24 Uur per dag tanken bij de 'Tank-o-Matic' STEGAS officieel van start Gloednieuwe vulpen-presentatie bij Van de Ven kantoorefficiëncy m üi' w: mm Betty Kuyvenhoven enthousiast terug na werkbezoek aan Titusville Foto: Goos van der Wilt Is stalhouderij transport - of agrarisch bedrijf? msm Met Raad en Daad JHhI SB3fa M WOENSDAG 14 DECEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 9 Nieuwe service van Auto Rooij - li KNIPTIP meubilering en stoffering 1978 1978 n 1979 1977 1978 1979 1979 m 1981 1980 11979 1981 IAAT, 1979 1979 1980 1980 1980 1980 iaat, 1981 1980 1982 1981 30N 1981 1982 1981 1982 1981 1980 1981 1981 1981 1981 950,- 750,- 950,- 500,- 950,- 250,- Foto: Goos van der Wilt KJ2&5 --,w Auto Rooij Soest B.V. heeft met de ves tiging van de Tank-O-Matic, aan de Soesterbergsestraat 2 voor haar cliën ten mogelijkheid geopend 24 uur per dag tegen lage prijzen benzine en diesel olie te tanken. De werkwijze is eenvoudig en veilig. Door het insteken van een door Auto Rooij ter beschikking te stellen tank pas en het intoetsen van het alleen aan de klant bekend te maken geheime nummer, tankt men zonder dat er kon- tant geld aan te pas komt. Betaling geschiedt achteraf, na ont vangst van de factuur, lx per maand via automatische afschrijving per bank of per giro. Op de factuur is per deelnemende auto iedere tanking ge specificeerdde controle is dus 100%. Kosten zijn er niet bij deelname aan de Tank-O-Matic, alleen betaalt men per tankpas (dus per auto) een waarborg som van 25,- die men terugkrijgt in dien men deze bij beëindiging van de deelname onbeschadigd inlevert. Beëindiging is altijd mogelijk door terugzending van de onbeschadigde tankpas met de mededeling dat men daarvan niet langer gebruik wil ma ken. De betaalde waarborgsom wordt dan verrekend of terugbetaald. 24 Uur service Auto Rooij Soest kent in navolging van de vestiging van het bedrijf in Bun schoten, sinds kort ook de "24 uur ser vice," die (met uitzondering van de zondag) alle dagen van de week wordt verleend. Vanaf 7 uur 's avonds is, van uit welke plaats ook, altijd een mon teur van Auto Rooij te bereiken. Deze service geldt uiteraard alleen voor de vaste cliëntèle, zowel voor wat betreft bedrijfs- als personenauto's. De klant betaalt daarvoor de uurprijs plus een bedrag per kilometer, na mid dernacht ook een "startgeld." Met deze voorziening heeft Auto Rooij het servicepakket opvallend uitge breid, een gebaar dat door de klanten op hoge prijs wordt gesteld. Zaterdagmiddagmuziek Utrechtse Domkerk Op zaterdag 17 december a.s. wordt in het kader van de Zaterdagmiddagmu ziek Domkerk (tijdelijk Pieterskerk) Utrecht het derde deel van Joh. Seb. Bachs Weinachtsoratorium uitgevoerd door de Domcantorij onder leiding van Maarten Kooy. Gezien de grote belang stelling voor het eerste concert in deze reeks lijkt het verstandig ruim voor de aanvangstijd (half vier) aanwezig te zijn. De toegang is zoals gewoonlijk gratis. Verlichtingscontrole Bij een verlichtingscontrole op de Van Weedestraat en de Vredehof straat con stateerde de politie vorige week bij zeven weggebruikers onjuiste of geheel afwezige verlichting. Zij kregen allen een proces-verbaal. Eén verkeersdeel nemer ging bovendien op de bon omdat hij door het rode licht reed. Vrouw komt om op spoorwegovergang Een 75-jarige inwoonster van Soest is zaterdagmorgen j.1. om het leven geko men toen zij door de trein werd meege sleurd. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de spoorwegovergang aan de Molenstraat. Viderecorder gestolen Uit een woning aan de Soesterbergse straat verdween in het afgelopen week einde een videorecorder. De eigenaar deed aangifte bij de politie. Een filmzon... de ideale lichtbron voor wie bin nenshuis wil filmen. iJr^» "Veel mensen in Titusville weten meer over Soest dan de Soesters over Titus ville. Als ik vertelde dat ik uit Soest kwam, zeiden veel mensen: 'O ja, onze "Sister city"!'. Betty Kuyvenhoven, fn het dagelijks leven secretaresse van burgemeester Scholten van Soest, is in het afgelopen weekeinde teruggekeerd van een drie weken durend bezoek aan Titusville, Florida, de Amerikaanse stad waarmee vanuit Soest intussen al veel vriendschappelijke kontakten zijn gelegd. Haar reis verdient zeker niet de omschrijving "vakantie," maar kan beter worden omschreven als een "werkbezoek" waarbij zij in betrekke lijk korte tijd een Intensief programma afwerkte. De aanleiding was de uitnodiging van Titusville-burgemeester Truman Scar- borough, die haar tijdens zijn bezoek aan Soest naar Titusville inviteerde, om daar het reilen en zeilen van het ge meentebestuur, de raad, de scholen. etc. eens van dichtbij te kunnen bekij ken. In eerste instantie zou het bezoek aan Titusville in januari pas plaatsvin den. maar door de Polen-actie die ook in Titusville van de grond is gekomen werd de reis vervroegd. Betty maakte de reis gedeeltelijk samen met Ab Blokzijl, de voorzitter van de Stichting Midden-Nederland Helpt de Polen, waarvan zij trouwens secretaris is. Over in Titusville aan de grond ge komen actie voor Polen, in navolging van wat in Soest daarvoor gebeurt, schreven wij reeds vorige week. "De eerste week van mijn bezoek stond vooral in het teken van de Polen-actie. Op alle mogelijke manieren werd zij betrokken bij de activiteiten die de Ti- tusvillers daarvoor ontplooiden. "De meeste mensen weten overigens nau welijks waar Polen ligt. Ik had in het vliegtuig een verhaal geschreven over de actie, en dat is later tot m'n verras sing op een pamflet afgedrukt, waar mee de Titusvillers werden opgewekt om aan de actie "TSP" (Titusville- Soest-Polen) mee te werken. Tijdens haar verblijf trad Betty vele malen op als spreekster, op scholen, in kerkdiensten en allerlei andere bijeen komsten, als het ware propagandiste voor de steun aan het Poolse volk. "Die actie is echt een succes geworden," vertelt ze. "Toen ik wegging was er al een bedrag verzameld van zo'n 20.000 gulden, die wordt gebruikt voor de aan schaf van apparatuur voor het zieken huis in Kozle." Er zijn vergevorderde plannen om de actie in Titusville een jaarlijks karakter te geven. "Deze ac tie loopt door tot de 15e. Dan komt do minee Jack Merz naar Nederland en vervolgens reizen we met z'n drieën (met Ab blokzijl) naar Kozle, waar schijnlijk achter het transport aan. Betty maakte tussen de "Polen-bedrij ven" door ook uitgebreid kennis met Titusvilse instellingen als het Jess Par- rish Memorial Hospital, waar ze ge sprekken voerde over de verpleeg sters-uitwisseling met Zonnegloren. Op 9 januari vertrekken de verpleegkun digen Christine van Ark en Heieen van Wijk voor bijna een jaar naar Titus ville, en er moest nog een en ander worden geregeld, vooral met het oog op de visa. Ook polste Betty de mogelijk heden voor Amerikaanse verpléeg- sters om tijdelijk in Soest te werken. Tijd om "leuke" dingen voor haarzelf te doen heeft Betty nauwelijks gehad, of het moest zijn het bijwonen van de lancering van de Space Shuttle. "Het opvallendste daarvan was de geëmo tioneerdheid van de Amerikanen, die stonden te gillen