Bijna 20 miljoen voor investeringen 1984-1987 De Soester Duinen r 3975 éPm 50 jaar geleden in Soest GROOT St licolaas- inderfeest il mi oiiersiaam ui Gegadigden voor Oojabé- en Spullenhulpterreinen Schoolkinderen naar Amersfoort met kleine busjes en taxi Financieringsfonds voor vervangings-investeringen? 'Sanders-woningen' zorgen voor doorstroming uit huur woningen ta hm sbkd Mr Gil leesl. voor: WOORDBLINDHEID WOENSDAG 30 NOVEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Behandeling Begroting 1984 Bouwverordening Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Openbare raadsvergadering SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 SOESTDUINEN 'Levert de sport een ton in, ja of nee?' Koffie, (g)een wachthuisje en stilte IEDERE DONDERDAG SPREEKUUR INSTITUUT VOOR STUDIEBEGELEIDING MEINERS Lekkere warme patent steek TRUIEN Nu slechts vnjetijdskleding Vanaf 22 Nov. tot 6 Dec. wordt docr hen voor iederen gulden die besteedt wordt, een BON gegeven. Vijftien dezer bonnen geven recht op een toegangsbewijs. LEDENLIJST Laat Uw kinderen genieten; maakt ze blij met bonnen. SPAAR en VRAAG de bonnen, waar op U RECHT HEEFT. De deelnemende win keliers zijn kenbaar aan het WITTE raambiljet, niet GEEL, zooals vermeld in de circulaire, die huis aan huls bezorgd is. Maandag 19 december - 19.00 uur: algemene beschouwingen met behan deling in twee instanties. Dinsdag 20 december - 16.00 tot 18.00 uur en vanaf 19.00 uur: vervolg be grotingsbehandeling. (reservedatum: woensdag 21 december vanaf 19.30 uur, indien de begro tingsbehandeling op dinsdag 20 december niet wordt afgerond De raadsvergadering is openbaar en vindt plaats in de aula van het Grift- landcollege, Noorderweg. De Begroting 1984 ligt ter inzage in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum. Burgemeester en wethouders brengen ter voldoening aan artikel 19 van de Woningwet ter openbare kennis dat met ingang van 1 december 1983, ge durende drie maanden, ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, bureau Ruimtelijke Ordening kamer 23 (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur) voor een ieder ter lezing is neergelegd een verordening tot wijziging van de Bouwverordening voor de gemeente Soest, vastge steld bij raadsbesluit van 21 april 1983, Afd. I nr. RB 83-82, en goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 25 oktober 1983, af deling RO nr. 287RO/2741 en het besluit van burgemeester en wethouders van'Soest d.d. 29 maart 1983 inhoudende een wijziging van nadere regelen behorende bij de bouwverordening. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: J. G. Hazelaar, Soesterbergsestraat 37a te Soest, ten behoeve van het aan bouwen van een atelier/magazijn op het perceel Bosstraat 2 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag l-l2-'83, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 15 november 1983 plaatsen van erfafscheidingen op het perceel Kampweg 56. Verlening d.d. 22 november 1983 gedeeltelijk vernieuwen en uitbreiden van een garage en een berging op het perceel Nieuwstraat 23. het bouwen van een berging en het plaatsen van een erfafscheiding op het perceel Oranjelaan 40. Verlening d.d. 18 oktober 1983 vergroten van een garage/berging op het perceel Schrikslaan 37a. