butzelaar en majoor ca M Een publikatie van de Soester NVM-makelaars. Woningen, bedrijfspanden, taxaties, hypotheken,verzekeringen. EH mm W. W. DEELEN b.v. Hendrik Smit Makelaardij tav VAN WIJK b.v. W. W. DEELEIM b.v. WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 4 u SOEST WOONHUIS MET BEDRIJFSHAL SOEST SOESTERBERG een NVM-makelaar. SOEST SOESTDUINEN SOEST SOESTERBERG makelaardij o.g. jyg SOEST-ZUID Interessante lezing over grafheuvel op de Eng Courantenreklame is niet te vervangen SOEST RUBENSLAAN Drie-kamer-appartement (v.h 4) op de 4e woonlaag met berging in het souterrain. Ind.: entree, toilet, hal, moderne eiken keuken, bijkeuken, ro yale woonkamer, 2 slaapkamers, dou che. Voorzien van gas-c.v. Service kosten 1289,45 p.m. Hal en keuken v.v. plavuizen; woon kamer thermopane beglazing. Gevraagde koopsom f 69.000,- k.k. DRAAILIER Rustig gelegen middenwoning met schuur en tuin. Ind hal, toilet, woon kamer met open haard (voorzet), keu ken met plavuizen; verd.: 3 slaapka mers, badkamer met ligbad en 2e toi let; vaste trap naar zolder met kamer (dakkapel). Voorzien van gas-c.v., thermopane beglazing, spouw- en dakisolatie. Gevraagde koopsom M 38.000,- k.k. KORNET Moderne middenwoning met erf, schuur en tuin Ind entree, toilet, woonkamer met open keuken; verd.: 3 slaapkamers, badkamer (ligbad, 2e toilet); vaste trap naar zolder met ka mer en veel bergruimte. Voorzien van gas-c v Parterre v.v plavuizen (met vloerverwarming) en thermopane be glazing Gevraagde koopsom 7 138.000,- k.k. JAN STEENLAAN f iJBÈji Rustig, doch nabij winkels, scholen en openbaar vervoer gelegen, goed on derhouden uitgebouwde midden woning met schuu' en vrije tuin Ind entree, toilet, kelderkast, royale L-vor- mige woonkamer, moderne uitge bouwde keuken annex bijkeuken; verd.-- 3 slaapkamers, douche; vaste trap naar zolder met kamer. Voorzien van lokale gasverwarming, parterre v.v. thermopane beglazing en dak isolatie. Gevraagde koopsom M39.000,- k.k. PIJPERPAD In nieuwbouwwijk gelegen hoekwo ning met zonnige tuin (zuid-west). Ind.: entree, toilet, woonkamer (schuifpui naar terras), open keuken; verd.: 3 slaapkamers, badkamer (ligbad, 2e toilet). Voorzien van gas-c.v. Garage eventueel ook te koop. Gevraagde koopsom f 139.000,- k.k. KORNET Moderne middenwoning met schuur, carport en vrije tuin. Ind.: en tree, toilet, L-vormige woonkamer met parketvloer, open keuken; verd.: 3 slaapkamers, badkamer (ligbad, 2e toilet), zolder met kamer (dakkapel) Voorzien van gas-c.v en thermopane beglazing. Gevraagde koopsom 7 138.000,- k.k. VARENSTRAAT Moderne drive-in woning met zon nige tuin. Ind.: hal, grote L-vormige hobbykamer, garage; 1e verd.: woon kamer met open haard en leistenen vloer, keuken, toilet; 2e verd.: 3 slaap kamers, badkamer met ligbad en 2e toilet. Voorzien van gas-c.v. Gevraagde koopsom f 149.000,- k.k. SCHRIKSLAAN Rustig gelegen hoekwoning (1935) met garage (ca. 12 x 3) met vrije zon nige tuin (zuid). Ind.: entree, toilet, kel der (5 m2), moderne keuken, woon kamer (ca. 9.50 x 4.50/3.25) met par ketvloer, open vuur en schuifpui; verd.: 2 grote slaapkamers, 1 kleinere slaap kamer, luxe badkamer (ligbad, 2e toi let); vaste trap naar slaapzolder. Lokale gasverwarming. Incl. gaskachels en ged. stoffering. Voorzien van ged. dubbel glas, geïsoleerde muur en kap. Gevraagde koopsom f 168.000,- k.k. SCALMEIJERPAD Rustig gelegen ruime middenwo ning (1975)" met schuur, zonnige tuin en afzonderlijke garage. Ind..: entree, toilet, ruime Z-vormige woonkamer met parketvloer en open haard, keu ken; verd.; overloop, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet; vas