Boekhandel Van de Ven haalt Wayne W. Dyer naar Soest 1 Ge#M>st De Soester Duinen 50 jaar geleden in Soest Flats op de Eng ernstig aangetast door betonrot Woningbouwvereniging Soest geconfronteerd met warmtemeter-fraude Huurachterstand neemt ook in Soest fors toe Telefooninstallatie gemeentehuis 330.000,- zonder dekking 8 December 1933 k c mmm WOENSDAG 7 DECEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE vraagt: uw aandacht voor: Nieuwe Aardgastarieven per 1 januari 1984 Hinderwet Bestemmingsplan Woonwagencentrum Koninginnelaan Commissie voor de Beroepschriften Sloop niet uitgesloten Gevierd auteur van succesboek 'Niet morgen maar nu' 'Iedereen kan een goed leven hebben' W Oh! Kom er eens kijken Truien en I Sweatshirts vrijetijdskleding Kerst- en Nieuwjaarskaarten 10 Woningbouwvereniging Soest: 'Zeer verontrustende ontwikkeling' Kerst- en Nieuwjaarskaarten f'1 10 SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 S0ESTDUINEN Burgemeester en Wethouders hebben besloten de Raad voor te stellen het gastarief voor kleinverbruikers - als gevolg van de beschikking van de Minister van Economische Zaken - per l januari 1984 als volgt aan te pas sen: huidige tarief tarief per 01-01-1984 Prijs per kubieke meter 49,6 ct 52,6 ct Vastrecht per aansluiting 57,-- 57,-- Genoemde tarieven zijn exclusief BTW en milieuheffing. De abonnementstarieven zijn dienovereenkomstig aangepast. Verder heeft de Raad van de gemeente Soest gezien de voorstellen van Burgemeester en Wethouders d.d. 20 oktober 1983 besloten de tarieven voor het huren van gaswarmwaterapparaten en de abonnementen op de C.A.I. per l januari 1984 als volgt vast te stellen: - Huren gaswarmwaterapparaten 1. Keukengeisers 2. Badgeisers 3. Variogeisers klein 4. Badgeisers voorzien van een muurdoorvoer 5. Variogeisers 6. Gasboilers voor huishoudelijk gebruik - Signaallevering C.A.I. 1. Voor een perceel waarvoor een aansluiting tot stand is gebracht en waarvoor 50,- entree is betaald. 2. Voor een perceel waarvoor een aansluiting tot stand is gebracht en waarvoor 300,-- entreegeld is betaald. 3. Voor percelen van W.B.V. "Soest" op de Eng en in het Smitsveen, en waarvan de GAI'n zijn overgenomen. 4. Voor aansluiting tot stand gekomen vóór 1 januari 1978 in Overhees I en Soesterberg. 5. Voor een aansluiting van een GAI op de CAI wanneer de GAI niet is overgenomen en wanneer daarop alleen signaal wordt geleverd voor max. 6 kanalen, per aansluiting op de GAI. 6. Voor extra aansluiting in het perceel op het D.K.S.-net per aansluiting. Tarief per maand excl. BTW f 5,90 7,80 9,20 11,20 11.20 11,20 Tarief per maand excl. BTW 12,25 6,05 2,00 Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbrei dingsvergunning van Super Cleaner B.V. Koningsweg 14a-16 te Soest voor een chemische was serij op het perceel Koningsweg I4a-16. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het v.erzoek d.d. 7 december 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde wor den ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op woensdag 21 december om 9.00 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift,?!^ Mtetr college VantT eïï wrwordefrin'ge di end De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruim telijke Ordening bekend, dat met ingang van 9 december 1983 ter gemeen tesecretarie, afdeling I, (geopend iedere werkdag van 9.00 -12.00 uur) voor een ieder ter inzage ligt het bestemmingsplan "Woonwagencentrum Ko ninginnelaan", voor gronden globaal gelegen ten noorden van de Konin ginnelaan en ten oosten en noord-oosten van de Akkerweg. Dit bestemmings plan is vastgesteld bij raadsbesluit van 17 januari 1980, afdeling I, nummer 15253 en goedgekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van 