Massale huldiging bij jubilerende Springbokken Kerstprogramma Sport- fondsenbad Amersfoort Feestelijke tentoonstelling van P.V. 'De Zwaluw' Heren I Olympia eindigen 1983 met verlies 29e Internationale Kerstcross van 'Tempo' WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 Soester Tafeltennis kampioenschappen weer een sukses TAFELTENNIS Kerstconcours bij De Boshoeve 'iITi Jaap van den Berg doorbreekt hegemonie ATLETIEK Inbraak Henk de Bree dubbelkampioen Tempo-amateur Jim van Overbeek wederom veldrit- kampioen KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Eemvogels vergeet te winnen KORFBAL VOLLEYBAL Tweede Kerstdag in Soestduinen Ruim 80 tafeltennissers uit Soest heb ben afgelopen weekend de 3e editie van de Soester Tafeltenniskampioenschap pen weer tot een geslaagd evenement gemaakt. De organiserende vereniging Shot wist ook dit keer weer op vrijwel alle prijzen beslag te leggen, waaron der het algemeen kampioenschap bij jeugd en senioren. -Jeugd Zaterdag 17 december werd gestart met de jeugd, waarbij in drie klassen een Soester Kampioenschap te behalen was. In de junioren/aspirantenklasse wisten Ronald Busch, Edo Fransen en Remco Schimmel zich voor de finale driekamp te plaatsen. Nadat zowel Remco als Edo hun wedstrijd tegen de als le geplaatste Ronald Busch hadden gewonnen, bleek Remco in de finale net niet opgewassen tegen de wat ho ger spelende Edo Fransen. Met het kampioenschap werd Edo tevens alge meen jeugdkampioen van Soest. De Pupillen/welpenklasse kende in Frank Redel een even onverwachte als goede winnaar. In de finale won Frank in twee krappe games van Robbie Houtgast, nadat beiden favoriete Mar- ga Voskuilen naar de 3e plaats hadden verwezen. De strijd in de rekreantenklasse spitste zich toe tussen Mark van Dam Ronald van Velzen en Elizabeth Engelberts. Na een aantal zeer spannende partijen werd Mark uiteindelijk 3e, eindigde Ronald in zijn eerste tournooi direkt al op een 2e plaats en werd Elizabeth op zeer knappe wijze le. Senioren Ruim 40 senioren streden zondag 18 december om het kampioenschap in vier verschillende klassen. In de Senioren I klasse wist Dirk Sehui- ling voor het 3e achtereenvolgende jaar kampioen te worden, waarmee hij tevens algemeen seniorenkampioen van Soest werd. Berend Jonker, de kersverse aanwinst van het le heren team van Shot eindigde op een knappe 2e plaats, daarmee Gerhard Busch (3e) en Harry Maassen (4e) buiten de prijzen houdend. De Senioren II klasse werd zeer ver diend gewonnen door Eddy Gaytant, die bijzonder goed op dreef was. Mede finalist Wilfred Busch kreeg in de fina le weinig kans, hoewel ook hij verraste met sterk spel. De verliezende halve- finalisten waren hier Jos van de Horst (AGAVS) en Jan Schouten (Elan). In de Senioren III klasse bleven Thijs van Hoorn en George Demmenie in de halve finale respectievelijk Hans van Velzen en Karei Wiss voor. Het kam pioenschap kwam uiteindelijk bij Thijs van Hoorn terecht, die in een goede finale van George Demmenie won. De senioren rekreantenklasse kende een uitstekend niveau en twee zeer sterke prijswinnaars. In de beslissende wedstrijd bleek Bert van Soest net iets sterker dan Gerhard van de Heiden. Totaal uitslagen Soester Tafeltennis kampioenschappen Jeugd Jun./Asp. klasse, le Edo Fransen 2e Remco Schimmel: 21-7,22-20. Pup./Welp. klasse: le Frank Redel, 2e Robbie Houtgast: 23-21,21-18. Jeugd rekreantenklasse. le Elizabeth Engelberts, 2e Ronald van Velzen: 21-16,10-21, 21-18. Senioren Senioren I klasse: le Dirk Schuiling, 2e Berend Jonker: 21-16, 21-14. Senioren II klasse: le Eddy Gaytant, 2e Wilf red Busch21-12,21-15. Senioren III klassele Thijs van Hoorn 2e George Demmenie21-15, 21-18. Senioren rekreantenklasse: le Bert van Soest, 2e Gerhard van de Heiden: 21-10,21-19. A.s. maandag, tweede kerstdag, zal bij manége de Boshoeve, Beckeringhstraat 45, weer het jaarlijkse Kerst-spring concours plaatsvinden. Deze wedstrij