n. V eldsport v erenigingen Soest wijzen overdracht accommodaties volstrekt van de hand De Bosruiters Paardenevenement van de Landelijke Rijvereniging groot succes Jeugdleden P.V. "De Zwaluw" Soest succesvol in den Bosch ÏINA 20 WOENSDAG 21 PÊCEMBFR 1oöT" SPORT SOESTER COURANT SPORT ES Tweede nederlaag B.D.C.-junioren HANDBAL Red Stars BASKETBAL Papillon-heren verpletteren Green Giants: 122-42 BASKETBAL Hans Kaats rijdt nieuw clubrekord SCHAATSEN Selby vlekkeloos langs Castellum BADMINTON Prettige feestdagen Gelukkig nieuwjaar Hoogste damesteams SVV leden verlies VOLLEYBAL Duinkikkers verliezen WATERPOLO Stichting zwembaden Soest SEC blijft ongeslagen ZONDAGVOETBAL Soester Schaakclub SCHAKEN RUITERSPORT Morgen zaalvoetbal in 'Beukendal' ZAALVOETBAL Bingo en prijsuit reiking kleurwed- strijd SEC Bridgeclub ONI Tijdens Sylvesterloop verloting voor atletiekbaan uimte, 49845 Op 12 december jl. kwamen in het club gebouw van S.O.Soest bijeen bestuurs- delegaties van alle veldsportvereni- gingen in Soest en Soesterberg. Tevens waren aanwezig een tweetal bestuurs leden van de Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport te Soest. Aanleiding voor deze bijeenkomst was de ongerustheid over beleidsvoorne mens van het College van B. en W., welke binnenkort in de gemeenteraad ter sprake zullen komen, ten aanzien van de noodzakelijke bezuinigingen. B. en W. hebben aan de gemeente raad onder meer een nota gezonden, genaamd "Stand van Zaken Aanpak Toekomstig Beleid'ATB In die nota wordt onder meer gesug gereerd de mogelijkheid om beheer en/of eigendom van sportaccommo daties aan de desbetreffende vereni gingen over te dragen. De veldsportverenigingen hebben zich met een brief gewend tot de Raad der gemeente Soest, waarin zij meldden, dat zulk een overdracht op dit moment volstrekt van de hand wordt gewezen, met name, omdat iedere financiële in vulling van een dergelijk plan volstrekt ontbreekt. De veldsportverenigingen zijn zich bewust van de noodzaak tot bezuiniging en zij hebben het voorne men te dien aanzien een plan te ont wikkelen, dat zij met de politieke partijen willen bespreken. Aan de bijeenkomst werd deelgenomen door de hockeyclub MHC Soest, de voet balverenigingen SEC, Hees, S.O.Soest, VVZ en Soesterberg, de korfbalver enigingen De Eemvogels en KVO, de honk- en softbalvereniging De Knicker bockers, en de handbalvereniging BDC. Afgelopen zondag speelden de heren- junioren van B.D.C. de uitwedstrijd tegen koploper C.S.V. Voor het eerst sinds drie maanden speelde René ten Haaf weer mee. Zijn hernieuwde optre den kon B.D.C. niet aan de overwin ning helpen. C.S.V. startte goed en nam onmiddel lijk de leiding, maar kort daarop zorgde Richard van de Hoek voor 1-1. Uit een break-out wist C.S.V. weer te scoren, maar door Marcel Bouwmans en twee doelpunten van Arjan Roest kwam B.D.C. voor, 2-4. Toen had B.D.C. echter al zijn kruit verschoten en kwam C.S.V. langszij en liep uit naar een 6-4 voorsprong bij rust. In de tweede helft ging C.S.V. door met scoren. Ondanks het goede keepen van Gert Stavast. Van de 5 penalty's wist C.S.V. er slechts 1 te scoren. C.S.V. liep uit naar 9-4, Pas toen wist B.D.C. weer te scoren. Via Arjan Roest, Richard van de Hoek en een prachtige solo van Marcel Bouwmans kwam B.D.C. terug tot 9-7. Nadat C.S.V. op 10-7 kwam, miste Arjan Roest een penalty. Beide ploegen wisten hierna niet meer te doelpunten en zo bleef de eindstand op 10-7. Op 8 januari spelt B.D.C. haar volgen de wedstrijd in Volendam. BVO MAI - Red Stars MAI72-114 Voor het bekertoernooi moesten de meisjes naar Alphen aan de Rijn. Het Red Starsteam, dat maar uit 6 speel sters bestond, startte erg nerveus. Er werd slordig gespeeld, vooral in de aanval. Via een redelijk lopende break werd toch een ruime voorsprong opge bouwd. Ruststand 31-53. In de tweede helft werd er geconcen treerd gespeeld, waardoor er vaker gescoord werd. Er zat toch nog een ruime zege in: 72-114. De return is komend weekeinde. De junioren zijn echter al zeker van een plaats in de volgende ronde. BZ.72 H3 - Red Stars H3 80-44 In Zeist moest het derde herenteam een