Winkelcentrum Overhees feestelijk uit de officiële startblokken A m m BAR Splii mod van Sint Nicolaas bezocht nieuw Winkelcentrum Overhees Drie exposities in Artishock Geslaagd koffieconcert in uitverkochte Borg WOENSDAG 7 DECEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 12 WOENSDAG x- \K. \VC' C. Voorlopig geen Postagentschap in Winkelcentrum Overhees UNIEK IN SOEST Agenda De Borg Another way Filosofie -zelf waarneming Literaire Salon Fordbed Problemen bij flatschilderplan I Met ware doodsverachting ontsteekt de heer Menne de lont voor de 'dag- bom,' waarmee de opening van het winkelcentrum een feit is. Foto: Goos van der Wilt Onder redelijk grote belangstelling van het publiek, dat voor een Delangrijk deel bestond uit kinderen van de nabijgelegen scholen, heeft wethouder drs. J. L. Menne vorige week woensdag het splinternieuwe Winkelcentrum Over hees geopend. De wethouder deed dat met het ontsteken van een "dagbom", waarbij een soort mortiergranaat tientallen meters ver de lucht in werd ge schoten. Daarboven ontvouwde zich, geheel volgens plan, een parachute waar aan de Nederlandse driekleur was bevestigd, die vervolgens op enige afstand maar zeer majestueus naar de aardbodem daalde. Daar begon vanaf dat mo ment een feestelijk programma, waaraan de winkeliers en een flink aantal geno digden deelnamen. Eerst volgde een rondgang langs de nieuwe zaken die zich in het winkel centrum hebben gevestigd. Tegelijk met deze officiële opening openden ook de twee in Overhees gevestigde bank kantoren hun deuren voor het talrijke publiek: de Rabobank en de Bonds spaarbank, zodat het geheel een extra feestelijk tintje kreeg. Vier lopertjes van de junioren van de atletiekvereniging S.O.Soest (die per 1 januari a.s. Atletiekvereniging Pijnen burg gaat heten) brachten de vlag van de Rabobank van het kantoor aan de Smitsweg over naar het nieuwe kan toor in Overhees. Wethouder Menne viel de eer te beurt daar de vlag te mogen hijsen, zodat deze naast alle an dere vlaggen die het winkelcentrum een fleurig aanzien gaven, kon gaan wapperen. Bank van bank Rabobank-voorzitter J. R. van Poppe- len liet bij deze gelegenheid duidelijk blijken dat de Rabobank ook aan ande re banken denkt. Hij bood het gemeen tebestuur een fraaie zitbank aan, die straks de levendigheid in Overhees tussen de winkels moet gaan verster ken. Als erkentelijkheid voor de in spanningen van de jeugdige atletiek- beoefenaren bood de heer Van Poppe- len een aardig bedrag aan als start premie voor de aanleg van de nieuwe atletiekbaan van 'Pijnenburg' Ook bij de Bondsspaarbank werd wet houder Menne verrast. Hier werd hem door de zojuist van het ziekbed opge stane beheerder de heer Teunisse een spaarvarken overhandigd. Eén van de opvallendste onderdelen van de feestelijke openingsplechtighe den was ook het planten van een boom in een van de "groenvakken" bij het winkelcentrum. Dat gebeurde met ver eende krachten door een aantal kinde ren van de Van der Huchtschool. Ook in dit geval dus aandacht voor een stukje "leefbaarheid" in Overhees. De feestelijkheden werden voortgezet tijdens een bijeenkomst in de grote zaal van De Borg, waar een aantal sprekers zich vol lof toonden over de realisering van het winkelcentrum. Wethouder Menne stond daar nog even stil bij de lange voorbereiding, die aan de opening vooraf was gegaan, en de belangrijke rol die de "adviescom missie" - bestaande uit bewoners en vertegenwoordigers van diverse in stellingen - had gespeeld. De heer Men ne memoreerde bij die gelegenheid ook de discussie over het aantrekken van Jac. Hermans Prijsslag die ge durende enige tijd de gemoederen had beziggehouden. "Het winkelcentrum Overhees is het grootste nieuwe win kelcentrum van Soest", onderstreepte hij. Lof had hij voor de tijdsplanning, waaraan de bouwer, de fa. Van der Grift, zich zeer