Programma I Geslaagde tentoonstelling P.V. de Vriendschap Gezelligheidsdag van landelijke rijvereniging in Paardensportcentrum Soest B.D.C. WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 23 Tweemaal winst, driemaal gelijk bij SVV VOLLEYBAL Spannende strijd bij de Soester Schaak club SCHAKEN E.K.V.A. 1 - Eemvogels 1 10-4 KORFBAL RUITERSPORT Soesters betrokken bij uniek sport- initiatief Klubtentoonstelling P.V. 'De Zwaluw' Heren Olympia blijven winnen VOLLEYBAL Sporthal Beukendal Sportzaal De Borg Sportzaal De Bunt E.S.S.-Brouwer bekert ronde verder ZAALVOETBAL Duinkikkers recreatief WATERPOLO »©>©St. Ó&UQÓ KETTING FORMULIEREN Zaalprogramma 3e divisie dames Vollkei 2 - SW 2 0-3 De dames hebben afgelopen zaterdag een goede wedstrijd gespeeld. In de eerste set was er een goede stop en een goede aanval. Daarentegen lukte er bij Vollkei niets, men had zelfs moeite met de serve. De tweede set gaf een gelijk beeld als de eerste, alleen in het mid den van de set liet SW het er een beetje bij zitten. Vollkei kon bijkomen tot 8-12, maar het was toch SVV dat de set kon uitmaken met 9-15. De eenheid die er in de voorgaande sets heerste was in de derde set vol ledig weg. Vollkei kon uitlopen tot 11- 5. Toch kon SW deze laatste set ook winnen met 12-15. 2e klasse dames SW 5 Unicornus 2-2 Van beide kanten werd er in deze wed strijd hard geknokt. Unicornus stond bovenaan de ranglijst met 9 punten meer dan SVV. In het spel kwam dit niet zo tot uiting. Unicornus had wel veel ballen in het achterveld, iets waar SVV niet zo attent op was in het begin. In de loop van het spel werd dit beter. Er werd heel at tent gespeeld, de pass lag prima en de eigen aanval kwam er prima uit. De seststanden waren: 15-8,11-15,15-11, 8-15. 2e klasse dames SW 6 - Almere Haven 2-2 Een wedstrijd waarin SW in de eerste twee sets via zeer attent netspel en verrassend geslagen tweede ballen Al- mére Haven hun spel oplegde. In de derde set werd er wat gekwak keld met de pass, waardoor er wat minder nauwkeurig en verkrampt werd gespeeld. Dit spelbeeld zette zich in de vierde set voort, maar gaande weg de set kwam SW weer in haar spel. De eindspurt begon toch iets te laat, de vierde set was voor Almere. Set standen 15-12,15-3, 6-15,13-15. 3e klasse dames SH '71 - SW 7 2-2 De dames gingen met slechts 6 speel sters naar Hooglanderveen waar men moest aantreden tegen het tweede team van SH '71. Dat dit een moeilijke wed strijd zou worden wist men al van te voren. SH '71 stond met slechts 2 pun ten voorsprong op de derde plaats van de ranglijst. In de wedstrijd bleek dui delijk dat de teams goed aan elkaar gewaagd waren. Er werd prima volley bal gespeeld met goede en soms zeer harde aanvallen. Dat de wedstrijd ge ëindigd is in een gelijkspel is jammer maar wel verdiend. De setstanden wa ren 11-15,15-8,10-15,15-10. 3e klasse dames Vollkei 10 - SVV 8 1-3 Eindelijk een overwinning voor de da mes van SW, wat na vele gelijke spe len ook hard nodig was. De pass lag in de hele wedstrijd goed. Door die goede pass waren de spelver- deelsters goed op dreef en kon er goed en veel aangevallen worden. De set standen waren 2-15,17-15, 8-15,11-15. Wedstrijdprogramma voor de komende week Woensdag 14 december Dames: 20.00 uur Limvio - SW 5, Baarn 21.15 uur Limvio 4 - SW 9, Baarn Meisjes: 18.45 uur BG&SV Al - SW Al, Baarn Donderdag 15 december Dames 20.00 uur SW 3 - Harderwijk, Beuken dal. 20.00 uur SW 4 - Olympia S2, Beukendal 20.15 uur SW 8 - Vollkei 8, Beukendal 21.30 uur SW 7 - Vollkei 11, Beükendal. Meisjes: 19.00 uur SVV A2 - Keizer Otto A2, Beu kendal. Vrijdag 16 december Dames 20.15 uur Nederhorst - SVV, Nederhorst Jongens 19.00 uur Spokers Al - SW Al, Hilversum Zaterdag 17 december Heren: 14.30 uur Unicornus - SVV 2, Hooglan derveen. 