te trap naar zolder met kamer. Voor zien van gas-c.v. Incl. stoffering. Gevraagde koopsom M69.000,- k.k. BURG. GROTHESTRAAT Royale middenvilla met garage en zonnige tuin. Ind.: entree, toilet, kelder kast, woonkamer met erker (4.25 x 11), keuken; verd.: 3 slaapkamers, bad kamer met ligbad, apart 2e toilet; vaste trap naar zolder. Voorzien van lokale gasverwarming. Inhoud woning ca. 500 m3. Gevraagde koopsom M 79.000,- k.k. GROTE MELMWEG Landelijk gelegen modern vrijstaand woonhuis (1976) met daarachter- staande bedrijfshal (30 x 6), teza men 850 m2 grond. Ind. woonhuis: ruime hal, toilet, woon kamer, keuken, 3 slaapkamers, bad kamer met ligbad en 2e toilet, vliering. Voorzien van gas-c.v. Gevraagde koopsom f320.000,- k.k. MAKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 10262, 17251 of 21752 VAN GOYENLAAN Een goed onderhouden 4 kamer hoek- appartement v.v. CV op de 3e woon laag met berging in het sousterrain. Ind.: entree, toilet, hal, douchekamer, woonkamer, studeerkamer, 2 slaap kamers waarvan 1 met vaste wastafel, keuken, bijkeuken, Ged. thermopane beglazing. Servicekosten incl. CV 7 255,- per maand. Gevraagde koopsom f 72.000,- k.k. COLENSO Uitkijkend over een plantsoen een rus tig gelegen mlddenwoning v.v. CV- gas met schuur en zonnige tuin. Ind.: entree, kelderkast, toilet, woon kamer met open haard en groot schuif raam naar terras, open moderne keu ken met inbouwapp. (vaatwasser, af zuigkap, gasfornuis, koel-diepvries- combinatie); verd.: luxe badkamer met ligbad, op de overloop 2e toilet, 3 slaapkamers, waarvan 1 met balkon, zolder met 1 slaapkamer en dakkapel, veel bergruimte. Het pand verkeert in een goede staat van onderhoud. Gevraagde koopsom f 172.500,- k.k. J GERRIT VAN DER VEENSTRAAT Moderne hoekwoning v.v. CV-gas met garage en tuin. Ind. entree, toilet, Z-vormige woonkamer met open haard, keuken; verd. 3 ruime slaapkamers, luxe badkamer met ligbad en 2e toilet; zolder met royale 4e slaapkamer en bergkamer. De afwerking van de woning is prach tig, o.a. sierpleisterwerk, handvorm steen, plavuizen. Gevraagde koopsom f 198.000,- k.k. JONGBLOEDLAAN Gunstig gelegen middenwoning v.v. CV-gas met schuur en tuin. Ind.: entree met parketvloer, toilet, open luxe keuken met balkenplafond (in bouwapp.), woonkamer met open haard en schrootjesplafond en schuif pui naar terras; verd.: 3 slaapkamers, bergkamer, badkamer met ligbad en 2e toilet. "Thermopanebeglazing" op de begane grond. Gevraagde koopsom f 142.500,-k.k. Een taxatierapport van En begrip voor bank en particulier! makelaars-taxateurs ItJQ Burg. Grothestraat 32 - Soest in onroerende goederen Telefoon: 02155-11304* hypotheken en assurantiën bg.g 15910 NIEUWSTRAAT Geheel gemoderniseerde helft van dubbel woonhuis, voorzien van c.v. gas met garage/werkplaats met smeer- kuil(_t48 m2). Ind.: hal, ruime moderne eetkeuken met ingebouwde kookplaten, afzuig- kap, plavuizenvloer, c.v.-ruimte, bad kamer met ligbad, toilet, afzonderlijke douche, L-vormige woonkamer (ca. 35 m2) mef open haard, balkenplafond, kelder. Verd.: 3 slaapkamers, 2e toilet, bergvliering. Het pand verkeert in een uitstekende staat van onderhoud. Er is een recht van overweg via nr. 57 naar garage. Bij voorkeur in ruil voor huur- flattot f 600,- per maand. Aanvaarding in overleg. Koopsom: f 137.500,- k.k. KUIPERS RIETBERGHOF Rustig gelegen, aan autovrij woonerf, modern woonhuis voorzien van c.v.gas met schuur en tuin. Ind.: hal, toilet, woonkamer met eet- hoek, moderne open keuken (hal, woonkamer en keuken voorzien van plavuizenvloer). Verd.: 3 slaapkamers, royale douchekamer met 2e toilet, mogelijkheid voor ligbad. Zolder met vaste trap en 4e kamer. Incl. gedeel telijke stoffering. Direct te aanvaarden. Koopsom: 7 147.500,-k.k. DE BEAUFORTLAAN Schitterend gelegen in bosrijke omge ving nabij natuurreservaat en NS-sta- tion, helft van royaal dubbel woon huis voorzien van c.v.