nauwkeurig had ge houden. Evenwichtig De wethouder noemde het winkelcen trum een "evenwichtig resultaat" van de inspraakprocedures, en meende dat iedereen volop tevreden kon zijn. "Het ziet er lekker en genoeglijk uit. Het win kelcentrum Overhees zal 't beslist wel gaan halen", aldus de heer Menne, die de winkeliers en de consumenten veel succes wenste, in de hoop dat zij nog tot in lengte van jaren veel plezier van het winkelcentrum zouden hebben. De voorzitter van de bewonersvereni ging van de wijk Overhees, de heer C. Visch, feliciteerde de bedrijven met hun vestiging in het winkelcentrum. Foto: Goos van der Wilt Afgelopen zaterdag heerste er in het nieuwe winkelcentrum Overhees op nieuw een gezellige drukte. Dat had natuurlijk veel te maken met het feit dat de feestelijkheden rondom de ope ning ook zaterdag werden voortgezet. Hoogtepunt was zonder twijfel de komst van Sint Nicolaas, die gezeten op een door een Belgisch trekpaard getrokken kar in de stijl "Asterix en Obelisk" na een toer door de wijk uiteindelijk bij de nieuwe winkels arriveerde. In zijn gevolg bevond zich trouwens nog meer opmerkelijks: de bedrijfsbrand- weerwagen van de Heineken-brouwerij uit Amsterdam uit het jaar 1920 en nóg een stoer trekpaard. De paarden wa ren "uitgeleend" door de heer A. P. van Doorn, van de houthandel aan de Wieksloterweg. De intocht vond plaats op de feeste lijk klanken van "ons eigen" P.V.O., f Ook in Overhees deed de Sint zich ken nen als de ware kindervriend. compleet met showband en majorettes, dat er ook muzikaal een waar feest van maakte. Die taak werd later min of meer overgenomen door een onver valst Hollands draaiorgel, dat zijn deuntjes over de winkelende schare in Overhees uitstrooide. Sint Nicolaas maakte een korte rond gang langs de nieuwe winkels en wens te de eigenaars graag succes. Hier en daar vergaste de Goedheiligman het publiek op cadeaubonnen van de Rabo bank, en zijn zwarte knechten strooi den dat het een lieve lust was. De tocht eindigde bij de Rabobank, waar de kinderen werden onthaald op een conti nu-voorstelling van tekenfilms. Veel belangstelling trok ook de video van Herman van Dam, die de opnamen van de officiële opening vertoonde. "Eindelijk, na acht jaar, staat het er dan, zodat de wijkbewoners er ook voor hun dagelijkse benodigdheden terecht kunnen." De heer Visch sprak daarbij de wens uit dat de winkels voor de con sumenten betaalbaar zouden blijven en overhandigde de "laatste" steen, aan geboden door de wijkvereniging, die te zijner tijd een mooi plaatsje zal krijgen. Inspraak Vervolgens voerde architect Kupfer van architectenbureau Tauber het woord. Hij ging uitvoerig in op de "in spraak" die bij de realisering van het winkelcentrum zo'n voorname rol had gespeeld. Volgens de architect zou het de moeite waard zijn te proberen door meer "marktgericht" te werken de inspraak-achteraf te voorkomen door onderzoek vooraf, zoals dat ook bij in dustriële produktie gebeurt. "Bouwen is ook produceren voor de consument." De wensen van de consumenten zijn ook de wensen van de ondernemers. Om de oude sfeer van de "spontaan" ontstane winkelcentra op te roepen wordt tegenwoordig wel geprobeerd de eigenschappen van paard-en-wagen en van de auto te verenigen", aldus de architect, die zulks als dualistisch kwalificeerde. De oude winkelcentra moesten zijns inziens zo goed mogelijk op hun gegroeide functies worden afge stemd, maar voor de nieuwe gelden nieuwe formules, een eigen identiteit, die aan alle wensen voldoet. Hij sprak woorden van dank aan allen die bij de voorbereiding en de reali sering betrokken waren en wenste Soest en de winkeliers veel succes, Namens de winkeliers sprak ook de heer Koningh woorden van dank. We zijn klaar, we hebben hard gewerkt, maar 't is gelukt. Er is iets van ons afgevallen." Speciale woorden van dank richtte hij