en te klappen - heel ty pisch." Ook verrichtte Betty dikwijls hand- en spandiensten op het gemeentehuis, vooral op het gebied van vertalingen. In de laatste week bezocht ze vooral scholen, waarbij ze kon vaststellen dat er veel belangstelling bestaat voor een uitwisseling met Soest, "al moet je na tuurlijk afwachten of ze inderdaad de reis zullen willen maken." Volgens Betty komt er ook volgend jaar zeker weer een studenten-uitwis seling met Titusville. "In Soest zijn alle scholen voor voortgezet onderwijs benaderd met de vraag of er in de eind examenklassen belangstelling voor be staat." Betty sluit niet uit dat er via een reisagentenschap in Miami, waar over de Nederlander het beheer voert, mogelijkheden komen om met een speciaal verlaagd tarief de reis te maken. "Maar zover zijn we op dit mo ment nog niet." Bij een eerste peiling naar de interesse voor zo'n uitwisseling op een van de scholen in Titusville gaven zich spon taan al zo'n 85 leerlingen op, vertelt Betty geamuseerd. "Maar het aantal zou beperkt moeten blijven tot hooguit twintig vijfentwintig leerlingen. De leukste ervaringen had Betty, die tijdens haar verblijf onderdak vond bij Haar "oude" vriendin Ank van Buuren, lie al jaren in Titusville woont, bij haar bezoeken aan de scholen. "Daar steeds opnieuw je verhaal vertellen, dat is wel een moeilijke maar ook heel boeiende ervaring." Hoe zeer haar bezoek aan Titusville daar op prijs werd gesteld, moge blij ken uit de foto van een spandoek, dat tijdens het afscheid het gemeentehuis sierde. De tekst luidde: "We love you, Betty. Good trip home Foto: Goos van der Wilt 9-WéWÊ^ u Jt m k De nieuwe vulpennen-afdeling bij Van de Ven Kantoorefficiëncy. Sinds enige tijd beschikt de bekende kantoorboekhandel van Van de Ven aan de Steenhoffstraat over een geheel vernieuwd assortiment vulpennen. Daarvoor is vóór in de zaak een aparte hoek vrijgemaakt, waar de complete collectie, bestaande uit enige honder den exemplaren, een opmerkelijke plaats heeft gekregen. "De vulpen is weer helemaal terug", legt de heer V.d. Oosterkamp van Van de Ven Kantoorefficiëncy uit. "Dat is duidelijk te merken, vooral ook op de scholen. Wij spelen daar uiteraard graag op in. Vanouds beschikte Van de Ven over een redelijk assortiment vulpennen ai was dat nogal "merkgericht", zoals de heer Van de Oosterkamp het om schrijft. "Met de nieuwe presentatie is het assortiment flink uitgebreid. Het omvat naast pennen met het tra ditionele zuigersysteem ook patronen- vulpennen, maar ook de zgn. "floating ball"-pennen en luxe ballpoints." De grootste merken zijn erin vertegen woordigd, zoals: Cross, Waterman, Parker, Mont Blanc en Sheaffer - de meest gerenommeerde merken die in Nederland en de hele wereld worden verkocht. Wel hebben zich de laatste jaren ver anderingen voltrokken op het gebied van de vormgeving, de "styling", van de pennen. "Je kunt er een stukje nostalgie in herkennen", aldus de heer Van de Oosterkamp. "Er zijn weer pennen in een wat ouderwetse uit voering, echt stevige pennen voor dok toren, advocaten, etc. met 18-karaats gouden pennen, afgewerkt met 23%-ka- raats goud in de clip en langs de dop, maar ook voor het algemene publiek is er een enorme keus: slanke pennen met lacqué en metallic kleuren. Foto: Goos van der Wilt m De oprichting van de STEGAS is een feit. V.l.n.r. de heren De Visser en Elferink van het notariskantoor, verder de heren B.W. Pel (Baarn), J. T. Pas (Soesterberg) en J. F.A. van den Pol (Soest). Op 30 november j.1. vond te Soest de officiële