gevoelige nederlaag incasseren. Tot de rust brachten de Soester heren en weinig van terecht. Slechts 10 punten konden zij op het scorebord toveren 35-10. Via een tip van één van de scheids rechters besloot men na de rust man- to-man te gaan spelen. Mede door dit spelsysteem en een produktieve Ton de Rond (20 punten), gaf de tweede helft een gelijkopgaande strijd. Het gat van 25 punten, dat BZ bij de rust al geslagen had, kon echter niet worden gedicht. Eindstand: 80-44. Red Stars JB1 - Bourgon- diëJBl: 90-32 Deze laatste wedstrijd van de eerste helft van de competitie is wederom ge wonnen door de jongens kadetten van Red Stars. Zij hebben nu één wedstrijd verloren en staan tweede achter Spar- ta, met een positief doelsaldo van 425. De eerste helft speelden beide teams een man-to-man verdediging waar Red Stars een 2-3 aanval tegenover zette. Deze verliep in het begin stroef, maar de ruststand van 50-18 mocht er wezen. Na rust werden er nog wat nieuwe ver- dedigingsvormen uitgeprobeerd en werd de wedstrijd uitgespeeld met een 90-32 eindstand. Red Stars JA1 - Kern kadetten selectie: 100-48 Deze oefenwedstrijd voor beide teams werd een prettige wedstrijd voor de eerste jaars-kadetten. Het selectie team bestaat uit de beste kadetten van de kern Amersfoort die via toernooien een plaats in de Raigon-selectie moeten zien te halen. Red Stars leverd drie spelers aan dit team, te weten Charlie McLean, Eddy Kort en Peter van der Neut. Het kernteam wist aanvankelijk nog aardig bij te blijven, maar door voornamelijk lengtegebrek was de ruststand al 44-20. De tweede helft werd wat vrijer ge speeld, zodat ook de score aardig op liep. Eindstand 100-48. De laatste wedstrijd van de eerste helft van de kompetitie heeft Papillon moe ten spelen in Leusden tegen het even eens gepromoveerde Green Giants. Vorig jaar speelden beide teams nog om de eerste plaats in de tweede klas se, waarbij het verschil bijzonder klein was. Papillon werd toen de winnaar, doch de de tweede plaats gaf Green Giants ook recht op promotie. Dit jaar is er echter nog al wat veranderd. De Soes ter heren blijven doorgaan op de jacht voor weer een titel, doch Green Giants horen momenteel niet thuis in deze heren ie klas. Slechts oud eredivisie speler Bert Weber kan de thuisclub nog aan wat punten helpen, maar verder heeft het team weinig te zoeken op dit niveau. Direkt vanaf de start begon Papillon met een pressing man-to- man, hetgeen snel resultaat opleverde. Bij de rust had Papillon al een voor sprong van 55-14. Natuurlijk was de wedstrijd volledig gespeeld en het sierde Green Giants dat zij sportief tegengas bleven geven, al was het dan ook heel weinig. De Soester formatie ging door en in de veertiende minuut kon Bert Hilhorst het honderdstre punt noteren. Het werd uiteindelijk een zeer ruime verdiende 122-42 overwinning, waarmee Papillon deze eerste kompe titiehelft ongeslagen heeft afgesloten. De komende twee weken is er geen kompetitiebasketbal. Het eerste kom- petitieweekeind is weer 7/8 januari. Komende zaterdagmiddag gaat het eerste heren- en het eerste damesteam naar Bilthoven om in sporthal de Kwin- kelier deel te nemen aan een toernooi. Op donderdag 29 december speelt heren 1 in Beukendal om kwart voor negen een oefenwedstrijd tegen Dunc- kers. Tijdens de zondagavond verreden se lectiewedstrijden is Hans Kaats ijzer- sterk voor de dag gekomen op de 500 nitr. Hij reed een nieuw clubrekord in 40.3 sec. Het oude rekord stond ook op zijn naam. Afgelopen week hebben er weer di verse juniorenwedstrijden plaatsge vonden, waarbij de Eemlandschaat- sers goed voor de dag kwamen, getuige de vele persoonlijke rekord die ge reden zijn. Linda v.d. Berg reed een 500 mtr. in 53.1 sec. en de 1500 mtr. in 2.56.5 min. Deze afstanden waren beide een per soonlijk rekord voor haar. Mirjam v.d. Dijssel reed op deze afstanden even eens 2 persoonlijke rekords nl. de 500 mtr. in 71.3 sec. en de 1500 mtrin 3.55.0 min. Jolanda Los noteerde respectie velijk 52.9 en 3.00.7 min. Voor Henk Hagen was er een persoon lijk rekord op de 500 mtr. van 49.8 sec. De 1500 mtr. ging voor hem in 2.46.9 