'In de Houten Klomp' shirts voor bowlingteam SBB Veel belangstelling bij 'Eldorado' en 'Duinbak' B.D.C. j WOENSDAG 30 NOVEMBER 1983 Grote overwinning na moeizame start voor Dames 1 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA basketbal Eerste Damesteam S W/Stam laat punten liggen VOLLEYBAL 8-3 Overwinning voor Duinkikkers Heren 3 WATERPOLO Duinkikkers - VZY: 7-10 Olympia heren 1 behaald moeizame winst VOLLEYBAL Ronald Vis nieuwe secretaris van C.T.S. AUTOCROSS Open Bowlingtoernooi De Borg KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Ondanks storm en regen RUITERSPORT Sportvelden gesloten tussen 4 juni en 12 augustus Hans Kaats als le Eemlander naar IJsselcup SCHAATSEN le Jeugdteam van Shot kampioen TAFELTENNIS Selby knokt zich gelijk BADMINTON BDC-dames spelen gelijk HANDBAL Zaalprogramma Handbal vereniging 143 '76 Red Stars DS1 - Devel Devils DS18o-«.-% Afgelopen zaterdag moest het Dames 1 team aantreden tegen Devel Devils De eerste helft konden beide teams maar moeilijk van elkaar loskomen. Het resultaat van deze helft was dan ook een 44-38 voorsprong. In de tweede helft was het snel bekeken, en door het uitvallen van 2 speelsters kwam Red Stars snel op een beslissende voor: sprong. Door aantrekkelijk spel van 83 63 s werd de eindstand Topscoorsters: Evelien van Essen met 30 punten en Marijke Roest met 18 punten. A-S. zaterdag spelen de Red Stars dames een belangrijke wedstrijd in Voorburg. Red Stars HS1 - Red Stars HS2 De ontmoeting tussen het eerste en tweede herenteam. beide uitkomend in dezelfde afdeling, werd een gezellig onderonsje, waarbij sportief gebas ketbald werd. Hoewel sommigen van tevoren nog benieuwd waren naar de uitslag, bleek al snel dat de jongere eerste-teamspelers weinig moeite had den met de 'reserves". Een agressie vere verdediging en snelle break zorg den voor een 46-21 ruststand. De tweede helft gaf eenzelfde spelbeeld. Opmerkelijk was de rol van tweede- teamspeler Adri van Rouwendaal die 22 punten scoorde. Uiteindelijk werd het 101-60. Red Stars MA1 - Leiderdorp MA1 Met Grasshoppers en Voorburg als te sterke tegenstanders is het voor de Red Stars meisjes junioren zaak om derde te worden in de rayonkompetitie. Mede-kandidaat voor deze plaats is het sterke Leiderdorp. Geen 100 punten wedstrijd dus deze keer. maar een ge vecht om de winst. De dames van Leiderdorp bleken fysiek sterker, terwijl de nerveus spe lende Red Stars-ploeg verzuimde te scoren. Door goed verdedigen bleef de schade echter beperkt en kon een ruststand van 22-15 worden bereikt. De tweede helft werd spannend. Vier speelsters kwamen in foutenlast en moesten worden gewisseld. Geluk kig hielden hun vervangsters het hoofd koel en dankzij een geweldige inzet kon Leiderdorp niet langszij komen. 47-41. Meisjes welpenteam moeizaam van de grond Het idee om een meisjes welpenteam te formeren wil niet best lukken. Red Stars dacht dat er voldoende animo zou bestaan onder de 9 tot 12-jarigen, maar tot op heden hebben slechts vier meisjes zich aangemeld. Om de gang van zaken een nieuwe impuls te geven is besloten tot gratis deelname aan het meisjes welpenbasketbal. Ook zal er nog een aantal weken langer worden getraind, waarbij opnieuw meisjes (geboren in of na 1971) op vrijdag avond om 17.00 uur in Beukendal wór denuitgenodigd. Red Stars JA1 - Top Stars JA1 76-48 De junioren speelden voor vrij veel publiek een uitstekende wedstrijd. In de le helft werd er aan beide