Geef uw oude Goud ■Mixer *n Nieuw leven maar niet protestant is. Jongepier Klasse-keukens i in elke prijsklasse! d schipper 15jaar ervaring in keukens Alle dagen geopend, zaterdag 9-1630 uur. 4 7 groej e.n bloei ^7 kardinaal worden: bouwprodukten V WJ .WJ Eet-wijzer MICROMONTEUR (PART-TIME) ADMINISTRATIEVE KRACHT E^epsieisnietzogekals'ter soms uitziet. voor MOTOR- en AUTORIJLES WOENSDAG 7 DECEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 8 Demonstratie kersttafeldecoratie in 'De Borg' m Magere lekkernijen Groet een vrind en help een kind Bruids reportage R. WESTRA Epilepsie is bepaald geen vorm van 'gekte'zoals veel mensen denken, maar niks anders dan een korte storing van de hersenaktiviteit. Teveel signalen ineens. De meesten hebben er weinig last van. Onze brochure "Epilepsie is niet zo gek als 't er soms even uitziet" helpt daarbij. U krijgt 'm thuis ge stuurd als u Sire belt, 020 - 4247 06 (9-12 uur). SIRE SPORT INTERNATIONAL AUTORIJSCHOOL Met 5 jaar garantie 4 4 en meer dan 75 jaar ervaring AAAAAAAaAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaAAAaaa a Muis AFDELING SOEST De Soester afdeling van "Groei en Bloei" organiseert op woensdag 14 december a.s. een demonstratie in de grote zaal van De Borg, Willaertstraat 49. De be kende bloemsierkunstenaar J. Amesz zal in een avondvullend programma met behulp van diverse materialen ge stalte geven aan een aantal fraaie kerststukken onder het motto: "Uw ta fel met kerst". De grote zaal van de Borg is een ideale ruimte voor een dergelijk gebeuren; er is een podium en een geluidsinstal latie, zodat iedere aanwezige de de monstratie goed zal kunnen volgen. Er zullen maar liefst zeven tafels met een kerststuk worden "aangekleed", met daarop verschillende serviezen, variërend van modern tot nostalgisch, boerenbont en Wedgwood. Men zal duidelijk kunnen zien hoe een derge lijk kerststuk een ektra dimensie aanbrengt, maar daarbij volledig har monieert met het servies, het linnen en de vorm van de tafel. Tijdens de demonstratie wordt voor bescheiden sfeermuziek gezorgd. Als extra attrac tie zullen enkele van de te vervaar digen tafeldecoraties worden verloot. Gezien de grote belangstelling in voor gaande jaren raden we u aan op tijd aanwezig te zijn. De aanvang is om 20.00 uur en voor degenen die met de auto komen: op het nieuwe, verlichte parkeerterrein bij De Borg is ruim plaats. Voor leden'van "Groei en Bloei" is de toegang gratis; de kosten voor deze avond bedragen voor niet-leden 5,-. Mocht u na deze inspirerende avond zelf aan de slag willen: op woensdag 21 december zal eveneens door "Groei en Bloei" een gezellige avond worden georganiseerd, waar u onder begelei ding en met vers materiaal ongeveer 3 kerststukjes kunt maken. Nadere informatie en inschrijving op woensdagavond 24 december in De Borg. Fietser gewond Doordat de plastic tas aan het stuur tussen de spaken van zijn voorwiel terechtkwam kwam een 2l-jarige fietser uit Soest maandag j.1. op de Soesterbergsestraat ten val. Voor on derzoek werd hij naar Zonnegloren overgebracht. Vernieling EHBO-gebouw Onbekenden hebben vorige week be hoorlijk wat schade aangericht aan het EHBO-gebouw aan de Parallelweg. Zij vernielden een eternit gevelplaat. De schade wordt geschat op ca. 500 gul den. Lastige treinreiziger aangehouden De politie