Sylvesterloop groot sukses Programma 17e Red Stars scholierentoernooi: nieuw hoogtepunt BAR B.D.C. Recreatief zwemmen in De Turf in 1984 uitgebreid WOENSDAG 4 JANUAR11984 .SPORT SOESTER COURANT KETTING FORMULIEREN SPORT PAGINA 13 Zaalprogramma A.V. Pijnenburg houdt grote rommelmarkt voor eigen baan Fiducia 4 - Eem- vogels 2 Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Veel gezelligheid bij springwedstrijd van Eldorado/Duinbak in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -187 47 Bijeenkomst Soester sporters De traditionele Nieuwjaarsbijeen komst waarbij Soesterbergse en Soes ter sportbeoefenaren elkaar ontmoeten vindt in 1984 plaats op vrijdag 13 ja nuari a.s. Gastvrijheid wordt verleend in de kantine van de voetbalvereniging SEC aan de Bosstraat. Aanvang 20.30 uur. De door de Atletiekvereniging Pijnen burg op Oudejaarsdag in de Korte Dui nen georganiseerde 3e Sylvesterloop, is een groot sukses geworden. Ruim zevenhonderd wedstrijdatleten en trimmers waren present om hun af standen door de Soester bossen en dui nen af te leggen. Tegelijk met de loop werd ten bate van de aanleg van de eigen atletiekakkommodatie een lote rij gehouden, waarbij alle loten uitge zet werden zodat het maximaal haal bare bedrag op het bankrekeningnum mer van de SAAS geschreven kon wor den. Telefooncellen vernield De telefooncel op de hoek van de Beetz- laan en de Nieuwstraat moest het in het weekeinde ontgelden, toen jongelui met behulp van vuurwerk een ruit ver nielden. Ook de telefooncel aan de Schrikslaan werd zwaar beschadigd door vuur werk. Hier werd het telefoontoestel vernield. De kiesschijf en het geldbak- je werden met een rotje kapot gebla zen. O Handbal vereniging Uitwedstrijd zaterdag 7 januari -Jongens pup. 2 18.30 uur Voice 2 - B.D.C. 2 Wedstrijdprogramma zondag 8 januari: Thuiswedstrijden Jongens pup.1 9.30 uur B.D.C. - Amersfoort Meisjes pup. 1 10.20 uur B.D.C. 1 - Amersfoort Dames jun. 2 11.10 uur B.D.C. 2 - Amersfoort Dames jun. 1 12.10 uur B.D.C. 1 - Ookmeer Dames sen. 1 13.30 uur B.D.C. 1 - v.d. Hoven Treffers Heren sen. 1 15.00 uur B.D.C. 1 - Hurry Up Welpen 16.10 uur B.D.C. - B.H.C. Dames sen. 4 17.05 uur B.D.C. 4 - D.S.O. 3 Uitwedstrijden zondag 8 januari Meisjes adsp. 2 10.00 uur Neyenrodes 2 - B.D.C. 2 Jongens adsp. 1 11.30 uur Limvio - B.D.C. Dames jun. 3 11.40 uur D.S.O. - B.D.C. 3 Meisjes adsp. 1 12.00 uur Celeritas - B.D.C. 1 Heren jun. 1 13.00 uur Volendam - B.D.C. 1 Dames sen. 3 14.00 uur B.S.V. 2 - B.D.C. 3 Meisjes adsp. 3 14.50 uur Baarn - B.D.C. 3 Heren sen. 2 15.30 uur Seyst 3 - B.D.C. 2 Heren sen. 3 15.40 uur Baarn - B.D.C. 3 Vrij zijn: D.S. 2, H. J. 2, M.P. 2. Bij de senioren ging de zege naar Mar tin ten Ca te van Fortis/Enschede. In deze sterk bezette klasse werden de A-V. Pijnenburg atleten als volgt geklasseerd: Jaap v.d. Berg 15e, Gert de Ruygt 17e, Eef v.d. Brink 22e, Men- no Lievers 27e, Joop van Leyenhorst 28e, Ebo Ebens 36e, Dick den Ouden 44e, Simon Schreur 54e, Harry van Brummelen 55e, Dick Kamerbeek 67e, Joop Oranje 76e, Jan Willem Smit 79 en IJf Balvers 85e. Bij de dames ging de zege naar de A.V. Pijnenburg-atlete Karin de Nijs. Diny v.d. Berg werd hier 8e. Bij de