armen. 1 Programma iljoeii es bij de ir BAR :h jaarlijks rente". neerdoet mSïïE&r" de g0ede tet werd Shot met 26 teams de voorjaarscompetitie in B.D.C. PAGINA 18 kOENSDAG 18 JANUAR11984 SPORT ictivitas 1 wint van Eemvogels l n SOESTER COURANT SPORT PAGINA 19 schikbaar innen 1 jaar, keninghouder r informatie de ntoor in de buurt nnen 1 jaar, leninghouder informatie de itoor in de buurt 0 lc KU. A.V.Pijnenburg- atleten liepen sterk in Lelystad A.V. Pijnenburg kwam in Vleuten goed voor de dag Olympia dames wint verrassend KETTING FORMULIEREN Cursus snorkel- duiken in 'De Trits' Stormachtig weer deert Eemlanders niet Eerste plaats voor Springbokken-meisjes Waarom adverteren in de Soester Courant? elke Soester is geïnteresseerd in uui aanbiedingen! BASKETBAL Red Stars dames 1 verliest belangrijke wedstrijd Papillon heren I steviger aan kop Sporthal Beukendal Sporthal De Bunt Sportzaal De Borg Enschede - BDC de wedstrijd der gemiste kansen Badso verslaat hoger geklasseerd Reehorst Selby moe? Zaalpro gr amma houden. ïouden. spaarbank .'art eerste team van de korfbalvereni- L 'De Eemvogels" moest in zijn l^de wedstrijd in 1984 naar Activitas V Loilemborg. I 1^ het eerste kwartier had Activitas LemaaJ de korf gevonden. Marco I suil, goed gesteund door zijn ploegge I biiten, zorgde ervoor dat de stand enies A KüaoctoM Uii j 'II, awuiu ClUgS' I jus werd bijgesteld. Hij scoorde door jjjddel van een afstandsschot (3-1). Ipit doelpunt bracht nieuw leven in het Lam van de Eemvogels. In eerste in- htantie wist Activia nog op 4-1 te ko- Hjmsfl. maar kon niet verhinrioro»-. |[neni maar kon niet verhinderen dat je Eemvogels, door middel van een doelpunt van Claudia Touwslager (af- itandsschot) en een doelpunt van Mar- coKuil, op 4-3 kwamen. ,Va de rust speelde Activitas op balbe- nt De fanatieke coach van Activitas ion niet verhinderen dat er om en om jescoord werd. Voor de Eemvogels scoorden nog Ton (afstandsschot) en AgnesKraaikamp (van onder de korf), I nat de uiteindelijke einduitslag van 6-5 voor Activitas op het scorebord bracht, naaruit de teleurstelling van de Eem vogels kan blijken. Eemvogels 3 - Antilopen 5 Het derde team van de Eemvogels speelde thuis, tegen Antilopen 5. Aanbelde kanten waren goede kansen. 'Antilopen zette die kansen het eerst in een doelpunt om, gevolgd door de ge lijkmaker door Tini Martens 1-1 Voor de rust konden de Antilopen uit lopen tot 1-3. In de tweede helft begon Goof v.d. iPeyl met goede moed en maakte de stand nog even spannend door te sco- ren (2-3). Dit doelpunt was echter het laatste 1 voor de Eemvogels in deze wedstrijd. ■141 zich duidelijk van de overige :rra modellen Recaro sportstoelen i extra zijdelingse steun bieden, een ipliggend instrumentenpaneel met ïrenteller, een nieuw sportstuurwiel, ti dakconsole met kaartleeslampen! n multifunctioneel analoog/digitaai rwerk, een in hoogte verstelbare be- mrdersstoel, verstelbare lende steu- n op beide voorstoelen, een grafisch ormatiepaneel met drie waarschu- ngsfuncties (voor niet goed gesloten rtieren/achterklep, defecte gloei- npen en lage buitentemperatuur), i uitgebreide set handgereedschap^ i ktrisch verstelbare/verwarmde tenspiegels en een elektrische iterklepontgrendeling - dit alles >rt tot de standaartuitrusting van de staan van sportblessures ijf "^,de oorzaak van een sport- 'Sure? Meestal ls dit het gevolg van stappen, verdraaien, vallen of ikelen. Hierbij raakt vooral de 21 maar ook de knie zeer vaak ge werd-De plaats van de sportbles- vee' a^ van de sport waar- je doet. Zo blesseer je bij voetbal stal je voet of onderbeen, terwijl ie urnen vaker je pols bezeert. sures zijn vaak te voorkomen lurlijk kun je niet alle sportbles- s vermijden, maar er is veel zelf te doen. Het voorkómen van sport- 'uresi begint met een goede voorbe- ng. Je moet in goede konditie zijn edelijk geoefend in je tak van Daarnaast is het erg belangrijk e^je spieren, vóór je begint, goed jongeren (en ook ouderen) vinden warming-up" maar raar. Ie- 3 die langs de lijn trek- en strefoe- ?