oprichting plaats van de Stichting Eemlandse Gasapparaten Service STEGAS. Deze stichting heeft tot doel het bevorderen van de veilig heid en doelmatigheid van gas- verbruikstoestellen in het verzorgings gebied van de gasbedrijven Baarn en Soest en van het G.C.N. in de gemeen ten Bunschoten en Eemnes. Zij tracht haar doel te bereiken door het gericht stimuleren van vakkundig en uniform preventief onderhoud door de erkende gastechnische installateurs die zich bij STEGAS aansluiten. STEGAS is in het leven geroepen door de installateursorganisaties AVOL afd. Baarn/Soest en NCIB, samen met de gasbedrijven in deze regio. Aanleiding tot de oprichting van STE GAS waren de resultaten van een lan delijk onderzoek naar de onderhouds- situatie van gasapparaten enige jaren geleden. Ook dit jaar is door het VEG- Gasinstituut er weer op gewezen dat gas-ongevallen veelal te wijten zijn aan onvoldoende onderhoud. Hieruit blijkt duidelijk dat onderhoud aan gas apparaten geen werk is voor de "doe- het-zelver", maar dat het moet wor den verricht door de erkende gastech nische installateur! Hij is opgeleid om de gasapparaten te controleren en om de noodzakelijke werkzaamheden te verrichten. De bij STEGAS aangesloten instal lateurs blijven als zelfstandige in stallatiebedrijven werken, maar wél volgens door het bestuur vastgestelde werkmethoden en voorwaarden. Zij moeten hun werkzaamheden uitvoeren aan de hand van een controlelijst, zo dat het uitgesloten is dat zij ook maar één enkel onderdeel van de controle bij een onderhoudsbeurt aan de toe stellen kunnen overslaan of vergeten. De STEGAS-installateurs zijn ermee akkoord gegaan dat de uitgevoerde on derhoudswerkzaamheden steekproefs gewijs zullen worden gecontroleerd. Het bestuur van STEGAS zal dze con trole in nauw overleg met de gasbe drijven laten verrichten. De medewerkers van de aangesloten installatiebedrijven die het onderhoud daadwerkelijk uitvoeren voldoen aan de scholingseisen die door het bestuur van STEGAS zijn vastgesteld. Dit wordt ook vermeld op hun legitimatie bewijs dat door STEGAS is uitgereikt. Om goed op de hoogte te blijven van de ontwikkelingen op het gebied van nieuwe gasapparaten zullen voor de medewerkers regelmatig instruktie- bijeenkomsten worden gehouden. Alle aangesloten installateurs zijn ver plicht om een W.A.-verzekering te heb ben, welke eventuele schade zal dek ken. Ook de leveringsvoorwaarden en de tarieven die de aangesloten installa teurs hanteren zijn door het bestuur van STEGAS vastgesteld. Op de bovengenoemde wijze levert STEGAS een bijdrage aan een grotere veiligheid en doelmatigheid van gas apparaten. Dat daarmee eveneens de stookkosten worden verlaagd is een bijkomend voordeel voor de gasver- bruiker in Baarn, Bunschoten, Eemnes en Soest. Tussen Kerst en Oud en Nieuw ver zorgt de STEGAS een uitgebreide huis- aan-huis informatie, waarin een ant woordkaart is opgenomen. Dit zijn de Stegas-installateurs Baarn Bremmer Installaties BV, Acacialaan 11A, tel. 02154-15997. Loodg. Bedr. A. Breunêsse, Eikenweg 1-3, tel. 02154- 12161. Van Hamers veld BV, Celebes- straat 17, tel. 02154-16534. Verw. Ind. J. H. Koot BV, Oud Eemnesserweg 5, tel. 02154-15826. Techn. Inst. Bedr. La cunes BV, Sophialaan 2, tel. 02154-12443. Leijen Installatiebedrijf, Balistraat 21A, tel. 02154-12607. Fa. Van Moorse- laar, Eemnesserweg 25, tel. 02154-13260. Ouderdorp Service BV, Burg. Pen straat 1, tel. 02154-21141. Inst. Bur. Fa. Pel, Burg. Penstraat 20-22, tel. 2154- 12504. Termo Service, Berkenweg 15, tel. 