Roel B's Haarmode steekt DVS-achttal in nieuw tenue Atletiek los van voetbal S.O.Soest Nieuwe appels en peren van. Fa. de Groot voor Molenschot 1984: Dertiende lustrum voor Het Baarnsch Lyceum Zaterdag: 3e Sylvesterloop met prestatielopen Tempo Kerst-Cross groot succes wL /r%fo WOENSDAG 28 DECEMBER 1983 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 15 Mll 8 s mmm BASKETBAL E.S.S.-Brouwer 2 behaalde monsters zege ZAALVOETBAL ATLETIEK Bridge Oliebollenaktie v.v. SEC Krantenautomaat gestolen Sportcontactavond in het nieuwe jaar Recreatief zwemmen in De Turf gedurende de kerstperiode KETTING- FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Eemvogels er weer bovenop KORFBAL Red Stars scholierentoernooi BH Zaalvoetbal vereniging DVS Soest, waarvan de letters DVS staan voor "door vriendschap sterk," is op 15 januari 1982 opge richt. Al direct het eerste seizoen promoveerde DVS Soest naar de 2e klasse van de KNVB Rayon Heuvelrug. In deze klasse neemt DVS Soest een plaats in bij de onderste regionen. Roel B's Haarmode staat vanaf het begin van de oprichting garant voor DVS Soest als sponsor. Daar het dit seizoen wat minder gaat met de resultaten besloot Roel B's Haarmode de ver eniging geheel in een nieuw tenue te steken,in de hoop op wat betere resultaten. Op de foto het complete achttal, met coach Fred v.d. Meer. Foto: Goos van der Wilt Tijdens de buitengewone ledenverga dering vorige week woensdagavond, is de sectie atlektiek los gegaan van de voetbalvereniging S.O.Soest en gaat zij vanaf 1 januari aanstaande als zelf standige vereniging onder de naam A. V. Pijnenburg verder door het leven. Omdat bij de aanvang van de verga dering niet het vereiste aantal leden (de helft plus één) aanwezig was moest de eerste vergadering daarom beëin digd worden. Beide secties van S.O.Soest hadden daarmee in hun con vocaties ai rekening gehouden en daarom al bij voorbaat een tweede vergadering, op dezelfde avond, uitgeschreven. Voorzitter Cees Boerkoel van S.O.Soest ging in zijn openingswoord even terug in de geschiedenis en memoreerde het ontstaan van de atletieksectie. "Wan neer er na vijf jaar bestaansrecht voor de atletiek zou blijken, dan zou de ge meente - en verschillende wethouders van sportzaken hebben dat de laatste jaren herhaald - ervoor zorgen dat de atletiek een eigen accommodatie kreeg. Het verhaal kent men; de gemeente heeft nu opeens geen geld meer voor de sport." Hij vond het moedig van de at letiek nu als zelfstandige verenging zelf te gaan proberen een accomodatie aan te leggen. Hij zegde namens S.O.Soest alle steun toe. Vervolgens gingen "voetbal" en "at lektiek" afzonderlijk hun nieuwe con cept-statuten met hun achterban be spreken. De concept-statuten van de atletiek vereniging hadden als voorbeeld de model-statuten van de Koninklijke At letiek Unie. De op dat moment nog-in- terlm voorzitter René van Zee behan delde in samenspraak met de aanwe zige leden elk onderdeel afzonderlijk, zodat iedereen de gelegenheid kreeg zijn zegje te doen. De leden namen dan ook het voorgestelde in de stukken aan, zij het dat eraan toegevoegd werd dat er ook nog een huishoudelijk reglement komt. De naam van de vereniging wordt Atletiekvereniging Pijnen burg, afgekort A.V. Pijnenburg, ter wijl als