min. Arnoud Donker behaalde ook 2 persoonlijke rekords nl. de 500 mtr. in 55.2 sec. en de 1500 mtr. in 2.56.8 min. Arie v.d. Berg bleef niet achter en reed op deze afstanden ook een persoonlijk rekord van resp. 49.0 sec. en 2.40.3 min. Bij de senioren reed Bert v.d. Weerd een persoonlijk rekord op de 500 mtrin 41.8 sec. Op de 1500 mtr. noteerde hij een tijd van 2.13.2 min. Zondagmorgen noteerde André Bos boom op de 500 mtr. een tijd van 48.3 sec. en hij reed een 3000 mtr. in 5.49.2 min. Igor Zweers reed 45.8 sec. op de 500 mtr. en kwam na een val op de 3000 mtr. tot een tijd van 5.24.2 min. De returnwedstrijd tegen het Vleuten- se Castellum gaf de badmintonners van Selby weinig problemen. Met de wetenschap hoe zijn tegenstander speelde heeft Paul van Ginkel het niet zoals de vorige keer op twee keer een verlenging aan laten komen, maar ver sloeg hij zijn opponent gedecideerd. Henk van Woerkom scoorde in zijn en kelspel punt na punt. Alleen het vijf tiende en laatste punt kostte erg veel zweetdruppels. Mirjam Hilgers, die in de uitwedstrjd tegen Castellum haar enige enkelspel verloor, wilde dat verlies nu goed maken. Zij deed dat tot volle tevredenheid van haarzelf en haar teamgenoten. Good old Corry Schuyt bleef ook nu niet achter in het behalen van de overwinning. De beide gemengddubbelspelen en het herendubbelspel leverden naast winst voor Selby ook een lesje op. Na een ge makkelijke winst in de eerste game, moet je in dè tweede game geconcen treerd blijven spelen, doe je dat niet, dan is een derde game nodig. Vandaar drie keer onnodig een derde game. De dames maakten deze fout niet en lieten na twee games de volle winst noteren. Uitslagen: Senioren Selby 1 - Castellum 2 Badso 4 - Selby 3 Selby 2 - Reehorst 5 Selby 4 - Eagles 4 Selby 5 - Culemborg 8 Sjeve Sjuttel 6 - Selby 6 KB VA 11 - Selby 7 0-8 1-7 5-3 5-3 5-3 4-4 7-1 Ruitervereniging Bosstraat 37 - Soest Wij wensen al onze clientèle en bekenden en een en hopen weer een sportief en leuk paardenjaar met u te mogen beleven. Voor de eerste keer organiseerde de Landelijke Rijvereniging een paar- denevement om van te smullen in Soest. Dit alles speelde zich af bij Paarden sportcentrum Soest aan de Bosstraat, waar de landelijke Rijvereniging dit jaar is gevestigd. Het publiek en de deelnemers waren al vroeg aanwezig, want niemand wilde iets missen van het programma o.a. met een toiletteerkeuring, ploegen- dressuurwedstrijd, ringsteken, western riding en touwtrekken tegen een paard Begonnen werd met de toiletteerkeu ring: de paarden moesten allemaal de jury passeren die met haviksogen toekeek en beoordeelde. Nr. 1 werd T. Bok op W. Rocket, samen met N. Wol lenburg op Trigger. Inmiddels was het goed druk gewor den. Alle paarden stonden startklaar voor de ploegendressuurwedstrijd, o.a. van de Bosruiters, de Landelijke Rijvereniging en manége "Eldorado". Tussendoor gaf de Western Ruiter As sociatie Nederland tweemaal een gran dioze show. Voor het ringsteken kwamen opeens overal pony's en paarden vandaan: een drukte van belang! Nr. l werd tenslotte M. de Bree met Cara villa. Tenslotte vond de ploegendressuur wedstrijd plaats, waarnaar de belang stelling van velen was uitgegaan. De uitslagen waren: le ploeg De Bosruiters 702 ptn. 2e ploeg De Bosruiters 701 ptn. 3e ploeg Landelijke Rijvereniging 696 ptn. 4e ploeg Landelijke Rijvereniging 687 ptn. 5e ploeg De Bosruiters 676 ptn 6e ploeg Manége Eldorado 670 ptn Geslaagd Voor het examen machineschrijven, afgenomen door de V.S.L.M. (Vereni ging van Staatsgediplomeerde Leraren in Machineschrijven en Stenografie) bij Onderwijsinstituut Hulscher, Soest slaagden onderstaande cursisten Niesje Baak, Yvonne Baptist, Anneke van Lagen, Gerda Luijten, Fenny ce Dijkstra, Petra Eek, Macnteid Hoekstra, Lucia Kok, Erica Kuijt, Alie van Lagen, Gerda van Luijten, Fenny Pasveer en Rita Ritmeijer. Allen zijn opgeleid door Onderwijsin stituut Hulscher Soest. Het tweede damesteam van SVV/Stam moest afgelopen zaterdag, na een reeks van 4 overwinningen een verlies incasseren. Ook het eerste damesteam wist niet tot winst te komen. le divisie dames SVV 1 - Longa 