«Sommige stiptheidsakties ziin om te JflÉzoenen™ 13?8 13?5 mi i Eerste paal voor 28 woningen bij Winkelcentrum O verhees Wegverbinding Soest-Amersfoort geblokkeerd Kerstpakketten voor Polen De Soester Courant krijgt een nieuw 'gezicht' Zware storm richt grote schade aan ^0^ Woensdag 30 november 1983 62e Jaargang no. 14 wHOU AU!) (Gratie ons album?) frestolYint Méér goed nieuws leest u op pagina 20 Margarine Honsbergen Honsbergen Honsbergen WITLOF T 98 Honsbergen Zeeuws spek ii.iilM&.d Honsbergen De omgekeerde wereld TAXI TAK 12636 TELETRONIC NEDERLANDbv Bureau voor redactie en administratie: Van Weedestraat 47A, Soest Tel. 14152* Postgiro 126156 S0ESTER8C0URANT Hoofdredacteur: H. E. J. SMIT Abonnement per half jaar f 12.— Buiten Soest per half jaar 724.— Gecontroleerde oplage 8.350 Verschijnt iedere woensdag Gistermorgen hebben protesterende woonwagenbewoners van het kamp in Amersfoort gedurende enige uren de verbindingswegen tussen Soest en Amersfoort geblokkeerd. De wegver sperringen bestaande uit auto's, wrak ken en andere zaken, maakten het on mogelijk vanuit Soest rechtstreeks Amersfoort binnen te rijden, en omge keerd. Het verkeer, ook het door gaande uit de richting Hilversum etc, moest noodgedwongen omrijden via Soesterberg. Uiteraard trad file vorming op, ook op de Soesterbergse- straat. De blokkades waren "opgewor pen" op de kruispunten Amsterdamse- weg/Barchman Wuytierslaan en Am- sterdamseweg/Plataanweg. De actie werd gevoerd uit protest tegen de de centralisatie van de woonwagenkam pen, waarbij de grote kampen plaats moeten maken voor meer verspreide, kleinere kampen. In de loop van de ochtend werden de blokkades opgehe ven en kon het verkeer weer normaal doorgaan. Foto: Goos van der Wilt Wie een geadresseerd pakket naar Polen wil verzenden (mensen die reeds een vast correspondentie-adres hebbenkan dat in een gewone kartonnen doos verpakken. Men behoeft geen Kerstdoosvan 5,- te ko pen, maar kan een doos nemen, waarvan men zelf de grootte bepaalt. Men moet daar wel 2,50 per kilogram voor betalen. De dozen moeten vergezeld gaan van een vrachtbrief, die verkrijgbaar is op de volgende adressen: Mevr. Wijnhof, Korte Brinkweg 37, tel. 22122; Mevr. Grift, Korte Brinkweg 13, tel. 12538. De pakketten moeten ook op deze adressen ingeleverd worden. Met het slaan van de officiële "eerste" paal (in werkelijkheid ongeveer de laatste) heeft de heer C. H. van Viers- sen, hoofd Nieuwbouw van de Pro vinciale Directie Volkshuisvesting te Utrecht, vorige week vrijdag het start sein gegeven voor de bouw van 28 woningen achter het nieuwe winkelcen trum in Overhees. De woningen wor den gebouwd in opdracht van de wo ningbouwverenigingvereniging Soest en vormen een U-vormig blok van twee bouwlagen met elk 14 drie-kamer- woningen. Vier woningen zullen door enkele technische aanpassingen in het bijzonder geschikt zijn voor de huisvesting van bejaarden. De druilerige sfeer buiten en de nogal sombere entourage binnen (in de grote zaal van De Borg, waar na af loop van de plechtigheid een korte bij eenkomst werd gehouden) brachten voorzitter mevrouw M. van Stiphout- Croonenberg tot de opmerking dat het "wel een begrafenis leek". "Toch vieren we hier een heel heuglijk feit. De bouw van deze woningen voorziet ineen grote behoefte Bezorgd sprak mevrouw Van Stiphout over de toekomstige mogelijkheden voor sociale woningbouw in Soest. "Dat wordt een moeilijke zaak." Zij bracht onder de aandacht van de aanwe zigen - onder wie wethouder drs. G. Plomp, enkele raadsleden, vertegen woordigers van de bij de bouw betrok ken firma's en van de woningbouw vereniging Soest - dat Soest momenteel nog 3000 woningzoekenden telt, van wie 80% een bruto jaarinkomen van minder dan 31.000 gulden ontvangt. Gelukkig ontwikkelt de gemeente Soest, in zeer goede samenwerking met de Woningbouwverenigig Soest, plannen Verzekeren op maat, vergeet het niet. Van Rouwendaal is vakman op