AVOND- OPENING Welterusten! Deelnemers Sint Café 'Bos en Duin' feestelijk heropend Indoor Air Show 1983 Begroting bibliotheek door raad goedgekeurd Eet-wijzer PNicolaas sleutel aktie 1983 Schilder/zanger Eddy Doorenbos musiceert en exposeert in "De Tuin" TbiiNNENkjis WOENSDAG 23 NOVEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 9 's Avonds winkelen is gezellig winkelen I SINT NICOLAAS SLEUTEL AKTIE'83 Weer Katten Kijken in Utrecht Engels toneel op Baarnsch Lyceum Rauwkost, gezond en lekker i laanstraat 22 Mollerusstraat 7 3743 BW Baarn tel. 02154-12797 Dinsdag 29 NOVEMBER. van 19.oo tot 21.oo uur Woensdag 30 NOVEMBER van 19.oo tot21.oo uur Donderdag 1 DECEMBER van 19.oo tot 21 oo uur Vrijdag 2 DECEMBER van 19.oo tot 21.oo uur Z. J. van Homoet Ben Nijiiuis de Witte Pompen Klomp de Bruin Van Weedestraat 70 Nieuweweg97 Steenhoffstraat 25 Koninginne- Gallenkamp- laan 4 Pelsweg 1 Op zaterdag 26 november a.s. zal het hele zalencomplex Astoria te Baarn in het teken staan van het Nederlandse lucht vaartenthousiasme. Op deze dag zal Indoor Air Show 1983 plaatsvinden. Dit evenement zal het grootste zijn in haar soort dat ooit in Nederland is ge houden. De Indoor Air Show is georganiseerd voor de Nederlandse luchtvaartent housiast om onderlinge contacten te bevorderen, ter vermaak, ter informa tie, maar zeker ook om geïnteresseer den te laten zien wat de luchtvaartent housiast bezig houdt in zijn/haar hobby. Een hobby die trouwens de laatste jaren enorm groeit in populari teit. Hoofdthema's van de dag zijn een ten toonstelling, een aantal lezingen en een 7-uur durend filmprogramma. Verder is er een ruilbeurs, een herkennings wedstrijd, een schaalmodellenwed- strijd, en vele video- en dia-presenta ties. Bij het samenstellen van het pro gramma is de nadruk gelegd op conti nue voorstellingen van allerlei aard voor allerlei interesses. De Indoor Air Show wordt gesponsord door Fighter Support (gespecialiseerd in de verkoop van vliegtuigposters, USAF stoffen emblemen en stickers), en Flash Aviation (gespecialiseerde luchtvaartboekhandel, uitgeverij en in formatiedienst). Het programma bevat o.m. Tentoonstelling Schaalmodelbouw, vliegtuigfotografie, vliegtuigherkenning, vliegtuigpreser- vatie, luchtvaarthistorie, vliegtuig- spotten, aktuele luchtvaartonderwer- pen en diverse luchtvaartgroe peringen. Lezingen KLU F-16 Demonstratie door Kap. Barney Booy. Propliners door Stephen Piercey. Onder voorbehoud Aggressor training operations door een USAFE-piloot. Harrier operations in the Falklands door een RAFG-piloot. Films GD F-16 Fighting Falcon - drie films over the Thunderbirds, YF-16 to F-16XL en F-16 on exercise in Scotland. The Display - luchtacrobatie van het Roth- mans Team. The F-4 Navy Age - ge vechtspiloten vertellen over hun vlieg- taktieken in Vietnam. LHR 24 Hours - 24 uren impressie van Heathrow/London Airport. Wonderful Jet World - Kijkje achter de schermen bij Panam. Films zijn toegezegd door: KLM, USAFE, Canadian Armed Forces, en Panavia. Oproep aan alle bezoekers Neem een plastic schaalmodel mee voor deelname aan de wedstrijd 'het model van de dag.Neem allerlei lucht vaart-accessoires mee voor de ruil beurs. De Indoor Air Show wordt ge houden in Astoria aan de Oranjestraat