Skrebbel-actie loopt voortreffelijk Chatoux De Soester Duinen KERSTDAGEN Deelnemers Kerstaktie Winkelkring Van Weedestraat 1983' Taxeren kost ons 2 uur wat kost het U? MTHUWMH It BIKBIM sclaocmakcr H. L. de Beer neemt afscheid van aannemingsbedrijf Van Asch REORGANISATIE Chatoux Bewoners krijgen inspraak bij dekoratieplan flats Dalweg c.a. Met beide DIT KMI ALLEEH BIJ DE ECHTE KLEURENFOTO-SPECIALIST fDEKENS °G°PEEN^°™n^ 9x9 Winkelkring-voorzitter Nota opgesloten in kluis Skrebbelformulieren uiterlijk dinsdag 3 januari inleveren juwelier KORTINGEN 10-20-30-40-50% maar mlV onverwachts zeggen:... 'Kom we gaan fijn met z'n tweetjes' ook mogelijkheid tot alacarteeten. RESTAURANT Onderwijsinstituut Hulscher WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 3 M VANDAAG UW ROLLETJE GEBRACHT MORGEMMIDDAQ UW FOTO'S KLAAR!!! „asrdebon GRATIS 13x18 cm kleun«'9,0"n® geen maar 10x10 geen 9x11 maar 10x13 geen 9x13 maar 10x15 WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT (17) De grote Skrebbel-actie die de winke liers van de Winkelkring Van Weede- straat tijdens de late december-weken met veel enthousiasme op touw hebben gezet loopt zonder meer voortreffelijk. Niet alleen de deelnemende winkeliers zijn enthousiast over deze actie (waar aan een prijzenpakket is verbonden met een waarde die de 10.000 gulden overtreft!), maar ook het winkelende publiek toont zich geestdriftig. Winkelkring-voorzitter J. S. Nota, die het verloop van de actie naiiwkeurig bijhoudt en niet alleen in zijn eigen zaak, maar ook bij de andere onderne mers goed zijn oor te luisteren heeft ge legd, vertelt: "Het gaat enorm hard. Als het in dit tempo doorgaat zullen we waarschijnlijk nog een flink aantal wedstrijdformulieren moeten bijdruk ken." Doe-spel Hij heeft een overtuigende verklaring voor het feit dat ook het publiek zo ge animeerd in de actie is "gestapt": "Ik kan me goed voorstellen dat de mensen voor deze wedstrijd warm lopen. Het Skrebbelspel is een echt doe-spel, het is gezellig en je kunt er lekker actief mee bezig zijn. Bovendien zit er een heel duidelijk element van spanning in; voor de meeste mensen is het echt een" uitdaging om te zien hoeveel woorden ze kunnen vormen met de letterstrook- jes, en natuurlijk om te kijken hoeveel punten dat bij elkaar gaat opleveren." De mensen vragen voortdurend naar de strookjes, heeft hij gemerkt. "We zitten nu natuurlijk nog helemaal in de periode dat de mensen de strookjes aan het sparen zijn. Ik denk dat de meesten zich met de komende Kerstdagen pas echt goed over de formulieren zullen buigen, en dan ontdekken ze vanzelf welke letters ze nog nodig hebben of nog goed kunnen gebruiken. FotoHerman van Dam Winkelkring-voorzitter J. S. Nota. ONDER DEKEN ..urn. 1-persoons onderdeken 2-persoons onderdeken INVENTUM 1-persoons zwakstroom- - deken 1 29m" PHILIPS 1-persoons deken f9mm Verwarmings- kussen v.a. 20i" Vari Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 <i 'ti.i Opgesloten In alle drukte die met de voorberei dingen en een goed verloop van de ac tie gepaard gaat, deed zich een achter af nogal komisch incident voor. Vorige week maandag begaf de winkelkring- voorzitter, als weinig anderen actief betrokken bij de actie, zich naar de kluis van de ABN-bank aan de Van Weedestraat. Daar waren tijdens het weekeinde de meestal zeer waarde volle prijzen, die de verschillende deel nemende winkeliers alvast hadden in geleverd. opgeslagen, (Het prijzenpak ket is overigens door het publiek al te bewonderen in de speciaal voor deze gelegenheid opgestelde prijzen-etalage bij de ABN-bank). De heer Nota wilde de lijst met prijzen voor alle zekerheid ng even nalopen, aan de hand van wat al ingeleverd was. Met medewerking van de directie be