MEDE 102 Q//0H Kerstgeschenk voor de Soester missionarissen In Overhees volgend jaar 80 a 100 huurwoningen (Zuiniger) kerstsfeer in Soest Vuurwerkverkoop en afsteken van vuurwerk 1968 Berlijn FOTOSHOP 'T HARTJE 1 Melden aan gemeentewerken dat straatlantaarn def ekt is TAXI TAK 12636 WORDT NIET BLAUW VAN DE KOU! WIJ HELPEN U GAUW! voor uw VOORZETRAMEN ISOLATIEGLAS en GLASREPARATIES SNEL NAAR 1 GLASHANDEL Westberger gatenkaas of Maaslander Honsbergen Clementines mandarijnen Honsbergen Honsbergen Snijworst Honsbergen Narcissen Honsbergen r/139." TELETRONIC NEDERLANDbv In het afgelopen jaar heeft het Interparochiële Missiecomitê Soest weer zeer dankbare maar soms ook bewogen brieven ontvangen van onze zeven Soestenaren die werkzaam zijn in Azië, Afrika en Zuid-Amerika. Vaak onder moeilijke omstandigheden. Hier in Holland trekken wij op dit moment de broekriem een gaatje strakker aan. Daar zijn het er wel drie of vier. De economische terugslag slaat daar harder toe! Daarom gaat de Soester Gemeenschap zeker ook weer dit jaar deze zeven harde werkers verrassen met een Kerstgave om hen te steunen in het werk waarmee ze al vele jaren bezig zijn. Hieronder delen uit hun brieven, die ze als reactie geschreven hebben op Uw vorig geschenk. Mocht uw interesse verder gaan en over de een of andere missionaris wat meer gegevens willen ontvangen, over haar of zijn werk, dan kunt U altijk contact.opnemen met het Interparochieel Missiecomité Soest. Antoon van den Bremer Angelus City Philippines De peso is sterk gedevalueerd, wat de gebruikelijke nasleep van prijs stijging en loonsverhoging met zich meebrengt. De leerlingen moeten hierdoor meer schoolgeld en belasting betalen. De regering verleent geen steun. Wij zijn nu bezig met de bouw van een sobere sporthal, daar voor houden we verlotingen en acties om geld te verzamelen. Het eerste gedeelte is voltooid dankzij Uw gulle gave. Koos Houdijk Biak Irian Barat Ons parochiegebouw voor sociale activiteiten is nodig aan vernieuwing en uitbreiding toe. De parochie heeft al 2% miljoen rupiah opgebracht en daarmee zijn we alvast met de verbouwing begonnen. Maar in dit tempo gaat het zeker nog drie jaar duren voordat we de 15 miljoen rupiah bij elkaar hebben. Met Uw geldelijke bijdrage kunnen we het moeizame proces versnellen. Wij zijn blij met wat er mede door U hier tot stand komt en hiervoor onze allerhartelijkste dank. Piet Majoor Joa Pessoa Brazilië Met de kerstgift van mijn geboortedorp kunnen we materiaal kopen voor de groep die nu nog steeds in moeilijkheden zit, namelijk de blinden. Ik geloof wel dat het geld zo goed besteed wordt, niet als aalmoes om wat honger op te lossen, maar als werkgelegenheid voor mensen, die anders juist zouden moeten bedelen om te blijven leven. Kerstmis, feest van de liefde, de gemeenschap van Soest draagt voor ons echt een steentje bij Kees Smeele Lubumbaski Zaïre Met het gebouw "Maison Magone" waar we de jeugdige exgevangenen in opvangen zijn we heel erg blij. De jongens krijgen van ons kleding, voedsel en onderricht. Ze leren o.a. hoe het land te bewerken. Een jongen is echter zo mager dat hij zelfs de kracht niet heeft ver te lopen. Hij is onder doktersbehandeling. Wij willen nog veel meer onschuldige jongens vrijkopen, maar hiervoor is veel geld nodig. Wij zijn U dan ook zeer dankbaar voor Uw financiële steun. Gerard Smeel Uberaba Brazilië Alleen in onze stad zijn al zes weeshuizen. Het begeleiden van deze kinderen en jongeren is één van mijn taken als pastor van een parochie met een oppervlakte van 4000 vierkante kilometer. Meer dan 25.000 mensen zijn in de stad woonachtig-en meer dan 10.000 mensen in het binnenland. Van uw geld koop ik geneesmiddelen en eten, zodat de kinderen niet van de honger omkomen en brillen