den, georganiseerd door de familie La- seur, zijn langzamerhand een tradi tie geworden waarnaar elke paarden sportliefhebber in de wijde omgeving lang van tevoren uitkijkt. Zoals elk jaar wordt ook deze keer weer de puissance springwedstrijd ge houden, een parcours dat telkens weer zorgt voor een sensationele en zeer spannende afsluiting van dit Kerst concours. Voor diegenen die niet op de hoogte zijn van wat een puissance inhoudt: de deelnemers aan deze wedstrijd springen een parcours van 4 tot 6 hin dernissen, waarvan de laatste hinder nis de muur is. Diegenen die dit par cours foutloos weet rond te komen gaat door naar de tweede ronde, waar alleen een oxer en de muur overblijven, die inmiddels met tien centimeter zijn ver hoogd. Daarna worden deze hindernis sen iedere ronde verhoogd tot er uit eindelijk slechts één combinatie over blijft, welke als winnaar kan worden bekroond. De hoogte van de muur kan op deze manier oplopen tot wel twee meter, zodat deze puissancewedstrijd vooral voor het publiek zeer aantrekke lijk is om te zien. Natuurlijk zijn ook de overige parcour- sen de moeite waard. Om tien uur 's morgens wordt aangevangen met de rubriek 60 cm. die hoofdzake lijk is uitgeschreven voor pony's, maar waaraan ook paarden kunnen deelnemen. Deze en de daaropvolgen de rubriek (80 cm) zullen voornamelijk "bevolkt" worden door jonge en begin nende ruiters in de springsport, maar ook voor deelnemers met jonge, on ervaren paarden is dit een unieke gelegenheid om hun "groene" dieren voor te bereiden op de nationale wed strijdsport. Daar dit concours weder om is goedgekeurd door de N.B.V.R. en de F.N.R.S. zyïlcn ook combinaties die, "op punten'; staan" kunnen deelnemen aanifadit concours, het geen de opkomst voor deze wedstrijden nog zal vergroten. Gelukkig beschikt de manége over twee binnenbakken, waardoor het insprin gen wordt vergemakkelijkt. Er is rui me parkeergelegenheid, zowel voor veewagens en trailers, als voor toeschouwers van het concours. Vanuit de sfeervol in kerststijl aange klede foyer van manége'De Boshoeve zal het gehele parcours ruim te over zien zijn, zodat.niemand iets hoeft te missen van deze sensationele kerst wedstrijden. Naast de 60 cm, 80 cm en puissance, zal ook nog een 1 meter en een 1.10 me ter rubriek gereden worden, zodat iedere springruiter volledig aan zijn of haar trekken kan komen. De aanvang van het concours is om 10.00 uur 's morgens. De prijzen bestaan uit kunst- en gebruiksvoorwerpen. De komende kerstvakantie valt er weer veel tussen te beleven in het Sportfond- senbad Amersfoort. Vooral in de week tussen de kerstdagen en de jaar wisseling zal er geen moment van de dag zijn waarop er naast het "normale" zwemmen niet een of andere extra activiteit zal zijn. Natuurlijk zal de reuzeglijbaan van ruim 26 meter weer een trekpleister blijken te zijn alsook de ruime zon- newei waar men heerlijk relaxed wat kan bijbruinen. De rollenbaan in het 50m-bad, de doorlopende vertoning van tekenfilms, het watergordijn en het vele drijvende spelmateriaal is er in de weekends en na schooltijd. Daar komt in de kerstvakantie nog een ware zwemkermis bij, waarvan onderdelen zowel in als rond het zwem water worden geplaatst. In het water is er snorkelen, onderwater-hockey, stuivertjes duiken, touwklimmen, doel- Schieten, vissen, kilo-zwemmen en de valkuil. Op de perrons is er tafel tennis, poppenkast, loopspel, kegelen, rad van Avontuur, sjoelen, info-spel, voetbalspel en verven. De normale zwemtijden blijven van kracht. Op eerste kerstdag en nieuwjaars dag is het hele complex gesloten, ter wijl op tweede kerstdag het zondag- rooster geldt van 10.00 tot 13.00 uur. Op de andere dagen zijn er van 10.00 tot 15.00 uur veel extra zwemmogelijkheden gecreëerd. Door een attentie van een trouwe zwembadbezoeker maken de jeugdige zwembadbezoekers in die kerst vakantie kans op een heuse cross- fiets! Voor de volwassenen is er een