59 1-3 In de eerste set ging het erg goed voor de dames van SVV. Alles lukte, zowel de pass als de aanval. Vooral met de serve scoorden de dames veel, Longa had veel moeite met de opvang en zo stoomden de dames van SVV door naar een setwinst met een stand van 15-4. Wat in de eerste set goed lukte ging in de tweede set mis. De eenheid was weg en het draaide niet lekker. Longa daarentegen kwam steeds beter op dreef en wist de tweede set te winnen met 9-15. In de derde set kwam SW met 3-8 achter te staan. Toen begon het bij SW weer te draaien en, ze wisten aardig bij te komen, maar door een paar foutieve serves van SVV was het toch Longa die de setwinst kon pakken met 12-15. De vierde set was slechts een formaliteit voor Longa, dat al gelijk door een sterke serve met 0-4 voor kwam te staan. Ook tegen de snelle aanvallen van Longa had SW geen verweer. Met 6-15 was ook de laatste set voor Longa. 3e divisie dames SVV 2 - Thor 0-3 Het tweede damesteam kwam in deze wedstrijd elke set ver achter te staan. Tegen een gevaarlijke serve en een prima verdediging van Thor had SW geen antwoord en hierdoor raakte het geloof in de wedstrijd zoek. Alleen in de laatste set kwam de vechtlust weer terug. De dames stonden met 0-8 ach ter. Ze vochten zich terug en wisten Thor zelfs voorbij te gaan tot 10-8. Daarna ging het gelijk op tot 14-14. Maar het was toch Thor die de set kon pakken. De setstanden waren: 12-15, 4-15, 14-16. Distriktsklasse dames SVV 3 - WH 2 3-0 In deze wedstrijd gaf alleen de eerste set wat moeilijkheden voor de dames maar dit was duidelijk een opwarmer tje, met 15-13 was deze set voor SW. Daarna was WH nergens meer en kon SVV de twee andere sets met gemak winnen met de standen 15-13 en 15-9. le klasse dames SVV 4 - Olympia 2 2-2 In de eerste set stonden de dames van SVV wat vast, op een achterstand van 2-11 kwam er wat actie in het team. Maar het mocht niet meer baten de set was voor Olympia met 9-15. De tweede set liep veel beter. Eerst kwam SVV flink voor, maar Olympia kon inlopen en zelfs voorbijlopen. Door een laatste krachtinspanning kon SW deze set toch nog winnen met 15-13. De derde set begon gelijk met een 1-6 achterstand en deze set werd door veel persoonlijke fouten verloren met 2-15. Door in de vierde set beter aan te vallen en beter te verdedigen kon er toch nog een gelijkspel behaald worden met als setstand 15-9. 2e klasse dames Nederhorst - SW 6 3-1 In de eerste twee sets was SW slecht op dreef, de pass was slecht, er werd niet in teamverband gespeeld en er werden veel fouten gemaakt. Deze sets werden door Nederhorst gewonnen met de standen 15-10 en 15-4. Zo slecht als de eerste twee sets waren zo sterk kwamen de dames in de derde set terug door meer enthousiasme en beweging. Deze set kon SW dan ook winnen met 10-15. In de vierde set kwamen de dames gelijk achter te staan door een harde serve van Neder horst, ze herstelden zich goed maar door een discussie met de scheids rechter over het tellen raakten de dames van slag en kon Nederhorst ook deze set winnen met 15-11. 3e klasse dames SW 7 - Vollkei 11 3-0 Het werd voor de dames van SVV een walk-over tegen het onderaan de rang lijst staande Vollkei. Er was aan het einde van de wedstrijd ook nauwelijks een zweetdruppel te bespeuren bij de dames van SVV. Met de setstanden 15-10, 15-4, 15-7 klungelden de dames van SVV naar een 3-0 overwinning, want van een echt volleybalspel was nauwelijks sprake. 3e klasse dames SVV 8 - Vollkei 8 3-0 Het begon voor de dames van SVV zeer slecht. Binnen een mum van tijd ston den ze met 0-10 achter. Langzaam kregen er opeens zin in en langzaam maar zeker krabbelden ze terug naar 10-10 en door puur enthousiasme wisten ze de set te winnen met 15-13. Door een goede inzet wisten ze de twee andere sets ook te winnen met dezelfde set standen. De Duinkikkers hebben de eerste helft van de kompetitie afgesloten met een nederlaag. In Wormerveer moesten de Soester heren aantreden tegen De Ham. De Duinkikkers startte voortvarend in het eerste spelduel, via 2 doelpunten van Wim Hengeveld en een doelpunt van Hans Vermeij namen de Duinkik kers