oprichtingsdatum 1 januari 1984 gaat gelden. De atletiekvereniging zal zich nu als zelfstandige vereniging Het 17e Red Stars scholierentoernooi is inmiddels weer in volle gang. Dins dagmorgen om acht uur begon dit bas- ketbalfeest, waarvan de algemene leiding in handen is van voorzitter Ruud Blok. Vierendertig scholen uit Soest en omstreken, waaronder veer tien van het basisonderwijs schreven zich in met een totaal van 182 teams. Het aantal wedstrijden komt daarbij op 365! Er wordt daarom zoals gebrui kelijk iedere dag om acht uur gestart, terwijl de laatste wedstrijden pas rond de klok van negen eindigen. Het toernooi duurt t/m zaterdag 31 januari, wanneer reeds om half vijf "s middags een einde wordt gemaakt Leerlingen, leraren en andere bij Het Baarnsch Lyceum betrokkenen ma ken zich langzamerhand op voor de viering van het dertiende lustrum. De reeds actief opererende lustrumcommis sie wil laten zien dat de bevolking van Baarn en Soest trots mag zijn op een scholengemeenschap die al vijf-en-zes tig jaren jongis. Het hele komende trimester zal Het Baarnsch Lyceum in het teken staan van het lustrum. Inleidende sportwed strijden eindigen op de Diësdagen, een groots opgezet filmfestival zal op een aparte dag de aandacht van de leer lingen opeisen, internationale contac ten zullen meer luister geven aan dit speciale lustrum. In de komende maanden zult u over dit alles ruim ge ïnformeerd worden, te meer omdat het Lyceum zich voorstelt de gehele Baarnse en Soester bevolking bij een deel van de activiteiten te betrekken. Nu de kerstviering nadert en waar schijnlijk vele familieleden en vrien den elkaar in de komende tijd weer eens zullen ontmoeten, vraagt het Ly ceum uw bijzondere aandacht voor de reünie van oud-leerlingen en oud-me dewerkers van Het Baarnsch Lyceum, te houden op zaterdag 7 april 1984 in de school. De grootste zorg van de reünie- commissie is om de adressen van de reünisten te verzamelen. De commis sie vraagt een ieder die belangstelling heeft zich reeds hiervoor schriftelijk op bij de Sportstichting gaan aansluiten en na het passeren van de akte bij de notaris een verzoek hierom indienen bij de Sportstichting. In het bestuur van de atletiek vereniging hebben dezelfde personen zit ting genomen, die daarvoor in de sectie atletiek de leiding van de vereniging vormden. Dat betekent dat René van Zee voorzitter is, secretaresse Jeltje Vonk, penningmeester Dick Mol en Piet Moree en Joop vn Leijenhorst le den. Als A.V. Pijnenburg zal het be stuur mogen bestaan uit maximaal elf leden, zodat in de loop van het volgend jaar naar aanvulling gezocht al wor den. Na het officiële gedeelte gaf de voorzit ter van de Stichting Aanleg Atletiekak- komodatie (S.A.A.S.) Ben van Os, een overzicht van de stand van zaken wat betreft de aanleg van de eigen atletiek baan. Hij zei onder meer dat het Col lege van Burgemeester en Wethouders de dag ervoor akkoord was gegaan met het voorstel om een baan aan te leggen aan de Wieksloterweg, hoek Dolderse- weg. De commissie Ruimtelijke Or dening zal zich op dinsdag 10 januari over het voorstel buigen, waarna de raad op donderdag 26 januari zijn oor deel mag geven. Ook kregen de aanwezigen een over zicht over het financiële gedeelte van de aanleg van de baan te horen en hoe de