en schoolartikelen, zodat ze beter kunnen zien en studerenMijn hartelijke dank voor Uw medeleven. Serafina Wantenaar Bayeux Brazilië Door de langdurige droogte en de economische crisis heerst er een ernstige noodtoestand. Veel mensen zijn werkeloos en niet in staat om hun gezin te onderhouden. De hoofdoorzaak van de ziektes en 't overlijden is de honger. Wij zijn dan ook ontzettend blij met Uw royale gave en besteden het geld steeds weer aan de mensen in nood. Dit jaar is ons motto: "De hongerigen spijzigen". Duizend maal dank voor uw hulp. Truus Westerveld Belem Brazilië Wij houden ons bezig met het onderwijs en volksopvoeding voor jongeren en volwassenen. Aan de cursus volksopvoeding gaat een pittige zelfstudie vooraf. Het valt niet mee om in eenvoudige verantwoorde woorden je verkregen wetenschap weer te geven. Maar de mensen zijn ons erg dankbaar. Mijn hartelijke dank voor Uw geldelijke bijdrage en wij voelen ons wezenlijk gesteund door Uw belangstelling. Tijdens de Kerstnachtmissen en op de Eerste Kerstdag wordt er in de Soester R.K. kerken voor dit doel gecollecteerd. Een giro - biljet wordt bij het Kruispuntnummer gevoegd, voor degenen die de Kerstdagen niet in de gelegenheid zijn, ofwel er de voorkeur aan geven per giro of per bank hun deel bij te dragen. Een girokaart kan als voorbeeld dienen bij het invullen van Uw eigen giro-overschrijvingskaart. Ook kunt U de kaart meenemen naar het postkantoor om Uw geld te storten, of als opdracht-formulier af te geven bij Uw eigen bank. Interparochieel Missiecomité Soest, Secretariaat; Schoutenkampweg 76, tel. 11115 (b.g.g. 12433); postgiro 35.80.168; Rabobank 35.99.67.787. Schuif uw zekerheid niet op lange baan, klop vandaag nog bij van Rouwendaal aan. Bij ons hypotheek vanaf 7,8%. J.G. van Kouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Koniriginnelaan 11 - Tel. 23737 In het gedeelte van Overhees IV, dat omsloten wordt door de Turfstveek, zal midden volgend jaar begonnen worden met de bouw van 80 a 100 vrije sector huurwoningen. Het plan is ontwikkeld door Bemog Projektontwikkeling B.V. uit Kampen. De architect van het plan is het Architectenbureau A. Alberts B.V. uit Amsterdam. Enige tijd geleden heeft de gemeente een negental bouwondernemingen ge vraagd een complete offerte voor wo ningbouw in dat gebied van Overhees te maken. De ingediende plannen zijn vervolgens door de gemeente uitvoerig bestudeerd. Hierbij zijn ook de woning bouwverenigingen betrokken geweest. Van de negen binnengekomen plannen konden er vier als "goed" worden aangemerkt. Hiervan werd Bemog als eerste geplaatst, zodat met deze maat schappij de plannen verder uitgewerkt zullen worden. De overige acht hebben inmiddels bericht gekregen dat zij niet voor de bouw van de woningen in aan merking komen. De verwachting is dat de huur van de wo ningen beneden de 600 gulden per maand zal komen te liggen. De woonkamer krijgt een afmeting van ongeveer 5.30 m bij 5.40 m; de keuken wordt 2.80 m bij 2.70 m; op de eerste verdieping komen drie slaapkamers met de afmetingen 5.30 m bij 3.00 m3.00 m bij 3.00 m en 2.00 bij 4.30 m. Naar de 2e verdieping komt een vaste trap. De woningen worden ener gie-zuinig ontwikkeld met een gemid deld energieverbruik van 1200 kubieke meter per jaar per woning. Voor de uitvoering van het project zal Bemog B.V. zoveel mogelijk gebruik maken van plaatselijke/regionale bouwbe drijven. Centraal Beheer Pensioenver zekeringen B.V. zal de woningen in beheer hebben. De stichtingskosten bedragen 112.750,- gulden. Verder is de rijksbijdrage voor premie-C-woningen aangevraagd. In het gemeentelijk INFOrmatiecen trum liggen tekeningen van deze nieuw te bouwen woningen. V» Foto: Goos van der Wilt Tijdens deze donkere maanden is het niet alleen