spr. zal den heer Nooder dan een andere kijk op dat regieme geven. Bij de hierna plaatshebbende stemming verkrijgt de heer Van Klooster 8 stemmen, de heer Gasille 4 stemmen en de heer De Nies 1 stem. 2 stemmen waren blanco uitgebracht. De heer Van Klooster is dus bij meerderheid van stemmen gekozen Op een vraag van den Voorzitter deelt de heer Van Klooster mede, dat hij zijn benoeming aanneemt, hoewel hij dat doet met zeer gemengde gevoelens. Spr. had verwacht, dat de oude zaak, welke in geen opzicht waarheid bevat, zou hebben afgedaan. Ook wijst spr. er op, dat er geen enkele grond is voor het praatje, dat spr. door een bijzondere omstan digheid de burgemeester naar zijn hand zou kunnen zetten en spreekt de verwachting uit, dat het gezonde verstand eindelijk zal gaan zegevie- rne. Spr. zal zijn beste krachten voor de gemeente geven. De Voorzitter wijdt hierna eenige woorden aan den heer Van Duren. Mocht men een zeker plaatselijk blad gelooven, dan zouden Van Duren en spr. slechts schijnheilige comedianten zijn. De heer Van Duren is geen comediant, evenmin als spr. Spr. wil nogmaals getuigen, dat de verhouding niet alleen ambtelijk, doch steeds zeer vriendschappelijk was. Spr. zal iemand missen, waarvan hij steeds groote medewerking heeft ondervonden. Hiervoor en voor het vele door hem verricht tijdens zijn ziekte in de dagen van de opening van het natuurbad, zegt spr. hem hartelijk dank. Tot den heer Van Klooster sprekende, zegt spr., overtuigd te zijn ook van deze zijde de volle medewerking te zullen genieten. Spr. wijst daar bij op de zeer moeilijke tijden.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5