iuto Van Doorn ontwikkelde igen type Seat I oorzitter Soester Zakenkring pleit voor dtbreiding industrieterrein Jubileumshow Van de Ven kantoorefficiëncy Nieuw bestuur Chr. School vereniging start met aan gevochten intentieverklaring NKS Soesterberg driemaal in de prijzen! Vertrek wasserij Hafkamp geeft ruimte voor 18 woningen PONTIAC f1 10 3AGINA 10 /OENSDAG 30 NOVEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 11 Prijsvraag voor nieuwe auto-naam \T •Kodak voor de prijs van i KADO-IDEE QUARTZ MM Kerst- en Nieuwjaarskaarten n^i.i.uuw.i-n.i-i.gregi Kerst- en Nieuwjaarskaarten LF. Foto: Goos van der Wilt Bij Auto Van Doorn, het bekende gara- pbedrijf aan de Laanstraat 82 in Soest, «schikt men over originele en vin- "ngrijke lieden. Dat geldt in de eerste plaats voor Henk van Doom zelf, maar liet minder voor zijn staf van hoog ge- Tvalificeerd personeel. Met z'n allen tomen ze van tijd tot tijd op een aardig Öee. Dat gebeurde ook onlangs. I Al sinds april van dit jaar is Auto /an Doorn de Seat-dealer voor Soest, (fan Doorn was daarmee één van de ierste autobedrijven die zich geheel p de verkoop van de (Spaanse)Seat - jingen toeleggen. In april werd ook de ongste loot aan de tegenwoordig ge- ïeel zelfstandige Seat-stam geïntrodu- :eerd: de Seat Ronda, in de uitvoerin gen 1200 en 1600 GLX. Henk van Doorn 'kijkt met tevredenheid terug op de verkoopresultaten tot dusver, die hij net deze nieuwste Seat heeft bereikt. Het succes van de auto is voor een groot deel te danken aan de perfecte lijn en et grote motorvermogen, en het was daarom dat Henk van Doorn een inval (reeg, waarvan hij absoluut geen spijt al krijgen. Die auto leent zich ergens voor", acht hij, en in samenwerking met de ïannen van de werkplaats werd er oorgepraat over een „face lift" voor e Seat die de wagen een nog aantrek- elijker uitvoering zou geven. )e gezamenlijk inspanning leidde tot en buitengewoon fraai resultaat: de eat 1600 GLX, nu in een originele Auto Van Doom-uitvoering", die in eigen goed geoutilleerde plaatwer- ?rij en spuitcabine van het bedrijf m de Laanstraat gestalte kreeg. 'at is het kenmerkende van die nieuwe itvoering? Henk van Doorn somt antwoord op die vraag op wat >al veranderd is: "In de eerste plaats ïbben we speciaal spuitwerk aange- racht rondom de ramen, zwarte ba- en. Verder hebben we kunststof body- ners aangebracht, zwarte wielkuip- jsten en een achterspoiler met een Dde reflecterende achterplaat, over de ;hele breedte van de wagen. Ook ouwden we in de voorbumper twee êrstralers in en werden twee strippen an de grille met rood afgebiesd. Als lap op de vuurpijl voorzagen we de nelen van vier lichtmetalen RGA- ^elgen." De auto zelf is daarbij onge- ijzigd gebleven. Prototype Het eerste prototype was een ongekend succes. Eén van de klanten van de heer Van Doorn, de heer P. van Kooy uit Soest, zag de auto die toen net klaar was enige weken geleden voor de showroom staan en was er meteen wég van. Vorige week vond de feestelijke overdracht plaats. "Het is ook een geweldige auto", licht Henk van Doorn toe. "Jongens van een jaar of achttien vinden dit mooi, maar mensen van 50 of ouder net zo goed". Mogelijke draagt ook de voor delige basisprijs van de 1600 GLX bij aan het enthousiasme van de mensen: al vanaf 17.700. Met de Auto Van Doorn-modificaties mee komt de ver koopprijs op 20.062, maar daar gaat de gebruikelijke 15% korting op de accessoires weer af, zodat de klant voor een prijs van 19.720 een fantas tische wagen heeft, die van de mensen van Auto Van Doorn zo'n bijzonder uiterlijk heeft meegekregen. Nog afgezien van de "toevoegingen" die Auto Van Doorn aan de wagen pleegt is de Seat 1600 (en de 1200) GLX tóch al uitgerust met een aantal aantrekkelijkheden, zoals een boord computer in de vorm van een "Econo- tronic'-benzineverbruiksmeter, ge tinte ruiten, een digitaal klokje en een elektrische deurvergrendeling op alle portieren. "En van het 'aangeklede' model dat we nu gemaakt hebben wil len we een soort serie produktie ma ken, zodat we er telkens minstens één in voorraad hebben. De Seat is een merk dat snel aan popu lariteit wint, zegt Henk van Doorn. Hij is zelf ook erg enthousiast over de auto's, hetgeen wel blijkt uit het feit dat hij met zijn verkoopresultaten een reisje heeft gewonnen, dat hem bin nenkort samen met zijn echtgenote Anja naar Spanje zal voeren, op uit nodiging van de Seat-fabrieken. Henk van Doorn (r.) feliciteert de heer Kooy, de gelukkige bezitter van de Seat-nieuwe-stijl van Auto Van Doorn. Momenteeel doet Auto Van Doorn ook mee aan de Seat actie-periode, een financieringsactie waarbij de deel nemers die nu een nieuwe Seat kopen het. restbedrag van 10.000 in één jaar tijds rentevrij kunnen aflossen. Prijsvraag Tot zover is Henk van Doorn dus een heel tevreden mens. Er ontbreekt eigenlijk maar één ding, vindt hij, en dat is een geschikte naam voor de Seat die hij zelf met zijn mannen heeft "uitgevonden". Daarvoor is hij op de gedachte gekomen een prijsvraag uit te schrijven. De nieuwe wagen zal dan geen 'Ronda' meer heten, maar de naam dragen die door de deelnemer met het beste en orgineelste voorstel in de prijsvraag komt. Tot 18 december kunnen de men sen aan de prijsvraag meedoen. Op die datum moeten de formulieren met de voorgestelde naam ingeleverd zijn in een dichte envelop op Laanstraat 82 (waar de auto trouwens ook te bewon deren is). De nieuwe naam 'wordt t.z.t. ingegraveerd iri de reflectorbalk aan de achterzijde van de auto. De winnaar van de prijsvraag, degene dus die met de mooiste, beste, geschikt ste of origineelste naam komt, wint een (let wel:14-daagse reis voor twee personen naar Zuid-Span je. Mocht het zo zijn dat twee deelnemers met de zelfde bekroonde naam komen, dan is er als troostprijs beschikbaar een Pioneer-radiocassetterecorder. Moch ten er meer dan twee deelnemers in aanmerking komen voor de prijs, dan beslist het lot. Om het de aanstaande deelnemers aan de prijsvraag gemak- - kelijk te maken stelt Henk van Doorn voor dat zij onderstaand formuliertje inleveren: Naam Adres Woonplaats Ik heb vóór de nieuwe Seat de volgende naam bedacht:J Inleveren uiterlijk 18 december 1983 bij Autó Van Doorn, Laanstraat 82, Soest. ir de toekomst zou aandacht ge- ihonken moeten worden aan een ver- ire mogelijkheid van uitbreiding van :t industrieterrein. Weliswaar komt een nieuw deel bij, het plan Nieuwe- ht aan de Koningsweg tegenover it bestaande industrieterrein, maar it is niet erg groot, ruim zes hectare, bovendien is een groot deel ervan uitgegeven aan één bedrijf, it zei de heer J. M. C. de Leur, voor- Itter van de Soester Zakenkring, laandagavond in zijn jaarrede tijdens jaarvergadering in restaurant 't 'aantje in Soesterberg. Naar de me- ig van de heer De Leur moet in over ig met de provincie en buurgemeen- m gekeken worden naar de mogelijk- iid om industrieterreinen op elkaar laten aansluiten. Speciaal de aan- en levoerwegen in Soest zijn niet ideaal een industrieterrein dat aansluit een buurgemeente en dus in z'n •taal groter kan zijn dan van één ge- eente, kan het voordeel hebben dat Ie toevoerwegen ruimer zijn er beter ijn gesitueerd. dit verband vroeg de heer De Leur :ch af of ook de zogenaamde "ver- melgebouwen" voor kléine, begin- jende ondernemingen een onderwerp ien zijn voor een meer regionale Er is vraag naar bedrijfs- limte voor beginnende ondernemers, let is juist om hieraan veel aandacht besteden, maar de opzet moet pro- •ssioneel gebeuren. Dat betekent dat Ir zowel een gebouw als fondsen en lanagement beschikbaar moeten zijn. ier ligt ook een taak