111 111 Natuur P Nabij 'Homogeniteit in bestuur eerste vereiste' Ge/efest De Soester Duinen 50 jaar geleden in Soest Kinderfeest bij 10-jarig bestaan pannekoekenboerderij 'De Smickel' ^eïStiees» vraagt uw voor: Demonstratie kersttafeldecoratie in 'De Borg' i110 Ze zijn WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Beschikking Hinderwet Ontwerp-bestemmingsplan 'Winkelpool Soest-Zuid' Kapverordening Woonwagencentrum Koninginnelaan Bouwzaken Kerst- en Nieuwjaarskaarten Wethouder Menne tijdens CD A-vergadering Kerst- en Nieuwjaarskaarten f 1j"feQtuk broeken 100.- vrijeti jdskleding SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 S0ESTDUINEN Oudheidkamer Soest 15 December 1933 Bij besluit van 6 december heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op verzoeken om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidingsver gunning van: Fa. P. Roos, Steenhoffstraat 40-42 te Soest voor een inrichting voor de opslag en bewaring van groente en fruit in daarvoor bestemde koelcellen op het perceel Steenhoffstraat 40-42 te Soest. •Drogisterij, glas- en verfhandel "De Pil", Koninginnelaan 44 te Soest voor de opslag van chemische stoffen op het perceel Koninginnelaan 44 te Soest. De strekking van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 14 december a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afde ling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. De burgemeester maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het ontwerp-bestemmings plan "Winkelpool Soest-Zuid" met ingang van 16 december a.s. gedurende één maand ter gemeentesecretarie, kamer 23 (geopend iedere werkdag van 09.00 tot 12.00 uur), alsmede in het gemeentelijk informatiecentrum en de plaatselijke bibliotheken ter inzage ligt. Met het Onderhavige bestemmingsplan wordt in beginsel beoogd de winkel voorzieningen in Soest-Zuid met circa 2000 m2 verkoopvloeroppervlakte uit te breiden op de plaats van het huidige busstation langs de Soesterberg- sestraat. Het ontwerp-bestemmingsplan heeft betrekking op percelen gelegen ter weerszijden van de Soesterbergsestraat, liggende tussen de kruising Soes- terbergsestraat/Ossendamweg/Vondellaan en de panden Soesterbergse straat 35 en 50. Gedurende bovengenoemde termijn van één maand kan een ieder schrif telijk bij de gemeenteraad bezwaren tegen het ontwerp-bestèmmingsplan indienen. 1 ..v. Burgemeester en wethouders delen mede dat met ingang van 14 december 1983 gedurende drie maanden het raadsbesluit van 15 september 1983, af deling I, nummer RB 83-176, tot vaststelling van een nieuwe kapverorde ning voor een ieder ter inzage ligt in: a. het gemeentehuis, afdeling algemene zaken, op werkdagen van 09.00 - 12.00 uur; b. het Infocentrum, op werkdagen van 09.00 -17.00 uur. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat ter uitvoering van artikel 5 van de voorschriften, deel uitmakende van het bestemmingsplan "Woon wagencentrum Koninginnelaan", de uitwerking als bedoeld in artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening van genoemd bestemmingsplan, met ingang van 16 december 1983 gedurende veertien dagen ter gemeente secretarie, afdeling I, kamer 23 (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur), alsmede in het gemeentelijk informatiecentrum, Steenhoffstraat 9a en in de plaatselijke bibliotheken (gedurende de gebruikelijke openings tijden) voor een ieder ter inzage ligt. Gedurende deze termijn bestaat voor een ieder gelegenheid schriftelijk bezwaren tegen de "uitwerking bestemmingsplan Woonwagencentrum Ko ninginnelaan' in te dienen. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen en tevens voornemens zijn het college van gedeputeerde staten te Utrecht te verzoeken een hogere waarde vast te stellen van de geluidsbelasting ex art. 83 van de Wet Geluidhinder aan: Record Planontwikkeling B.V., Magnesiumweg 15 te Amersfoort, ten be hoeve van het bouwen van een kantoorgebouw op een perceel gelegen aan de Parklaan hoek Nieuweweg (kad. bekend gem. Soest, sectie G, nr. 4247). Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van een maand, te rekenen vanaf donderdag 15-12-'83, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555, OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17,00 uur. IVN Eemland, vereniging ter bevordering van het natuur- en milieubesef. Afdeling van het landelijk Instituut voor Natuurbeschermingseducatie IVN. Vanavond, 14 december, zal de beken de bloemsierkunstenaar J. Amesz in de grote zaal van De Borg u laten zien hoe met behulp van bloemen, kerst- groen, kaarsen en vele andere ma terialen bijzondere kerststukken kun nen worden vervaardigd onder het motto"Uw tafel met Kerst' Er staan maar liefst zeven tafels klaar, met daarop serviezen in verschillende stijlen waarbij de, voor uw ogen te ver vaardigen, kerststukken op eigen wijze harmoniëren. Iedere aanwezige zal ze ker iets van haar of zijn eigen stijl herkennen. Wij zijn ervan overtuigd dat de heer Amesz menigeen zal weten te inspireren! Voor leden van "Groei en Bloei" is de toegang tot deze avond, die om 20.00 uur aanvangt, gratis; de kosten voor niet-leden bedragen 5,-. Mocht u, na deze inspirerende avond, zelf aan de slag willen: op woensdag 21 december organiseert "Groei en Bloei" een gezellige avond, waar u on der begeleiding en met vers materiaal ongeveer drie kerststukjes kunt ma ken. Inschrijving: vanavond in 'De Borg' of telefonisch bij mevrouw De Wind, tel. 16732. gemaakt van uw mooiste eigen negatief. Minimum afname 10 stuks met nrSic bijpassende enveloppen. "rijS J m y per stuk van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. Schooljeugd gecontro leerd Tijdens het spitsuur maandagmorgen hield de politie een controle op de ver lichting onder de schooljeugd. Dat ge beurde op de Birkstraat, ter hoogte van het Avia-gebouw. Er werden niet minder dan 11 bekeuringen uitgedeeld. "Om de zorgelijke financiële situatie waarin de gemeente Soest verkeert in de komende jaren goed door te komen is homogeniteit in het bestuur een eerste vereiste. Ieder zal zich dan ook aan de gemaakte afspraken moe ten houden. Het is de politiek die de beslissingen moet nemen zij be paalt de aard en de omvang van de bezuinigingen, al kunnen de consequen ties daarvan wel eens vervelend zijn." CDA-wethouder Jan Menne (Finan ciën) legde vorige week tijdens de weinig sprankelende ledenvergadering van het Soester CDA, die door ca. 40 leden werd bijgewoond, met deze woor den veel nadruk op de noodzakelijke eenstemmigheid binnen het College van B. en W. en de gemeenteraad, om de financiële perikelen. Als oor zaak voor de onontkoombare bezui nigingen noemde hij de teruggang van de economie en de "erfenis" waarmee het gemeentebestuur zich geconfron teerd ziet door de afwijzing van het Centrumplan (inmiddels vijf jaar ge leden). "Als het Centrumplan was doorgegaan", aldus de wethouder "hadden we de grond tegen een heel wat betere prijs kunnen verkopen." Volgens Menne zal het College niet met een nieuwe prioriteitenlijst komen, maar besluiten over een voorstel dat "de route geeft", zonder al te concrete stappen. De problematische financiële positie van Soest vormde één van de belang rijkste onderwerpen tijdens de ver gadering. Eerder had raadslid Hans Blom al een uiteenzetting gegeven over de problemen waarmee de ge meente worstelt. Blom wees erop dat de overheidstaak, ook op gemeente lijk niveau, in enkele jaren fors was gestegen. "Per gemiddeld gezin beliep het bedrag voor de algemene dienst in 1978 nog 9.000in 1984 is dat 12.000" Uitbreiding van de overheidstaak stuit volgens Blom op drie bezwaren: frus tratie, omdat toch niet alle wensen te vervullen zijn, een verminderd besef van de eigen verantwoordelijkheid bij de burger, en tenslotte "een onzalige concentratie van macht'Als onderde len van een bezuinigingsbeleid noemde hij o.m. de privatisering, waarbij