Traditionele Soester Kerst stal springlevend Hans Majoor: 'Het komt vandaag weer op de kwaliteit van de makelaar aan' Schilderijen van Wil Koning en beelden van Charlotte Jolles in 'De Bereklauw' Soesters op vakantie met het Nederlandse Rode Kruis Midwinterkursussen WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 13 Lianna Lezing Rozenkruis Nieuw gezichtvoor makelaardij Butzelaar Nieuw bij de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg GOOCHELAAR MET TEKENFILMS OP KINDERMIDDAG Agenda De Borg SPIEGELOOCHELAAR Evenals ii werkt om Kerstexpositie in het teken van het licht Dinsdagavond 20 december a.s. om 19.30 uur, wordt in het kunstwinkeltje "De Bereklauw," Steenhoffstraat 63, Soest, een tentoonstelling geopend van Charlotte Jolles en Wil de Wit-Koning. In verband met de Kersttijd is de expo sitie gewijd aan de geboorte van het Licht. Op geheel eigen wijze tonen beide kunstenaressen hun beleving van het licht en op welke manier zij zich in hun kunstwerken hebben laten inspireren. Lette Jolles doet dat in haar beelden. Zij streeft in haar beelden van gebak ken klei, naar innerlijke rust en harmo nie. Alle werken getuigen van een grote sereniteit. Op de expositie zijn van haar te zien twee Boeddha's, een moderne Madonna met twee kinderen, Yin en Yang en een Engel. Lotte Jolles brengt licht in haar beelden en deze stralen dat uit. Wil Koning exposeerde in het begin van dit jaar eveneens, in "De Bereklauw" met prachtige impressionistische schilderijen van het Katharenland, de Minervois, het vroegere Occitanië. Zij is nog steeds geïnspireerd door de mys tieke sfeer van de Katharen, die in de twaalfde eeuw deze streek bewoonden. Het Katharisme (het woord 'cathare' is afkomstig uit het Grieks en betekent zuiverheid) baseerde zijn leer op uit het Oosten afkomstige filosofieën. Zij za gen het bestaan als een voortdurende strijd tussen Goed en Kwaad. Wil Koniung reisde ook deze zomer naar dit gebied. In één van haar olie verfschilderijen toont zij het licht in een oude mystieke Katharenkloof, de Gorges de Galamus, en het licht boven de Graalburcht van Montségur. Wil: "Op deze laatste reis hebben we de Montségur beklommen en de Gorges de Galamus bezocht. De sterke lichtval in dit gebied heeft me heel erg getrof fen. De lucht lijkt hier veel opener. Je bent er meer met andere lichtere sferen verbonden dan waar ook. In mijn schilderijen heb ik geprobeerd dit licht weer te geven. Het innerlijke en het uiterlijke licht wat hier ervaren en gezien wordt." Ook in de andere schilderijen van Wil Koning neemt het licht een centrale plaats in. Een opkomende zon boven zee of boven de bergen en ook de aanbid ding van het licht door een groep men sen. De tentoonstelling in "De Bereklauw" ademt een heel aparte rustgevende sfeer uit. Voor de bezoeker die even tot zichzelf wil komen en rustig wil genie ten van de prachtige kunstwerken van Wil Koning en Lotte Jolles is deze expo sitie zeker van veel waarde. Ook op de opening is een ieder van harte welkom. De tentoonstelling van beide Haagse kunstenaressen duurt tot en met don derdag 12 januari. De openingstijden zijn dinsdag t./m. vrijdag van 10.00 - 12.00 uur en van 14.00 - 18.00 uur, vrij dagavond van 19.00 - 21.00 uur en zater dag van 10.00 -17.00 uur. Donderdag 15 december: RegieJohn Sayles. Met: Linda Griffith, Jane Hallaren, Jon de Vries, Jo Henderson e.a. USA 1981. Een van de succesvolste films op het laatste