£"*°e!,,Werkt op de lachspieren. «Üi i steeds minder men- lrVfiWat van aan- omdat ze en dat dit opwarmen wel degelijk moet je nog meer op letten? rg voor goed materiaal, voor mÏÏÏ?topnemende en niet knel- nSf- Wh'v,?" VOor goede sport" nen. je hebt andere schoenen no- »ten op het veld dan binnen ln de Sures.6 SCh0ene" .n°°J.t.nleer dan waarbij je jezelf Innf ?0e 1,1 elgen tempo, loos er tegen aan gaan is vragen t Jïïl8' Sta eerst eens even stil t je wil gaan doen. g je trainer eens wat meer over ede trainIngsopbouw en een war- 'p. Maar al te vaak wordt hier aandacht aan besteed met als onnodige sportblessures. oonlljke hygiëne is ook belang- ïihu i een slechte reiniging ,f®Plt kan leiden tot allerlei In- lekten En douchen na sport zou !n moeten doen (maar trek hier- meer je bezwete en vuile sport- een hele t!Jd niet meer hebt (b.v. door ziekte) moet je imaan beginnen met een op- ran je konditie Sportadviezen ook door de schoolarts gege- ot een zeker niet onbelangrijke js sportiefDoor spel verruwing e kans op blessures bij jezelf en 1 alleen maar groter. De A.V.Pijnenburg-atleten die zater dag deelnamen aan de derde cross- competitiewedstrijd in Lelystad heb ben daar een sterke indruk achterge laten. Ondanks de zware storm, die goed merkbaar was in de polder, kwa men de meeste atleten vooraan in het klassement. Bij de jongens B zegevier de Bas van Os voor de derde achter eenvolgende maal in de crosscompeti tie. Ook de 5e plaats van Leo van Thuyl Ien de 7e plaats van Dennis Esselman waren goed te noemen. Bij de meisjes B legde Petra Burger beslag op de 7e plaats. Marion v.d. Broek werd hier 13e en Marleen v.d. Groep 14e. Angelo van Leijenhorst werd sterk 2e bij de jongens C. Hier werd Erik Jan Rans- dorp 6e en Arnold Vonk 7e. Christiaan Vonk werd 13e en Jesja Thasing 27e. Bij de jongens D werd Maurits Jansen 15e. Angelique van Oostrum werd 7e bij de meisjes C. Esther v.d. Bolt werd 12e en Prenella Rademaker 16e. Bij de meisjes C werd Nyree.Rademakeiv.7e,; Astrid Boerboom 10e, Pytha Brouwer 16e en Milou Scholten 17e. Het totaal klassement over de drie wedstrijden moet nog opgemaakt worden, waaruit dan zal blijken welke A.V.Pijnenburg atleten naar de districtsfinale in fe bruari in Landsmeer gaan. Eemvogels 4Antilopen 6 fiïl n?r,tn geblazen, door erg siem Spel. Dit kwam ook tot uitdruk in de ruststabd: 0-6. Na de ™s smf M Eemv°sels meer grip op het spel. Margreet Wimmers mlakte haar hefei dd°t1PUnt' voor het eind kwam de voor het eerst delkoonTTï'team spelende Ad Mid- delkoop in het veld en kreeg bij het wn™6 beste balkontakt een straf. rp mee. die hij verzilverde (2-6)' Hierna scoorden de Antilopen nog Luno Pl - Eemvogels Pi Deze wedstrijd was leuk voor het pu- SïÜ '„Wint ZOWel door de Lun° - als door de Eemvogel-pupillen werd goed gespeeld. Het waren de pupillen van Luno, die via 1 doelpunt de wedstrijd wonnen. Nu staan de pupillen van de Eemvogels op de derde plaats. Amersfoort Dl - Eemvogels Dl Dit was ook een wedstrijd, waarin goed werd gespeeld en waar over en weer veel kansen waren. Door een doelpunt van Yolanda van Luyternaar en één van Alma Lijfering wisten deze Eem vogels in de kompetitie de eerste keer te winnen (0-2) Antilopen A2 - Eemvogels Al Eemvogels Al ging op bezoek bij de Antilopen A2. De uitslag was 5-1. De eer voor de Eemvogels werd gered door Erik v.d. Pol, die het enige tegen doelpunt maakte. Eemvogels Cl - Antilopen C2 In deze wedstrijd lieten de Eemvogels van het Cl-team zien, dat je met hard werken ook een wedstrijd kan winnen. Door doelpunten van Erik van de Pol en Ronald van Bemmel kwamen dê Eemvogels op een 1-1 stana en mie? van 1-2 op 2-2. Na deze 2-2, kon Erik v.d. Pol de eind stand uitbouwen tot 4-2. Programma 21 januari Amersfoort "De Koppel" 9.30 uur Soesterkwartier Cl-Eemvo- gelsCl 10.00 uur Eemvogels Pl-Amersfoort Pl 11.00 uur Soester kwartier Dl-Eemvo- gels Dl 11.30 uur Eemvogels Al-S.V.M.M. Al 12.15 uur Eemvogels 4-Telstar 6 ATLETIEK Zondag j.1. kwamen alle regionale top atleten aan de start voor een 25-km. wegwedstrijd in Vleuten. Voor Eef van den Brink was het zijn eerste wegwed strijd dit jaar en het was meteen raak. Hij presenteerde het visitekaartje van de Soester Atletiekvereniging A. V. Pij nenburg, die haar nieuwe naam hier voor het eerst in de wedstrijdannalen zag verschijnen. Geteisterd door wind en hagel streden de atleten hun strijd in de polders rondom Vleuten. Eef wist na diverse spannende duels een 7e plaats uit het vuur te slepen. Zijn tijd was verrassend goed1 uur, 26 min. en 40 sec. VOLLEYBAL Het eerste damesteam won verrassend met 3-1 van Leos en behaalde zo de eerste punten van dit seizoen. Het eerste