Stichting aan de geldmiddelen tracht te komen. Over het laatste wer den nog verschillende suggesties aan gedragen. Inmiddels heeft zich naast wegenbouw bedrijf Hendrikse ook de bouwonderne mer HIBOS bij de atletiekvereniging aangemeld om tegen een vrienden dienst enig werk te doen. Datzelfde werd tijdens de vergadering spontaan toegezegd door het Bestratingsbedrijf A. Th. Snijders uit Soest, hetgeen door de vergadering met applaus werd ont vangen. Ook hebben al verschillende mensen een bedrag aan de Stichting overgemaakt. Daarom hier nog eens het bankrekeningnummer: Nr. 37.99.22.347, Rabo-bank Soest (giro nr. Rabo-bank212775) aan dit traditionele evenement, dat in de loop der jaren is uitgegroeid tot een waar basketbalgala. Morgen, donderdag 29 december, ko men tot vier uur 's middags de lagere scholen aan bod, terwijl de sluitings dag is gereserveerd voor de hoogste teams van de middelbare scholen. Alles opgeteld hebben dan zo'n 1500 scholieren kennis gemaakt met de meest beoefende sport ter wereld. Een zware klus dus voor organisator Blok, die zich echter geholpen weet door een grote schare medewerkers vanuit de klub. Zo heeft Gerard Werkhoven de wedstrijdleiding in handen, zorgen John Bertus en Harold Veen voor de scheidsrrechtersaanvoer, terwijl Bob by v.d. Heuvel het bestand van de scorers regelt". te geven aan de Reünie-commissie Het Baarnsch Lyceum 1984, Torenlaan 77, 3742 CS Baarn, met vermelding van eigen naam, adres, postcode en opgave van het jaar waarin eindexamen werd gedaan. Lezen ouders dit bericht, dan wordt hen vriendelijke verzocht een en ander door te geven aan hun kinderen. Kent u anderzins oud-betrokkenen bij de school, informeert u hen dan met het verzoek zich bij de commissie te melden. De 7e april 1984 wordt een dag waarop reünisten kunnen deelnemen aan sportwedstrijden, waarop men film- en diavoorstellingen kan bijwonen, ter wijl ook een tentoonstelling zal worden ingericht van oude foto's. In dat kader is er ook een mogelijkheid zich op nieuw te laten fotograferen als herin nering aan deze dag. Reünisten kunnen lessen bijwonen die door oud-docenten worden gegeven, er zal een band optre den van oud-leerlingen en tijdens de gezamenlijke lunch en in de uren daar na is er ruim gelegenheid om herin neringen op te halen. Het ligt in de bedoeling om in de loop van januari 1984 de eerste brief met na dere mededelingen aan de reünisten te versturen. In 1979 bezochten ongeveer 850 mensen de reünie, maar inmiddels zijn er weer vijf eindexamengroepen die het Lyceum verlaten hebben. De commissie rekent op een grote op komst. •4- E.S.S.-Brouwer 2 scoorde afgelopen vrijdag gemakkelijk tegen S.D.Z.'78. Het werd een regelmatige zege van 11-2. Met invallers voor Eric Bongers, Mark Drijver en Paul Werkhoven be gon E.S.S.