dit gebied. Bij ons hypotheek vanaf 7,8%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Foto: Goos van der Wilt om goedkope huur- en koopwoningen in de vrije sector te laten bouwen. "De koopwoningen maken daarbij de meeste kans", aldus mevrouw Van Stiphout, "omdat we daarmee in Ne derland de meeste ervaring hebben. Het bouwen van huurwoningen in de vrije sector is in feite iets nieuws. Er zijn daarom nogal wat problemen met de geldgevers te overwinnen." Desondanks sprak zij de hoop uit dat het inderdaad zou lukken in Soest goedkope huurwoningen te realiseren. "Daar zullen we de komende maanden De heer Van Vierssen bedient de hei machine voor het slaan van de eerste paal. hard aan moeten werken." Speciale dank bracht mevrouw Van Stiphout aan de heer Van Vierssen, en aan de heer G. W. v.d. Grift, die de wo ningen bouwt, en aan de heer Marking van het architectenbureau Inbo, dat de woningen heeft ontworpen. Voor de heer Van Vierssen en zijn echtge note was er een stoffelijk blijk van waardering. Met ingang van volgende week zal de Soester Courant er in een aantal opzichten "an ders dan anders" gaan uitzien. Dat heeft te maken met het feit dat er een belangrijke druktechnische wijziging wordt ingevoerd, waarbij het klassieke boekdruksysteem wordt vervangen door off set Voor de lezers van de krant is het belangrijkste voordeel dat deze wijziging met zich meebrengt de toegenomen leesbaarheid, omdat het papier iets witter van tint zal zijn, terwijl ook de foto's veel beter tot hun recht zullen kunnen komen. De eerste wijziging die de lezer in de editie van 7 december zal opvallen is ongetwijfeld de nieuwe "kop" van de krant, op de voorpagina. Daarvoor is een geheel nieuw letterbeeld ontworpen, waarbij ook gebruik wordt ge maakt van de zgn. "steunkleur" (gekozen is voor een fraaie tint blauw Tegelijkertijd is daardoor de mogelijkheid aanwezig ook op andere plaat sen op de voorpagina deze kleur te gebruiken. Samen met deze verandering wordt nog een aantal kléinere typografische wijzigingen doorgevoerd. De opmerkzame lezer heeft in de afgelopen weken al kunnen vaststellen dat de zgn. "kopregels" (bovenaan elke pa gina) aan de nieuwe stijl zijn aangepast. Ook een aantal vaste rubrieken wordt met ingang van het volgende nummer voorzien van een nieuwe kop. Indeling De vernieuwing heeft ook gevolgen voor de "indeling" van de krant. Tot dusver trof de lezer de familieberichten en de kleine advertenties gezamelijk op pagina 2. Met ingang van volgende week is dat anders: de familieberichten vindt de lezer dan in het midden van de krant, op een linker pagina, terwijl de kleine advertenties opgenomen zullen zijn op de daarnaast liggende rechter pagina. Ook de "mededelingenpagina," waarop onder meer de kerkdiensten, me dische dienst, filmagenda etc. worden opgenomen, verandert van plaats. Tot dusver was dit de voorlaatste pagina van de krant, maar vanaf volgende week zal dit de op twee na laatste pagina van de krant zijn. In het algemeen zal de Soester Courant in het vervolg bestaan uit één ka tern, althans wanneer het aantal pagina's het getal van 20 niet over schrijdt. Bij een omvang groter dan 20 pagina's zal de krant weer wél uit twee katerns gaan bestaan Het is even wennen, maar wij hopen dat de lezer spoedig vertrouwd zal zijn met deze veranderingen. Soester beroofd Vrijdagavond j.1. deed een 68-jarige inwoner van Soest bij de politie aan gifte van een roofoverval, waarbij hem zijn portemonnee met 120 gulden af handig werd gemaakt. De Soester fietste op de Hilversumsestraatweg tussen Hilversum en Baarn, toen hij werd gevolgd door een bromfietser. Deze haalde hem in en gaf hem een duw, zodat de Soester viel, waarbij hij zijn bril verloor. In deze ongemakke lijke situatie eiste de jongeman geld, waarop de fietser hem zijn portemon nee afstond. De bromfietser verdween direct daarna in het halfduister. De politie in Baarn leidt het onderzoek. Burgemeester