16.30 uur Huizen 3 - SVV 3, Huizen 17.30 uur SVV 1 - V&S 2, De Bunt. Meisjes: 09.00 uur SVV BI - Leos Bl, Beukendal. 11.00 uur SVV B2 - Leos B4, Beukendal. Foto: Goos van der Wilt Toen het eerste tiental van de Soester Schaakclub vorig seizoen in de voor laatste wedstrijd tegen UCS speelde rustte op de schouders van de jeugdige Ivar Chavannes de zware taak "Soest" in de race te houden voor het kam pioenschap. Bij een 5-4 voorsprong moest hij proberen zijn afgebroken stelling remise te houden. In die opzet slaagde de invaller aan het tiende bord volledig. Nu bijna driekwart jaar later moet de partij van de inmiddels vaste tientalspeler Chavannes weer de door slag gaan geven. Althans, daar ziet het wel naar uit. Soest kijkt "momenteel in de wedstrijd tegen de eerste klas vertegenwoor digers van HSG uit Hilversum tegen een 5-3 achterstand aan. De partijen van kopman Vegter en Chavannes zijn afgebroken. Die van eerstgenoemde lijkt met twee gezonde pionnen méér gewonnen voor "Soest". De stelling van Chavannes is problematischer. De Soester staat weliswaar een pion vóór maar of dat voldoende zal blijken te zijn voor de volle winst zal morgen avond (donderdag) moeten blijken als deze hangpartij in Hilversum zal wor den uitgespeeld. Mocht het Chavannes niet lukken meer dan een remise uit het vuur te slepen (in dat geval verliest Soest met een aan zekerheid grenzende waarschijnlijk heid met 5^-4%), dan heeft Soest de nederlaag gehaal én al aan zichzelf te wijten. In een voor hem gewonnen staand eindspel vergallopeerde inval ler Braf zich aan het vijfde bord hope loos waardoor hij verloor. Ook voor de tweede invaller, Paul van de Hammen, had er meer ingezeten dan een neder laag. Na in de openingsfase twee pion nen te zijn kwijtgeraakt voor de opposi tie drukte de Soester zijn tegenstander helemaal in het defensief. De winst leek slechts een kwestie van tijd totdat de negende bordspeler van Soest een combinatie over het hoofd zag die hem niet alleen een vol stuk maar ook de partij kostte. De derde invaller in de Soester gele deren slaagde er wel in een positiéf resultaat binnen te brengen. Balvers kwam met een pion voorsprong - maar wel in hevige tijdnood-remise overeen met zijn tegenstander. Een 'halfje' scoorde Rob Groen aan bord drie. De overwinningen kwamen op naam van "tweede garnituur-man" Cees Goes en teamleider Ronald Henze. Van Tuinen en Van Dijk zagen zich genoodzaakt de Monarch om te leggen. Eerstgenoem de brak zijn partij nog wel af maar zag thuis in Soest toch het hopeloze van verder spelen in waardoor hij alsnog - telefonisch - de vlag streek. De persoonlijke resultaten: HSG - Soest l J. Harder - Veghter afg. H. W. Neumann - Van Tuinen 1-0 Bonli - Groen hb-Mi Waayer - Henze 0-1 Tuin - Braf 1-0 Douwes - Goes 1-0 De Vos - Van Dijk 1-0 Koomen - Chavannes afg. Labouchere - Van de Hammen 1-0 Potharst - Balvers Op de foto v.l.n.r. A. Meesters, W. Hoffmann, J. Kamerbeek, H. Rauch en J. Wij nands. Het afgelopen weekeinde hield de post duivenvereniging "De Vriendschap" haar jaarlijkse tentoonstelling in het clubgebouw aan de Nachtegaalweg. De organisatoren kunnen terugzien op een bijzonder geslaagd evenement waarbij de ruim 300 tentoongestelde duiven veel belangstelling trokken. Het schoonste achttal, dat van de keur meester de hoogste waardering kreeg, was evenals vorig jaar van W. Hoff mann. Voorzitter J. Kamerbeek was eveneens succesvol en had niet alleen de schoonste van het geheel, maar tevens zowel de schoonste oude, als de schoonste jonge doffer. H. Rauch had de schoonste oude duivin, terwijl W. Hoffmann de schoonste jonge duiven had. Afgelopen zondag traden de Eemvo gels aan tegen E.K.V.A. in Almere. Het hooggenoteerde E.K.V.A. wist wel raad met de Eemvogels, want met rust was al een voorsprong opgebouwd van vijf punten. De Eemvogels hadden ech ter nog niet gescoord, derhalve was de ruststand 5-0. Opvallend was dat, ondanks die vijf doelpunten, de verdediging goed dicht zat. Alle doelpunten werden van af stand gescoord. De tweede helft was beter voor de Eemvogels: Ze vochten zich terug tot 5-3. Marco Kuil gaf de wedstrijd een andere wending door na 30 seconden al zijn tegenstander te ver- rassn met een afstandsschot 5-1. De volgende aanval werd op een andere manier geprobeerd. E.K.V.A. verdedigde hier erg zwaar, zodat alles via de doorloopbal gedaan moest wor den. De eerste keer dat dit gedaan werd, lag er, vóór de armen omhoog gebracht werden met de bal, plotseling een arm van de tegenstander op de handen. Dat-betekende dus een straf- worp. Deze strafworp werd genpmen door Claudia Touwslager en ook benut, zodat er plotseling een stand van 5-2 op het scorebord verscheen. Grote paniek ontstond er bij E.K.V.A. toen hetzelfde nogmaals uitgehaald werd. Wederom was het Claudia Touwslager die de stafworp benutte. E.K.V.A. trok de wedstrijd weer naar zich toe door twee keer van afstand te scoren. Daarna was het "strafwerpvak" weer in de aanval. Het was Wim van Rhee- nen die een strafworp uitlokte. De strafworp werd benut door - alweer - Claudia Touwslager, 7-4 was het toen. E.K.V.A. zou de eindstand op 10-4 be palen door nog driemaal te scoren. Over twee weken volgt de thuiswed strijd tegen Minerva. Een goede kans voor coach Leen Molenberg om met zijn ploeg de eerste puntjes binnen te halen. Eemvogels 2 - Animo 4 Het reserveteam van de Eemvogels trad aan tegen Animo uit Geldermal- sen. Het was dit Animo dat binnen 12 minuten met 0-7 voorstond. Daarna maakte Laura van Londen 1-7, De rust stand werd 1-10. Na rust scoorde Animo hog twee keer voordat Netty Friebel tegenscoorde. Rien Kraaikamp bracht daarna nog onder de korf vandaan de stand op 3-13, waarna het 4-13 werd met een schot van Linda Martens. Animo sloot de wedstrijd af met een strafworp en een doorloopbal. De eindstand was 4-15. T.Z. 6 - Eemvogels 3 Deze wedstrijd werd gewonnen door de Soestenaren. Tini Martens en Sidney de Jager zorgden voor 0-2. Daarna scoorden nog Goof v.d. Peyl 2x-, Sidney de Jager 2x, Tini Martens 2x en Wim Oldewarris. De wedstrijd werd dus dui delijk gewonnen door de Eemvogels: 9- 3- - vi Jeugd: i De Dl - Cl van dé Eemvogels verloren beide. De Dl 'verloor in Bunnik, on danks leuke kansjes, met 3-0 van Mid- landia Dl. De Cl verloor in Beukendal met 0-5 van Soesterkwartier. De Ql deed het beter. Zij wonnen duidelijk van K.V.O. Q3, door doelpunten van Laura van Beek, Pascal