-gas met ga rage, atelier (plm. 6 x 2.5m) fietsen berging en tuin. Ind.: ruime hal, toilet, royale living (plm. 44m2> met parketvloer, open haard, moderne licht eiken eetkeuken met inbouwapparatuur, provisiekelder, atelier van binnenuit bereikbaar. Verd.: 3 ruime slaapkamers, royale bad kamer met ligbad, 2e toilet, dubbele wastafel (gekl.sanitair). Ruime zolder met vaste trap en 4e kamer met grote dakkapel. Het pand verkeert in een uitstekende staat van onderhoud. Incl. vaste vloerbedekking. In overleg te aanvaarden. Koopsom f 245.000,-k.k. VOSSEVELDLAAN Rustig gelegen sfeervol verbouwde helft van dubbele villa met garage, voorzien van c.v. gas, fraai aangelegde terrasvormige tuin en overdekt, verwarmd zwembad. Ind.: entree, hal met schrootjesplafond en sierpleisterwanden, toilet (gekleurd sanitair), kelder, L-vormige living (circa 55 m2) met fraaie open haard, balken plafond, sierpleisterwanden, gedeelte lijk plavuizen- en parketvloer, moderne half open eiken keuken met ingebouw de kookplaat en afzuigkap, bijkeuken met aansluiting wasmachine, c.v.-ketel, boiler. Verd.: 2 grote en 1 kleinere slaapkamer, fraai betegelde badkamer met ligbad en 2e toilet (gekleurd sani tair), zolder met vaste trap en 4e ka mer. Het pand verkeert in uitstekende staat van onderhoud. In overleg te aanvaarden. Koopsom: 7335.000,- k.k. Wegens recente verkopen vragen wij woonhuizen te koop voor onze uit gebreide klantenkring. Aanbiedingen aan ons kantoor. Wij wensen u prettige kerstdagen en een voorspoedig 1984 Makelaarskantoor onroerende goederen SOESTERBERGSESTRAAT 8 SOEST TELEFOON 02155-15050 b.g.g. 17000 ALB. CUYPLAAN Een perfect onderhouden 3 (voorheen 4) kanterflat gelegen op de 3e woon laag met fraai uitzicht over de Soester Eng. Ind. entree, toilet met nieuw sanitair en kastruimte, hal, royale woonkamer met schrootjeswand en granolwerk, 1 klei nere en 1 grote slaapkamer met v.w., mooie keuken met L-vormig, betegeld aanrechtblad en spoelbak, bijkeuken met 2e ingang, gemoderniseerde dou che met nieuw sanitair en tegelwerk. Balkon op de zuidzijde. Vraagprijs: 789.000,- k.k. DRAAILIER Gunstig gelegen, moderne midden woning met apartstaande garage en schuur. Indeling: entree, woonkamer met par ketvloer en open haard, moderne open keuken. Verd.: ruime overloop, 2 klei nere slaapkamers en 1 grote slaapka mer met vaste kastenwand, badkamer met ligbad, 2e toilet, v.w. en wasma chine aansluiting. Vliezotrap naar ge heel bevloerde zolder met veel berg ruimte. De begane grond is geheel voorzien van thermopane. Gezien.de zeer goede staat van onderhoud en zonligging beslist de moeite waard. Nog 5 jaar bouwgarantie. Vraagprijs: 7168.000,- k.k. POSTWEG Een perfect onderhouden midden woning met vrije achtertuin op west. Onlangs geheel gerenoveerd, v.v. nieuwe gas-o.v. Leuk uitzicht. Indeling: gang, toilet, kelderkast, woonkamer met open haard en schoonmetselwerk. Moderne open eiken keuken met in- geb. koelkast, oven en kookplaat. Bij keuken met plaats voor wasmachine enz. Verwarmde berging. Verd.: 1 kleinere slaapkamer en 2 ruime slaap kamers (resp. 4 x 3.8 en 4,5 x 3,8) prachtige douchekamer met 2e toilet. Bergzolder. Door het gehele huis sierpleisterwerk en houten plafonds. Moet beslist van binnen gezien worden. Vraagprijs: 7139.000.