FOTOSCOOP EDELSTENENBEURS Herman Pieter de Boer in Artishock's Literaire Salon Flitsers kunnen steeds meer Een drukke baby zorgt voor bijzondere foto's Gooise Operette Vereniging in 'De Vaart' Hilversum Zaterdag 21 januari van 9.30 tot 16.30 uur in de Borg te Soest Judy's Floating Head Filmhuis: Come back to the Five and Dime, Jimmy Dean, Jimmy Dean Stenenbeurs in 'De Borg' Agenda De Borg Open dag vereniging Artishock Theater: Stucker Caracciolo met WOENSDAG 18 JANUAR11984 SOESTER COURANT PAGINA 9 Kleine fototip in woord en beeld Wordt zoomlens straks de standaardlens? Er zijn deskundigen, die geloven dat wie in de toekomst een spiegelreflexcamera koopt, daar geen standaardlens meer bij aan zal schaffen. Dat komt omdat nu al steeds meer mensen inplaats van die standaardlens een zoomlens kopen. Het voordeel is duidelijk: voor een klein bedrag meer heeft een camera dan veel meer mo gelijkheden. Met een zoomlens kun je deze foto maken maar ook, vanaf het zelfde standpunt, de kleinere uit snede kiezen, die door de witte streepjeslijnen wordt aangegeven. De zoomlens, de lens met de vele beeld- hoeken, heeft een grote toekomst. Na de zeer geslaagde uitvoeringen van Carl Millöckers operette "Der Bettel- student" in 't Spant in Bussum is de Gooise Operette Vereniging geenszins op haar lauweren gaan rusten. Begin december reeds werden de repe tities met onverflauwde ijver hervat. De uitdaging is opnieuw groot! De keu ze van dirigent en regisseur is ditmaal namelijk gevallen op één van de be roemdste operettewerken uit de mu ziekliteratuur: "Der Zigeunerbaron" van Johann Strauss. Op zondagmiddag 22 januari a.s. zal de Gooise Operette Vereniging in het Cul tuurcentrum "De Vaart" in Hilversum al enige fragmenten uit deze operette ten gehore brengen, terwijl daarnaast ook een aantal koorwerken uit "Der Bettelstudent" van Carl Millöcker en "Die verkaufte Braut" van Friedrich Smetana zullen worden gezongen. Solistische medewerking aan het pro gramma verlenen de sopranen Marian van Dolen en Tiny Koopmanschap, de basbariton Frits van de Ven, alsmede de tenoren Henk van de Hesseweg en onze plaatsgenoot Dick Koblens. De muzikale leiding is in handen van Hans C. Janssen, de regie berust bij Rob Bon. Aanvang: 14.30 uur. Bromfietser gewond Bij een aanrijding op de Vredehof- straat raakte vorige week een 16-jarige bromfietser uit Soest zodanig gewond, dat hij met een bebroken been naar Zonnegloren moest worden overge bracht. De aanrijding ontstond doordat de jongeman plotseling de weg over stak, op het ogenblik dat daar een auto, bestuurd door een 74-jarige inwo ner van Soest kwam aanrijden. Pony aangereden Op de Middelwijkstraat deed zich een aanrijding voor tussen een vrachtwa gen en een pony, die daar tijdens het avondspitsuur liep te wandelen. Het dier bleef uiterlijk ongedeerd. De auto werd bestuurd door een 34-jarige in woner van Soest. Het dier bleek eigen dom te zijn van een bewoner van de Middelwijkstraat. Het was uitge broken uit het weiland waarin het ver blijf hield. Inbraak in bar De eigenaar van een bar aan de Burge meester Grothestraat hoorde 's nachts gestommel. Hij ging op onder zoek uit, maar zag de vermoedelijke indringers nog net wegrijden in een auto, Bij onderzoek bleek dat twee speelau tomaten in de bar waren opengebro ken, waaruit de daders een bedrag van 450 gulden hadden weggenomen. Vernieling in flat Onbekenden hebben vorige week een aantal vernielingen aangericht in de onderbouw