25 november 1980, afdeling RO, nummer 427 RO/2249, welke goedkeuring onherroepe lijk is geworden. De voorzitter van de commissie voor de Beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de Be roepschriften, bekend, dat op 22 december 1983 om 16.15 uur in de commis siekamer van de dependance van het gemeentehuis, Steenhoffstraat, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgende zaak aan de orde komt: Beroepschrift van de heer G. W. Schim mel tegen het besluit van b. en w. tot het weigeren van een vergunning voor het bouwen van een schuilgelegenheid voor dieren op een perceel gelegen aan de Wieksloterweg WZ achter nr. 41 te Soest. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Aan 1.500 woningen, gebouwd in de zestiger jaren, op de Eng en in het Soesterveen (Smitsveen) zijn ernstige gebreken geconstateerd, met name be- tonaantasting, de 'betonrot'. Herstel zal een grootscheepse en ook dure ope ratie worden voor de woningbouw vereniging Soest, eigenares van de huizen. Bij de woningen op de Eng komt daar nog bij dat de technische kwaliteit van dien aard is, dat op z'n minst een onderzoek noodzakelijk is welke van de mogelijkheden geko zen moet worden: instandhouding; uitgebreide renovatie of sloop met ver vangende nieuwbouw. Hieruit moet niet geconcludeerd worden, aldus de woningbouwvereniging, dat de flats op de Eng afgebroken worden. Wel worden alle mogelijkheden, waarvan afbreken er één is, op een rijtje ge zet. Zolang de uitslag nog niet be kend is, zal men zich bij het onder houd beperken tot het noodzakelijk ste om (achteraf) geen weggegooid geld uit te geven. De woningen op de Eng en in het Smits veen (hier is afbreken overigens hele maal niet aan de orde) zijn gebouwd in een tijd dat het erom ging zoveel mogelijk huizen te bouwen. Nu kan men vaststellen, dat daardoor de kwa liteit wel eens in het gedrang is ge komen. Met de huidige kennis van za ken kan men ook constateren dat bij voorbeeld de betonconstructies niet altijd goed zijn uitgevoerd. Ten aanzien van de flats in het Smits veen is afbreken helemaal niet aan de orde. Daar zullen volgend jaar al enige miljoenen besteed worden aan betonreparaties. De balkons zullen dan gelijk aangepakt worden. Vorig jaar is men gestopt met het verbeteren van de afwatering daarvan. Verder zal worden onderzocht of het moge lijk is het bestaande systeem van wijkverwarming in het Smitsveen om te bouwen tot individuele centrale- verwarmingsinstallaties. Al deze werkzaamheden zal de woning bouwvereniging zelf moeten betalen, in tegenstelling tot die aan de onge veer 1.000 huizen die in de periode 1948-1958 zijn gebouwd in Soester berg, Soest-Zuid en 't Hart. Niet alleen vertonen deze huizen ten gevolge van hun ouderdom nogal wat gebreken, soms voldoen ook indeling en uitrus ting niet meer aan de eisen van deze tijd. In sommige huizen is bijvoorbeeld geen douche aanwezig. Van de 71 eengezinswoningen aan de Generaal Spoorstraat in Soesterberg en de 38 eengezinswoningen aan de Groen van Prinstererstraat in Soest die tot deze jaargangen behoren, staat vast dat op z'n minst een groot-onder houdsplan, mogelijk zelfs een renova tieplan noodzakelijk is. Daarom wordt er nu geen geld uitgegeven aan aller lei lapmiddelen. Ook het buitenschil derwerk wordt uitgesteld, al zijn zeker de huizen in Soesterberg hard aan een nieuw verfje toe. In principe bestaat de mogelijkheid, in tegenstelling tot de andere „jaargangen" huizen, dat het rijk meebetaalt aan het opknap pen en verbeteren van deze huizen die allemaal ouder zijn dan 25 jaar. Dr. Wayne W. Dyer, auteur van drie ongelooflijk succesvolle boeken op het gebied van 'help yourself' psycho therapie, komt 6 december a.s. op uit nodiging van zijn Nederlandse uitge ver A. W. Bruna Zoon, voor een grootscheepse promotieweek naar Ne derland. Er zullen verschillende feestelijke bij eenkomsten worden georganiseerd om zijn vele fans (waaronder bekende ar tiesten en t.v.