ander extraatje, 's Avonds van half negen tot half tien gaat de wat kille TL-verlichting boven het 50m-bad uit en wordt de sfeerverlichting ontstoken. Bijna traditioneel is ook dat elke bezoeker op vrijdag 30 december een warme oliebol krijgt. Vorig jaar werd er door de gezamenlijke Sportfondsen- baden in Nederland het Nationaal Kampioenschap Plankhangen ge organiseerd, waarbij de Amersfoortse deelnemers hoge ogen gooiden. Dit jaar is gekozen voor een ludiek team-kampioenschap. Key-paddle, eenvoudig gezegd je voortbewegen over 25 meter met behulp van een drijvende peddel. In estafette-verband moet viermaal die afstand worden afgelegd. Verdere informatie en in schrijven aan de kassa van het zwem bad. De wedstrijd wordt vrijdagmid dag 30 december afgewerkt vanaf twee uur. Direkt na de wedstrijd worden de gerealiseerde tijden centraal ver zameld waardoor vrij snel de totaal uitslag bekend zal zijn. Tot voor kort leek het erop dat klub- rekords alleen waren weggelegd voor het paradepaardje van de lange-af- standsgroep van atletiekvereniging "Pijnenburg". Eef van den Brink mocht zich grossier noemen van klub- rekords op alle afstanden en heeft deze het afgelopen seizoen allemaal zelf nog eens scherper gesteld. Vorige week was Jaap van den Berg in het Kralingse Bos te Rotterdam al dicht in de buurt van de 49 min. 59 sec., die voor de 15 km als snelste tijd genoteerd stond. De omstandigheden waren toen niet optimaal. Het afgelopen weekend waren alle factoren ideaal, terwijl Jaap in een goede vorm stak. Zaterdag, tijdens een wedstrijd over 15 km te Rhoon dorst Jaap zich ter meten met de vaderlandse top en werd 23e in de verrassend snelle tijd van 49 min. 26 sec. Jaap van den Berg, die zich al lande lijke faam verwierf door zijn 4e plaats in het nationaal triathlonkampioen- schap, heeft inmiddels een kontrakt aangeboden gekregen van het sport artikelenmerk KARHU. Dit merk steunt hem niet alleen materieel, maar zorgt ook, dat Jaap speciaal voor hem ontwikkeld schoeisel ter beschikking krijgt voor een nog beter resultaat. De trainingen richten zich momenteel specifiek op het hardlopen. Dit duurt tot in het vroege voorjaar, waarin hij zijn hoog opgevoerde loopaktiviteiten zal beëindigen met deelname, aan de marathon van Barcelona samen met .klubgenoot Henk Schaak. Daarna wor den de trainingen weer gelijk verdeeld over de drie triathlononderdelen zwem men, fietsen en lopen en staan alle drie elke dag op het programma. De reaktie op de prestatie van Jaap bleef niet lang uit. Reeds zondag j.1. gaf Eef van den Brink op sportieve wijze tegengas door ook een prestatie van allure neer te zetten. Hij' startte te Oss in een cross over 7800 meter en liep, hoewel dit werk niet zijn specia liteit is, een zeer sterke wedstrijd. Na de eerste omloop van 1300 meter kwam hij als 30e door, maar vocht zich in het resterende deel van de strijd naar een mooie 9e plaats. Inbrekers hebben vorige week hun slag geslagen in een woning aan de Burge meester Grothestraat. Zij kwamen het huis binnen door de keukendeur te for ceren. Uit een bureaulade namen zij een bedrag van 1800 gulden mee. Te vens verdween een fototoestel met flitsapparatuur. De eigenaar deed aan gifte bij de politie. De feestelijke bijeenkomst ter gelegen heid van het lB^-jarig bestaan van de Soester Gymnastiekvereniging "De Springbokken", die jl. zaterdag in Dart huizen werd gehouden, is uitgelopen op de massale huldiging van een groot aantal (oud)bestuursleden, leden van de technische leiding en andere betrok kenen. Niet alleen benoemde de ver eniging twee nieuwe ereleden en zeven leden van verdienste, maar er waren ook gouden Bonds-onderscheidingen voor voorzitter P. Ekel en secretaresse G. Casander-de Bree. In zijn welkomstwoord wees voorzit ter Ekel erop dat het 12^-jarig jubi leum niet alleen een mijlpaal was, maar ook een geschikte gelegenheid om eens al diegenen die op een of andere wijze hadden