Al 1 W/% jaar Springbokken in Soest Geslaagde feestavond van autocrossteam C.T.S. Papilion - Red Stars: 81-64 Soester atleten aktief in Rotterdam en Wassenaar Junioren-competitie i.p.v. Domtrofee WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Red Stars HS3 - Dunckers HS5 (43-64) BASKETBAL Opöf 4m tf AUTOCROSS Door gladheid auto in de sloot Soester Courant, goede informatiebron voor alle Soesters! Automobilist gewond Inbraak Julianalaan BASKETBAL Kampioenschap zaalvoetbal Soest 1983 ZAALVOETBAL Jaap van den Berg snel op 15 km. SOESTER COURANT Oprichtings vergadering A.V. Pijnenburg Klaverjassen VVZ 12-12 Verlies van Badso tegen Arnhem BADMINTON B.D.C. wint van Aalsmeer HANDBAL Bas van Os eerste in Hilversumse crosswedstrijd ATLETIEK SCHAATSEN Inhaal weds tri j den Zaterdag 17 december: vvz Zondag 18 december: Damesvoetbal Basisscholieren- tournooi tafeltennis opnieuw geslaagd evenement Selby vloert USS op vaste vloerbedekking BADMINTON Rekreatie-volleybal bij Olympia VOLLEYBAL Soester Courant onder ieder Soester dakl Met slechts vijf man moest het derde herenteam het opnemen tegen Dunc kers uit Hilversum. Op basketballtech- nisch niveau waren de Soester heren zeker niet de minderen, maar Dunc kers had een enorm surplus aan lengte. In de eerste helft kon Red Stars het goed bijbenen. Ruststand 24-25. Na de hervatting ging de vermoeidheid van de Soester mannen meespelen en kon punckers al snel uitlopen: 32-43. Door de foutenlast van Red Stars konden de ilversumse heren de marge nog ver- oten tot 41-57. De laatste twee minu- :n moest Red Stars uitspelen met vier an, omdat één van de spelers met 5 ersoonlijke fouten naar de kant oest. Eindstand 43-64. Topscorer bij ed Stars was Eric van der Wielen met 27 punten. Red Stars DS1 - R'dam-Zuid DS2 58-71 Deze keer moest het Soester team aan treden tegen de dames uit Rotterdam, die in de competitie de le plaats bezet ten. Ondanks het feit dat de Soester da mes een nederlaag tegen RZ verwacht ten ging de strijd in de eerste helft vrij gelijk op. De tweede helft werd begon nen met drie punten achterstand die door de goede 1-3-1 aanval snel werd omgezet in een voorsprong die tot hal verwege de tweede helft duurde. Toen de dames van RZ echter zone gingen spelen werd er door de Rode Sterren weinig meer gescoord, wat jammerge- noeg toch nog een nederlaag beteken de. Red Stars MB1 - Crackerjacks MB1 27-13 In een sterk gespeelde wedstrijd heeft het meisjes-kadetten-team ruim ge wonnen van Crackerjacks uit Amers foort. Door een betere konditie en een felle man-to-man verdediging werd een 26-8 ruststand bereikt. Ook in de 2e helft werd deze inzet en taktiek doorgezet wat leidde tot een eindstand van 27-13. Red Stars MCI - Stoepie Shooters MCl 30-61 De wedstrijd verliep bijzonder spor tief, desondanks liepen toch 2 speel sters een blauw oog op. De Soester meisjes stonden al snel achter en de ruststand was dan ook 14-28. Ook in de tweede helft was Stoepie Shooters uit Spakenburg de sterkste en kon Red Stars de achterstand niet meer inhalen. Stoepie Shooters won de wedstrijd met 30-61. Top Stars JB1 - Red Stars JB143-108 De jongens-kadetten van Red Stars speelden een wedstrijd in Baarn. Door het gemis van enkele spelers maakten 2 spelers hun debuut in het kadetten- team. In het begin hadden de Soester- jongens nog wat problemen, maar al snel namen ze een voorsprong, door veel intercepts vanuit een zone-press. Na een ruststand van 25-46 werd er in de 2e helft nog eens flink op los ge scoord en werd de eindstand 43-108. Een prima overwinning van Red Stars