02154-12028. Bunschoten Gebr. C. W. v.d. Geest BV, Dorps straat 132, tel. 03499-81390. Loodg. Verw. Bedr. Dijs, Verdistraat 175,tel. 03499-83039. Soest Loodg. Verw. Bedr. Dijs, Theo Dobbe- hof 44, tel. 02155-19810. Install. Bedr. J. Cornelisse BV, Steenhoffstraat 15A, tel. 02155-13014. Fa. Bert v.d. Dijssel, Van Lenneplaan 53, 02155-16903. Loodg. Verw. Bedr. P. A. v.d. Dijssel Zn., Soesterbergsestraat 45, tel. 02155-12472. E. G. Kerkhof BV, Korte Brinkweg 37A, tel. 02155-14332. Loodg. Bedr. Soest BV, Wilhelminalaan 20, 02155-17332. G. v.d. Pol BV, Van Lenneplaan 69, tel. 02155- 19954. Soesterberg Pas Installaties BV, Gen. Winkelman straat 95,tel. 03463-1352. Spakenburg Fa. v.d. Geest c.v., Spuistraat 19, tel. 03499-81372. Heinen Hopman Engi neering BV, Zuidwenk 45, tel. 0349S- 83014. Is een stalhouderij een agrarisch be drijf en kan het zelfs als veehouderij worden aangemerkt? Die vraag stond vorige week centraal in de vergadering van de commissie voor de beroepschrif ten. Namens de heer H. C. Hoek uit Maarssen, die de aanvraag voor een bouwvergunning niet gehonoreerd zag door burgemeester en wethouders, zei zijn raadsman mr. M. Kortmann dat die vraag best met 'ja' beantwoord kan worden. "Een stalhouderij kan nauwe lijks ergens anders geplaatst worden dan in een agrarisch gebied', vond hij. Hij pleitte voor een interpretatie van het agrarisch bedrijf en noemde het voorgestelde bouwgebied, op de hoek Bosstraat/Wieksloterweg, een gebied waar een stalhouderij in past. Namens het college van burgemeester en wethouders zei mr. J. Nieuwenhuij- zen dat de stalhouderij zijns inziens niets anders is dan een ouderwets taxibedrijf. 'Het is in ieder geval een transportbedrijf, vond hij. Het is in ieder geval geen argrarisch bedrijf dat grondgebonden is. Volgens het gel dende bestemmingsplan mag alleen dat er gerealiseerd worden. De heer Hoek wil een stalhouderij be ginnen met rii tuigen en paarden voor het rijden van rouw- en trouwstoeten. Al in 1977 werd hem een vergunning voor de bouw van een woning met paardestal op de hoek Bosstraat/Wiek sloterweg geweigerd omdat het uit 1961 daterende en sindsdien niet meer aan gepaste bestemmingsplan zich daar tegen verzet. In 1981 diende de heer Hoek opnieuw een aanvraag voor een bouwvergunning in, nu voor een woon huis met vee- en stalhouderij. De toevoeging 'vee' was erbij geko men om duidelijk te maken dat het om paarden gaat. B. en w. weigerden de vergunning opnieuw, maar ver zuimden dit dé-heer Hoek mee te de len. Pas dit jaar, toen de heer Hoek informeerde naar de stand van zaken, kreeg hij te horen dat de vergunning allang was geweigerd. Al na een eerdere weigering had de heer Hoek daartegen bezwaar aangetekend, maar later liet hij weten dat dit niet als een beroepschrift kon worden aan gemerkt. Mr. J. Beijering, voorzit ter van de commissie voor de beroep schriften, betreurde dit. Anders zou er inmiddels meer duidelijkheid zijn ont staan. Tijdens de discussie bleek, dat het geldende bestemmingsplan Lande lijk Gebied al in 1979 vernieuwd had moeten zijn. De situatie is nu evenwel zo, dat dit plan zelfs niet meer in het werkplan ruimtelijke ordening voor komt. De heer R. van Logtenstein (CDA) vond dat de commissie ruim telijke ordening in ieder geval duide lijkheid zou moeten verschaffen over de waardering van dit gebied. Daar heeft de heer Hoek op dit moment echter niets aan. Hij zal pas weten hoe de commissie over zijn beroepschrift denkt als deze schriftelijk advies aan de gemeenteraad heeft uitgebracht -- over een uitspraak in deze kwestie. Engelse meubelshow o.a. in eiken van Tichman en Goodwin. Een imposante collectie. U kunt er nog van genieten tot en met 31 december. U bent van harte welkom! AMERSFOORT- LANGESTRAAT 63 -TEL.