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikking (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. De eerstvolgende openbare raadsvergadering wordt gehouden donderdag 15 december, 's avonds om half acht in de aula van het Griftlandcollege, Noorderweg. De agenda ziet er als volgt uit het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het perceel Beukenlaan 45. concept-beleidsnota Politie Soest. stand van zaken sanering grondbedrijf. het verlenen van een krediet ten behoeve van de aanschaf van een nieuwe bedrijfstelefooninstallatie voor het gemeentelijk apparaat. het uitnemen van gronden uit het grondbedrijf in verband met- de be ëindiging van de exploitatie van complex 39 "Albert Cuyplaan". het uitnemen van gronden uit het grondbedrijf in verband met beëindi ging van de exploitatie van complex 41 "Egghermonde II". het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het Gas- en CAIbedrijf voor vervanging en uitbreiding van vaste activa in 1984. wijziging van de begroting 1983 van de algemene dienst, gemeentewer ken, grondbedrijf en het gasbedrijf. wijziging subsidiegrondslag Stichting Peuterspeelzalen Soest. overdracht van bevoegdheden op grond van de Wet op de Bejaardenoorden. het beschikbaar stellen van een krediet uit het fonds kunstaankopen voor de aanschaf van een kunstwerk. het beschikbaar stellen van een krediet voor het inrichten van een drie tal speellokalen ten behoeve van het Kleuteronderwijs. het instemmen met de ontwerp-raambegroting 1984-1985 van de Regio nale Muziekschool Amersfoort. het benoemen van een nieuw lid voor de commissie milieubeheer. verkoop van een perceel grond, gelegen aan de Parklaan aan de Woning bouwmaatschappij Groothuis B.V., gevestigd te Harbrinkhoek. De stukken die op deze vergadering betrekking hebben liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. y INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. De benarde financiële positie van de gemeente ten spijt staan voor de periode 1984 tot en met 1987 investeringen op het programma tot een bedrag van bijna 20 miljoen gulden. Het grootste bedrag aan in vesteringen, 6.613.000 gulden, staat voor 1985 in het investeringsoverzicht. Veleend jaar zal, als de voorstellen allemaal worden aangenomen, 4.029.000 gulden worden uitgegeven. De grootste slokop is de automati sering bij de gemeente, onder meer bij de sociale dienst: 815.000 gulden. Ook een grote post is de aanleg van riolering met 68 aansluitingen in de Wieksloterweg oostzijde, gevolgd door de vervanging van het riool in de Ir.Menkolaan, waarmee in 1984 een bedrag van 400.000 gulden is ge moeid. De grootste uitgaven staan evenwel voor 1987 op de lijst: een miljoen gülden voor zowel het aan brengen van een bergbezinktank in de Peter van den Breemerweg als het vol tooien van verkeersmaatregelen tus sen de Beckeringhstraat en de Dorresteinweg. Deze cijfers staan in het investerings overzicht voor de komende vier jaar. Uitgaven van meer dan 200.000 gulden betreffen in 1984 de vervanging van een brandweerauto voor de eerste uitruk in Soest f.262.000; tractiema- teriaal bij gemeentewerken voor f.395.000, en de reconstructie van de Stadhouderslaan, waarvoor een be drag is geraamd van 200.000. Belangrijke investeringen in 1985 be treffen de vervanging van een brand weerwagen voor de eerste uitruk in Soesterberg (f.262.000) en de materi aalwagen in Soest 202.000: ver vanging van tractiemateriaal bij gemeentewerken f.445.000; riolering Wieksloterweg f.300.000; transport riool f.350.000:reconstructie Korte Brinkweg f.305.000 guldenverkeers maatregelen en -voorzieningen op het industrieterrein f.220.000; recon structie Heuvelweg f. 350.000; voltooi ing verkeersmaatregelen Konings weg f. 700.000; reconstructie rij weg Stadhouderslaan f.735.000; uitbrei ding handbal velden aan de Henr.