Bij alle propaganda door overheid en particulieren voor meer lichamelijke beweging - al dan niet uit politieke ol commerciële motieven - wordt er wel eens aan voorbij gegaan, dat er al héél lang (ruim 100 jaar!) door speciale verenigingen op dit gebied tal van acti viteiten worden ontplooid. In Soest bijvoorbeeld door de Gymnas tiekvereniging "De Springbokken," 17 mei 1971 opgericht na fusie van de neu trale "Soester Turnclub" (pionierend sinds 1928) met het R.K. "Crescendo" (sinds 1932) en het Christelijke "Olym- pia" (sinds 1932, van ouds "Fraterni- tas"). Omdat aldus de pluriformiteit werd ge diend en het algemene karakter van de club werd onderstreept, groeide zij uit tot de grootste gymnastiekvereniging ter plaatse en kon het lesrooster uitge breid worden samengesteld, zodat het elek-wat-wils biedt en iedereen op elk gewenst moment er aan kan beginnen. De lessen en oefenstof worden telkens bijgesteld en aangepast, als daaraan behoefte bestaat. Nieuwe ontwikke lingen op het terrein van de lichame lijke oefening worden door het bestuur nauwlettend gevolgd en - waar mogelijk - toegepast. Het speelt niet al- lefen én alert in op rages als Aerobic - dancing. Jazz-gymnastiek en»-derge lijke, maar ook op de. vraag naar spor tieve recreatie in vrijheid of gebonden heid, voor jong en oud, voor alle leeftij den, ongeacht de lichamelijke gesteld heid en talenten. Er zijn zelfs lessen voor ex-hartpatiehten. Sportieve re validatie En dat alles uiteraard onder bevoegde leiding in de best denkbare omstan digheden. Met en zonder toestellen. Met en zonder "levende" pianobegelei ding (Ritmische-gymnastiek) of met mechanische muzikale ondersteuning (aerobic en jazz). Kortom, gymnas tiek in de breedste zin van het woord. Welke oefeningen of methoden ook worden gevolgd, houding en conditie worden er altijd door verbeterd, het geen later te pas komt als men andere bewegingsvormen gaat beoefenen. Het is de basis voor alle sporten, inclusief specifieke ski-gym, show-dance, trai ning voor atletiek, tennis, voetbal, ja zelfs motorcrossen "De Springbokken" werken zo als springplank naar prestatiesporten. Het lidmaatschap is dan ook gebaseerd op een uiterst billijke halfjaarcontributie, om zoveel mogelijk mensen in be weging te houdenOp het verenigings kantoor, gevestigd in gebouw "Elthe- to" te Soest-Zuid, weet men er alles van. Zo'n vereniging is het waard om ge steund te worden, al was het alleen maar omdat ruim een halve eeuw haar bestaansrecht in Soest is bewezen en zij al die tijd trouw heeft meegeholpen om het exploitatie-tekort van de ge meentelijke sportaccommodaties te drukken. Een bijzonder en een alge meen belang, een wederzijds belang! Een persoonlijk belang ook. Van links naar rechts staande: Fred Hesterman, Herman Jonkhind, Thomas Schuurman, Jochem Groenendaal, Wessel Brons, Roel Donkersteeg, Piet Aurik. Zittend: Gerda Schuurman, Francis Hesterman, Linda Akkerman, Arie Buur man, John Jager, Herrijk Hop, Teus Gijsen. Vrijdagavond j.1. hield C.T.S. haar jaarlijkse feestavond met tevens de prijsuitreiking van het seizoen 1983. Er was een grote opkomst. De muziek werd verzorgd door het combo Ton Steenbeek. Om half negen werd ie dereen door voorzitter Nico Hogenberg van harte welkom. Tussentijds werden loten verkocht voor de loterij. Hier na kwam de prijsuitreiking. Iedereen werd stil toen de bekers te voorschijn kwamen. Het waren er meer dan de voorafgaande jaren, omdat er een damesklasse bijgekomen was. De be kers voor de rijders en rijdsters waren aangeboden door Loonbedrijf E. Schuurman uit