bijgedragen aan de bloei van "De Springbokken" of de verenigingen waaruit deze in 1971 was ontstaan, in het zonnetje te zetten on der het motto "Ere wie ere toekomt". Dat was er door allerlei omstandig heden in de afgelopen jaren niet van gekomen. "Vandaag vereffenen we een ereschuld- en betrachten we dank baarheid", aldus de heer Ekel. De aan wezigen namen op zijn verzoek enige ogenblikken stilte in acht om allen die de vereniging sinds haar oprichting waren ontvallen te gedenken. Een plechtig moment was de aanbie ding van de nieuwe verenigingsvlag van De Springbokken. Dat gebeurde met enig ceremonieel door de kam pioenturnster van de vereniging, Mi randa Sips, bijgestaan door twee kleu- ter-Springbokken. De vlag werd met enige moeite tevoorschijn gehaald van achter een wit laken, dat achter de be stuurstafel was aangebracht. Miranda en de kleuters werden beloond met .een aandenken en een warm applaus.. Onderscheidingen De eerste officiële spreker die het be stuur zijn gelukwensen aanbood (vele anderen hadden dat daarvoor al per soonlijk gedaan) was de heer P. IJze- baart, voorzitter van de Stichtse Turn kring. Hij kenschetste de vereniging als een zeer sportieve. Tot ieders ver rassing deelde hij mee. dat hij, mede namens het bestuur van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond KNGV, twee gouden onderscheidingen mocht uitreiken aan twee bestuursleden van De Springbokken. Aan mevrouw G. Ca- sander-de Bree, al 25 jaar onafgebro ken bestuurslid en één van de steun pilaren van de Springbokken over handigde hij de "gouden broche van verdienste." Voor voorzit ter P. Ekel - "één van de pioniers van de Turnsport", die zich al bijna 45 jaar als bestuurslid voor deze be langrijke sport had ingezet, had hij de "gouden speld van verdienste" bij zich. Beide onderscheidingen werden onder applaus opgespeld. De heer IJzebaart memoreerde enige onder delen van de "respectabele staat van verdienste" van de heer Ekel en noem de het de moeite waard als deze ooit zijn mémoires nog eens zou schrijven. Namens de Soesterbergse zusterver eniging Laetitia sprak de heer F. Hag- meijer lovende woorden aan het be stuur. Hij roemde de uitstekende sa menwerking binnen de gemeente Soest en vroeg zich af waarom dat op bondsniveau ook niet gerealiseerd werd. Het besturen van een vereniging was er volgens hem in de afgelopen jaren zeker niet gemakkelijker op ge worden, doordat ook de overheid al lerlei regels stelt. De heer Hagmeijer vervulde een oude wens van de Spring- bok-bestuurderen door de wisselbeker van het Soester Turnkampioenschap aan te bieden. Deze werd overhandigd door twee jeugdige leden van de Soes terbergse verenigingen, AGAVA en Laetitia. Namens AGAVS sprak ook de heer J. Huizer gelukwensen uit. Het voorbeeld van Soest, waar door een fusie een bloeiende vereniging tot stand kwam, verdiende ook in Soesterberg navolging. De heef Ekel beaamde in zijn dankwoord dat De Springbokken werden gekenmerkt door een eensge zindheid waarop het CDA trots zou kunnen zijn. Ereleden De heer Ekel maakte vervolgens de benoeming bekend van twee ereleden de heren H. Teeuwen en J. Kanters, die beiden zich binnen het bestuur en De nieuwbenoemde ereleden en leden van verdienste van "De Springbok ken." Foto: Goos van der Wilt op andere plaatsen enorm voor De Springbokken hadden ingezet. Me vrouw Kanters werd benoemd tot lid van verdienste, evenals de heren W. v.d. Hooff, F. de Rond, P. Bosch en mej. M. Egtberts. Daarna volgde in rap tempo de huldi ging van alle leden die meer dan 10, 15, 25, 40 of zelfs vijftig jaar lid waren. Opvallend daarbij waren de huldiging van het oudste lid in jaren de heer F. Wijngaard, en van mevrouw De Rond, die al 50 jaar lang lid was van de gym nastiekvereniging. Zij allen ontvingen een passend aandenken en een fraai boeket. Voorzitter Ekel memoreerde dat De Springbokken in de afgelopen jaren drie pianisten, 30 bestuursleden en