voor al gekeken moet worden naar een goed evenwicht met de "publieke zorg" en naar de (on)vermijdbaarheid van be paalde taken. Te overwegen is volgens Blom de "eigen bijdrage" van de bur ger op gebieden als huisvesting, sport, recreatie, cultuur en wellicht ook de sociale zekerheid ("maar dat met ma te") te verhogen. Bodem Over de gemeentelijk tarieven merkt hij op dat het ook nu helaas weer niet was gelukt de belastingdruk te laten afnemen, omdat de tarieven zo'n 2% boven de inflatie waren vastgesteld. Hij betreurde het uitblijven van de zo gewenste meerjarenbegroting met de bijbehorende opsomming van politieke prioriteiten. "Het enige dat we hebben is een lijstje met incidentele nood zakelijkheden." In dat verband plaatste hij vraagtekens bij de voorgenomen aanschaf van een nieuwe brandweer auto. Het argument dat er anders mis schien wel doden vallen was hem veel te theoretisch. "We stellen ons nog veel te schoorvoetend op om in het voorzie ningenniveau een bodem te leggen; het gebeurt nu allemaal nog veel te in cidenteel." Blom wees er tenslotte op dat de in vloed van de individuele portefeuille houders op het beleid wel erg groot was. "In de vorige raadsperiode had de burgemeester "Verkeer" in zijn portefeuille, en er gebeurde van alles. Na de wisseling hebben we geen nota meer gezien. Niet dat 't erg is, maar het bewijst wel dat het beleid dikwijls erg persoonsgericht is. De suggestie van het oud-raadslid Ol- denboom, dat het ATB-beleid was stuk gelopen op het optreden van enkele ambtenaren en dat de politiek zich door deze ambtenaren ("een zeer ge- privilegeerde groep") de wil liet op leggen, wees Blom resoluut van de hand: "Als er een fout is gemaakt, dan ligt die bij de politiekje kunt de ver antwoordelijkheid niet op het hoofd van een willekeurige ambtenaar laten neerkomen." Hij bestreed bovendien de voorstelling dat de ATB mislukt is. "Dat is in genen dele het geval, al loopt 't niet zoals we zouden willen. Wethouder Menne vond het positieve saldo van 539.000 op de begroting verheugend, al daalt dat bedrag in 1985 tot 341.000 en wordt het in 1986 zelfs omgezet in een negatief saldo van 590.000 gulden. Pas in 1986 zit er wel licht weer een bescheiden positief sal do van zo'n 75.000 gulden. Nog net "We kennen nu echter al een tegen valler voor 1984", aldus de wethouder, verwijzend naar de veel duurder uit vallende huis vuilverwerking, "maar misschien zijn er ook meevallers." Als voorbeeld van dat laatste wees hij op het voornemen van minister Brink man om de helft van de kortingen op de welzijnsinstellingen "terug te ge ven". Het geschatte overschot op de begroting in de komende vier jaar 365.000) zou echter goeddeels wor den opgesoupeerd door de noodzake lijke aanleg van een nieuwe telefoon installatie in het gemeentehuis. "Dat kan misschien nog net, al is het dan ook het laatste", aldus Menne. In dit verband maakte de wethouder de op merkingen die aan het begin van dit artikel werden geciteerd. Fractievoorzitter Kees Verheus sprak over de CDA-inbreng in het College programma dat daarin "ondanks alles" veel bereikt was: "Een groot aantal punten is er zelfs letterlijk in overge nomen." Niettemin pleitte hij voor flexibiliteit. Een al te gedetailleerd "regeerakkoord" kan juist problemen oproepen: "We zien waar dat in de landelijk politiek toe leidt." Verheus benadrukte dat christelijke politiek niet alleen een zaak van het hoofd óf het hart moet zijn, maar een combinatie van beide. "De C van het CDA mag nooit een vlag zijn voor een louche lading. Bij ons politieke handelen zullen we moeten laten zien dat we onze naaste serieus nemen, vooral de naaste die het moeilijk heeft, buiten zijn schuld. We zullen geen gro te woorden moeten spreken, maar de zwakke in de samenleving daadwer kelijk steunen, met voldoende zelf kritiek, maar ook vol sociale bewo genheid. Dat is een enorme opgaven." 