gaf hij zicii daartoe in de kluis, voor een kort verblijf - "een half uurtje, dacht ik." aldus de heer Nota. Doorgaans wordt een bezoekje aan de kluis altijd in gezelschap van één van de medewerkers van de bank ge bracht, maar door de grote drukte op die maandagmorgen liet men de heer Nota - een alleszins betrouwbare ver schijning - alleen toe tot het inwendige van de kluis. Het traliewerk werd ach ter hem gesloten, al bleef de zware kluisdeur open. Door een "noodlottig" misverstand tussen medewerkers van de bank werd hij na verloop van dat halve uur echter niet, zoals was afge sproken, weer uit de kluis "bevrijd." In de kluis bevindt zich geen belletje of iets anders om de aandacht te trekken, en de heer Nota kon weinig anders doen dan maar afwachten tot er iemand verscheen. Inmiddels brak het middaguur aan en vond bij het bank personeel een "wisseling van de wacht" plaats. Na meer dan anderhalf uur ontdekte een bezoeker dat er van uit de kluis vreemde lichtsignalen wer den gegeven: De heer Nota had, om te .proberen tóch de aandacht op zich te vestigen, één van de prijzen - een waar devolle lamp van de firma Binnen en Buiten - ter hand genomen om op die De 'prijzen-etalage' bij de ABN-bank aan de Van Weedestraat. manier zijn aanwezigheid kenbaar te maken. Onmiddellijk daarna werd de Winkelkring-voorzitter uit zijn benarde positie bevrijd, en kon hij opgelucht de vrijheid weer tegemoet. De verstand houding tussen Winkelkring en ABN- bank heeft er overigens niet onder ge leden. In tegenstelling tot wat wij in onze editie van vorige week be- berichtten is de uiterste inleverda tum van de Skrebbelformulieren vastgesteld op dinsdag 3 januari. De daaropvolgende dag worden de verschillende scores van de deelnemers door notaris M. van Veeren gecontroleerd. Op don derdag 5 januari vindt 's avonds in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan de feestelijke uitreiking plaats met de definitieve "trekking," en kunnen (ca. 70) winnaars hun prijs in ontvangst nemen. Auto-onderdelen gestolen Van een auto die geparkeerd stond op het terrein van een garagebedrijf aan de Postweg in Soesterberg werd vorige week de complete verdelerkap met ka bels gestolen. De eigenaar deed aan gifte bij de politie. Morgen, donderdagmiddag 22 december, wordt een heel bijzondere dag in het leven van de heer H. L. (Henk) de Beer. Het is dan zijn laatste werkdag in dienst bij de fa. H. van Asch, het bekende Soester aannemers bedrijf aan de Industrieweg. Henk de Beer, een geboren en getogen Soester, die vooral de "echte" Soesters goed kennen, vertrekt nadat hij zich ongeveer 38^ jaar lang heeft ingezet voor het bedrijf. De Beer maakt ge bruik van de VUT-regeling. Daardoor mist hij zijn 40-jarig jubileum, dat in 1985 zou hebben moeten plaatsvinden. Henk de Beer begon zijn loopbaan kort na de Tweede Wereldoorlog als chauf feur. Later werd hij draglinemachi nist, vervolgens kraanmachinist en de laatste tijd werkte hij op de hydrau lische kraan van het aannemersbe drijf. "Hij is altijd een zeer plichtsge trouw man geweest, iemand van wei nig woorden maar van veel werk. Hij was er gewoon altijd," aldus directeur H. van Asch. "Eigenlijk heeft hij in die bijna veertig jaar vrijwel geruis loos ingezet voor het bedrijf." In zijn opeenvolgende functies heeft de Beer drie generaties Van Asch aan het roer van het aannemersbedrijf meege maakt. Het afscheid wordt, op verzoek van de heer De Beer zelf, in besloten kring ge vierd. "We doen het hier gezellig onder elkaar. Eigenlijk beschouwen we dit afscheid min of meer als de viering van het jubileum,aldus de heer Van Asch, die zijn waardering voor Henk de Beer niet onder stoelen of banken steekt. "Hij werkte vaak onder de moeilijkste