herenteam deed het slechter en verloor met 3-1 van Isala uit Deventer. Het tweede herenteam won in een saaie wedstrijd met 3-2 van Harderwijk. Olympia 1 - Isala 1-3 Het eerste herenteam moest tegen het boven hen staande en uit Deventer ko mende Isala. De eerste set nam Isala een ruime voorsprong, maar Olympia vocht hard terug en na een nek aan nek race trok Olympia aan het langste eind en won met 15-13. De tweede set begon Olympia erg zwak en Isala walste over de oranje-zwarten heen. Deze set was met 15-6 voor Isala. De derde set nam Isala een ruime voor sprong en Olympia probeerde wel wat, maar Isala met twe ex-eredivisie spe lers was te sterk en won ook deze set 15-8. De vierde set was de Deventer koek nog niet op, Olympia verloor nu met 15-11. Het was een terechte 3-1 ne- Glympia 3 Lovoc 2 3-0 Het derde herenteam speelde .donder dag ook tegen een nummer twee. Dit was het Loösdrechtse Lovoc. Het op de eerste plaats staande Olympiateam liet dit keer zien dat ze zelfs met slecht volleybal nog tot winst kunnen komen en dan nog wel van de nummer twee. Olympia speelde zonder bezieling en heel statisch. Olympia 4 - Sportcentrum 2 Tegen Sportcentrum heeft Olympia 4 niet de zo nodige punten weten te beha len. De eerste set begon tam, maar Olympia 4 kwam toch op een verras sende 13-5 voorsprong. Geschrokken door deze riante voorsprong werd er plotseling gespannen gespeeld en wer den de punten weer weggegeven zodat deze set verloren ging met 15-13. In de tweede set ging het niet veel beterOok nu weer veel te gespannen spel zodat alle akties wat slordig verliepen zodat Sportcentrum vrij eenvoudig deze set kon pakken. In de derde set ging het wat beter. De tegenstander werd onder druk gezet, het werd een verdiende overwinning voor Olympia 15-11. In de vierde set liet men Sportcentrum weer uitlopen tot 13-7, maar plotseling kregen de heren van Olympia de geest en werd er terug gevochten tot 13-14 maar toen waren ze uitgeblust en maakte Sportcentrum het uit. 15.13. Olympia 5 - Leos 5 0-3 Het vijfde herenteam van Olympia moest tegen het Leusdense Leos. De eerste set begon Olympia erg zwak. Leos nam een ruime voorsprong. Olym pia probeerde wel wat maar deze set werd met 15-9 verloren. De tweede- en derde set een zwak Olympia, waardoor beide sets verloren gingen. Dames Olympia 1 - Leos 1 3-1 Zaterdag behaalde het eerste dames team zeer verrassend de eerste over winning. De verliezer was het Leusden se Leos. Het publiek zag dit keer een heel ander team aan het werk dan ze gewend was. Er werd fanatiek gespeeld door Olympia. Olympia kwam via goed volleybal op een voor hen ongebrui kelijke 5-0 voorsprong. Toch kon Leos in die fase terug komen en een 9-7 voor sprong nemen. Olympia vocht sterk terug en kwam weer gelijk bij de stand 13-13. Toch wist Olympia het laatste punt te scoren en won zo deze set met 16-14. De tweede set begonnen de dames in een roes, want al snel stonden ze op een 0-4 achterstand. Olympia vocht sterk terug en nam zelfs een voor sprong van maar liefst 13-6. Leos wist nog wel terug te komen, maar te laat. Het werd 15-11 voor Olympia. Deze twee sets overwinning betekende het eerste punt voor de Soester dames in deze competitie. De derde set werd minder fanatiek gespeeld, waardoor Leos in haar eigen spe'1 "kwam en deze set won met 11-15. De vierde set bleef gelijk opgaan. De oranje-zwarten wer den weer fanatiek gesteund door het publiek en speelden leuk volleybal. Alles lukte, de passes lagen goed, pri ma gevarieerde set-ups en daardoor uitstekende aanvallen. Deze overwinning betekent de eerste drie punten voor de dames. Een leuke opsteker voor de nieuwe trainer Co. Verweij. Dit alles werd beloond met rozen door twee trouwe supporters. Olympia 2 - Huizen 2 2-2 Het werd een erge rommelige wed strijd. Olympia wist niet in haar spel te komen. Het lukte pas in de derde set om een beetje tegenstand te bieden. Na de eerste twee sets te hebben ver loren wisten de dames de derde set te winnen. De vierde set werd een desil lusie voor Huizen. Olympia won deze set eenvoudig met 15-4. Wedstrijdprogramma Donderdag 19 januari Beukendal .19.00 uur Olympia Al-Huizen A2 Dames 21.30 uur Olympia 8-S.H. '71 Meisjes 19.00 uur Olympia B3-BG&SV BI Heren 21.30 uur Olympia 7-S.H. '71 Dames 19.00 uur Olympia 7-Spirit Heren 21.30 uur Olympia 8-Wilhelmina Vrijdag 20 januari De