zijden sterk verdedigd. Ruststand 17-10 in het voordeel van Red Stars. Na de rust brandde Red Stars pas goed los. Met een veel betere ploegentaktiek werd een eindstand van 76-48 in het voordeel van de Soester jongens behaald. Red Stars MA2 - G. Giants MA139-47 De start was slecht, maar na een mi nuut of 10 speelden de meisjes junioren B wat beter. Ruststand 20-25. De 2e helft was met vlagen goed en slecht. On danks dat Joyce Vreds veel scoorde werd het een eervolle nederlaag van 39-47. Red Stars DS2 - Woudenberg DSl 44-25 Toen er in de Se minuut eenmaal was gescoord wisten de Soester dames van geen ophouden meer. Ondanks het gladde veld won Red Stars de le helft met 17-9. Hoewel Woudenberg in de 2e helft man- to-man ging verdedigen, bleven de dames goed overeind. De overwinning bleef in Soest. Eindstand 44-25. Topscoorsters deze week: Marianne v. Velthoven met 15 punten en Erna v. Breukelen met 9 punten. Het le damesteam van SVV/Stam kon de wedstrijd tegen Sarto niet winnen en leden een gevoelig puntenverlies. Zij zullen zich nu op de tweede compe titiehelft moeten concentreren om hun plaats in de le divisie niet in de waag schaal te stellen. Het 2e damesteam daarentegen wist haar derde wedstrijd op rij winnend af te sluiten en heeft daardoor een plaats in de middenmoot van de rang lijst behaald. le divisie dames SW1 - Sarto 0-3 De dames van SVV speelden in deze wedstrijd niet erg overtuigend. In de tweede en derde set stonden zij dik voor maar konden de setwinst toch niet pakken. De dames van Sarto uit Tilburg maak ten minder fouten en konden de winst punten mee naar huis nemen. De set standen waren: 10-15,11-15 en 11-15. 3e divisie dames SW 2 - Leos 3-0 SW heeft in deze wedstrijd laten zien dat ze kunnen knokken. Ze waren op al le fronten beter dan Leos, met name de hoge buitenaanval en de midden- aanval scoorden goed. Twee speelsters speelden in deze wed strijd een belangrijke rol: Angela Man- ders, na haar blessure weer 100% in zetbaar, bleek door haar enthousiasme een grote stimulans voor het team en Monique Elemans die gestopt was met volleybal, liet ondanks een grote trai ningsachterstand en fantastische wed strijd zien. SW won deze wedstrijd dan ook over tuigend met de setstanden: 15-10, 15-6 en 15-9. 2e klasse dames SW 5 - Voleem 3-0 Een snel gespeelde wedstrijd, waarbij SW eigenlijk alleen in de 3e set wat in de problemen kwam. Zwakke punten bij SVV waren de pass en het statische spel. Door het zwakke spel van Voïeern, (er kwam weinig terug uit het achterveld), kon SVV de wedstrijd gemakkelijk winnen met de setstanden: 15-1,15-8 en 15-9. 2e klasse dames SW 6 - KGU/V&S 3-0 De eerste set werd gewonnen doordat de serve van SVV niet goed werd opge vangen door KGU/V&S en vaak hele maal niet terugkwam. De enkele bal len die over het net kwamen werden door SW keurig afgemaakt. De tweede set gaf eigenlijk hetzelfde beeld en dit kwam vooral door de effectieve serve van Lenie v.d. Hoek. De 3e set was er iets meer tegenstand maar SVV hield stand en maakte met een goede aanval en variërend spel de eerste overwinning in deze com petitie compleet. De setstanden waren: 15-5,15-3 en 15-5. 3e klasse dames SW 7 - Vollkei 9 3-1 De eerste set was al snel bekeken met 15-5 voor SVV. De tweede set ging he laas wat minder en hoewel er toch wel aan gewerkt werd verloor SVV die met 15-9. In de derde set kwam SVV goed terug en won deze set met 15-7. Het hoogte punt werd wel de laatste set. Stond SW met 11-14 achter, door grote vecht lust won SVV deze met 18-16. Al met al een afwisselende wedstrijd en erg leuk om naar te kijken. 