-persoonlijkheden) de unieke gelegenheid te bieden eens van gedachten te wisselen met de man achte hun "lijfboek," zoals velen het meest beroemde "Niet morgen maar nu" al noemen. In de overvolle agenda van Wayne Dyer is uiteraard ook de nodige ruimte gelaten voor signeerparty's in boek handels in alle delen van Nederland en Vlaanderen. Zeker is in ieder geval dat de promotietour van Dr. Wayne W. Deyer besloten zal worden met een uit gebreid optreden in een Nederlandse t.v.-show. Herontdekt In 1977 verscheen de Nederlandse ver taling van 'Your Erroneous Zones,' Niet morgen maar nu. Een boek, in Amerika al een grootse bestseller, dat ook hier in Nederland onmiddellijk door de media en het lezerspubliek op gepikt werd. Van Niet morgen maar nu weraen tot nu toe in totaal 13 drukken gemaakt, waarvan alleen al in 1983 6. Vanwaar die toch merkbare opleving in de verkoop (die overigens door de ja ren heen al op z'n minst zeer goed was te noemen)? Wayne W. Dyer is her ontdekt en geeft opnieuw de toon aan. Ook de twee boeken die hij schreef na 'Your Erroneous Zones': Het heft in eigen handen en Geen zee te hoog hebben door de Jaren Hëërt slechte aaiP populariteit gewonnen. Eerste roman Volgend voorjaar verschijnt bij A. W. Bruna Zoon de Nederlandse verta ling van Gifts of Eykis, dr. Wayne W. Dyers eerste roman. "Geschenken van Eykis. Wayne Dyer staat bovenaan de lijst van topauteurs wier boeken ons leven veranderen. Deze man, die zeer veel heeft betekend voor het leven van tallo ze mensen, heeft nu een opwindende, bewogen en geestverruimende roman geschreven, die tevens een parabel is over het leven zonder grenzen. Met dit verhaal over de ruimtereis van een man die nieuwe werelden wil ont dekken, om uiteindelijk een spiegel beeld van zijn eigen wereld te vinden, heeft Wayne Dyer een roman het licht doen zien die zowel een liefdesgeschie denis als een avontuurlijk verslag is. Dit is een boek dat vele lezers zullen vergelijken met E.T. en met Jonathan Livingston Zeemeeuw, maar dat in zijn wijsheid, warmte en puur gezond ver stand typisch Wayne Dyer is, die over Geschenken van Eykis schijft: 'De gehele geschiedenis door is het ver haal een belangrijke manier om te communiceren geweest. Van de Fabels van Aesopus en de bijbelse parabelen tot 'Jonathan Livingston Zeemeeuw' en tal van andere oude en nieuwe bron nen kunnen we op gemakkelijke wijze al lerlei dingen leren, doordat we het standpunt van objectieve toeschouwer innemen. De steek van de kritiek is dan ook niet zo pijnlijk. Het gebeuren vol trekt zich immers aan de vos, de raaf of de verloren zoon en zij moeten er ook de gevolgen van ondergaan. Zonder veel moeite zien we op deze wijze hoe de waarheid en de essentie van alles te vens voor ieder van ons geldt. Wij ko men tot nieuwe inzichten, nieuwe ge voelens en ander gedrag door deze 'verzonnen' voorbeelden. Wat zouden de reacties zijn van een in telligente bezoeker van een andere planeet op onze ingewikkelde systemen hier op aarde? En hoe zouden wij aan kijken tegen de beschaving van die be- 'Het is onzin anderen de schuld te geven van ons neurotische gedrag. Ook is het zinlooB vroegere ervaringen of externe omstandigheden aan te merken als de oorzaak van onze problemen.' Beide uitspraken zijn afkomstig van dr. Wayne W. Dyer, de man die in 1976 in één klap alle wereldbestsellerlijsten bestormde met zijn boek "Niet morgen maar nu" (Your erroneous zones). Hij