in Baarn. Aanvang 12.00 uur. De toe gang kost 6,- (kinderen t./m. 9 jaar gratis). Kind Ouderhulp Advies aan en begeleiding van ouders en hun kinderen bij problemen op school, thuis of elders. Telefonisch bereikbaar14214. Elke morgen 9.15 - 10.00 uur, elke avond 19.00 - 20.00 uur, woensdagmid dag 14.00 -17.00 uur. Regentesselaan 17. Soest-Zuid omgeving Bloemisterij Scholten Middelwijkstraat 28 Banketbakkerijk Dogterom Torenstraat 6 Kave doe-het-zelf Veldweg 4 Bakkerij Van Brummelen Kerkstraat 13 Mikimo kinderkleding Kerkstraat 7 Pieter Bor's kaashuis Kerkstraat 40 Bakkerij Van Brummelen Ossendamweg 24 Sporthuis Eb Kareisen Soesterbergsestraat 3 Sigarenmagazijn Meijering Soesterbergsestraat 11 Banketbakkerij De Meij Soesterbergsestraat 41 Adama herenmode/Frank Soesterbergsestraat 51 Boekhandel v.d. Ven Soesterbergsestraat 53" Drogisterij -parfumerie Van Amerongen Soesterbergsestraat 55 Van Oosten fotografie Soesterbergsestraat 57 Slagerij v.d. Salm Soesterbergsestraat 12 De kaasspecialist Robberse Soesterbergsestraat 22a Juwelier-horloger v.d. Weerd Soesterbergsestraat 26 Ijzerwaren Hooijer Soesterbergsestraat 30 Modehuis Maison Borgts Soesterbergsestraat 32a Brandsma Behang - verf Soesterbergsestraat 52 Attent levensmiddelen Birkstraat 91 Bakkerij Faas Birkstraat 93 Foto - optiek Van Essen Birkstraat 2 Kleinmeubelen Van Woerkom Birkstraat 50 Rijwielen - tabak Jac. de Bruin Gallenkamp Pelsweg l Het lederhuis Fugers Torenstraat 23 Audio radio-t.v. Kerkstraat 3 Wijnands woonmode Soesterbergsestraat 37 Huishoudelijke artikelen Nilsson Soesterbergsestraat 39 Slijterij en wijnhandel V.d. Linden Soesterbergsestraat 49 Centramarkt V.d. Graaf Soesterbergsestraat 4 Smitshof omgeving Rijwielen - motoren Nijhuis Nieuweweg 97 Bloemisterij Van Oest Eigendomweg 80 Spruijt doe-het-zelf Nieuweweg 60 Jadi's mode Nieuweweg 60a Electro techn. bedrijf Ter Horst Nieuweweg 99 Slagerij Bakker Smitshof 18 Supermarkt Enkabe Kerver Smitshof 20 Huish. art.§spee!goed V.d. Broek Smitshof 10 't Hart Honsbergen Rijwielhandel - taxi Klomp Koninginnelaan 4 Jan de Vries aannemer/openhaarden Koninginnelaan 84 De Gulle lach/Video 2000 Koninginnelaan 9 Tolboom - textiel Koninginnelaan 16 Drogisterij De Pil Koninginnelaan 44 Drogisterij At Breij Koninginnelaan 6 Drankenhandel Ben Rademaker Laanstraat 44a Woninginrichting De Rond Laanstraat 37 Tabakswaren Botzenhardt Nieuwstraat 16 Groente en fruithandel 't Hart Nieuwstraat 13 Wolfsen doe-het-zelf Nijverheidsweg 6 Supermarkt Van Dam Honsbergen - Wiardi Beckmanstraat 491 Banketbakkerij Oudwater Nieuwerhoekplein 8 Davo ijzerwaren modelbouw Weteringpad 1 Rijwielen fa. H. Grift Zn. Beckeringhstraat 36 Van Weedestraat omgeving Ijzerwaren fa. Gielen Van Weedestraat 9a Kadoshop De Stadhouder Van Weedestraat 60 Electro techn. Inst. buro J. Bosboom Steenhoffstraat 16 Sigarenmagazijn Akkerman Steenhoffstraat 62 i Homee Spiershop Steenhoffstraat 66 Kantoorboekhandel V.d. Ven Steenhoffstraat 13 Slijterij en wijnhandel Brouwer Steenhoffstraat 64 Verlichting Binnen en Buiten F.C. Kuyperstraat 24 Guco radio-t.v. Van Weedestraat 43 Middelman Mode Van Weedestraat 11 Brilcentrum Nota Van Weedestraat 17a Drank en wijnhandel Curio Cave Van Weedestraat 33b Joh. Mets delicatessen