35* fcets De Soester Duinen 50 jaar geleden in Soest 'Spot' lijdt voorlopig nog aan politieke bloedarmoede College-meerderheid voor uitbreiding munitiemagazijnen Raadsmeerderheid verwerpt motie over Turks proces Visser veegt vloer aan met CDA-recreatieplan 22 December 1933 vraagt; uw voor: ft 10 ft 10 WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 5 Beschikking Hinderwet Hinderwet ontwerp-beschikking Openbare commissievergadering Bouwzaken Kerst- en Nieuwjaarskaarten Liever niet op zondagmiddag 'Ernstige bezwaren tegen Carnavalsnota Inning rioolrecht via gas- en c.a.i. bedrijf Vier raadsleden tegen kunstaankoop Politie-uren toch uitbetaald? Kerst- en Nieuwjaarskaarten EëS Z vrijetijdskleding SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 SOESTDUINEN Bij besluit van 13 december heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op verzoeken om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidingsver gunning van: Automobielbedrijf A. v.d. Lee, Kerkstraat 58 te Soest voor een autoher- stelinrichting op het perceel Kerkstraat 58 te Soest. Stichting Christelijk Bejaardencentrum "Groot Engendaal", Boekweit land 103 te Soest voor een bejaardenverzorgingstehuis op het perceel Boekweitland 103 te Soest. P. W. Stalenhoef, le Heeserlaantje 2 te Soest voor een herstelinrichting voor motorvoertuigen op het perceel le Heeserlaantje 2 te Soest. De strekkingen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aan vraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 21 december a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster. b. de betrokken adviseurs. c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet Algemene Bepalingen Milieuhygiëne bezwaren hebben ingebracht d. enige andere belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na ter inzage legging van de beschikking. 'Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de beschikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp laan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van: A. J. Nuss B.V., Parallelweg 9 te Soest voor een drukkerijbedrijf op het perceel Parallelweg 9 te Soest J. H. A. Rensenbrink, Insingerstraat 66 te Soest voor een autoherstel- werkplaats en groothandel in auto-onderdelen op het perceel Insinger straat 66 te Soest. De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden, 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe.' Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 4 januari 1984. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentebestuur worden ingediend. Hedenavond, woensdag 21 december - 20.00 uur - Bejaardencentrum Molen schot, Albert Cuyplaan: Commissie Welzijnsplanning De agenda vermeldt de volgende punten: Verslagen taakgroepen en raadscommissie welzijn. Vacature (plv.leden commissie. Inspraakprocedure. Begroting 1984 Gemeente Soest nota van aanbieding. Huiswerk/aandachtspunten. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun op merkingen "bij de "behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaalde in artikel 7 van de voorschriften van het be stemmingsplan "Overhees, vierde herziening" en artikel 50, lid 8 Woning wet, vergunning te verlenen aan 1. K. D. Reitsma, Klarinet 353 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een berging op het perceel Klarinet 353 2. J. v.d. Heuvel, Klarinet 28 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een berging op het perceel Klarinet 28 3. E. de Jonge, Klarinet 387 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een berging cp het perceel Klarinet 387. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 22 december 1983, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie, afdeling 1, ter inzage. INFORMATIES: INFOCENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 lot 17.00 uur. Bromfietser aangehouden De politie hield vorige week op de Birk- straat een 18-jarige Amersfoorter aan, die geen licht op zijn bromfiets voerde. Bovendien overtrad hij de toegestane maxiumsnelheid door met ongeveer 70 km. per uur over het fietspad te rijden. Even daarvoor had hij gebruik ge maakt van de hoofdrijbaan. Een en ander kwam hem op een proces verbaal te staan. Bekeuringen voor links fietsen De politie hield vrijdagmorgen j.1. bij het NS-station in Soest-Zuid een con trole onder de fietsers. Negen personen gingen op de bon omdat zij niet via het voorgeschreven rijwielpad rechts van de weg reden, maar via het fietspad dat links van de weg loopt. Twee fiet sers misten door een en ander zelfs hun trein. Dronken automobilist aangehouden In de nacht van vrijdag op zaterdag hield de politie op de Beukenlaan een 36-jarige automobilist uit Soest aan, die opviel door zijn rijgedrag. De man bleek teveel alcohol naar binnen te hebben gewerkt, zoals bij blaas- en bloedproef kwam vast te staan. Hij kreeg een proces-verbaal en een rijver bod. gemaakt van uw mooiste eigen negatief. Minimum afname 10 stuks met bijpassende enveloppen. lIjS M J perstuh van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. Snelheidscontrole Op de Burgemeester Grothestraat hield de politie vorige week dinsdag een snelheidscontrole met behulp van de radarapparatuur. Van de 893 pas serende automobilisten kregen er maar liefst 46 een proces-verbaal. De top lag op 92 km. per uur. Op woens dagmorgen hield de politie eveneens een controle op de Koningsweg. Van de 520 automobilisten die daar in korte tijd passeerden waren er 22 in overtre ding. Zij krijgen ook een proces-ver baal. De top lag hier op 107 km. per uur. 'Spot', het 'politieke café' dat zondagmiddag j.1. in café d'Oude Enghe zijn ietwat stroef verlopende geboorte beleefde en daarmee het allernieuwste fenomeen op politiek gebied in Soest is geworden, zal nog heel wat bijvoeding moeten krijgen voordat de ouders/verwekkers met gepaste trots op hun voortbrengsel kunnen wijzen. Men kan betwijfelen of het in d'Oude Enghe overigens voortreffelijke en rijk stromende bier daartoe het meest aange wezen produkt is. Melk is gezonder, volgens mensen die het weten kunnen. Of 'Spot' voorspoedig zal opgroeien moet dan ook nog helemaal blijken. In elk geval kunnen de be zoekers die zondagmiddag op kraamvisite gingen nauwelijks "in de wolken" zijn geweest. 'Spot' lijkt vooralsnog niet helemaal vrij van (aan geboren?) afwijkingen te zijn. Een oppervlakkige diagnose wijst uit dat 'Spot' voorlopig nog lijdt aan een in Soest wel vaker optredende kwaalpolitieke bloedarmoede. Dat bleek al uit het feit dat de kraamvisite meren deels "familie van elkaar" was. De Soester VVD was zeer rijkelijk vertegenwoordigd, en geen won der ook, want in deze kring werd het initiatief ge boren. Als er van andere politieke zijde dan relatief weinig interesse bestaat, krijg je al gauw een ty pisch "onze-jofele-VVD"sfeertje, waarvan men zich kan afvragen of dat bevorderlijk is voor een voor spoedig opgroeien van een "politiek ontmoetings trefpunt". Behalve de beide VVD-wethouders Plomp en Oude mans, en liberale raadsleden als Krijger, Jacobs, Beijen en Neks Blommers, alsmede statenlid me vrouw Korthuis, bevolkte nog een ruim gezelschap minder op de voorgrond tredende Soester liberalen de vloer. Van de PvdA was alleen Lydia Meyer present, omdat ze de zondag anders zo'n saaie dag vond. Ook Jan Visser van Progressief Soest, altijd tuk op 'n biertje, was aanwezig, evenals Adriaan Pothuizen van D'66 met zijn