van de gemeen- en eventueel de provincie om te zor- |en dat er één ambtenaar is die be ende bedrijven alle inlichtingen ;an verstrekken en eventueel behulp- ,m kan zijn bij het verkrijgen van 'ergunningen. Mogelijk kan ook de amer van Koophandel hierbij inge schakeld worden. heer De Leur vindt dat voorkomen soet worden dat elke gemeente pro- •eert een verzamelgebouw van de ;rond te krijgen. Hoewel er belangstel- :ng voor is, blijkt het aantal gegadig- len toch niet bijzonder groot te zijn. Iet lijkt dan ook verspilling van kracht im bijvoorbeeld in Amersfoort, Soest in Baarn hetzelfde project op te zet- en. Beter lijkt het de koppen bij elkaar e steken, te kijken waar de beste :ansen liggen en het project dan daar e realiseren. Iedereen die eraan mee werkt, mag er dan vanzelfsprekend olledig gebruik van maken. Zou het uitgroeien, dan is er altijd een moge lijkheid om in een volgende gemeen te verder te gaan. Te grote gebouwen en te grote projecten lijken niet raad zaam, aldus de heer De Leur. Hij zei waar mogelijk de medewerking van de Soester Zakenkring toe. Verkeerssituatie De verkeerssituatie op het industrie terrein in Soest vindt de voorzitter nog steeds niet ideaal. Met de gemeente zijn langdurige besprekingen gevoerd en uiteindelijk was een zeer acceptabel plan ontworpen voor een verbeterde verkeerssituatie. Dit moest evenwel op de lange baan geschoven worden om dat er geen geld is om het uit te voeren. Het is teleurstellend, aldusde heer De Leur, te moeten constateren dat het ook niet gelukt is hiervoor geld van de provincie beschikbaar te krijgen. Er worden nu ernstige pogingen in het werk gesteld om een aangepast plan, waarvan de kosten belangrijk minder zijn, op korte termijn toch door te voe ren. Dit beperkte plan geeft in elk ge val verlichting voor de vaak klem mende verkeerssituatie. Overigens moet ervoor worden gezorgd dat uit eindelijk toch het totale plan wordt uitgevoerd. Voor het nieuwe industrie terrein moet rekening gehouden wor den met de verkeerssituatie en ook de aansluiting op de Koningsweg moet zodanig worden gemaakt dat deze geen groot gevaar gaat opleveren voor het daar intensieve verkeer. Stageplan De heer De Leur was verheugd te kun nen constateren dat het door de Soes ter Zakenkring in 1981 gelanceerde stageplan, dat toen zijn tijd ver voor uit was, nu allerwege wordt toegepast en dat op dit moment 150 jeugdigen gebruikmaken van de mogelijkheid om praktijkervaring op te doen en één of twee dagen per week theoretische scholing ontvangen. De Zakenkring-voorzitter ging uitvoe rig in op de huidige economische si tuatie. Hij stelde niet alleen "dat de koek op is, maar dat er. erger nog, al van de koek wordt gegeten die be stemd is voor volgend jaar". Hij noem de de regeringsmaatregelen noodza kelijk om te voorkomen dat het over heidstekort blijft groeien met als ge volg dat er later maatregelen geno men moeten worden die veel minder mild zijn dan nu het geval is. Hij be steedde verder aandacht aan de pro blemen van de werkloosheid: de export kleurnegatief filmpjes~~ (voor 36 kleurenfoto's) van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. Motorblok gestolen Een inwoner van Soesterberg deed vo rige week bij de politie aangifte van de diefstal van een compleet motorblok van zijn bromfiets. De bromfiets stond in een ruimte van een flatgebouw aan de Simon Stevinlaan. De schade be draagt ca. 600 gulden. De politie stelde vast dat de dief op deskundige wijze te werk was gegaan. Geld gestolen Van een 18-jarige leerlinge van het Griftland College werd vorige week op school een geldbedrag uit de portemon nee van haar tas gestolen. Het ging om drie bankbiljetten van 25 gulden. Het meisje deed aangifte bij de politie. Uw aansteker bij ons gekocht GRATIS GEGRAVEERD met naam of