vertelt hierin hoe de mensen hun eigen zwakheden kunnen opsporen en hoe ze er mee af moeten rekenen. Nu, 7 jaar en twee boeken later 'Het heft in eigen han den' 1978 en 'Geen zee te hoog' 1981) is het 'Dyerisme' een ware cultus geworden. Over de hele wereld zijn er fanatieke groepen volgelingen, voor velen zijn de boeken belangrijker dan de Bijbel. Dr. Dyer is psychotherapeut en docent aan de St. John's Universiteit van New York. Hij is aanhanger van de jongste psychologische visies op mens en wereld en van de ervaringen uit de praktijk zoals die de laatste jaren massaal toegankelijk zijn geworden door de brede stroom van psychotherapeutische literatuur. Op dinsdag 7 december komt Dyer naar Nederland. Hij zal hier op uit nodiging van zijn uitgever A. W. Bruna zijn laatste boek 'Geschenken van Eykis' ten doop houden. Mis de unieke kans om deze geliefde auteur persoonlijk te ontmoeten niet. Dyer signeert zijn boeken bij Boekhandel Van de Ven, Soesterbergse- straat 53, Soest-Zuid, op vrijdagmiddag 9 december van 16.00 tot 17.30 zoeker? Kunnen wij de vergelijking glansrijk doorstaan? Zijn wij bereid een objectieve visie te aanvaarden? Geschenken van Eykis is een voor beeld van een uitwisselingsbezoek tussen een aardbewoner en een burger van Uranus. Beiden zijn vreedzame, open lieden die van het leven houden en oprecht proberen het welzijn van allen te vergroten. Via hen was ik in staat waar te nemen hoe ons beider samenle vingen ervoor staan en waartoe we zouden kunnen komen als we zouden kiezen voor het aangereikte feitenma teriaal. De parabelvorm geeft meer mensen de gelegenheid de rol van toe schouwer op zich te nemen, maar uit eindelijk zullen we toch allemaal in ons binnenste moeten kijken en onszelf zien. De boeken van dr. Wayne W. Dyer zijn uiteraard volop leverbaar. Leuke afgeprijsde v.V\feedestraatTlc tel.12424 Soest gemaakt van uw mooiste ejgen negatief. Minimum afname 10 stuks met rtr:;e bijpassende enveloppen. rr//5 I per stuk van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. 3 "jp Onder de huurders van woningen van de Woningbouwvereniging Soest zijn er enkelen die de jaarlijkse afrekening voor het stookseizoen met nog minder vreugde zullen begroeten dan door gaans het geval is. In een aantal geval len is er, zo blijkt uit een bericht in "Bouwsteen," het tijdschrift van de f'oningbpuwvereniging, namelijk flink eknoeicf lirïet'de in hu» Wtiningfetö'a&T^ gebrachte lyarmtemeterp) sbnevjivo ,t' In één geyplj-werdeq; <^QQrf^e>q9fttrp7; leurs zelfs de'verdampingsbuisjes niet' Aanrijding met les-auto Op de hoek van de Veldweg en de Kerk straat deed zich vorige week een aan rijding voor, waarbij een lesauto be trokken was. De bestuurder daarvan, een 20-jarige Soester, verzuimde voor rang te verlenen aan een 58-jarige automobilist uit Hoevelaken. Ook de in- strukteur, een 44-jarige inwoner van Scherpenzeel, die uiteraard naast de jongeman zat, greep niet tijdig in. Bij de botsing liep de bestuurder uit Hoe velaken zulke verwondingen op dat on derzoek in Zonnegloren noodzakelijk werd geacht. Beide auto's werden zo danig beschadigd dat de kentekenbe wijzen werden ingevorderd. De landelijke tendens van toeneming van huurachterstand is ook in Soest merkbaar. De woningbouwvereniging Soest spreekt van een 'schrikbarende toename". Op dit moment hebben 647 huurders een betalingsachterstand. Dat is 2,5 keer zoveel als eind 1980. Samen hebben ze een achterstand van 375.000 gulden, een bedrag dat bijna drie keer zo hoog is als in december 1980. Bedroeg de achterstand in per centages van de jaarhuur in december 1980 nog 1,02, per 30 september van dit jaar was dat opgelopen tot 1,95 procent. De woningbouwvereniging spreekt van