Dissel Dames 20.15 uur S.H. '71-01ympia5 Vrijdag 20 januari Midland Heren 20.00 uur Vollkei 7-Olympia 3 Dames 21.30 uur Vollkei 10-Olympia 6 Meisjes 18.45 uur Surf A2-01ympia A2 Zaterdag 21 januari Dorpshuis Soester- berg Heren 17.30 uur AGAVS-Olympia 4 in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 ZWEMMEN/ Deze cursus, waar landelijk een groei ende belangstelling voor bestaat, is be doeld voor een ieder die op een andere manier - vaak ook aanvullend - aan re creatie watersport wil gaan doen. Te vens kan de cursus beschouwd worden als voor-opleiding tot het duiken met perslucht. Een voorwaarde om te kun nen snorkelduiken is een goede condi tie, een behoorlijke zwemvaardigheid, specifieke kennis en vaardigheid. In het zwembad De Trits te Baarn kunt u de cursussen volgen voor de landelijk erkende diploma's van de Nederlandse Onderwatersport Bond van het snor keldiploma A, B en C. De basisuitrusting (duikbril, snorkel en zwemvliezen), benodigd bij het snorkelen, wordt aan de cursisten tij dens de lessen gratis ter beschikking gesteld. De opleiding zal, vanaf maandag 16 januari 1984, éénmaal per week op de maandag en vrijdag van 18.30 tot 19.00 uur worden gehouden. Aan deze cursus is geen leeftijdsgrens verbonden, wel een aanvangsniveau van de cursist, die gelijk is aan die van het zwemvaardig- heids diploma 1. De cursuskosten zijn 18,20 per maand per persoon. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 47A telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 UNIEK IN SOEST Gezellige ontmoetingsbar KOFFIE IS KLAAR vanaf 10.00 uur 's morgens. 2e kopje koffie GRATIS! Zondag - Bierdag PILSJE 1.25 Soesterbergsestraat 20 Telefoon 02155-11144 SCHAATSEN Het slechte weer van de afgelopen we ken weerhoudt de Eemlandschaatsers er niet van de ijzers onder te binden. In alle groepen wordt druk getraind. Zo was er voor de pupillen afgelopen zaterdag een elfstedentocht uitgezet op het ijs, waarbij de kinderen steeds weer na een aantal ronden te hebben gereden een stempel moesten halen, totdat alle elf steden waren aange daan. Ondanks de storm werd het toch een succes waarbij vele ouders aan wezig waren. En' dan niet te vergeten de veteranen, die, weer of geen weer, druk aan het trainen zijn voor de alternatieve elf stedentocht in Canada, welke in februari plaatsvindt. Tenslotte zijn er de junioren groepen en de senioren die steeds maar weer hun prestaties verbeteren en toeleven naar het naderend klubkampioenschap dat op 2 maart gehouden wordt. Hans Kaats heeft begin dit jaar een trainingsweek in Inzeil gehad en reed daar 3 persoonlijke rekords: de 500 mtr. in 40.09 sec. de 1500 mtr. in 2.01.8 min. en de 5000 mtr. in 7.35.5 min. Bert v.d. Weerd reed een 3000 mtr. in 4.44.6 min. Afgelopen vrijdag werden met storm achtig weer de volgende tijden geno teerd. Hans Kaats reeds de 500 mtr. in 42.5 sec. de 3000 mtr. ging in 4.46.5 min. Voor Bert v.d. Weerd gingen deze afstanden in 44.1 sec. en 4.56.4 min. Fred van Tol noteerde op deze afstan den 54.5 sec. en 5.23.8 min. deze laatste tijd betekende een persoonlijk rekord voor hem. Zondagmorgen werden er junioren wedstrijden verreden. Edwin v.d. Heij den reed een 500 mtr. in 50.7 sec. Door ziekte heeft hij de 1000 mtr. niet ge reden. Falitha Born reed de 500 mtr. in 53.5 sec., de 1000 mtr. ging in 1.50,6 min. Petra Olthof reed een persoonlijk re kord op de 500 mtr. in 54.8 sec. en de 1000 mtr. in 1.53.2 min. Walter te Kloese reed op deze afstan den 2 persoonlijke rekords nl. de 500 mtr. in 59.4 sec. en de 1000 mtr. in 2.05.1 min. Voor Sandra Los gingen beide afstanden ook in een persoonlijk rekord van respektievelijk 60.4 sec. en 2.09.0 min. Mirjam v.d. Dijssel reed de 500 mtr. in 70.0 sec. wat voor haar ook een persoonlijk rekord betekende. De 1000 mtr., waarin zij ten val kwam, eindigde in 2.39.1 min. Na een rustpauze van zes weken, die door de Shotleden voornamelijk gevuld is met het spelen van de nodige regio nale en nationale toernooien, gaat a.s. zaterdag 21 januari de competitie weer van start. Shot zal in deze voorjaars competitie uitkomen met 26 teams, waarvan maar liefst 5 teams in de lan delijke competitie spelen. Voor de Soester tafeltennisliefhebbers betekent dit dat er weer veel te zien zal zijn in de Shotzaal aan de Valeriaanstraat, met a.s. zaterdag direkt al de topper in de 3e Divisie