Abcoude. De wisselbe ker voor de dames kwam van trans portbedrijf G. J, Kroon uit Hilversum en De Rank in Soest, waar het feest ge vierd werd, had de wisselbeker spe cials en de beker voor de grootste peen- vogel aangeboden. Eerst werden de bekers van de dames uitgereikt aan Linda Akkerman die eerste werd, Gerda Schuurman twee de, Francis Hesterman derde. De win naar in de 1300 cc klasse was T. Gijzen, tweede werd P. Aurik, en derde H. Jonkhind. Ook bij de special-klasse wa ren er bekers te verdelen. De grootste (eerste) werd in de wacht gesleept door J. Jager, 2e werd H. Hop, 3e R. Donkersteeg, 4e W. Brons, 5e Th. Schuurman, 6e J. Groenendaal, 7e A. Buurman en 8e F. Hesterman. Ook de heer G. J. Kroon kreeg een aan denken voor het vele werk dat hij C.T.S. had gedaan. Het was een zeer geslaagde avond. In de maand fe- buari geeft C.T.S. een bingoavond en ook dan hoopt men op een grote op komst. 24 Maart '84 zal de eerste com petitiecross verreden worden. C.T.S. hoopt dan een eigen baan te hebben. Een 18-jarige inwoner van Soest, die zaterdagavond over de Wieksloterweg reed, raakte door de gladheid de macht over het stuur kwijt en belandde met zijn auto in de sloot. Een 23-jarige automobilist uit Amers foort, die in de nacht van zaterdag op zondag over de Soesterbergsestraat reed, kwam ter hoogte van de "Dui zend Dennen" in een slip en botste aan de andere kant van de weg tegen een boom. De auto werd daarbij zwaar be schadigd. In Zonnegloren werd de man aan enige hoofdverwondingen behan deld, waarna hij weer naar huis kon. Een bewoner van de Julianalaan deed bij de politie aangifte van de diefstal van een videorecorder en een aantal gouden sieraden, nadat in zijn woning was ingebroken. De dader kwam het huis binnen door het forceren van de achterdeur. Foto: Goos van der Wilt De Soester derby heeft niet datge ne opgeleverd -wat basketbal tot zo'n mooie sport kan maken. In een bomvol le spelzaal De Bunt was het Soester Pa- pillon naar verwachting het be tere team. Het heeft door de over winning op plaatsgenoot Red Stars de koppositie alleen maar verstevigd en staat nu in de heren le klas met nog één wedstrijd te spelen voor de winterstop ongeslagen bovenaan. De wedstrijd, afgelopen zondagavond, begon wat nerveus. De eerste rebound was voor Papillon, maar na vijf minu ten spelen was de stand toch nog slechts 6-6, door te veel gemiste kansen aan Papillon-zijde. Daarna kreeg het team van trainer Louis Schuyt meer vat op het spel en kon het zijn eigen rit me terugvinden, hetgeen resulteerde na twaalf speelminuten in een 24-8 voorsprong. Jammer was het dat Red Stars steeds geïrriteerder ging spelen, waardoor de wedstrijd als schouwspel steeds minder werd. Bij de rust leidden de 'groenen' verdiend met 38-23. In de tweede helft bleven de Papillon- spelers de wedstrijd bepalen. Door de vechtlust van de Red Stars-heren kon den dezen nog enigszins bijblijven, maar teveel opmerkingen door de Red Stars-coach aan het adres van de niet bijster sterk leidende scheidsrechter, leverden weer Papilion-voordeel op. Vrij gemakkelijk stevende Papilion zo op de overwinning af. Nu werd het een verdiende 81-64 zege. Hierdoor is de stand in de heren le klasse als volgt geworden Heren le klas 1. Papillon 1 10-20 2. Keizer Otto i 8-14 3. Bourgondië 1 9-14 Sparta 1 10-14 5. Quidam 1 11-14 6. Dunckers 2 10-10 7. Red Stars 1 11-10 8. Quidam 2 10-8 Een van de talrijke onderschepte aan vallen van Red Stars op de Papillon- basket. 