een 'zeer verontrustende ontwik keling'. Niet alleen voor de vereniging, maar vooral voor de huurders zelf. Im mers, door geen huur mer te betalen brengen zij 'het dak boven hun hoofd' in gevaar'. De woningbouwvereniging laat de achterstand uiteraard niet ongemoeid. Maandelijks gaan er honderden aanmaningen de deur uit en worden tientallen telefoongesprek ken gevoerd. Daarnaast is er een bijna dageijkse correspondentie met de deurwaarder. Momenteel wordt een huurder met achterstand in de beta ling eerst vier keer door de woning bouwvereniging zelf benaderd alvo rens deze naar de deurwaarder stapt. Meestal dringt dan wel de ernst van de situatie tot de huurder door en is hij bereid een betalingsregeling te treffen. Soms pas als de datum voor de ont ruiming al is vastgesteld! In die gevallen is de schuld vaak al opgelopen tot duizenden guldens, een achterstand die moeilijk meer is in te lopen. Om deze situaties in de toekomst te verminderen, voert de vereniging binnenkort een andere procedure in voor de inning van huur achterstanden. Een procedure die be oogt te voorkomen dat de deurwaar der moet worden ingeschakeld, waar door extra kosten voor de huurder wor den vermeden. Na twee herinneringen wordt de huur der met achterstand bezocht door af gevaardigden van de woningbouw vereniging om een betalingsafspraak te maken. Is die gemaakt, maar laat de huurder desondanks niets van zich horen, dan wordt de deurwaarder inge schakeld. Tot de derde maatregel, het gesprek, is besloten omdat de woning bouwvereniging in de afgelopen maan den een paar keer met ernstige huur achterstand geconfronteerd is ge weest, waar de partner totaal niets van wist. In de nieuwe situatie kan de huur der betalingsafspraken maken tot dat de kantonrechter het vonnis tot ontruiming van de woning en beta ling van de achterstand heeft uitge sproken. Is het eenmaal zover, dan volgt onherroepelijk huisuitzetting. Een aanmaning kost op dit moment 25 gulden. Dit bedrag zal worden ver hoogd tot 50 gulden. Voor huisuitzet ting wordt de achterstallige huur der een bedrag van 350 gulden in re kening gebracht. Hiertoe is besloten om te voorkomen dat de kosten van huurachterstand mede betaald zou den moeten worden door de huurders die wel op tijd betalen. in de metertjes aangetroffen, maar bo ven op een kast. In een aantal andere gevallen bleken de verzegelingen met allerhande tangen bewerkt te zijn. Hoewel de huurder in dergelijke ge vallen vaak volhoudt deze fraudeleuze handelingen niet zelf te hebben uitge voerd, blijft hij of zij toch aansprake lijk vpqr hptgebeq^de. Bij constatering;, wordt ter plaatse geprobeerd een rege ling te treden„wa&rbij ervan wordt uit gegaan' dat'de huyrder in elk geval'de werkelijke stookkosten moet betalen. Een huurder die gratis warmte denkt te kunnen gebruiken zal meer afnemen dan een huurder waar wel registratie plaatsvindt, is de redenering van de woningbouwvereniging. In sommige gevallen is het aantal warmte-eenhe- den in rekening gebracht dat gelijk is aan het hoogste gebruik van alle wo ningen die op hetzelfde ketelhuis zijn aangesloten. In andere gevallen werd het verbruik geschat op de helft van het maximum aan warmte-eenheden die in de woning verstookt kunnen worden, waarbij ook de slaapkamers werden betrokken. Pas als het niet mogelijk blijkt om met de huurder een regeling te treffen wordt aangifte bij de politie gedaan., In het komende stookseizoen zal op nieuw steekproefsgewijs gecontroleerd worden, om te voorkómen dat niet- knoeiende huurders de dupe worden degenen die frauderen. De woning bouwvereniging kondigt de volgende regeling aan, met het oog op de ge wenste uniformiteit: Voor elke meter waarbij onrechtmatige