3e klasse dames SW 8 - Leos 6 1-3 SW speelde een heel goede le set, de tegenstander was beslist nog niet in hun spel maar de le set was toch voor SW met 15-4. Door te veel wissels werd het in de tweede set wat verwarrend en Leos draaide ook steeds beter, verloor SVV de tweede set met 14-16. De derde set moet men maar gauw vergeten, 0-15 voor Leos. In de laatste set stond SVV met 0-12 achter, SVV kon toch nog wat spirit in hun spel brengen maar ze stonden te ver achter en Leos kon ook deze set winnend afsluiten met 8-15. 4e klasse dames SW 9 - Wilhelmina 1-3 In de le set stonden de dames van SW 9 als verkleumde stokken in het veld en kwamen slechts langzaam op gang. Helaas was de gang niet soepel en vlot genoeg om de eerste twee sets te ver overen. In de derde set kwam de woede over de verloren sets eruit en wonnen de dames deze set. De tegenpartij was toch iets sterker en won de vierde set. De setstanden waren: 6-15, 2-15, 15-9 en 5-15. Wedstrijdprogramma voor de komende week: Donderdag 1-12: Heren 20.00 uur SVV 2 - GVC/Paloma 2, Beukendal. Heren 21.30 uur SW 3 - Olympia 4, Beu kendal. Dames: 20.15 uur SVV 9 - Leos 9, Beu kendal. Dames 21.30 uur Olympia 8 - SVV 8, Beukendal. Meisjes: 19.00 uur Olympia B3 - SW B2, Beukendal. Zaterdag 3 december Heren: 13.00 uur Surf 2 - SVV 4, Hoeve laken. Dames: 13.30 uur GVC/Paloma - SW 4, Hilversum. Meisjes: 09.45 uur Leos B2 - SVV Bl, Beukendal. In een wedstrijd waarbij de Duinkik kers slechts bij vlagen het in de laatste wedstrijden gespeelde niveau haalden, heeft Heren 3 het team van Zwemlust de Hommel 4 aan de zegekar gebon den, Via periodestanden van 1-0, 3-1. 3-0 en 1-1 werd de eindstand op 8-2 bepaald. Ditmaal werd getracht spelsituaties uit te buiten en trachten de routiniers de jeugd in stelling te brengen. Dat dit niet altijd lukt bleek vanavond. Di verse malen was het resultaat van deze acties nul-komma-nul. Dat het team ondanks alles toch probeert om een be paald systeem in het spel te brengen is alleen maar te prijzen. Zoals gewoonlijk werd ook nu een beroep op de jeugd gedaan om het team te completeren. Naast vaste jeugdkeeper Marco Dienaar waren het ditmaal Karei v.d. Burgh en Mike de Winter die verdienstelijk meespeelden. Na dit resultaat staat het team in haar poule op een 2e plaats met 9 punten uit 6 wedstrijden. Met in de ie helft van de competitie nog 2 wedstrijden te gaan moet deze plaats behouden kunnen blij ven. VZV stond aan het begin van deze wed strijd één plaats boven de Duinkikkers met twee punten voorsprong. Om aan sluiting te houden moesten de Duinkik kers deze wedstrijd dus winnen. De Duinkikkers openden in het eerste partje de score met een doelpunt van Roel Timmer. Kort daarna kwam VZV gelijk, maar de Duinkikkers behielden het overwicht en scoorden tweemaal, waartussen toch nog één doelpunt van VZV viel. In het tweede partje gingen de Duin kikkers voortvarend door, maar VZV bleef makkelijk scoren. De eind stand van het tweede partje was dan ook 6-5 voor de Duinkikkers. Met derde partje begon de vermoeid heid parten te spelen. Het spel werd rommeliger en nadat Hans de Looff eruit gestuurd werd met drie p's raak ten de Duinkikkers met 7-8 achter. In het vierde partje bleven de Duinkik kers door vechten, maar konden geen grip meer om het spel