ganse gezin, en de nog immer van een echte politieke loopbaan verstoken PSP-ër Hans v.d. Wetering. Het CDA, toch niet gering - althans niet van omvang - in de Soester politiek, schitterde door afwezigheid, al werd dat 'n beetje gecompenseerd door het CD A-statenlid J. Zwaanenburg. Van "klein rechts" was er nie mand, maar dat had uiteraard ook geen sterveling mogen verwachten. Omdat er nauwelijks een programma voor deze eerste ontmoeting was bedacht, duurde het geruime tijd voordat er iets op gang kwam dat, zij het van heel ver, wel iets weg had van een politieke dis cussie. Waarschijnlijk omdat niemand anders in het gezelschap zich zo snel laat uitdagen als Jan Visser mocht hij "de knuppel in het hoenderhok gooien". Zoiets moet je Jan Visser geen twee keer vragen... Hij had dan ook vrij snel zijn stelling geponeerd. "Sport is rechts, cultuur is links", luid de het adagium. En vervolgens rollebolden alle anderen met weinig minder dan bloeddorst over hem heen... Een vertwijfelde poging om het gesprek te redden door wethouder Plomp uit te dagen tot een verhaal over de Algemene Beschouwingen, die een dag later in de gemeenteraad zouden plaats vinden, smoorde in de voor de hand liggende wei gering van de wethouder. Overigens heerste er in d'Oude Enghe een onge dwongen sfeer. Verschillende bezoekers lieten blij ken niet bijzonder gelukkig te zijn met de keuze van de zondagmiddag. Zij kregen trouwens allemaal een vragenformulier uitgereikt, waarop ze hun wen sen en verlangens kenbaar konden maken. Aan het slot van de bijeenkomst bleken vier personen be reid te zijn een "voorlopig bestuur" van SPOT te vormen: initiatiefnemer Rob v.d. Gaast, journalist Jan van Steendelaar, CDA-statenlid J. Zwaanen burg en Hans v.d. Wetering. Soest wacht af... Hopvolger Het College van Burgemeester en Wet houders heeft, op één lid na, besloten medewerking te verlenen aan de uit breiding van het aantal munitiemaga zijnen op de vliegbasis Soesterberg met in totaal 21. Omdat hiervoor een "artikel 19 procedure" voor nodig is in verband met de afwijking van het be stemmingsplan Landelijk Gebied, moeten Gedeputeerde Staten van Utrecht een verklaring van geen bezwaar afgeven. Voordat dit even tueel gebeurt, wordt het bouwplan voor de bevolking ter inzage gelegd, waar schijnlijk ingaande vrijdag 23 december. Gedurende twee weken kunnen tegen het plan bezwaren wor den ingediend. Wethouder Plomp (VVD) van ruimte lijke ordening antwoordde dit vorige week in de gemeenteraadsvergadering op vragen van Jan Visser (Progressief Soest) naar aanleiding van een brief van staatssecretaris J. van Houwe- lingen van defensie. Desgevraagd zei de wethouder, dat deze brief vertrou welijk was behandeld omdat onder meer de bouw van de munitiemagazij nen daarin ter sprake kwam waarvoor defensie vertrouwelijkheid had ge vraagd. De brief waarin het college zijn bereidheid tot medewerking ken baar maakt, zal in de eerstvolgende vergadering van de commissie Ruim telijke Ordening kunnen worden be sproken, zegde de wethouder toe. Omdat het om een relatief klein bouw plan gaat, is er geen inspraakgelegen heid gegeven, aldus de wethouders. Over de eventuele bouw van vijftig wo ningen voor Amerikanen zei de wet houder, dat hij deze wens van de Ameri kanen had medegedeeld in de commis sie ruimtelijke ordening in december vorig jaar. 