festival een Film International was Lianna van de Amerikaan John Sayles, die in 1980 zijn debuut maakte met "Return of the secausus seven," volgens Amerikaanse critici een van de tien beste films van dat jaar. Lianna heeft veel gemeen met de film die vo rige week in het Filmhuis te zien was "Another way" van de Hongaar K0.ro- ly Makk. In beide staat de relatie tus sen twee vrouwen centraal. Lianna (Linda Griffith) is begin dertig, moeder van twee opgroeiende kin deren en niet zo gelukkig getrouwd met filmdocent Dick (Jon de Vries). Haar man heeft geregeld sexueel verkeer met studentes, hetgeen de toch al ge spannen verhouding geen goed doet. Lianna volgt college bij de pedagoge Ruth. Zij voelt zich sterk aangetrokken tot deze ruim veertigjarige vrouw. Er ontstaat een zakelijke en vriendschap pelijke relatie, die zich na verloop van korte tijd ontwikkelt tot een liefdesver houding. Er gaat een nieuwe wereld open voor Lianna als zij haar lesbische geaardheid ontdekt en erkent. Zij ver telt het aan Dick, die in woede ont steekt, en wel vooral omdat ze het met een vrouw doet. Hij neemt de gelegen heid te baat om de kinderen naar zich toe te trekken. Omdat Ruth (Jane Hal laren) eerder op een affaire-erbij had gerekend, tramalant met haar baan vreest en bovendien elders een vrien din blijkt te hebben, gaan de twee vrou wen niet samenwonen. Lianna huurt een kamer. Een goede vriend, (een rol gespeeld door John Sayles zelf), denkt zijn kans schoon te zien. Hij weet alleen dat Lianna en Dick uit elkaar zijn en wil haar 'troos ten.' Later zal hij zich verontschul digen voor zijn gedrag. Haar andere vrienden mijden haar. Dick stookt haar kinderen op, zodat haar dochter tje niets meer van haar wil weten. Wanneer Ruth naar haar vrienden toe is, bezoekt Lianna een bar. Daar ont moet zij een vrouw, waarmee ze de nacht doorbrengt. Als Ruth terugkomt blijkt ze voor haar vriendin gekozen te hebben. Lianna blijft alleen, maar vindt haar vroegere hartsvriendin terug, die nu kan accepteren dat Lian na zo is. In een zeer realistische stijl met opval lend geestige dialogen heeft Sayles met bewustwordingsproces van Lianna en de reacties van haar omgeving heel helder uiteengezet. Linda Griffith speelt een opmerkelijke hoofdrol als Lianna. De film ging op 8 december j.I. in Nederlandse première. Aanvang21.00 uur. Entree:/5,-/CJP ƒ4,-. Al jarenlang organiseert het Neder landse Rode Kruis aangepaste vakan tieweken voor langdurig zieken en ge handicapten. Deze weken worden ge houden: a. Op het varend vakantieschip de "J. H. Dunant," welk schip geschikt is voor bedlegerigen en geheel aangepast voor rolstoelgebruik. Voor de benodig de verpleging en verzorging zijn vol doende verpleegkundigen en helpers aan boord, terwijl ook een arts aanwe zig is. b. In de vakantiehuizen "De Valken burg" in Rheden en "IJsselvliedt" te Wezep, welke huizen geheel zijn aange past en in een mooie bosrijke omgeving liggen. Ook hier zijn voor de benodigde verpleging en verzorging voldoende verpleegkundigen en helpers aanwe zig, terwijl, indien noodzakelijk, een beroep kan worden gedaan op de plaat selijke huisartsen. Beide huizen hebben de beschikking over aange paste busjes, waardoor uitstapjes mo gelijk zijn. In 1984 zal de boot voor gasten uit de provincie Utrecht varen: van 30 april t./m. 5 mei en van 22 t./m. 27 oktober. Speciaal voor jongeren van 15-25 jaar vaart de boot van 30 juli t./m. 4 augus