veteranen 1 werd Rob de Haas 3e, en Rene Hoksbergen 15e. Bij de veteranen III werd Cor Koster 2e. Bij de junioren en pupillen kwamen de A.V. Pijnenburg atleten ook goed voor de dag. Zo won Christiaan Smit bij de jongens en meisjes pupillen C. Mark Haarsema werd 2e, Walter Balvers 3e, Bart Karelse 6e, Thijs Luycks 7e, Mark Streeter 8e en Johnny Steenman 9e. Bij de jongens pupillen B werd Justin Wuring 5e, Arne Majoor 6e, Gijs Am- merlaan 8e en Wim Streeter 9e. Bij de jongens pupillen A werd Brit Gijten- beek le en Ivar Smits 2e. Bij de meis jes C werd Esther v.d. Bolt 2e, Prenel- la Rademaker 5e en Mirjam v. Essen- burg 7e. Bij de meisjes pupillen A werd Sylvia van Oostrum 2e. Bij de jongens C werd Arnold Vonk 5e, Angelo van Leijenhorst 8e, Christiaan Vonk lle, Paul Schlebaum 12e, Lars Alkema 13e en Nedja Ensdorff 16e. Bij de Meisjes D werd Nyree Rademaker 3e, Pytha Brouwer 5e, Bianca Lenarduzzi 6e, Manon Wouterse 7e, Mirella Eken 8e, Sandra Schlebaum 12e, Esther Kok 13e en Monique Kingma 14e. Bij de jongens B werd Eelco Moree 7e, Bas van Os 8e, Leo van Thuyl 9e en Dennis Esselman 10e. Bij de meisjes B werd Marion v.d. Broek 7e en Petra Burger 9e. Bij de jongens A werd Herman Brede- wold 15e. Bij de meisjes A werd Joset- te Alkema 3e. Bij de jongens D werd David Brouwer 6e, Maurits Jansens 7e, Bas Westerheel 9e, Mark Eichhorn 10e en Wayne Leys lle. De Sylvesterloop kon weer slagen dank zij een aantal sponsors. Dat waren: Karhu, Yves Rocher, Hitachi Neder land, De Gouden Snaar, de Korte Dui nen, gemeente Soest, Wielrenvereni- ging Tempo, Reisbureau Sunway, Avia, Jac Hermans Wijnpakhuis, De Paardenkamp en Makelaar Peters. Uitslag Sylvesterloterij De uitslag van de trekking van de Syl vesterloterij, waarvan de opbrengt be stemd is voor de aanleg van een atle tiekakkommodatie voor de A.V. Pij nenburg luidt als volgt de nummers 69, 135, 223, 271, 346, 496, 599, 872, 905, 988,1035,1260,1296,1299,1424, 1622, 1686, 1800, 1869, 1888, 2019, 2130, 2159, 2364, 2508, 2548, 2627, 2634, 2692, en 2785. De prijzen kan men van maandag tot en met vrijdag tussen 11.00 en 15.00 uur afhalen in het V.V.V. kantoor, Steen hof fstraat 9a. Om gelden bijeen te krijgen voor de aanleg van een eigen atletiekakkom modatie organiseert de Atletiekvereni ging Pijnenburg op zaterdag 7 april een grote rommelmarkt in het ge bouw Vogelzang aan de Parallelweg. Spulletjes die men zelf niet meer nodig heeft maar waar anderen nog wel wat aan hebben, kunnen elke zaterdagoch tend tussen 10.00 en 11.00 uur ingele verd worden in de loods van de firma Van Asch aan de Industrieweg 37 te Soest. Daar zijn mensen van de atle tiekvereniging aanwezig om ze onder dank in ontvangst te nemen. Mocht u artikelen thuis hebben en u wilt dat ze gehaald worden, dan kan dat ook. U dient dan 's avonds na 19.00 uur te bellen met René van Zee, telefoon nummer 11525. Alles is welkom. Voor de atletiekbaan is veel geld nodig en alle kleine beetjes helpen. KORFBAL Op de laatste van 1983 moesten twee teams van de Eemvogels hun sportieve steentje nog bijdragen. Hoe dat zou af lopen was de vraag, na ai die oliebollen en appelflappen die al genuttigd wa ren. De Eemvogels 2 werd in Vleuten