moest er vorige week aan de pas komen toen een 23-jarige Baarnaar de passagiers in de trein Baarn- Utrecht lastig viel. De man, die in Baarn was ingestapt met een vermoe delijk gestolen fiets, bezat geen kaartje en kreeg het eerst aan de stok met de conducteur. Vervolgens sloeg hij een 23-jarige medereizigster uit Utrecht in het gezicht. Op het station Soest-Zuid greep de gewaarschuwde politie in, die hem met "gepast geweld" naar het bu reau overbracht. De fiets bleek inder daad te zijn gestolen. Diefstal uit auto Een inwoner van Hilversum, die vorige week zijn auto had geparkeerd aan de Peter v.d. Breemerweg kwam bij zijn terugkomst tot de onaangename ont dekking dat het scheerraampje van één van de portieren vernield was. Uit de auto had de dader de autoradio, een paar boxen en een regenjas weggeno men. De schade bedraagt ca. 750 gul den. Geldkistje gestolen Een bewoonster van de Wiardi Beck- manstraat deed vorige week bij de po litie aangifte van de diefstal van een geldkistje uit haar woning. In het kistje bevonden zich een aantal persoonlijke papieren, waaronder een spaarbank boekje. Omdat de recherche geen spor- ren van inbraak heeft gevonden gaat men ervan uit dat er een insluiper aan het werk is geweest. Gestolen auto terug gevonden Een bewoner van de Van Goyenlaan meldde de politie vorige weeek de dief stal van zijn auto, een Mercedes, die was weggehaald van het parkeerter rein bij zijn woning. Een etmaal later trof de Hilversumse politie de wagen onbeheerd in die plaats aan. Het voer tuig kon dus weer aan de wettige eige naar worden teruggegeven. Diefstal uit auto Een bewoner van de Di Lassostraat ontdekte zondagavond op het parkeer terrein van Zonnegloren dat onbeken den uit zijn auto een mobilofoonin stallatie, compleet met microfoon, hadden gestolen. Ook een gereedschaps kist bleek te zijn verdwenen. De scha de bedraagt ca. 6000 gulden. Automobilist door rood licht: meisje (15) geschept Op de kruising Dalweg/Beukenlaan deed zich maandag j.1. een aanrijding voor tussen een 23-jarige automobilist uit Soest en een 15-jarige meisje, even eens uit Soest. De automobilist nader de op de Dalweg rijdend de kruising, toen het verkeerslicht op rood sprong. Een voor hem rijdende auto stopte, maar de Soester passeerde deze auto links. Op het kruispunt reed hij het meisje aan, dat komende van het fiets pad langs de Beukenlaan de weg over stak. Overigens verklaarde het meisje later zelf ook door rood licht te zijn gereden. Zij werd voor onderzoek over gebracht naar Zonnegloren. Hond in zwembad Een bewoner van de Groen van Prins- tererstraat werd vorige week wakker van het geplons in het zwembad achter zijn woning. Toen hij een kijkje ging nemen ontdekte hij een Ierse setter, die het bad niet uit kon komen. Met behulp van de gewaarschuwde politie lukte het de man het dier op het droge te krijgen. De hond, waarvan de eige naar onbekend was, werd naar het asiel overgebracht. Gladheid: fietster gevallen De gladheid eiste gistermorgen haar eerste slachtoffer in Soest. Een 16- jarig meisje, dat op de Wiardi Beck- manstraat links af de Titus Brandsma- straat wilde inrijden, gleed met haar fiets uit en belandde op het op dat moment spiegelgladde wegdek. Zij werd voor onderzoek overgebracht naar Zonnegloren. Overigens werd gis termorgen alleen op de