tus, terwijl voor jeugd van 8-15 jaar wordt gevaren van 9 t./m. 14 juli. Voor de huizen kunnen gasten uit de provincie Utrecht worden aangemeld als volgt: 7 t./m. 12 mei en van 29 okto ber t./m. 3 november - "De Valken berg," 23 t./m. 28 juli - "IJsselvliedt." Ook is er nog de mogelijkheid voor echtparen, waarvan één van beiden ge handicapt is een week in Huize "IJssel vliedt" door te brengen. Hiervoor in aanmerking komen slechts zij, waar van de sociale omstandigheden het noodzakelijk maken, dat het echtpaar samen een week uitgaat. Inwoners van Soest en Soesterberg, die denken aangewezen te zijn op een van bovenstaande vakantiemogelijkheden met het Rode Kruis, kunnen zich telefo nisch aanmelden bij Mw. Frank - tel.: 02155-16599 of bij het secretariaat van de plaatselijke afdeling - tel.: 02155- 13201. Ook indien u in uw naaste omge ving iemand kent die hiervoor in aan merking zal komen, kunt u dit doorge ven. Betrokkenen worden in elk geval gezocht door een Rode Kruis vrijwillig ster. - De kosten, welke aan een dergelijke vakantie verbonden zijn, zijn voor de gasten zeer laag gehouden en bedragen 185,-. Gezien het vele werk verbonden aan bezoek en selectie van de gasten dienen de aanmeldingen voor de boot- weken voor jeugd, jongeren en die va rend van 30-4 - 5-5 vóór eind 1983 plaats te vinden, evenals voor de va kantieweek in mei in "De Valken berg." Voor "IJsselvliedt" is de slui tingstijd 1 februari en voor de najaars- weken l mei. Het Rozenkruisers Genootschap, de toegangspoort tot de Internationale School van het Gouden Rozenkruis, het Lectorium Rosicrucianum, houdt op dinsdag 20 december een openbare lezing in het Dorpshuis De Borg, Wil- laertstraat 49. Deze lezing draagt als titel: "In het Godsplan mee- of tegen- bewegen". De spreker zal hierin een uiteenzetting geven over de levensop dracht, zoals die door de Rozenkrui sers wordt uitgedragen, een opdracht die niet alleen door de Christus werd voorgeleefd, maar ook door de andere groten als Hermes Tresmegistos in Egypte, Lao Tze in China, Hypocrates in Griekenland en Boeddha in het Ver re Oosten. De lezing vangt aan om 20.00 uur, en na afloop is er gelegenheid tot het stel len van vragen. De toegang is gratis. Foto: Goos van der Wilt in de 11 voorgaande jaren is er op de Tuins-Adviescentrum 't Vaarderhoogt in Soest weer met man en macht ge- de jaarlijkse Bethlehemcreatie te doen verrijzen. Na een week van hard werken is er een prachtige stal ontstaan, ie op een zeer aannemelijke manier de blijde gebeurtenis van 1983 jaar geleden weergeeft. at het maken van de jaarlijkse Kerststal beslist geen sleur-bezigheid wordt, blijkt alleen al uit het feit dat er speciaal voor stal een groot gedeelte van de zijwand van de plantenkas is uitgebroken. De stal bevindt zich dit jaar dus half binnen en buiten de kas, hetgeen een erg mooi effect teweegbrengt. altijd vormen de markante poppengroep en de levende dieren het middelpunt van het geheel. De dieren die de Kerst- bevolken zijn met grote zorg uitgekozen. Rondom de kribbe bevinden zich onder andere een bruine ezel, een Charolais met pasgeboren kalf, een Toggenburger geit en een krielkip met 10 kuikens. De gehele opzet maar ook zeker het jonge leven bepalen voor een belangrijk gedeelte de fijne sfeer die in en rond de stal hangt. Voor de bezoekers van de levende Kerststal moet wel worden opgemerkt dat deze op de beide Kerstdagen en nieuwjaarsdag niet te bezichtigen