Van Weedestraat 90 Kantoorboekhandel Immerzeel Van Weedestraat 7 Nic. van Dam schoenen - sportart. Van Weedestraat 16 Sig. magazijn Pieneman Van Weedestraat 9d Juwelier - horloger Colitico Van Weedestraat 9b Antiek Privé C. van Oevelen Van Weedestraat 11b Foto Swager Van Weedestraat 17 De Ster Mode Van Weedestraat 5 Blokker huish. art./speelgoed Van Weedestraat 20 Schoenen - lederwaren Van Dorresteijn Van Weedestraat 44 3 Suises handwerken - wol Van Weedestraat 49 Tiffany kadoshop Verweij Van Weedestraat 52 Rijwielen - motoren Z. J. van Homoet Van Weedestraat 70 Maison Verkleij Van Weedestraat 76 Radio-t.v. Schoemaker Van Weedestraat 78 Juwelier - horloger Van Setten Rembrandtlaan 18 Optiek Hulleman Burg. Grothestraat 8 Schoonheidsalon Studio Karla Karwoczik Burg. Grothestraat 25 De Gouden Snaar Audio - video Steenhoffstraat 15 Rijwielhandel De Witte Pompen Steenhoffstraat 25 Spelregels Bij aankoop van minimaal 25 gulden ontvangt de konsument een fietssleutel. Deze sleutel kan gepast worden bij een van de onderstaande vijf rijwielhandelaren. De vijf gebruikte fietssloten zijn volkomen identiek. Indien de sleutel past heeft U kans om de gelukkige bezitter te worden van een merkfiets t.w.v. 550 gulden. Aktieduurvan 16 november t.m. 7 december 1983 Snelheidscontrole Op de Stadhouderslaan hield de politie vorige week woensdag een snelheids controle met de radarapparatuur. Van de 298 passerende automobilisten over schreden er 28 de toegestane snelheids limiet. De hoogst gemeten snelheid be droeg 100 km. Bromfiets in beslag genomen Op de Oude Utrechtseweg hield de poli tie vorige week een 16-jarige Soester aan, die met 65 km. per uur over de weg reed. De bromfiets bleek een opge voerde motor te hebben en werd voor nader onderzoek in beslag genomen. Rijkskortingen worden doorberekend De Openbare Bibliotheek heeft de door de gemeenteraad opgelegde bezuini ging van 50.000 in 1983 en de "indica tieve" bezuiniging van 100.000 in 1984 ruimschoots gehaald, zo blijkt uit de begroting die vorige week door de raad werd behandeld. De bezuinigingen worden echter doorkruist door maatre gelen van het ministerie van WVC: een korting op de rijksbijdrage (hoeveel is nog niet bekend), waardoor toch niet kan worden voldaan aan het bezui nigingsplan van de gemeente. De te korten die voortvloeien uit een verla ging van de rijksbijdrage moeten echter in de eigen begroting van de biblio theek worden opgevangen vindt het lege. Hans Blom (CDA) wilde de behande ling maar liever uitstellen; omdat de bibliotheek op deze manier anders zou worden behandeld dan andere instel lingen. Jan Visser (Prog. Soest) wees erop dat het te bezuinigen bedrag in 1984 slechts een "indicatie" was ge weest. "Móet elke instelling in 1984 die indicatieve bezuiniging inleveren of niet?" vroeg hij. "Ik heb trouwens be grepen dat u de indicatieve bezuiniging voor de Sportstichting al hebt ge schrapt." Hij wenste niet akkoord te gaan met de doorberekening van nog een ton, omdat dat de sluiting van een tweede filiaal zou gaan betekenen, "en dat zou rampzalig zijn. Neks Blommers (VVD) was vol lof voor het bibliotheekbestuur. "Zo zou den we 't bij alle instellingen willen zien. Het werk is kwalitatief goed ge bleven." Het