handelingen worden geconstateerd zal het totaal aantal eenheden dat volgens de meter- schaal gebruikt kan worden in rekening worden gebracht, plus de een heden die door de nieuw aan te brengen meetbuis gedurende de rest van het stookseizoen worden gemeten. gemaakt van uw mooiste eigen negatief. Minimum afname 10 stuks met o-:;e bijpassende enveloppen. rFlJS J y per stuk van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. Het voorstel van het College om over te gaan tot de aanschaf van een nieuwe telefooninstallatie voor het gemeente huis kwam vorige week tweemaal ter sprake in de commissie Financiën. In eerste instantie gebeurde dat tijdens de gezamenlijke vergadering met de commissie ABZ, tijdens welke Ray- mond van Gelder, met het oog op de personele aspecten pleitte voor behan deling in een besloten vergadering. Die vergadering komt er, nog voor de raads vergadering van 15 december. Toen de commissie Financiën weer "alleen" verder vergaderde kwam de telefooninstallatie, die 330.000 gulden moet gaan kosten, opnieuw aan de or de. Zowel Raymond van Gelder (PvdA) als Ries van Logtenstein (CDA) stel den de nijpende vraag: "Hoe betalen we die?". In het voorstel stond name lijk geen dekking voor de kosten over de jaren 1985 en verder aangegeven. Wethouder Menne van Financiën ant woordde dat de sprekers weliswaar ge lijk hadden, maar dat het hier om een uitzondering ging. De aanleg van een nieuwe telefoon installatie is van essentieel, zelfs vitaal belang", aldus de wethouder. "Ik vraag u het vertrouwen dat de dekking er in 1985 zal zijn, als de Installatie betaald moet worden." Hans Blom (CDA) vroeg zich hardop af op grond waarvan de wethouder dat vertrouwen durfde vragen. "We heb ben zojuist een mislukt ATB-beleid te zien gekregen!" Neks Blommers (VVD) ondersteunde het voorstel. "Het is al erg genoeg dat de gemeente over vijf gebouwen ver spreid zit. Ik zie 't al voor me dat de ambtenaren straks naar de telefooncel op de hoek moeten om een gesprek te voeren..." Beide Kerstdagen vanaf 16.00 uur in ons Specialiteiten - Restaurant diner 'Gastronomique' a f 62,50. In onze vernieuwde Tuinzaal Kerstbuffet Fondue Delicieux a f 42,50. RESTAURANT Regeling omtrent de distributie van gekookt rundvleesch Burgemeester en Wethouders van Soest maken bekend, dat door hen is vastgesteld de volgende regeling omtrent de distributie van gekookt rundvlees in blik. Voor verkoop aan het publiek komen alleen in aanmerking diegenen, die in gewone omstandigheden van den verkoop van versch vleesch hun be roep maken, alzoo uitsluitend de slagers. Het publiek is bevoegd het vleesch te betrekken van den slager zijner keuze, mits deze zijn winkel heeft in deze gemeente. Aan elk gezinshoofd, dat voor verkrijging van gekookt vleesch in aan merking komt, wordt van gemeentewege uitgereikt een kaart, waaraan zijn gehecht 13 genummerde bons, elk geldig voor een bepaalde week. Een bon is slechts geldig, indien daarop voorkomt een door de(n) amb- tena(a)r(en) belast met de uitbetaling van steun geplaatst stempel. Op losse nog niet geldige of nog ongestempelde bons mag niet worden gekocht. Overtreding heeft tot gevolg intrekking van de kaarten. Sla gers, die op losse, nog niet geldige of ongestempelde bons leveren, wor den uitgesloten. Handel in kaarten, bons of reeds bij eert slager gekocht rundvleesch is ten strengste verboden. Verstrekking van kaarten geschiedt slechts aan steuntrekkenden en tot dusver niet steuntrekkende andere armlastigen. Voor gezinnen van 2 personen wordt een kaart volstrekt met bonnen voor 1 K.G. per week en voor personen met meer dan 2 personen voor 2 K.G. per week. Formulieren voor de aanvrage der kaarten moeten door belangstellen