- k.k. aniijMlft' EIKENHORSTWEG Riante helft van een dubbele villa (bouwjaar 1978) met praktijkruimte, garage en een schitterend aangelegde vrije tuin, voorzien van gas-c.v. Ind.: hal met schoonmetselwerkwan- den, toilet, L-vormige woonkamer met open haard, plavuizenvloer en balken plafond, royale keuken. 1e verdieping: 3 slaapkamers, w.v. 2 met vaste was tafel, badkamer met ligbad, douche en vaste wastafel, apart 2e toilet. 2e ver dieping: 1 grote slaapkamer met Velux- dakraam, 1 kleinere slaapkamer met dakkapel, bergruimte, geheel betegel de droogkamer waar c.v.-ketel, grote spoelbdk, dakkapel. Indeling praktijk ruimte (souterrain): hal (7 m2), wacht kamer (10 m2) met vaste wastafel, werkkamer (18 m2), royale behandel of archiefkamer met spoelbak. Vraagprijs: 7390.000,- k.k. Door royaal gebruik van thermopane en andere isolatie lage stookkosten. Middelwijkstraat 54, 3764 CH Soest Tel.: 02155-13539 VOSSEVELDLAAN DA COSTALAAN Op goede stand gelegen helft van dubbel woonhuis (1934) met gara ge en grote vrije tuin (Z.W.). Tot. 580 m2. Ind.: entree, toilet, kelder, keuken, L-vormige woonkamer (ca. 45 m2); verd.: 3 slaapkamers, douche met 2e toilet; zolder met 1 kamer. Voorzien van c.v. Gevraagde koopsom 7260.000,- k.k. Rustig gelegen heltt van dubbel woon huis met garage en een diepe tuin op het zuiden. Tot. 375 m2. Ind entree, toilet, kelderkast, royale woonkamer (3.70 x 8.85) met open haard, moderne open keuken met inb.app.; verd.: 2 grote slaapkamers (w.v. 1 met balkon), 1 kleinere slaapkamer, badkamer (lig bad): vaste trap naar grote zolder (v.v. dakramen) met mog. voor kamers en met veel bergruimte. V.v. gas-c.v. Gevraagde koopsom 7248.000,- k.k. MAKELAARSKANTOOR Gallenkamp Pelsweg 11 Soest Tel. 02155-15360* b.g.g. 10262, 17251 of 21752 De Historische Vereniging Soest leeft toe naar de restauratie van de prehis torische grafheuvel het Engherbergje, die zo*n tweeduizend jaar voor onze jaartelling is opgeworpen. Door de fi nanciële steun en medewerking van de gemeente kan het werk spoedig begin nen. Over die restauratie, of beter con solidatie (duurzaam maken), hield de heer J. W. Noordam van de Rijksdienst van het Oudheidkundig Bodemonder zoek uit Amersfoort vorige week in Credo een dia-lezing. De heer Noordam gaat zich bezighou den met de consolidatie van de graf heuvel op De Eng. Onder belangstel ling van historie-minnende leden van de vereniging en de heer P. Klander- mans van de gemeentelijke afdeling Groen en Recreatie, vertelde hij over zijn werkzaamheden. Vanaf 2300 jaar voor onze jaartelling is de mens de do den bij gaan zetten in een grafheuvel. Vooral op de Veluwe zijn er heel wat in groepen bij elkaar, maar soms komen ze ook afzonderlijk voor, zoals op De Eng. Aan de hand van de kleur en de samenstelling van de grond is te zien, of de bobbel in het landschap inder daad een grafheuvel is. In 1930 heeft de Groningse professor Van Giffen bij on derzoek een lijkschaduw in de heuvel op het Engherbergje gevonden. Hieruit was af te lezen dat de dode op de rechterzijde heeft gelegen in de hurk- houding. Dat is in meer grafheuvels aangetroffen. De consolidatie van de grafheuvel in Soest kan nog niet beginnen, omdat er nog wat ruilverkaveling van grond om de grafheuvel plaats moet vinden. Om de grafheuvel heen zal een buffer moeten zijn van tien meter, aldus de heer Noordam, anders heeft het alle maal geen zin. Als het maaiveld na melijk tot de heuvel komt, is de kans op beschadiging groot. Van de grafheuvel zelf is behalve de lijkschaduw weinig bekend. De teke ningen en