krijgen en VZV kon zelfs tot 7-10 uitlopen, wat tevens de eindstand werd. De doelpunten wa ren: Roel Timmer (4x); Willem Hengeveld (lx); Hans Vermeij (lx): Erik Jan Koehof (lx). Foto: Goos van der Wilt Vorige week vond in De Borg de officiële overhandiging plaats van de bowlingshirts die het eethuisje "In de Houten Klomp" te Soest ter beschikking had gesteld van één van de teams van de Soester Bowling Bond, die in De Borg zijn "thuishonk" heeft. Na afloop gingen de spelers op de foto. V.l.n.r. De heer Rein Wareman van "In de Houten Klomp" en de spelers Frans Visser, Cootje Visser, Arie Oversier (captain) en Klaas Braaksma. Het eerste herenteam won afgelopen zaterdag van een stug spelend US. Het tweede herenteam deed het minder door hun derde opeenvolgende wed strijd te verliezen. De gelukkige was dit keer koploper Spirit. Ook het dames 1 team verloor weer, dit keer was NTVOK de betere door met 3-1 te win nen. Heren US-Olympia 1 2-3 Het eerste herenteam speelde zater dag in Amsterdam tegen US. De heren begonnen uiterst geconcentreerd aan deze belangrijke wedstrijd waardoor de eerste set vrij gemakkelijk gewon nen werd met 0-15. Door deze setwinst begon Olympia overmoedig aan de tweede set. Door eigen fouten werd het 15-4 voor de hoofdstedelijke formatie. In de derde set wist Olympia US bij te houden tot 10-10. Maar door domme pech verloren zij deze set met 15-12. De vierde set liet hetzelfde beeld zien. Alleen was het dit keer Olympia dat het laatste punt scoorde 13-15. De vijfde set bood het US-team geen tegenstand meer zodat Olympia ge makkelijk over ze heen liep en eenvou dig met 4-15 won. En door die laatste setwinst werd het een 2-3 overwinning voor Olympia. Olympia 4 - Lovoc 3 1-3 Het was geen beste wedstrijd welke de heren van Olympia 4 lieten zien, in vier sets werd er terecht verloren van Lovoc 3. De eerste set werd verdiend met 7-15 door Lovoc gewonnen. De tweede set vocht Olympia 4 zich naar een terechte overwinning 15-10. In de derde en vierde set was het weer bekeken met het goede spel en werd er resp. 9-15 en 13-15 verloren. Dames Olympia 1 - Nivok 0-3 De dames van Olympia moesten in Nieuwegein spelen tegen het plaatse lijke Nivok. Maar naarmate de eerste set vorderde kwamen de oranje-zwar ten beter in hun spel. Maar Nivok was deze set te sterk voor Olympia en won met 15-11. Omdat de Olympia-aanval in de twee de set stagneerde, ging ook deze set naar Nivok 15-5. De derde set kwam Olympia op een 3-0 achterstand, maar door een goede opslag en nu wel een goede aanval nam Olympia een 9-3 voorsprong, maar toen ging de oner varenheid Olympia parten spelen en verloren deze set met 15-11. De Olym pia dames hebben nog steeds geen pun ten gehaald in deze competitie en staan onderaan in de derde divisie. Olympia 4 - Salvo 1-3 Dames 4 moest aantreden tegen het hoger geklasseerde Salvo. De eerste set werd door de dames van Olympia gewonnen met 15-12. De tweede set kwam Olympia al snel op een achter stand waardoor deze set verloren werd. In de derde en vierde set wist Salvo door goed spel te profiteren en gingen deze twee sets ook naar Salvo. Een te rechte 3-1 nederlaag voor de Olympia dames. Programma: 30 november: De Trits Dames: 21.15 uur BG&SV - Olympia 4 21.15 uur Limvio 4 - Olympia 8 Heren: 21.15 uur Limvio - Olympia 5 1 december Beukendal Jeugd meisjes 19.00 uur Olympia Al - Lovoc Al Dames: 20.00 uur Olympia 2 - Lovoc 21.30 uur Olympia 6 - SVV 8 19.00 uur