Koopman en Majorie Weisma. Zodoende staan zij nog steeds bovenaan. Een goede pres tatie. Programma zaterdag 17 december 1983: 9.00 uur Amersfoort Pi - Eemvogels PI 12.00 uur Sparta 6 - Eemvogels 4 18.00 uur K.V.O. Dl - Eemvogels Dl 20.20 uur Eemvogels 2 - R.D.Z. 4 22.10 uur K.V.O. 6 - Eemvogels 3 In het bekende Paardensportcentrum Soest, Bosstraat 37, wordt a.s. zondag 18 december een grootse "Gezelligheids dag" georganiseerd, die zeer de moeite van een bezoekje waard is, zowel voor deelnemers aan de verschillende wed strijden als voor bezoekers. Op die dag is er aan de Bosstraat van alles te beleven en kan men genieten van de paardensport in allerlei vormen. Het afwisselende en veelomvattende pro gramma ziet er als volgt uit. Om 10.00 uur wordt begonnen met een dressuurwedstrijd in teamverband, waarvoor de deelnemers reeds van te voren zijn uitgenodigd. Om 13.30 uur volgt een adembenemen de demonstratie van "comboy"-rijden door leden van de Western Ruiter As sociatie Nederland. Dit onderdeel is beslist de moeite waard om te bekij ken. Om 15.00 uur begint het ringsteken te paard, waaraan iedereen kan meedoen voor een bedragje van 2,50. Het maxi mum-aantal deelnemers is beperkt tot 40, dus het verdient aanbeveling zich snel op te geven. Om 16.30 uur volgt het tweede deel van de demonstratie van de Western Rui ters Association Nederland. Om 17.00 uur volgt het onderdeel "Krachtmeting met het paard". Hoe veel man kunnen aan een touw een paard tegenhouden? Aan dit onderdeel is een wedstrijd verbonden, waarvan de opbrengst voor de helft wordt be steed aan een goed doel: een kwart gaat naar het kinderdagverblijf "De blauwe Vogel" aan de Bosstraat, een ander kwart naar het Dierenasiel 't Hart in Soest. Iedereen kan meedoen voor het luttele bedrag van één gulden. Er is de gehele dag door trouwens van alles te beleven bij het Paardensport centrum. Om 11.00 uur start de beken de "marmottenbak". Vanaf dat mo ment kunnen de bezoekers ook bij de sjoelbak hun krachten beproeven. In de foyer start rond het middaguur het "Rad van Avontuur". De gasten kunnen daarbij op uiterst voordelige wijze aan allerlei heerlijkheden komen die zij tijdens de komende feestdagen goed zullen kunnen gebruiken. Een greep uit het prijzen-assortiment: kerst stollen, banketletters, flessen wijn, likeur, cognac, champagne, krab, zalm, paling, fazant, kalkoen, lamsbout, rol lade, kerstpakketten van uiteenlopen de waarde. Bovendien is er de gehele dag door ook een grootse loterij, met lootjes van 0,50. De trekking volgt na de prijsuitreiking om 18.30 uur. De landelijke rijvereniging en pony club is ervan overtuigd dat de onge twijfeld talrijke bezoekers a.s. zondag op Bosstraat 37 een grandioze en ge zellige dag zullen beleven. Bij de Hondenvereniging 'Zoys': Gehoorzaamheidscursus voor honden Kerstbingo bij 'De Vrije Vogels' Op vrijdagavond 16 december a.s. or ganiseert de Soester vogelvereniging "De Vrije Vogels" een grote Kerstbin go in "De Borg," Willaertstraat 49. De avond begint om 20.00 uur. Er zullen prachtige prijzen te winnen zijn, waaronder kerstrollades, karbona des per kilo, verse kip, kerststollen, plus een grote verse kalkoen van ca. 6 kilo, aangekocht bij de vakman-slager. Tevens vindt er een grote verloting plaats met als hoofdprijs een enorme mand levensmiddelen, afgestemd op de feestdagen, en tal van andere prij zen. De bingokaarten