'Ik heb toen ook gezegd dat er dan minstens ook evenveel wo ningen voor Soesterbergers gebouwd moesten worden.' De aanzet daartoe is gegeven in een nota over de wo ningbouw in Soesterberg. Bij de uit voering daarvan zal ook de wens van de Amerikanen worden betrokken. Overigens is er voor het Amerikaanse bouwplan nog geen schets ingediend. Vissei* bedankte wethouder Plomp voor 'de voortreffelijke beantwoor ding.' Hij vond wel, dat het college 'verschrikkelijk gul' was geweest met het toepassen van de artikel 19 proce dure 'terwijl u daar met andere plan nen terughoudend mee bent. Het gas- en c.a.i.bedrijf in de maand november De gasinkoop in de maand november bedroeg 7.151.171 m3. Dat was 835.435 m3 meer dan in november 1982 toen de gasinkoop 6.315.736 m3 bedroeg. In novem ber 1981 was dat 7.286.956 m3. De gasin koop dit jaar tot en met november bedroeg 53.465.828 m3. In 1982 was dat 52.925.020 m3 en in 1981 56.401.232 m3. Het aantal gasver- bruikers steeg vergeleken met de maand oktober van 14.278 naar 14.313 en het aantal c.a.i.abonne- menten steeg in dezelfde periode van van 11.333 naar 11.350; De meerderheid van de Soester ge- CDA-fractievoorzitter C. Verheus meenteraad heeft vorige week ondanks waarschuwde ertegen dat de raad grote aandrang van de progressieve weer eens "parlementje" zou gaan partijen geweigerd zich in een motie spelen en steunde de VVD in haar af- uittespreken over het massa-proces in .vyijzijig yan dg. motie. Wel bracht hij het Turkse stadje Fatsa. Daar staan momenteel 759 inwoners terecht, onder wie de burgemeester, en een aantal van de opgelegde doodvonnissen is al uitgevoerd. PvdA, Progressief Soest en D'66 hadden de motie ingediend, namens hun besturen, plus die van PSP en CPN. Adriaan Pothuizen (D'66), die nog een vurig pleidooi hield voor de motie, ver zocht de raad nu eens niet formeel te handelen, maar humanitaire overwe gingen te laten gelden. Bert Krijger (VVD) noemde de motie weliswaar sympathiek, maar hield onverkort vast aan het standpunt dat de raad zich niet bezig moet houden met zaken die niet rechtstreeks met Soest te maken heb- ben. "Als de heer Strietman van Soest een pretpark wil maken, dan heb ik daar ernstige bezwaren tegen. Onze CDA-reisleider wil miljoenen toveren uit de zakkeR van eenvoudige dagjes mensen en tonnen uit de portemonnees Vanaf volgend jaar zal de inning van het rioolrecht plaatsvinden via de ter mijnnota's van het gas- en c.a.i. bedrijf. Sinds 1 januari 1982 wordt voor het gebruik van de gemeentelijke rio lering een rioolrecht geheven. De ge meenteraad heeft besloten de inning daarvan zoveel mogelijk te laten plaatshebben door middel van de gas- en c.a.i.-nota. Dat betekent dat niet meer een aanslagbiljet voor het riool recht verzonden wordt. Eén van de voordelen hiervan is dat de betaling van het rioolrecht in principe over een jaar wordt verspreid. Voor de gebruikers van woningen en dergelijke zal de nieuwe inningswijze dus be lastingjaar 1984 ingaan. Met ingang van februari 1984 zal maandelijks een elfde gedeelte van het jaarbedrag, ver schuldigd wegens rioolrecht, begrepen zijn in het voorschotbedrag van de gas- en/of c.a.i.-nota. Afrekening gebeurt op basis van het aantal maanden dat de woning werd gebruikt (bij beëin diging van het gebruik, dan wel na af loop van het belastingjaar). Om ad ministratieve redenen zal deze wij ziging voor bedrijven, winkels, scholen enz. (dus alles dat geen woning is) later volgen. De inning van de Afval stoffenheffing was reeds in de voor schotnota van het gas- en c.a.i. bedrijf verwerkt. Daar komt in het vervolg dus het rioolrecht bij. De tarieven voor het rioolrecht 1984 zijn: Voor de gebruiker van een op de riolering aan gesloten gebouwd eigendom voor de eerste 500 kubiekemeter afvalwater (of minder) per jaar 54 gulden; vóór elke volgende hoeveelheid tot en met 500 kubieke meter per jaar 54 gulden. Met betrekking tot een woning, be woond door 'een persoon, per 500 ku bieke meter per jaar 18 gulden. van busladingen holladié-figuren die