valt. Voor het wagen van een kijkje gelden de normale openingstijden van het tuincentrum. Steenhoff straat 46 telefoon 02155 195 77. HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Zondag 18 december: voor alle leeftijden)1 Het bekende Soester makelaarskan toor Butzelaar, gevestigd in het op merkelijk moderne pand aan de Mid delwijkstraat 54, heeft onlangs een be langrijke verandering ondérgaan. Vooralsnog is die verandering alleen tot uitdrukking gebracht in een opval lende naamsverandering: sinds enige weken treedt het bedrijf naar buiten onder de naam "Butzelaar en Majoor". Op de achtergrond van deze wijziging staat het feit dat de heer H. A. Butze laar, die inmiddels de AOW-leeftijd heeft bereikt, zich geleidelijk uit de zaak-met-zijn-naam heeft teruggetrok ken. Het makelaarskantoor is officieel sinds 15 november j.1., toen het bedrijf werd omgezet in een B.V., overge nomen door de jonge Soester makelaar Hans Majoor (33), die als directeur van de B.V. Butzelaar en Majoor op treedt, terwijl de heer Butzelaar voor lopig nog als adviseur aan de zaak ver bonden blijft. "We zijn al in januari van dit jaar met elkaar in zee gegaan", licht de heer Butzelaar toe tijdens een kort vraag gesprek in het kantoor aan de Middel wijkstraat. Hans Majoor werd in de af gelopen zomer beëdigd als makelaar, zodat niets meer in de weg stond om de overneming volgens plan te laten plaatsvinden. Daarmee is dan een definitief einde ge komen aan de actieve loopbaan van één van de mensen die de 'makelaar dij" in Soest vele tientallen jaren lang een gezicht hebben gegeven, al blijft de heer Butzelaar nog wel een aantal taxaties verrichten, ook op verzoek van de collega-makelaars. "Een make laar heeft altijd een persoonlijke stijl, en dat moet ook", aldus de heer But zelaar in een korte terugblik op zijn loopbaan, die officieel in 1942 begon. "Maar ik ging als jongen van dertien al dikwijls met m'n vader mee naar veilingen. Mijn vader was taxateur en koopman in huizen, zeg maar "hui zenhandelaar". Pas na de oorlog heb ik overigens de officiële diploma's ge haald. Het makelaarschap was des tijds nog een vrij beroep, en bovendien was het lang niet zo ingewikkeld als het nu is. De opleiding duurde toen nog twee jaar, tegenwoordig duurt die bij de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM) al drie jaar." Ontwikkelingen De ontwikkelingen op het gebied van de bouwtechniek hebben ertoe bijge dragen dat ook aan de makelaar-in- onroerende-goederen steeds hogere eisen worden gesteld. De opleiding vertoont veel overeenkomsten met die van architecten en aannemers, en voor het diploma wordt de adspi- rant-makelaar geacht goed thuis te zijn op uiteenlopende gebieden als makelaardijleer, bouwkunde, com- municatieleer, assurantiën, privaat- en publiekrecht, economie en admini stratie. Het vooruitzicht van de welverdiende "ambtsrust" spreekt de heer Butze laar overigens best aan. "Ik kom eigenlijk nog maar nauwelijks op kan toor, en dat bevalt me best. Binnen kort ga ik met mijn vrouw, die ook altijd actief heeft meegeholpen, heer lijk op vakantie. Maar ik moet zeggen dat ik al die jaren met heel veel plezier heb gewerkt. Vol vertrouwen heeft de heer Butze laar zijn makelaarskantoor overgedra gen in de handen van Hans Majoor. Nieuwe bezems vegen schoon, en dat is de laatste maanden al goed te mer ken geweest. De omzet is behoorlijk gestegen. Wij deden het de laatste paar