doorgaande wegen in Soest gestrooid. Bezoeker steelt auto Een inwoner van Soesterberg, die zon dag j.1. in Amsterdam kennis had ge maakt met een jongeman en deze had meegenomen naar zijn huis, kwam later ot de onplezierige ontdekking dat deze er met zijn sleutels en zijn auto vandoor was. Dat bleek toen de man even naar het toilet was gegaan. De auto, een BMW, werd enigê tijd later door een motor agent van de Algemene Verkeersdienst ontdekt op de rijksweg naar Almere. Hij zette de achtervolging in. De be stuurder liet de wagen vervolgens langs de weg achter en vluchtte de polder in. De auto werd teruggegeven aan de eigenaar. Van de jongeman ontbreekt elk spoor. voedingsrubliek met tips en informatie door Celestine Schotanus, diëtist i Met het oog op de komende feestdagen, wil ik dit artikel wijden aan de hapjes en drankjes die u zou kunnen geven. Veel mensen nemen de feestdagen waar om voor het laatst te zondigen om dan in het nieuwe jaar te gaan lij nen. Maar er zijn ook mensen die tij dens de feestdagen lekker willen eten en dat voedsel mag niet teveel Joules (Calorieën) bevatten en het moet er ook smakelijk uitzien. In deze afleve ring van Eetwijzer wil ik enige sug gesties geven. Het ontbijt kan bestaan uit bruinbrood, dun besmeerd en belegd met bijvoorbeeld magere (smeer-) kaas en magere vleeswaren en een tomaat. Thee met weinig of zonder suiker en een glas (versgeperst) vruchtensap. De lunch bevat vaak dezelfde ingre diënten als het ontbijt. Als dranken kunt u (halfvolle) melk of karnemelk nemen. Als extraatje zou u een slaatje kunnen maken dat bestaat uit sla, kom kommer, tomaat, paprika, stukjes ma gere ham, ei en een sausje van magere yoghurt met versgesneden kruiden of met een calorie-arme dressing. Op feestdagen gebruikt men vaak een borrel. Op onderstaande lijst treft u een aantal drankjes aan; u kunt kiezen welk drankje het best in uw dagvoe ding past. Het is de gewoonte om bij de borrel een hapje te serveren. Noten bevatten gemiddeld 670 Joules (160 Cal.) per 25 gram, 4 kaaswafeltjes bevatten 590 Joules (140 Cal.). Vaak eten we on gemerkt grotere hoeveelheden. Het kost enige moeite, maar u kunt bij de borrel ook magere lekkernijen ser veren. Stukjes augurk of asperge met daaromheen'een plakje magere ham of rosbief, stukjes rauwkost met een kant en klaar of zelfgemaakt dipsausje. Als warme maaltijd kunt u kiezen uit een magere vlees- of vissoort. Kipfilet, haas, kalkoen, wild konijn en patrijs bevatten 3 tot 7% vet. Een niet te vet te jus kompleteert het vleesgerecht. U kunt ook na het afkoelen het vet van de jus verwijderen, dan is deze mager. Verder twee groentes, waarvan één rauw. De gekookte groente niet of zo min mogelijk aanmaken. Een of twee aardappelen erbij en uw warme maal tijd is klaar. Als nagerecht is een kwark- puddinkje erg geschikt of een salade van vers fruit. Nu volgt er een lijstje met de energeti sche waarde van diverse lekkernijen: kano 880 J. Joules) of 210 Cal. ge vulde koek en slaroomgebak 1100 J. (260 Cal.) vruchtenvlaaitje 1300 J. (300 Cal.) mokkapunt 2100 J. (500 Cal.) 1 klein zakje chips van 30 gram levert 670 J. (160 Cal.) 1 frikandel 1150 J. (280 Cal.) 1 zakje frites zonder mayo naise 1500 J. (360Cal.). De voedingswaarde van enkele drankjes: glas tomatensap 130 J. (30 Cal.) glas druivesap 465 J. (110 