kosten 7,50 per stuk. Het bestuur rekent op een grote op komst van leden en belangstellenden. Gehoorzaamheidscursus voor honden, tevens puppietraining vanaf 3 maan den. Voor meer informatie kunt u bellen tel. 22542 (tussen 18.30 en 21.00 uur) b.g.g. tel. 12269,11437 of 22851. Rijverbod Een 19-jarige automobilist uit Doorn werd in het weekeinde door de politie aangehouden toen hij met zijn auto over de Birkstraat reed. Hij onderging de blaasproeven en kreeg een rijver bod voor acht uur opgelegd. Caravan in brand Een aan de Weegbreestraat gepar keerde caravan ging in het weekeinde door nog onbekende oorzaak in vlam men op. Voordat de gewaarschuwde brandweer ter plaatse arriveerde trachtte de politie de auto's die in de buurt geparkeerd stonden opzij de du wen. Eén auto liep echter zware brand schade op ca. 9.000,-. De uitgebrande caravan vertegen woordigde een waarde van 6000 gulden. Voor vernielingen op station Soestduinen vier jongens gepakt Zaterdagmiddag j.1. waarschuwde de stationschef van de Nederlandse Spoorwegen in Soestduinen de politie, omdat vier jongelui op het station ver nielingen aanrichtten aan het wacht- hokje op het perron. De politie trof vier Amerikaanse jongelui in de leeftijd van 15 en 16 jaar uit Soesterberg aan. De spoorwegpolitie nam het onderzoek over. Verkeerspaal omver gereden Als gevolg van de gladheid raakte een auto, bestuurd door een 72-jarige inwo ner van Soest, zaterdagavond op de hoek van de Birkstraat en de Van Len- neplaan in een slip. Een op de hoek staande verkeerspaal brak af. Twee Soesters, Ing. C. de Heus en Rob van der Gaast, zijn betrokken bij een uniek, sportinitiatief in Nederland, n.1. de realisatie van het eerste sportmu seum in Nederland. J.1. zaterdag is Ing. de Heus project coördinator geworden voor de inrich ting van het Honk- en Softbal Museum, dat in Haarlem zal worden gebouwd. Bovendien is De Heus, die voor Staats bosbeheer in Nederland de eerste bezoekerscentra realiseerde (o.a. Ho ge Veluwe) verantwoordelijk voor het opzetten van een honk- en softbal-ex- positie tijdens de komende Haarlemse Honkbalweek. Rob van der Gaast, de secretaris van de Stichting Nederlands Honkbal en Softbal Museum, is verantwoordelijk voor de algemene organisatie, waar onder ook de werkgroepen vallen die- verantwoordelijk zijn voor het verga ren van het historische materiaal, audio-visueel materiaal, foto's en de bibliotheek. Van der Gaast is in Soest indertijd één van de oprichters geweest van SEC-honkbal, dat later de zelf standige honk- en softbalvereniging de Knickerbockers is geworden. Naast de realisering van het Museum heeft de Stichting tot doel het opzetten van de zgn. Ere-galerij, waarin, na een uiterst strenge selectieproce dure, personen worden benoemd die onlosmakkelijk zijn verbonden met de ontwikkeling van honk- en softbal in Nederland. Alle medewerkers aan dit project (het zijn er meer dan 100) zijn vrijwilligers. De NSF, Nederlandse Sport Federatie, heeft dit project het predikaat "voor trekkersfunctie" gegeven, opdat opge dane kennis en informatie ook voor an dere sportbonden kan worden gebruikt. Komend weekend zal de jaarlijkse klubtentoonstelling gehouden worden in het klublokaal aan de Schrikslaan. Op deze tentoonstelling zijn zo'n 420 duiven te bewonderen, die zullen wor den gekeurd door de heren A. Bolding te Amsterdam en A. Braspenning te Zaandam. Zondagmiddag rond de klok van twee uur zullen er een aantal bonnen van prominente liefhebbers worden verkocht. Openingstijden: vrij dag 16 december vanaf 20.00 uur, 17 de cember vanaf 15.00 uur en op zondag 18 december vanaf 10.00 uur. Bij de jeugd wist Monique Dergent alle jongens voor te blijven; de dames klasse werd gewonnen door G. Riet veld. Tenslotte was er een klasse waar aan door leden van zowel "De Vriend schap" als van "De Zwaluw" kon wor den deelgenomen. Hier werd L. v. 