tot de projectontwikke laar MBO. Succes De heer J. van Rijssen van MBO sloot de bijeenkomst af met de aankondiging dat de onderhandelingen over de res terende panden in het winkelcentrum in een vergevorderd stadium zijn. "Er zijn aanbiedingen gedaan aan een bloemenzaak en een rijwielzaak, die beiden langs de passage zouden kun nen komen. De gesprekken met de ei genaar van een Chinees restaurant zijn bijna afgerond", kondigde de heer Van Rijssen aan. "Als het allemaal doorgaat is het win kelcentrum Overhees vol. Dat is een succes." De heer Van Rijssen merk te op dat de verwachtingen van de winkeliers niet beschaamd zullen wor den, zoals het er uitzag. Het resultaat past in deze tijd; het winkelcentrum is sober en functioneel, maar toch ook met fantasie gebouwd. Hij dankte met name het gemeentebestuur voor de prettige samenwerking en wenste de ondernemers veel succes. In tegenstelling tot anders luidende be richten eerder in deze krant zal er in het nieuwe Winkelcentrum Overhees voorlopig geen postagentschap worden gevestigd. Bij projectontwikkelaar MBO in Amsterdam, die de realisering van het winkelcentrum heeft begeleid, had men dat in eerste instantie wel graag zien gebeuren. Ten onrechte is men van de veronderstelling uitge gaan dat de heer De Beer, die in het winkelcentrum een tabaksspeciaal zaak exploiteert, een postagentschap onderdak zou bieden. Dat blijkt op een misverstand te berusten. Desgevraagd vertelt de heer De Beer dat hij voor de verre toekomst de ves tiging van een postagentschap welis waar niet wil uitsluiten, maar dat daarvan vooralsnog geen sprake is. De inwoners van Overhees zullen het voorlopig dus nog moeten doen met het hoofdpostkantoor aan de Steenhoff- straat en de hulpkantoren in de win kelcentra Smitshof en Honsbergen. Rabobank-directeur J. Hilhorst be dankt wethouder J. Menne, die zojuist de Rabobank-vlag bij de nieuwe ves tiging heeft gehesen. Foto: Goos van der Wilt Foto: Goos van der Wilt Het interieur van de Bondsspaarbank in Overhees. Fiets vernield Een bewonert van de Aibert Hahnweg deed vorige week bij de politie aangifte wegens vernieling van zijn fiets en diefstal van een aantal onderdelen. De fiets stond geparkeerd bij een flat aan de Dalweg. De schade bedraagt ca. 150 gulden. Portefeuille gestolen Een inwoner van Laren meldde de poli tie vorige week de diefstal van zijn por tefeuille. Daarin bevonden zich behal ve zijn autopapieren ook een bedrag van 180 gulden en een aantal chèques. De diefstal vond plaats bij een bedrijf aan de Koningsweg. Gezellige ontmoetingsbar KOFFIE IS KLAAR vanaf 10.00 uur 's morgens. 2e kopje koffie GRATIS! Zondag - Bierdag PILSJE 1.25 Soesterbergsestraat 20 Telefoon 02155-11144 Sinds vorige week vrijdag zijn in Arti shock drie exposities van beeldende kunst te bezichtigen. In de grote expo sitiezaal stelt Jan Forrer (58) uit Bus- sum deze maand een 25-tal prenten ten toon, die hij de laatste 15 jaar heeft vervaardigd. Forrer is geen onbeken de in Artishock-kringen. In de tijd van directeur André Oudheusden gaf hij er een grafiecursus. Het oeuvre van deze kunstenaar is niet zo groot en omvat vooral landschappelijke en portretach tige voorstellingen, plus een aantal vrije bladen, waaruit zijn voortreffe lijk vakmanschap duidelijk blijkt. Deze expositie wordt aangevuld met keramische schalen van de Amster damse docente handenarbeid en tex tiele werkvormen Judith de Vries (26). Marion Holtrop opende de tentoonstel ling van Jan Forrer (m) en Judith de Vries (r). Foto: Goos van der Wilt Zij probeert haar "baksels" zo dun mo gelijk te houden, waarbij ze vooral wil ervaren tot hoe ver je dan kunt gaan. Ze exposeert zo'n 15 schaalvormen in zachte pastelkleuren met veel wit en lichtblauw. In de theaterzaal tenslotte exposeert Patrick Mariusin (37) een aantal por tretten over het thema "vrouw." Hij