losgelaten moeten worden op onze kwetsbare natuur, ons armzalige kam- peerterreintje, waarvan de uitbreiding alleen maar geld kost, commerciële in stellingen als de 'edelsteenboerderij' en de 'kaasslijperij', het weerzinwek kende Paardenkamp, het Luchtvaart museum, het Openluchttheater, waar alleen wat te bereiken is met duizenden guldens subsidie, en het Soester Na tuurbad, waar hij wil concurreren met bestaande sauna's en aanverwante in stituten. De ervaring leert ons dat er, als de gemeente zoiets aanpakt, alleen maar geld bij moet." Met deze woorden veegde Jan Visser (Próg. Soest) in de raadsvergadering van vorige week de vloer aan met de initiatiefnota over de verblijfsre- creatie in Soest, die Henk Strietman (CDAin de vorige vergadering had in gediend. "Het is geen goede nota en het is zonde van de kostbare tijd van de ambtenaren om hier veel aandacht aan te besteden." Visser vervolgde: "De heer Strietman vergat nog onze prachtige vliegbasis te noemen, met al die schitterende straal jagers en munitiemagazijnen. Komt dat zienKomt dat zien In plaats van een creatief voorstel om de VVV weer leven in te blazen, aldus Visser, of de voortreffelijke kerkcon- certen van Jan Jansen te memoreren, komt het CDA hier met een "carna valsnota," die wordt overgoten met een provinciaal sausje van het Toeris tische Recreatie Ontwikkelings Plan (TROP) om het nog een beetje gewicht te geven. Visser: "Ik zou dat liever willen aanduiden als het Financieel Lullig Ontwikkelings Plan, kortweg FLOP." Bert Krijger (VVD) vond dat de raad positief moest reageren op initiatieven van raadsleden, maar noemde het plan nog weinig concreet. Zijn fractiegenoot Ebbers wees erop dat het toch altijd een goede gewoonte was om een nota van een advies van het College te laten voorzien. Joop van den Brakel (PvdA) benadrukte daarbij dat er eerst en vooral goed naar de plannen van de provincie gekeken moest worden. Ter gelegener tijd zal het College of het CDA de plannen van een concrete uit werking voorzien. onder de aandacht dat de CD A-fractie in een brief aari de CDA-Tw;eede Ka,- merfractie aandacht had gevraagd voor deze kwestie. Behalve VVD en CDA wees ook J. van Garderen (SGP etc.de motie af, op grond van soortge lijke overwegingen. Joop van den Brakel (PvdA) wilde er geen lang verhaal aan wijden. Hij sprak zich zonder voorbehoud voor de motie uit, evenals Jan Visser (Prog. Soest). Burgemeester Scholten onderstreepte dat ieder raadslid met afschuw ver vuld was over de gebeurtenissen in Turkije en hoopte dat de indieners van de motie niet teleurgesteld zouden zijn door de afwijzende houding van de raadsmeerderheid. Hij stelde in het vooruitzicht dat er in de commissie ABZ nog eens over de kwestie van be handeling van moties zal worden ge sproken. Adriaan Pothuizen reageerde in tweede instanties met de opmerking dat hij kennis nam van de verschillende op vattingen, maar dat hij het zeer be treurde dat de meerderheid van de raad niet bereid was om over de for mele bezwaren heen te stappen. Hij wilde de motie desondanks in stem ming gebracht zien. 'Schijnheilig' Vooral Jan Visser maakte zich boos om de weigerachtigheid van de grote par tijen. "Ik vind het ontzettend schijnhei lig om wel de inhoud te steunen. Ie dereen vindt 't prachtig. Het is complete onzin om te zeggen dat je als raad je nergens mee mag bemoeien. Ook voor de Turkse Soesters zou het goed zijn onze mening officieel uit te spreken." Verheus maakte bezwaar tegen het woord schijnheilig. "Er zijn zoveel lan den waar dingen gebeuren die wij be treuren." Bij de stemming bleek Ankie Nolen (VVD) een andere visie te hebben dan haar fractiegenoten. Zij stemde voor, evenals