SEN 'Start winkelcentrum Soest-Zuid roept gemengde gevoelens op' Frans Bosman B.V. vierde 25-jarig jubileum tets fTfsa;; De Soester Duinen ill Taxeren kost ons 2 uur wat kost het U? 139 scIiociiisiIeci* Subsidie Kinderboerderij slechts éénmalig Subsidie voor atletiekbaan?] foto's Kwaliteit hoeft niet lang te duren Inschrijven voor uitwisseling Soest-Titusville kKKUNDIG )ORDELIG I VLAKBIJ ratten h"H 159 mm® Imoes a toast hagel Jur iram 289 Cola, a bonen 98 239 agere hurt in- Bronzen borstbeeld voor oprichter Schoemaker service INTENSIVE CRASH C0URSES TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Besluit tot opheffing blijft recht overeind In plaats van lage erfpacht direkt klaar Onderwijsinstituut Hulscher Ziekenomroep 'AROS' neemt café- chantant op Prinses Margriet jarig Oudheidkamer Soest Foto-expositie 'Nieuwerhoek en omgeving' PAGINA? 'f'ei- tuks .230 0 gram 55 aliteit 159 aprika 79 i Liter 99 taise WOENSDAG 18 JANUAR11984 SOESTER COURANT PAGINA 3 Voorzitter Wessels van winkeliersvereniging Hartje-Zuid: De start van de bouw van het nieuwe winkelcentrum in Soest-Zuid roept bij de leden van de winkeliersvereniging Hartje-Zuid gemengde gevoelens op. Enerzijds heerst er bij velen vreugde over het feit dat deze lang gekoesterde wens nu in vervulling gaat, anderzijds zijn er leden die een en ander met de nodige zorg tegemoet zien. "De dingen die nu komen zullen diep ingrijpen in het leven aan de Soesterbergsestraat en van de mensen die daar de kost ver dienen," aldus voorzitter J. Wessels in zijn toespraak tijdens de nieuwjaarsre ceptie van de winkeliersvereniging, vorige week in restaurant "De Korte Duinen" aan de Birkstraat. "Het jaar 1984 wordt een belangrijk jaar. Grote gebeurtenissen hebben hun schaduw inmiddels vooruitgewor pen," aldus de heer Wessels, die overigens niet al te diep inging op de gevolgde procedures rond de reali sering van het winkelcentrum. Hij be groette met hartelijke woorden een aantal gasten van de winkeliersver eniging, zoals de heer W. Hulsbergen, die als project-coördinator van de ge meente Soest een belangrijke rol heeft vervuld in de voorbereidingen voor het winkelcentrum, en de heren Hiddink en Waller van project-ontwikkelaar Empeo. Verder verwelkomde hij vertegen woordigers van de winkeliers vereniging 't Hart en Smitshof en de voorzitter van de Federatie Midden- en Kleinbedrijf in Soest, de heer Van Klooij. Ook notaris Elferink en me vrouw Hoksbergen, die deel uitmaken van de praatgroep die bij de voorberei dingen van het nieuwe winkelcentrum een voorname rol heeft gespeeld, wer den hartelijk verwelkomd. Voorzitter Wessels kondigde tevens aan dat de winkeliersvereniging op 23 februari een ledenvergadering organi seert, waarin een forum zal optreden dat alle aspecten van het nieuwe win kelcentrum zal behandelen. Ter gelegenheid van het 25-jarig jubi leum van het Elektrotechnisch Bureau Frans Bosman B.V., al sinds jaar en dag gevestigd aan de Birkstraat 48 in Soest, vond zaterdagmiddag j.1. in het bedrijf een feestelijke bijeenkomst plaats. Niet alleen het zo goed als vol tallige personeel (zo'n 50 mannen en vrouwen sterk) was daarbij aanwezig, maar ook de familie Bosman en wet houder drs. G. Plomp, die het gemeen tebestuur van Soest vertegenwoordig de. Schoemaker repareert als enige in eigen technische dienst alle videorecorders televisies en geluidsapparatuur voor u sneller. goedkoper en veel minder kans op schade door opsturen naar fabrieken Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 Na een kort openingswoord door de heer R. de Zoete, de uitvoerder van het jubilerende bedrijf, die in het bijzonder de heer Frans Bosman en zijn echtge note en hun kinderen verwelkomde, verleende deze het woord aan de wet houder. De heer Plomp memoreerde in het kort de grote opmerkelijke bloei van het bedrijf. - dat de heer Bosman 25 jaar geleden in zijn eentje startte en dat in de tussentijd is uitgegroeid tot een gerenommeerd bedrijf. "Dat we ten zie niet alleen in Soest, maar ook verder in het land, tot zelfs in Maas tricht toe," aldus de wethouder. Hij wees erop dat het bedrijf beschikt over een groot aantal opdrachten, zodat men zich voor de komende 25 jaar evenmin zorgen behoefte te maken.