ver wacht om daar hun oudejaarswed- strijd te spelen. In de eerste helft maakten de Eemvogels weinig kans tegen Fiducia, omdat de spelers niet met de gedachten bij de wedstrijd waren. Dat werd ook duidelijk doordat veel kansen werden ge mist. Fiducia speelde, ondanks het lage tempo, meer geconcentreerd, zodat ze met de rust met maar liefst 7-0 voorstonden. In de rust werd het bij de Eemvogels duidelijk dat men nuchter moest blijven. Vooral Rien Kraaikamp begreep dat goed en met een doorloopbal zorgde hij dat de nul van het scorebord verdween. Dit werd afgestraft door Fiducia met twee doel punten, voordat Bert Boom met een af standsschot de stand op 9-2 bracht. De 10-2 was vlak daarna ook een feit. In deze wedstrijd werd er nog twee keer gescoord door Eemvogels via Ad. v.d Hoed met een mooi afstandsschot van af de middenlijn en door Erik Rauch met een doorloopbal. 10-4 Woudenberg C2 - Eemvogels Cl Eerder op de dag was het Cl team van de Eemvogels in Scherpenzeel bezig geweest. Deze ploeg liet zien hoe korf bal gespeeld moet worden. Ondanks het gebrek aan voldoende spelers/sters speelde de jeugd in 1983 een heel goed jaar. In Woudenberg was het Tamara Kuger die namens de Eemvogels de score opende, gevolgd door een doel punt van vlak onder de korf door Kath- ja Rauch. Woudenberg bracht de span ning even terug door de stand op 1-2 te brengen. Maar Woudenberg was niet opgewassen tegen de overmacht van de Eemvogels. Erick v.d. Pol bracht de stand met een goede doorloopbal op 1- 3. Het werd zelfs nog 1-5 door twee doel punten van Ronald van Bemmel. Daar mee bevestigde Ronald van Bemmel dat het inderdaad goed blijft gaan met de jeugd. Cl heeft hiermee tot nu toe to taal 4 punten gehaald. Programma voor 7 januari 1984 14.00 uur Eemvogels Ql - Viking Ql 14.30 uur Eemvogels Dl - R.D.Z. Dl 14.30 uur Viking 1 - Eemvogels 1 15.00 uur K. V.O. Al - Eemvogels Al Zaterdag 7 januari 1984 09.00 -14.00 uur NeVoBo competitie 14.00 - 23.00 uur K.V.O./De Eemvogels korfbal Zondag 8 januari 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal Zaterdag 7 januari 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 8 januari 09.00 -17.00 uur Badso badminton 17.00 - 22.00 uur basketbal Zaterdag 7 januari 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 8 januari 10.00 -15.00 uur Selby badminton Tweede Kerstdag was het een gezellige drukte in manege Eldorado. Iedereen kon genieten van het springen in de prachtige met de bloemen van Fa. Van Oest versierde manége. Begonnen werd met de allerkleinsten over 40 cm. De uitslag hiervan is als volgt: 1. E. Groenedijk. 2. P. Schouten. 3. E. de Lange. 4. M. Voskuilen. 5. H. v.d. Meulenhof. 6. M. Koopman. Deze rubriek werd gesponsord door de Fa. Fugers. De stijlprijs was voor P. Zoetelief. Daarna werd de 60 cm. verreden. Deze werd gewonnen door: 1. R. Luytelaar. 2. W. de Ruig. 3. M. v. Es. 4. E. Boshuis. 5. A. Vissers. 6. N. Dorresteijn. 7. P. Schouten. 8. E. Groenendijk. De rubriek werd gesponsord door Fa. De Ruig Ruyzendaal. De stijlprijs was voor M. Voskuilen. De 80 cm. werd na veel strijd gewon nen door 1. Ch. de Ruig. 2. E. Rensenbrink. 3. Mej. v. Mossel. 4. Mej. Stuyvenberg. 