't Klooster winnaar. Volledige uitslag Hoofdklasse (achttallen) I. W. Hoffmann. 2. C. Vaessen. 3. J. Ka merbeek. 4. H. Rauch. 5. H. v. Dijken. 6. J. Wijnands. 7. J. Huurdeman. 8. T. Kok: 9. J. Ottens. 10. Huizinga-v. Doorn. II. B. Schimmel. 12. Comb. Westerveld. 13. Z.K.H. 14. A. Kok. 15. Mevr. Roest. 16. R. Scheffers. 17. A. Meesters. 18. P. Dergent. 19. C. Jak Zoon. 20. Sukel-v. Klooster. 21. D. Bos. 22. G. Rietveld. 23. W. Veenendaal. Jeugdklasse 1. Monique Dergent. 2. R. v. Egdom. 3. J. Kanters. 4. J. de Beer. 5. M. Schim mel. Damesklasse 1. G. Rietveld. 2. Z.K.H. 3. W. Hoff mann. 4. J. Huurdeman. 5. J. Wijnands. Klasse Zwaluw/Vriendschap 1. L. v. 't Klooster. 2. J. Wijnands. 3. A. v. Ginkel. 4. A. Meesters. 5. P. Ben schop. Het eerste herenteam won in De Bunt van het uit Woerden komende Thornax met 3-1. Het tweede team won gemak kelijk met 3-0 van Pauwervol. Het eer ste damesteam verloor kansloos met 3- 0 van het uit Amsterdam komende Ar- mixtos en ziet het degradatie spook steeds dichterbij komen. Heren Olympia Thornax 3-1 De 1ste set stond Olympia op een flinke achterstand (1-8), maar de heren kwa men moeiteloos terug en deze set werd gewonnen met 15-10. De tweede set be gon Olympia ook met een flinke achter stand. Ook deze set kwamen ze goed terug, maar wisten deze set niet te win nen. De derde en vierde set werden makkelijk door Olympia gewonnen, door goed uitgevoerde en gevarieerde aanvallen. Servio - Olympia 4 3-0 In zeer korte tijd had Olympia de eerste twee sets reeds verloren door zeer onverzorgd spel en door een zeer slechte pass waardoor veel ballen gelijk weer bij de tegenstander ingele verd werden, 15-3 en 15-6. Het begin van de derde set gaf een geheel ander beeld te zien. Olympia 4 zette een goed blok tegenover de Servio-aanvallen en bezorgde Servio benauwde ogenblik ken. Olympia kon uitlopen tot 5-12 maar deze weelderige stand konden ze niet behouden. Servio kon langszij ko men en zelfs ook deze set naar zich toe trekken, 15-12. Olympia 5 - Spirit 5 3-0 Tegen deze tegenstander heeft het vijf de herenteam eindelijk de allang ver wachte punten binnengehaald. Er wer den veel punten gescoord met de ser vice en het blok terwijl ook de midden- aanval goed functioneerde. Toch bleek dat tegen een zwakke tegenstander er nog te weinig gevarieerd werd aange vallen, omdat de concentratie bij de pass af en toé verslapte. Na afloop was wel iedereen blij met de behaalde pun ten. Dames Olympia 1 Armixtos 0-3 Het eerste damesteam speelde de laat ste wedstrijd van dit jaar tegen het Amsterdamse Armixtos. Het werd een van de slechtste wedstrijden van dit seizoen. Er werd erg ongemotiveerd gespeeld. Bij Armixtos was dit alle maal anders. Er werd goed gevarieerd gespeeld en veelvuldig gescoord. Het Soester damesteam verloor dan ook zeer terecht met 3-0. Hierdoor zijn de dames de degradatie kandidaat num mer een in de derde divisie. Keizer Otto - Olympia 4 0-3 Het was geen hoogstaande wedstrijd van beide zijden, al was het Olympia dat snel op een grote achterstand stond. Toch wisten de dames uit Soest deze set nog te winnen. De volgende twee sets lieten eigenlijk hetzelfde beeld zien. Steeds liep Keizer Otto uit. De dames van Olympia wonnen ook die twee sets. Olympia 5 - Surf 4 3-0 In een erg goede wedstrijd van de da mes van Olympia 5 werd het Surfteam weggespeeld. Door een goede pass kon er goed worden aangevallen, wat pun ten opleverde. De eerste set werd het al snel 15-12. De overige twee sets ging het allemaal nog makkelijker het werd 15-10 en 15-5. Het valt deze competitie op hoe goed het damesteam draait in vergelijking met vorig jaar, misschien dankzij de inbreng van de invalsters en dames 6. Wedstrijden komende week Beukendal: 15-12. Dames 20.00 uur SVV 4 - Olympia 2 Dames 21.30 uur Olympia 4 - Vollkei 6 Zaterdag 17 december 09.00 -12.00 uur NeVoBo volleybal 12.00 -17.00 uur B.D.C. handbal 17.00 - 23.00 uur K.V.O./Eemvogels korfbal Zondag 18 december 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.00 - 23.00 uur M.H.C. zaalhockey Zaterdag 17 december 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 18 december 10.00 -15.00 uur Badso badminton Zaterdag 17 december 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 18 december 09.00 -17.00 uur Badso badminton 18.00 - 21.00 uur basketbal F.c. Brugakker was de eerste tegen stander in de bekercompetitie 1983/'84 voor E.S.S.-Brouwer. In een zeer eenzijdige wedstrijd won de Soester zaalvoetbalvereniging geheel verdiend met 7-1. De Zeister derde klasser kon op geen enkel moment spanning in de wedstrijd brengen en beperkte zich tot verde digen teneinde de score zo laag moge lijk te houden. Daar E.S.S.-Brouwer vol op de aanval speelde werd het speelveld klein en ontstonden weinig uitgespeelde kansen. Door twee goede akties van Hans Ooft kon Frank Mas- meyer even zoveel keren scoren. Na de derde van Nico Brouwer was het kort voor rust Frank Masmeyer die de 4-0 ruststand op het scorebord bracht. Na de rust bleef de wedstrijd ongewij zigd. De verdediging met Ed West broek en Ed Brouwer had weinig te doen en de weinige schoten van F.c. Brugakker werden ongedaan gemaakt door keeper Bert Lüschen. In de twee de helft scoorden voor E.S.S.-Brouwer nog Nico Browuer, Frank Masmeyer en John Derksen en bij één van de weinige uitvallen kon F.c. Brugakker tenslotte de eer nog redden. Na de 7-1 winst komt E.S.S.-Brouwer in de bekercompetitie een ronde verder waarbij de volgende tegenstander mo gelijk het Soester D.V.S. is. Afgelopen zaterdag moesten de Duin kikkers voor hun vierde wedstrijd weer aantreden in Doorn, in een programma met veel schoolslag, ook al omdat de jongsten op hun vrije slagnummers toch maar de vertrouwde schoolslag zwommen. Steven Steen en Nicolette du Rieu kwa men met resp. 22.1 en 20.3 op hun vrije slag het best voor de dag. De nieuwe lingen Bastiaan Marsman en Janine Pothuizen haalden in hun leeftijds groep prima tijden. Bastiaan zwom twee keer naar een tweede plaats. Phi lip en Robin Kagenaar, Irene Hilhorst en Patty Harmans kwamen in hun series goed mee. Onder de 12 jr. moest 50 m. vrije slag en 50 m. schoolslag gezwommen wor den. Hier haalde Petra Wildenburg op beide afstanden een prima tijd (41.8 en 48.9). Marco Brekler en Dave Huyink zwommen voor het eerst een wedstrijd mee, dus