Teclinics mat van, de maand 19? Vernieuwde 'Boutique des Fleurs', een lust voor het oog Concerten voorfluit Baarnse stoffenwinkel van Annie Hart man krijgt grootse uitbreiding Polen-aktie ook in Titusville van de grond PAGtojM WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 7 sn SANITAIR RIOLERING :entrale iming :hnische ATIES ijne occasion terpe prijs? bij Smeeing. Inbraak in Open Hof Kerst- en Nieuwjaarskaarten f1 1° Prijsuitreiking "Spelen met woorden" bij Boekhandel Van de Ven 315 mm brede componenten voor kamerbreed stereo mrnmmmmim iiüii nu 999. «DE GOUDEN SNAAR» Rookwaren buit bij in braak in snackbar Kerst- en Nieuwjaarskaarten f1 *0 Geen rijbewijs bij aanrijding iKodak voorde prijs vanj Vals bankbiljet Exportkansen in Japan! J Foto: Goos van der Wilt JAMO POWER P-130 i-weg basreflex-systeem 0/130 Watt 35-20000 H» 00x300x240 mm c ATIEWERK naar HJSSEL ZN. 5 Tel. 12472 m1978 1977 1978 1978 40.000 km 1981 4.000 km. 1981 3.000 km 1979 i1978 30.000 km 1979 II aut., 1979 km 1979 1980 0km 1978 1980 3 km 1980 I0km 1979 1980 1977 ■rantle ut., 41.000 km ':DAN 1980 k 5-drs, 1980 k aut., 5-drs, 1982 000 km 1982 1983 ■000 km 1981 00 km 1982 »agon 1.6 GL, 1981 1981 iut. 1981 1.750.- 2.950.- 1.750.- 2.950.- 1.150.- 2.950.- aut. 3.950.- 1980 1981 1532 198: 1981 m 1979 1981 1981 Eén van de bekendste en hoogst aange schreven bloemenzaken van Soest, "Boutique des Fleurs" aan de Steen- hoffstraat 1, heeft in de afgelopen we ken een opmerkelijke gedaanteverwis seling ondergaan, die de talrijke bezoe kers zullen ervaren als een ware lust voor het oog. Niet alleen werden de en tree en het winkelgedeelte belangrijk gewijzigd en werd de oppervlakte ver groot met maar liefst 120 vierkante meters verkoopruimte, ook de gehele inrichting onderging een in het ooer vallende face-lift. Een bezoek aan de bloemenzaak [op zichzelf altijd al een genoegen] is sinds vorige week weer extra de moeite waard maakt. Afgelopen woensdagavond werden de grootse veranderingen (die ook inhou den dat de grote plantenkas achter het bedrijf nu binnendoor op royale wijze bereikbaar is) gevierd met een drukbe zochte, feestelijke receptie, waarbij vele tientallen mensen de heer en me vrouw De Groot kwamen gelukwensen. Heel opmerkelijk zijn de verschillende "niveaus," waarop het bloemen en plantengebeuren bij "Boutique des Fleurs" zich afspeelt. Op het eerste ni veau. aan de straatkant, valt onmid dellijk de kunstzinnige vormgeving van de entree op. Verder is er een grote afdeling geschenkartikelen van de meest diverse soorten, en een opvallen de afdeling droogbloemen. Centraal staan natuurlijk de verse snijbloemen en een opmerkelijke sortering vazen en potten. Op het tweede niveau, dat men bereikt via een brede trap van enkele treden, treft men het "werkgedeelte" van de winkel aan en via weer een lage trap komt men tenslotte in de schitterende plantenkas, waar een keur van planten verleidelijk staat te pronken. "Boutique des Fleurs" doet in de nieu we gedaante zijn uitstekende reputatie op het gebied van "geuren en kleuren" weer alle eer aan. In de nacht van zaterdag op zondag heeft De Open Hof aan de Veenbes straat weer eens bezoek gehad van ongenode gasten. Zij kwamen het ge bouw binnen door een lichtkoepel te verwijderen en namen uit de keuken een kratje cola mee. De beheerder deed aangifte bij de politie. gemaakt wan uw mooiste eigen negatief. Minimum afname 10 stuks met nr jje bijpassende enveloppen. rifJS 1 y per stuk van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57. Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. RS-6 NU Cassettedeck met tiptoetsbediening. 2 motoren, MX-koppen. FL-meter met peakhold. «n Auto bandkeuzeselectie. Direct Connection Q ÏJ M systeem, dolby B ruisonderdrukking, DBX W W Synchro-recording, music select. Jè 315SU-5 Afzonderlijke komponenten systeem met hoogste graad van perfektie en flexibiliteit. Versterker SU-5 met 2 x 25W, Quartz- synthesizer tuner ST-5, equalizer SH- E5 met 2 x ^klank- regelaars, SL-5 tangentiale draaitafel en RS-5 cassettedeck met vele mogelijk heden. Inkl. SB-F5 2- weg luidsprekers en in de hoogte verstel baar meubel. SA-5 tuner/versterker - kwarts synthesizer afstemming - digitale analoge uitlezing -6 6 voorkeuzezenders - 2 x 28W continu vermogen - vervorming 0,04% (THD) - Direct-Connection aansluiting -'Super Bass schakelaar. «SQff.- y,4y///////// //////tmimii iimuumuw \\\\\v\\\>x«ïS: SA-K6 Tuner, versterker én cassette deck in één. Veel praktische mogelijkheden en automatische funkties in een compact geheel Vermogen 2 x 25 Watt (DIN) AM/FM afstemming, tiptoest bediening Dolby-B en micro foon mix mogelijkheid Xè2&.- Steenhoffstraat 13a-15 - Soest SL-P7 Compact-disc player uit de Technics 315-series. Horizontaal front-loading systeem. Multifunktionele tip- toetsen. Twee snelheden zoekfunktie. Skip-funktie voor snel overschakelen naar begin volgend of vorig nummer. Multi-funktioneel FL-display. 4 aaa Herhaal-funktie. „2477T- NU 999 Volautomatische snaaraangedreven tangentiale draaitafel op platenhoes formaat. Voorzien van micro-computer gestuurde toonarmmotor. Inclusief hoogwaardig MM "plug-in" element. OOO Plaatdiameterselectie/detectieschakeling. ^©5^NU v"9>" SL-6 programmeerbare draaitafel - tangentiale toonarm - plug-in MM-element: EPC- P23 - mikro-komputer gestuurde toonarmmotor - programmakeuze-selektor tot 10 programma's - plaatdiameterselectie/detectie schakeling - direct 4 699, Afgelopen vrijdagavond reikte de voor zitter van de jury, René Bakker, leraar aan de Chr. Mavo, maar ook schrijver, dichter, drukker en uitgever de prij zen, een bekroond kinderboek naar keuze, uit aan de winnaressen van de Kinderboekenweekwedstrijd "Spelen met Woorden," in Soest georganiseerd door Boekhandel Van de Ven. Dat wa ren in de jongste leeftijdsgroep Marie ke Aarts, in de categorie 11 jaar en ou der Elvira Trienekens en Bernique Tool, en in de groep 13 jaar en ouder Lorene Zeegers en Yvonne Hereygers. De gelukkige winnaressen in de kinderboekenafdeling. Telefoon 1 21 32 In samenwerking met het nieuwe Duitse kwaliteitslabel Orfeo koos de Nederlandse Klassieke Vakhandel als speciale lustrumuitgave de .plaatpremière van Danzi's 'Concerten voor fluit', op ongeëvenaarde wijze uitgevoerd door de vermaarde Andreas Adorjan en het Münc-hnër kamerorkest o.l.v. Hans Stadlmair. Voor slechts verkrijgbaar bij uw Klassieke Vakhandelaar: Adviescentrum voor Audio en Video Steenhoffstraat 13a-15/Soest Telefoon 1 21 32 Foto: Goos van der Wilt De bekende stoffenwinkel van Annie Hartman in de Baarnse Brinkstraat (waar overigens niet alleen losse cou pons worden verkocht, maar ook heel veel confectie en maatwerk voor da mes van eigenares verwisselt) onder gaat binnenkort een grootse verbou wing. Aan het pand op nummer 29 aan de Brinkstraat wordt maar liefst een oppervlak van 140 vierkante meter toe gevoegd, wat neerkomst op een ver