9. Crackerjacks l 10-8 10. Green Giants 1 10-4 11. Irene 1 11-4 12. Red Stars 2 10-0 Papillon JA1 - Eem'78 JA1:61-68 De Papillon-jongens-junioren moesten tegen het sterke Eem'78 aantreden, dat in de beginperiode een licht overwicht had. Toch konden de Papillon- jongens uitstekend bijblijven, hetgeen resulteerde in een ruststand van 33-35. In een slordige fase in de twaalfde mi nuut van de tweede helft, toen de stand nog 49-50 was, kostte het het Papillon jongens-team de wedstrijd. Binnen drie minuten werd het 60-49 in Eem- voordeel en ondanks een felle laatste press, bleef de winst in de handen van de Eemnes jongens:61-68. Persoonlijke sco^e: Bart Jasperse 24; Pim van den Dijssel 16; Ernst Smink 6; Daan Blok; Ron Vlaswinkel 4; Bart Kok 6 en Vin cent Klarenbeek 2 punten. Overige uitslagen Papillon 2 - Quidam 4 (heren) 61-37 Papillon 1 - Eem'781 (dames) 29-47 Papillon MA1 - Dunckers MA1 (meis jes 34-20 Laatste wedstrijden komend weekein de voor de winterstop Nog slechts één speelweekeind rest Pa pillon in het jaar 1983. Dan hebben de teams met de Kerst en Oud en Nieuw voor de boeg enkele weken rust. Het eerste herenteam gaat komende zater dag naar Leusden om daar te spelen te gen Green Giants. Dit team was samen met Papillon gepromoveerd naar de heren le klas, doch presteert momen teel niet bijster sterk. Verwacht wordt dan ook dat de Papillon-heren de volle winst mee naar Soeét zullen nemen. Deze ontmoeting wordt gespeeld om acht uur zaterdagavond in spelzaal Groenhouten te Leusden. Daarna, om kwart over negen, spelen de Papillon- reserves tegen de reserves van Green Giants. Ook hier is een Soester over winning te verwachten. Alle overige teams zijn vrij. Donderdag 22 december 1983 zal sport hal Beukendal in het teken staan van het zaalvoetbal. Dan zullen zeven Soes ter zaalvoetbalverenigingen strijden om het zaalvoetbalkampioenschap van Soest. De deelnemende verenigin gen zijn; D.V.S.-Soest, Luchtmacht, M.C.Soesterberg, O.T.S. en Soester- berg uit Soesterberg en beide zaalvoet balverenigingen uit Soest, E.S.S.-Brou- wer en De Munt. De wedstrijden zullen geleid worden door Soester scheidsrechters de heren A.H. van dé Berg, H.W. Doreleijers en H.L. Karters. De openingswedstrijd begint om 18.00 uur en de laatste wed strijd is afgelopen om 23.55 uur. Een fraaie wisselbeker is de inzet van het tournooi en verder en le, 2e, en 3e prijs voor de resp. eerste, tweede en derde plaatsen. De wisselbeker moest ook een naam heben. De heer P. Hoogendoorn van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport van de gemeente Soest is beden ker van dit evenement dus dacht de organisatie "de P. Hoogendoorn Tro fee", maar de heer Hoogendoorn (be scheiden als hij is) dacht hier anders over en zag liever zijn naam niet op de wisselbeker. Omdat alles die avond toch een typisch Soester aangelegen heid moet worden, werd de naam van de wisselbeker "De Soester Knollen Trofee". Tot slot zal loco-burgemees ter en wethouder van sportzaken drs. G.A.W.G.A. Plomp de wisselbeker uit reiken aan het beste zaalvoetbalteam van Soest. Een dag na de uitreiking van de Soester Runnerscup zijn de eerste prestaties voor het nieuwe klassement alweer geleverd. Tijdens een 15 km,-- wedstrijd in Rotterdam is door een aantal atleten uit Soest goed gepres teerd. Liefst vijf van de zes lange af standslopers realiseerden een persoon lijk record op deze afstand. Jaap van den Berg kwam als eerste Soester binnen in een tijd van 50.06 min. Een zeer goede prestatie, gezien de tijd van het jaar. Ook Joop van Leijenhorst liep een sterke wedstrijd. Hij verbeterde zijn persoonlijk record met één seconde en kwam na 50.32 min. door