Zogezien MEDE Voorbereiding bouw winkel centrum Soest-Zuid gestart odomo LAATSTE WEEK 13?8 Gewapende overval op Bondsspaarbank Soest-Zuid PONBERGIENNE PLAZA OPRUIMING S TOT 70% KORTING Commissie Bedrijven: Betere informatie over huisvuilzakken Eekhoorn huizenkrant Haal'm! Zorgen om kwetsbaarheid gebied rondom atletiekbaan Opruiming bij Adama-mode 195?° 10?° KATENSPEK Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen KOFFIE 1 GLASHANDEL ■W- I- m o m KONINGINNELAAN - SOESTDIJK Abri's voorlopig van de baan KIPFILET PAREL PINDA'S Collegiaal verhaal voor uw VOORZETRAMEN ISOLATIEGLAS en GLASREPARATIES Sporthal Soesterberg één jaar uitgesteld Verdwaald meisje vond onderdak bij politieman 89:° 30?° Autorijschool j ED MIJNDERS S f266,-. WOENSDAG 18 JANUAR11984 62e JAARGANG NO. 21 door GEHARD PAUL WORDT NIET BLAUW VAN DE KOU! WIJ HELPEN U GAUW! Alleen donderdag 100 gram slechts Deze week DOUWE EGBERTS ROODMERK Snelfilter of normaal Pak van 250 gram NIEUWEWEG 3 SOEST Lees hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. Ml Peters bv, 'K* voor wonen in de groene zone. De drie abri's (wachthuisjes bij de bushalte) die de gemeente wilde plaatsen in de: omgeving van de Koningsweg, zijn voorlo pig van de baan. In oktober stel de het College van B. en W. de raad voor drie opstappunten in de richting Amersfoort dergelijke abri's te plaatsen. Het ging daarbij om de halten "Dalweg" en "De Borg" langs de Koningsweg, de halte "Va leriaanstraat" op de Varen straat en de halte 'Smitsweg" op de Weegbreestraat. Met de aan leg zou 28.000 zijn gemoeid, waarbij de busmaatschappij Centraal Nederland 50% van deze kosten voor haar rekening zou nemen. In de commissievergadering Be drijven bleek vorige week echter dat de busmaatschappij deze maatregel intussen heeft ingetrokken. De gemeente Soest kan daardoor nu alleen nog maar voor subsidie in aanmer king komen op basis van een "abri-plan" dat de gehele ge meente omvat. Gemeentevoor- lichter B. van Os spreekt in dit verband van "uitstel, maar geen afstel." Het abriplan zal worden voorbereid door Gemeentewer ken. Alleen donderdag van 18.98 voor Let op reclame van karbonade Alleen donderdag Versgebrande 500 gram van 5.10 voor Collega's zijn eigenlijk een heel apart soort mensen. Je trekt er de hele dag mee op en na verloop van tijd denk je elkaar van haver tot gort te kennen. Totdat hij vertrekt. En nooit meer iets van zich laat horen. Of hij raakt over spannen en je begrijpt er niets van om dat de man naar jouw beste weten een spanningloos leven lijdt. Na de ansicht kaart "van harte beterschap" (is hij dan al weer drie weken thuis?) gaat er een delegatie op ziekenbezoek. Van zijn vrouw, die je dan voor het eerst ontmoet, had je een heel ander beeld en ook hemzelf had je niet eerder als echt genoot en vader gezien. Nu je eindelijk een keer ruimschoots de tijd hebt om ook eens over wat anders te praten dan over het werk, ben je na het gaat-het- al-weer-wat-beter-praatje, vrij snel weer met "de zaak" bezig en met wat daar de laatste tijd allemaal gepas seerd is. Je zult wel moeten. Nu blijkt dat alleen het bedrijf de gezamenlijke basis is waarop je elkaar ontmoet en met elkaar communiceert. Zonder de boze opzet om te roddelen, praat je over andere collega's en hun hebbelijk heden en voordat je het weet is de hele rij de revue gepasseerd. Gewone men sen met hun eigenaardigheden en irri tante trekjes. In een volgende fase van het gesprek gaat het vaak over vroe ger. Er is de laatste tijd zo veel veran derd. Vroeger, ja. Toen was het nog ge zellig. Oudere collega's kunnen dan zo fijntjes zeggen dat dat nog net "voor jouw tijd" was. Zo blijf je bezig met "die nare tent" en je schudt toegeeflijk glimlachend het hoofd. In diezelfde "ballentent" speelt zich immers een belangrijk deel van je leven af. In het gemopper en die milde scheldwoorden klinkt nauw merkbaar iets welwillends door, als van de vader