dubbeling. In maart volgend jaar moet de verbouwing haar beslag hebben ge kregen. Vanaf dat moment zal de ver koop door Annie Hartman en haar team van medewerksters weer vanuit een punt plaatsvinden, want in afwach ting van de realisering, waarnaar al ja ren werd uitgekeken (vooral de ver gunning wilde maar langzaam afko men) vindt de verkoop voor een be langrijk deel plaats in het.tweede (tij delijke) Annie Hartman-onderkomen aan de Brinkstraat, namelijk op num mer 31b, twee deuren verder dus. Annie Hartman is al jaren een bekend en gewaardeerd "onderneemster," die haar klantenkring voor een groot deel ook in Soest heeft gevonden. Al enige jaren drijft zij de zaak aan de Brink straat, na daarvoor lange tijd werk zaam te zijn geweest in de winkel van Van Dalen, eveneens aan de Het interieur van Annie Hartmans tweede zaak aan de Brinkstraat, waar in de confectie-collectie tijdelijk is on dergebracht. Brinkstraat. "De ruimte werd echt te klein. Soms moesten de mensen buiten in de rij wachten, voordat ze naar binnen konden gaan," licht me vrouw Hartman zelf toe. "En de klan tenkring is de laatste jaren alleen maar gegroeid. Dat laatste is ongetwijfeld mede het gevolg van-het feit dat de veeleisende klant '(meestal zullen dat dames zijn) bij de winkel van Annie Hartman uit stekend terecht kan. Dat geldt niet al leen voor het enorme assortiment aan stoffen in alle mogelijke soorten, kleuren en dessins, maar ook voor de confectie (in de maten 36 tot en met 54!en het maatwerk, van uitstekende kwaliteit. Tot de verbouwing volgend jaar achter de rug is, kan men zich daarvan dus op twee adressen tegelijk overtuigen. Bij een inbraak in een snackbar aan de Korte Ossendam, die de nacht van za terdag op zondag plaatsvond, ver dween de dader met een buit van 8 sloffen sigaretten en een slof shag. De eigenaar deed aangifte bij de politie. gemaakt van uw mooiste eigen negatief. Minimum afname 10 stuks met nr;r0 bijpassende enveloppen. "tljS 1 J M J per stuk van oosten fotografie Soesterbergsestraat.57, Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. Een 22-jarige Soester raakte vorige week betrokken bij een aanrijding op dé Smitsweg, toen een 11-jarig meisje plotseling linksaf de Weegbreestraat inreed. De automobilist kon haar niet meer ontwijken. Het meisje liep wat schaafwonden op. De automobilist bleek echter niet over een rijbewijs en een kentekenbewijs te beschikken, zo dat zijn auto in beslag werd genomen. kleurnegatief filmpjes^ (voor 36 kleurenfoto's) 1 van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. Met aan advertentie in een in de regio verschijnend weekblad bood een inwo ner van Soest een vals bankbiljet van 50 Franse francs een eventuele geïnteres seerden aan voor een bedrag van 15,-. Bij onderzoek stelde de politie vast dat de man te goede trouw had gehandeld. Hij had het biljet enige jaren geleden in Frankrijk ontvangen en als souvenir meegenomen. Hij meende dat eventuele verzamelaars wel belang stelling hadden voor het biljet, en had daarom de advertentie geplaatst. Hij stond het bankbiljet vrijwillig aan de politie af. Op uitnodiging van de gemeente Titus ville zijn de heer A. Blokzijl, voor zitter van de Stichting "Midden-Neder land Help de Polen", en Betty Kuyven- hoven, secretaresse van de burge meester van Soest de heer P. Scholten, zaterdag j.1. naar Titusville vertrok ken. Deze week zal in Titusville een grote aktie starten voor Polen. De bedoeling is geld