van een flatgebouw aan de Varenstraat. Tien TL armaturen moesten het ontgelden. De schade be draagt zo'n 750,- gulden. Jack gestolen Uit het Artishockgebouw aan de Steen- hoffstraat werd vorige week een nylon jack gestolen van een inwoner van Sftest. In het kledingstuk zaten ook een..p$ar sleutels..,De eigenaar deed aangifte bij de politie. Diefstallen uit auto's Uit de auto van een inwoonster van Leusden, die het voertuig vorige week vrijdag aan de Soesterbergsestraat had geparkeerd, verdwenen drie cas settebandjes en een mascotte hondje. Zij deed aangifte bij de politie. Uit de auto van een inwoner van Am sterdam verdwenen vorige week een koffer en een draagtas, gevuld met bouwtekeningen en zakelijke beschei den. Een ruit van de auto, die gepar keerd stond tij een restaurant aan de Prins Hendriklaan, bleek door de dader te zijn ingeslagen. Op dezelfde parkeerplaats werd zater dag ook de ruit van de auto van een in woner van Bilthoven vernield. Uit de auto werd echter niets vermist. Auto van de weg gehaald Op de Birkstraat hield de politie een automobilist uit Soest aan, omdat zijn rechterachterwiel scheef onder de wagen stond. Bij onderzoek bleek de wielophanging vrijwel te zijn afge broken. De eigenaar bleek de auto enige dagen tevoren te hebben gekocht van een man, die hem had wijsge maakt dat de wagen "zo goed als nieuw was. Er was 750,- betaald. De politie nam de wagen toch maar uit het ver keer. Mineralen Fossielen Sieraden Fournituren Slijpmachines enz. Boeiend Theeconcert in 'De Borg' Zeventien jaar lang was Herman Pie ter de Boer (55) copywriter en schreef hij reclameteksten, waarmee hij in de zestiger jaren "goud" verdiende, maakte hij liedjes ("O Waterlooplein") o.a. voor Ramses Shaffy, produceerde hij televisie- en radioprogramma's. Hij is de ghostwriter van Rijk de Gooyer en Eddy Christiani. Daarna trok hij zich na een crisis terug op het platte land en debuteerde in 1973 met zijn eer ste, serieuze, literaire werk: "De vrouw in het maanlicht en andere zon derlinge verhalen' Negen jaar was Herman Pieter de Boer toen hij begon te schrijven. Daar na werd hij nog lichtmatroos, panto mimespeler, diende hij bij de lucht macht en werd filiaalhouder van een tegelhandel. Sinds 1954 leeft deze Roald Dahl van de Nederlandse letterkunde uitsluitend van de pen. De belangrijkste thema's van de talrijke, succesvolle verhalen bundels die verschenen bij Elsevier, Manteau, Sijthof en De Fontijn zijn "vertrouwelijkheid" en "intimiteit", "het geheimzinnige" en "het onver klaarbare". Zelf noemt hij zijn werk réalistisch absurdisme. Hij is één van de produktiefste en populairste ver halenschrijvers van ons land en het prototype van een verteller. H. P. de Boer heeft een eigen fanclub en in hun verenigingsblad staat zijn optreden op zaterdagavond 21 januari a.s. in de Literaire Salon in Artishock (Steenhoff straat 46) aangekondigd. Hij leest voor uit eigen werk en vertelt over de bronnen van zijn inspiratie. "Ik heb 55 jaar geleefd. Ik heb honder den films, duizenden tv-programma's, Op zaterdag 28 januari, aanvang 21.00 uur, treedt het Amerikaanse duo Strucker Caracciolo op. Ze komen uit San Francisco en maken een korte toer- nee door Nederland. Hun performance genaamd Judy's Floating Head is een out-of-body comedy. Een ko misch fantasie, die zich afspeelt in de droomwereld van Judy. Een vrouw worstelend tegen de vreemde, bizarre wereld, die ze maar niet onder controle krijgt. In haar