5. S. v. Dijk. 6. D. Boshuis. 7. M. v. Es. De stijlprijs was voor M. v. Es. Deze rubriek was voor rekening van Café restaurant Bos en Duin. De meter was voor velen nog wel een probleem, slechts 2 comb. wisten fout loos rond te komen. Na de spannende barrage was het we derom Ch. de Ruig die het oranje in de wacht sleepte. 24 R. Luytelaar. 3e S. Zoetelief. 4e R. Westeneng. 5e J. Meesters, die tevens de stijlprijs in ontvangst kon nemen. Sponsors van deze rubriek was de Fa. Peter Groenendijk. Foto: Goos van der Wilt Op de laatste dag van 1983 werd 's mid dags om vier uur afgesloten wat vier dagen daarvoor 's ochtend was begon nen. Het zeventiende Red Stars scho lierentoernooi was voorbij. Tijd dus voor voorzitter Ruud Blok om even te gaan zitten en uit te blazen. Hij immers was de grote man achter dit basket- ballfeest. Al vanaf oktober, toen de uit nodigingen naar de scholen werden ge schreven, had hij menig uurtje in de voorbereiding gestoken, en ook tijdens de vijf wedstrijddagen had hij van vroeg in de ochtend tot 's avonds laat in sporthak Beukendal vertoefd. BASKETBAL UNIEK IN SOEST Gezellige ontmoetingsbar KOFFIE IS KLAAR vanaf 10.00 uur 's morgens. 2e kopje koffie GRATIS! Zondag - Bierdag PILSJE 1.25 Soesterbergsestraat 20 Telefoon 02155-11144 Voor 1984 is wat betreft het recreatief zwemmen in De Turf, een aantal ver anderingen ingevoerd die het zwemmen zeker zo aantrekkelijk zul len maken. Zo zijn de uren gesplitst in perioden waarbij men alleen maar baantjes mag zwemmen en in perioden waarbij men met spelmateriaal in het water mag. Dat spelmateriaal, zoals banden, duikbordjes, vlotten, surf- borden en ballen, kan men gratis in bruikleen bij het badpersoneel krijgen. Voor de ouders die samen met hun kin deren willen oefenen is altijd les materiaal beschikbaar. Nieuw is dat tijdens de recreatieve uren op de woensdag, zaterdag en zondag - dus wanneer er meerdere uren achter el kaar recreatief gezwommen kan wor den - geen vaste toegangstijden meer gelden. Men kan dan vanaf een wille keurig tijdstip in een bad en men kan dan vanaf dat moment minimaal een vol uur zwemmen. De watertem peratuur in De Turf is 25 graden Cel sius. De toegangsprijzen bedragen voor de jeugd tot en met 14 jaar 1,90 en voor de 65-plussers 1,05 en voor de anderen 2,20. Informatie over het zwemmen kan men krijgen op tel. num. mer 18838. De recreatieve zwemuren zijn: Maanaag: 7 tot 8 uur swim-jogging en vrij zwem men 21 tot 22 uur banen zwemmen met achtergrondmuziek Dinsdag: 7 tot 8 uur swim-jogging en vrij zwem men; 9.45 tot 10.45 uur banen zwemmen met achtergrondmuziek. Woensdag: 14 tot 17 uur vrij zwemmen met spel materiaal en achtergrondmuziek; 19 tot 20 uur vrijzwemmen met spelma teriaal en achtergrondmuziek20 tot 21 uur banen zwemmen met achtergrond muziek. Donderdag: 7 tot 8 uur swim-jogging en vrijzwem men 9.45 tot 10.45 uur banen zwemmen met achtergrondmuziek19 tot 20 uur vrijzwemmen met spelmateriaal en achtergrondmuziek21 tot 22 uur banen zwemmen met achtergrondmuziek. Vrijdag: 7 tot 8 uur swim-jogging en vrijzwem men. Zaterdag: 13 tot 16 uur vrijzwemmen met spel materiaal en achtergrondmuziek. Zondag: 10 tot 14 uur vrijzwemmen met spelma