tussen Shot 1 en Delta Im puls 1. Senioren Na 11 competities in dezelfde samen stelling te hebben gespeeld, is er de ko mende competitie een opvallende wij ziging in de formatie van het le heren team. De 15-jarlge Berend Jonker, die met dispensatie in de seniorencompeti tie mag uitkomen, maakt in plaats van Harry Maassen zijn opwachting in het le herenteam. Met daarnaast nog René Daselaar en Dirk Schuiling als de meer geroutineerde krachten treedt Shot 1 achtereenvolgens aan tegen Del ta Impuls (Heerenveen), V L (Roden), Tempo Team (Amsterdam), Trias (Twello) en streekgenoot Niké uit Laren. Een eerste stap naar handhaving kan aanstaande zaterdag gezet worden, wanneer aartsrivaal Delta Impuls in Soest op bezoek komt. Uiteraard wor den er om 16.00 uur weer vele toeschou wers bij deze immer spectaculaire wedstrijd verwacht. Het 2e herenteam lijkt aanzienlijk ver sterkt te zijn door de komst van Harry Maassen uit het le team en Bert van Velzen die zijn rentrée maakt. Samen met Gerhard Busch gaat dit team dan TURNEN Op zaterdag 14 januari werden in de Sporthal De Vlist in Utrecht wedstrij den gehouden om het A-kampioen schap van de Stichtse Turnkring, voor meisjes 12 tot 15 jaar. De Springbokken hebben een goede wedstrijd geturnd, zij behaalden in de eerste poule de eer ste plaats. Ook individueel werden uitstekende prestaties geleverd, n.1. door Anja Westerveld, die als tweede in haar poule eindigde met 28,75 punten, en Fiona van Elk, die eindigde als 3e met 28,45 punten. Als eerste in de poule eindigde T.v. Kalsbeek van Sparta Ermelo met 30,10 punten, een goede prestatie Het was alles bij elkaar een marathon wedstrijd. Om kwart voor één waren de Springbokken aan de beurt en 's avonds om 21.30 uur werden de uitslagen be kend gemaakt. Er hadden 28 ploegen ingeschreven. De Springbokken eindig den op de 9e plaats. De ploeg bestond uit: F. v. Elk, A. Wes terveld, S. Uyland, C. Fonteyn, E. Slin gerland, S. Smit en I. Brandes. Alles bij elkaar een' goede prestatie temeer omdat Anja Westerveld en Fio na van Elk doorgaan naar de Pro vinciale Kampioenschappen op 3 maar^ a.s. in Nieuwegein. Er waren totaal 132 deelneemsters. Anja werd 20e en Fiona 21e. De eerste tien gaan over naar de Halve finale landelijk. le DOO1 Utrecht 105.10 ptn. 2e SVO De Meern 94.75 ptn. 3e DOO 2 Utrecht 93.60 ptn. 9e De Springbokken Soest 85.45 ptn. Heren 1 en 2 van Red Stars speelden dit weekend niet, door een verkeerde plan ning. Crackerjacks MCI - Red Stars MC 1 29-34 Vrijdagavond vertrokken de meisjes- adspiranten naar Amersfoort voor een eerste ontmoeting tegen Crackerjacks Crackerjacks speelde een zöne-verde- diging. Doordat er in het midden van deze verdediging gaten vielen, kon Red Stars door goed in te lopen veel scoren. Vooral Xandra Musters wist hier gebruik van te maken. Helaas was de man-to-man verdediging van Red Stars niet altijd snel genoeg, waardoor Crackerjacks uit een break kon scoren. Ruststand: 17-18. De 2e helft was erg spannend, de teams waren even sterk. In de laatste 5 minu ten werd daarom bij Red Stars alles op alles gezet. Jacqueline van Thuyl en Jolanda Rauch scoorden de beslissen de punten om de overwinning mee naar Soest te nemen. Eindstand: 29-34. Red Stars JB1 - Sparta JB175-93 Deze confrontatie tussen de nummers 1 en 2 uit de kadetten-kompetitie zou beslissend zijn voor de Red Stars jon gens. Er moest gewonnen worden om nog kans op het kampioenschap te heb ben. In de beginfase van de wedstrijd stond na 7 minuten nog maar een stand van 13-6 op het scorebord. Hoewel de ver dediging goed was, was de aanvals- kracht onder nivo. Slechts 23 punten in één helft is tegen Sparta meestal fa taal. Na de sprongbal met een stand van 23-35 moest er terug geknokt wor den. Dit lukte niet, mede door de fou- tenlast (basisspelers moesten ruim voor tijd het veld verlaten) had Red Stars niet de kracht tegen dit fysiek sterkere Sparta. De wedstrijd werd een holpartij en bei de ploegen lieten zien hoe je moet scoren (114 punten in le helft). De eind stand was 75-97, en voor de jongens kadetten was Bob v.d. Heuvel met 47 punten topscoorder. Sparta won ver- liend de wedstrijd en is dan ook zeker de toekomstige kampioen. V ook als favoriet van start voor het kam pioenschap in de 5e Divipie. Aanstaan de zaterdag staat al direkt één van de zwaarste wedstrijden op het program ma, wanneer