datum* TABAKSSPECIAALZAAK VAN KLEEF v. Weedestraat 86 - Soest Laanstraat 49 - Baarn indien mogelijk en aan de stakingen. Hij prees de ge meente-ambtenaren en de PTT in Soest en Soesterberg die hun werkzaamhe den normaal hebben voortgezet. met stalen band DlAMANTAIfiS JUWELIER Foto: Goos van der Wilt gemaakt van uw mooiste eigen negatief. Minimum afname 10 stuks met nr::c bijpassende enveloppen. fIJS Bi) elke order 1 gratis viltstift. Keuze uit verschillende teksten. m y per stuk Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. Vorige week organiseerde Van de Ven - kantooreffenciëncy in het restaurant Soester Natuurbad een twee dagen du rende show van het complete assorti ment dat in deze moderne zaak ver krijgbaar is op het gebied van schrijf- en rekenmachines, dicteerapparatuur, kopieermachines, tekstverwerkers, microcomputers, kasregisters, telefoon- beantwoorders, papiervernietigers, kanmeubelen, etc. Dit alles ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de zaak aan de Steenhoffstraat 13. Veel afnemers van Van de Ven, zowel uit Soest als ver daarbuiten, kwamen een kijkje nemen en lieten zich uitgebreid informeren over de nieuwste mogelijkheden op het gebied van de kantoor-efficiëncy. Be halve persoonlijke- en deskundige voorlichting en adviezen was er ook een overvloed aan informatiema teriaal ter beschikking. De firma Van de Ven kan dan ook terugzien op een unieke en succesvolle show. Inhoudelijke discussie angstvallig vermeden De overgrote meerderheid (twaalf van de dertien leden) van het vorige week benoemde interim-bestuur van de Ver eniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Soest aanvaardt als een belangrijk uitgangspunt voor het te voeren beleid dat de leden die de grondslag ondertekenen zich allen in de vereniging moeten kunnen "thuis- voelen." Dat houdt - volgens de inten tieverklaring waarachter zij zich alle twaalf hebben geschaard - in dat bin nen de vereniging ruimte moet zijn voor de beleving van onderling soms sterk verschillende opvattingen, die binnen de kerkgenootschappen als legi tiem worden erkend. Het interim-be stuur zal volgens deze verklaring "al het mogelijke doen om te voorkomen dat deze verschillen zo groot worden dat de eenheid binnen de vereniging verloren gaat." De twaalf bestuursleden, die vorige week woensdag bij acclamatie door de ledenvergadering werden benoemd, willen een beleidsplan opstellen, waar in wordt onderzocht "op welke wijze op dit moment aan de aard, inhoud en ont wikkeling van het christelijk onderwijs in Soest gestalte wordt gegeven" en wordt gestreefd naar een eensluidende visie op het protestants-christelijk on derwijs, waarbij zij rekening zulien houden met de hiervoor genoemde uit gangspunten. De commissie die sedert de vorige ledenvergadering belast was met de sa menstelling van de kandidatenlijst, had de volgende personen bereid ge vonden een bestuurszetel in te nemen J. W. R. Alexander (geref.); J. H. Bra- ber R. A. (chr. geref.); W. Doekes (In de Ruimte); W. Hulsbergen (geref.); mevr. J. M. van Hunen-Chaudron (ned. herv.); F. Knol (geref.); mevr. mr. T. H. Loeber-Posthuma (ned. herv.) D. van der Pol (ned. herv.drs. J. W. van Reenen (geref.); drs. J. Lokker (ned. herv.G. N. van Velden (ned. herv./- Ichthuskerk) en H. W. Westeneng (ned. herv./Ichthuskerk). Zij allen werden door de ledenvergadering be noemd. 