zo'n 60 leiders en leidsters hadden zien ver trekken. Sinds 1928 hebben alle burge meesters van Soest het beschermheer schap, resp. beschermvrouweschap van de vereniging bekleed. Hulde was er ook voor de heer en me vrouw G. Wildenburg, het beheerder vrouw G. Wildenburg, het beheerders echtpaar van 'Eltheto," waar De Springbokken altijd een zeer gewaar deerd onderdak hebben gevonden. Zij ontvingen bloemen en een envelop met inhoud, "als dank voor veel ongevraag de trouw. Wij beschouwen u als één van ons", zoals voorzitter Ekel het uitdrukte. Penningmeester T. Spelt sloot de huldi ging tenslotte af met een dankwoord aan de voorzitter, die hij eveneens een geschenk onder couvert overhandigde. In zijn slotwoord deed de heer Ekel de suggestie aan de hand al deze actieve leden, die deze middag gehuldigd wa ren, te verenigingen in een club onder de naam "Vrienden van De Spring bokken", die zich moet gaan toeleggen op het organiseren van ontmoetingen en het kontakt met de achterban zou kunnen verlevendigen, vooral ook voor degenen die het actieve lidmaatschap van de gymnastiekvereniging neer leggen. De generaal kampioen op de vluchten van de vereniging van postduivenhou- ders De Zwaluw, Henk de Bree, is het afgelopen weekeinde ook kampioen geworden op de jaarlijkse clubtentoon stelling. Voorzitter Joop van den Bra- kel constateerde dan ook 'dat mooi en goed dus best samen kunnen gaan'. De expositie, die tot en met zondag duur de, werd geopend nadat de keurmees ters A. Bolding en A. Braspenning hun werk hadden gedaan. Zij kwamen tot de conclusie dat de duiven van De Zwa luw-leden van goede kwaliteit zijn. Ook op de vluchten toonden de duiven karakter, want de Soester vereniging, één van de bijna 600 bij de Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhou- ders aangesloten verenigingen, be haalde dit jaar het nationale kam pioenschap bondsvluchten. Voor de clubexpositie hebben 46 van de 82 leden duiven ingezonden, in totaal 410. Ze waren te bekijken in het ver enigingsgebouw van De Zwaluw aan de Schrikslaan. In zijn openingswoord bedankte voorzitter Van den Brakel met name de leden van de tentoon stellingscommissie die veel werk heb ben verzet. De prijsuitreiking is op de grote jaarlijkse feestavond op 14 janu ari. De uitslagen: Klasse 1, oude doffers 0-250 km.: 1. H. de Bree; 2. G. Zeyp- veld; 3. A. de Bes. Klasse 2, oude dui- vinnen 0-200- km.: 1. H. de Bree; 2. J. van den Brakel en zoon: 3. H. van de Schepop. Klasse 3. oude doffers 250-500 km.: 1. Th. Wigtman; 2 en 3 eveneens Th. Wigtman. Klasse 4, oude duiven 200- 500 km.: 1. J. Duyst; 2. H. de Bree; 3. G. Visser. Beste viertal (jonge en oude doffer, jonge en oude duivin) 1. Th. Wigtman: 2. Th. Wigtman; 3. R. Voskuilen. Klasse 5, oude doffers boven 500 km.: 1. H. den Dekker; 2. H. Nap sr.3. J. Benschop. Klasse 6, oude duivinnen bo ven 500 km.1. L. van 't Klooster; 2. J. van Dijk3. J. van den Brakel en zn. Klasse 7, dames: 1. G. Visser; 2. E. Derrickse; 3. A. Kok; 4. M. van Rouwen daal; 5. H. Nap jr.6. R. Voskuilen; 7. R. van Egdom; 8. Th. Wigtman; 9. J. van Dijk. Klasse 8, jonge doffers tot 200 km: 1. L. van 't Klooster; 2. H. Woudstra; 3. A. de Bes; 4. Th. Wigt man; 5. H. Nap jr.; 6. H. den Dekker. Klasse 9, jongen duivinnen tot 200 km. 1. J. Benschop; 2. A. de Bes; 3. H. de Bree; 4. Th. Wigtman; 5. M. Schim mel; 6. A. Dorrestein. Klasse 10, jonge doffers 200 tot 350 km. 1. R. Voskuilen; 2. H. den Dekker; 3. A. van Ginkel. Klasse 11, jonge duivin nen: 1. R. Voskuilen; 2. A. van Dorre stein; 3. C. Brakenhof. Klasse 12, jonge doffers 350 km. en meer; 1. H. de Bree; 2. L. van 't Klooster; 3. A. van Ginkel. Klasse 13, jonge duivinnen 350 km. en meer: 1. A. Kok; 2. E. van den Brakel; 3. L. van 't Klooster. Klasse 14, late jon ge en twee nestpennen doffers: 1. J. van den Brakel en zoon; 2. E. van den Brakel; 3. B. Roest. Klasse 15, late duivinnen twee nestpennen: 1. J. de Beer; 2. J. van