omstandigheden, in heel slechte terrei nen. Dikwijls stond hij tot zijn middel in de blubber." De heer Van Asch me moreert dat Henk de Beer er in één geval met een kraan uitgetrokken moest worden. Omdat Henk de Beer zelf wars is van alle vormen van vertoon leek het de lei ding van het aannemersbedrijf gepast in deze krant aandacht te besteden aan het afscheid van de man die bekend en geliefd is bij veel "oude Soesters." Nieuwjaarsbijeenkomst Soester Zakenkring De traditionele nieuwjaarsbijeen komst van de Soester Zakenkring, te houden voor leden en genodigden, zal plaatsvinden op vrijdag 20 januari 1984 in restaurant "De Soester Duinen," Soesterbergsestraat 188. Aanvang 20.30 uur. Afdeling welzijn heeft eigen telefoonnummer De gemeentelijke afdeling welzijn, waaronder vallen de buro's onderwijs en cultuur, huisvesting en specifiek welzijn, volksgezondheid en huursubsi die, heeft thans een eigen telefoon nummer; (02155)-10250. Sinds 1 oktober is de afdeling welzijn ge vestigd aan de Prins Hendrikiaan la HEEFT WEGENS BURG. GROTHESTRAAT13 TELEFOON 02155-23271 SOEST Aalsmeer's Bloemenhuis Van Asch, slagerij Van Weedestraat 7a Van Weedestraat 66 Algemene Bank Nederland N.V. Van Weedestraat 19 Binnen en Buiten, verlichting F.C. Kuyperstraat 24 Blokker, huishouderlijke art.-speelgoed Van Weedestraat 20 Bondsspaarbank Bonneterie, handwerken R. Borgts, herenmode Fa. J. Bosboom, elektra Brilcentrum Boutique des fleurs, bloemen Colitico, juwelier Nic. van Dam, schoenen Fa. J. v. Dasselaar, groente-fruit Fa. J. A. van Dorresteijn, schoenen Geijtenbeek Bloemsierkunst Gielen B.V., ijzerwaren De Gouden Snaar, audio-video Van Homoet, rijwielen Van Kleef, sigarenmagazijn Lijstenmakerij van Oevelen B. J. van der Linden wijnhandel Meilof's Behang Joh. Mets, delicatessen Middelman Midpub Middelman Midman Middelman Midlady Nederlandsche Middenstands Bank N.V. Van Weedestraat 10 Van Weedestraat 5 Van Weedestraat 88 Burg. Grothestraat 7 Steenhoffstraat 16 Van Weedestraat 17a Steenhoffstraat la Van Weedestraat 9b Van Weedestraat 16 Van Weedestraat 74 Van Weedestraat 44 Burg. Grothestraat 4 Van Weedestraat 9a Steenhoffstraat 15 Van Weedestraat 707" Van Weedestraat 86 Van Weedestraat lip Burg. Grothestraat 6* Burg. Grothestraat lfl Van Weedestraat 90 Van Weedestraat 11c Van Weedestraat lid Van Weedestraat 11c Pieneman, sigarenmagazijn C. Reehorst, groente en fruit Fa. Schoemaker, TV-radio-stereo De Ster Mode, dames en heren De Ster Cloffie, baby-kindermode De Ster Livera/Linette De Stadhouder, boeken-tijdschriften Soester Courant Swager, foto-film Tiffany, kadOshop 3 Suisses, handwerken Van de Ven, kantoorefficiëncy Maison Verkley, banketbakkerij Wasserette De Bree Van Weedestraat 9d Van Weedestraat 54 Van Weedestraat 78 Van Weedestraat 5a Van Weedestraat 8 Van Weedestraat 12 Van Weedestraat 60 Van Weedestraat 47a Van Weedestraat 17 Van Weedestraat 52 Van Weedestraat 49 Steenhoffstraat 13 Van Weedestraat 76 Van Weedestraat 52 Plantenbak t.w.v. 75,-. Vijf maal Gournet van 4 pers. ter waarde van 35,-. 1 Gram puur goud van plm. 70,-. Burolamp ter waarde van 335,-. Een Fondueset t.w.v. 39,75 Een Braun roundstyler t.w.v. 59,75 Spaarrekening met inleg van 35,-. Pakket Scheepjes wol. La Coste sweater t.w.v. 109,-. Moulinex stoomstrijkijzer t.w.v. 59.95. Citruspers t.w.v. 39,50. Barometer kombinatie t.w.v. 08,50. Droogboeket t.w.v. 55,-. Droogboeket t.w.v. 85,-. Pulsar Quartz dames heren a 250,-. 10 Waardebonnen a 25,-. 2 Fruitschalen van 50,-. Mokasso stappers handschoenen Plantenbak t.w.v. 50,-. Luxe tuinstoel „Viermaal platenbon t.w.v. 25,-. Alpina crossfiets t.w.v. 199,-. 