-Brouwer aan het karwei. Snel werd de score geopend door Nico Brouwer die ook de tweede goal voor zijn rekening nam. Ed Brouwer scoor de nummer drie, 4-0 was weer Nico Brouwer, die er dit keer bijzonder veel De trimmers kunnen aanstaande zater dag 31 december (Oudejaarsdag) weer aan hun trekken komen. Dan worden op een parkoers in de Korte Duinen door de atletiekvereniging Pijnenburg verschillende prestatielopen gehou den. De trimmers hebben de keuze uit 2, 4, 6 of 8 km. Het inschrijfgeld be draagt 3,50 gulden en hiervoor ont vangt men na het uitlopen van de ge kozen afstand een schitterende medail le. Het parkoers bereikt men door bij Avia/ restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat de Maarschalkersteeg in te gaan. Aan het einde van deze weg staat de caravan, waar men zich in kan laten schrijven. De prestatie lopen, waaraan jong en oud kan mee doen, starten om kwart voor drie. Inschrijven kan men tot half drie en dat kan men al vanaf 10.00 uur 's mor gens. Vanaf 10.00 uur kan men ook al getuige zijn van verschillende wedstrijdlopen. Bekende atleten uit het hele land ko men naar deze inmiddels heel bekende cross. Vorig jaar kwam zelfs bij de he ren seniorenloop - de start hiervan is dit jaar om twee uur - de bekende De negende ronde van de districtscom petitie voor viertallen heeft voor de oudste en grootste vereniging van Soest een pover resultaat opgeleverd: alle acht de viertallen verloren. Vijf viertallen moesten naar het sterke Bussumse BBV en dat werd een 17-3 nederlaag van ONI 2 tegen BBV 2, 11-9 voor BBV 6 - ONI 4 en voor BBV 9 - ONI 5, 20-0 voor BBV 8 - ONI en 14-6 voor BBV 5 - ONI 7. ONI 1 verloor met 19-1 van Club van Twaalf 1 (Hilversum), ONI 3 verloor met 12-8 van het Nijkerk- se NBC1 en ONI 8 met 19-1 van SLEM 3 (Bussum). In de kampioensgroep van de hoofd klasse staat ONI 1 nu met 19 punten op de zesde plaats. In de andere hoofd klasse-groep staat ONI 2 met 16 punten helaas op de laatste plaats. ONI 3 neemt nog altijd een derde plaats in in de eerste klasse A (92 punten), evenals ONI 4 in de tweede klasse B (108 punten). ONI 5 en 8 zijn elk in hun groep vierde. Eemland was wat fortuinlijker: Eem- Evenals de afgelopen 13 jaar zal het SEC-paviljoen op 28, 29 en 30 december omgetoverd worden in een bakkerij, waar ca. 40.000 oliebollen gebakken zullen worden. Onder leiding van Freek Kreté, zullen een groot aantal bakkers, drie dagen lang aan het werk zijn om opnieuw een goed produkt te brengen. Via huis aan huis verkoop en via enkele winkels zoals: Super Van Dam en Ker- ver en ook via eigen stands bij de Ge- mar en de Prijsslag zullen de oliebollen aan de man gebracht worden. Er is tevens de mogelijkheid om telefo nisch te bestellen in het SEC-paviljoen, telefoon 02155-15790, waar men ook oliebollen kan afhalen. Ondanks geste gen kosten vindt het organisatiecomité het niet noodzakelijk om de prijs te verhogen, deze zal dus opnieuw 8 olie bollen voor 3,50 bedragen. zin in had. Klaas Lantema stoorde veel in de verdediging van S.D.Z. waar door zij er maar moeizaam uit kwa men. Bij een verre uitgooi van kee per Bert Lüschen werd de bal opge vangen door Rob Jansen die zijn sohoen achter het leer zette en de stand was 5-0. Bij een voorzet van Nico Brouwer maakte een S.D.Z- verdediger zich zo zenuwachtig dat hij pardoes in eigen goal schoot 6-0. Na rust was E.S.S.-Brouwer even in slaap gedommeld. S.D.Z. profiteerde hiervan en tekende twee goals aan 6-2. E.S.S.