teriaal en achtergrondmuziek. Het goede voorbeeld van de Red Stars voorzitter werd opgevolgd door een grote schare medewerkers vanuit de club. Scheidsrechters, scores, de men sen van de wedstrijdleiding en al die genen die op een andere manier hun steentje hadden bijgedragen, zij allen toonden een tomeloze inzet om dit eve nement zo goed en vlot mogelijk te la ten verlopen. Voor de gemiddeld jonge groep van medewerkers geen eenvou dige opgave, want reken maar eens meeVierendertig scholen hadden zich ingeschreven met een totaal van 182 teams. Deze ploegen werden onderver deeld in 41 poules, wat betekende dat er inclusief de finales 364 wedstrijden gespeeld moesten worden. Al met al hadden er zo'n 1500 scholieren kennis kunnen maken met het basketball in de zo eigen sfeer van het Red Stars scho lierentoernooi. Zingende schoolka meraden, ouders en natuurlijk een leger leraren volgden nauwlettend de wedstrijden van hun favoriete school; deelden zowel vreugde als leed en werkten onbewust mee aan een voor Nederland uniek toernooi. Ook de ge zelligheid en de fijne medewerking van het restaurant o.b.v. Rinus Valk en de vlotte service van zijn werknemers hadden aan aandeel in het slagen van het scholenbasketball. Dinsdag 27 december De eerste dag was in eerste instantie gereserveerd voor de recreatieve teams van de eerste klassen van het Middel baar Onderwijs. Begonnen werd er met vier jongenspoules, die uiteinde lijk evenzoveel poulewinnaars naar vo ren moesten brengen. Over het alge meen kwamen de winnaar geleidelijk aan uit de bus, maar in poule 11 ein digden drie teams op de eerste plaats. Het doelsaldo moest daardoor de be slissing brengen, en het tiende team van de Kardinaal Alfrink Mavo mocht zodoende deelnemen aan de finales. Ze drongen door tot de eindfinale, en hier in versloegen zij in een spannende wed strijd de Scholen Gemeenschap Amersfoort met 10-9. Hierna was het de beurt aan de meis jes. Er werd gespeeld in twee poules, waar opnieuw spanning was te melden. De KA Mavo was dit keer iets minder gelukkig, toen het 12e team met 5-6 van de Openbare Mavo verloor, dat hierdoor de finale mocht gaan spelen tegen de Chr. mavo 8. Laatstgenoemde school sleepte de hoofdprijs uit het vuur, zij het met minimaal verschil13-12. De leeftijd van de spelers lag hoger toen de jongens van de derde klassen hun kunnen mochten tonen. Deze keer was er steeds duidelijk verschil te be speuren. Zelfs in de finale was de Amersfoortse Berg heer en meester over het vierde team van dezelde school: 34-10. De dag werd vervolgens afgesloten met standaardteams in de leeftijd van 13-15 jaar. Vier ploegen streden om de eer, maar al snel werd duidelijk dat de overmacht van de KA Mavo 2 te groot was. De eerste prijs viel hen te beurt, terwijl tevens de grootste overwinning van het hele toernooi werd behaald. Met 46-1 versloegen zij het zesde team van Aamland-Zuid. Woensdag 28 december Op de woensdagmorgen was er wat minder krachtsverschil dan de ochtend daarvoor. De meisjes van de tweede klassen wisten het pas spannend te ma ken in de finalepoule, waarin drie win naars onderling de prijzen moesten verdelen. Twee van de drie wedstrij den eindigden in een gelijkspel, en al leen de Am. Berg wist eefrkeer te win nen, wat het dus recht gaf op de eerste plaats. De meisjes van de derde klas speelden in eenzelfde vorm als de zojuist ge noemde groep. Het werd een Amers foortse aangelegenheid, want de Am. Berg 5 eindigde op de eerste plaats voor de S.G.E. 3 en de Am. Berg 6. 