men in Den Bosch tegen Never Despair de strijd aanbindt. De derde vertegenwoordiger op lande lijk niveau is het le damesteam, dat zich in de herfstcompetitie royaal wist te handhaven. Ditmaal heeft men een wat sterkere poule getroffen met Do- cos (Leiden), Taverzo (Zoetermeer) en Onkyo (Haarlem) als oude beken den en Wibats (Den Haag) en 't Hooghe Huys (Alkmaar) als nieuwe gezichten, Spelen op handhaving is José Dase laar, Wilma Geleijnse en Wilke Schut inmiddels wel toevertrouwd en we re kenen er dan ook op dat dit opnieuw zal lukken. Jeugd Voor de jeugdafdeling van Shot verliep de herfstcompetitie ongekend goed, want zowel het le als het 2e jeugdteam werden ongeslagen kampioen. Dit houdt in dat het le jeugdteam van Shot, bestaande uit Remi Balvers, Ronald Busch en Edo Fransen aanstaande za terdag zal debuteren in de landelijk B-- klasse met een thuiswedstrijd tegen Huizen I. Het 2e jeugdteam ge vormd door Remco Schimmel, Ro nald Huigen, Aksel van Elteren en Hugo Blom zal debuteren in de lan delijke C-klasse met een uitwedstrijd tegen UTTC. Voor beide teams zal het ongetwijfeld een zware maar heel leer zame competitie worden. Wie belangstelling heeft voor de tafel tennissport is van harte welkom om eens langs te komen bij Shot. Begin nende tafeltennissers kunnen voor het volgen van training op de volgende tij den terecht: dinsdag 17.00 - 18.30 uur: 6-9 jarigen; donderdag 17.00 - 18.30 uur: 10-13 ja rigendonderdag 18.30 - 20.00 uur: 14-17 jarigen; woensdag20.30 uur - 22.00 uur: 18 jaar en ouder. Voor alle inlichtingen over de tafelten nisvereniging Shot kan men terecht bij Joop Kok, Van Gooyenlaan 97, (tel.: 12746) en bij Jan van Asch, Vedelaar- pad 14, (tel.:19028). BASKETBAL Afgelopen zondagavond begon voor het eerste herenteam de tweede helft van de kompetitie. Bij de aanvang van dit tweede gedeelte had Papilion twee punten voorsprong op Keizer Otto, de tegenstander van volgende week, doch door winst van de Papillon heren tegen Crackerjacks met zeer ruim verschil en het verlies van het Naardense Kei zer Otto tegen Bourgondië uit Wijk bij Duurstede dit afgelopen weekeind heb ben de groenen nu een voorsprong van vier punten op hun naaste konkurrent. De wedstrijd tegen het Amersfoortse Crackerjacks van afgelopen zondag avond in spelzaal De Bunt was in feite een matte vertoning. De Soester heren waren veel te sterk voor dit Cracker jacks, dat dan ook een schamele positie inneemt in de heren le klas. De formatie van trainer/coach Louis Schuyt startte met een felle man to man verdediging, waardoor na vijf mi nuten spelen al een 16-7 voorsprong was opgebouwd. Zo bleef het beeld in feite gedurende de gehele wedstrijd.i Een veel fanatieker Papillon tegenover een machteloos Amersfoorts Cracker- jacksteam, dat gewoon niet bij machte was om de scoredrang van de Soester heren tot stilstand te brengen. Bij rust was daarom de stand al 60-36 voor Pa pillon en ook in de tweede helft ging Pa pillon fel door om de score van de eers te ontmoeting (97-57) in ieder geval te benaderen of zelfs te verbeteren. Toen echter in de tiende minuut de 97 punten al bereikt waren was alleen nog maar de vraag hoe hoog de score zou uitval len. Het werd tenslotte een zeer ruime 120-57 zege. Verlies van de dames: Het verlies van de Papillon dames was wel iets wat verwacht werd tegen een sterker Amersfoorts team ook van Crackerjacks. Wat dat betreft werden de punten dus verdeeld. De dames moesten met 40-22 het onderspit del ven. Heren 3 blijft ook kampioenskandidaat Ook heren 3 speelde tegen Cracker jacks en wel tegen het derde team. Door de overwinning van de Papillon- heren werd daarom de ontmoeting van drie Papillon teams tegen drie Crac kerjacks teams in Soester voordeel be slist. Het derde herenteam, deze avond spelend zonder Louis Schuyt en Harry van den Heuvel, wisten echter toch de winst te behalen met 48-21. Heren 2 verslaat Woudenberg Het tweede herenteam speelde tegen de reserves van Woudenberg. De stij gende lijn van het tweede team zet zich verder voort en ook in deze ontmoeting weer winst voor de Papillon heren, die afstevenden naar een 56-46 overwin ning. Papillon jongens - SVA 50-56 De Papillon-jongens junioren hebben het tegen SVA uit Amerongen eigenlijk een beetje laten afweten. Zofider Bart Kok en Jan Pier van Kooten was het niét nodig "om deze wedstrijd te