woont in Voorburg en leeft (zonder B.K.R.van zijn schilderkunst. De drie exposities zijn tot 23 december dagelijks geopend van 14.00 tot 16.00 Sfeervolle zaal voor geheel verzorgde feestavonden, bruiloften, recepties, warm en koud buffet etc. Spec. prijzen. Cap. 200 personen. Inl.: 02155-13156-11121 CAFÉ-RESTAURANT „SOESTER NATUUR" van Weerden Poelmanweg 4 Soest Gehele jaar open Ruime parkeergelegenheid Woensdag 7 december: 15.00 uur Soos Veenbesstraat 19.30 uur Rijschool Los 19.30 uur Bedrijfsbowling Donderdag 8 december 10.00 uur Volksdansen 10.00 uur Seniorenbowling 19.30 uur Bridge 20.00 uur Rijschool Ruyssenaars 20.00 uur Verg. ABVA/KABO 20.00 uur Vergad. Ned. Ver. van Huis vrouwen 20.00 uur Vergadering PvdA 20.00 uur Bedrijfsbowling Vrijdag 9 december: 10.00 uur Seniorenbowling 19.00 uur Jeugdbowling Wijk ver. 20.00 uur Klaverjassen wijkver. Maandag 12 december: 10.00 uur Seniorenbowling 19.30 uur Rijschool Los 19.30 uur Bowling SBB Dinsdag 13 december: 19.30 uur Bowling SBB 20.00 uur Verg. "Vrije Vogels" Woensdag 14 december: 9.00 uur Dames Bowlen 10.00 uur Bewegingsleer 10.00 uur V.O.S.-cursus 14.00 uur Jeugdmiddag Wijkvereniging 15.00 uur Soos Veenbesstraat 19.30 uur Rijschool Los 20.00 uur Demonstratie Bloemschikken Groei en Bloei Donderdag 15 december: 10.00 uur Senioren Bowling 10.00 uur Volksdansen 19.30 uur Bridge "Eemland" 19.30 uur Bridge 'Bilthoven' 19.30 uur Rijschool Ruysenaar 20.00 uur Bowling Wijkvereniging Vrijdag 16 december: 10.00 uur Senioren Bowling 20.00 uur Klaverjassen Chemco 20.00 uur Klaverjassen "Tipsi" 20.00 uur Bingo "Vrije Vogels" Zaterdag 17 december: 1 ^$.00 uur Aanvang Kersttoernooi SBB Zondag 18 december: 12.00 uur Kerstkoffieconcert The Mes- sengers 12.00 uur Vervolg Kersttoernooi SBB Maandag 19 december; 19.30 uur Bowling SBB 19.30 uur Rijschool Los Dinsdag 20 december: 19.00 uur Bowling SBB 20.00 uur Rozekruisers Genootschap VV'rilg HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 -195 77 Donderdag 8 december: RegieKaroly Makk. Met: Jadwiga Jankowska-Gieslak, Grazyna Szapolowska, Jozef Kroner ea- Hongarije 1982. "Another way van de Hongaarse regis seur Karoly Makk is een wonderschone en moedige film over de liefde tussen twee vrouwen en de grenzen van de persoonlijke vrijheid in een land aan de andere zijde van het IJzeren gordijn. Het vrijheidsthema keert voortdurend terug in films uit het Oostblok, maar zelden sprak een filmmaker er open hartiger over," aldus Harry Hosman in de Volkskrant. Another way speelt twee jaar na de op stand van 1956 en is gebaseerd op een roman uit 1980 van Erszebet Galgóczi, een bestseller in Hongarije, wat de cen sor ongetwijfeld heeft beïnvloed. De twee vrouwen Livia en Eva, zijn beiden als journalistes verbonden aan het dag blad De Waarheid. Een krant die zoals alle kranten in Hongarije geacht wordt de partijstandpunten uit te dragen. Li via, getrouwd met een hoge oom uit het leger, schikt zich probleemloos in het beleid van de hoofdredacteur. Eva daarentegen is daartoe niet bereid. Zij acht het haar taak de hele waarheid te schrijven, ook als dat de partij in een kwaad daglicht stelt. Een moedige houding, die haar echter tot ontslag- neme dwingt, en dus monddood maakt. De andere lijn in het verhaal betreft de verhouding tussen Eva en Livia. Ook op dit vlak accepteert Eva geen van bovenaf opgelegde vormen. Ook hier probeert Eva grenzen te overschrij den. Ze loopt zich letterlijk en figuur lijk stuk. Makk blijkt een meester in het klein houden van grote emoties. Livia pro- beert haar gevoelens voor Eva te ont vluchten, maar iedere blik, iedere kleine beweging van haar, verraadt haar grote hartstocht. Een zwaar dra matische scène als die waarin Livia's echtgenoot zijn pistool grijpt, komt bij Makk wat knullig uit de verf, maar de schoorvoetende toenadering tussen de twee vrouwen