de finish. Rob de Haas kon ook nog net zijn beste tijd aanscherpen: 51.47 min. een verbetering met vier secon den. Hij finishte met deze tijd als 7e ve teraan, waardoor hij deze keer eens net buiten de prijzen viel. Stayer Harry van Brummelen liep 38 sec. sneller dan hij ooit eexuei ueeu en zette 52.06 min. op de klokken. Erik Bos was dé grote verrassing deze dag: Hij liep zijn eerste 15 km. wedstrijd in een tijd die er zijn mag: 52.32 min. Henk Schaak tenslotte realiseerde een tijd van 55.03 min in diezelfde race. J.1. zondag werd voor de 7e maal in successie de internationale Duindigt- cross in Wassenar afgewerkt. Tussen het sterke internationale gezelschap was ook een delegatie van de Soester lange afstandsgroep aanwezig. Bij de dames snelde Karin de Nijs naar een goede 8e plaats tijdens deze 3 km. lange cross. De heren moesten over het nogal mod derige parcours 8 km afleggen. Eef van den Brink gaf voor het eerst na een jaar weer eens acte de présence in een cross en finishte als 56e na 29.48 min. Ruim drie minuten hierna kwam René van Zee als 130e door de finish in 32.55 min. Redaktie-adres: Van Weedestraat 47A telefoon 14152 Privé: A. C. Post JohPoststraat 352 telefoon 21297 De officiële oprichtingsvergadering van de Atletiekvereniging Pijnenburg vindt woensdagavond 21 december plaats. In het clubgebouw van de voet balvereniging S.O.Soest wordt die avond om 20.00 uur precies een geza- melijke ledenvergadering gehouden, waarbij de uittreding van de sectie at letiek uit de Sport Organisatie Soest (dus S.O.Soest) aan de orde komt. Daar het vereiste aantal leden - de helft plus één - zeer waarschijnlijk niet aanwezig zal zijn, zal de vergadering direkt geschorst worden, waarna om kwart over acht de nieuwe vergadering aanvangt. Om half negen gaat de atle- tieksectiè de vergadering voortzetten in de vorm van een eigen vergadering. Hierbij komen de nieuwe verenigings statuten aan de orde. De concept-sta tuten van de atletiekvereniging liggen vanaf heden ter inzage bij de bestuurs leden van de atletieksectie. 1. Hr. J. Poot 5406 2. Hr. G. Stolwijk sr. 5146 3. Mevr. v.d. Broek 5056 4. Yppie Huisman 5049 5. Jan de Bree 4989 6. Elsje Stolwijk 4972 7. Hr. Huyting 4965 8. Jantje Versloot 4899 9. Percy Overhand 4856 10. Nelleke Burgman 4735 Troostprijs, ex Ben Burgman. Jolanda van Riet. Aanwezig 44 personen. Het eerste badmintonteam van Badso uit Soesterberg kon het gisteren net niet redden tegen Arnhem. Alle single partijen gingen verloren. De heren Roy v. Gestel en Rob Stomp verloren met resp. 15-6, 15-10 en 15-7, 15-12. Ook de dames Claudine Schüssler en Leonie Welting gingen met duidelijke cijfers de mist in: ll-l, 11-1 en 11-2,11-8. Na de hopeloos ogende 4-0 achterstand veerde Badso in de dubbelpartijen toch weer overeind. Leonie Welting en Rob Stomp speelden als tactische zet de le mixed en wonnen in 3 sets15-6,10-15 en 9-15. Claudine Schüssler en Roy v. Ges tel hadden 2 sets nodig: 2-15 en 12-15. Ook de Herendubbel werd door Roy v. Gestel gewonnen (13-18, 12-15), zodat er zelfs nog hoop kwam op een gelijk spel. Helaas konden Leonie en Claudine het niet redden tegen de sterke Arnhem -- dames (15-6, 15-4) zodat de wedstrijd met 5-3 verloren ging. Uitslagen senioren Arnhem 5 - Badso 1 5-3 Badso 2 - Reehorst 3 5-3 Doto l - Badso 3 3-5 Eemnes 1 - Badso 4 5-3 Badso 6 - Flevomeppers 3-5 Badso 5 en 7 hadden vrij. Jeugd: Avanti 1 - Badso 1 0-8 Badso 2 - Eemnes 1 1-7 Loosdrecht 2 - Badso 3 7-1 4 - Libra 2 7-1 Afgelopen zondag speelden de heren- junioren van B.D.C. tegen landskam pioen