Koenen vorkheftruck service verhuist naar industrieterrein Matige belangstelling voor volkskerstzang Verhuizen tussen Kerst en Nieuwjaar, daar tillen wij niet zwaar aan. H. G. KOENEN b.v. Koningsweg 6a Soest Telefoon 02155-23400 Vrees voor komst sociaal rechercheur Meningen van lezers ketting formulieren WOENSDAG 21 DECEMBER 1983 SOESTER COURANT PAGINA 8 VORKHEFTRUCK SERVICE Na drie succesvolle jaren Bijstandsvrouwen in 'Proest': Aanpak Toekomstig Beleid Overdenkingen bij het Kerstfeest Drukkerij Smit B.V. m OAJ'SUN i es? W En wéér werd alles te klein. Koenen groeit en dat is op zich verheugend. Wij verhuizen van de Lange Brinkweg 25 naar het Industrieterrein, Koningsweg 6a in Soest We doen dat tussen Kerst en Nieuwjaar. 3( Vanaf 2 januari: nóg ruimer, nóg moderner. Een gloednieuw pand staat ons en u dan ter beschikking. Graag nodigen wij u nu alvast uit straks een kijkje te komen nemen. Wanneer en hoe laat wordt u tijdig medegedeeld. Als we helemaal op orde zijn. Dan pas Noteert u ons nieuwe adres even: Koningsweg 6a 3762 EC Soest Telefoonnummer 02155 - 23400 Koenen en zijn medewerkers wensen u prettige feestdagen en een goed 1984. Tot spoedig ziens op het Industrieterrein. U hoort nog van ons. We horen het de heer Koenen drie jaar geleden nog heel duidelijk zeggen: "Hier kan ik wel een flink tijdje mee voort". Hij doelde op zijn toen nieuwe behuizing aan de Lange Brinkweg nr. 25 in Soest. Dat "flink tijdje" is maar drie jaar geworden. Vanaf het moment dat Koenen daar zijn nieuwe tenten opsloeg zijn de vorkheftruckzaken wel zo ongelooflijk succesvol verder gaan lopen, dat de firma al ras moest gaat omkijken naar een nog ruimere jas. Dat is het Industrieterrein geworden. Aan de Koningsweg op nummer 6a verrijst ene splinternieuw pand, dat tussen Kerst en Nieuwjaar wordt be trokkenen. Opnieuw verhuizen "Dat had ik echt nooit gedacht" ver telt de heer Koenen. Trots laat hij ons zijn nieuwbouw zien. We staan in de grote ruime hal waar het aantal vork heftrucks dat nu opeengepakt staat aan de Lange Brinkweg wel vijf kéer in kan. "En ruim," gaat koenen ver der, "maar voor hoe lang durf ik niet meer te voorspellen." Een verheugende zaak in deze moei lijke tijden. Verheugend vooral omdat de heer Koenen een ondernemer is van het zuiverste water. Daar heb je niet alleen een scherpe visie voor nodig. Vakmanschap is een ingrediënt, maar ook durf en een gezonde zakelijke instel ling zijn eigenschappen, die absoluut onmisbaar zijn als je constant aan morgen denkt. En dat doet Koenen. "Ja, dat zeg je nou wel, maar drie jaar geleden dacht ik ook aan morgen, maar voor ik het wist zat ik er met mijn prognoses mooi naast. In de gunstige zin van het woordt dan geluk kig. Het bewijst wel dat je altijd voor zichtig moet blijven. Ondernemen is niet niks: het kan gewoon goed gaan, maar het kan ook doorslaan. Voor mij naar de goede kant. Ik heb nu in totaal 7 man vast personeel, waarvan er één constant op de weg zit om de kontak ten te onderhouden en voor de verkoop van zowel "nieuw" als "gebruikt". Ook daar ben ik best een beetje trots op. Per slot zorg je met die gunstige ontwikkelingen toch ook voor een stuk werkgelegenheid. Koenen laat ons het zijn voltooiing naderende gebouw zien. Prachtige ruime werkvloer van 700 m2 met erbo ven 160 m2 kantoorruimten. Dat is alles bij elkaar 860 m2. Zijn huidige werkplek telt 210 m2 en daarvóór had hij een loodsje van maar 50 m2. "Maar ook daarop was ik toen zo trots als een oude aap hoor!" En dat geloven we, want de heer Koenen zijn werk is zijn hobby. U kunt hem bijna altijd in de buurt van zijn werkadres vinden. Altijd zelf sleutelen. Het schijnt hem nooit te vervelen. "We verhuizen tus sen Kerst en Nieuwjaar. Dan is het toch een stille