13e Kandidaat De commissie was ér niet in geslaagd een dertiende kandidaat (volgens de aanvaarde verdeelsleutel noodzakelijk van chr. geref. huize) te vinden, zoals waarnemend voorzitter S. Buitenhuis aan het begin van de vergadering in de Open Hof, dié door ca. 350 leden en be langstellenden werd bijgewoond, mee deelde. Schriftelijk hadden enkele le den, onder wie de predikanten ds. Gijs- bertsen van de Ichthuskerk en ds. Schoonderwoerd van de Chr. Gerefor meerde Kerk, de heer H. den Harder kandidaat gesteld, die ook deel uit maakte van het oude bestuur. De ver gadering besloot met een "behoorlijk duidelijke meerderheid," zoals de heer Buitenhuis bij het hand-opsteken vast stelde, ook de heer Den Harder tot be stuurslid te benoemen. Deze benoeming is in zoverre opmer kelijk, omdat de heer Den Harder binnen de vereniging geldt als zeer om streden. Naar verluidt is het in niet ge ringe mate aan de invloed van de heer Dan Harder in het oude bestuur te dan ken, dat binnen de vereniging lange tijd een sfeer van conflict heeft be heerst, die tenslotte uitmondde in de bestuurscrisis van enige maanden ge leden. In grote delen van de vereniging is men dan ook allerminst ingenomen met de benoeming van het oud-bestuurslid, ook al doordat hij aan het slot van de vergadering openlijk afstand nam van de intentieverklaring waaraan de overige twaalf nieuwe bestuursleden zich gebonden achten. Desgevraagd merkte de heer Den Harder overigens op dat hij van de verklaring nog geen kennis had kunnen nemen. "Deze kan didatuur is een verrassing voor mij. Ik acht mij alleen gebonden aan de uit spraken van de laatste ledenverga dering, het hoogste orgaan in de ver eniging." 'Voor noppes' Voor de benoeming van de bestuursle den een feit was werd elke inhoudelijke discussie in de vergadering angstvallig vermeden. De heer Weistra, sprekende namens een groot deel van de "hoof- denkring," bepleitte een mogelijkheid voor het maken van opmerkingen al vorens tot de benoeming zou worden overgegaan, waarop voorzitter Buiten huis repliceerde dat er niets te stem men viel. Ondanks het verwijt van de heer Weistra dat de heer Buitenhuis geen oordeel kon geven over opmer kingen die hij nog niet had gemaakt en er enige onrust in de zaal te bespeuren viel, hield de heer Buitenhuis vast aan zijn voornemen: "De commissie heeft een voorstel gedaan. Als daarover nu discussie komt heeft zij voor noppes gewerkt. Dat is niet zuiver. De vergadering stemde in met het voorstel eerst tot benoeming over te gaan, hetgeen onvermijdelijk tot ge volg had dat zich voor de rondvraag een vrij groot aantal sprekers opgaf, waardoor de verschillen van inzicht die de vereniging nog immer blijken te be heersen opnieuw vrij nadrukkelijk aan fret licht traden. Zo werd er van verschillende zijden ernstig bezwaar gemaakt tegen de in tentieverklaring, waarvan men ver onderstelde dat deze als een "onaan vaardbare verbreding" van de statu ten en de grondslag van de vereniging zou gaan functioneren. 'Groot gevaar' Oud-voorzitter J. Kok, die de besluiten van de vorige vergadering destijds niet voor zijn rekening had willen nemen en daarom was afgetreden, bracht naar voren dat de vereniging met de inten tie-verklaring over een "neven-grond slag" beschikte, waarmee de commis sie haar bevoegdheid verre te buiten was gegaan. "Ik signaleer een groot gevaar. Met de intentieverklaring wordt iedere opvatting, ook als die af wijkt van de grondslag, legitiem. Dat kan niet." Van andere zijde werd ech ter opgemerkt dat de gewraakte passa ges in de intentieverklaring juist on derdeel uitmaakten van de benoeming, waarmee de vergadering zojuist had ingestemd. De leden van zowel het oude als het nieuwe bestuur en de leden van de commissie die de kandidatuur had voorbereid, trokken zich vervolgens terug voor beraad. Na de schorsing legde de heer W. Hulsbergen, optre dend als woordvoerder van het nieuwe bestuur uit, dat de intentieverklaring niet hetzelfde gewicht had als de statu ten en dat deze onverminderd van kracht bleven. De twaalf kandidaten hadden zich met de verklaring slechts willen profileren, aldus de heer Huls bergen. In een tweede rondvraag werd de heer Hulsbergen o.m. verweten dat hij een