Olympia 7 - SH'714 Jeugd jongens 19.00 uur Olympia Al - Huizen Al Heren: 21.30 uur SVV 3 - Olympia 4 20.00 uur Olympia 3 - Olly B2 21.30 uur Olympia 6 - BG&SV 5 2 december: De Korf Heren 19.15 uur Olympia 7 - Leos 7 Jeugd meisjes 19.15 uur Leos bl - Olympia bl 19.15 uur Leos a2 - Olympia a2 2 december: De Kuil Dames 21.15 uur Unicornus 3 - Olympia 5 2 december: Ridderspoor Heren: 21.15 uur Surf 5 - Olympia 8 Vrijdagavond werd de jaarlijkse leden vergadering van C.T.S. gehouden, in een zaal van De Rank. Er was een re delijke opkomst. Nico Hogenberg heet te iedereen welkom en gaf toen het woord aan Gertjan Kroon, de secreta ris. Deze deed verslag over het seizoen 1983. Steeds weer werd gememoreerd dat de gemeente Soest de crossers in de steek had gelaten. Daarna werd er verslag gegeven door de penningmeester. Hij vertelde dat er volgend jaar veel te wachten stond op financieel gebied. De heer van Sloten trad af als kascommissielid. Cornex Minie werd als nieuw lid benoemdj. Een bestuursverkiezing was nodig omdat Gertjan Kroon en Nico Hogen berg aftraden. Nico Hogenberg was herkiesbaar. C.T.S. dankte hem voor zijn werk in de afgelopen 3 jaar. Zijn plaatsvervanger was er zeer snel want iedereen ging akkoord met de be noeming van Ronald Vis die beloofde zich net zo voor CTS te zullen in spannen als de heer Kroon. Na de pau ze werden de datums genoemd van de wedstrijden in 1984. Voor de rondvraag waren er vragen van o.a. de heren v.d. Lucht en Tammer en mevr. Schuur man die door het bestuur werden be antwoord. Vanavond om 2CL00 uur wordt weer een open bowlingtoernooi georganiseerd in de Borg. Zoals bekend is het de bedoe ling van deze toernooien dat iedereen hieraan mee kan doen, dus ook minder geroutineerde speler. Het verschil tus sen de meer geoefende en minder ge oefende speler wordt gecompenseerd d.m.v. de handicap, zodat rederlijker- wijs gesproken iedereen een kans maakt op een prijs. Het belooft, net als het vorige toernooi, zeker weer een gezellige en sportieve avond te worden. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Ruim honderd deelnemers hadden zich opgege.ven voor de dressuurwedstrijd bij manegé 'Eldorado' en Stal 'Duin- bak'. Zaterdag werd daar al mee be gonnen, en wel met de pony's. 24 Nieuwelingen wilden wel eens zien wat of ze nu geleerd hadden. Als le kwam daarbij uit de bus N. v. Noort met Bobby; 2e werd M. v.d. Pol met Rosieta, 3e E. de Bruin met Kees, 4e J. Fugers met Charmanta, 5e M. v. Oest met Charmanta en 6e M. Koop man met Esther. In de B2 eindigde S. Vos met Mave als le, een goede prestatie, want Mave is een manége-pony. 2e werd B. Meyer met Noortje, 3e J. Meyer met Noortje, 4e (Ex Equo) A. Meesters met Misty en Wilma de Ruig met Bartje, 5e J. v.d. Tol. Zondag was de beurt aan de paarden. 32 Combinaties traden aan in de B2; voor de jury, de heer Pisa, geen ge makkelijke taak. Deze rubriek werd gesponsord door het Vleescentrum. De le prijs was voor S. Voorma met Sebas- tiaan, 2e W. v. Dijk met Mayflower, 3e was de kleine M. Voskuilen die met Grote Pastor velen achter zich liet, 4e J. Vaandrager met Generaal, 5e H. Swinarsky met Tamara, 6e M. v. Vuu- ren met Uranus, 7e E. v. Deuveren met Uranus. In de B4 kwamen enkele zeer goede combinaties te voorschijn, le hierbij was M. Westeneng met Ge neraal, 2e S. Zoetelief met Ramona, 3e R. Luytelaar met Ultra, 4e E. Du- bois met Pithy, 5e S. Voorma met Sebastiaan, 6e J. Verdoes met Ulex. Om 17.30 uur werd begonnen met de L2. Dat hier gevorderden mee reden was duidelijk te zjen, maar de jury was bijzonder streng. Als eerste eindigde E. Dubois met Pithy, 2e werd S. Zoete lief met Ramona. 