tijd en verhuizen heeft ook zijn gezellige kanten. We doen het lekker rustig aan. Dan is alles per 2 ja nuari wel over en kunnen we het nieu we jaar mooi schoon beginnen". Officiële opening De heer Koenen: "Weet ik nog niet precies, wanneer we dat doen. Eerst alles helemaal piekfijn in orde bren gen. Misschien wel in februari of zo. We hebben nu een lollige verhuiskaart verzonden waarop we iedereen meteen een prettige Kerst en een Gelukkig Nieuwjaar hebben gewenst. Koenen vanaf 2 januari dus op een nieuw adres. Industrieterrein Soest, Konings weg 6a. Telefoonnummer 02155-23400. Postcode: 3762 EX. U bent weer hele maal op de hoogte en wat de officiële ingebruikneming betreft: "U hoort nog van Koenen", belooft hij iedereen! "Schulden worden onvermijdelijk voor vrouwen die van een bijstandsuitke ring moeten rondkomen. Zij hebben niets te sparen of te reserveren, en daardoor komen ze in een vicieuze cir kel terecht. Meer dan veertig procent van de bijstandsmoeders leeft van een inkomen onder het sociale minimum." Met deze woorden schetste één van de leden van de actiegroep "Vrouwen in de Bijstand" Soest, Ankie Peters, vori ge week in Proest, het politieke café van Progressief Soest, de precaire positie waarin de meeste vrouwen met een uitkering van de Bijstandswet ver keren. Daarmee onderstreepte zij de noodzaak van het verlenen van onthef fingen van gemeentelijke belastingen voor deze kwetsbare groep vrouwen. Deze ontheffing, die in een aantal Ne derlandse gemeenten al wordt toege past, zou ook in Soest veel meer aan dacht moeten krijgen, was het betoog van de bijstandsvrouwen, die met hun tienen naar café De Rooie Haan waren gekomen om er met belangstellenden van gedachten te wisselen onder het motto "De minima bij ons op Soest". Ankie Peters gaf een korte uiteenzet ting over de Bijstandswet in het alge meen. Zij benadrukte dat het vooral gescheiden vrouwen met kinderen zijn, die van een uitkering krachtens de Bij standswet leven. "Gehuwde vrouwen zijn dikwijls afhankelijk van het inko men van hun man. Een huisvrouw heeft nu eenmaal geen maatschappe lijke positie. Vrouwen en meisjes heb ben overigens nog steeds een achter stand als het gaat om scholing en in komen. Pas wie deelneemt aan het ar beidsproces lijkt een volwaardig lid van de samenleving te kunnen zijn.' Psychische druk De uitkering krachtens de Bijstands wet is afgeleid van de beloning voor betaalde arbeid buitenshuis, maar de kansen op de arbeidsmarkt zijn zeer gering. Vrouwen in de Bijstand onder vinden ook de zware psychische druk van het leven met geldgebrek. De ge volgen daarvan zijn: depressies, schuld gevoelens, moedeloosheid, etc. De landelijke organisatie van actie groepen van "Vrouwen in de Bijstand" is opgericht in het besef dat het nood zakelijk is dat de vrouwen met elkaar kontakt onderhouden, met het doel hen uit hun isolement te halen en sa men actie te voeren voor meer begrip en ondersteuning. In 1979 werd het eer ste comité in Groningen opgericht. In Soest zijn de Bijstandsvrouwen sinds vorig jaar actief Mea Kriek vertelde de toehoorders iets over de activiteiten van het Soester comité, dat zich tot dusverre vooral heeft beziggehouden met het organi seren van thenia-bijeenkomsten en koffie-ochtenden. Ook werd intensief deelgenomen aan' vormingsweekein- den. Eén van de actiepunten van de laatste tijd was dp brief aan het ge meentebestuur niet het verzoek om ontheffing van de gemeentelijke be lastingen. De groep kwam onlangs nog in het nieuws door een ludieke actie bij de Sociale Dienst, waar zij hun schoen deponeerden. Zij kregen die, gevuld met een chocoladeletter, enkele dagen later terug. Mea Kriek onderstreepte overigens de goede verstandhouding met de Sociale Dienst. Sociaal