belangrijk dat een deugde lijke verlichting in het verkeer gevoerd wordt, maar dat ook de straatver lichting brandt. Het is echter, ook van wege de kosten, voor de afdeling onder houd wegen van gemeentewerken on doenlijk om elke avond door Soest en Soesterberg te gaan rijden om te zien of er ergens een lamp defekt is. Daar om het verzoek aan de ingezetenen, wanneer zij een kapotte lamp zien, dit zo spoedig mogelijk te melden aan deze afdeling. Het telefoonnummer is (02155)-13241, toestel 334 of 230. Op die manier kan het euvel snel hersteld worden. Sinds vorige week vormt de grote boom bij het politiebureau aan de Van Weedestraat weer het stralend middel punt van Soest. In plaats van de 25 Watt-lampjes, die tot dusver de boom verlichten, worden dit jaar voor het eerst lampjes van 5 Watt gebruikt. Met minder geld kan het toch net zo sfeer vol zijn, blijkt maar weer. Fietsencontrole Op diverse plaatsen in Soest voerde de politie vorige week dinsdag controle uit onder het fietsverkeer. In 7 gevallen werden de fietsers geverbaliseerd we gens het ontbreken van een koplamp, in 5 gevallen werd er bekeurd omdat men zich niet aan het verplichte fiets pad hield. In een geval volgde er pro ces-verbaal voor het rijden door rood licht en ook eenmaal werd er bekeurd voor het ontbreken van de verplichte reflector. DAG NACHT Vuurwerk mag in de gemeente Soest alleen op woensdag 28, donderdag 29, vrijdag 30 en zaterdag 31 december verkocht worden en wel aan .ipersonen boven de achttien jaar. Verkoopt men buiten die periode vuurwerk of verkoopt men vuurwerk aan personen onder de achttien jaar, dan riskeert men een bekeuring. Uitgezonderd hierop is de verkoop van de zogenaamde klappertjes die het gehele jaar verkocht mogen worden aan mensen van alle leeftijden. Het afsteken van vuurwerk mag in Soest en Soesterberg alleen tussen 18.00 uur op 31 december en 01.00 uur op 1 januari. De politie zal er weer streng op toezien dat buiten die periode geen vuurwerk wordt afgestoken. De strenge voorschriften en het strenge toezicht zijn wel nodig, daar vuurwerk levensgevaarlijk kan zijn. Wie des ondanks toch vuurwerk wil afsteken moet goed letten op de gebruiks aanwijzing, die op de verpakking vermeld staat. Let echter ook op de omgeving en steek geen vuurwerk af in de buurt van auto's; de benzinedamp rond de auto kan enorme ontploffingen veroorzaken met levensgevaarlijke gevolgen. Bedenk wel, dat brand wonden tot de pijnlijkste en gevaarlijkste verwondingen behoren.' Schiet verder geen pijlen en raketten af in de omgeving van rieten daken. Eén vonk is voldoende om een heel huis in de as te leggen, v Sinds 1 november 1982 is het Vuurwerkbesluit(Warenwet) in werking getreden. In dat besluit wordt de eis gesteld dat ontbrandend vuurwerk geen hoger geluidsniveau dan 150 decibel mag veroorzaken. Rond de jaarwisseling 1982il983 is toch nog vuurwerk verkocht dat niet aan bovengenoemde eis voldeed. Teneinde tijdens de komende jaar wisseling deze situatie te verbeteren, zal de Keuringsdiensten van Waren op de naleving van het Vuurwerkbesluit (Warenwet) strikt toezien. Postuum Verzets- herdenkingskruis voor Soester G.van Woudenberg Onlangs is het Verzetsherden- kingskruis postuum toegekend aan de heer G. van Woudenberg, overleden in 1977 en in leven woonachtig te Soest. De onder scheiding werd maandag j.1. in het Provinciehuis van Gelder land te Arnhem uitgereikt aan mevrouw E. Q. van Wouden- berg-Grummels, door Z.K.H. Prins Bernhard. Dronken automobilist 'had geen politie gezien' Op de Soesterbergsestraat ontdekte de bemanning van een van de surveillan ceauto's van de politie een automobi list die door het rode verkeerslicht reed. Met twee wagens werd de achter volging ingezet, die om beurten de be stuurder tot stoppen