voorstel van Blom om de behandeling uit te stellen noemde ze een motie van wantrouwen aan het adres van het bibliotheekbestuur. "Het zou onbehoorlijk zijn hen een maand in het ongewisse te laten. J. van Garderen (SGP) ging akkoord met het voorstel, maar drong aan op nader overleg met het bibliotheekbe stuur. Hij wees erop dat er nog veel kosteloze uitleen plaatsvond. "Dat kan in deze tijd niet meer. Adriaan Pothuizen sprak van een "voorspel op een voorstel," waarmee hij nog nét akkoord kon gaan, maar niet persé ook met het volgende. Wethouder Frans Kingma weersprak dat de bibliotheek anders werd behan deld dan andere instellingen. Hij voelde niets voor het door Hans Blom bepleite uitstel. Wethouder Menne on derstreepte nog eens dat het doorbere kenen van.de kortingen door het rijk de "algemene lijn" was, en dat de instel lingen daarvan op de hoogte zijn. "De gemeente kan de tekorten niet op vangen." Raymond van Gelder wees er daaren tegen op dat de gemeente toch haar ei gen verantwoorlijkheid heeft over de aanwending van de middelen. "Er is geen enkel verplicht automatisme om kortingen van rijkswege door te bere kenen." Een dergelijke beleidslijn was nooit vastgelegd in een raadsbesluit, aldus Van Gelder, hoogstens in een toe lichting bij een aanvaard raadsvoor stel genoemd. "Bovendien hééft de bi bliotheek de vermindering nu al ingele verd. Dat dit bedrag tegelijk de indica tieve bezuiniging van 1984 is, is een suggestie die nog bezien moet wor den." Jan Visser kreeg geen duidelijk ant woord op zijn herhaalde vraag of de "indicatieve ton," zoals ook voor an dere instellingen geldt, nu ook door hen moeten worden opgebracht. "Moet 't nou wel, of moet 't nou niet? De gehele raad stemde tenslotte in met het voorstel tot goedkeuring van de bi bliotheekbegroting. Vrijdagavond jl. vond onder grote be langstelling de officiële heropening plaats van café 'Bos en Duin' aan de Bosstraat 80, dat na een grondige ver bouwing een opmerkelijke gedaante wisseling heeft ondergaan. Op de foto de officiële openingsplechtigheid, ver richt door Marieke en Manon Smeeing, de dochters van eigenaar J. Smeeing. Gastvrouw Corry Smeeing en gastheer Jan Dokter kijken, met hun resp. echt genoten, goedkeurend toe. Foto: Goos van der Wilt In het weekend van 28 en 29 januari 1984 organiseert de Sociëteit van Kat tenliefhebbers Neocat voor de vijftien de maal haar internationale kattenten toonstelling "Katten Kijken," in de Ex- pozaal van het Beatrixgebouw. Om het derde lustrum van Neocat een feestelijk tintje te geven worden huis- katbezitters uit Utrecht en omgeving uitgenodigd hun huisdier te tekenen of te schilderen. Deze wedstrijd is aan een aantal regels gebonden. De maximum leeftijd van de amateur schilder/tekenaar is onbe perkt, de minimum leeftijd moet ten minste 8 jaar zijn. De geschilderde kat mag geen fantasiedier zijn, maar moet inderdaad het eigen huisdier uitbeel den. Er mag gewerkt worden met verf, potlood, viltstift, geplakte lap jes/papier (formaat maximaal 30x40 cm). Op het werkstuk moet de naam van het huisdier staan, aan de achter zijde naam, adres, woonplaats, telefoon nummer en leeftijd van de inzender. Om de jury gelegenheid te geven een keus te maken (in leeftijdsgroepen) moeten