in te zamelen voor ziekenhuis- apparatuur voor het ziekenhuis in Koz- le. De aktie zal staan in het teken van "Thanksgiving". De heer Blokzijl, in zijn hoedanigheid als voor zitter en Betty Kuyvenhoven als secre taresse van de Stichting, zullen in de week van 20 tot 28 november met de in Titusville opgerichte "Polen-commis sie" gaan proberen deze aktie tot een succes te maken. In de "Polen-com missie van Titusville zitten o.m. een aantal dominees en de burgemeester Mr. Truman Scarborough. Zondagavond is de eerste ontmoeting met de commissie. De heer Blokzijl zal daar een dia-presentatie geven van een reis naar Polen. Maandag ochtend is er een grote persconferen tie, waarbij o.m. de regionale televisie aanwezig zal zijn. In de loop van de week zullen bezoeken gebracht worden aan diverse instanties; alles ter onder steuning van de aktie. De heer Blokzijl vertrekt op 28 november weer naar Soest. De bedoeling is dat in de tweede helft van december een dominee met het ingezamelde geld uit Titusville naar Soest komt. Dan zal de benodigde ziekenhuis-apparatuur gekocht worden (nodig zijn o.a. maag-darm foto-appa- ratuur en een R.T.G. onderzoek ap paraat voor T.B.C.) en zal de betref fende dominee zelf meegaan naar Po len (Kozle) om de apparatuur te bren gen. Betty Kuyvenhoven blijft tot 10 decem ber in Titusville. Eén en ander als uitvloeisel van het bezoek van de heer Scarborough aan Soest deze zomer. Gewerkt zal o.m. worden aan de vol gende studenten-uitwisseling in 1984 en de verpleegsters-uitwisseling; be zoeken worden gebracht aan scholen, bedrijven, ziekenhuis etc.; de overige tijd wordt doorgebracht in het gemeen tehuis van Titusville (bijwonen van vergaderingen en dagelijkse werk zaamheden). Eén en ander om eens een andere ervaring op te doen bij een gemeente in een ander land. De twee verpleegsters Christien van Ark en Heieen van Wijk van Zonne gloren vertrekken definitief op 9 janu ari 1984 naar Titusville om een jaar in het Jess Parrish Memorial Hospital te gaan werken. De afspraken daar over zijn gemaakt; zij zullen op zoveel mogelijk afdelingen van het ziekenhuis ervaring opdoen. Woonruimte is reeds voor de beide verpleegsters gevonden. De overige nog af te handelen zaken zullen in de komende weken worden afgewerkt. Op 1 december a.s., 15.00 uur, zal in het gebouw van de Kamer van Koophandel voor Eemland, Stationsplein 25 te Amersfoort, een informatie-bijeen komst worden gehouden voor onderne mers die naar Japan willen expor teren. De heer J. F. Kou we, secretaris van het Amsterdam-kantoor JETRO (Japan External Trade Organisation) zal een inleiding houden. Deze organi satie heeft haar promotionele activi teiten inzake export naar Japan sterk uitgebreid, Er zal ruimschoots gele genheid zijn vragen te stellen en een korte film zal u een duidelijker beeld geven van dit land en haar bevolking. Juist nu de invoer wordt bevorderd én vergemakkelijkt, waardoor de afzetmogelijkheden toenemen, is het goed zich in deze enorme markt te ver diepen. Vooral luxe goederen, duidelijk als Nederlands herkenbare voedings- en genotmiddelen, slaan goed aan in Japan, waar "imitatie" anno 1983 bete kent, dat men de westerse leefwijze wil overnemen. Daar horen vanzelfspre kend typische hollandse produkten bij die met "boertje, klompje, molentje" mogen worden gepresenteerd. U kunt zich aanmelden bij het secre tariaat van de Kamer (tel. 033-12964, tst. 36).

Soester Courant | 1983 | | pagina 7