PvdA, Progressief Soest en D'66. Ankie Nolen wees erop dat de motie een gezamenlijke actie van ge meenteraden is. Wat haar betreft viel de motie dan ook niet in de categoi'ie moties die normaal voor kennisgeving moeten worden aangenomen. De raadsleden Ries van Logtenstein, Henk Strietman en Arie van den Bree- men (CDA) en J. Ebbers (VVD) stem den vorige week tegen het voorstel tot het beschikbaar stellen van een bedrag van 60.000 gulden uit het fonds kunst- aankopen voor de aankoop van een kunstwerk. Van Logtenstein vindt de huidige tijd niet zodanig dat geld voor een kunst werk moet worden uitgegeven. Er kun nen belangrijker dingen voor gedaan worden. In dit verband wees hij op de discussie over het kwijtschelden van gemeentelijke belastingen voor de minima. 'Van dit bedrag kun je bij voorbeeld 600 mensen 100 gulden kwijt schelden,' aldus Van Logtenstein. Jan Visser (Prog. Soest) zei verwacht te hebben dat Van Logtenstein dan minstens met een voorstel hiertoe ge komen zou zijn. Deze verklaarde zich daartoe bereid, mits de heer Visser hem daarvoor tijd zou geven door voor het aanhouden van het raadsvoorstel te stemmen. Visser voelde daar echter niets voor. De kans is groot dat de politie alsnog het restant van de overuren uitbetaald krijgt. Zou dit niet gebeuren, dan zou de enige mogelijkheid compensatie in vrije tijd zijn. Daarmee is de veiligheid niet gediend, zo oordeelden enkele raadsfracties. Het voorstel van Adriaan Pothuizen (D'66) om 12.000 gulden beschikbaar te stellen uit de post onvoorzien kreeg de instemming van Progressief Soest. De VVD liet we ten er sympathiek tegenover te staan, het CDA en de SGP-GPV-RPF zouden erop terugkomen bij de behandeling van het hoofdstuk politie in de begro ting 1984. gemaakt van uw mooiste eigen negatief. Minimum afname 10 stuks met q bijpassende enveloppen. r iiljo Bij elke order 1 gratis viltstift. Keuze uit verschillende teksten. m y per stuk Soesterbergsestraat 57, Tel. 02155-13109 tegenover busstation Soest-Zuid. Restant BROEKEN Corduroy, Denim enz. Alleen kleine maten 26 - 27 - 28 - 29-30 29.75 2 voor 50.- v.V\feedestraat11c tel.12424 Soest Beide Kerstdagen vanaf 16.00 uur in ons Specialiteiten - Restaurant diner 'Gastronomique' a f 62,50. In onze vernieuwde Tuinzaal Kerstbuffet Fondue Delicieux a f 42,50. RESTAURANT Soester Pluimvee- en Konijnenfokkers Dinsdagavond vergaderde bovengenoemde vereeniging in Hotel Eem- land, in de allereerste plaats voor de verloting ter gelegenheid der ten toonstelling georganiseerd en om de prijzen van de tentoonstelling uit te reiken. Toen alles door de politie in goede orde was bevonden, vond de trekking plaats. De hoofdprijs was een rijwiel, dat viel op no. 605. De tweede prijs een theekast viel op no. 983. De voornaamste eereprijzen werden toen door den Voorzitter met een toepasselijk woord uitgereikt, waarna de penningmeester, de heer Grauwmans, de geld-, eere- en klasseprijzen overhandigde. De Voorzitter las hierna een brief voor, ingekomen van de pas opgerich te konijnenfokker-vereeniging "Ons Sportbelang," waarin werd mede gedeeld, dat deze Club overtuigd was, dat de belangen der konijnenfok kers in het milieu der Pluimveevereen. niet voldoende tot haar recht kon komen. Eenige animositeit t.a.v. de Pluimvee-vereen, is bij geen der leden in het geding. Zij voelen, dat aansluiting dezer fokkers bij den Nederlandschen Konijnenfokkersbond van te vitaal belang voor deze sportmenschen moest worden geacht en dat de persoonlijke belangen van ieder hunner slechts daar in goede handen kon zijn, waar in alle op zichten met die belangen kon worden rekening gehouden. De club hoopt, dat ook de leden van de Pluimvee-vereen, zullen willen