Aalsmeer. Na een spannende wedstrijd won B.D.C. met ïi-io. In de eerste helft kwamen beide ploe gen moeilijk tot scoren. Na ongeveer 7 minuten scoorde Aalsmeer vanuit een penalty 0-1, maar Arjan Roest wist snel daarop de gelijkmaker te scoren. Na dat Aalsmeer 1-2 had gemaakt, brach ten Arjan Roest en John Smeeing B.D.C. op een 3-2 voorsprong. De rust brak aan met een 3-4 achterstand. Na rust startte B.D.C. heel goed. Via doelpunten van Arjan Roest, Richard v.d. Hoef en Marcel Bouwmans liep B.D.C, uit naar 6-4. Aalsmeer wist terug te komen tot 6-5, maar door twee doelpunten van Arjan Roest werd het 8- 5. Bij een stand van 8-6 miste Aalsmeer een penalty bij de goed keepende Ger- rit Stavast, terwijl Richard van de Hoef wél een penalty wist te verzil veren. Na nog een doelpunt van Ri chard van de Hoéf en één van Arjan Roest liep B.D.C. uit tot 11-8. In de slotfase kwam Aalsmeer nog terug tot 11-10. Dit was ook de eind stand van de wedstrijd. Aanstaande zondag moet B.D.C. naar de koploper C.S.V. C.S.V. is nog on geslagen en B.D.C. volgt op twee pun ten achterstand. Jeugdatleten van de Atletiekvereni ging Pijnenburg hebben zaterdag tij dens de 2e wedstrijd van de crosscom petitie laten zien dat de nieuwe naam van de vereniging meteen goed bekend is geraakt. Door een aantal goede uit slagen in de door G.A.C. Hilversum op de Hilversumse heide georganiseerde wedstrijd weet men nu wie de A.V. Pij nenburg is. Zo liet Bas van Os bij de jongens B dui delijk zien dat hij de sterkste was, door met zeer grote voorsprong te zegevie ren. Ook Leo van Tuyl en Dennis Essel- man kwamen in deze klasse goed naar voren. Bij de pupillen jongens A werd Egbert Jan Schutte tweede. Goed was ook de 4e plaats van Angelo van Leijen horst bij de jongens C te noemen. Dit gold eveneens voor de 4e plaatsen van Selma Simonis bij de meisjes pupillen B, van Sylvia van Oostrum bij de meis jes pupillen A en Onno Foekens bij de jongens pupillen B. De Soester uitslagen waren: Jongens B: bas van Os le, Leo van Thuyl 6e en Dennis Esselman 7e; Meisjes B: Ma- rion v.d. Broek 9e, Marleen v.d. Groep 11e en Petra Burger 16ejongens CAn gelo van Leijenhorst 4e, Arnold Vonk 7e, Erik Jan Ransdorp 10e, Christiaan Vonk 20e, Ewout Verwer 27e, Paul Schlebaum 29e en Nedja Ensdorf 35e meisjes C: Angelique van Oostrum 7e, Esther v.d. Bolt 10e en Prenella Radë- maker 11e; jongens D: Jan Jaap van Beest 7e, Bart Westerbeek 17e, David Brouwer 24e, Maurits Jansen 25e en Wayne Leys 32e; meisjes D: Nyree Ra demaker 8e, Mirella Eken 14e, Pytia Brouwer 21e en Milou Scholten 22e; jongens pupillen AEgbet Jan Schutte 2e, Brit Gijtenbeek 5e, Ivar Smits 11e, Remco Braspenning 12e, Marcerl de Bruin 13e, Martin Erhol 14e, Sjoerd Ammerlaan 18e en Martin Balvers 40e jongens pupillen B: Onno Foekens 4e, Wim Streeter 5e, Frans v.d. Berg 8e, Justing Wuring 9e, Arne Maijoor 12e, Roland van Straten 15e en, Gijs Am merlaan 16e; meisjes pupillen A: Yvet- te Haring 7e en Sylvia van Oostrum 4e en meisjes pupillen B: Selma Simonis 4e. Doordat de wedstrijden om de Dom trofee in Utrecht waren afgelast, werd een juniorencompetitie van de baan Utrecht georganiseerd. Van de grote verenigingen mochten 6 rijders inge schreven worden, waaronder ook schaatsvereniging Eemland. De kleine verenigingen kwamen uit met elk 4 rijders. Janneke Leber reed de 500 mtr. in 62.0 sec. en de 1500 mtr. eindigde voor haar in 3.19.5 min. Deze laatste afstand reed zij tegen oude kemploeglid Ina Steen- brugge. Jolanda Los reeds op beide afstanden respektievelijk 52.8 sec. en 2.56.9 min. Henk Hagen reed een