- Blaekweg f.300.000, en realisering van een honk- en softbalaccomodatie f. 700.000. De grootste investeringen in 1986 hebben betrekking op de ver vanging van de meidtafel van de po litie f.200.000; transportriool Noorder weg f.1000.000; riolering Verlengde Talmalaan f.400.000; bergbezinktank Batenburgweg in Soesterberg f.800.000; reconstructie Eigendomweg f.400.000; reconstructie Van Weede- straat f.570.000; voltooiing Konings weg f .610.000 gulden. Tenslotte staan voor 1987 in de nota de bergbezinktank in de Peter van den Breemerweg voor f.l.000.000; een rioolstreng in de Prof.Lorentzlaan in Soesterberg f.215.000; bergbezink tank Batenburgweg in Soesterberg f.200.000; reconstructie Van Weede- straat f.600.000; voltooiing Koningsweg f 1.000.000; doortrekken Kampweg in Soesterberg 300.000. Tijdens het óegrotingsonderzoek in de commissie Financiën kwam vorige week bij de behandeling van het hoofd stuk "Grondbedrijf" ook het voorma lige Cojabé-terrein ter sprake. De pro vincie gaat binnenkort onderzoeken of en in welke mate deze grond veront reinigd is. De gemeente is tegenwoordig eigenaar van de grond en Ries van Logtenstein (CDA) informeerde naar de eventuele verkoop van het terrein. Daarbij kwam ook de vraag naar voren in hoeverre de gemeente aansprakelijk is voor de kosten die optreden bij sanering van de bodem. Wethouder Menne antwoordde daarop dat bij de 'aankoop van de grond des tijds was overeengekomen dat de ver koper daarvoor de aansprakelijkheid zou dragen. Mr. Kruitwagen, directeur van het grondbedrijf, deelde mee dat de adspirant-koper van het terrein af wacht tot het onderzoek naar eventuele verontreiniging is afgesloten door de provincie. Jan Visser (Progr. Soest) stelde in relatie met het Grondbedrijf de kwes- tie-Spullenhulp aan de orde. Hij infor meerde of er werkelijk, zoals hier en daar was gesuggereerd, een eventuele gegadigde was voor de aankoop van het terrein aan de Veldweg, dat deel uitmaakt van het gemeentelijk grond bedrijf. De heer Kruitwagen bevestigde dat er inderdaad ook voor deze grond een adspirafnt-koper is, maar dat met deze nog geen overeenstemming was be reikt over een eventuele koopprijs. Wethouder Menne weigerde verder op andere aspecten van de kwestie-Spul- lenhulp in te gaan, ondanks het feit dat Jan Visser hem daarnaar vroeg. "Ik heb niet de bevoegdheid daarop te antwoorden, omdat de zaak nog niet in het College aan de orde is geweest." Adriaan Pothuizen (D'66) informeerde of de kosten van de verontreiniging van het Randstadterrein aan de Eiken laan wellicht ook voor rekening van de gemeente kunnen komen. Hij drong er opaan daarvoor, als dat inderdaad het geval zou zijn, alvast middelen te reserveren. De heer Kruitwagen vroeg zich in ant woord daarop af op basis waarvan dat dan wel zou moeten plaatsvinden, om dat over die kosten nog geen zinnig woord te zeggen is. Wethouder Menne wees erop dat de verontreinigde grond die rondom het bedrijf is aangetroffen weliswaar in een loods daarvan is opgeslagen, maar dat het nog zeer de vraag is of Rand stad alleen daarom ook juridisch aan spreekbaar is. Beide Kerstdagen vanaf 16.00 uur in ons Specialiteiten - Restaurant diner 'Gastronomique' a f 62,50. In onze vernieuwde Tuinzaal Kerstbuffet Fondue Delicieux a f 42,50. RESTAURANT Bij de behandeling van de begroting 1984 in de Financiële Commissie opper