een 3-0 voorsprong. Goalie Ronald Bart keerde een 4-meterworp. In het 2de speldeel kreeg De Ham meer grip op het spel, doordat de pressing niet optimaal uitgevoerd werd. Er moest dan ook een aantal maal aan de noodrem getrokken worden, hetgeen overtal-situaties opleverde voor De Ham. Hiervan werden er 2 benut, 2-3. In de derde periode trok De Ham de stand gelijk en namen zelfs een 5-3 voorsprong. In deze periode werd Hans Vermeij met vervanging uit het water gezonden. Voor het einde van de periode waren het Wim Hengeveld en Hans de Looff die De Duinkikkers op gelijke hoogte brachten. De 4de en laatste periode begon met een uitsluiting van Wim Hengeveld. De ze overtal-situatie werd benut door De Ham. Een 1-0 situatie bracht De Ham op een 7-5 voorsprong. Het laatste doel punt viel 7 seconden vóór tijd. Openingstijden De Turf tijdens Kerst vakantie le Kerstdag 25-12-1983 2e Kerstdag 26-12-1983 Oudejaarsdag 31-12-1983 Nieuwjaarsdag 01-01-1984 Gesloten le Kerstdag 25 december 2e Kerstdag 26 december Oudejaarsdag 31 december Nieuwjaarsdag 1 januari Gesloten Dinsdag 27 december: 10.00 - 11.00 uur (ouderen), 11.00-12.00 uur, 13.00 - 14.00 uur, 14.00 - 15.00 uur, 15.00 - 16.00 uur. Woensdag 28 december: 14.00 - 15.00 uur, 15.00 - 16.00 uur, 16.00 - 17.00 uur, 19.00 - 20.00 uur, 20.00 - 21.00 uur. Donderdag 29 december 10.00 - 11.00 uur (ouderen), 11.00 - 12.00 uur, 13.00 - 14.00 uur, 14.00 - 15.00 uur, 15.00 - 16.00 uur, 19.00 - 20.00 uur, 21.00 - 22.00 uur. Vrijdag 31 december: als dinsdag 27 december. Maandag 2 januari: 13.00 - 14.00 uur, 14.00- 15.00 uur, 15.00 - 16.00 uur, 21.00 - 22.00 uur. Dinsdag 3 januari: als dinsdag 27 december. Woensdag 4 januari: als woensdag 28 december. Donderdags januari: als donderdag29 december. Vrijdag 6 januari: als dinsdag 27 december. Zaterdag 7 januari: 13.00 - 14.00 uur, 14.00 - 15.00 uur. 15.00 - 16.00 uur. Zondag 8 januari: 10.00 - 11.00 uur, 11.00 -12.00 uur, 12.00 -13.00 uur, 13.00 - 14.00 uur. Voor velen was het een verrassing dat de uitwedstrijd van SEC tegen 's-Gra- veland doorgang vond. Het 's-Graven- land-veld, altijd snel afgekeurd, was ook deze middag zwaar en moeilijk be speelbaar. Al snel na het beginsignaal van scheidsrechter W. H. L. Koet uit Hui zen bleek duidelijk met welke opdracht 's-Graveland het veld was inge komen. Massaal verdedigend moest getracht worden het SEC-spel te ontre gelen. SEC kon dan ook een groot veld- overwicht opbouwen. SEC had grote moeite met deze speelwijze. Echte kansen wist men zich nauwelijks te creëren. In de beginfase ontstond er een kleine kans voor Ronald de Rooij, die na een goede rush zijn schot naast zag gaan. Het zeer negatieve spel van 's-Grave land, werd wel bewezen door het feit dat pas in de 22e minuut voor de le maal een schot van een 's-Graveland- speler bij het SEC-doel belandde. Na een half uur spelen was het le goede schot op het Soester doel te noteren. Een speler van 's-Graveland haalde hard uit, doch zijn schot werd gestopt door de SEC-doelman. Vier minuten later loste Ronald de Rooij onhoudbaar tegen de doelpaal schoot, De bal kwam toen in het bezit van Joop Abbel die van dichtbij hard naast schoot. Hoewel niemand er nog in geloofde, kwam SEC 2 minuten voor rust toch nog op voorsprong. Ronald de Rooij tikte de bal terug op Theo Altenaar, die uithaalde en zijn harde schot in de lin kerbovenhoek van het 's-Graveland- doel zag verdwijnen. Een schitterend doelpunt en een verdiende voorsprong voor SEC. Direkt na rust wist SEC zijn voor sprong uit te bouwen. John Derksen werd op links aangespeeld en gaf een voorzet naar Ronald de Rooij, die met een kopbal de 's-Graveland-doelman geen kans gaf, 0-2. In de 54e minuut wist Arie Postema dicht bij het 's-Gra- velanddoel de komen, doch zag zijn schot via een been net naast gaan. 2 Minuten later kreeg 's-Graveland een goede kans, toen Jan van Rees de bal onnodig verspeelde aan een tegenstan der. Diens schot kon door Erik Heems kerk worden gekeerd. Doordat 's-Gra veland zijn verdedigende stelling wat ging verlaten, werd de wedstrijd aantrekkelijker. Vele keren werd de verdediding van 's-Graveland