- De heer Plomp merkte ook op dat het bedrijf zich de laatste tijd niet uitslui tend met de aanleg van elektriciteit be zig houdt, maar zich eveneens op het installatie werk heeft geworpen. "Dat is vooral aan de heer Bosman te dan ken," aldus de heer Plomp, die in dit verband de managers-capaciteiten van de heer Bosman onderstreepte, "al verdwijnt er wel eens wat in de ijskast, en is er soms een strijkijzer nodig om de oneffenheden weg te strijken. Naast zijn werkzaamheden in het be drijf heeft de heer Bosman zich ook op andere wijze verdienstelijk gemaakt voor de Soester gemeenschap, bena drukte de wethouder, daarbij wijzend op het feit dat de heer Bosman als prins Carnaval ooit de scepter over "Knol lendam" heeft gezwaaid. Vervolgens onthulde de wethouder in de entree van het bedrijf een bronzen borstbeeld van de heer Frans Bosman, dat tot dat moment achter een wit la ken verborgen was geweest. Het borst beeld is naar ontwerp van de Soester beeldhouwster Ali v.d. Berg vervaar digd door de bronsgieterij Hazelaar, eveneens uit Soest, en is een geschenk van het personeel. Names datzelfde personeel bood de heer A. Verheij nog een aantal ge schenken aan de heer en mevrouw Bos man aan. In een kort dankwoord wees de heer Bosman erop dat de bloei van het be drijf niet alleen aan zijn eigen inspan ningen te danken was. In dat verband noemde hij met name de heer J. Hars kamp, de bedrijfsleider, die in novem ber vorig jaar 20 jaar aan het bedrijf verbonden was. Hij overhandigde de heer Harskamp een gouden horloge. De heer Bosman had ook voor de overige personeelsleden een verras-, sing in petto: van 30 mei tot 3 juni maken alle medewerkers met hun "aanhang" een uitstapje per vliegtuig naar Mallorca. Deze aankondiging werd door het personeel beantwoord met een enthousiast "Lang zullen ze le ven." De plechtigheid werd afgesloten, met de persoonlijke felicitaties van de aan wezigen voor de heer en mevrouw Bos man, en voortgezet in de kantine van het bedrijf, onder het genot van een hapje en een drankje. Engels, Duits, Spaans, Portugees, Italiaans, Russisch, Nederlands 2 tot 4 weken Inl. 033-729097 In de commissie financiën is vorige week duidelijk geworden, dat het be staan van de Kinderboerderij ,,De Vrije Teugel" alleen nog voor dit jaar gerekt wordt. De subsidie van 186.830 gulden, zoals die in het jaarprogram ma welzijnsvoorzieningen en -activi teiten 1984 is opgenomen, wordt ge financierd uit de reserves van de ge meente Soest. Neks Blommers (VVD) maakte be zwaar tegen deze financiële dekking, maar wethouder. Menne (CDA) maak te duidelijk dat deze methode vol komen verantwoord is, als het gaat om een éénmalige uitgave. „Wij moe ten er voor zorgen niet weer dezelfde fout te maken, door al te snel de kinder boerderij op te heffen, zoals de Raad van State aangaf. Wat er in 1985 gaat gebeuren met dit stukje jeugdwerk in Overhees, wordt aan de gemeente raad overgelaten De post „onvoorzien" in de gemeente begroting is niet toereikend om de uit gaven voor de kinderboerderij te financieren, vandaar dat een beroep gedaan wordt op de saldi-reserve. Neks Blommers hield vol, dat zij dit geen goede financiële methode vindt, temeer daar wethouder Frans Kingma (PvdA) van welzijn en cultuur in de december-vergadering van de gemeenteraad had gesuggereerd, „dat iedereen maar rustig moest gaan sla pen, het komt wel goed", aldus me vrouw Blommers: „Nu wordt iedereen wakker en merkt, dat het een éénma lige uitgave is". De raadsleden Adriaan Pothuizen (D'66) en Jan Visser (Progressief Soest) verklaarden zich tegen de plan nen om de kinderboerderij nog maar voor één keer te subsidiëren. "De Raad van State heeft geen oordeel uitge sproken over de beslissing om de Kinderboerderij te sluiten, alleen over de manier waarop het College de kwes tie heeft afgehandeld", aldus gemeen tesecretaris mr. J. M. Kruitwagen. Als het aan de Commissie Financiën van de gemeenteraad van Soest ligt krijgt de atletiekvereniging Pijnen burg een