Scholten naar Polen Om zich op de hoogte te stellen van de huidige stand van zaken in Polen, is burgemeester P. Scholten het afgelo pen weekeinde naar Polen geweest. Hij vertrok vrijdag in gezelschap van een aantal leden van de Lionsclub uit De Bilt. Naast een aantal personen wagens ging ook een vrachtwagen met goederen zoals kleding, voedsel en medicamenten mee. De missie staat onder leiding van dokter M. N. de Zwaan die in het verleden al met bur gemeester Scholten naar Polen is ge weest. Toen hebben ze een bezoek ge bracht aan de plaatsen Kozle en Gdansk. Nu ging de reis naar Gdansk. De toestand in Polen wordt, wat de voedselvoorziening betreft, steeds nijpender. Daarom is het belangrijk dat de Kerstpakketten-aktie dit jaar weer goed aanslaat. De zware storm die in het afgelopen weekeinde tamelijk onverwacht over ons land raasde heeft ook in Soest voor de nodige schade en ongemakken ge zorgd. Een groot aantal bomen knapte en viel, of werd uit veiligheidsoverwe gingen door brandweer, politie of per soneel van de plantsoenendienst afge zaagd. Op de Steenhoffstraat viel een boom gelukkig precies tussen twee huizen in; een andere boom aan dezelf de straat werd afgezaagd om ongeluk ken te voorkomen. Op de Esdoornlaan vielen twee bomen op het dak van wo ningen langs die straat, terwijl op de Schrikslaan een boom op de rijbaan viel. Datzelfde vond ook plaats op de Ferdinand Huycklaan. Op de Waldeck Pyrmontlaan beschadigden afge waaide takken enkele geparkeerd staande auto's en op het Nassauplant- soen bezweek een boom, die op de rij baan terecht kwam. Ook aan het Ber kenlaantje bleek een boom niet tegen de kracht van de wind te zijn opgewas sen. Een boom aan de Paltzerweg werd door personeel van de plantsoenen dienst omgezaagd. Op het dak van een woning aan de Inspecteur Schreuder- laan kwam eveneens een boom terecht. Ook op De Genestetlaan bezweek een grote boom, die gelukkigerwijs niet op het dak van het dichtbijstaande huis te rechtkwam. Ook andere schade deed zich voor als gevolg van de wind, die soms met or kaankracht over het land raasde. Van een woning aan de Birkstraat waaide een deel van het dak weg; van een wo ning aan de Weegbreestraat moesten de balkondeuren en de ruit van de slaapkamer het ontgelden. Van een wo ning aan de Hildebraandlaan werden de ruiten van de kinderkamer vernield en van de daken van flats aan de Beu kenlaan en de Wiardi Beckmanstraat raakte een deel van het zink los. Van een bedrijf aan de Industrieweg werd een aantal dakplaten weggeblazen. Op de Di Lassostraat zette de wind een werkkeet in beweging, die door de poli tie weer op zijn oorspronkelijke stand plaats moest worden teruggeduwd. Bij bouwwerken aan de Van Weedestraat en de Di Lassostraat begaven de om heiningen het, zodat zij op straat vie len. Op de Rademakerstraat in Soesterberg waaide een gedeelte van de verkeers lichteninstallatie om en op de Weeg breestraat liepen geparkeerde auto's schade op, doordat het grind en de dak bedekking op de auto's terechtkwam: Van de Varenstraat kwamen diverse klachten wegens lekkage; hier bleek het dak flink beschadigd te zijn zodat aan het neergutsende hemelwater weinig weerstand werd geboden. Fietser zwaargewond bij aanrijding Bij een aanrijding die zich vorige week woensdag voordeed op de kruising Braamweg/Korte Ossendam/Ossen- damweg raakte een 62-jarige fietster uit Soest in botsing met een auto, die werd bestuurd door een 22-jarige auto mobiliste, eveneens uit Soest. Bij het ongeval, waarvan de toedracht niet duidelijk was vast te stellen, kwam de fietster ten val. Zij brak daarbij haar onderbeen en liep diverse hoofdwonden op. In Zonnegloren werd zwaar hersen letsel geconstateerd. De fiets van de vrouw werd geheel vernield. 