dromen wordt ze gekon- fronteerd met de geheimzinnige Bob. Hij is voor haar een gids en ontdek kingsreiziger in haar dromen. Door het gebruik van originele visuele effecten, geestige dialogen, poppen, maskers, muziek en bijtende spot creëren Strucker Caracciolo een wereld waar in de gevaren en zorgen hun dagelijkse gang bepalen. Aanvang: 21.00 uur. Entree7,50/CJP 6,-. miljoenen plaatjes in tijdschriften ge zien, ik heb muziek gehoord, mensen gesproken, dingen gelezen. Dat blijft allemaal hangen en ik heb het alle maal tot mijn beschikking." De produktie van deze avond is in han den van Marjan Schlaman. In de pauze en na afloop in de sociëteit klassieke muziek uitgezocht door Dita Valkenet. Aanvang van de Literaire Salon na Artishocks Open Dag: 21.30 uur. Snelheidscontroles De politie hield op diverse plaatsen in Soest weer snelheidscontroles met be hulp van de radar-apparatuur. Op de Middelwijkstraat passeerden 550 auto mobilisten de meetinstrumenten, van wie er 24 te hard reden. De top lag op 90 km. per uur. Op de Birkstraat passeerden 620 auto rijders. Hiervan werden er 12 betrapt op overschrijding van de voorgeschre ven maximumsnelheid. Ook hier werd een top van 90 km. per uur gemeten. Op de Koningsweg bleken van de 233 passerende automobilisten er 33 veel te hard te rijden. De hoogst gemeten snelheid bedroeg daar 88 km. per uur. Tenslotte volgde ook een controle op de Lange Brinkweg. Hier passeerden 169 voertuigen de apparatuur, waarvan er 10 te hard reden. Inbraak Kerkpad Bij de inbraak die werd gepleegd aan het Kerkpad is behalve de gemelde videorecorder nog meer buit gemaakt. Ook verdwenen er een aantal gouden en zilveren sieraden, een tasje en een flès parfum. Een en ander kwam vast te staan na terugkeer van de bewoners. Bromfietser tankt 'gratis' Bij een benzinestation aan de Weeg breestraat vervoegde zich vorige week een bromfietser die, nadat hij had ge tankt, zonder te betalen wegreed. De ei genaar van het station deed bij de poli tie aangifte. Gereedschap gestolen: 25.000,- Bij een bouwwerk in de wijk Overhees 3 is vorige week voor een bedrag van 25.000,- aan gereedschap gestolen. Behalve gereedschap bestond de buit overigens ook uit 120 bussen schuim en een hoeveelheid koffie. Een en ander was eigendom van een bouwfirma uit Arnhem, namens welke bij de politie aangifte werd gedaan. Schennis der eerbaarheid Een inwoonster van Soesterberg deed vorige week bij de politie aangifte we gens schennis der eerbaarheid. Toen zij met haar auto op de Kolonel van Rooyenweg reed werd zij gepasseerd door een onbekende automobilist, die haar toezwaaide en even later langs de kant van de weg stond. Daar ontdeed de man zich gedeeltelijk van zijn kle ding en maakte obscene gebaren. De politie stelt een onderzoek in. De zon ln een doosje. zo werd vroe ger het flitslampje genoemd, dat licht bracht in omstandigheden waarin je geen goed belichte foto's kon maken. Dat verpakte zonlicht zit allang niet meer in een doosje. Het is verwerkt in een moderne computerflitser, het is vaak een onderdeel van de camera en je hoeft, bijvoorbeeld bij de moderne dlsc-camera's, niet eens meer zelf te berekenen of flitslicht nodig is. Een in genieus oog, dat in de camera is ge bouwd, meet het licht en geeft aan de flitser door als hij te hulp moet komen. En zo zitten we al midden in de ontwik keling die de flitser vooral de laatste tien Jaar heeft doorgemaakt. Elektro nische helpers meten de lichtsterkte en