de PvdA-fractievoorzitter Raymond van Gelder vorige week dat het wel licht nuttig zou zijn over te gaan tot in stelling van een "financieringsfonds" voor de gemeente, als een aparte dienst, van waaruit leningen op basis van annuïteiten kunnen worden ver strekt ten behoeve van diverse ver vangingsinvesteringen. Het vervoer van Soester schoolkin deren naar de scholen voor buitenge woon onderwijs In Amersfoort gaat vanaf 6 januari 1984 geschieden met één taxi en vijf kleine busjes van de firma Klomp. Het contract met de grote autobussen is door het gemeentebestuur per 1 no vember opgezegd, omdat de busbege leidsters zijn ontslagen. De loonkosten van deze mensen worden niet meer door het rijk vergoed en de gemeente Soest heeft er geen geld voor. De firma Ebato - Hagenouw heeft voor zijn grote bussen nu een contract ge kregen tot juli 1984 om het zwemver- voer te verzorgen. Met de kleine busjes van de firma Klomp kunnen 12 kinderen per busje vervoerd worden en zijn de busbege leidsters overbodig geworden. Verder wordt de reistijd teruggebracht en is het eenvoudiger om snel vervangend vervoer te organiseren voor 12 kin deren, als onverhoopt een busje mocht uitvallen. De kleine busjes (plus één taxi) die in het nieuwe jaar naar Amersfoort gaan rijden, kosten 688,20 per dag. Dat is 1,80 duurder per dag dan de grote bussen, die 686,40 per dag kostten. Dit alles werd vorige week door wet houder J. Menne (CDA) aan de com missie Onderwijs meegedeeld, die heel kort vergaderde over een kleine agen da, waarop eigenlijk alleen het be schikbaar stellen van een krediet voor het inrichten van een drietal speello kalen van het kleuteronderwijs de aan dacht trok. Het betreft hier speellokalen voor "De Springplank," de Mariakleu- terschool en de openbare "De Nachte gaal" en gaat het om een bedrag van ƒ39.900,-. In de commissie Financiën, die zich vorige week over de begroting 1984 boog, kwam ook de bezuiniging van een ton bij de sportstichting nog even aan de orde. Het was Ries van Logtenstein (CDA) die de wethouder van Financiën, drs. J. L. Menne, nadrukkelijk uitnodigde om nu eindelijk duidelijkheid te ver schaffen over de vraag of de sport nu wel of juist niet een ton had ingeleverd, gegeven de elkaar tegensprekende be weringen daarover' "Leg dat beeld nu eens duidelijk voor aan de raad, zo dat we misverstanden daarover bij an dere instellingen kunnen wegnemen." Van Logtenstein drong erop aan "het totaal van bezuinigingen" bij de Sport stichting nog voor 1 december a.s. op papier te zetten. Jan Visser (Progr. Soest) trachtte wet houder Menne uit zijn tent te lokken door hem rechtstreeks te vragen naar zijn mening over deze kwestie, maar deze wees hem terug met een beroep op de collegialiteit binnen het College. Visser bracht in verband met de Stich ting Zwembaden de suggestie naar vo ren om te overwegen of het Soester Natuurbad eventueel niet verpacht kon worden. Hij wees op de situatie in Baarn waar de gemeente het bosbad aan een particuliere ondernemer heeft ver pacht, hetgeen de kosten in de buur gemeente aanzienlijk heeft gedrukt. "De Stichting Zwembaden kost elk jaar weer verschrikkelijk veel geld", aldus Visser, "en vanachter een bureau valt zo'n zwembad moeilijk te behe ren." Er zal een behoorlijk aantal huurwo ningen van rond de zeshonderd gulden per maand vrijkomen, door doorstro ming naar de energiebesparende San ders-woningen in Overhees. Dat zei wethouder Frans Kingina vorige week bij de behandeling en de begroting