die tegenover vrienden de kwajongens streken van zijn kinderen breed uit meet en daarbij van zijn eigen mild heid geniet. "Zulke dingen kunnen al leen maar hier gebeuren" zeggen zo wel vaders tegen hun kinderen als col lega's over het bedrijf. Er is alle reden om aan de uitzonderlijkheid van deze situaties te twijfelen. Of het zou toeval lig zo moeten zijn dat ik in de loop der jaren nou net altijd daar werkte waar dat op van toepassing was. Ik geloof er niets van. Mijn eigen vader verdedigde destijds precies dezelfde stelling. En zelf weet ik soms ook niets originelers te verzinnen. Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152 Postgiro 126156 Abonnement per halfjaar 1 12,- Buiten Soest per halfjaar I 24,- Gecontr.opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Bij een bewapende overval op het filiaal van de Bondsspaarbank aan de Soester- bergsestraat is vorige week vrijdag een bedrag van ruim 50.000 gulden aan Nederlands geld en een nog onbekend bedrag aan buitenlands geld en cheques buitgemaakt. De dader, die het geld zelf uit de kluis haalde terwijl hij de twee personeelsleden met een pistool bedreigde, verdween achterop de mo tor van een medeplichtige die buiten had staan wachten. De motor werd la ter aan de Bosstraat in Soest terugge vonden. Waarschijnlijk zijn de mannen hier in een auto overstapt. De overval heeft waarschijnlijk niet meer dan twee minuten geduurd. Eén van de personeelsleden zag kans, ter wijl de overvaller nog binnen was, de direkte alarmlijn met het hoofdbureau van politie in werking te stellen. Vol gens een politiewoordvoerder kwam de eerste surveillance-auto "een fractie van een seconde te laat" om de twee mannen te kunnen aanhouden. De overval werd kort na half zeven ge pleegd. De eerste bezoeker was net de deur uit. Op dat moment hoorden de twee personeelsleden, mevrouw A. Hu- gen (35) uit Soest en de heer P. Boers (35) uit Hoogland het geluid van bre kend glas aan de zijkant van de bank. Mevrouw Hugen ging op onderzoek en kwam daarbij plotseling ook in oog te staan met een gewapende man. Hij droeg een das voor de mond, een ca puchon en een groen legerjack. Hij bedreigde de vrouw met een pistool en eiste geld. Samen met haar liep de overvaller naar de kluis, die net was geopend voor het overbrengen van geld naar de kassa, in verband met de openstelling op de wekelijkse koopavond. De overvaller liep zelf op de kluis af en terwijl hij het pistool op de twee personeelsleden gericht hield, deed hij enkele grepen in de kas. Die lever den hem ruim 50 mille op. Daarna maakte hij zich uit de voeten door het zelfde raam waar hij door naar binnen gekomen was. Met een medeplichtige die buiten op een motor had staan wachten, verdween hij richting Soes- terberg. De motor werd later op de Bosstraat teruggevonden. Hij bleek te zijn gestolen in Hilversum. Aan de hand van het signalement van de dader en de schaarse sporen die de politie heeft gevonden, wordt het onderzoek voortgezet. SNEL NAAR... Enige dagen geleden is men op het ter rein van het busstation Soest-Zuid langs de Soesterbergsestraat met voortvarendheid begonnen aan de voorbereidingen voor de bouw van het nieuwe winkelcentrum, dat daar nog dit jaar moet gaan verrijzen. Voorlopig beperken de werkzaamheden zich nog tot het bouwrijp maken van de grond. Dat houdt bijvoorbeeld in dat de abri's bij de bushaltes gesloopt worden. Het overbrengen van de abri's naar de nieuwe plaats voor het busstation is technisch niet mogelijk. Het zal al met al nog wel even duren voordat de con touren van het winkelcentrum in Soest- Zuid zichtbaar zullen zijn. Tot die tijd is een beetje rommel onvermijdelijk. Ondanks de toezeggingen in een recen te brief van 3 januari 1984 van het Col lege van Burgemeester en Wethouders aan de commissie Ruimtelijke Orde ning, waarin wordt beloofd in februari de Raad een voorstel te doen voor het stichten van een