's Avonds gingen de bekers andermaal naar Amersfoort. De Chr. Mavo 3 uit Soest werd nog wel eerste in haar poule, maar in de finales kwamen zij er niet meer aan. De Chr. Meao 3, dat in de poule dankzij een beter doelsaldo was doorgedrongen tot de finales, maakte verder geen fouten meer en werd onbedreigd eerste. Noemens waardig feit van deze dag was het KA Mavo 10 en de Rolandus 5 tegen elkaar niet tot scoren kwamen. Uitslag 0-0. Het zou de enige wedstrijd van het toernooi zijn, waarin de stand bleef als waarmee die begon. Donderdag 29 december Ja, en toen kwamen dus de Lagere Scholen. Opgeluisterd door een stroom van toeschouwers met spandoeken en een niet ophoudend gezang, openden de meisjes de derde dag van het toernooi. De aparte sfeer, die de Lagere Scholen altijd weer met zich meebrengen, zorg den voor een unieke entourage. De schoolkreten het juichen na een score, en het gezamenlijke aftellen van de laatste 10 sekonden overstemden soms de scheidsrechterlijke fluiten, maar deze momenten waren een genot voor zowel de scholen als de wedstrijdlei ding. De drie poulewinnaars moesten onder ling weer uitmaken, wie zich in het ko mende jaar kampioen van Soest mocht noemen. De Sav. Lohmanschool leek de torenhoge favoriet, na monsterze ges als 24-2 en 22-2. Tegen de Schakel, een andere finalist was het ook al raak 14-2, maar de meisjes V.d. Hucht- school, die de Schakel ook al hadden verslagen, speelden een zeer slimme wedstrijd met goede passes, waardoor zij veelal in balbezit waren. De Sav. Lohmanschol daarentegen raakte iet wat in de war na een snel opgelopen achterstand, en leed juist veel balver lies. Door haar kalme spel kwam de V.d. Huchtschool daarom op het hoog ste treetje van het erepodium. Bij de jongens, die in de middaguren speelden, was het al hetzelfde. Uitgela ten scholieren, ouders en leraren zagen vier poulewinnaars komen. Deze speelden vervolgens halve finale wedstrijden, gevolgd door de finales. Nu was het de Ingenhof, die met een 16-0 zege als de grootste kanshebber tot.de finale doordrong. Het team van de Bron dacht hier echter anders over, en In een werkelijk zinderende wedstrijd wisten zij met 10-8 net de baas te blij ven over de Ingenhof. De Bron dus kam pioen van Soest bij de jongens 1983. Hoe gezellig en dankbaar, voor de wed strijdleiding althans, het toernooi van de basisscholen ieder jaar weer is, bleek direkt na de finale nog eens, toen de hal plotseling leeg was. Van een zingende massa was niets meer terug te vinden. Een van de redenen was on getwijfeld dat er enkele scholen uit Amersfoort de dag zouden afsluiten. Dit was zo speciaal geregeld voor de heren gymleraren van de Middelbare Scholen uit Soest, die tijdens het toer nooi lange dagen moesten maken. Met name Ruud Blok van de Kardinaal Al frink Mavo (niet te verwisselen met de Red Stars-voorzitter, die