in de commissie Welzijn. Voor hetzelfde geld of iets meer komen voormalige huurders in het bezit van een eigen huis. "het is wel een drie trapsraket," liet de wethouder ten aan zien van de doorstroming weten. Men sen die nu nog op een flat wonen stro men door naar de huurwoningen en op die manier komen er flats vrij voor 'starters,' die voor het eerst op zichzelf gaan wonen. Ten aanzien van de kinderboerderij vroegen enkele commissieleden zich af waarom deze niet in de begroting was opgenomen en waarom nog geen voor stel ten aanzien van De Vrije Teugel was gedaan. Volgens de wethouder komt er eert voorstel van de gemeente, zodra het overleg met het jeugd- en jongerenwerk is afgerond. Begin de cember wordt een eigen voorstel van het jeugd- en jongerenwerk verwacht met betrekking tot de verdeling van de extra ton bezuiniging in deze sector. De wethouder benadrukte nog eens dat de raad ten aanzien van de Kinderboer derij goed rekening moet houden met de uitspraak van de Raad van State, en dus met de te volgen procedure in de komende bezuinigingsronde. Het komende jaar zal gebruikt worden als 'testjaar' voor de prioriteitstelling binnen de welzijnsinstellingen. De commissie welzijnsplanning werkt aan een dergelijke prioriteitsinstelling, die vrijwel is afgerond. Er heeft nog een gesprek met de gemeente plaats over dit onderwerp. Onderwijs Er komt een onderzoek naar het schoolzwemmen. Jan Visser (Prog. Soest) vroeg naar het nut van het schoolzwemmen in deze tijd en maakte vooral bezwaar tegen het vervoer per bus naar De Turf. Hij wil een uitzon dering maken voor kinderen die echt niet kunnen zwemmen en voor gezin nen die geen particuliere zwemles kun nen betalen. Hij ziet verder niet veel heil in een "natte gymles" die de be groting van onderwijs met ruim drie ton belast. Volgens Visser is het ver voer per bus 'pure luxe.' Ook Ans Greefhorst (CDA) en J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) hebben grote moeite met het vervoer per bus. Lydia Meijer (PvdA) brak een lans voor het school zwemmen, dat volgens wethouder Menne voor een derde deel van de in komsten van De Turf zorgt. Voor de be grotingsbehandeling in december zal het onderzoek zijn afgerond. Even kwam ter sprake dat de schade aan schoolgebouwen in Soest door ver nieling laag is ten opzichte van andere gemeenten. De schade ligt in Soest rond de 15.000 tot 20.000 gulden. Ruimtelijke Ordening Het Soester Natuurbad moet in eigen beheer rendabel worden gemaakt. Dat stelde wethouder G. Plomp tijdens de begrotingsbehandèling van dè com missie ruimtelijke ordening. Men denkt ondermeer aan een andere functie van het vrijwel niet meer ge bruikte garderobegebouw. "We houden de verkoop wel in ons achter hoofd," liet de wethouder weten. Vol gens Jan Visser (Prog. Soest) zou men het zwembad net als in Baarn, moeten verpachten. Dat is volgens hem veel voordeliger. De wethouder wees op het personeel van het bad, dat hierdoor de betrekking zou kunnen verliezen. Raadslid W. A. Blaauw (VVD) consta teerde dat de verontreinigde grond van het bedrijf Randstad, dat aan de Ei kenlaan was gevestigd, nog steeds in de bedrijfsruimte opgeslagen ligt. "Het is onbevredigend dat de provincie ons met deze zaak laat zitten," aldus Blaauw. Directeur gemeentewerken S. H. Brunekreef wees er op dat de pro vincie een enorm aantal gevallen te verwerken heeft, waardoor het provin ciale onderzoek naar de grond nog niet heeft plaatsgevonden. Daarna kan be slist worden wat er