-Brouwer schrok wakker en on der aanvoering van Nico Brouwer ging men weer op de goal van S.D.Z. af. Resultaat vier doelpunten van Nico Brouwer 10-2. Hierna doelpuntte good old Ruud Rodermond nog waardoor de eindstand van 11-2 was bereikt. Rob Druppers aan de start. Aan deze wedstrijdlopen nemen van zelfsprekend ook atleten van de A.V. Pijnenburg deel. Zij zijn er op gebrand om tijdens deze "thuiswedstrijd" een goed figuur te slaan. Allereerst komen de jongste atleten en atletes (8 en 9 jaar) aan de start voor hun rondje door de Korte Duinen. Bij elke start wordt de leeftijd hoger. De afstanden variëren van 1000 meter voor de jong ste deelnemers tot 8000 meter voor de senioren. Het volledige programma ziet er als volgt uit 10.00 uur Pup. C. jongens/meisjes 1000 m. 10.10 uur Pup. jongens B1000 m. 10.20 uur Pup. meisjes B1000 m. 10.30 uur Pup. jongens A1000 m. 10.40 uur Pup. meisjes A1000 m. 10.50 uur jongens D1000 m. 11.00 uur meisjes D1000 m. 11.10 uur jongens C 2000 m. 11.25 uur meisjes C1000 m. 11.40 uur jongens B 3000 m. 12.00 uur meisjes B 2000 m. 12.15 uur jongens A 4000 m. 12.35 uur meisjes A 2000 m. 13.00 uur Dames 3000 m. 13.15 uur Veteranen heren 1, 2, 3 en Dames Vet. 8000 m. 14.00 uur Heren senioren. 14.45 uur Prestatielopen over 2, 4, 6 of 8 km naar keuze land 1 won althans met 2-18 van BBV 7 en staat nu in de tweede klasse C op een fraaie tweede plaats met 120 punten, met nu nog 13 punten achterstand op datzelfde BBV 7. Eemland 2 verloor met dezelfde cijfers van BBV 10 en staat in IIF nu onderaan, gelukkig met slechts één puntje achterstand op Weesp 2. Eemland 3 ging met 20-0 ten onder tegen SLEM 5 maar neemt met 94 punten nog altijd een tweede plaats in in de derde klasse E, terwijl Eem land 4 met 20 tegen min 3 verloor van SLEM 5. Maar dat betekende toch nog steeds een vijfde plaats met nu 69 pun ten. Tenslotte Soest: twee wedstrijden ge wonnen en één verloren. Soest 1 ver sloeg BC 80 uit Leusden met 16-4 en staat nu met 99 punten op de vierde plaats in II B. Soest 2 won ook met 18-2 van het Huizer Zuidvogels 6, waardoor dit Soester team naar de vijfde plaats opklom. Soest 3 verloor ditmaal met 3- 17 van Weesp 5, maar bleef op de vierde plaats in IIIC. De automaat waaruit treinreizigers op het NS-station Soestdijk meestal Trouw of De Volkskrant kopen, is vorige week door onbekenden gestolen. Tevens verdween de bijbehorende geldcassette, waarin zich naar schat ting 75 gulden bevond. De automaat zelf vertegenwoordigt een waarde van 400 gulden. Traditiegetrouw worden de Soester en Soesterbergse sportverenigingen door de Sportstichting uitgenodigd voor een sportcontactavond. Deze vindt plaats op vrijdag 13 januari van af 20.30 uur in de kantine van de voet balvereniging SEC aan de Bosstraat. Tijdens de kerstvakantie zijn de moge lijkheden voor het recreatief zwem men in De Turf uitgebreid. Dinsdag 27 december, vrijdag 30 de cember, dinsdag 3 januari en vrijdag 6 januari kan men zwemmen van 10.00 tot 11.00 uur (ouderen) van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.00 uur. Woensdag 28 december en woensdag 4 januari kan men zwemmen van 14.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 21.00 uur. Donderdag 29 december en donder dag 5 januari zijn de uren: 10.00 tot 11.00 uur (ouderen), 11.00 tot 12.00 uur, 13.00 tot 16.00 uur, 19.00 tot 20.00 uur en 21.00 tot 22.00 uur. Maandag 2 januari: 13.00 - 16.00 uur en 21.00 tot 22.00 uur. Zaterdag 7 januari: 13.00 tot 16.00 uur en zondag 8 januari10.00 tot 14.00 uur. Het bad is gesloten op Oudejaars- en Nieuwjaarsdag, jaarsdag. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-187 47 Hoop doet leven. Het eerste sprankje hoop is nu binnen. Het eerste senioren team heeft de eerste puntjes bin nen. In een sprankelende wedstrijd werd Minerva 1 met grote cijfers ver slagen. Datzelfde gold helaas ook voor Eemvogels 3, dat verslagen terugkeer de uit Doorn, waar de nog ongeslagen positie van de Eemvogels teniet ge daan werd Eemvogels 1 - Minerva 1 Door de vakantie van coach Leen Mo lenberg stond er deze wedstrijd geen begeleider langs de lijn. Desondanks speelden de Eemvogels een prachtige partij, waar Minerva nauwelijks aan te pas kwam. De Eemvogels openden al vrij vlot de score. Het was Wim van Rheenen die van afstand de stand op -1-0 bracht. Met een strafworp bouwde Claudia Touwslager de voorsprong uit. Minerva bracht hierna de stand op 2-1. Het zou lange tijd de enige tref fer van de tegenstander zijn. Marga van den Hoed bracht daarna de Eem vogels weer terug in de strijd. Ton Kraaikamp kwam daarna goed vrij on der de korf en hem werd het leder goed aangegeven: 4-1. Kort voor rust was het weer Wim van Rheenen die van onder de korf de ruststand op 5-1 bracht. In de rust werden er twee spelers ge wisseld. Marco Kuil werd vervangen door Rien Kraaikamp en Marga van den Hoed maakte plaats voor Netty Friebel. In de tweede helft liet Agnes Kraai kamp met een doorloopbal direkt 6-1 aantekenen. De aanvoerster, Agnes Kraaikamp scoorde van afstand weer en maakte er 7-1 van. In deze sprankelende wedstrijd werd veel gescoord door dezelfde spelers. Niemand keek dan ook verbaasd dat het weer Ton Kraaikamp was ,die goed onder de korf aangespeeld werd en 8-1 maakte. Kort daarop kwam Wim van Rheenen goed door. Het publiek maakte er hierna een feest van en het "Tien, tien, tien" was niet van de lucht. Maar voor die tiende treffer aange tekend kon worden, maakte Minerva met een strafworp 9-2. Uiteindelijk viel de tiende treffer. Ag nes Kraaikamp deed de bal van af stand door het riet verdwijnen. Wim van Rheenen bracht daarna de stand op 12-2 door eerst van afstand te scoren en daarna nog zijn tegenstander voor bij te snellen. Agnes Kraaikamp bepaalde de eind stand op 13-2 door vanuit een strafworp te scoren. Al met al was dit een wed strijd waaruit in de toekomst hoop ge put kan worden. Alle radertjes pasten in elkaar. Doorn 4 Eemvogels 3 Gerustgesteld door een ongeslagen po sitie vertrokken Eemvogels 3 naar Doorn om aldaar tegen het goeddraaien- de Doorn te spelen. Daar bleek dat de tegenstander het vooral moest hebben van de geroutineerde heren. Na een achterstand van 1-0 bracht Tini Mar- tens de partijen op gelijke hoogte. De ruststand werd na een van de Eem vogels' kant zeer zwakke eerste helft 4-2. Wim Oldewarris verzorgde de tweede treffer. De tweede helft was het Doorn dat de klok sloeg. Alleen Erik Rauch scoor de nog voor de Eemvogels. Doorn bepaalde echter de wedstrijd. De eind stand was dan ook 11-3. Teleurgesteld vertrokken de Eemvogels weer naar Soest. K.V.0.5 - Eemvogels 4 In deze derby waren er aan beide kan ten goede kansen. Met name Afina Ol dewarris en invalster Iris Boom kwa men regelmatig langs hun dames. K.V.O. opende de score en bouwde die ook uit tot een ruststand van 3-0. In de tweede helft was het Laura van Londen die