inzendingen vóór 31 december a.s. gezonden worden aan: Publiciteit Neocat, Aagje Dekenlaan 23, 3768 XP Soest. Prijswinnaars krijgen tijdig be richt om aanwezig te kunnen zijn bij de feestelijke opening van "Katten Kij ken," waar uiteraard alle inzendingen geëxposeerd zullen worden. Natuurlijk zijn ook huiskatten van mensen, die niet zo vaardig zijn met potlood of penseel, van harte welkom. Inschrijfformulieren voor "Katten Kij ken" kunnen worden aangevraagd bij de Tentoonstellingscommissie Neocat, Reeverweg 23, 7217 TA Harfsen (tel. 05733-261). De kosten van inschrijving bedragen 30,- per kat. Donderdagavond 17 november is met veel succes in de aula van Het Baarnsch Lyceum een eenakter opge voerd in.de Engelse taal door leden van een theatergroep, bestaande uit een twintigtal studenten Engels van de Universiteit van Utrecht. Het was een stuk van Woody Allen, welbekend van zijn films en cartoons, onder de titel "God." Twee Grieken, een schrijver en een acteur, zoeken naar een goed einde voor hun tragedie, waarmee ze "The Athenian Drama Festival" willen winnen. Veel snelle wisselingen in de situatie en uitstapjes naar de huidige tijd. Daardoor ontstaat een georganiseerde chaos waarin plaats is voor vele fantastische grap pen en vondsten. Het knappe van Allen is dat aan het eind van de eenakter uit de chaos toch een eenheid naar voren komt. Erg leuk was dat er in het stuk allerlei toespelingen op de Baarnse situatie waren ingebouwd. Hiervoor was ge zorgd door de oud-leerling van Het Baarnsch Lyceum Theo Daselaar, die bovendien een drietal kleinere rollen speelde, waarvan vooral die van de "vieze, oude dronkaard" erg goed ge typeerd was. Er werd op zeer hoog ni veau gepresteerd. Het feit dat er 300 mensen aanwezig waren wijst erop dat er belangstelling bestaat voor Engels toneel. Als de plannen van de groep om meer Engelse stukken in te studeren werkelijkheid worden, dan zullen we in de toekomst zeker meer Engels toneel zien op Het Baarnsch Lyceum. voedingsrubliek met tips en informatie door Celestine Schotanus, diëtist In het bekende restaurant "De Tuin" aan de Rademakerstraat in Soester- berg is sinds het afgelopen weekeinde een opmerkelijke expositie ingericht van schilderijen van de Nederlandse schilder/musicus Eddy Doorenbos. Af gelopen zaterdagmiddag werd deze of ficieel geopend door de bekende meubelontwerper Jan des Bouvrie. Eddy Doorenbos is een naam die bij veel Nederlanders nog een vertrouwde klank heeft. Hij dankt zijn bekendheid vooral aan de successen die hij tot in de jaren zestig vierde als de zanger/orkestleider van "The Millers". In dat verband is Eddy Doorenbos wel eens beste "soft swing zanger" van Ne derland genoemd. Op uitnodiging van John Vestering, de kuntsminnende eigenaar van "De Tuin", is Eddy Doorenbos samen met zijn echtgenote Micky twee weken in ons land. Al direct nadat hij het kon- takt met "The Millers" in 1964 had verbroken vertrok hij naar het Spaan se Torremolinos, waar Pia Beek - ook al geen onbekende in de Nederlandse muziekwereld - hem had gevraagd naartoe te komen. Na een afwisselende muzikale loopbaan, waar Eddy Door enbos optrad in de bekende Spaanse toeristencentra, legde hij zich toe op de schilderkunst - en bepaald niet zon der