dat was even wennen, maar 't ging best goed. Vooral in de estafette hebben ze zich goed geweerd. Voor Anouska van Drie blijft de school slag favoriet (53.8). Onder de 15 jaar stond 100 m. school- en 100 m. wisselslag op 't programma, waarbij Jeroen Visscher met 1.49.3 en 1.51.4 wel eens beter heeft ge zwommen. Maaike de Gier (1.37.3 en 1.28.5), Marja de Zoete (1.40.1 en 1.39.7) en Dick Moonen (1.37.8 en 1.35.1kwamen uitstekend voor de dag. Voor boven de 14 jaar was er 100 m school- en 100 m. rugslag. Marcel Kie- liger verbeterde zijn schoolslagtijd (1.25.7). Monique van Diemen (met de rugslag minder was (niet omkijken Marcel). Moniqu van Diemen (met 1.38.3 en 1.29.8) en Hermine v.d. Dool (met 1.43.0 en 1.40.3) kunnen zeer te vreden zijn met deze tijden. De twee rugslag-estafettes leverden beide een tweede plaats op. De rug- slagestafette wordt slechts zelden ge zwommen, dus voor allemaal was het een primeur. De Duinkikkers eindigden op een derde plaats. "Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Meisjes 19.00 uur Olympia Bl - Set Up B2 Heren 20.00 uur Olympia 4 - Kéizer Otto Dames 19.00 uur Olympia 7 - Surf 6 Heren 21.30 uur Olympia - Wilhelmia 2 16-12. Kerkelande 19.00 uur Spokers Al - Olympia Al 16-12. Sporthal Oost jongens 19.00 uur The Smashers Al - Olympia Al 16-12. Midland heren 20.00 uur Spirit 6 - Olympia 7 16-12. Sporthal Oost heren 20.15 uur GVC - Olympia 3 17-12 Ridderspoor heren 13.00 uur Surf 3 - Olympia 5 S.O.Soest-Jeugdvoetbal Helaas, ondanks het stralende zonne schijn, was er afgelopen zaterdag geen voetbal. Voor een deel van de S.O.Soest-Jeugd begon gelukkig de onderlinge zaalvoetbalcompetitie in "De Borg." Deze jongens hebben zich best vermaakt. Ook voor a.s. zaterdag staan er voor de C-junioren weer zaal wedstrijden op het programma. Maar hopelijk wordt er a.s. zaterdag ook - en dan voor het laatst in 1983 een veldprogramma afgewerkt. Het thuisprogramma ziet er als volgt uit: A-Junioren: Soest 2 -1 Jsselmeervogels 2 Soest 4 - A.P.W.C. 2 B-Junioren: Soest 1-K.V.V.A. 1 Soest 4 - Hoevelaken 3 Soest 5 - C. J.V.V.3 C-Junioren: Soest 3 - Limvio 2 Soest4-Roda'46 5 D-Pupillen: Soest 2 - K.V.V.A. 2 Soest 3 - Eemdijk 1 Soest 4 - Achterveld 2 F-Pupillen: Sqest l.- C. J.V.V. 1 Soest3 -Hoevelaken 3 Soest 4 - Hoogland 3 F-Pupillen Soest l - Hooglanderveen 1 Soest 2 - Roda'46 3 in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 O Handbal vereniging WedstrijdprogTamma zaterdag 17 en zondag 18 december Meisjes pup. 2 12.00 uur B.D.C. 2 - Voice 3 Dames jun. 2 12.50 uur B.D.C. 2 - Voice 2 Dames sen. 4 13.40 uur B.D.C. 4 - H.V.B.S. 3 Welpen 14.40 uur B.D.C. - S.D.O. Thuiswedstrijden zondag 18 december: Meisjes adsp. 2 12.00 uur B.D.C. 2 - Fidelitas Dames jun. l 13.00 uur B.D.C. -U.D. Dames sen. 1 14.15 uur B.D.C. - Entius SEW Dames sen. 2 15.30 uur B.D.C. 2 - Fortissimo Heren sen. 3 16.40 uur B.D.C. 3 - R.H.C. 3 In reserve shirt:D.S. 4 en H.S. 3. Uitwedstrijden zondag 18 december: Meisjes adsp. 1 10.00 uur E.M.M. - B.D.C. 1 Jongens pup. 2 10.00 uur Eendracht - B.D.C. 2 Heren jun. 1 11.30 uur C.S.V. - B.D.C. Heren jun. 2 il.45 uur Limvio - B.D.C. 2 Jongens adsp. 1 15.05 uur U.D. - B.D.C. Dames sen. 3 16.45 uur U.D. 2 - B.D.C. 3 Woensdag 21 december bekerwedstrij den 20.00 uur Dames sen. B.D.C. - Verburch 21.30 uur Heren sen. B.D.C. - Bondsspaarbank Gazellen

Soester Courant | 1983 | | pagina 23