rechercheur Eén van de grootste bezwaren die de bijstandsvrouwen hebben is:de aan stelling van een "sociaal rechercheur' "Wij zijn door die plannép^zj^r ge schokt. Het is een inbreuk op onze privacy!" De dikwijls uitzichtloze situatie waar in de vrouwen zi,ch bevinden wordt vaak nog verergerd door de strakke regels van de Soëlale Dienst, die het bijna onmogelijk maken iets bij te ver dienen of een redelijke opleiding te vol gen. Eén van de vrouwen merkte in dat verband het volgende op: "We heb ben eigenlijk maar mogelijkheden om ooit nog uit de bijstand te komen: Dat is werk, maar dat is er nauwelijks, of een man." "En dan gelijk ook maar een rijke", viel een'ander haar bij. In de discussie onder leiding van Klaas van der Schoot werd vooral aandacht besteed aan de door de bijstandsvrou wen met grote zorg tegemoet geziene komst van een "sociaal rechercheur" - "zo'n man die komt kijken hoeveel tandeborstels er in< de badkamers zijn of hoeveel paar schoenen er onder het bed staan." De vrouwen verwachten van deze rechercheur dat hij, op anonieme tips en beschuldigingen vanuit de om geving, voortdurend hun gangen zal nagaan. v Raadslid Jan Visser maakte duidelijk dat die angst niet geheel gerechtvaar digd is, omdat de burgers van Soest zich toch ook niet in hun privacy voe len aangetast omdat er bij het politie korps een team van rechercheurs be staat. "Het is nu eenmaal een bekend feit dat er soms "verkeerde dingen" gebeuren", aldus Visser. "Voelen jul lie je nu echt zo belaagd? Ook directeur H. Hengeveld van de Gemeentelijke Sociale Dienst, die als toehoorder aanwezig was, trachtte de vrees voor de sociaal rechercheur bij de vrouwen weg te nemen. Hij wees er op dat deze functionaris niet op grond van anonieme tips gaat werken, maar uitsluitend in opdracht van de directie. De sociaal rechercheur doet trouwens werk waaraan de gewone ambtenaren bij de GSD door de grote drukte niet meer kunnen toekomen. Misbruik van de uitkeringen noemde hij overigens een "hard gegeven". De sociaal rechercheur komt pas in actie, aldus de heer Hengeveld, "wan neer wij op basis van onderzoeksge gevens met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid kunnen vaststellen dat er iets mis is. Iedereen die terecht een uitkering geniet hoeft zich dan ook in het geheel niet bedreigd te voelen. Ontheffing Het verzoek om ontheffing van ge meentelijke belastingen, dat ook door de PSP-Soest is ondersteund, komt bin- inenkort ter sprake in de commissie Welzijn. G. van Brümfnelen, raadslid voor het CDA en lid van die commissie, merkte desgevraagd op dat zijn fractie "niet ongenegen" was het voorstel positief tegemoet te treden, al con stateerde hij tegelijkertijd dat er nogal wat "haken en ogen" aan vastzaten, waarbij hij wees op het probleem van de grenzen tot waartoe een dergelijke maatregel zich zou moeten uitstrek ken. Volgens de heer Hengeveld liggen de mogelijkheden van de gemeente inder daad meer in de sfeer van de vrij stelling van bepaalde belastingen dan van eenmalige uitkeringen. "Wat de gemeente bij een eenmalige uitkering 'teveel' (volgens de rijksnorm) zou geven, wordt dan weer ingehouden door de Rijksoverheid. Op die manier zou de gemeente dubbel gepakt wor den." Diefstal uit woning Een bewoner van de Amersfoortse- straat in Soesterberg deed in het afge lopen weekeinde bij de politie aangifte, van de diefstal van een bedrag van 400 gulden en een windjack. De dader moet het huis zijn binnengekomen via de niet afgesloten achterdeur. Foto: Goos van der Wilt De traditionele Volkskerstzang, die ook dit jaar weer in de Julianakerk, aan de Julianalaan werd gehouden, trok zondagavond j.1. niet meer dan 600 Soesters naar de kerk, die daardoor eigenlijk maar voor iets meer dan