succes. Zijn stijl, doorgaans aan geduid als "neo-iiguratief", spreekt V.l.n.r. Jan des Bouvrie, Micky Dooren bos, Eddy Doorenbos. talrijke kunstliefhebbers erg aan. Hij leverde in de afgelopen jaren werk aan bekende figuren als Rijk de Gooyer, Sean Connery, Gina Lollobri- gida, Anita Ekberg, Toon Hermans en Simon Carmiggelt. Tijdens het ontstaan van de kunstwer ken speelt de muziek een belangrijke rol. "Ik schilder altijd met alle soor ten muziek". Afgezien van zijn schil derijen, waarmee hij intussen zoveel furore heeft gemaakt dat hij volgende maand ook in het mekka van de schil derkunst, Parijs, een expositie inricht (voor deze gelegenheid heeft Eddy zijn naam een beetje aangepast; "Eddy Dors") legt hij zich ook toe op het vervaardigen van meer commercieel gerichte schilderijen. Zijn echtgenote Micky assisteert hem in de verkoop- daarvan. In "De Tuin" zijn tot 28 november ongeveer 15 schilderijen van zijn hand te bewonderen, zowel olie verf als aquarellen. In het komende weekeinde zal Eddy Doorenbos (in de verte nog familie van de bekende liedjesmaker en dichter Clinge Doorenbos) als entertainer op treden in het restaurant en de be zoekers vermaken met zijn zang. "Ik zing tegenwoordig trouwens beter dan vroeger", zegt de man die in Spanje bekend staat als de "Nederlandse Frank Sinatra". De laatste jaren wordt er steeds meer rauwkost gegeten. Dat is geen wonder, omdat groenten in rauwe vorm veel voordelen hebben boven gekookte groenten. Lekker fris, ideaal voor slan ke lijners en erg goed voor de spijs vertering. Bovendien gaan er geen voedingsstoffen verloren door koken. In dit artikel leest u er het fijne van. Rauwkost is een verzamelnaam voor alle groenten die rauw gegeten kunnen worden, meestal opgediend als salade bij de warme maaltijd of als borrel hapje. Er zijn maar weinig groentesoorten die hier niet voor in aanmerking ko men. Eigenlijk alleen peulvruchten, aubergines, rabarber, bieten, schorse neren en asperges. Maar verder kunt u volop naar eigen smaak uw rauw- kost-keus bepalen. De bekendste groen ten zijn: sla, komkommer, tomaten, radijs, veldsla, paprika en knolselde rij. Bovendien zijn er veel groente soorten die meestal gekookt worden gegeten, maar die u heel goed in een rauwkostsalade kunt verwerken.zoals: witlof, andijvie, spinazie, alle koolsoor ten, raapstelen, venkel, koolrabi, en courgette. Bijna alle soorten groenten zijn goed en lekker met elkaar te kombineren. Echte fouten kunt u er nauwelijks mee maken. Waar u bij de samenstelling van een rauwkostsalade wel óp moet letten is de kleur en de afwisseling in de groentesoorten. Maakt u een kombinatie van b.v. 3 groenten, kies dan één bladgroente (sla, andijvie, spinazie, veldsla), één kool- of knolge was (koolrabi, knolselderij, venkel) en één vruchtgewas (tomaten, paprika, komkommer, courgette). Maakt u een kombinatie van meer groenten, houdt dan ook dit evenwicht in.de gaten. Wat de bereiding betreft: Snijd blad groenten niet, maar scheur ze in stukjes of reepjes. Harde groenten kunt u in plakjes, blokjes of reepjes snijden. Maar ziet u tegen het snijwerk op, dan is een rauwkostmolen erg handig. Maar houdt u er wel rekening mee dat bij de fijnste standen het vitamine C verlies erg groot is. Waarom rauwkost Rauwkost is goed voor: 1. De spijs vertering en de darmwerking. Rauwe groenten bevatten ruwvezel (cellulose), die door het koken gemakkelijk ver teerbaar wordt gemaakt. Maar juist het onverteerbare van de ruwvezel zorgt ervoor dat de darmen harder moeten werken. Daardoor passeert het voedsel sneller de darmen. U hebt dan minder kans op verstopping en ziektes in de darmen. 