-1333-4 Het personeel van Van de Ven kantoor efficiëncy is nauw bij de veranderin gen betrokken. De verkopers en ver koopsters hebben bij de leveranciers een cursus gevolgd, waarmee zij "zeer beslagen ten ijs" kunnen komen. De verschillen in materialen en systemen zijn daarbij duidelijk onder de aan dacht gebracht. De heer Van de Oosterkamp spreekt ook van "een gat in de markt""Vroe ger zijn er veel speciale vulpenshops gecreëerd, waar vakmensen van hun hobby hun beroep konden maken. Die vakmensen sterven langzamerhand uit. In de kantoorboekhandel treft men nu de goede service aan, in de vorm zoals die door de importeurs wordt verleend." Een zo complete collectie vulpennen als bij Van de Ven zal men in de wijde omgeving van Soest niet snel aantref fen. "Het is ook niet de bedoeling dat we zomaar een vulpen over de toon bank schuiven. Belangrijk is vooral dat een pen lekker schrijft. De klant krijgt bij ons dan ook volop de gelegen heid om te kijken of een vulpen het gewenste "schrijf-comfort" biedt. Dat is uiteindelijk één van de belang rijkste dingen." Door de introductie van de nieuwe collectie is tegelijkertijd ook een 'oude' collectie ontstaan. De vulpennen uit dat "oude assortiment worden in de ONDERWATER-HOCKEY Ik zag laatst foto's van hockey-wedstrijden die onder de waterspiegel werden ge houden. Waar is het adres van die sportclub? Antwoord: U zag waarschijnlijk de on- derwater-hockeyploeg van Baracuda in actie. Dat is de Ned. Vereniging voor onderwatersport en daar kunt u ook le ren duiken en snorkelen, en trainen voor diverse soorten onderwaterspor ten. Voor inlichtingen over lidmaat schap én div. opleidingen kunt u zich wenden tot het secretariaat van Bara cuda, Postbus 19280, 2500 GG Den Haag, telefoon 070-888465. komende periode tegen gereduceerde prijzen verkocht. De heer Van de Oos terkamp wijst er daarbij op dat het ook in die gevallen gaat om vulpennen met volledige garantie. "Dat is voor het publiek een aantrekkelijke aanbie ding." Wie geïnteresseerd is in wat er op het gebied van vulpennen vandaag de dag zoal te koop is, moet beslist een kijkje gaan nemen bij Van de Ven, Steenhoff straat 13. STRIJKJE OP MAAT - Voor de ver vaardiging van reclamespots zoeken wij naar een bemiddelaar die nu en dan kleine muziekensembles van verschil lende samenstelling kan leveren, bijv. met enkele strijkers en blazers. Weet u daar een gespecialiseerd adres voor? Antwoord: U kunt zich wenden tot het bureau van de violist en concertmees ter Daniël Otten, die de gewenste kleine orkestjes kan samenstellen om de door u verlangde muziek te spelen. Adres: Paulinelaan 1, 1399 VK Muider- berg, telefoon: 02942-1637. VETTE SAUSEN - Mijn kamergenote waarschuwt mij altijd tegen gebruik van mayonaise bij de patat en pinda saus bij de saté, maar zelf slikt ze da gelijks piccalilly en tomatenketchup. Wat is het verschil in vetgehalte? Antwoord: Daar ligt een groot verschil tussen. Piccalilly staat bij ons geno teerd voor 15 kilo joules 5 kcalen is vetloos, de tomatenketchup voor 50 kJ 50 kcal) eveneens zonder vet, maar pindasaus boekt 220 kilo-Joules 50 kcal) en 4 gram vet per eetlepel.ALs u er dan nog geregeld patat en/of saté bij eet, ziet uw toekomst er o.i. somber uit. Dan lijken die salades van uw ka mergenote ons gezonder.

Soester Courant | 1983 | | pagina 9