persoonlijk re- kord op de 500 mtr. in 50.7 sec., terwijl de 1500 mtr. voor hem ging in 2.42.8 min. Edwin v.d. Heyden noteerde op de 500 mtr. 50.7 sec. Na een val op de 1500 mtr. kwam hij tot een tijd van 2.52.6 min. Voor Andrè Bosboom betekende 48.1 sec. op de 500 mtr. een persoonlijk re- kord. De 1500 mtr. ging in 2.35.3 min. Igor Zweers reed op beide afstanden een persoonlijk rekord nl. 44.9 sec. en 2.22.5 min. Selectie voor Ned. Kampioenschap Afgelopen zondagavond werden in Haarlem selektiewedstrijden ver reden voor deelname aan het Ned. kampioenschap. Voor Eemland deed daar aan mee Hans Kaats. De 500 mtr. ging voor hem in 40.8 sec.dat beteken de een 3e plaats. Op de 5000 mtr. reed hij een persoonlijk rekord van 7.43.7 min., wat ook een 3e plaats opleverde. Door deze goede klassering is hij haast wel zeker van een plaats bij de Ned. kampioenschap. A.s. zondag moet hij in Utrecht nog een 500- en 5000 mtr. rijden. Senioren Afgelopen vrijdag werden er onder slechte weersomstandigheden se niorenwedstrijden verreden. Er wer den desondanks veel rekords verbroken. Bert v.d. Weerd reed de 500 mtr. in 42.1 sec., een persoonlijk rekord, en de 1000 mtr. in 1.25.1 min., wederom een persoonlijk rekord. Fred v. Tol kwam na een val op de 500 mtr. tot een tijd van 65.9 sec., ter wijl hij eveneens een persoonlijk re kord op de 1000 mtr. in 1.36.7 min no teerde. Marcel v. Hornsveld noteerde op beide afstanden ook een persoonlijk rekord nl. de 500 mtr. in 45.4 sec. en de 1000 mtr. in 1.31.5 min. Junioren Afgelopen zondag werden er junioren wedstrijden verreden. Edwin Groeneveld reed de 500 mtr. in 51.2 sec. en de 1500 mtr. in 2.46.5 min. Jan van Maanen behaalde twee per soonlijke rekords, nl., de 500 mtr. in 50.3 sec. en de 1000 mtr. in 1.46.2 min. Op deze beide afstanden voor Talitha Born ook twee persoonlijke rekords nl. 52.7 sec. en 1.48.4 min. Petra Olthof kwam op de 500 mtr. tot 55.9 sec. en met een persoonlijk rekord op de 1000 mtr. tot 1.52.2 min. Miriam v.d. Dijssel reed op de 500 mtr. een persoonlijk rekord van 72.4 sec. en kwam op de 1000 mtr. tot een tijd van 2.32.5 min. Esther Reyerse noteerde op de 500 mtr. 66.9 sec. en op de 1000 mtr. ook een per soonlijk rekord in 2.17.5 min. 12.00 uur Altius 5 - VVZ 4 12.00 uur VVZ 5 - Altius 6 14.30 uur Veensche Boys 6 - VVZ 6 12.00 uur VVZ 7 - EFC 6 SEC 14.30 uurTOV-SEC 12.00 uur SEC 2 - FC Horst 3 12.00 uur BVC 2 - SEC 3 HEES 12.00 uur Hees 4 - CJVV 6 12.00 uur EFC 5 - Hees 5 SOESTERBERG 12.00 uur Soesterberg 2 - SVL 3 14.30 uur DOVO 11 - Soesterberg 3 S.O.SOEST 14.30 uur Soest - Vreeswijk 11.30 uur Nederhorst 3 - Soest 6 14.30 uur Soest 7 - Hoogland 7 14.30 uur Quick 8 - Soest 8 14.30 uur Soest 9 - 't Gooi 7 9.30 uur Soest 10 - Delta 5 12.00 uur Stator 8 - Soest 12 11.30 uur SDO 9 - Soest 13 12.00 uur Soest 14 - Soest 15 SEC 14.30 uur 's Graveland - SEC 11.00 uur Amsvorde 3 - SEC 3 11.30 uur SEC 4 - Soesterberg 3 11.00 uur SEC 5 - Roda 5 11.00 uur SEC 6 - Hoogland 9 SOESTERBERG 11.30uur Soesterberg2 - Actif 3; 11.30 uur SEC 4 - Soesterberg 3 12.00 uur Oranje Wit 2 - Soesterberg 4 14.30 uur Saestum 8 - Soesterberg 5 Zondag 18 december: 10.00 uur SIOS - Soest 9.30 uur Soest 2 - Vreeswijk 3 Het afgelopen zaterdag 10 december door de vereniging Shot georganiseer de basisscholentournooi tafeltennis mag wederom een sukses worden ge noemd. Hoewel het aantal deelnemen de teams wat lager was dan voorgaan de jaren werd het een sfeervol gebeu ren, waarin door alle deelnemers en deelneemsters met vee) inzet en en thousiasme werd gespeeld. In deze reeds voor