'In 't defensief' Vol zorg stond Verheus stil bij het beeld van het "landelijk" CDA. "We hoeven ons geen illusies te maken. De invloed daarvan op de plaatselijke po litieke verhoudingen is groot. Door on sympathieke maatregelen staat het CDA in het centrum van de belang stelling; dat heeft een sterke uitstra ling op de gemeentepolitiek." Verheus constateerde dat het CDA "in het de fensief" was, en dat zetelverlies bij Kamerverkiezingen zeker ook aan Soest niet voorbij zou gaan. Hij meen de dat de schade beperkt kan worden door meer aan de weg te timmeren en naar de burgerij een actief beleid te voeren. "We moeten een vraagbaak voor de burgers zijn, dat is de beste reclame." Het CDA moet, ondanks de moeilijke tijden, de hand aan de ploeg houden, maar ook zijn fouten erkennen en open staat voor kritiek, aldus Ver heus. In de discussie na de inleidingen toonde voorzitter D. Hoekstra als oud-wethou der nog zeer veel kennis van zaken op het gebied van de huisvuilproble- matiek. Hij antwoordde op een vraag naar de toekomst van het compostbe- drijf aan de Maatweg dat het zeker niet zou worden opgeheven, maar zelfs uitgebreid, terwijl wethouder Menne voorzichtig opmerkte zich "niet be voegd" te achten om op de vraag in te gaan. Menne kondigde wel aan dat er binnenkort een voorstel zou komen om deze tegenvaller tegemoet te tre den. Desgevraagd gaf de heer Hoek stra toe dat het gemeentebestuur de omschakeling naar de duurdere huis vuilverwerking had kunnen zien aan komen. "Mar het is pas een tegenval ler als je er niet meer onderuit kunt." Tot nu toe is het dus eigenlijk altijd een meevaller geweest, stelde de vragensteller lakoniek vast. De meeste aandacht in de discussie ging echter uit naar het kortingsbe- leid voor ambtenaren en uitkerings trekkers van het kabinet. De drie poli tici ("politicusjes", vond Hans Blom) beaamden dat het beleid vooral "slecht verkocht" was. Blom: "De regering had beter 6% kunnen vragen, dan zou den de vakbonden zonder moeite heb ben ingestemd met 3%.Verheus: "Het gebeurt om te voorkomen dat het in de komende jaren nog veel erger wordt." Hij noemde de ambtenaren overigens "de best verzorgde werknemers in dit land" en "een korting van 3% voor een AOW-er veel erger dan 10% bij een ambtenaar." "Als de korting niet zou plaatsvinden, zou er over een paar jaar niet gesneden moeten worden, maar gehakt! Nu worden ze misschien gevrijwaard van verdere ingrepen", vond de fractievoorzitter. Mentaliteit Op een vraag uit de zaal beaamde Hans Blom dat de mensen net boven het minimum zijns inziens in een moeilijke positie verkeren. "De kor ting wordt precies gecompenseerd door de eenmalige uitkering, dus de minima gaan er niet op achteruit, maar het is langzamerhand zo dat iemand met een normaal inkomen on der het minimum uitkomt. Dat is een gekke zaak." Er zou een soort glij dende schaal moeten komen, omda het tot dusver gehuldige draagkracht-be ginsel dit soort nadelen heeft. "Maar je kunt de buurman niet meer laten betalen voor dezelfde vuilniszak. Dat is het probleem!" Over de slechte financiële situatie van Soest merkte Blom op: "Afgezien van het Centrum plan is het vooral een kwestie van men taliteit. We willen gewoon te veel - dat is de enige oorzaak, naar mijn smaak." Op de laatste vraag, of men bij de ko mende algemene beschouwingen in de gemeenteraad kan verwachten dat het CDA "zeer duidelijk" zal zijn, ant woordde fractieleider Verheus: "Daar zeg ik volmondig ja op. Foto: Goos van der Wilt Het sfeervolle interieur van de jubilerende pannekoekenboerderij aan de Lange Brinkweg. Volgende week is het tien jaar geleden dat de pannekoekenboerderij "De Smickel" aan de Lange Brinkweg haar poorten opende. In die tien jaar heeft "De Smickel" zich niet alleen bij de inwoners van Soest, maar ook bij dui zenden pannekoekenliefhebbers uit het gehele land een uitstekende faam ver worven. Zij weten inmiddels dat het in de gezellige en sfeervolle boerderij, op één van de historische plekjes van Soest, zeer