jaar natuurlijk toch al een beetje kalmer aan dan in het verleden", aldus de heer Butzelaar. Hans Majoor ziet met minstens even veel vertrouwen de toekomst tege moet. "Die persoonlijke stijl, die blijft wat mij betreft gehandhaafd. Ik heb niet zo de behoefte om uit groeien naar een kantoor met een man of twin tig. We werken hier met een goed team van vier mensen, met de heer Butze laar daar nog bij, zodat we van diens rijke ervaring volop kunnen blijven profiteren." Zelf zit Hans Majoor overigens al sinds 1976 "in het vak", zodat hij het klappen van de makelaars- zweep intussen door en door kent. Zowel de heer Butzelaar als Hans Ma joor benadrukken het belang van een goede samenwerking met de overige makelaars. Dat blijkt bijvoorbeeld ook uit de gezamenlijk fotopresentatie, on dergebracht in de speciaal ingerichte fotokamer in het pand aan de Middel wijkstraat, waarvoor wordt samenge werkt met zo'n 75 andere NVM-make- laars uit het gehele regio. Vrouwen Dat het makelaarschap doorgaans heel persoonlijk gericht is wordt door beide heren bevestigd. Ook de rol van de echtgenote van de makelaar mag niet worden onderschat. "Als je vrouw niet achter je staat kun je 't wel vergeten", aldus Hans Majoor. "Je bent dikwijls ook 's avonds op pad." Ook in het werk zelf speelt de echtgenote een belang rijke rol: "Vrouwen hebben meestal veel eerder in de gaten wat de smaak is vaneen klant." Huizen kopen blijkt naar beider erva ring toch voor het overgrote deel een "vrouwen-kwestie" te zijn. "De vrou wen kopen, de mannen betalen. Het klinkt nogal volgens de klassieke rol verdeling, maar in de praktijk gaat dat nog steeds op." Vrouwen, hebben ze ervaren, kijken bij het kopen van een huis vooral naar de badkamer, het sanitair, de keuken. Mannen letten dik wijls veel meer op zaken als onder houd en de financiële aspecten. Als makelaar word je ook geconfron teerd met heel persoonlijke zaken bij de klant, zoals sterfgevallen, echt scheidingen, etc. "Het gebeurt wel eens dat je zo 's avonds denkt: Wat zit ik ertussen", legt Hans Majoor uit, "maar gelukkig zijn er ook heel vreug devolle dingen, mensen die nog aan het begin staan, die een ander huis zoeken omdat ze gezinsuitbreiding krijgen, en meer van die dingen." De heer Butzelaar: "Als makelaar heb De heren Butzelaar (I.en Majoor. FotoGoos van der Wilt Zoals gebruikelijk ging in september de Volksuniversiteit Soest/Soesterberg weer opgewekt van start met haar nieuwe kursusprogramma. Inmiddels is zij daarmee al weer bijna op de helft gekomen. Tot haar grote spijt moest de V.U. in september een groot aantal mensen teleurstellen die te laat voor een kursus inschreven. Aan deze achterblijvers Na aanrijding door gereden Een inwoner van Huizen, die zondag avond zijn auto had geparkeerd aan de Koninginnelaan, ontdekte dat een tot dusver onbekende automobilist zijn wagen had aangereden. Deze werd aan de voorzijde aanzienlijk beschadigd. De Huizenaar deed aangifte bij de poli tie. Iets dergelijks overkwam een be woner van de Steenhoff straat, die zijn auto maandag j.1. had geparkeerd op de Smitshof. Bij terugkeer ontdekte hij dat het ünkervoorspatbord van zijn auto was ingedeukt. Ook hij deed aan gifte bij de politie. J Lastige fietser Een 17-jarige jongeman uit Huis ter Heide werd vorige week door de politie op de Plesmanstraat in Soesterberg staande gehouden omdat hij "met losse handen" fietste. Bovendien bleek zijn rijwiel niet in