geven die door aan het sluiterme chanisme: óf de afstand van camera tot onderwerp wordt gemeten door middel van het terugkaatsende licht, waarna de computer de flitsduuf aan past en overbelichting wordt voorko men, óf een tweede flitser zorgt vanuit een ander standpunt voor een extra be lichting nadat deze "slave" of slaaf vanaf de cameraflitser draadloos tot ontsteking is gebracht. Een andere ontwikkeling heeft te ma ken met de spreiding van het licht. Vroeger was je al blij met voldoende licht, nu is dat licht op vele manieren te sturen en aan te passen. Om een paar voorbeelden te noemen met een verstelbare kop van de flitser kun Je het licht indirect op je onder werp richten (dus via een muur of het plafond) met een speciale reflectorkop kan het licht zo worden gespreid, dat ook opna men met een groothoeklens gelijkma tig tot in alle hoeken worden belicht met voorzetstukken kan het licht worden gebundeld, zodat ook bij ge bruik van een telelens aangepast licht beschikbaar is; met behulp van een ringflitser, een macro-sensor of andere systemen is het nu mogelijk om van heel dichtbij foto's te maken waarbij kan worden geflitst: ook al weer dank zij de moderne techniek zijn daarvoor geschikte flit sers in staat om met zeer korte tussen tijden te flitsen, waardoor ze ook kunnen worden gebruikt bij camera's met een automatische sneltransport- systeem (de winder) en zelfs met be hulp van een extra accu, bij de super snelle motordrive. U ziet: er is nogal wat nieuws als het om flitslicht gaat. En het plezierige is, dat die nieuwe ontwikkelingen niet al leen van belang zijn voor de echte ama teur, die dankbaar gebruik maakt van al die nieuwe mogelijkheden. Want ook de man of vrouw die met een eenvou dige camera fotografeert, ontdekt dat bij de moderne toestellen ook het flit sen steeds meer wordt geautomati seerd en daardoor probleemlozer wordt. Fotograferen in huis in zo'n watervlug- ge situatie. dat kan niet zonder flits licht. Het is zo snel, dat zelfs de water druppels stilstaand in beeld komen. Er zijn nog wel een paar mensen, zoals sommige ouders, die naïef genoeg zijn om te vertellen dat hun baby een klein rustig wezentje is dat de meeste tijd doorbrengt met slapen. De werkelijkheid ziet er doorgaans toch wel anders uit. Het vroege sta dium van het zich omrollen ontwikkelt zich snel tot dat vaii het kruipen, de eerste stapjes tot het lopen. De verschillende stadia volgen elkaar zo snel op dat je feitelijk voortdurend een .camera bij de hand moet houden om de Onverwachte momenten van krachtsin spanning, het lukken en de eerste over winning vast te leggen. Vooral omdat het allemaal zo snel gebeurt moet de fotograaf of fotografe niet geplaagd worden door allerlei techniek. De enige jinogelijkheid om deze momenten onge dwongen vast te leggen is het gebruik '•van een "richt-en-schiet" camera, arvoor zijn de nieuwe Kodak disc iamera's bijzonder geschikt omdat zij volledig automatisch werken tot en met het flitsen en het doordraaien van de film. Anders dan bij volwassenen kun je ba by's niet zeggen wat ze moeten doen. Elke dwang op hun uitgeoefend zal juist het tegenovergestelde effect be werkstelligen. Wel kunnen we van te voren weten welke gelegenheden bij zonder geschikt zullen zijn voor het maken van aardige foto's, bijv. het baden en het eten. Zorg ervoor dat de baby zich op zijn gemak voelt bijv. door zijn favoriete speelgoed in zijn onmiddellijke omgeving te houden. Kies bovendien