met de verontrei nigde grond gaat gebeuren. Men denkt eraan om in het vervolg een verze kering tegen dergelijke zaken in te bou wen. In de begroting 1984 is onder de post "representatie- en vergaderkosten" een bedrag van 25.000 opgenomen ten behoeve van "koffie-voorziening en consumpties". Hans Blom (CDA) vroeg zich vorige week in de ver gadering van de commissie Financiën hardop af hoe het mogelijk was dat dit zo'n hoog bedrag vergde. "Hoeveel kopjes zijn dat wel niet?" Wethouder J. Menne hoefde hem slechts te wijzen op de batterij koffie kopjes die op de perstafel klaarstond om te worden volgeschonken, om Blom van de geloofwaardigheid van deze kostenpost te overtuigen. In de begroting 1984 staat ook vermeld dat voor de huur van de grond ten behoeve van een wachthuisje (voor de buspassagiers) aan de Bur gemeester Grothestraat een bedrag van 1,- per jaar verschuldigd is. Neks Blommers (VVD) sprak daarover - niet voor de eerste maal, zoals zij opmerkte - haar verbazing uit: "Er is helemaal geen wachthuisje aan de Burgemeester Grothestraat!Als er iemand is die dat zeker kan weten is zij het welzij woont er immers zelf. De publieke tribune, die geheel bezet was, was nogal luidruchtig, het geen voorzitter Menne tot tweemaal toe vertwijfeld tot de uitroep bracht: "Mag ik stilte in die hoek?" Het publiek bestond uit een aantal raads leden, wethouders en fractieassistenten. Wij zijn de eersten om te erkennen, dat het woord "woordblindheid" té beperkt is. Niettemin begrijpt iedereen waar wij het over hebben als wij de term "woordblindheid" in deze aankondiging gebruiken (en daar gaat het om!). Er KAN veel tegen de lees- en spellingsproblemen worden gedaan, ais dit maar onder deskundig toezicht gebeurt. Het Instituut voor Studiebegeleiding is in de hulpverlening aan kinderen met lees- en spellingsproblemen gespecialiseerd, heeft de broodnodige des kundigheid in huis. 1 Ook de scholen betrekken wij in het hulpprogramma, dat is nu eenmaal nodig voor een goed eindresultaat. Onze orthopedagoge Mevr. Drs. M. J. van Tol heeft van 14.00 tot 15.00 uur (of volgens afspraak) Kom gerust eens langs of belt U even. Steenhoffstraat 30 a (ingang Dalweg) TELEFOON 02155-17089 Een dergelijke vorm biedt zijns inziens de mogelijkheid dat daarin de besluit vorming wordt geconcentreerd over de vrijvallende middelen die ontstaan na afschrijving op de bestaande bezit-, tingen. "De vervangingsinvesteringen worden daardoor controleerbaar der voor de raad, en blijven geen kwestie die de betrokken dienst hoofden kunnen afdoen." Hij infor meerde bij wethouder Menne of deze bereid was daarover op korte termijn een voorstel te doen. "Praten over een sluitende of niet sluitende begroting be tekent in feite niets," aldus Van Gel der, "als je toch nauwelijks weet wat de cijfers voorstellen." Neks Blommers (VVD) sloot zich bij de gedachten van Van Gelder aan. "Wij zien ook met belangstelling uit naar de gedachten van het College. Wethouder Menne wees er in zijn beantwoording op dat de raad ook onder het huidige systeem beslist over vervangingsinvesteringen en de heer Van Dongen, hoofd van de afdeling Fi nanciën, nam een duik in de historie m v.V\feedestraatTlc tel.12424 Soest van de gemeentefinanciën om erop te wijzen dat een financieringsfonds onder de huidige comptabiliteitswetten feitelijk overbodig is. "In de jaren dertig kende men bij de. gemeenten het begrip afschrijvingen niet. Bij elke in vestering sloot de gemeente een geld lening af, waardoor