orde. Hij kreeg een waarschuwing maar stapte even zo vrolijk weer op de fiets en reed nogal uitdagend langs de politiepost in Soes terberg. Aangehouden weigerde hij zijn naam te noemendie kwam er na overbrenging naar het hoofdbureau overigens wel uit. Hij kreeg een proces-verbaal. je dikwijls een soort biechtvaders functie. Een echtpaar dat binnenkomt om een huis te kopen, moet heel wat van zichzelf prijsgeven." Dat wordt onderstreept door zijn opvolger. "Je komt als makelaar in aanraking met heel veel persoonlijke gegevens. Daar moet je wel de goede instelling voor hebben, anders kun je beter tweede hands auto's gaan verkopen. En je moet natuurlijk ook gewoon eens "nee" durven verkopen..." Hij benadrukt: "De makelaardij moet je hobby zijn, anders moet je 't gewoon niet doen. Het neemt je ontzettend in beslag." Behalve de makelaardij wil Hans Ma joor in de nabij toekomst ook een "as surantie-poot" aan het kantoor ver binden. Voor beide onderdelen be schikt hij over de benodigde diploma's. Dat betekent dat men bij Butzelaar en Majoor ook terecht kan voor alle soorten verzekeringen, niet alleen voor die betrekking hebben op een huis en alles wat daarbij komt. "Al hangt natuurlijk alles met alles samen. Kwaliteit Over de toekomst van het makelaar schap denken zowel de heer Butzelaar als zijn opvolger vrijwel gelijk. Hans Majoor: "Dé gouden tijden zijn voor bij. De zaak is wat dat betreft goed gesaneerd. In bijvoorbeeld 1978 was de situatie bepaald niet gezond, noch voor de consument, noch voor de ma kelaar. Het komt vandaag weer op de kwaliteit van de makelaar aan. Hij moet er weer hard voor werken. Belangrijk vinden beiden ook dat de makelaar altijd bereikbaar moet zijn voor een persoonlijk gesprek met zijn cliënten, al is dat ook nog zo vrijblij vend. "In een oriënterend gesprek blijkt heel dikwijls dat de grenzen voor de mensen vaak heel anders liggen dan ze zelf denken, in de meeste gevallen minder. Dan moet je mensen tegen zichzelf kunnen beschermen", aldus Hans Majoor. "We hebben ook niet voor niets een erecode: voor iedere handtekening die gezet wordt moet je kunnen instaan." Een goede klant definieert hij als "de klant die na een jaar of vijf terugkomt, die vertrouwen heeft in je oordeel. Daarom is het van groot belang dat je de mensen altijd rustig de tijd gunt om beslissingen te nemen. De overdracht in november heeft zon der ceremonieel plaatsgevonden. De reden daarvan was dan Hans Ma joor elk moment vader kon worden. De feestelijkheden zijn daarom uitge steld naar begin januari. Overigens bleek dat naderende vaderschap bij het schrijven van dit artikel inderdaad gerealiseerd, als een bemoedigend teken voor een goede toekomst. Aanstaande zondag 18 december om 14.00 uur is er weer Kinderfilmmiddag in Artishock. Natuurlijk is er weer een leuke film. Dit keer worden er teken films vertoond. In de pauze drinken we chocolade en daar krijg je taai taai of een mandarijn bij. Dat doen we in de sociëteit die hele maal in Kerstsfeer is aangekleed. Na de pauze komt er een goochelaar, hij heet Woedy Woet en die doet de meest fantastische dingen. Kortom het wordt weer een prima mid dag en we hopen dat er weer zoveel kin deren komen als vorig jaar. Als je wilt komen moet je bellen (of je vader of moe der. Dat kun je doen vanaf nu, want er kunnen maar 90 kinderen in onze zaal. Natuurlijk kun je ook langs komen op de dag zelf, maar de kans is dan groot dat het