3e M. Westeneng met Generaal, 4e M. Dobben met Pas tor, A. Schilderman metBruno. De L4 werd geheel gesponsord door de Fa. Groenendijk en de L2 door de Fa. Snoopy. De pony rubrieken werden ge sponsord door Autorijschool M. Los, Café Restaurant Bos en Duin, Fa. Fu gers, Kela Soesterberg en de bloemen van de Fa. Van Oest waren door de dames van Marle en Meesters tot prachtige bloemstukken verwerkt. Na afloop werd de ringmeester, de heer De Gier, in de bloemetjes gezet. Hij had twee dagen in regen en wind de deur voor ieder combinatie open en dicht gedaan. De beste amazone deze dag was Miran da Voskuilen, die door de jury in het zonnetje werd gezet vanwege haar goede stijl van rijden. Het algemeen bestuur van de sport stichting heeft besloten de sluitingster mijn van de sportvelden in de gemeen te Soest te latén gelden van 4 juni tot en met 11 augustus 1984. Dat betekent dat er in het pinksterweekend (9 en 10 juni) geen gebruik van de velden gemaakt kan worden, maar daar staat tegen over dat het eerder mogelijk is oefen en vriendschappelijke wedstrijden te spelen voordat de competitie begint. Overigens wordt hierover pas beslist als vaststaat dat de onderhoudstoe- stand van de velden dit toelaat. De sluiting van de sportvelden is nood zakelijk voor de uitvoering van het groot onderhoud. Daarvoor mogen de grasvelden gedurende tien weken niet worden bespeeld. Afgelopen zondag vond in Alkmaar de kwalificatie-wedstrijd plaats voor uit zending naar de wedstrijden om de IJs selcup. Als le Eemlander reed Hans Kaats een 500 mtr. in 40.5 sec., wat een evenaring van zijn persoonlijk rekord betekende. Hiermee behaalde hij een le plaats. De 1500 mtr. ging voor hem in 2.06.5 min., waarmee hij 4e werd. In het totaal-klassement eiste hij een 2e plaats op, waardoor hij recht heeft op deelname aan de strijd om de IJssel cup. Deze wedstrijden worden a.s. zaterdag 3 december verreden in Deventer. Aanvang 12.00 uur. Niet alleen deze wedstrijden betekenen veel voor Hans Kaats. Er komen ook nog 2 selektie- wedstrijden voor het Nederlands Kam pioenschap, en wannneer hij daar goed presteert is hij ook dan verzekerd van deelname, waardoor Eemland in de vorm van Hans Kaats toch een woordje meespreekt. Vorige week zijn er juniorenwedstrij den verreden, waarbij Iris v. Horns- veld een 500 mtr. reed in 59.8 sec. en een 1000 mtr. in 2.07.5 min., een per soonlijk rekord voor haar. Miriam v.d. Dijssel kwam na een val op de 500 mtr. tot 81.8 sec., terwijl de 1000 mtr. voor haar ging in een per soonlijke rekordtijd van 2.23.4 min. Sandra Los noteerde ook 2 persoonlijke rekords op beide afstanden, nl. 61.7 sec. en 2.18.5 min. Onder slechte weersomstandigheden werden ook aspiranten A-B-wedstrij den gehouden, waardoor het zeer moei lijk was om tijden te verbeteren. Jolanda Los reed een 1000 mtr. in 1.56.2 en een 1500 mtr. in 3.04.4 min. Arie v.d. Berg reed op de 1000 mtr. een persoon lijk rekord van 1.44.6 min. en noteerde op de 1500 mtr. een tijd van 2.47.7 min. André Bosboom noteerde respektieve- lijk 1.42.0 min. en 2.38.6 min. Igor Zweers reed beide afstanden in 1.36.0 min. en 2.29.4 min. Arnold Hagen reed de 1000 mtr. in 1.50.0 min. en de 1500 mtr. in 2.52.7 min. Doordat de baan in Utrecht afgelopen zondag