de helft gevuld was. Burgemeester P. Scholten las in de bijeenkomst het Kerstevangelie, terwijl pastoor Th. de Groot de meditatie verzorgde, in plaats van pastor W. Mali. die door ziekte verhinderd was. De bijbellezing en voordracht werden verzorgd door Irma Klok. Voor de muzikale begelei ding zorgden het Soester Muziekgezel schap o.l.v. Herman Wilderdijk en een kinderkoor o.l.v. Gerard van de Schepop. Het orgel werd bespeeld door Gert Muts. Bij het betreden van de kerk werden de bezoekers verrast met een prentbrief kaart met de wens "Vredig Kerstmis" van de Vredesbeweging Woensdrecht, aangeboden door leden van het Inter kerkelijk Vredesberaad in Soest. (Buiten verantwoordelijkheid van de redaktie). De A.T.B. staat (denk ik) voor de ma nier waarop het gemeentebestuur van plan is de gemeente te besturen. He laas echter schijnt het A.T.B. niet de aanpak te krijgen, zoals die bedoeld is. De beleidsplannen lijken n.1. dezelfde weg te gaan als die van veel voorgaan de plannen: de doodlopende weg. Gelukkig gaan toch niet alle voorne mens de mist in, want het winkelcen trum Overhees is drie weken geleden heel feestelijk geopend. Een aanwinst voor de wijk, al waren de poststakingen zeker reeds voorzien, want een postagentschap ontbreekt nog jammer genoeg. Het plan dat zonder tam-tam voorbe reid is en dat in recordtempo verwe zenlijkt wordt, is de bouw van "De Vij verhof". Met mijn lekenverstand kan ik niet be grijpen waarom het bejaardencentrum alle hindernissen van bestemmings plannen, grondaankoop, inspraakproce dures, financieringen enz. moeiteloos heeft genomen, terwijl B.D.C. met zijn sportcomplexplannen al tijden aan moddert en zelfs helemaal in de mod der van de Bosstraat (is het daar dan ook al zo nat?) dreigt weg te zakken. Een kw.estie van geld of een foute ATB? Wat ik ook onDegrijpcuijn vnm, is dat er eerst een bejaardencentrum gebouwd wordt en dat men daarna pas tot de ontdekking komt, dat de toe komstige bewoners nog niet naar hun woonwensen gevraagd is. Met "De Drie Eiken" en "Honsber- gen" als voorbeeld, leek voor de hand liggend, de bewoners naar de plus- en minpunten van hun woonervaringen te vragen - voordat er aan een nieuw bejaardenoord begonnen werd. De goe de bedoelingen zullen ongetwijfeld aanwezig zijn, daar niet van! Maar pas op voor betutteling. Omdat alle vol wassenen ooit kind geweest zijn kun nen zij zich meestal toch nog wel enigs zins in de situatie van de jeugd ver plaatsen, zodat het denken voor de jon geren-niet altijd verkeerd hoeft te zijn. Het denken voor bejaarden kan men m.i. beter aan die mensen zelf over laten, misschien is het zelfs wel zinvol om vast de bijna bejaarden naar huri toekomstige woonwensen te vragen. Nu hebben wij in de kranten kunnen lezen dat de VVD met keurig uitge werkte plannen is gekomen voor wo ningbouw in Overhees IV. Daarna stond er in de dagbladen dat de ge meente plannen heeft voor woning bouw in de Turfstreek. Gaat dat nu over hetzelfde plan of werkt men gran dioos langs elkaar heen? Ben ik nu de enige die het niet begrijpt? Persoonlijk vind ik laagbouw te prefe reren boven hoogbouw, maar het ge volg van de bouw van te veel eenge zinshuizen zou op den duur leegstand van de flats ten gevolge kunnen heb ben, tenzij de bewoning daarvan aan trekkelijker gemaakt zóu worden. Iedereen (weer)-zijn eigen brievenbus b:v.en strengere controle op het juiste gebruik van stortkokers, het achteloos strooien met afval en het bekladden van muren. Glazen liftdeuren zouden de liftgebruikers (in het bijzonder de vrouwelijke) een veiliger gevoel kunnen geven. Flat beschildering vind ik eigenlijk misplaatst zolang de bewoners zelf uit kijken op grauwe balkons en waslijnen voor de woonkamer langs. Wat hebben die mensen