den worden ingevuld en onderteekend. Deze formulieren worden verkrijgbaar gesteld ter Secretarie, bodeka mer en aan het stempelkantoor aan den Lange Brinkweg, alsmede aan de hulp-secretarie te Soesterberg. De afstempeling der bons geschiedt voor de steuntrekkenden bij de stempeling der kaarten op Vrijdagdagmiddag, voor de bij de werkverschaf fing tewerkgestelden bij de uitbetaling van het loon en voor de andere belanghebbenden ten gemeentehuize afdeeling Armenzorg, iederen voormiddag van 9-12 uur. De prijs van het vleesch bedraagt 0,35 per K.G. Soest, 25 November 1933. Burgemeester en Wethouders van Soest, De burgemeester, G. Deketh. De Secretaris, J. Batenburg. Proces-verbaal Door de Rijkspolitie te Soesterberg is proces-verbaal opgemaakt tegen den heer v. G. d. O., alhier leider van den kring N.S.B. te Amersfoort ter zake het dragen van een onderscheidingsteeken, hetwelk uitdrukking gaf aan een bepaald staatkundig streven. Anti-Revolutionaire Jongeren-Actie Daaraan is in Soest nog niets gedaan, maar daaraan moet wat gedaan worden. Dat zal dan ook geschieden. Den 18en December zal Prof. Dr. Severijn daartoe spreken, terwijl nog een tweede spreker zal worden ge zocht. We hopen zeer, dat ook de Soester Anit-revolutionaire jongeren zich geroepen zullen toonen, de A.R. beginselen te bestudeeren, want daartoe roept deze beweging op. Borden plaatsen en biljetten aanplakken in tijden van verkiezing is een zeer goed werk. maar het bestudeeren der beginselen is nog beter, dient daaraan vooraf te gaan. We hopen dat jongelieden van verschillende kerkelijke richting zich zullen bereid ver klaren mede te doen en zich vooral nu de fascistische beginselen zoo- velen dwaselijk betooveren, zullen aangorden tot het bestudeeren van die beginselen die steun kunnen geven tegen dit kwaad. Een kwaad dat hoe schoon het zich ook aandient voor socialisme noch communisme onder doet. Christelijke Vereeniging voor Lichamelijke opvoeding Zulk een vereeniging is in beginsel opgericht Maandagavond 4 Dec. De vergadering, daartoe samengeroepen, stond onder leiding van Ds. B. Alkema. Hij zette, na opening der vergadering, de redenen uiteen waarom men meende tot de oprichting van een Chr. vereeniging voor Lichamelijke opvoeding te moeten komen. Men wil daarenboven niet al leen gymnastiek, maar ook het spel beoefenen, evenals atletiek. Voors hands alleen gymnastiek. Degenen, die ter vergadering aanwezig waren, hebben hunne instem ming met het doel betuigd en in beginsel zich tot aansluiting bereid ver klaard. Zooveel mogelijk zal de arbeid der vereeniging zich aansluiten aan de school. Opdat niet alleen de naam, maar ook de vereeniging in haar optreden haar christelijk karakter zal openbaren, is het de bedoeling, een Com missie van Toezicht en Advies in het leven te roepen, die verder het voorbereidende werk zal doen, als daar is het samenstellen van een con cept-reglement, enz. Een a.s. directeur is gevonden en voor de oefeningen zal het gymnas tieklokaal der Chr. U.L.O. worden gevraagd. Het ligt in de bedoeling zoo gauw mogelijk na nieuwe jaar de vereeniging te constitueeren en de les sen te beginnen. De contributies zullen zóó gesteld worden, dat deze geen bezwaar kunnen opleveren voor schrale beurzen. Hun sympathie met de oprichting hebben betuigd de predikanten Ds. B. Alkema, Ds. E. Groeneveld en Ds. S. Wouters. Als voorloopige commissie van voorbereiding hebben zich bereid ver klaard op te treden de heeren: S. Fokkens, N. Kerkhof, H. Kleijn, W. F. 't Riet, Dr. Veldhuizen van Zanten en K. Wiersma, terwijl nog twee heeren gevraagd zullen worden. De vereeniging zal een interkerkelijk cachet dragen.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5