in verband met het zeer slechte weer gesloten was, werden alle wed strijden afgelast. In de laatste ronde van de herstcompe- titie is ook de laatste belangrijke be slissing gevallen. Het le jeugdteam van Shot werd via een 8-2 overwinning op Amsterdam'78 ongeslagen kam pioen en promoveert naar de één na hoogste klasse van de landelijke jeugd- competitie, het le herenteam sloot de competitie af met een maximale 10-0 overwinning op TTCV/Rath uit Veghel. Het 2e herenteam met een gelijkspel tegen Amsterdam'78 2 en het le dames team (8-2 verlies tegen Onkyo) sloten de competitie af met tegenvallende re sultaten. Heren: Shot 1 - TTCV/Rath 1 10-0 Shot 1 sloot de competitie af met de grootste overwinning ooit in de 3e divi sie behaald. Dit was echter minder de verdienste van Shot dan wel het gevolg van de wel zeer minieme tegenstand van het reeds lang gedegradeerde team uit Veghel. In een voor beide par tijen verplicht nummer kan als positief punt aangemerkt worden dat de drie Shotspelers van begin tot eind bleven jagen op de maximale score, wat uit eindelijk dus ook lukte. Alleen René Daselaar kwam in de slotfase nog één keer in de problemen, Harry Maassen en Dirk Schuiling wonnen hun partijen met zeer ruime cijfers. Door deze uit slag eindigt Shot op een 2e of 3e plaats en dat is zeker een goed resultaat te noemen. Amsterdam'78 2 - Shot 2 5-5 Het 2e herenteam is na de'uitschake ling voor het kampioenschap wat in de versukkeling geraakt en dat was ook in de uitwedstrijd tegen hekkesluiter Am sterdam duidelijk te merken. Normaal gesproken een eenvoudige prooi voor het Shottrio, nu kwam er slechts een gelijkspel uit de bus. Een tegenvallend resultaat, omdat hierdoor zelfs de 2e plaats van dit team nog in gevaar komt. Voor de 5 Shotpunten zorgden Gerhard Busch en Berend Jonker met ieder twee overwinningen en Edwin Luyben met één winstpartij. Dames: Onkyo 1 - Shot 1 8-2 De Shotdames zagen in de laatste wed strijd een plaats bij de eerste 3 aan hun batjes voorbij gaan, want in Haarlem hadden de dames van Onkyo fors uit. Aan de éne kant bleken de Haarlemse dames zeer gebrand op de overwin ning, terwijl bij de Shotdames afge lopen zaterdag weinig wou lukken. Via overwinningen van José Daselaar en Wilma Geleijnse wisten de Soester dames twee keer tegen te scoren, de overige 8 partijen eindigden allen in het voordeel van Onkyo. Jeugd: Amsterdam'781 Shot 1 2-8 De afgelopen competitie is met name voor de jeugdafdeling van Shot bijzon der goed verlopen. Naast de promotie van het 2e jeugdteam naar de lande lijke competitie, wist nu ook het le jeugdteam het kampioenschap en de promotie naar de landelijke B-klasse in de wacht te slepen via een 8-2 over winning op Amsterdam'78. Een zeer fraai ongeslagen kampioenschap voor Remi Balvers, Ronald Busch en Edo Fransen, die het de volgende competi tie zeker niet makkelijk zullen krijgen, maar er ongetwijfeld veel van zullen opsteken. Overige uitslagen senioren Shot 3 - UBTV 2:3-7, Huizen 2 - Shot 48- 2, Shot 5 - Niké 4: 5-5, Shot 6 - Quick 10: 8-2, Huizen 8 - Shot 8: 2-8, Shot 10 - de Hilt 3:2-8, Shot 11 - Bunshot 68-2. Overige uitslagen jeugd Shot 2 - Elan 2:8-2, Victoria 1 - Shot 3:8- 2, Bunshot 2 - Shot 4: 6-4, Shot 5 - Good Luck 2: 4-6, Good Luck 3 - Shot 6: 1-9, Shot 7 - Sukses l2-8, Bunshot 5 - Shot 97-3, Shot 10 - Good Luck 1110-0. Het eerste Soeser viertal van B.C. Sel by liep in de uit-wedstrijd tegen de Soesterbergse Eagles in de enkel