op snel heid geklopt. Berkhof schoot, nadat hij de doelman had gepasseerd, tegen de paal. Arie Postema schoot van dichtbij tegen de 's-Graveland-doelman. In de 33e minuut scoorde SEC wel. Rooij gaf een voorzet op Arie Postema, die raak kopte. Dit doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. Zo eindigde deze wedstrijd in een 2-0 overwinning voor SEC. Een score die tegen dit zwak 's-Graveland zeker hoger had moeten uitvallen. Een nut tige zege voor SEC, dat nu met 3 punten voorsprong als lijstaanvoerder de korte winterstop kan ingaan. De eerstvolgende competitiewedstrijd voor SEC staat op het programma voor zondag 8 januari 1984. Op het sport complex aan de Bosstraat-West ont vangen zij dan Hercules uit Utrecht. In het voorbije weekeinde werd in de Brabanthallen te 's-Hertogenbosch de Nationale Postduiven Manifestatie ge houden waar naast de standhouders met hun stands zo'n 3.000 duiven waren tentoongesteld. Onder leiding van se cretaris R. v.d. Mast zijn de jeugdle den van de vereniging van postduiven- houders "De Zwaluw" ook met hun duiven naar deze tentoonstelling ge weest, waarvoor maar liefst zo'n 400 meisjes en jongens uit het gehele land hadden ingeschreven. Als groep moesten zij alleen de jeugd uit IJsselstein voor laten gaan. In dit klassement behaalden zij de tweede plaats waarvoor zij een beker in ont vangst mochten nemen. In het persoonlijke jeugdklassement wist J. Kante rs zich met z'n duiven op de zesde plaats te klasseren en Her man van de Schepop op de 21e plaats. Het fraaiste succes was voor Mike Schimmel die met een jonge duivin het predikaat Mooiste Jonge Duiven wist te behalen en daarmede in deze kategorie al z'n landgenoten wist voor te blijven. Als aandenken aan dit succes kregen zij een ereprijs en werden daarna op het podium geroepen voor de grote groepsfoto met de overige prijswin- Mike Schimmel met z'n Mooiste Jonge Duivin. naars. Een leuke belevenis voor deze jeugdige duivenliefhebbertjes in de dop. In de Stichts Gooise schaakcompetitie hebben beide Soester vertegenwoordi gers het afgelopen weekend goed ge presteerd. Slaagde het eerste tiental er alsnog in de eerder afgebroken wed strijd tegen HSG [in de eerste klas A] in een 5-5 gelijkspel te doen eindigen het derde klas team van Soest hield zelfs de volle buit over aan de derde competitiebeurt. Kasteelridders 1 werd in eigen huis naar een 4-6 neder laag gespeeld. Door deze resultaten hebben de beide Soester teams zich in de kop van de ranglijst genesteld van hun klasse. Zoals we vorige week reeds meldden liep het 'vlaggeschip' van de Soester schaakclub in de uitwedstrijd tegen HSG nogal wat averij op. Na de reglementaire vier uur speeltijd keken de Soesters tegen een 4-3 achterstand aan. Een 5-5 gelijkspel leek bij die stand het hoogst haalbare voor onze plaatsgenoten, aldus de verwachtin gen. Die score is er inderdaad uitge komen. Zoals verwacht werd de partij van kopman Vegter door de Hilver summers zonder verder spelen of arbi trage opgegeven. Chavannes en Van Tuinen gaven wel de voorkeur aan een extra zitting. Eerstgenoemde voerde zijn "hangpartij" met een pion meer moeiteloos naar de overwinning. Van Tuinen die bij de hervatting tegen een theoretisch verloren eindspel aankeek met twee pionnen minder, dwong zijn tegenstander tot het uiterste. De Soes ter vlocht zoveel venijn in de stelling dat hij er nog in slaagde de vijandelijke monarch aan het wankelen te brengen. Toen de scherpe kantjes er echter af waren geslepen gaf de Soester toch maar op. Dat Soest uiteindelijk toch nog een 5-5 uit het vuur wist te slepen dankt de ploeg mede aan good-old Cees Samsom. De bondsarbiter stak thuis zoveel tijd in de analyses dat met name Ivar Chavannes gesterkt aan het kar wei kon beginnen. De forse 7^-2% overwinning op Paul Keres heeft het reserveteam van Soest in de uitwedstrijd tegen kasteelridders laten volgen door een 4-6 overwinning. Een knappe overwinning omdat niet alleen met twee reserves aan de uit wedstrijd in Nederhorst den Berg moest worden begonnen maar ook al gezien het feit dat de Soesters het moesten opnemen tegen het