gegevens zitten nog in het ar chief van de Groningse universiteit, maar de heer Noordam heeft er het volste vertrouwen in dat deze gegevens nog boven water komen. Daar wordt nu aan gewerkt. De tijd dat iedere grafheuvel die men tegenkwam werd onderzocht is voorbij. Vandaar dat de Soester grafheuvel zijn geheimen zal bewaren, tot de wetenschap nieuwe technieken ontwik keld heeft om nog meer van de graf heuvels te weten te komen. Veel gra ven zijn in de loop der eeuwen ook leeg geroofd door er in te graven. Volgens de heer Noordam heeft de Soester grafheuvel na de opknapbeurt een educatief en cultuur-historisch be lang. Van de heuvel op De Eng, die nu nog met vuilnis is omgeven en een pun tige vorm heeft wordt het middelpunt bepaald, zodat de oorspronkelijke ronde vorm hersteld kan worden. Via tekeningen en tekst wordt exact vast gelegd wat er met de heuvel gebeurd is, zodat daar bij eventueel later onderzoek geen twijfels over hoeven te bestaan. Met schrale teelaarde wordt de heuvel tot de oorspronkelijke hoogte opgehoogd en met harmonicagaas be dekt. Dit ter bescherming van graaf werk door mens en dier. Konijnen schijnen een speciale voorliefde voor grafheuvels te hebben. Om erosie tegen te gaan wordt de heu vel op De Eng met humus en heide- of bosplaggen bedekt. Beplanting zal de heuvel ook zichtbaar houden als de mais twee meter hoog staat. Er wordt getracht zoveel mogelijk beplanting te nemen die er ook in de tijd van het op werpen van de grafheuvel was. Het doel is namelijk de grafheuvel op De Eng zo getrouw mogelijk te herstellen. Het Engherbergersteegje zal om de grafheuvel heen iets naar het zuiden worden verlegd en er komt een bord met informatie over de grafheuvel. De werkzaamheden zullen niet meer dan een week in beslag nemen. Het wach ten is sléchts op het vrijkomen van de bufferzone. Maar de historische vereniging heeft niet echt haast met het karwei. Het belangrijkste is dat de grafheuvel is veiliggesteld. Geen huisvuil op Tweede Kerstdag Tweede Kerstdag, maandag 26 decem ber, wordt vanzelfsprekend geen huis vuil opgehaald. In plaats van die maandag komt de gemeentelijke reinigingsdienst op dins dag 27 december langs. Dronken automobilist na doorrijden toch gepakt Op de Burgemeester Grothestraat werd in het afgelopen weekeinde de auto van een inwoner van Bergeijk flink beschadigd door een andere auto mobilist, die echter na de aanrijding verdween. Een getuige had een deel van het kenteken van de doorrijder kunnen opnemen, zodat de politie enige tijd later bij een onderzoek in de omge ving een beschadigde auto aantrof die de gezochte bleek te zijn. De eigenaar, een 20-jarige Soester, werd aan de tand gevoeld. Bij bekende en werd overgebracht naar het bureau. Daarbij kwam vast te staan dat hij veel te veel had gedronken. Een en ander kwam hem op de nodige processen-verbaal te staan. Dronken man aange houden Omdat hij, volgens getuigen, de ruit van een flat aan de Weegbreestraat had vernield, heeft de politie vorige week een 30-jarige inwoner van Zeist aangehouden die in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde. De man weigerde in eerste instantie zijn perso nalia prijs te geven en werd ter ont nuchtering ingesloten. Inbraak Sophialaan Een bewoner van de Sophialaan meld de de politie vorige week dat een inbre- iter een gouden vestzakhorloge met ketting en een spaarbankboekje had buitgemaakt bij een bezoek aan het huis De dader trachtte eerst de keu kendeur open te breken maar toen dat met lukte vernielde hij een ruit aan de achterzijde van het huis.

Soester Courant | 1983 | | pagina 4