spelen een 3-1 achterstand op. Alleen Mirjam Hilgers won zoals ze wilde. De gemengde dubbelspelen leverden twee keer winst op al was er beide keren een derde beslissende game voor nodig. Het heren duo trachtte, de in de enkel spelen opgelopen, achterstand gelijk te trekken, maar slaagde echter niet. Het vrouwelijke koppel, dat vorige week een zeer belangrijk dubbelspel verloor, ^revancheerde zich nu op voortreffe lijke wijze door met 15-11 en 15-8 te winnen en bracht daarmee de totale eindstand op 4-4. Selby Jeugd Zaterdag behaalde het tweede jeugd team zijn 7e achteréénvolgende over winning. Als Rob Gruyters, Frits Vis- scher, Louise Stavast en Inge Gruyters zo doorgaan worden zij over enkele we ken de eerste kampioen. Uitslagen Senioren: Eagles 1 - Selby 1 4-4 Selby 2 - Sjeve Sjuttel 3-5 Selby 3 - Eemnes 1 4-4 BVO'79 2 - Selby 4 5-3 Selby 5 - 't Slot 6 4-4 Selby 6 - Eemnes 7 2-6 Meulenwiek 2 - Selby 7 8-0 Junioren Selby 1 - 't Slot 1 2-6 Selby 2 - Hoogland 2 5-3 Barneveld 3 - Selby 3 7-1 Selby 4 - Inside 5 7-1 Inside 4 - Selby 5 7-1 Leusden 4 - Selby 6 5-3 Na een overwinning in de bekerstrijd met 16-13 tegen Bartelo, hebben de da mes van BDC afgelopen zondag 10-10 gelijk gespeeld tegen DSVD uit Deur- ningen. Beide partijen startten de wed strijd met gevarieerd spel. Het duurde echter 10 minuten voordat het eerste doelpunt viel (1-0). BDC bleef, in tegen stelling tot de afgelopen weken, attent spelen, wat de Soestenaren dan ook een 2-1 voorsprong opleverde. Door het snelle spel was het BDC dat het initia tief langzaam naar zich toe trok en on danks het tegenscoren van DSVD (2-2) liepen de dames uit Soest uit tot 2-3. De rust werd bereikt met een verdien de 3-5 voorsprong voor BDC. Na rust was het wederom BDC dat het eerst een doelpunt maakte, daarmee de voorsprong vergrotend tot 3-6. DSVD kreeg langzamerhand meer grip op het spel en trok via enkele goede aanvallen de stand gelijk (6-6). Ondanks de achterstand van 10-8 in de laatste minuten wisten de dames van BDC de score gelijk te trekken. De eindstand was 10-10. Voor de Soeste naren begint weer een verplichte rust van een aantal weken. De eerstvol gende wedstrijd vindt thuis in Beuken dal plaats tegen Treffers op 8 januari O Wedstrijdprogramma zondag 4 decem ber Thuiswedstrijden Jongens pup. 2 10.00 uur BDC 2-UD Meisjes pup. 2 10.50 uur BDC 2 - Olympia Meisjes adsp. 2 11.40 uur BDC 2 - HHC 3 Dames jun. l 13.00 uur BDC - HMS Dames sen. 4 14.00 uur BDC 4 - Sporting 3 Dames sen. 3 15.00 uur BDC 3-RHC Uitwedstrijden zondag 4 december Dames jun. 3 11.40 uur Nieuwegein - BDC 3 Heren jun. 1 13.00 uur Sport Ver. - BDC Heren sen. l 14.00 uur Attila - BDC Vrij zijn: DS 1-2, DJ 2, MA 1-3, HS. 2-3, HJ 2, JA 1. JP1, MP 1 en Welpen. Wedstrijdprogramma zondag 11 decem ber Welpen 10.00 uur BDC - Baarn Jongens pup 1 10.50 uur BDC 1 - Fidelitas Meisjes pup. 1 11.40 uur BDC 1 - Fidelitas Meisjes adsp. 3 12.80 uur BDC 3 - Fidelitas Heren jun. 1 13.45 uur BDC 1 - Aalsmeer Heren sen. l 15.00 uur BDC - Volendam Dames jun. 3 16.10 uur BDC 3 - Eendracht Heren sen. 2 16.55 uur BDC 2 - Sport Ver. 3 Uitwedstrijden zondag 11 december Meisjes pup. 2 10.00 uur Laren 3 - BDC 2 Heren sen. 3 11.40 uur DSO 2-BDC 3 Dames sen. 2 12.00 uur Sporting '70 - BDC 2 Dames sen. 4 12.40 uur EMM 3 - BDC 4 Dames jun. 1 15.30 uur AMC/Niloc - BDC Vrij zijn: DS 1-3, DJ 2, MA 1-2, HJ 2. JAlen JP2. In reserve shirt: DJ 3.

Soester Courant | 1983 | | pagina 19