goed toeven is. "De Smickel" is gehuisvest in een boer derij uit de 18e eeuw en dat is aan het interieur goed te zien. "Ouderwets" is ook de kwaliteit van de pannekoe ken, waarvoor de gasten een keus kun nen maken uit een "repertoire" dat in de loop van die tien jaar is uitge breid van zo'n 40 tot vandaag de dag ruim honderd variëteiten. Het pannekoekenbakken bij "De Smic kel" is een voluit ambachtelijk gebeu ren. De gasten kunnen daarvan ge tuige zijn, omdat ze als het ware recht streeks in de pan kunnen kijken. Voor al het spectaculaire "vlammen" brengt de bezoekers meestal in vervoering. Het beslag voor de pannekoeken wordt gemaakt aan de hand van een origineel recept. "De Smickel" dankt zijn faam vooral ook aan de talrijke bruiloften en par tijen, waarvoor het restaurant kan worden afgehuurd, maar ook aan de inmiddels ontelbare kinderpartijtjes die er in de loop der jaren zijn gevierd. "De Smickel" is dan ook een plaats waar men zich zeer op zijn gemak voelt. Ook het sfeervolle interieurs, het zand op de vloer en de oude boeren- werktuigen dragen daartoe bij. Kinderfeest Ter gelegenheid van het 10-jarig be staan, dat volgende week wordt gevierd, hebben jeugdige bezoekers van "De Smickel" in de afgelopen weken al een kaartje ontvangen voor de ballonnen wedstrijd, die op zaterdag 17 december a.s. gaat plaatsvinden. Op die dag wordt het feest echt gevierd, met bui ten een kraam met warme chocolade melk voor de kinderen. Binnen in "De Smickel' volgt dan een kinderfeest compleet met poppenkast, clowns en een goochelaar. Het feest begint rond het middaguur en duurt tot een uur of vier. Tussen twaalf en twee kunnen kinderen nog een kaartje invullen om mee te doen aan de ballonnenwed strijd, waaraan een paar aantrekke lijke prijzen zijn verbonden. Wiens ballon de grootste afstand aflegt wint de hoofdprijs, en alle kinderen tot de leeftijd van 12 jaar mogen meedoen. De ballonnen gaan tussen twee en drie uur de lucht in. "De Smickel" wil met het feest de kinderen een ge zellige middag bezorgen. Morgen, donderdag 15 december, kun nen de kinderen van Soest nog gratis een kaartje voor de ballonnenwedstrijd komen halen bij de jarige "Smickel", Lange Brinkweg 26. Accu gestolen Een bewoner van de Veenbesstraat ontdekte begin deze week dat onbeken den de accu uit zijn auto hadden gesto len. De auto stond op het parkeerter rein bij zijn woning. Jas gestolen Een inwoner van Soest deed begin deze week bij de politie aangifte i van de diefstal van een beige "lama"-jas. Het kledingstuk werd weggenomen uit de garderobe van een restaurant in Soes- terberg. De schade bedraagt ca. 9000 gulden. gemaakt van uw mooiste eigen negatief. Minimum afname 10 stuks met nr::e bijpassende enveloppen. m rlIJS van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. Inbraak Colenso Bij een inbraak in een woning aan Co lenso is vorige week een twintigtal zil veren theelepels buitgemaakt. De da der kwam het huis binnen door de deur te forceren. De eigenaar deed aangifte bij de politie. Afgeprijsde 2 voor v.V\feedestraatt1c tel.12424 Soest Beide Kerstdagen vanaf 16.00 uur in ons Specialiteiten - Restaurant diner 'Gastronomique' a f 62,50. In onze vernieuwde Tuinzaal Kerstbuffet Fondue Delicieux a f 42,50. RESTAURANT Foto expositie "t Hart' 't Hart: een hard stuk zandgrond in een veengebied, aan één zijde verbon den met een hoog gelegen gedeel te, de Lazurusberg en de Eng. Ver moedelijk komt daar ook de naam ,,'t Hart" vandaan. Van een agrarisch gebied veranderd in een industrie en woongebied. Vroeger waren er veel eikenwallen en bosjes, maar deze zijn nu verdwenen. Hiervoor in de plaats zijn woningen gekomen, boerderijen en daggeldershuisjes, later complete straten. De Turf uit het Soesterveen heeft in vroeger jaren een grote invloed gehad op de geschiedenis van 'tHart. De Veenhuizer tol, pas gerestaureerd, was de plaats waar de turfschippers zich moesten melden. Het verkeer over de oude weg van De Bilt moest hier zijn tol betalen. Richting Nieuwehoek liep de Veenhuizerstraat, nu de Ko ninginnelaan geheten. In de Oudheidkamer is een expositie ingericht met vele oude foto's van 't Hart, Uit oude archieven zijn hiervoor foto's beschikbaar gesteld, waarvoor de Stichting Oud Soest de houders be dankt. Ga eens kijken in de Oudheidkamer, Ferdinand Huycklaan .1?,, en. u weet® weer iets meer over' de gëschiede-iH nis van Oud Soest. 