trachtten te be wegen, door zowel achter hem als voor hem te rijden en het verlichte "stop" te laten branden. Uiteindelijk wist de politie de man klem te rijden, waarbij het nog tot een aanrijding kwam. Daarbij liep zowel de auto van de be stuurder, een 72-jarige Amersfoorter, als de politiewagen enige schade op. -De man bleek teveel te hebben gedron ken en werd naar het bureau overge bracht. Tijdens het verhoor zei hij dat hij tot het moment dat hij uit zijn auto stapte geen politiewagens had gezien. BEL 16055 of 18429 EN WIJ KOMEN! NIEUWEWEG 3 - SOEST Donderdag Donderdag extra koopavond van 19.00-21.00 uur Donderdag 20 stuks voor Donderdag extra koopavond van 19.00-21.00 uur 0 Donderdag uw rollade gehaald ƒ5,- minder betaald! Alleen donderdag Runderrollade, mager, van 19.50 voor 14.50 Filetrollade, varkens, Kilo van 19.-voor 14.— Varkensrollade, schouderfilet, kilo van 16.-voor 11.- Kalkoenrollade, Kilo van 18.- voor13. Kiprollade, heerlijk gekruid, kilo van 18.50 voor 13.50 Donderdag extra koopavond van 19.00-21.00 uur. Donderdag 100. gram fijne Donderdag extra koopavc van 19.00-21.00 uur. Dit weekend 250 2 bossen ~~1 I Donderdag extra koopavond, van 19.00-21.00 uur. De geblakerde toren van de Kaiser Wil helm Gedachtnis Kirche steekt sinister af tegen de in ijltempo opgetrokken binnenstad van het na-oorlogse West-- Berlijn. De beroete ruïne roept herin neringen op aan het drama dat zich van uit deze stad voltrok en als een besmet telijke ziekte hele werelddelen en mil joenen mensen in het ongeluk stortte om tenslotte tot haar eigen verwoes ting te leiden. Tegen de toren leunt een moderne grote-stads-kerk. Het is Kerstavond van het jaar 1968, de beroemde donkerblauw gebrandschil derde ramen van Chagall zijn helder verlicht. De grote kerkzaal zit vol gelo vigen die geduldig wachten op het be gin van de kerstviering. Eén van de christenen in de sfeervol verlichte kerk is de bekende Rudi Dutschke, socioloog en lid van de Socialistische Duitse Stu- dentenbond. Vandaag is hij een onop vallende kerkganger. De muziek is al begonnen als plotseling acht studenten van dezelfde bond de kerk binnenkomen. Zij voeren een spandoek met zich mee waarop een tekst uit het Evangelie van Mattheiis: "Al wat gij gedaan hebt voor de ge ringste mijner broeders. ."en borden met foto's van een gemarteld lid van het Bevrijdingsfront en leuzen over de oorlog in Vietnam. Daarmee willen ze de kerstviering uit de zoete gezapige sfeer trekken en in verband brengen met de alledaagse werkelijkheid: het uitblijven van vrede in Vietnam. De verstoorde kerkgangers laten zich hun vredige gevoel echter niet ontroven, slaan de studenten de kerk uit en ver nielen de spandoeken en foto's. De stu dentenleider, even verrast als de andere kerkgangers, had sniet deel genomen aan de vredesaktie. Hij gaat naar voren en beklimt de kansel van waar hij de menigte tot kalmte wil ma nen, maar vooral om begrip te vragen. Zodra hij het woord neemt met "Liebe Bruder und Schwestern", wordt hij van de kansel geranseld. Een oorlogsinva lide slaat hem met zijn kruk tegen de grond. Nadat Dutschke voor behandeling naar het ziekenhuis is afgevoerd, begint de gemeente onverstoord met de kerst viering en zingt: "Freue dich, o Chris- tenheit. Eert kado voor het leven Mini Prismakijker Opticiens kwaliteit brilmode uzJ W erkend TBBS-UNETO Specialisten in: electronische systemen luid- en stil alarm stil-alarmaansluiting v.a. 25,- per maand bouwkundige systemen hang- en sluitwerk rolluiken/hekken onbreekbare beglazing traliewerken vloer-en inb.kluizen inbraakwerende deuren 02155-18023 F.C.Kuyperstraat 28a, Soest Lees hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. Mt Peters bv, voor wonen in de groene zone.

Soester Courant | 1983 | | pagina 1