en hun uiteindelijke 'overgave' brengt hij heel subtiel. Het tonen van dingen die ongezegd blijven, de geheime uitwisseling van ge voelens, is Makk op zijn best, en daar kan ook geen censor tegen op. Jankowska werd voor haar rol als Eva vorig jaar op het festival van Cannes bekroond met de prijs voor de Beste Actrice. De film ging op 11 augustus j.1. in Nederland in première. Aanvang: 21.00 uur. Entree:/5,-/CJP ƒ4,-. Een van de onderwerpen waar deze werkgroep zich mee bezighoudt: Onderschatting van het denken als ziekte-veroorzaker. In medische kringen is het een aanvaard feit, dat vele lichamelijke ziekten voortkomen uit geestelijke spanningen (psychoso- matik). De esoterische wijsbegeerte vertelt ons echter, dat elke ziekte op de plaats is waar hij moet zijn, omdat ons denken (de manier waarop wij daar mee omgaan) de voedingsbodem is voor het ontstaan van iedere denkbare ziekte. Met andere woorden: als wij ift staat zijn alleen positieve oorzaken te schep pen, zouden wij alle vormen van ziek zijn kunnen voorkomen. We mogen veron derstellen, dat wij voorlopig met de helft al tevreden zouden zijn, maar dan moeten we Nu beginnen en dat be tekent beginnen te kijken naar onszelf. Onszelf waarnemen zonder ook maar in het minst een oordeel te vellen, dat is de enige manier om iets over onszelf te De auteur Hans Bouma (42) is op za terdag 17 december a.s. te gast in de Literaire Salon van Artishock. Hij publiceerde veel dichtbundels en is een geliefd spreker op congressen, symposia over milieu, bio-industrie en ontwapening. Hij was lange tijd domi nee in Heerhugowaard, Hilversum en Utrecht. Hij woont thans als publicist in Noordeloos. In 1961 deputeerde Bouma met"Tussen tafel en bed". Aanvankelijk schreef weten te komen. En wanneer wij in staat zouden zijn dit onbevooroordeeld te doen, dan is de mogelijkheid aanwe zig dat we zicht krijgen op de oorzaken, die als noodwendig gevolg, een ziekte beeld geven. Dus je bewust worden van je eigen ne gatieve veroorzaking leidt tenslotte tot een zeer positief inzicht. Een inzicht dat vanzelf werkt aan innerlijke har monie, harmonie waarin elke vorm van onevenwichtigheid (een ziekte ver wekkende toestand) oplost in de warmte van je evenwicht. Voor levens-informatie richt deze groep zich tot de volgende filosofen: J. Krishnamurti, Saswita, Bhagwan, G. Gurdjieff, P. D. Ouspensky en vele andere die zich bezighouden of hielden met esoterische wijsbegeerten. Bij interesse gelieve een van de vol gende nummers te bellen Coby Philipoom, tel. 02155-15483Hetty Kuiphof, tel. 02155-22842; Brigitte Rijn der-Jordan, tel. 02155-11826. hij alleen liefdespoëzie en werd later steeds meer maatschappelijk geënga geerd. Veel van zijn werk is versche nen in combinatie met tekeningen van Otto Dicke of met foto's van o.a. Jan Strijbos, Na de pauze in de Literaire Salon treedt als intermezzo op de vermaarde Ita liaanse (Soester) tenor, Charles Gabriël. Produktie en presentatie van deze avond: Nelleke Streefkerk. Aanvang 20.30 uur. Drie Soester musici traden zondag middag op tijdens het koffieconcert in "De Borg", waar het talrijke publiek kon genieten van een zeer aantrekkelijk programmaatje. De uitvoering werd gedragen door de talentvolle pianist Peter Kranen, die de verschillende so listen voortreffelijk begeleidde. Allereerst de Hongaarse Soestenaar Ferry Szabó, die opende met een com positie voor klarinet en piano van Verdi uit "La Traviata". De veelzijdi ge Szabó is de laatste tijd zeer actief in Soest, want hij is ook de organisator van het café-chantant op zondagmid dag in "d'Oude Enghe". Daar introdu ceerde hij de vorige maand al de Hon gaarse sopraan Maria Bokay, die nu in "De Borg" liederen zong van Huszka, Kalman, Léhar en Loewe. Ondanks haar verkoudheid, waardoor de hoge tonen niet altijd even zuiver klonken, wist zij haar publiek te