eerste tiental. Dat de thuisclub toch niet zo sterk was als van tevoren gevreesd was werd al snel duidelijk gemaakt door Ben van Vlierden en Ger Weenink. Eerstge noemde had slechts achttien zetten nodig om zijn tegenstander z'n wil op te leggen terwijl Weenink z'n opponent op de 28e zet een ondekbaar mat voor ogen toverde. Voor het derde winstpunt was mevrouw G. Suyk verantwoorde lijk geweest. De visueel gehandicapte schaakster kreeg haar tegenstander in grootse stijl op de knieën. Hiermee was de koek voorlopig op voor Soest want Balvers, Fugers en Renger gaven Kasteelridders de kans terug te komén. Zeker het verlies van kopman Balvers en Renger was onnodig. Eerst genoemde bouwde een kansrijke stel ling op. Zelfs toen hij er een (licht) stuk voor drie pionnen bij inschoot behield Balvers het beste van het spel. Een niet al te sterke voortzetting kostte hem uiteindelijk de partij. Ook Renger ver loor wat ongelukkig. Hij offerde de kwaliteit voor goed tegenspel, kreeg de kwaliteit later weer terug maar raakte daarna toch het spoor bijster. Vier partijen werden afgebroken waar van die van Paul van de Hammen en Voort naar winst werden gearbitreerd en die van Silkens en De Gier tot remises. De resultaten Kasteelridders 1-Soest 2: Snoek-Balvers 1-0; Post-Van de Ham men -1; Stoker-De Gier Pool-Van Vlierden 0-1Braakensiek-Remger 0-1; Fokker-Silkens Peters-Wee- nink 0-1; Van Huisstede-mej. Suyk 0-1; De Bree-Voort 0-1; Snoek-Fugers 1-0. Soest BI wint ook tweede wedstrijd Vorige week vrijdagavond speelde de BI van Soest in zaal Credo haar tweede competitiewedstrijd tegen de Bl van Barneveld. Gesterkt door de overwin ning tegen Baarn in de eerste wedstrijd begonnen alle vijf de schakers zeer om- stuimig. O.a. werd de opening door Hans de Vries niet zo best gespeeld. In nagenoeg verloren positie vocht hij terug naar uiteindelijk een overwin ning. Eerste bordspeler Jan de Gier had niet veel zetten nodig om de kop man van Barneveld te overmeesteren, na 23 zetten gaf deze zich gewonnen. Patrick Reumerman en Eric de Haan hadden na moeilijke starts toch ook de langste adem, beide wonnen de dame en daarna de partij vrij moeiteloos. Een klein verhaaltje appart was debutant Bron Vos aan het vijfde bord. Hij had een zeer talentvolle tegenstander die zeer scherp speelde. Meer dan 50 zet ten en ongeveer 2 uur spelen mondde uiteindelijk uit in eeuwig schaak door de Barnevelder en dus de enige remise van de avond. Met deze uitslag (4nestelde Soest zich stevig in de kopgroep. De eerstvol gende wedstrijd is pas volgend jaar. Inlichtingen over het jeugdschaken in Soest bij Rob Groen, telefoon 12912. Kerstspringconcours bij 'Eldorado' en 'Duinbak' Op Tweede Kerstdag wordt er gespron gen in de binnenbak van manége Eldo rado, waarbij het accent komt te liggen op de gezelligheid. De "Duinbakkers" en Instructuur Fred Pols zorgen dat er een lekker hapje genuttigd kan wor den; de foyer is gezellig versierd en iedereen kan zich hiervoor inschrijven. Er wordt begonnen met 40 cm speciaal voor de allerkleinsten en de beginners. Daarna wordt het parcours verhoogd tot 60 cm. Voor de gevorderden is er dan 80 cm en 1 meter. Er zijn weer prachtige prijzen beschik baar gesteld door de volgende sponsors Kunststoffenfabrikant Peter Groenen dijk, café restaurant Bosch en Duin, Firma Fugers en aannemersbedrijf Ch. de Ruig en Ruyzendaal. 0 Voor de eerste maal zullen de Soester zaalvoetbalverenigingen strijden om het kampioenschap van Soest. De heer P. Hoogendoorn van de Stichting Li chamelijke Opvoeding en Sport vond voor zijn initiatief een welwillend oor bij de zaalvoetbalvereniging E.S.S.- Brouwer die de organisatie op zich nam. Na vele jaren waarin slechts inciden teel zaalvoetbal mogelijk was in sport hal Beukendal bestaat er wellicht een mogelijkheid voor de zaalvoetbalver enigingen om in de toekomst de thuis wedstrijden in eigen plaats te spelen. Donderdag 22 december kan voetbal- minnend Soest kennis maken met de krachtverschillen van de plaatselijke zaalvoetbalteams. De zeven vereni gingen zullen in een halve competitie uitmaken wie over het beste team van Soest beschikt. Deelgenomen wordt door de twee eerste klassers Luchtmacht en E.S.S.