de Eemvogels een duwtje in de rug gaf: 3-1. K.V.O. scoorde twee keer voor Sidney de Jager via een strafworp 5-2 aantekende. K.V.O. be paalde de eindstand op 6-2. S.V.M.M. Al - Eemvogels Al In Zeist trad het Maarnse SVMM aan tegen de oudste adspiranten van de Eemvogels. Deze zouden de eerste helft grotendeels bepalen door twee maal te scoren. Ad Middelkoop opende de score. Jan Christiaanse bouwde de voorsprong uit. De tweede helft viel anders uit voor de Soestenaren. De scheidsrechter be paalde mede de eindstand op 2-2 door dubieuze beslissingen te nemen. De adspiranten hadden meer verdiend. Volgende week spelen er slechts twee ploegen: 15.00 uur Fiducia 4 - Eemvogels 2 te Vleuten - De Meern 9.00 uur Woudenberg C2 - Eemvogels Cl te Scherpenzeel Volledigheidshalve volgt hier ook vast het programma voor zaterdag 7 januari: 14.00 uur Eemvogels Ql - Viking Ql (Beukendal) 14.30 uur Eemvogels Dl - RDZ Dl (Beukendal) 14.30 uur Viking 1 - Eemvogels 1 te Bunnik-Odijk 15.00 uur KVO Al - Eemvogels Al (Beukendal) Foto: Goos van der Wilt IVl De 24 nieuwe soorten appels en peren die de firma De Groot, groothandel in aard appelen groente en fruit aan de Ferdinand Huycklaan in Soest, onlangs introdu ceerde, heeft vorige week een uitstekende bestemming gekregen. Namens de firma De Groot was het bedrijfsleider Dick van den Heuvel die het plateau met kistjes - samen 108 kilo appels en peren - overhandigde aan Molenschot-direc trice mevrouw E. E. Vischer-Diepgrond. Mevrouw Vischer kon de verleiding niet weerstaan een hapje te nemen van één van de uiterst fraaie appels en be dankte de heer Van den Heuvel namens de bewoners. in L. .W-' wisseld maar uiteindelijk werd Wil Brouwers tweede en v. Brakel 3e en deze renners mochten de winnaar Rein Groenedaal feliciteren-bij-de huldiging op het erepodium. Wicher van de Hoef (van Tempo) die in dit veld de 12e plaats bezetten prolongeerde zijn titel en werd onbedreigd. Districtskam pioen voor J. W. van Straten en Wim Brandehout, Louis Leemans (België) was de eerste buitenlander met een 11e plaats bezette prolongeerde zijn titel 15e, 17e Krukenbaum (Duitsland), 21e de Belg Paul Herrijghers, 23e de Duit ser Frank Ommer en 28e de Engels man Simon Burney. AI met al kan Tempo terugkijken op een zeer geslaagde Kerst-cross die de vele duizenden bezoekers een goed brok wielersport voorschotelde. Profs en amateurs 1. R. Groenedaal St. Michelsgestel 2. W. Brouwers America 3. F. v. Bakel Deurne 4. R. Pley Wierden 5. H. Snoeyink Denekamp 6. F. v. Katwijk Oploo 7. K. v.d. Weuld Nieuwkoop 8. D. Anessen Venendaal 9. H. Kools Baarne Nassau 10. M. van Orsouw Ooyen 11. L. Leemans België 12. W. v.d. Hoef Baarn 13. M. v. Sprakel Rijssen 14. R. Rol Alkmaar 15. R. Paus Duitsland 16. G. v. Dijk 's Herenberg 17. Krukenbaum Duitsland 18. J. W. v. Straten Hilversum 19. G. Hofstra Drachten 20. W. Brandenhout Breukelen Junioren: 1. M. Hendriks 2. J. Fetters 3. L. Kouiss 4. Dave Baker 5. R. Pluis 6. P. Nijboor 7. J. v. Gessel 8. R. Vos 9. R. Guyt 10. R. Voshol Assen Drunen Katwijk Engeland Groningen Denekamp Drunen Assen Katwijk aan Zee Nieuwerkerk Eén van de vele amateurs. Wicher v.d. Hoef districtskampioen amateur-profs. Richard Westhof en Arno v. Boeijen, zilver en brons bij de nieuwe lingen. De 29e editie