Dijk. Afgelopen zondag werd er weer fel ge streden in de midden-Nederland veld- rit competitie die dit keer plaatsvond in de Soesterduinen. Het bestuur van wielervereniging Tempo-Soest, had speciaal voor deze dag al het zware kerstcross parcours van volgende week uitgezet, zodat de regiorenners alvast wat konden wennen. De Tempo renners stonden vandaag helemaal op "scherp," omdat tijdens deze wed strijd tevens de clubtitels verdeeld zou den worden. Na een snelle start op het asfalt, dook Jim van Overbeek (Tempo) als eerste het veld in gevolgd door sterke mannen als Peter Haaksman (Stadion) en routi nier Hans Voorn (Adelaar). Jim, die zijn titel van vorig jaar verdedigde, rijdt zijn eerste rond altijd bijzonder snel, maar valt dan vaak terug. Men was benieuwd hoe het hem dit keer zou vergaan. Het was Peter Haaksman die in top vorm verkeerde en al vlot de kopgroep vaarwel zegde. Deze groep bestond uit Jim van Overbeek, Hans Voorn, Jo van Oostrum (Stadion) en John van Ef- feren (Valleirenners). Achter de ongrijpbare Peter Haaksman ontspon zich een spannende wedstrijd. Eerst was het John van Ef- feren die zich samen met Hans Voorn op het loopgedeelte losmaakte. De kleine Jim van Overbeek, die op het lopen veel moest toegeven, knokte zich terug op de rest van de kronkelige om loop die er zowel hard als glad bij lag. Dan een poging van Jim om zich te ontdoen van de achtervolgers, maar de betere lopers kregen in het mulle zand ook weer aansluiting. John van Efferen slaagde er tenslotte in om samen met Jo van Oostrum een lichte voorsprong te nemen op het duo Voorn-Van Overbeek. Daarachter volgde een groot gat op de rest van het veld dat aangevoerd werd door Peter Huygens en Theo Franken (beiden: Pe daalridders In de voorlaatste ronde dan weer Jim die afstand neemt maar toch op 't laatst wordt ingelopen door de knok kers Hans Voorn. Achter van Efferen (2e) en Van Oostrum (3e) verslaat de snellere Hans Voorn (tevens leider in de competitiestand) de Soester Van Overbeek in de sprint. Vijfde in de uit slag, maar wederom clubkampioen der amateurs. Gerrit van de Hoef reed zich net als vorig jaar naar het zilver. De andere clubkampioenen waren: Ar no van Boeyen, (nieuwelingen), Edwin Hop (junioren), Wim Hakvoort (lief hebbers en Kees Niehof Veterden in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Afgelopen zaterdag traden 5 Eemvo- gelploegen aan. Slechts één ploeg wist te winnen. Daarmee is deze ploeg nog steeds ongeslagen. Een an dere, nog ongeslagen ploeg, de pupillen werden verslagen te Amersfoort. Het eerste seniorenteam was vrij. Het tweede seniorenteam trad in Beuken dal aan tegen R.D.Z. In deze wedstrijd waren vele kansen, maar bijna alle kansen gingen verloren. Nadat er al 15 minuten gespeeld waren, viel het eerste doelpunt. R.D.Z. maakte kort voor rust van onder de korf weer een doelpunt. Bij deze 0-2 ruststand bleef het echter niet. Het tweede aanvalsvak nam uit en Rien Kraaikamp schoot van de middenlijn in de laatste seconde raak. In de tweede helft werd Rien Kraai kamp te veel vrij gelaten en hij maakte gelijk. R.D.Z. maakte daarna beter ge bruik van de kansen. Nog vier maal scoorden de Zeistenaren. De eindstand werd dus 2-6. K.V.O. 6 - Eemvogels 3 Het derde team kwam er in de laatste derby beter af. De Soesterbergers kre gen met een eindstand van 4-10 een koude douche. De wedstrijd zou in het nadeel van de Eemvogels beginnen, K.V.O. scoorde namelijk binnen een minuut. Erik Rauch bracht de gelijk maker op het scorebord. Daarna bracht Goof van de Peyl de Eemvogels op voorsprong. Deze voorsprong werd uitgebouwd door Ria Wijnen, die van afstand scoorde. Eric Rauch scoorde daarna weer uit een doorloopbal. K.V.O. kwam daarna wat dichterbij, door van afstand te scoren, 2-4. Dit was tevens de ruststand. In de tweede helft opende K.V.O. weer de score. Van afstand werd het 3-4. Via een doorloopbal bracht René Verschu ren Eemvogels weer