Cal.) glas mine raalwater 0 J. (O Cal.) glas frisdrank 300 J. (70 Cal.) glas sherry 230 J. (55 Cal.) glas whisky, pils en advokaat 460 J. (110Cal.). Ter vergelijking 2 suikerklontjes leve ren 130 J. (30 Cal.) en 1 boterham met kaas670 J. (160Cal.). Nu nog enkele hartige lekkernijen en dipsausjes Black and White 24 stuks) 40 J. (10 Cal.) per stuk, 2 sneetjes rogge brood, 1 blikje kleine puntasperges, paprikazoetzuur. Snijd elke sneetje roggebrood in 12 stukjes. Laat de as perges uitlekken en snijd ze in stukken van gelijke lengte als het roggebrood en leg ze op het roggebrood. Leg er een stukje paprikazoetzuur als bandje overheen. Garnaal op Hawaï (12 stuks) 60 J. (15 Cal.) per stuk, 2 schijven ananas, 12 grote blauwe rozijnen, plm. 50 gram garnalen, zure augurken, prikkers. Snijd de uitgelekte schijven ananas in 6 stukken. Prik aan elke prikker één grote rozijn, enkele garnalen en een plakje augurk. Prik het geheel op stukjes ananas. Zoutwaterliefde (12 stuks) 80 J. (20 Cal.) per stuk, 75 gram gepelde garnalen, peper, 1 kuipje magere smeerkaas, 12 éénhapscrackers of kleine toostjes, (zout). Houd 12 garnalen achter voor de garnering en hak de rest fijn. Roer ze met peper door de smeerkaas. Maak het mengsel op smaak af met zout. Spuit het met een grove gladde spuit- mond op toostjes of crackers en gar neer met een garnaal. Dippen met roosjes bloemkool, blokjes komkommer, radijsjes, stukjes wortel, champignons, reepjes paprika. Saus voor 4 personen: een geschikte basis- saus, die veel voor dit doel gebruikt wordt is mayonaise. Een andere veel minder vette en goedkopere basissaus is een bechamelsaus met wat kwark vermengd. De hoeveelheden voor 1% dl saus zijn: 1 eetlepel boter of marga rine, 1% eetlepel bloem, 1% dl melk, 3 eetlepels magere kwark, zout. Smelt de boter of margarine en roer de bloem erdoor. Voeg de melk toe en kook er al roerende een gladde saus van. Laat de bechamelsaus afkoelen, roer de kwark erdoor en maak de saus op smaak af met wat zout. Op de basis saus kunnen variaties worden gemaakt door er de volgende ingrediënten aan toe te voegen: tomatenpuree, fijnge sneden peterselie, geraspte ui, zout. Of fijngesneden ui, fijngesneden augurk, basilicum, peper, zout. Of fijn geknipte bieslook, kerrie peper, zout. Of fijngewreven knoflook of knoflook poeder, fijngesneden peterselie, peper, zout. Wanneer u in deze saus met de rauwkost tien keer dipt, hebt u plm. 190 J. (45 Ca.) binnen gekregen. Ter vergelijking: 1 dl basissaus levert plm. 760 J. (180 Cal.) en 1 dl mayonaise levert plm. 3200 J. 770 Cal. Deze en meerdere recepten komen voor in het boekje „magere lekker nijen" dat uitgegeven wordt door het Voorlichtingsbureau voor de Voeding Laan Copes van Cattenburch 44, 2585 GB Den Haag. Mocht u vragen hebben, dan kunt u die richten aan de Soester Courant. Gaar ne op de envelop vermelden "Eetwij zer." SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 47A telefoon 14152 Privé: A. C. Post JohPoststraat 352 telefoon 21297 Unicef wenskaarten de uitgebreide collectie Unicef wenskaarten is verkrijgbaar bij: Fa. de Ster, Van Weedestraat 7 'De Bereklauw', Steenhoff- llïfp' straat 63 o™- Unicef voor hulp aan kinderen Toonstra Lithografie te Soesterberg is een modern ingericht, snel groeiend lithobedrijf. Op korte termijn is er behoefte aan een