van Tempo's In ternationale Kerst-cross trok ondanks het slechte weer vele duizenden lief hebbers naar de bossen van Soestdui- nen. 75 Liefhebbers beten de spits af. Win naar hier werd de heersend Ned. Kampioen Wim van Dompscher uit Har derwijk met grote overmacht. De strijd om de 2e plaats werd uiteindelijk ge wonnen door J. Oldemeule voor Gerrit Scheffer en Dirk van Dalen die hier mede districtskampioen werd. Bij de veteranen hetzelfde. Ook hier werd Ned. Kampioen Klaas Stobbe uit De Wilp winnaar. Wim Broere en Anton van de Wetering op de 2e en 3e plaats. Districtskampioen werd Arie Kroon uit Gouda voor Gerrit Habbert en R. Ree- sink uit Hoevelaken werd 3e. Ook bij de nieuwelingen was de strijd hevig. Marcel Gerritse was ongenaak baar deze dag en werd hierdoor ook districtskampioen. Voor de volgende plaatsen werd er fel gestreden en de Tempo-renners Richard Westhof en Anno v. Boeyen leken eerst op de 2e en 3e plaats af te stevenen maar in het tweede gedeelte van de wedstrijd wer- Foto: Goos van der Wilt den zij voorbij gestreefd, uiteindelijk werd Richard Westhof 7e en Arno van Boeyen 10e. Richard en Ar no mochten naast de districtskam pioen Marcel Gerritse de zilveren en bronzen plak in ontvangst nemen. Bij de junioren kwamen de renners uit het district Midden-Nederland er helemaal niet aan te pas. Winnaar werd hier Martin Hendriks uit Assen, terwijl Jan Fitters uit Drunen voor Ed win Komos uit Katwijk de tweede plaats opeiste. Dave Baker uit Enge land werd in dit junioren-geweld fraai 4e. De le man uit het district Midden-Ne derland was Richard Beuker uit Bus sum die met zijn 20e plaats Districts kampioen werd. 2e en 3e van het dis trict resp. Haaksman Zeist - M. v.d. Poel Sprundel. Het internationale veld van 97 renners waaronder Duitsers, Engelsen en Belgen vertrok om precies drie uur. De grote man hier was. Rein Groenedaal die de gehele koers beheerste. De strijd om de tweede plaats ging tussen de renners Wil Brouwers - Fred v.d. Bakel, Rinie Pley, Herman Snoeyink de opmerkelijk goed rijdende Fons van Katwijk en Kees van de Wereld. Onder ling werd er nog al eens van plaats ge- Nieuwelingen: 1. M. Gerritsen Hooglanderveen 2. P. Versteegen Schayk 3. E. Roek Almelo 4. R. Happes Hoogeveen 5. G. v. Heun Nijverdal 6. R. Nagengast Hoogeveen 7. R. Westhof Soest 8. H. Weevers Sleenderen 9. P. Mos Deventer 10. A. v. Boeyen Baarn Veteranen: 1. K. Stobbe - De Wilp; 2. W. Broeren - St. Michelgestel3. A. v.d. Wetering - Deurne; 4. W. v. Doorn - St. Michelges tel; 5. L. v. Wiel - Berlicum; 6. J. v. Heeswijk - Drunen; 7. H. Knippels - Drunen; 8. A. Kraan - Gouda; 9. C. Koenraadt - Deurne; 10. G. Hakkel - Geldermalsen11. R. Reesink - Hoeve laken; 12. C. Kerkvliet - Zoeterwoude; 13. E. Bensink - Gorssel; 14. G. Willems - Nijmegen; 15. J. Sebrama - Nieuw Vennep. Liefhebbers: 1. W. v. Domselen - Harderwijk; 2. J. Olde Meule - Tubbergen; 3. G. Schef fer - Hengelo; 4. D. v. Dalen - Amers foort; 5. B. Slagers - Enten; 6. P. v. Baak - Montfoort; 7. J. van 't Pad - Zeist; 8. B. v.d. Meer - Jubbega; 9. G. Borst - Haarzuilens; 10. W. Schut - Gie ten; 11. H. Groyendaal - Waalwijk; 12. B. Nanninga - Lelystad; 13. F. Kuipers - Hengelo; 14. H. Visser - Nijkerk; 15. g. Nijhuis - Vasse.

Soester Courant | 1983 | | pagina 15