veroveren met haar prachtige stem en haar rustige voordracht. Opmerkelijk was haar vertolking van de Hongaarse versie uit "My Fair Lady" van "Kom terug en dans met mij". De Soester tenor Charles Gabriël ("een stem als een bazuin") is een altijd graag gehóórde zanger door zijn en thousiasme en vakmanschap. Binnen kort weer in de Literaire Salon van Artishock, waar de dichter Hans Bouma optreedt. Gabriël zong nu liederen van Buzzi-Peccia, Puccüii en Gardila. En samen met Maria Bokay twee duetten viui öirausz en ADranam. De Soester onderwijzeres Lonneke Weusten begeleidde zichzelf op de gitaar met een lied van Gounod (Ave Maria) en een tweetal wat pompeuze liedjes van de hand van haar vader Vluchtig als de wind" en "Klein beetje Liefde". Lonneke Weusten zingt en speelt zeer ontspannen en charmant, maar de keuze van haar repertoire is minder geslaagd. Een dankbaar publiek beloonde de uit voerenden met een gul applaus, on danks de benepen humor ("ik vertaal deze Hongaarse tekst maar niet, want mijn vrouw zit in de zaal") van de Soester advocaat Bob van der Goen, die probeerde het programma aan el kaar te praten met kwasi-muzikale wijsheden. Volgens de organisator, de heer Prinz, volgen er nog vele koffie concerten in het nieuwe jaar in De Borg. Maar er moet wel wat aan de geluids installatie gedaan worden. Zo ziet het nieuwe t Vrijdag 9 decem buitengewoon bels bekende Ford-dea B.V. in Soest. Op c dags om 16.00 opening van he door niemand rr G. K. L. Laurent Nederland. Het b gelopen maandei daantewisseling mee Splinter Eem modernste aufcob geworden. Iets meer dan tiei heer J. Splinter echte "Ford"-fa waar zijn vader de vak uitoefen van de heer Leg tïgingen zowel ii om precies te 1973. Een belang Splinter Eemlar jaar 1977, toen showroom aan gebruik werd gei "En nu, in 1983,' directeur Splinti in Soest dus rond "Geheel vernieu- inderdaad vollec het Ford-bedrijf kenlaan en de D van het oude b steen op de ande plete bedrijf om uiterst moderne straks meer) eei geoutilleerde au een groot en o' magazijn, maai showroomdie bracht in het p£ de werkplaats g< Unieke werkpla: Met zfijn ongeve is de nieuwe w Eemland niet al) een hartgrondig huizing," aldu maar ook uniel Dat zit 'm voor tons-hefbrug, s gens en'kleiner vier hefbrugge: Vanzelfspreken uitbreiding van snel en goed we Als één van Splinter Eeml) een volledig elê bank van het t; technologisch Splinter toe. "1 Het apparaat, door de montei een telstrook n remcapaciteit schrikkelijk vs oudere, die rei de bestuurde merkt," zegt d apparaat kunri er aan de hand (Ter gelegenh niseert Splint dag 12 tot en i een gratis rerr stallatie. Norr drag van 29, Er is in de we straten" in 1: verlicht, zoc trisch licht r aan technolog er ook een - e nische - "w gram nauwk een uiterst v naast vindt rr volledig elek ter," waarm wordt, ook vc kelijke ach Er zijn nogal wat problemen die moe ten worden opgelost alvorens een op dracht m het kader van de Beeldende Kunstenaars Regeling (BKR), beter bekend als de contraprestatie, kan worden verleend voor het beschilderen van blinde' muren van flatgebouwen. en. Wethouders schrij- vnoi.fi i"1 toelichting op het raads- Sel °m 60 000 gulden uit het fonds kunstaankopen beschikbaar te stellen voor de aanschaf van een bronzen kunstwerk Eén van de leden van de viserende commissie culturele zaken had dit bedrag liever besteed ge zien aan het plan tot beschildering van «e/n f VWen IanSs de Dalweg, tus- B en w "S" en Koningsweg. neieeJné m0,rken hierover op, dat het flatschdderplan een opdrachtmogelijk- heid is in het kader van de BKR. Dat ,nt emaken met een besteding na» Jt i w konstaankopen. Daar- om hiina nm.aar de vraaS of het plan uitvne^6 atmuren te decoreren ten moeten worden gelegd, want er j no6 keel wat problemen worden opgelost, aldus B. en W. lg Een blik in

Soester Courant | 1983 | | pagina 12