de 6e keer in suc cessie verspeelde Soester voorronde van het Nederlands Basisscholieren- tournooi tafeltennis ging het om twee plaatsen in de regionale Gooise ronde. Na een zeer spannende strijd werd de le plaats uiteindelijk veroverd door het le team van de St. Ludgerusschool, bestaande uit Erik Jan van de Hengel, Letty Roest, Bastiaan Hilhorst en Bart Paalman. De nummer 1 van vorig jaar, het le team van de KBS Soestdijk, eindigde dit keer als 2e en wist zich dus ook voor de regionale ronde te plaatsen. Dit team bestond uit Bas Schimmel, Bart Aarts, Orjan Kers en Reni Bouwer. Vlak daarachter werd het 2e team van de St. Ludgerusschool 3e, waren plaats 4 en 5 voor de teams 2 en 3 van de KBS Soestdijk en eindigden de teams 1 en 2 van de Rinke Tolmanschool als 6e en 7e. Gezien het hoge niveau waarop er dit jaar werd getafeltennist mag verwacht worden dat de Soester vertegenwoor digers hoge ogen zullen gooien bij de regionale Gooise ronde. In deze ronde wordt bepaald welke Gooise scholen afgevaardigd worden naar de landelijke eindronde in Culemborg. Selby 1 was dit weekend te gast bij de Utrechtse studenten, die op vaste vloer bedekking spelen in een opblaashal. Deze twee omstandigheden maakten het de Selbyspelers moeilijker dan de tegenstanders. De eerste en sterk ste heer van USS, die na een weken lange blessure het racket weer han teerde, bracht Paul van Ginke slechts zelden in moeilijkheden. Henk van Woerkom trof nog minder tegenstand zoals uit de 0-15 en 3-15 uitslag blijkt. Probleemloze winst ook voor Mirjam Hilgers, die het winnen bijna vanzelf sprekend begint te vinden. Cor Schuyt bleef in de winning mood niet achter en zorgde voor een gedegen 0-4 tussen stand. Henk van Woerkom en Mirjam Hilgers wonnen het eerste gemengd dubbelspel royaal. Waarom daarna het tweede gemengd dubbelspel en het heren dub belspel verloren ging is een raadsel. Gelukkig maakte het Soester dames- dubbel duidelijk wie er tenslotte echt de sterksten waren. Uitslagen Senioren USS 5 - Selby 1 2-6 Selby 3 - Inside 3 7-1 ABCA 7 - Selby 4 8-0 KBVA 7 - Selby 5 6-2 Selby 6 - DSS 3 5-3 Selby 7 - Leusden 7 2-6 Junioren Maarn 2 - Selby 2 0-8 Eemnes 2 - Selby 2 2-6 Selby 3 - Hoogland 3 3-5 Vale Ouwe 6 - Selby 4 0-8 Selby 5 - KBVA 3 1-7 Selby 6 -t Gein 8 6-2 Een dag van arbeid, thuis op het werk, brengt als we eerlijk zijn weinig li chaamsbeweging met zich mee. De avond ingaande kunnen we kiezen uit vele alternatieven; lekker lui voor de buis; krant lezen; cursus volgen, etc. Vaak wordt als alternatief de lichaamsbeweging vergeten! Wat is de oorzaak voor dit zeer belangrijke on derdeel? Is de drempel van jaren "niets" doen naar sport te groot, uit angst dat er ineens teveel van ons lichaaam wordt gevergd? Juist dan is rekreatie-volleybal een goeie start! Anderhalf uur per week lichaamsbeweging en ontspanning ge combineerd is uniek. Elke maandag avond vanaf 20.45 uur trainen en spelen we met een aantal heren- en dames-re- kreanten in de Kardinaal Alfrink Mavo. Deze vorm van rekreatenvolley- bal bevalt hun allen uitstekend. Bij de dames is het enthousiasme en aantal altijd groot geweest, en bij de heren is het enthousiasme er ook, maar het aantal wil zich niet vermeerderen. De heren-rekreanten vragen zich af waar de rest van het herenvolk uit Soest ver toeft. Kom heren, wordt aktief en neem de stap om rekreatie-volleybal te beoe fenen! Olympia ziet jullie graag op maandag om 20.45 uur in de Kardinaal Alfrink Mavo verschijnen. Nog vra gen? bel dan even mevrouw de Pijper, tel.15852.

Soester Courant | 1983 | | pagina 19