tennishal/sporthal in Soesterberg, zijn de plannen reeds na een week voor een jaar uitgesteld. Dit deelde wethouders drs. G. Plomp (WD) vorige week in de commissie vergadering Ruimtelijke Ordening mee. In een gesprek met de directeur van Rijfa systeembouw b.v. is afge sproken de procedure voor de bouw- aanvraag en de koopovereenkomst ge woon voort te zetten, maar de bouw pas volgend jaar te starten. In verband met de ingewikkelde arti kel 19-procedure en het te verwachten renteverlies is het volgens de betrok kenen niet verstandig de voortgang te forceren. Joop van de Brakel (PvdA) reageerde zeer teleurgesteld en constateerde, dat de Soesterbergse sporters ,,dit bericht niet met gejuich zullen ontvangen". Op 1 april is namelijk de mogelijkheid uitgesloten om nog langer in de fa briekshal van de Beerepoot te tennis sen. Deze bedrijfshal wordt dan gehuurd door Amerikaanse militairen die de hal gaan gebruiken als opslagruimte. Hans Blom (CDA) vroeg zich bezorgd af of de gymzaal van de Carolusschool nog wel beschikbaar blijft, aangezien er plannen bestaan dit gebouw te ver vangen door woningen. In dat geval zouden de Soesterbergse sporters hele maal in de kou komen te staan. Wet houder Plomp hoopt dat alle plannen op elkaar zullen aansluiten. Uw zekerheid Is onze zorg. Van Rouwendaal staat daarvoor borg. Bij ons hypotheek vanaf 7,8%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155-16467 'Reinigingsdienst heeft zich op omvang verkeken Wethouder drs. J. Th. Oudemans (VVD) was tevoren niet op de hoogte van de "stipheidsactie" die de huis vuilophaaldienst van gemeentewerken deze week hield door consequent geen vuilniszakken mee te nemen waarop het KOMO-merk ontbrak. "Ik heb thuis heel wat telefoontjes ge kregen. Het was inderdaad beter ge weest als we tevoren de actie hadden aangekondigd. Van dit soort zaken leer je wel," aldus de wethouder vorige week in de commissievergadering be drijven en personeel." Op vragen van Jan Visser (Progressief Soest) deelde de directeur van ge meentewerken, ir. S. H. Brunekreef, mee dat de dienst zich op de omvang Jongens bekennen fiets diefstal Twee jongens van 15 jaar uit Soest werden vorige week door de politie aangehouden op verdenking van de diefstal van een fiets. Tijdens het onderzoek legden zij een bekentenis af. Zij zullen de schade aan de fiets moe ten vergoeden van hun zakgeld. Diefstal uit auto Uit de auto van een bewoner van de Birkstraat werden een equalizer en twee luidsprekers gestolen. De dader forceerde eerst het slot van één van de portieren van de auto, die voor de wo ning van de eigenaar stond gepar keerd. De schade bedraagt ca. 500 gul den. Boom omgewaaid Op de Heideweg waaide in het afge lopen weekeinde door de harde wind een boom om. Omdat het gevaarte het voetpad blokkeerde heeft personeel van Gemeentewerken het obstakel ver wijderd. De nieuwe is uit! Peters bv Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone van de actie had verkeken. "Wij schrokken er zelf van. Als we dit had den voorzien hadden we wat zorgvul diger gehandeld. De heer Brunekreef wees er overigens duidelijk op, dat ook in de toekomst niet-goedgekeurde zakken niet zullen worden opgehaald, omdat zowel het kompostbedrijf als de verbrandingso ven onherroepelijk in de problemen ra ken bij de verwerking van gevaarlijke plastics, die chloride bevatten waardoor bijvoorbeeld in de pijp van de verbran dingsoven zoutzuur ontstaat dat zeer schadelijk is voor het milieu. Er bestaat een duidelijke afspraak tussen de di recties van landelijke ophaaldiensten en de verwerkingsbedrijven, dat alleen KOMO-zakken de goedkeuring kunnen wegdragen. Inmiddels zijn alle Soester-super- markten benaderd en verzocht om mee te werken aan de verspreiding van goedgekeurde zakken. Deze medewer king is deze week ook door deze be drijven toegezegd. "Als dit zoveel stof doet opwaaien, is het misschien toch verstandig om de