2 Elektronische zakaanstekers t.w.v. ƒ29,50. Lijst t.w.v. 100,-' Geschenkdoos t.w.v. 40,-. Behangersgereedschapkist t.w.v. 65,-; kwastinette t.w.v. 14,95. Reservé de Soestdijk t.w.v. 110,-. Spencer. Overhemd. Trui. Aansteker en Parker ballpoint Bimalt aansteker t.w.v. 25,-. Waardebonnen t.w.v. 100,-. 1 Klokradio t.w.v. 99,-; 1 klokradio t.w.v; f 69,-. Waardebon t.w.v. 100,-. Waardebon t.w.v. 50,-. Tweemaal waarbonnen t.w.v. 50,-. Atlas Ned. Kastelen t.w.v. 35,-. Delic&tessemand t.w.v. 50,-. Kodak disc camera t.w.v. 99,-. MinoltW Himatic G2 camera t.w.v. 149,-. Klok t.W.v. ƒ47,50. Wandkleed t.w.v. 75,-. Parker vulpen en ballpoint t.w.v. ƒ140,-. 4 Slagroomtaarten t.w.v. 25,-. 50,- contant. RESTAURANT S0E3^RBERGSE^8AAn8^^215^273^^0ES2UINEN De makelaardij mag voor taxaties een bepaald percentage rekenen van de waarde van uw huls. Hoe noger die waarde, hoe hoger uw kosten. Wij breken met dat systeem, werken op de klok en dat kan u honderden guldens schelen. Vraag daarom ook bij uw bank om een peters-taxatie. Getaxeerde Tarlef systeem Tarief overige waarde Peters Makelaars f 135.000,- f295,- f 295,- -250.000,- -295,- - 545,75 -350.000,- -295,- - 740,45 -450.000,- -295,- - 935,15 -550.000,- -295,- -1129.85 Peters bv ^Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone vestigingen te Baarn, Soest, Amersfoort en Hoevelaken De bewoners van de flats van St.Joseph aan de Dalweg en omgeving krijgen straks de mogelijkheid om hun mening kenbaar te maken over de vraag welk ontwerp als decoratie op de buitenmuren van de flats zal komen. Dit hebben Burgemeester en Wethou ders toegezegd in een brief aan de be wonerscommissie. Deze commissie heeft enige tijd geleden bij het College om nadere inlichtingen gevraagd om trent het dekoratieplan. B.ënW. hebben onder rhéer geslühïWen dat het flatdekoratieplan een opdracht mogelijkheid is in het kader van de Beeldende Kunstenaars Regeling. De kosten van deze regeling komen voor 95 procent ten laste van het Rijk, terwijl de gemeente voor de resterende 5 procent opdraait. Gezien de wijze waarop de B.K.R. wordt gefinancieerd kan de regeling geen onderdeel uit maken van de prioriteitsstelling bin nen het gemeentelijk welzijnsbeleid. Wat betreft het onderhoud van het kunstwerk heeft het college de garan tie gekregen dat dit ten laste van de B.K.R. zal kunnen geschieden. In het plan is tot nu toe nog niets geïnves teerd. De Kosten van het plan zijn ge? raamd op 100.000,- gulden voor twee ontwerpen die door de regionale B.K.R.-commissie zijn goedgekeurd. Aan de gemeente is een bijdrage van rond 10.000,-- gulden gevraagd, terwijl van de woningbouwvereniging St.Joseph een bijdrage van 5.000,-- gulden is verlangd. Het bestuur van St.Joseph is hiermee akkoord gegaan. Voor wat betreft de gemeentelijke bij. drage zal eerdaags de raad een voor stel gedaan worden om een kredie te verlenen uit het fonds kunstaan kopen. Dat fonds is bestemd voor he aanbrengen van kunstwerken ter ver fraaiing van Soest. Zodra de gemeente raad het voorstel van het college heeft goedgekeurd zullen de bewoners uitge nodigd worden om de ontwerpen te bekijken en hun mening kenbaar te maken. Belt U voor uitgebreide informatie tel. 12739 BIRKSTRAAT108 - SOEST - 02155-137204 Steenhofstraat 30A, ingang Dalweg 3764 BL Soest-Telefoon 02155-12900 In 1984 brengen wij een aantal NIEUWE KURSUSSEN geautomatiseerde tekstverwerking kennis van de computer programmeren in BASIC computerboekhouding (in voorbereiding) kantoorpraktijk economisch Nederlands Verder kunt u zich inschrijven voor de kursussen typen stenografie praktijkdiploma boekhouden moderne bedrijfsadministratie notuleren Vanaf 2 januari 1983 is de inschrijving opengesteld voor de dagopleiding receptioniste/informatrice assistent-secretaresse secretaresse Inlichtingen: telefoon 02155-12900

Soester Courant | 1983 | | pagina 3