subsidie als tegemoetkoming voor de erfpacht-canon (de "huur") van de voor de atletiekbaan ter be schikking gestelde grond. Volgens de commissieleden is dat een veel betere oplossing dan het vragen van een rela tief zeer laag bedrag voor de erfpacht, zoals het College van Burgemeester en Wethouders heeft voorgesteld. De erfpacht wordt zodoende meer in overeenstemming mét de werkelijk heid gebracht, en bovendien worden de verschillende sportverenigingen op die manier niet al te ongelijk behandeld. Adriaan Pothuizen (D'66) wees er in de commissievergadering op dat de volgens het voorstel van B. en W. te be rekenen erfpacht nog geen cent per vierkante meter zou bedragen. Hij vond dat wel erg laag, vergeleken met de prijzen die bijvoorbeeld de Tennis vereniging Soest moet betalen 2,36), of de Stichting Jeugdzorg 5,58) of de muziekvereniging Odeon in Soesterberg 8,08). Hij had een en an der zorgvuldig uitgezocht. "Gelijke monniken gelijke kappen," aldus Pot huizen. "Het is niet reëel de atletiek vereniging te begunstigen, al vind ik het vervelend om het te moeten zeg gen." Hij had overigens geen behoefte om zich verder tegen het voorstel te verzetten. Ries van Logtenstein (CDA) had eerder opgemerkt nog wel enige twij felpunten te hebben bij het voorstel. Omdat de aanleg zoveel mogelijk in eigen beheer plaatsvindt was het wel een zaak "die veel sympathie moet hebben," aldus Van Logtenstein. Hij was het ermee eens dat de gemeente dus niet al te veel geld moest rekenen. Op voorstel van Hans Blom (CDA) sprak de commissie zich uit voor het verhogen van de erfpacht-canon en het verschil aan de vereniging als subsidie uit te keren. Wethouder Menne (CDA) stond niet on welwillend tegen het voorstel. Jan Jacobs (VVD) verklaarde er meer voor te voelen de grond in beheer bij de Sportstichting onder te brengen. "Op deze manier draagt de atletiekver eniging alle lusten en lasten,aldus Ja cobs, die van mening was dat het voor stel het passe-partoutsysteem door kruist. WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT (85) Steenhofstraat 30A, ingang Dalweg 3764 BL Soest - Telefoon 02155-12900 In 1984 brengen wij een aantal NIEUWE KURSUSSEN geautomatiseerde tekstverwerking kennis van de computer programmeren in BASIC computerboekhouding (in voorbereiding) kantoorpraktijk economisch Nederlands Verder kunt u zich inschrijven voor de kursussen typen stenografie praktijkdiploma boekhouden moderne bedrijfsadministratie notuleren Vanaf 2 januari 1984 is de inschrijving opengesteld voor de dagopleiding receptioniste/informatrice assistent-secretaresse^ secretaresse Inlichtingen: telefoon 02155-1,2900 Het muzikale programma In het café» chantant op zondagmiddag 22 januari a.s. in d'Oude Enghe wordt in zijn ge heel opgenomen door de AROS en uit gezonden voor de patiënten in Zieken huis "Zonnegloren." Hongaars en Ita liaans "vuur" staan centraal in het aantrekkelijke programma, dat ge bracht wordt door de Hongaarse so praan Maria Bokay en de Napolitaanse tenor Charles Gabriël, die beiden op de piano worden begeleid door Huyb Doyer. Maria Bokay studeerde toneel en zang in Boedapest en kreeg vrij snel belang rijke rollen bij theaters in Hongarije waar zij schitterde als prima-donna in operettes en musicals van Léhar, Kal man, Strauss en Abraham. Zondag middag zal zij o.m. liederen uit My Fair Lady zingen in het Hongaars. Charles Gabriël is een Soester natuur talent, die regelmatig als solist op treedt bij koren in Volendam, Bussum en Amersfoort. Hij zingt zowel operet te- als opera-aria's en Napolitaanse lie deren. Huyb Doyer studeert aan het Muziek- lyceum van Hilversum voor pianope dagoog en bekwaamt zich in kamermu ziek. Hij treedt vaak op in Koffiecon certen en geeft piano-recitals. Aanvang van het café-chantant: half vier. -'4, H.K.H. prinses Margriet wordt donderdag 19 januari 41 jaar. ss*: Gezellig dansen, een gemoe delijk glas wijn en ontspannen genieten van de onvolprezen Oostenrijkse keuken, dat kan nu in Soest iedere zaterdag avond. Daarnaast speelt voor u een originele Egerlander Kapel met een wervelende show, iedere laatste