een harde werker waarvan optimale inzet en verantwoordelijkheid worden verlangd. Een ware 'collega' die doorz'n positieve instelling genegen moet zijn om - zonodig - wat extra uurtjes te maken. Toonstra verlangt voor deze funktie een gedegen ervaring en een leeftijd zo tussen de 20 en 40 jaar. En in bezit van rijbewijs BE. Toonstra biedt een prima salaris (afhankelijk van leeftijd en ervaring), goede secundaire arbeidsvoorwaar den en mogelijkheid om opgeleid te worden tot operator op een Dainippon en Heil scanner. Interesse? Schrijf dan een sollicitatie brief met vermelding van leeftijd, opleiding en ervaring aan: Toonstra Lithografie Amersfoortsestraatweg 11b 3769 AD SOESTERBERG. Voor eventuele inlichtingen kunt u bellen met Sjoerd Lodema, telefoon 03463-3821. Toonstra Lithografie te Soesterberg is een modern ingericht, snel groeiend lithobedrijf. Op korte termijn is er behoefte aan een voor het verrichten van lichte administratieve werkzaamheden. Gedacht wordt aan iemand met middelbare schoolopleiding en met de nodige kantoorervaring, die ten hoogste twee halve dagen of een hele dag per week wenst te werken. Er gelden geen eisen t.a.v. leeftijd (65 geen bezwaar). Interesse? Schrijf dan een korte sollicitatiebrief aan: Toonstra Lithografie Amersfoortsestraatweg 11b 3769 AD Soesterberg. Voor eventuele inlichtingen kunt u bellen met de heer Toonstra, telefoon 03463 - 3821 Vakantie, feest of ziekte? Laat dan uw dier goed verzorgen in DIERENHOTEL CAMPING KENNELS. Verwarmde ver blijven, veel vrije beweging. Ook alleen dagopname is mogelijk. Birkstraat 148, Soest, 033-19425. Foto-Video Herman van Dam Praamgracht 5 Soestdijk Tel. 02155-17552 Nieuweweg 59 - Soest Telefoon 1 3288 koopt LOMPEN, IJZER, PAPIER en METALEN Zaterdags na 12 uur GESLOTEN. Jetty Janssen-Cohen Gedipl. schoonheidsspecialiste Stivas Complete gezichts behandeling Elektrisch ontharen Manicuren Depositaire Arnaud en Lady Rose Willaertstraat 13 Soest Tel. 02155-17800 RUILT HIER VOOR 'N NIEUW SIERAAD OF WE BEIALENU DE DAGWAARDE KONTANT UIT DIAMANTAIR-JUWELIER Laanstraat 18, Baarn Tel. 02154-15937 Rembrandtlaan 13. Soest Tel. 02155-12136 Publikatie aangeboden door dit blad in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame New Balance sportschoen Een combinatie van leder en mesh nylon. Met wit/grijze slijt vaste P.U.-zool en snelsluiting. Maten 4 t/m 12 Van Weedestraat 16, Soest, telefoon:.02155t13473 TELEFOON 02155-19316 NIEUWEWEG 21 - SOEST Zoekt u een betaalbare kwaliteitskeuken? ■JfcricttjKEÏ*s U wilt zekerheid? Kom naar Schipper-Soest. RL DEZE Een bedrijf dat bijna 50 jaar bestaat, en meer dan 15 jaar kwaliteitskeukens verkoopt voor zeer aantrekkelijke iTfljOE"*" prijzen. Alle keukens kunnen op maat geleverd worden NU REEDS DE MODELLEN 1984 IN ONZE SHOWROOM AANWEZIG MASSIEF EIKEN KEUKEN 3 verschillende kleuren kunststof, kunststofblad kunststofblad met rvs spoelbak. met rvs spoelbak. Gaskookplaat, geïntegreerde Gas-elektrocombinatie. koelkast met dekorplaat koelkast en wasemkap Maat: 270x60 cm en geïntegreerde wasemkap. Maat 300x60 cm 5 verschillende kleuren, kunststof, kunststofblad met rvs spoelbak. Gas-elektrocombinatie, geïntegreerde koelkasten wasemkap. Maat: 160x280x60 cm Industrieweg 12 (ind. terr.). Soest, tel.: 02155 - 10304*

Soester Courant | 1983 | | pagina 8