nietszeggend antwoord had gegeven, maar op voorstel van één van de leden, die erop wees dat de gang van zaken procedureel onjuist was en ervoor pleitte dat het nieuw benoemde bestuur eerst de mogelijkheid zou krijgen zich op alle vragen te beraden, besloot de vergadering de discussie te beëindigen. gemaakt van uw mooiste eigen negatief. Minimum afname 10 stuks met bijpassende enveloppen. Tl/S f 1y"pe^siuu van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. Draadkubus, eenvoudig geniaal De Nederlandse Kunststofindustrie Soesterberg - NKS - viel met drie pro- dukten in de prijzen bij de Nederlandse voorronde van de internationale wed strijd om de Eutraplast Prize. De na tionale versie werd onder auspiciën van de Kon. Ned. Jaarbeurs georgani seerd door dé Nederlandse Vereni ging Federatie Kunststoffen als de "NVFK-Prijs voor Innovatieve Kunst- stofprodukten." In de jury zaten ver der deskundigen van de Technische Hogescholen, de Academie voor Indus triële Vormgeving, het KRI-Instituut TNO en het bedrijfsleven. Gelet werd onder meer op de technische konstruk- tie, ontwerp, de goede toepassing van materialen, de efficiënte uitvoerbaar heid eii de vormgeving. NKS - directeur G. de Greef is ui teraard bijzonder gelukkig met het be haalde resultaat. "Driemaal prijs. Niet alleen een geweldige bekroning voor het vele werk van onze mensen, maar ook een prachtig kompliment voor de goede samenwerking met onze opdrachtgevers en uitvinders. Bo vendien een leuke opsteker in alom donkere tijden, een overwinning van doe-denken op doem-denken. Het be vestigd de kracht van ons bedrijf: een kompleet dienstenpakket vanaf het ontwerp-idee tot en met de "produkt- kwaliteit." "Drie prijzen, mooi, mooi, mooi. Langzamerhand moeten wij een prijzenkast gaan timmeren, want al eerder sleepte onze produktontwik- keling binnen- en buitenlandse prijzen in de wacht. Trouwens onze banketbak ker vindt het ook wel fijn. Voor ons? Mini-studor-afvoerbeluchter Een van de bekroonde produkten. Een "zelfdenkende" beluchter voor de ver- zamelleidingen van binnenhuisrio leringen. Uitgekiende details onder scheiden dit artikel, dat door zijn opmerkelijke kapaciteit ook wordt toe gepast voor renovatie-projekten en bij de herinrichting van gebouwen. Het werkt op de onderdruk, die in het riool systeem ontstaat bij lozing. Op diezelf de onderdruk dus, die anders zulke ver velende gevolgen (stank) kan hebben. De mini-studor-afvoerbeluchter voor komt dit door tijdig nieuwe lucht in het systeem toe te laten en dan weer her- netischaf te sluiten. Dombisiphon, uniek in de wereld Nog een bekroning, voor deze sifon ge- kombineerd met een beluchter. Ge plaatst tussen lozingstoestel en aan- sluitleiding laat de combisiphon vol doende lucht volgen achter het weg vloeiende afvalwater. Daardoor kan het waterslot niet meer worden leegge- slurpt, zodat ook de rioollucht niet meer kan buitentreden. De kompakte afmetingen van deze fraai uitziende si fon laten hem eenvoudig plaatsen bij wastafels, aanrechten, baden, douche- kabine-bakken en bidets. De combi siphon voorkomt hinderlijke slurpge- luiden en stankoverlast. Kleinhof afvoermanchet model 7 Opnieuw een bekroning voor een pro- dukt uit het programma Kleinhof clo- setverbindingstukken. Deze produkten vormen alweer tientallen jaren een be grip in de sanitair wereld voor een be trouwbare lucht- en waterdichte ver binding tussen toiletpot en riool-afvoer buis. Evenlang bestaat de samenwer king tussen licentiehouder/opdracht gever Kleinhof en de kunststofvormge vers van NKS. Won enkele jaren terug het type nr. 6 de eerste prijs, nu werd het nieuwste mdel nr. 7 bekroond op kriteria als materiaal toepassingen, doelmatigheid en vormgeving. Wederom een schot in de roos dus. Num mer 7 is excentrisch uitgevoerd: uit