dezelfde naam draagt) moest in zijn energiebui del tasten. Met 28 teams was zijn school voor de zoveelste achtereenvol- gende maal het meest vertegenwoor digd. Een dagje vrijaf was dan ook wel kom voor hem en zijn kollega's. De Amersfoortse scholen, die op de donderdagavond speelden waren onder verdeeld in twee poules. Als duidelijke finalisten kwamen de teams van het Mibeon en het Farel na de poulewed strijden tegen over elkaar te staan. Voor het eerst moesten zij echt het on derste uit de kan halen, na makkelijke overwinningen in de poule. Een gelijk- opgaande wedstrijd ontpopte zich tot een zogeheten droomfinale: er moest een verlenging aan te pas komen, waarin het Mibeon net wat meer kon- trole over de zenuwen bleek te hebben: 23-21. Vrijdag 30 december Op vrijdag werd het toernooi voortge zet met de jongens tweede klas. De Kardinaal Alfrink Mavo wist daarbij met twee teams tot de finalepoule door te dringen. Het 8e team kwam daarin niet meer tot winst, maar het 7e team eindigde als eerste. De Amersfoortse Berg behaalde een tweede plaats. Bij de meisjes vierde klassen bestond de finalepoule ook uit slechts twee scholen, daar de Chr. Meao 3 en 5 haar poules als winnaar hadden verlaten. De Chr. Mavo maakte de finalepoule kompleet. In beide wedstrijden speelden zij gelijk, waarop de Chr. Meao 3 de zaak afrondde door als enige team te winnen. Ter afsluiting van de voorlaatste dag waren er nog stan daardteams bij de meisjes en de jongens. In beide afdelingen gingen de hoofdprijzen wederom naar Amers foort. De R.S.G. bij de meisjes en de Amersfoortse Berg bij de jongens ble ven respectievelijk de Chr. Mavo en de Kardinaal Alfrink Mavo voor. Zaterdag 31 december De laatste dag, en wat was het toch nog snel gegaan. De beste jongensteams van buiten Soest speelden in vier pou les om een plaatsje in de finalepoule. Het niveau van het basketball lag aan zienlijk hoger dan de dagen ervoor, daar er vele basketballers in de di verse teams meespeelden. Zodoende waren er enkele aantrekkelijke wed strijden te zien. Maar, dat het spel peil niet het belangrijkst is voor de aantrekkelijkheid, werd al door vele teams op dit toernooi bewezen. De vier finalisten probeerden er ook in de finales wat van te brouwen. Jam- mergenoeg bleek het Baarn Lyceum bij lange na niet bij machte om het ge heel bij te benen. Zodoende waren er nog maar drie kanshebbers over. Het team van Midland dat het meeste aan tal punten had gescoord in de poule wedstrijden was een waardige finalist, maar moest door gebrek aan lengte zo wel Godelinde Meao uit Naarden als de MTS Amersfoort voor laten gaan. Het verschil was evenwel niet groot. De laatste poulewedstrijd, ofte wel dé finale ging dus tussen de zojuist genoemde scholen. De school uit Naar den kwam direkt al voor met vijf pun ten, wat de spanning er gedeeltelijk uithaalde. De MTS probeerde nog van alles maar bleef steeds maar tegen die achterstand aankijken. Het verschil bleef dan ook gehandhaafd, en bij 23-17 was de Meao uit Naarden winnaar bij de kategorie 17 jaar en ouder. De meisjes van 15 en 16 jaar sloten vervolgens het toernooi. De Alfrink Mavo viel andermaal in de prijzen. Het tweede meisjesteam