nu aan fleur op de zij muren? Met mijn idee van bomen inplaats van schilderingen, zat ik overigens wel fout. Ik had er even niet aan gedacht, dat er geen echte bomen uit een verf pot kunnen komen. Wél uit de plant- soenenpot, maar die zal ook wel leeg zijn. Ondanks alle lege potten (behalve de kunstpot) wens ik iedereen een tevre den 1984 toe. E. G. Timmer-Geerlings Waarom hebben wij de kern wapens niet de wereld kunnen uitdrijven? Zou het toeval zijn dat Kerstmis juist in de donkerste dagen van het jaar valt? Immers het is middernacht in de samenleving. Zo diep is de duister nis dat wij amper de weg kunnen zien die wij bewandelen. Ook in het nieuwe jaar zullen de vredesklokken nog niet luiden. De Heiland, wiens komst licht brengt in dit middernachtelijk uur, klopt bij ons op de deur. Hoevelen zijn echter nog in staat zijn klop, veelal een aanmanend en onafge broken gebons, te horen? Of beter: te verstaan? Veel eerder zijn wij, ja zeif christenen, geneigd de geboorte van de Messias te vertalen in de grootte van onze kalkoen op tafel of het aantal extra vrije dagen dat Hij ons brengt. Naarstig bladeren we reeds in onze gloednieuwe agenda's om te zien hoeveel vrije dagen Kerstmis ons in 1984 zal schenken. Het Kerstfeest treft ons als een nogal verbijsterende mensheid aan. We zingen "vrede op aarde", maar diep in ons hart weten we dat wij inwendig noch uitwendig vrede hebben. Onze wereld is ziek van oorlog. De nog ro kende puinhopen van menselijk falen in twee gruwelijke wereldoorlogen liggen nog maar kort achter ons. De geschiedenis toont ons de brokstukken die liggen opgestapeld: ruïnes van volkeren die geen gehoor wilden geven aan Christus' bevel het zwaard weder op zijn plaats te brengen. Niettemin gaan we onver minderd door het smeulende vuur van de atoomwaanzin op te stoken tot een alles vernietigende en verzwel gende steekvlam. Onze tijd heeft meer dan ooit apocalyptische trekken. Gods schepping van al wat leeft en bloeit hebben wij niet kunnen beïnvloeden, maar zoveel te meer als het gaat om de voltooiing van Zijn werk. De mens heid heeft medezeggenschap gekregen over het voortbestaan van de wereld. Morgen al kan het einde van de ge schiedenis zijn. Als een laatste defini tieve ontkenning van de God van Abraham, Isaak en Jacob en van Jezus Christus, Zijn Zoon. Technisch is de mens daartoe nu in staat, politiek verklaart hij zich ertoe bereid, moreel en psychologisch is hij erop geprepa reerd. Wij leven in een wereld met steeds meer geleide projectielen en al door meer misleide mensen. Een we- reld die jaar in jaar uit meer geld aan zijn militaire defensie blijft besteden -zo'n wereld gaat waarlijk zijn geeste lijke dood tegemoet. Desalniettemin blijven we miljarden uitgeven aan be wapening en toch praten we voort durend hartstochtelijk over vrede. Maar in vredesnaam, welke vrede dan? Wat is het probleem? Wij praten over vrede als een ver verwijderd doel, als iets waar wij hooguit naar kunnen stre ven. Maar op een dag moeten we gaan inzien dat vrede niet slechts een ver verwijderd doel is, maar een middel waarmee we dat doel kunnen bereiken. En daarom kan en mag de hoop op Kerstmis op vrede en goede wil tegen- over alle mensen niet langer terzijde worden geschoven als een soort van vrome maar irreële wens van de een of andere zweverige utopist. We zouden nu, wijs geworden door ervaring, ein delijk moeten beseffen dat bewa pening een verouderd middel is. Immers onze wereld is in zulk een impasse gekozen dat wij onze tegen standers wel moeten liefhebben. Het is volstrekte noodzaak voor ons aller voortbestaan. Een alternatief is er niet. We worden nu door God geoor deeld en moeten ófwel leren als broeders samen te leven ófwel allen tezamen als dwazen