2. Het gebit en de door bloeding van tandvlees, omdat u op rauwkost goed moet kauwen. Gekookte groenten hebben dat voordeel niet. 3. De gezondheid, door de afwisseling in voedingsstoffen. Een gemengde rauw kostsalade bevat verschillende groen tesoorten met verschillende voedings stoffen. Van gekookte groenten wórdt meestal maar één soort op tafel gezet. Vitamine-verlies Veel mensen denken dat rauwkost meer vitamine C bevat dan gekookte groenten. Maar dit verschil is niet noemenswaardig. Bij koken gaat in derdaad een groot deel van de vita mine C verloren. Maar bij rauwkost is dat ook het geval. En wel: 1. doordat de groente meestal heel fijn gesne den wordt. Hierbij geldt wel, hoe kor ter voor het eten klaargemaakt, hoe minder vitamine verlies. 2. Doordat van rauwkost veel minder wordt ge geten dan van gekookte groenten. Dat scheelt ongeveer de helft. Goede voor de slanke lijn, maar dan zonder sausje Rauwkost is beste kost voor de slanke lijn. Doordat u er minder van eet dan van gekookte groente krijgt u ook min der Joules (calorieën) naar binnen. En omdat rauwe groenten volumineus zijn en een hoge verzadigingswaarden hebben, komt het hongerige gevoel niet snel terug. Toch is dit alles betrekke lijk. De meeste groenten bevatten ook gekookt al weinig Joules. Daarom zit het dik worden meestal niet in teveel eten van groenten. Daar komt nog bij dat rauwkost vaak met een sausje wordt gegeten. En dan wordt dat de boosdoener voor de lijn. Magere yog hurt- en kwarksausjes kunnen uitkomst bieden. Voor een slanke lijn sausje kiest u uit magere yoghurt of magere kwark. Daardoor heen kunt u allerlei voedingsmiddelen doen die weinig Joules bevatten, zoals: tomatenket chup, augurk, tuinkers, tomaat, bies look, zilveruitjes, prei, ui, peterselie, radijs, komkommer, citroensap, mos terd, wortel, allerlei gedroogde of verse kruiden en specerijen. Mocht u de smaak wat te zuur vinden, dan kunt u eventueel vloeibare zoetstof gebrui ken. Momenteel zijn er ook dressings in de handel die niet op oliebasis zijn gemaakt. Leest u vooral goed wat op de verpakking staat. Nog een tipwas sla altijd in koud water, dan blijven de bladeren stevig en fris. Mocht u vragen hebben over uw voe ding, dan kunt u richten aan de Soester Courant. Wilt u dan op de envelop ver melden: Eet-wijzer. Welkom in Hotel, Café, Restaurant, Motel HET WITTE HUIS in S oest Is ons Kerstmenu U bekend? Vraag toezending of belt u even. Birkstraat 138 - 3768 HN Soest Telefoon (033) 17147» -14140 Telex 79479 nl k.de boer zoon bv adviseurs voor Interieur en biimenhuisarcbitektuur svm Uw lichaam verdient een gezonde nachtrust In een goed bed, niet te hard en niet te zacht Precies daar ondersteunend waar uw lichaam dat vraagt Komt u eens 'proefslapen' op zo'n ideaal bed. Wij adviseren u deskundig en desnoods fluisterend!

Soester Courant | 1983 | | pagina 9