werd eerste, en liet daarbij het eerste team van de school op de derde plaats belanden. De Meao uit Amersfoort kwam tussen deze teams op de tweede plaats te staan. Geslaagd Het toernooi was dus voorbij. Vijf da gen lang pret en plezier, teleurstel lingen en een enkel ongelukje. Toch mocht de wedstrijdleiding terugzien op een meer dan geslaagd toernooi. Zeker ook daarbij de jonge groep van mede werkers, die nu al zoveel ervaring op De Ingehof plaats zich met een 16-0 zege voor de finale. kunnen doen, zodat zij over enkele ja ren de leiding kunnen gaan overnemen van de wat ouderen, die inmiddels al een aantal jaren meelopen. Als de "ou deren" tenminste hun plaatsje af wil len staan, want de sfeer, de gezellig heid die van een dergelijk toernooi af stralen zou men voor geen goud willen missen. Tot slot nog wat cijfers 20 middelbare scholen en 14 lagere scholen namen deel aan het toernooi - er waren 84 meisjes- en 98 jongens teams - zo'n 1500 scholieren speelden daardoor basketball - er werden 364 wedstrijden gespeeld - 20 wedstrijden eindigden in een gelijkspel - 3 keer moest er in een finale verlengd worden - er konden 63 bekers gewonnen worden - de Kardinaal Alfrink Mavo won er 11 - zij hadden het meeste aantal teams met 28 - tussen de 11 bekers waren 5 eerste prijzen - de scholengemeen schap Eemland behaalde vier prijzen - de Kard. Alf. Mavo werd vier keer der de - bij de lagere scholen was de V.d. Huchtschool het meest succesvol - de meisjes werden eerste - de jongens eindigden op de vierde plaats - de 'grootste overwinning van het toernooi was 46-1 - het meeste aantal punten in één wedstrijd was 58 (50-8) - over het hele toernooi werden er 7558 punten ge maakt - een gemiddelde van bijna twintig punten per wedstrijd - Ruud Blok was weer de grote organisator van het toernooi - Gerard Werkhoven regel de de wedstrijdleiding - De scheids rechters werden gepland door John Bertus, Harold Veen en Johan van Beek - Bobby v.d. Heuvel zorgde voor de scores - en toen was het uit - tot volgend jaar. Jongens: 1. De Bron; 2. Ingehof; 3. OLS; 4. v.d. Hucht; 5. KBS; 6. St. Bonifacius; 7. Pr. W.-Alexander;8. Da. Costaschool. Meisjes De Schakel; 4. OLS; 5. KBS; 6. Pr. W.- Alexander. Eindstanden middelbare scholen Jongens: Poule 8-9-10-11 1. KA Mavo 10; 2. S.G.E. 9; 3. S.G.E. 10; 4. Ivo M. 1. Poule 14-15-16 1. KA Mavo 7; 2. Am. Berg 8; 3. KA Mavo 8. Poule 20-21 1. Am. Berg 5; 2. Am. Berg 4; 3. KA Mavo 64. KA Mavo 5. Poule 25-20-27-28 1. Chr. Meao 32. S.G.E. 13. Chr. Meao 5; 4. Chr. Mavo 3. Poule 32 1. KA Mavo 2; 2. Chr. Mavo 2; 3. Eem- land-Z 5. Poule 34 1. Am. Berg 2; 2. KA Mavo 1; 3. Op. Mavo 1. Poule 36-37-38-39 1. Godelinde; 2. MTS A'foort; 3. Mid land 4. Baarns Lyceum. Meisjes: Poule 12-13 1. Chr. Mavo 8; 2. Op. Mavo 4; 3. KA Mavo 12; 4. KA Mavo 13. Poule 17-18-19 1. Am. Berg 5; 2. S.G.E. 3; 3. Am. Berg 6. Poule 22-23-24 1. S.G.E. l;2. S.G.E. 2; 3. Op. Mavo 2 Poule 29-30-31 1. Chr. Meao 3; 2. Chr. Mavo 2; 3. Chr. Meao 5. Poule 33 1. KA Mavo 2; 2. Chr. Mavo 2; 3. Eem- land-Z 7. Poule 35 1. KA Mavo 2; 2. Chr. Meao 1; 3. KA Mavo 1. Poule 40-41 1. Mibeon2. Farel3. Midland4. Eem- land-Z.

Soester Courant | 1984 | | pagina 13