bijdragen om een alleszins vriendschappelijke verhouding in de toekomst te besten digen. Hierop volgde een warme discussie. Zoo meenden de heeren Blom en De Koning, dat de oprichting van deze club een afbrokkeling zou zijn van de Pluimvee-vereeniging, wat ten zeerste werd betreurd, temeer nu 't be stuur der Pluimvee-vereeniging uit verschillende fokkers, zoowei pluim vee- als konijnen- en duivenliefhebbers bestond en met alle belangen rekening werd gehouden. De heer Mokveld, die als voorzitter van "Ons Sportbelang" fungeert, verdedigde de oprichting van de club. Tenslotte sloot de heer Ten Raa de discussie en verwees het stuk naar het bestuur voor pré-advies. Nadat nog enkele minder belangrijke zaken waren behandeld, sloot de Voorzitter deze gezellige en geanimeerde vergadering. Ontvreemd Bij de politie is aangifte gedaan, dat ten nadeele van den heer K. eenige kalkoenen zijn ontvreemd. Nader onderzoek is ingesteld. Algem. Ned. Fascistenbond Zaterdagavond hield de afd. Utrecht onder presidium van den heer Lommer een vergadering in hotel "Eemland," welke goed bezet was. Na opening verkreeg de heer J. H. Crebas het woord, die allereerst na gaat de groote tegenwerking, die de Fascisten ondervinden, en vraagt in eene uitgewerkte rede om den steun. De Algem. Ned. Fascisten Bond wil de verschillende partijen opheffen en instellen de corporatuurstaat van werkgevers en werknemers in dezelfde branche. De heer J. H. Mineur wijst er op, dat samenwerking noodig is en geen persoonlijk belang op den voorgrond mag staan. De heer Apeldoorn komt dan allereerst in debat. Spr. stelt de commu nistische partij aan de arbeiders voor en waarschuwt tegen het fascis me. Nadat de heeren Crebas en Mineur gerepliceerd hebben, verlaat de heer Apeldoorn de zaal en verschillende personen met hem. De aanwezigen zongen hierna 't Wilhelmus, waarna de vergadering werd gesloten. 25 Jarig bestaan der Jongelingsvereeniging op Geref. Grondslag Ter gelegenheid van het zilveren jubileum werd Donderdagavond om 7 uur in de consistoriekamer der Wilhelminakerk de receptie gehouden, welke druk bezocht was. De samenkomst, welke goed bezocht was, werd geopend met het staande zingen van Psl. 891-8, waarna de voorzitter der vereeniging, de heer C. Tak, in gebed voor ging. In zijn openingsspeech wees hij op de zware tijden, die de jongelui doormaken, en dat het dan steun geeft als men weet op wie men bouwt. De heer R. H. Loen sprak daarop over de beteekenis van de J.V, voor het persoonlijk en geestelijk leven en had daar een weldoordachte inlei ding van gemaakt. Typisch werd het 25-jarig overzicht gegeven door den secretaris en pen ningmeester, de jongelui C. van Twist en A. Lenten, dat terecht applaus verwierf. Verder werd de avond tot circa half elf gevuld met voordrachten door de leden, welke van studie getuigden, terwijl een en ander zeer verdienste lijk werd afgewisseld door zang van het bekende Dubbel Mannenkwar- tet "Excelsior" uit Baarn, onder directie van den heer F. C. Everars. een uitstekend clubje, dat meer dan eens doet genieten. De stemmen harmonieerden met elkander; er is geen wedstrijd onder Vermeldens waardig, dat het alle liederen van Hollandsche componisten waren; 't meest trof ons het teere Kerstliedje van B. Diamant, met veel gevoel ge speeld. Aan het slot van den avond sprak Ds. B. Alkema een passend slotwoord; de vereeniging heeft ten volle aan haar doel beantwoord in deze feest dagen. De laatste avond zag alles er fleurig uit, vooral door de bloem pjes, waarmede jongedames de binnenkomenen tooiden. Voor de pers was ook zeer goed gezorgd. En nu voorwaarts in Zijn kracht, "Soli Deo Gloria." V'

Soester Courant | 1983 | | pagina 5