al uitverkocht is. Ons telefoonnummer is 19577 en bij geen gehoor 19037 in Soest. Tien kinderen hebben gratis toegang omdat hun ballonnen-weet je het nog van de vorige keer? - heel ver gekomen zijn. We hebben kaartjes teruggekre gen allemaal uit het oosten van ons land. De verste kwam uit Millingen en voor die mensen die in september nog niet tot een kursus konden beslui ten, biedt de V.U. nu een extra moge lijkheid: de midwinter-kursussen. Ook nu weer geldt, dat de mensen die echt zeker willen zijn van een plaatsje, zich snel moeten inschrijven, maar let wel: aanmelden alleen is niet voldoen de alleen betaling maakt de inschrij ving echt rond. Ook nu wer is de toeloop zeer groot. Twee kursussen zijn dan ook al vol: computerkunde (begint op 10 jan.) en taart-maken (vanaf 17 jan. Maar op de kursus BROODBAKKEN zijn nog een paar plaatsen open. Hier van start de ochtendkursus op maan dag 23 januari en de avondkursus op dinsdag 24 januari. Ook de kursus INDISCH-koken wordt, wegens overweldigend sukses, weer herhaald. Deze kursus start op woens dag 11 januari. Een echte primeur is de kursus CUR- RIES-MAKEN, te beginnen op maan dag 9 januari. Maar nieuw of niet, ook deze cursus loopt al weer aardig vol. Het spreekt vanzelf dat de V.U. zal pro beren om, die kursussen die nu al weer. vollopen straks in september opnieuw aan te bieden. Wilt u meer weten van het kursus programma van de V.U.? Dan bent u elke woensdagochtend welkom tussen 9.00 en 12.00 uur (behalve tijdens de schoolvakanties). Het kantooradres is: Steenhoffstraat 46 3764 BM Soest, tel. 22195. Buiten kantoortijd: mevr. G. Op- ten, tel. 03463-1310 te Soesterberg. Woensdag 14 december: 9.00 uur Damesbowling Wijkver. 10.00 uur Bewegingsleer 10.00 uur VOS-kursus 14.00 uur Kinderfilm wijkvereniging 15.00 uur Soos Veenbesstraat 19.30 uur Rijschol Los 20.00 uur Demonstratie bloemschikken Groei en Bloei Donderdag 15 december: 10.00 uur Senioren bowling 10.00 uur Volksdansen 19.30 uur Bridge 'Eemland' 19.30 uur Bridge 'Bilthoven' 20.00 uur Rijschool Ruyssenaars 20.00 uur Bowling Wijkvereniging Vrijdag 16 december: 10.00 uur Senioren Bowling 20.00 uur Bingo-avond 'De Vrije Vogels' 20.00 uur Klaverjassen Chemco 20.00 uur Klaverjassen 'Tipsi' Zondag 18 december: 10.00 uur Kersttoernooi S.B.B. 12.00 uur Kerstkoffieconcert 'The Mes- sengers' Maandag 19 december: 15.00 uur Senioren Bowling 19.30 uur Rijschool Los 19.30 uur Bowling S.B.B. Dinsdag 20 december: 19.30 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur Lezing Rozenkruisersgen. Woensdag 21 december: 9.00 uur Dames Bowling Wijkver. 10.00 uur Bewegingsleer 15.00 uur Soos Veenbesstraat 19.30 Rijschool Los 20.00 uur Kerstavond R.K. School 'De Wegwijzer' 20(00 uur Bedrijfsbowling Donderdag 22 december: 10.00 uur Volksdansen 10.00 uur Senioren Bowling 19.30 uur Bridge 'Eemland' 19.30 uur Bedrijfsbowling 20.00 uur Rijschool Ruysennaars V rijdag 23 december 10.00 uur Senioren Bowling 10.00 uur Verg. Keune 19.00 uur Jeugdbowling Wijkver. 20.00 uur Klaverjassen Wijkver. Zondag 25 december: Op le Kerstdag is De Borg gesloten. a.d. Rijn en uit Groesbeek. Hieronder de namen van de kinderen waarvan de ballon het verst kwam. Marcel van Doorn, Angelique Blokzijl, Simone van der Linden, Olaf de Bruin, Hadewig van Gelder, Ivar Schimmel! Sicco Hoving, Wietse Dijkstra, Victor Kuit en Michiel Loeber. Aanvang: 14.00 uur. Entree: 3,-.

Soester Courant | 1983 | | pagina 13