verlie zen. Wedstrijden komend weekeind Aanstaande zaterdag gaan de heren 1 en de dames naar Naarden om beiden te spelen tegen Keizer Otto. Voor heren 1 betekent dit bij winst op Keizer Otto inmiddels een voorsprong van zes pun ten, bij verlies wordt het verschil nog maar twee punten. De ontmoeting in de Lunet in Naarden begint om half vier. Daarvoor spelen de dames om twee uur ook tegen Keizer Otto. wat meer moeite geven om tot winst te De meisjes junioren moeten kun nen winnen zaterdagmiddag om half vijf in de Chr. HTS tegen Dunckers meisjes om zodoende de eerste plaats te handhaven. De jongens junioren zul len stellig revanche willen nemen tegen Woudenberg in Woudenberg. De ze ontmoeting begint om half vier. Tot slot gaat het tweede herenteam zondag naar Odijk om daar te proberen van Quidam 4 te winnen, en speelt het derde herenteam zondagavond in De Bunt tegen BZ'72 3. Zaterdag 21 januari 09.00 -17.00 uur K. V.O./Eemvogels korfbal 17.00 - 23.00 uur B.D.C. handbal Zondag 22 januari 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.00 - 23.00 uur M.H.C. zaalhockey Zaterdag 21 januari 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur S.V.V. volleybal Zondag 22 januari 09.00 -17.00 uur Badso badminton 17.00 - 22.00 uur basketbal Zaterdag 21 januari 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 22 januari 10.00 -15.00 uur Selby badminton Na een vrij zenuwachtig begin, waar bij beide partijen veel kansen misten mede als gevolg van goed keeperswerk van Geerten Zoetelief, slaagde BDC er in na 3 minuten de score te openen door een strafworp van Jan Bunt. Dat er voor beide teams veel op het spel stond kwam tot uiting in een tussenstand van 4-5 na 20 minuten door doelpunten van Hans Horn (2 maal), Jos Diemei en Henk Veenendaal. Er werd om en om gescoord en ook ve le kansen om zeep geholpen, wat re sulteerde in een 7-8 ruststand door scores van Peter Stoelenga, Hans Hom en Cleem Diemers. Doordat BDC de tweede helft véle kan sen miste kwam het zelfs zover dat Enschede een voorsprong kon nemen Doordat BDC de tweede helft vele kansen miste kwam het zelfs zover dat Enschede tegen de verhouding in een voorsprong kon nemen van 15-13. Door vechtlust en goed keeperswerk van Edwin Zoetelief vocht BDC zich terug tot 15-15. Wederom door balver lies van BDC kon Enschede in de laats te minuten een voorsprong nemen van 16-15. Door het onrechtmatig stoppen van Ralph Christiani door de Ensche- dese verdediging kon Jan Bunt via een strafworp 16-16 aantekenen. BADMINTON In haar op één na laatste competitie wedstrijd liet Badso zich van haar beste kant zien. Ofschoon de 2e plaats niet meer bereikbaar is vatte de Soester- bergse badmintonvereniging het toch als een prestige duel op het op de 2e plaats staande Reehorst te verslaan. Dat lukte, maar niet zonder moeite. Vooral de beide heren Roy v. Gestel en Rob Stomp stuitten op veel tegen stand en konden pas na 3 sets en ver lenging hun single winnen. Roy won met 5-15, 18-15 en 18-13. Rob Stomp copieerde deze uitslag nagenoeg: 8-15, 15-5 en 18-13. Claudine Schüssler ver loor haar single met 8-11, 8-11, terwijl Leonie Welting liet zien, dat zij zich steeds beter in deze klasse aanpast: winst met 11-8, 11-8. Met deze 3-1 voor sprong als ruggesteun werden ook bei de mixed-partijen gewonnen. Als tactische zet speelden dit keer Leo nie Welting en Rob Stomp de eerste mixed. Omdat zij met 18-17, 15-11 won nen was de eindoverwinning vrijwel een feit want ook Claudine Schüss ler en Roy v. Gestel konden nu gemakkelijk de winst opstrijken: 15-12, 15-8. Omdat de herendubbel winst (15- 11, 15-4) en de damesdubbel verlies opleverde, (6-15, 7-15) werd de eind stand op 6-2 bepaald. Uitslagen Senioren Badso 1 - Reehorst 2 6-2 Badso 2 - Flevomeppers 1 3-5 Badso 3 -'t Slot 5 6-2 Inside 3 - Badso 4 4-4 Badso5-Eagles2 3-5 Epe 2 - Badso 6 7-1 KBVA12 - Badso 7 5-3 Jeugd Badso 1 - Renswouw 1 8-0 Loosdrechtse 1 - Badso 2 3-5 Badso 3 - Selby 2 0-8 Badso 4 vrij. BADMINTON Met het eind van de competitie in zicht nadert de hoogste Selby combinatie de finish erg moeizaam. Van de elf tot nu toe gespeelde wedstrijden werd slechts één wedstrijd verloren. Zaterdag ont ving Selby 1 het Baarnse Inside, waar van in de uitwedstrijd met 5-3 was ge- tvonnen. Normaal gesproken "kat in het bakkie." Niets was minder waar. Selby speelde kennelijk met een