omkomen. Vrome wereldvlucht Er zijn echter nog veel mensen, en christenen zeker niet in de laatste plaats, die geloven dat het nooit "vrede op aarde" zal worden. Kern ontwapening blijkt voor hen nog steeds tot het "rijk der fabelen" te behoren in plaats van tot het Rijks God. Het Beloofde Land, zo menen zij, zal voor de mensheid gesloten blijven. Er zijn mensen die het lichtzinnig, en chris tenen die het onvroom vinden te hopen op een betere aardse toekomst en zich daarop voor te bereiden. Zij geloven dat chaos, ongelijkheid en oorlog typerend zijn voor deze tijd en ont trekken zich door passieve berusting of vrome wereldvlucht aan de verant woordelijkheid voor de komende gene raties een toekomst op te bouwen. Zij geloven in een religie die louter en alleen is gericht op het hiernamaals. Hun devies is het ware evangelie te verkondigen zonder sociale en politieke kwesties aan te roeren. Christenen die zo denken rangeren zichzelf op een gevaarlijke manier uit. Men komt alleen nog bijeen in de kerk om devote gemeenplaatsen aan te horen. Zij nemen het kruis niet wer kelijk op, zij aanbidden het slechts. 'Heer, waarom hebben wij hem niet kunnen uitdrijven?' En Jezus zeide: 'Vanwege uw kleingeloof.' En zij vroegen Hem opnieuw: 'Heer, waar om hebben wij de kernwapens niet de wereld kunnen uitdrijven?' En Jezus antwoordde hen weer: 'Vanwege uw kleingeloof.' God alleen zal het kwade niet uit de wereld drijven, ook niet door een bovennatuurlijk wonder. De ver wachting dat God alles zou doen, ter wijl wij niets (hoeven te) doen, getuigt niet van geloof in Hem maar in bij geloof. Noch God afzonderlijk, noch de mens alleen zal aan de wereld red ding brengen. Maar God en de mens samen, eengeworden in een prachtige symfonie van eensgezindheid, zullen in staat zijn de zonde de wereld uit te drijven. En indien wij als verloren zo nen bereid zijn Zijn hand te aanvaar den, dan zal Hij van ons nieuwe men sen maken. Gelijk Hij van een Simon van zand een Petrus van steen heeft gemaakt en van de christenvervolger Saulus een apostel Paulus. Vrede op aarde kan dan werkelijkheid worden. Hoop Maar waarom haast God zich niet met de overwinning op het kwade? Waar om vernietigt Hij de boze plannen van zijn tegenstanders niet? ...Gods mo lens malen langzaam, maar buitenge woon fijn! Wij mensen op aarde hebben een eigen verantwoordelijk heid. Wij kunnen en mogen Hem niet verantwoordelijk stellen voor wat wij zelf doen, aanrichten op aarde. Ondanks de lange tunnel van duisternis en pessimisme weten wij, dat van alle machten ter wereld de liefde, en niet het kwade, uiteindelijk het langste stand houdt. Alexander de Grote, Julius Caesar, Karei de Grote en Napoleon hebben allen grote rijken ge sticht, maar zij waren afhankelijk van gewapend kracht. Zij zijn nu heen gegaan, hun rijken verbrokkeld. Hitier en Mussolini hebben een roemloze dood gevonden te midden van de puinhopen van hun rijk. Hoe velen zijn heden nog bereid voor hen te sterven...? Daar entegen stichtte Jezus eeuwen geleden een rijk dat was gegrondvest op liefde en vrede en op deze dag zijn mil joenen bereid voor Hem te sterven. Zijn Rijk is nog steeds groeiende. Met Kerstmis, de viering van Zijn ge boorte, is het licht in de wereld ge komen. Van achter de horizon roept een stem de mensen op in dit licht te wandelen. Alleen dan zullen wij in staat zijn om uit de rots van wan hoop en utzichtloosheid een steen van hoop en perspectief te bouwen. 'Heer, waarom hebben wij de kernwapens niet de wereld kunnen uitdrijven?' En Jezus zeide tot hen; 'Vanwege uw kleingeloof.' Adriaan Slooff in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest' Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747

Soester Courant | 1983 | | pagina 8