zaterdagavond van de maand. Prijzen vanaf f 32,50 p.p. RESTAURANT SOESTERBERGERSTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 De makelaardij mag voor taxaties een bepaald percentage rekenen van de waarde van uw huis. Hoe hoger die waarde, hoe hoger uw kosten. Wij Preken met dat systeem, werken op de klok en dat kan u honderden guldens schelen. Vraag daarom ook bij uw bank om een Peters-taxatie. Getaxeerde Tariefsysteem Tarief overige waarde f 135.000,- -250.000,- -|350.000,- -450.000,- -550.000,- Peters f295,- -295,- -295,- -295,- -295,- Makelaars f 295,- - 545,75 - 740,45 - 935,15 -1129.85 Peters bv ^Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone Vestigingen te Baarn. Soest. Amersfoort en Hoevelaken - 12 Soester Studenten dien in 1983 Titusville bezochten. Foto genomen op het ge meentehuis in Titusville. De goede contacten die inmiddels tus sen Soest en de "Zustergemeente" Ti tusville bestaan, zullen ook de ko mende maanden weer uitgebouwd wor den. De belangstelling voor deze unieke uitwisseling is zeer groot. Na een zeer succesvolle studentenuit wisseling afgelopen jaar is besloten ook dit jaar studenten uit Soest en het Amerikaanse Titusville met elkaar in contact te laten komen. De schitteren de reis naar de Verenigde Staten, die vorig jaar door een 12-tal plaatsgeno ten gemaakt werd, zal dus herhaald worden. Uit een enquête gehouden onder de Amerikaanse- en Nederlandse jongelui en hun ouders bleken reacties en erva ringen met de uitwisseling zeer positief Vooral het enthousiasme van de scho lieren die vorig jaar de overtocht naar Titusville hebben 'gewaagd' heeft de doorslag gegeven om een tweede uit wisseling Soest-Titusville op poten te zetten. Een speciale commissie is in middels samengesteld om de üitwisse- lingsactiviteiten voor '84 in goede ba nen te leiden. Met bemiddeling van de ze commissie, die o.a. uit voormalige uitwisselingsstudenten, Betty Kuyven- hoven en onderwijswethouder Menne bestaat, zal een nieuwe groep Soester scholieren de kans krijgen de horizon te verruimen met deze reis naar het zonnige Florida. De hoofden van de Soester scholen zijn reeds benaderd om hun medewerking te verlenen aan deze tweede uitwisse ling Soest - Titusville. Zij hebben de eindexamen-kandidaten van de Scho lengemeenschap 'Eemland,' Openbare Mavo, Chr. Mavo, Kardinaal Alfrink Mavo, Van der Huchtschool en het Griftland College al over deze reis ge ïnformeerd of kunnen desgevraagd in formatie verschaffen aan de scholie ren. Scholieren die deze fantastische bele venis willen meemaken kunnen, zonder dat dit verplichtingen schept, zich opgeven bij de schoolhoofden en zullen op een vergadering meer infor matie ontvangen. Zij die besluiten deze reis te gaan ma ken betalen zelf de reiskosten en zijn eventueel bereid voor 3 weken een Amerikaan in het eigen gezin op de nemen. De aspirant Amerika-gangers kunnen deze zomer een fantastische er varing rijker worden en later nog eens terugblikken op deze reis van hun le ven, zoals dat ook was voor ondergete kende. Zaterdag 21 januari a.s. is de opening van de foto-expositie "Nieuwerhoek en omgeving." Foto's, ansichtkaarten, 60 60 jaar oud, van de Vredehofstraat, Colenso, Burgemeester Grothestraat, en omgeving. Colenso zonder verbou wing, met kwekerijen. Het bruggetje over de Praamgracht, Hotel "Trier," vroeger veel in het nieuws, nu plaats gemaakt voor de Oranje Parkflat. Ma- riënburg, later sterk uitgebreid, nu ge schiedenis. De sociëteit "De Vier sprong," in de oorlog opgeblazen, als represaillemaatregel: Op deze plaats heeft later Garage Stam zijn bedrijf uitgebreid. Foto's uit het gemeentearchief, het prentenkabinet en andere archieven geven een stukje geschiedenis weer van Soestdijk, ontstaan langs de oude Soester dijk, nu de Vredehofstraat, die liep vanaf Baarn door een veengebied. Heeft u nog oude foto's en ansichtkaar ten? Stelt u ze dan beschikbaar aan de Oudheidkamer. Na reproduktie ont vangt u ze weer retour. De Oudheidka mer, Ferdlnand Huycklaan 18, ls ge opend 'op zaterdags en zondags van 13.00 tot 17.00 uur. V

Soester Courant | 1984 | | pagina 3