11 v .,*j Vanaf a.s. zondag 18 december is deze -^ weer geopend en verder ieder vol gende weekend, behalve Eerste Kerst dag, Openingstijden: zaterdag en zon dag van 13.00 tot 17.00 uur. Inbraak Schoutenkamp weg Bij een inbraak in een woning aan de Schoutenkampweg heeft de dader een bedrag van ca. 800,- weggenomen. Hij verschafte zich toegang tot het huis door een doucheraam open te breken. De eigenaar stelde de politie op de hoogte. OFFICIËLE BEKENDMAKING m Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis dat de werkzaamheden van hun College thans als volgt zijn verdeeld: BURGEMEESTER: Brandweer, Woningwet, Bouwtoezicht, Volksge zondheid, Ambtenaars- en arbeiderszaken, Grondbedrijf, Onderwijs, Financien, Wegenfonds, Belastingen en JNatuuroaa. Diens spreekuur is iederen Woensdag voormiddag van 11 tot 12 uur ten Raadhuize, met uitzondering van den eersten Woensdag van iedere maand, waarop hij van 11 tot 12 uur voormiddag is te spreken ter hulp secretarie te Soesterberg, Verlengde Schoolweg la. WETHOUDER H. VAN KLOOSTER: Openbare Werken, Gasbedrijf en Keuringsdienst. Diens spreekuur is iedereen Maandag voormiddag van 8.30 - 9.00 uur voor werklieden en te 9 uur voor anderen ten Raadhuize. WETHOUDER K. LODEESEN: Armenzorg, Steunverleuning, Werk verschaffing en Werkloosheidsverzekering. Diens spreekuur is iederen Woensdagavond van 7 tot 8 uur in het ge bouw van Openbare Werken aan den Lange Brinkweg. Als plaatsvervangend Burgemeester is aangewezen de heer H. van Klooster. Soest, 8 December 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. Bedrog met brandstoffen te Soesterberg Door de politie te Soesterberg werd proces-verbaal opgemaakt tegen een zekeren P. te Utrecht, die als brandstoffenhandelaar langs de hui zen kwam venten met anthraciet. Aanvankelijk leverde hij deze voor goedkoopen prijs, doch bij de tweede bestelling, (die dan bij verschil lende ingezetenen wat grooter was, zelfs bestellingen voor den geheelen winter), leverde hij in plaats van anthraciet vetkolen. Deze vetkolen zijn ten eerste ruim de helft minder in prijs en kunnen niet in een huis kachel worden gestookt. Bovendien zijn bedoelde vetkolen in de kachel, vooral bij nacht, hoogst gevaarlijk wegens den kolenkamp, die ze ver oorzaken. Doodelijk ongeval Zaterdagavond omstreeks half twaalf ging met een 100 K.M. vaart een auto uit de richting Utrecht naar Amersfoort. Bij den Protestantenbond liepen 2 meisjes op straat. Een der meisjes, de 26-jarige mej. C. D., werd door de auto aangereden en op slag gedood. De wagen had waar schijnlijk een verkeerd nummer. Het lijk werd door den conciërge van den Protestantenbond naar 't Ziekenhuis Lichtenberg te Amers foort overgebracht. De Gemeente- en Rijkspolitie stelden direct een onderzoek in naar den onbekenden automobilist. GASBEDWELMING Donderdagavond omstreeks half vijf kwam de heer D. aan den Dorre- steijnweg no. 6 thuis. Hij bemerkte tot zijn schrik, dat zijn 74-jarige echtgenoote bewusteloos op den grond lag in de keuken, terwijl een sterke gaslucht in het vertrek hing. Direct werd dr. Rupert gewaar schuwd, die de politie verzocht het zuurstofapparaat derwaarts te brengen. Gelukkig konden de levensgeesten met dit apparaat weer wor den opgewekt. Mej. D. was alleen thuis geweest en blijkbaar was ze naast het gascomfoor op 'n stoel gaan zitten. Onbewust was zij met haar arm tegen de gaskraan gekomen, waardoor deze was opengegaan, met 't noodlottig gevolg.

Soester Courant | 1983 | | pagina 5