bevolking nog eens duidelijk via de pers te informeren," aldus de heer A. W. van den Breemer (CDA). De hele commissie was het daarmee eens. Foto: Goos van der Wilt baan Soest, de heer Ben van Os en mevrouw Nelleke Boissevain. Zij maakten echter geen gebruik van het spreekrecht. Verder deelde wethouder Plomp (WD) in de vergadering mee, dat in het ge meentelijk informatiecentrum het bouwplan icr inzage ligt voor de bouw van honderd premie C-vrije sectorwo ningen in Overhees 4 door de bouwon derneming Bemag in Kampen. Voor deze bouw is een aanvraag ingediend voor subsidie vóór januari 1984. Een tweede mededeling van de wet houder betrof het opheffen van het projectbureau voor ruimtelijke orde ning „Stad en Landschap" te Zwolle, dat verscheidene bouwprojecten voor de gemeente Soest heeft voorbereid. Lopende plannen zullen nog inciden teel worden uitgevoerd door enkele, inmiddels ontslagen, "losse" mede werkers van het failliete bureau. Een driejarig meisje dat op de Korte Ossendam woont, kon vorige week vrij dag haar huis niet meer terugvinden. Huilend werd zij op de Soesterbergse straat door een bewoonster aangetrof fen. Het kind werd meegenomen naar huis, waar de politie werd gewaar schuwd. Deze nam het meisje over, reed in de omgeving rond om zodoende te trachten het kind te laten aanwijzen waar ze woont, maar die opzet mis lukte omdat het meisje niet reageerde. Uiteindelijk nam één van de politie mannen, die zelf een driejarig dochtertje heeft, haar mee naar huis, waar ze samen met zijn dochtertje tele visie ging kijken. Uiteindelijk kwam de politie erachter wie het meisje was, toen haar ongeruste moeder infor meerde of haar kind gevonden was. Zij haalde haar dochtertje op bij het gezin van de politieman. Geruwde en gewatteerde katoenen broeken Restanten OQ00 en «70. pantalons voor79?° Lammy jacks en jassen reeds vanaf Schiesser ondergoed 3 kleuren, per stuk Alle flanellen overhemden bij aankoop van 2 of meer Pullovers, sterk afgeprijsd, reeds vanaf Diverse kolberts en kostuums zéér laag geprijsd ALLE jacks afgeprijsd 30 tot 50% korting Diverse herenmode overhemden v.a.25.- 0r»7 PH7 Soesterbergsestraat 51 Soest 20% korting 30% korting herenmode De Commissie Ruimtelijke Ordening ging vorige week unaniem akkoord met het voorstel van het College om medewerking te verlenen aan de aan leg van een atletiekbaan ten behoeve van de A.V.Pijnenburg, aan de Wiek- sloterweg/Dolderseweg. Wel maakt men zich enige zorgen over de kwets baarheid van het gebied waarin de at letiekbaan moet komen te liggen. Ries van Logtenstein (CDA) wees er vorige week in de commissieverga dering op dat zijn fractie nog wel een aantal vragen heeft over de concrete invulling van het plan. Hij consta teerde dat er verschillen bestaan tus sen de tekeningen van de gemeente en die van de atletiekvereniging. Adriaan Pothuizen (D'66) pleitte voor een zo zorgvuldig mogelijke inplanning van de baan in het kwetsbare natuur gebied. "Het was mij liever geweest als de baan aan de andere kant van de Wieksloterweg zou komen te liggen," aldus Pothuizen, die vreesde voor ge luidsoverlast en verkeersproblemen. De commissievergadering werd bijge woond door de voorzitter en de secre taris van de Stichting Aanleg Atletiek- Sigarettendiefstal uit SRV-wagen De eigenaar van een SRV-wagen, wo nende aan de Parklaan, ontdekte zater dagmorgen in alle vroegte dat de wa gen, die hij zojuist naar buiten had ge reden, een bezoekje kreeg van twee jeugdige knapen, die zich met een bromfiets verwijderden. Bij onderzoek bleek dat zij zich waarschijnlijk meester hadden gemaakt van een paar pakjes sigaretten. De eigenaar deed aangifte bij de politie. Verhuisaanbiedina: J Eerste 10 lessen (60 min.) *- C.B.R. theorie examen J Theorieles iedere maandag- avond vanaf 20 februari. NU EREPRIJSSTRAAT 5 J Tel. 02155-22266 b.g.g. 23212 4- Aanbieding geldig tot 2-2-'84 J

Soester Courant | 1984 | | pagina 1