- Brouwer, twee tweede klassers De Munt en D.V.S.-Soest en drie derde klassers M.C. Soesterberg, O.T.S. en v.v. Soesterberg. De wedstrijden duren eenmaal een kwartier en beginnen om zes uur, ter wijl het toernooi tegen twaalf uur wordt beëindigd. Om het geheel binnen Soest te houden zullen de wedstrijden geleld worden door de Soester scheids rechters A. H. van de Berg, H. W. Doreleijers en H. L. Karsters. De leiding van het toernooi is in erva ren handen van H. W. Lüschen en B. Masmeyer. Aan het einde van de avond zal de heer G. A. W. G. A. Plomp, wet houder van sportzaken, de wisselbe ker, "de Soester-Knollen-Trofee," uit reiken aan de aanvoerder van de win naar van dit toernooi. De uitslag van de kleurwedstrijd, wel ke door de v.v. SEC is georganiseerd voor kinderen t./m. 12 jaar zal op za terdag 24 december a.s. bekend wor den gemaakt. De kerstman heeft men bereid gevonden om die tientallen prij zen aan de kinderen uit te reiken om 14.00 uur, in de kantine aan de Bos straat. De jeugd heeft nog de mogelijkheid de kleurplaat op deze dag tot 12.00 uur in te leveren in de kantine. Uit de vele kleurplaten zal een deskundige jury de prijswinnaars per leeftijdsgroep kie zen. Voordat de kerstman om 14.00 uur de gewonnen prijzen zal uitdelen is er vanaf 13.00 uur bingo voor de jeugd, waarmee leuke prijzen te winnen zul len zijn. De eerste serie van de bekerwedstrij den is weer achter de rug en op het laatst zijn er nog verschuivingen ge weest, die de promotie en degradatie beïnvloedt hebben. Groep A 1. Echtp. Klaassen 58.26% 2. Ds. Spanjaard-Zwiers 54.93% 3. Ds. Kloet-Oosterbaan 52.65% 4. Mw. v.d. Kant-Oostdijk 51.18% 5. HH. Kuit-Zwiers 50.26% 6. Mw. Wissing-Kuyf 49.87% 7. HH. Rijkhoek-Veldhuis 49.41% 8. Mw. Fliek-Houbaer 48.90% 9. HH. v.d. Burck-Zwiers 48.74% 10. Echtp. den Hollander 48.64% 11. Echtp. Landstra 48.39% 12. HH. Kelderman-Okkerman 48.18% (D) 13. HH. v. Dijk-Landmeter 46.62% (D) 14. HH. v. Walen-Sickenga 46.04% (D) Groep B 1. HH. Hielckert-Verkade 57.05% (P) 2. Ds. Fransen-Post 55.37% (P) 3. HH. Simons-Zwiers 53.62% (P) 4. Echtp. Blom 52.67% 5. Ds. Bentum-v. Walen 52.14% 6. Ds. v .d. Busch-Schoor 50.32% 7. HH. Riemens-Visser 49.88% 8. Ds. Jonker-Wolf 48.21% 9. Ds. Pronk-Simons 47.92% 10. Echtp. Sprink 7.56% 11. Echtp. de Wilde 46.15% 12.Mw. Riemens-Evenblij 46.28% (D) 13. Mw. Zeeman-Broekhof 45.29% (D) 14. HH. Coren-Schaap 39.89% (D) Groep C: 1. Echtp. Luyben 42.99% (P) 2. Mw. Nieuwenhuis-Nieuwendijk 52.25% (P) 3. HH. Haarlemmer-Keetbaas 52.01% (P) 4. Echtp. Jurg 51.95% 5. Ds. Oothout-Stoon 50.21% 6. Mw. v.d. Berkt-v.d. Feerlader 50.11% 7. Mw. v. Wijk-Hr. Sliggers 48.92% 8. Mw. Steevert-Koppel 47.89% 9. HH. Butzelaar-Pronk 46.22% 10. Ds. Haarlemmer-De Wall 45.42% Tijdens de 3e Sylvesterloop op zater dag 31 december (Oudejaarsdag) in het gebied De Korte Duinen, wordt door de Stichting Aanleg Atletiekak- kommodaties Soest (S.A.A.S.) een ver loting gehouden. Jeugdleden van de Atletiekvereniging Pijnenburg zullen trachten een groot aantal loten onder de wedstrijdlopers, prestatielopers en bezoekers aan de man te brengen. De kosten van een lot bedragen slechts één gulden. Wanneer men loten koopt steunt men de Stichting bij de aanleg van de baan en dingt men tegelijk mee naar één van de vele waardevolle prijzen. Zo kan men onder meer winnen een fototoe stel, een etentje voor twee personen, sporttassen, boeken en huishoudelijke artikelen. Kortom de S.A.A.S. heeft voor vele schitterende prijzen gezorgd. De trekking vindt op Oudejaarsdag 's De trekking vindt op Oudejaarsdag 's middags om half drie tijdens de Sylvesterloop plaats. Prijzen kunnen direkt daarna in de inschrijfcaravan op het parkoers aan de Maarschalker- steeg worden afgehaald. De winnende nummers worden een week later ook in de plaatselijke pers bekend gemaakt. Wanneer men niet in de gelegenheid is om de prijs op Oudejaarsdag af te halen, dan kan men dat daarna doen op het VVV-kantoorSteenhoff straat 9a op de werkdagen tussen 11.00 en 15.00 uur. e V

Soester Courant | 1983 | | pagina 21