7e zijn niet snik bij Presto PrinP) Wie geeft nou een Suske en Wiske album Ongelooflijk goed in kleur ^Ofoto-film-uideoC^' BIRKSTRAAT 2 m Dit weekend Gouda's Glorie Doos a 20 pakjes nu voor Donderdag Magere Sucadelappen KILO geen 18.95, slechts Donderdag Nergens goedkoper! Versgebrande CASHEWNOTEN 250 gram van 4.98 voor Donderdag Pracht KILO Donderdag 100 gram van 1.89 voor door GERARD PAUL Het pientere knaapje voelde dat er iets vreemds aan was toen zijn moeder zei dat vader misschien niet thuis zou ko men eten. Met zijn grote vraagogen bleef hij haar aankijken totdat zij de ogen neersloeg. Dat gaf nog meer ver warring. De telefoon rinkelde direkt nadat hij doorgevraagd had hoe laat papa dan wél thuis zou komen en het leek of ze blij was dat ze nu geen tijd meer had om te antwoorden. "Ga jij maar even spelen" had ze gezegd "dan neem ik de telefoon boven wel aan". In de haast had ze de deur op een kier laten staan en de kleuter, die helemaal geen zin meer had in spelen, hoorde de opgewonden stem van zijn moeder. Zoals ze sprak, praatte ze ook altijd te gen zijn vader als ze woorden hadden en hij de kamer uit moest. Zich van geen kwaad bewust luisterde hij naar zijn moeder die afwisselend iuid sprak en diep zuchtte. Hij begreep dat de man aan de telefoon inderdaad zijn va der was. Ze hadden het over hem, maar hij begreep er niets van. Hij was niet ondeugender dan anders geweest, mama was zojuist ook helemaal niet boos op hem en papa had hij vanmor gen nog uitgezwaaid. Het werd nu echt ruzie. Net zoals hij dat deed met zijn broertje. Alleen was dit veel erger. "Dan blijf je maar waar je bent" hoorde hij. Maar dat kon helemaal niet. Hoelang moet papa daar dan blij ven? En waar is daar? Zouden ze nou niet ophouden en straks net doen alsof er niets aan de hand is? Hoe lang zijn ze nu al bezig? Het duurt in ieder ge val nu al veel langer dan anders en ze praat steeds harder en vlugger. Net alsof hij het nu ook maar moet horen. Maar hij wil het helemaal niet horen, want het is zijn eigen lieve papa waar zijn anders zo lieve mama tegen tekeer gaat. Hij duwt de deur met een smak dicht en hoort nu bijna niets meer. Het dreunt nog wel door zijn kleine kinder hoofdje als hij gedachteloos door de kamer loopt en een schilderij bij de lijst vastpakt. Hij trekt er aan waarna het scheef blijft hangen. Dan gaat hij naar de schoorsteen, legt de klok op zijn achterwerk zodat de wijzerplaat naar het plafond kijkt, de foto van opa en oma draait hij om en een grote kris tallen vaas zet hij heel voorzichtig ondersteboven. Dat was wel even zwaar, maar nu dat gelukt is komt er schot in. De grote koperen pot bij de open haard gaat in twee etappes om, daarna zijn de stoelen aan de beurt. Totdat zijn moeder binnenkomt en met een schok gewaar wordt dat er een wereld op zijn kop gezet is. Geluidloos en zon der één woord te zeggen. Aanrijding onder invloed Bij een aanrijding op het kruispunt Dalweg/Steenhoffstraat. die in cle nacht van zaterdag op zondag plaats vond. botste de auto van een 28-jarige inwoner van Soesterberg met zo'n kracht op de voor hem stilstaande auto van een 31-jarige Baarnaar, dat beide auto's pas op het Kerkplein tot stil stand kwamen. De auto's liepen flinke schade op. De bestuurder van de twee de auto bleek niet aanspreekbaar te zijn en werd overgebracht naar de Lichtenberg in Amersfoort. Daar kwam vast te staan dat hij alcohol had gebruikt. Eenmaal bij zijn positieven meldde hij dat hij de auto had geleend van een vriendin uit Soesterberg. De wagen bleek overigens niet verzekerd te zijn. Als oorzaak van het ongeval gaf de Soesterberger op dat hij een "black out" had gehad. DAG NACHT erkend TBBS-UNETO Specialisten in: electronische systemen luid-en stil alarm stil-alarmaansluiting v.a. 25,- per maand bouwkundige systemen hang-en sluitwerk rolluiken/hekken onbreekbare beglazing traliewerken vloer-en inb.kluizen inbraakwerende deuren 02155-18023 F.C.Kuyperstraat 28a, Soest Lees hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. Mk Peters bv, voor wonen in de groene zone.

Soester Courant | 1983 | | pagina 1