men te maken had met allerlei aflossingen in plaats van afschrijvingen. Dat leidde op den duur tot een onhoudbare situatie. Onder de later ingevoerde comptabiliteitsvoor- schriften bleken de financieringsfond sen, die sommige grotere gemeenten in het leven hadden geroepen, echter hun zin te hebben verloren," aldus de heer Van Dongen. Wethouder Menne toonde zich overigens wel bereid t.z.t. met een noti tie te komen die hierin meer helderheid zal verschaffen, "zodat we weten wat vrij is om te besteden aan andere za ken dan waarvan we al weten dat we ze moeten vervangen. ANTIQAR A- J. F. van V!i:t, Torenstraat 10a. BOEKHANDELAREN. Gebr. Alders, Stcenhofstraat 34 J- de Bruin, F. C. Kuvperstraat 6 Eerste Soester Electf. Drukkerij, v, Weedestraat 7 BLOEMISTEN, J. Geytenheek, B. Grothe-traat 4 BROOD- EN BANKETBAKKERS. J. v. d. Beerenkamp, Koninginnelaan 103 H- Baak, Beukenlaan IS Baarnsche Bakkerij, B- Grothestraat 57 O- van Ee, Kerkstraat 7 K- Haremaker, van Weedestraat 41 Jac. van Koitwenhoven, Vredehootraat 5 C. J. v. d. Loo, Soesterbergschcstraat 2S F. Lüschen, Soesterbergscliestraat 41 -J. Vonk, van Wetstraat 43 j. van Vuuren, Nieuwevvcg DROGISTEN. J- de Jong, Kouiiigimielaan 6 B- Kraal, van Weedesfeat 21 S. Zethovcn, Muleiist'aal 5 ELECTRA EN SANITAIRE ZAKEN. Th. van Ka'.leveen, van Weedestraat 59 W- Nieuwenhuis, van Weedestraat '23 JW. Visinun, Vredeli >f "tr iat 7 FRUITZAKEN. J. Kaats, Lange Bergstraat 2 G- de Haan, van Weedestraat Reehorst, Koningimielaan '24 Z- dc, Zoete, b- Grothestraat 41 GALANTERIE ZAKEN. H- J. Dol in, Soesteiv.ergschestraat 24 W- Groavt, van Weedestraat 29 L- Verc lUteren, Birkstrnat 21 - Jac. VX'aal, Kouitiginnelaan 19 GARAGE. J- G. Broer; B. Grot'aest.'aat 31 DAMES- EN HEEREN MODEMAGAZIJNEN. „Het Handelshuis Soeslerhergscliestr- 51 L>. Maagdelijn, Koninginnelnan 48. W- P. J. Venema, F. C. Kuypcrstraat 10a L- Vervat, B. Grothestraat 28 K- Wi r.-em i, Soesterbergschcstraat 9a JUWELIERS ZAKEN. 'A- G. Spijker, van Weedestraat 25 v. Doorm, van Weedestraat 49 KUNSTHANDEL. W._ Geubels, B. Grothestraat IS KRUIDENIERS. Cu v. d Boo;saird, Molen traat S4 H- \an Dijk, Korteweg 9 F- C. Gert'i. Laant-aat 65 A- H. J. Havtemink, Middehvijkst-aet 3 J- C. van Haarlem, van Weedestraat 45 v. Halm, Soe ter ergschestra::t S. taan, B Grothestraat 21 R. v. d. Linden, Koninginnelnan 63 B- Ridderikhof, Laanstraat 37 Fa. Kroon, Konnginnelann 21 H. v. d. Werken, Molenstraat 34 J- Klumpenaar, Kerkstraat 33 Verhoeff, Laanstraat K- Visser, M'ddelwijkstraat 14 MANUFACTUREN ZAKEN. R- Jaarsmn, Soester.crgschestraat 33 J- Floor, Bekkeringstraat MEUBELMAGAZIJNEN. Jac. Willemse, B. Grothestraat PARFUMERIE ZAKEN. D- v. d. Broek, Nieuweweg F- B. Kohier, B. Grothestraat 18 RIJWIEL ZAKEN. H- Grift, Krommeweg 28 \V- Groart, van Weedestraat 36 G- Klomp, Koningimielaan 4 F- Meier, Nieuweweg 66 SCHOEN ZAKEN. P A. Endend'jk, B. Go' straat 14 SLAGERS. A- Bos, Vredeliofsiraat 1 E- Bakker, Nieuweweg P Floor, Julianastraat 32 J- Laseur, Stcenhofstraat 81 J- van Matten, Nieuwstraat 19B SIGAREN ZAKEN T- van Barneveld, Koninginnelnan 121 J- v. d. Broek, Kerkstraat 28 G- Hornsveld, van Weedestraat 15 O- Hoogcboom, van Weedestraat 9a \V- Koelewijn, Sjatonsweg '2 G- Raauwendaal, Torenstraat 10 P- A. Sclt tnmel, Kotiiiiginiielaan 70 VISCH ZAKEN. Wed. Blokhuis, F. C. Kuiperstraat 7 IJZERHANpEL. D- Waal, Koningimielaan 22 ZAADHANDEL. W. Veltman, Beukenlaan 31a ZU1VELWINKEL. E- J. Mastenbroek, Hartweg

Soester Courant | 1983 | | pagina 5