in de wedstrijd. Daarna schoot Johan Nieswaag er bin nen drie minuten twee doelpunten in. Goof van de Peyl schoot er weer één van afstand in. K.V.O. kwam terug door van afstand 4-8 te scoren. Eric Rauch en Anneke Boom bepaalden de eindstand op 4-10 door allebei nog één maal te scoren. Sparta 6 - Eemvogels 4 In Nijkerk bewezen de Eemvogels zeker niet de mindere te zijn van Spar ta. Lange tijd werd er geen doelpunt doorgelaten. Sparta wist voor rust ech ter twee keer te scoren. De tweede helft werd feller. Beide ploegen misten vele kansen. Eemvogels had het geluk niet mee. Sparta scoorde nog éénmaal, voordat de scheidsrechter affloot. Jeugdploegen De nog ongeslagen Pl (pupillen) ver trokken naar Amersfoort, om daar tegen de gelijknamige pupillenploeg in het strijdperk te treden. Helaas werd hier de eerste maal verloren. Bij rust was het reeds 2-0. Cedrie van Koot scoorde in de tweede helft één keer, maar dat was niet genoeg om minstens een puntje te pakken. Eemvogels Dl trad aan tegen K.V.O. Dl. Ondanks de goede wil van deze as piranten werd verloren met 1-0. Programma: Aanstaande zaterdag spelen vier ploegen. In Beukendal speelt Eemvo gels l tegen het laaggeplaatste Miner- va. 10.15 uur (Beukendal) Eemvogels 1 - Minerva 1 12.05 uur (Beukendal K.V.O. 5 - Eemvogels 4 14.10 uur (Zeist) S.V.M.M. Al - Eemvogels Al 15.00uur (Doorn) Doorn 4 - Eemvogels 3 Het eerste herenteam heeft het afgelo pen weekeinde de laatste wedstrijd van dit jaar verloren tegen een sterker Se- tash, het werd 3-1 in Hussen. Het twee de en derde herenteam wisten deze week wel te winnen van respectievelijk Wou denberg en GVC. Door de winst op GVC, dat op een tweede plaats stond, staat het derde team nu op een zekere eerste plaats in de tweede klasse. Het eerste damesteam hoefde dit weekeindë ;nléf in aktie te komen daar voor hun de 'winterstop." al is begonnen. Heren Setash - Olympia 3-1 Het eerste herenteam speelde in Hus sen tegen het hoog geklasseerde Se tash. Het begon wel leuk bij Olympia. Ze kwamen vóór via goed gevarieerde aanvallen waarbij vooral het midden niet vergeten werd. Toch werd deze set verloren door een beter blok bij Setash. De tweede set wisten de mensen uit Hussen ook te winnen dankzij moei lijke serves waar Olympia veel moeite mee had. De derde set was voor Olympia, ze pakten deze set door erg geconcentreerd spel en een beter blok. Helaas werd de vierde set weer verlo ren en daardoor de wedstrijd met 3-1. GVC - Olympia 3 0-3 Op papier leek GVC een zware tegen stander, maar in Hilversum viel dit erg mee. In de eerste set liep Olympia vlot uit en het jonge herenteam won de eer ste set met 15-10. In de tweede set ech ter stond Olympia in een mum van tijd op een 7-0 achterstand door een slechte stop. Na een wissel begon men geleide lijk in te lopen en vanaf 9-9 ging de strijd weer gelijk op. Aan het eind van deze set werd het nog erg spannend toen GVC op 14-12 wist te komen. Door enkele fantastische aanvallen en ge concentreerd serveren kon deze set toch winnend worden afgesloten, 16-14. In de derde set was GVC nergens meer zij stonden in no time achter met 7-0 en deze laatste set werd via een slim prik- balletje met maar liefst 15-0 gewonnen. Door deze goede prestatie heeft Olym pia de koppositie overgenomen, die ze hopelijk niet meer uit handen zal ge ven. Surf 3 - Olympia 5 1-3 Na een zeer zwakke start heeft Olym pia S.to'ch.