nieuw type schoeisel waar flink wat lood in verwerkt was. Met veel moeite werd van een fanatiek spelend Inside een tegenvallend gelijkspel afgedwongen. Wil het "eerste" in de top van de rang lijst eindigen, een tweede plaats is haalbaar, dan moeten de twee res terende wedstrijden gewonnen wor den. Wellicht ziet trainister Nettie Gre- ven, die Selby drie jaar traint, kans de vermoeide helden weer op te peppen. Uitslagen senioren Uitslagen senioren Selby 1 - Inside 1 Barneveld 4 - Selby 3 Selby 4 - Inside 5 Selby 5 - DVS 5 USS 10 - Selby 6 Selby 7 - BVO 5 Junioren: Veenendaal 2 - Selby 1 Badso 3 - Selby 2 Selby 3 - Inside 3 Selby 4 - Inside 4 Hoogland 5 - Selby 5 Selby 6 - 't Slot 4-4 In het laatste minuut had BDC de kans om alsnog de wedstrijd te beslissen door een goed uitgespeelde aanval ware het niet dat de inzet werd ge keerd door de uitstekend keepende Enschedese doelman. BDC wacht komende week een zware klus in de thuiswedstrijd tegen het op de tweede plaats staande Heracles. Na de overwinning van vorige week tegen de Treffers, hebben de dames deze week het onderspit moeten delven tegen E O uit Emmen. De gastdames die op gelijke hoogte stonden met BDC, wonnen de wedstrijd met 23-12. Na een aanvankelijke voorsprong van BDC (1-0) was het E O dat in de zelfde minuut de gelijkmaker liet aan tekenen. Een stand van 2-2 was voor E O het sein om langzaam uit te lo pen. Ondanks de inzet van BDC was het E O dat door goed spel de zwak ke plekken in de Soesterverdediging bloot legde. De stand stond halverwege de eerste helft 8-2 in het voordeel van E O. De Soestenaren scoorden weliswaar nog wel tegen, maar de achterstand werd echter niet verkleind: 13-6. Na rust was het duidelijk dat BDC uit een andere vaatje ging tappen. De Soester dames gingen over naar een andere taktiek wat al spoedig twee doelpunten opleverde (13-8). E O raakte hierdoor niet in paniek en bleef met overzicht handballen. De voorsprong werd zelfs vergroot tot 20-9 en BDC was nu definitief verslagen. Het slot van de wedstrijd bracht nog enkele mooie doelpunten van beide partijen wat tenslotte de eindstand van 23-12 in het voorsprong van E O be tekende. BDC werd weer teruggestoten naai' de sub-top. A.s. zondag moeten de dames van BDC uit spelen tegen HMS dat de hëkkeslui- teris'van competitie. Junioren winnen met 10-7 Afgelopen zondag speelden de heren junioren van BDC tegen Laren. De achterstand bij rust werd omgezet in een 10-7 overwinning. Door deze over winning blijft BDC op de tweede plaats. In een van de eerste aanvallen scoorde Marcel Bouwmans 1-0, maar Laren kwam sterk terug en via enkele syste men liepen ze uit naar 1-4. BDC kwam moeizaam tot scoren, maar via René ten Haaf, Marcel Bouwmans en John Smeeing wist BDC langszij te komen. In de laatste seconden van de eerste helft werd Gert Stavast via een penalty voor de vijfde maal verslagen. Rust stand 4-5. In de tweede helft werd de wedstrijd harder. Via Richard v.d. Hoef kwam BDC op gelijke hoogte, maar Laren wist wederom een voorsprong te ne men, 5-6. Daarna scoorde BDC vijf maal oprij. In de slotfase wist Laren nog eenmaal tegen te scoren en de eindstand op 10-7 vast te leggen. Door dit resultaat staat BDC nog steeds op de tweede plaats achter C.S. V. Aanstaande zondag is BDC vrij en de week daarop speelt BDC om 13.00 uur thuis ten A.M.C./Niloc uit Amsterdam. O Handbal vereniging Wedstrijdprogramma Thuiswedstrijden zaterdag 21 januari in Sporthal Beukendal: Meisjes adsp. 3 17.00 uur B.D.C. 3 - Voice Jongens adsp. 1 17.50 uur B.D.C. - H.V.B.S. Thuiswedstrijden zondag22 januari: Jongens pup.2 10.00 uur B.D.C. 2 - Nederhorst Meisjes adsp. 2 10.50 uur B.D.C. 2 - B.H.C. 2 Jongens pup.1 11.40 uur B.D.C. 1 - R.H.C. Heren jun. 2 12.30 uur B.D.C. 2 - D.W.S.M. Dames jun. 1 13.45 uur B.D.C. - Aalsmeer Heren sen. 1 15.00 uur B.D.C. - Hercules Heren sen. 2 16.15 uur B.D.C. 2 - Break Out Uitwedstrijden zondag 22 januari Meisjes pup. 2 10.00 uur Laren - B.D.C. 2 Welpen 10.00 uur U.D. - B.D.C. Dames jun. 2 10.00 uur Impala - B.D.C. 2 Meisjes pup. 1 10.20 uur Celeritas - B.D.C. 1 Dames sen. 2 10.50 uur Sport Ver. - B.D.C. 2 Dames sen. 3 13.00 uur Amersfoort - B.D.C. 3 Dames sen. 1 14.30 uur H.M.S. - B.D.C. In reserve-shirt Jongens pup. i en Jongens adsp. Vrij zijnH. J. 1, D.S. 4, D. J. 3, H.S. 3 en M.A. 1.

Soester Courant | 1984 | | pagina 19