wijk tot 40 mm. De naar binnen gebo gen lange lip vormt drie luchtkamers en kleeft zodoende aan de closetuitlaat, daardoor een volmaakte afdichting tot stand brengend. Deze gepatenteerde universeel afvoermanchet is ontwik keld en gefabriceerd bij NKS Soester berg. Het ontwerp kwam natuurlijk weer van Kleinhof B.V., Twello/Bath- men, die de manchet ook in de handel brengt. Weldoordacht en welgedaan, het motto van NKS om tot kwalitatief hoogwaar dige innovatie-)produkten te komen. Een ander voorbeeld daarvan is de draadkubus voor de elektriciën. Elek- tro-installeur van Es bracht het idee aan, dat door NKS verder werd ontwik keld. Dozen met installatiedraad, handgereedschap, lasdoppen werden vaak los meegesjouwd of slingerden over de werkvloer. De Draadkubus maakt het werken eenvoudiger. Vier draaddozen kan deze makkelijk mee te nemen kubus bevatten en ook is ge dacht aan extra ruimte voor gereed schap. De draden zijn er moeiteloos uit te trekken, netjes bijeen. Bovendien kan de draadkubus gebruikt worden als opstapje en als krukje. Inderdaad, eenvoudig geniaal dat idee of zo u wilt geniaal eenvoudig, vanzelfsprekend dus wereldwijd gepatenteerd. Ozet-kunststof-ski-pis te Een NKS-octrooi op een heel ander ter rein. Bestaande kunststof-banen hadden het nadeel, dat zij 's zomers door warmte-uitzetting opbollen en dan bij kouder weer gaan scheuren. Dat werkt een ongestoord gebruik van zo'n baan bepaald niet in de hand..NKS ont wikkelde, in samenwerking met Otto Zoetelief - van de gelijknamige ski- scholen in Soesterberg en Westerhoven - een systeem waarbij losse "sneeuwte- gels" op een stalen mat worden ge snapt. Met deze panelen is de piste een voudig op de bouwen, krimp of uitzet ten is uitgesloten en een eventueel be schadigde tegel is zo te vervangen. Als materiaal gebruikte NKS een mixure volgens eigen receptuur, die de uitste kende eigenschappen van de Ozet- kunststof-ski-piste nog meer tot hun Hoewel Burgemeester en Wethouders de verhuizing van wasserij Hafkamp op de Hoek Beetzlaan-Nieuwstraat in Soest naar Bunschoten betreuren, juichen ze de verdwijning van het be drijf op die plek toe omdat hiermee een toch wel milieugevoelig bedrijf uit de woonomgeving verdwijnt. Nog belang rijker evenwel Is het feit dat op de na afbraak van het bedrijf vrijkomende grond mogelijk sociale woningbouw zal worden gerealiseerd. Daarom hebben B. en W. de raad voorgesteld de grond (2.175 vierkante meter) te kopen; de prijs bedraagt 650.000 gulden. Het is dus de bedoeling hier woningen te bouwen, bij voorkeur in de sociale sfeer. De gedachten gaan uit naar een achttiental kleine wooneenheden in de premiehuursector. B. en W. hebben goede redenen om aan te nemen dat de realisering hiervan in het komende jaar tot de mogelijkheden behoort. Zou dit niet het geval zijn, vanwege een onvoldoende contingent of ontoerei kende subsidiemogelijkheden, dan zul len ongesubsidieerde huizen worden gebouwd. Het verdwijnen van het bedrijf uit de woonomgeving heeft ertoe geleid, dat de provincie een belangrijke financiële bijdrage levert in de verwervingskos ten. Het terrein zal geheel ontruimd worden opgeleverd. Ofschoon de provin ciale bijdrage niet de totale kosten dekt, verwachten B. en W. dat het ver schil, vermeerderd met de betrekke lijk lage kosten van bouwrijpmaken, grotendeels kan worden opgevangen door de opbrengst uit grondverkoop in bouwrijpe staat. In het raadsvoorstel wijst het college er tenslotte op, dat het van financieel belang is dat de beoogde woningbouw met voortvarendheid wordt aangepakt. recht doen komen. Een unieke Neder landse ski-mat waarvoor in binnen- en buitenland veel belangstelling bestaat, niet alleen uit de wat warmere streken maar ook vanuit erkende wintersport gebieden.

Soester Courant | 1983 | | pagina 11