-bewezen een team met ka rakter te zijn. De eerste set werd onno dig weggegeven aan Surf. Door zeer geconcentreerd te spelen en uitste kende serves werd de tweede set ge wonnen met 15-2 en de derde set zelfs met 15-0. Alleen in de laatste set bood Surf nog wat tegenstand, maar ze kon den Olympia daarmee niet in de pro blemen brengen, 15-8. Dames Olympia 4 - Vollkei 6 2-2 De eerste set ging gelijk op tot 13-13, maar Olympia kwam net iets tekort om deze set te winen, 15-13. De tweede set stond Olympia weer met beide benen op de grond. Er werd goed aan gevallen op de zwakke punten van Voll kei en deze set werd door Olympia met 15-9 gewonnen. De derde set kwam Olympia op een grote voorsprong door een goede serie opslagen waar Vollkei geen antwoord op had. De dames konden zich uitleven en wonnen met 15-3. De vierde set raakte Olympia in lichte paniek waar door Vollkei deze set winnend afsloot 15-10, wat een gelijk spel opleverde waar de Olympia dames erg blij mee waren. Maandag 26 december, Tweede Kerst dag, organiseert de Ren- en Toerver- eniging 'Tempo' uit Soest de 29e Inter nationale Kerstcross in Soestduinen, tevens districtskampioenschap. Start en finish vinden plaats aan de De Beaufortlaan. De entree is 3,50 (kin deren tot 14 jaar gratis). Program ma's kosten 1,50. Op de genummerde programmaboekjes is als prijs een draagbare t.v. te win nen. Trekking hiervan tijdens het hoofd nummer de amateurs en profs om 15.30 uur, in de jury wagen. Deze 29e veldrit heeft een record aantal inschrijvers; ruim 350 renners gaan van start waaronder bijna 100 amateurs en profs! Het eerste startschot valt om exact 10.45 uur voor de 75 liefhebbers, waar onder de Nederlands kampioen W. Domseler uit Harderwijk. Verdere kanshebbers: J. Olde Meule uit Tub- bergen, G. Tiemens uit Terwolde en G. Scheffer uit Hengelo (ooit winnaar in Soestduinen bij de amateurs en profs.) Voor de provinciale titel is D. v. Dalen uit Amersfoort een zekere kandidaat. Om 11.45 uur volgt het vertrek van de 70 veteranen, waaronder de Neder landse Kampioen K. Stobbe uit de Wilp. De provinciale titel zal betwist worden tussen o.a. A. Kraan uit Gouda en E. Gerritse uit Hooglanderveen. Het startschot voor de nieuwelingen valt om 12.45 uur. Voor de ereplaatsen zijn er diverse kandidaten, o.a. E. Roek (Almelo) H. Gijsen (Lith), R. Hoppes (Hooge- veen), R. Nagengast (Hoogeveen), O. v.d. Ham (Schalkhaar) en de streek- favorieten Marcel Gerritse uit Hoog landerveen en Arno v. Boeyen uit Baam (Tempo lid). Beiden zijn kandidaat voor de provinciale titel en beiden staan le en 2e in het landelijk klassement. Om 13.45 uur starten de 60 junioren. De gehele Nederlandse top is aanwe zig, waar onder M. HendiVlks uit Assen (Ned. Kamp) de gebroeder A. en J. v. Gessel uit Drunen, N. v.d. Ley uit Meche- len, P. Nijboer uit Denekamp, M. Over- devest uit Leiden en R. Pluis uit Gro ningen. Voor de provinciale titels: R. Beuker, Bussum (Tempo-lid) Edwin Hop uit Baarn en M. v.d. Pol uit Sprun- del. Om 15.00 uur worden de 100 profs en amateurs "weggeschoten": een zeer sterk veld komt bij de profs aan het vertrek; o.a. Reinier Groenendaal (St. Michielsgestel), Kees v.d. Wereld (Nieuwkoop), Wil Brouwers (Ameri ca), Joss Schipper (Kwadendamme), Fons v. Katwijk (Oploo). Verder de Duitsers Frank Ommer (Duits ama teur kampioen) en militair wereld kampioen Rainer Paus (1 x 3e en 1 x 4e in de Kerstcross en Duits selectielid), de Belgen Paul Herrijghers, 4e in Zwit serland in de Super Prestige veldcross voor o.a. Alberts Zweiveld; reeds 13 overwinningen heeft de jonge Belg dit seizoen op zijn naam gebracht. Verder rijdt ook de sterke Belg Louis Lee mans mee. Ook alle goede Nederlandse veldrit specialisten zijn van de partij, zoals Herman Snoeyink (ned. Kamp.), G. Dolfsma uit Kampen, F. v.d. Bakel (Deurne), D. Driesen (Veenendaal), H. Kools (Baarle Nassau), R. Pleij (Wierden), R. Rol (Alkmaar), H. Ster kers (Noordwijkerhout), Wiegervan de Hoef uit Baarn (Tempo lid). Deze laatste is ook de gedoodverfde kandi daat voor de provinciale titel. Ook de Nederlandse militaire ploeg staat aan de start te Soestduinen. De veldrist is mogelijk gemaakt door de steun van het bedrijfsleven van Soest en omgeving. Het districtssportcommissielid (DSC) Jo Oskam uit Utrecht neemt met deze wedstrijd afscheid van de actieve wie lersport als bestuurder, verantwoor delijk voor de technische uitvoering in Midden-Nederland.v

Soester Courant | 1983 | | pagina 19