een rustige achter grond. Het leven van een klein kind speelt zich voor een belangrijk gedeelte af op de grond. Het best "verlagen" we ons tot hun niveau, door gewoon door de knieën gaan of plat op de grond te gaan liggen. Laat het kind verder zijn eigen gang gaan en wacht alleen op een leuk mo ment. Donderdag 19 januari: Zondagmiddag werd een Theeconcert gegeven in "De Borg", door een Blari- cums vocaal en instrumentaal ensem ble, zich noemende "The Ambrosians". Deze groep bestaat uit een 18-tal zange ressen en zangers en een vijftal instru mentalisten. De dameszanggroep is verdeeld in 3 stemmen, evenals de mannen, dus een zesstemmig koor. De instrumentale groep, bestaat uit een blokfluit, 2 gitaren, een contrabas, slagwerk en piano, welke laatste door de leider van het geheel, Wim Kloet, bespeeld werd. En wat meer is, Wim Kloet is niet al leen de koorleider en pianist van de groep, maar ook de bewerker van de nummers die ten gehore werden ge bracht. Deze bewerkingen waren knap ge schreven en deden" het uitstekend en met name de stukken van grote componisten zoals Bach en Mozart. Het koor zong hier bij op verschillende klanken, terwijl het combo in afwis seling met het koor de harmonieën en melodieën speelde. Vooral de bewerkingen van Mozarts "Turkse mars" en het eerste deel uit de "9 Moll Symfonië" werden zeer goed uitgevoerd, waarbij mij opviel dat het koor geen enkele moeite had met de chromatiek, die in de 9 Moll van Mo zart voorkomt. In het eerste deel van het programma werd ook een bewerking van enkele delen uit de "Messiah" van Handel uitgevoerd en een verzameling van Russische volksliedjes waarin o.a. Stenka Rasin en Kalinka waren ver werkt. Dit laatste werk werd zonder begelei ding gezongen zodat Wim Kloet de ge legenheid had, als koordirigent op te treden. Het sonore geluid van de heren viel mij hierbij op. Solistisch werd opgetreden door de zangeressen "Joke" en "Laura". De eerste liet zich horen in een liedje van A. M. G. Schmidt, waarin haar mooie voordracht naar voren kwam, terwijl Laura vooral de juiste sfeer wist op te roepen zoals in haar lied: "Summertime" vanGershwin. Ook de fluitist liet zich solistisch ho ren, en onderbrak het program, met zijn optreden op de juiste wijze. Veel aandacht werd ook besteed aan de presentatie van het geheel. Zo trad het koor vier keer in een andere kleding op zodat ïiiet alleen wat te horen maar ook te zien viel. Al met al een boeieftde middag, waar van niemand van de bezoekers spijt zal hebben gehad. Evenals twee jaar geleden organiseert Peter Wijk ook dit jaar weer een edel- stenenbeurs in "De Borg" aan de Wil- laertstraat. De beurs die in 1982 werd georganiseerd was zo'n succes dat hij verwacht ook ditmaal weer veel be langstelling te kunnen trekken, en wel. op zaterdag 21 januari a.s. De liefheb bers van stenen in allerlei soorten kun nen vanaf 9.30 uur gerecht. De beurs duurt tot ca. 16.30 uur. Uit het gehele land zullen ca. 30 standhouders in "De Borg" aanwezig zijn, met een groot aanbod van allerhande stenen. Ook zul len slijpmachines, fournituren en bij zondere stukken te zien zijn. In "De Borg" zullen de bezoekers, zowel de verzamelaars als de nieuwsgierigen, hun hart kunnen ophalen aan stenen, mineralen, fossielen en kristallen. De toegang tot de beurs bedraagt 3,50 voor volwassenen. Voor kinderen 2,-. Zwaailichten gestolen Vier vrachtauto's die geparkeerd ston den op het terrein van de fabriek van rioleringsmateriaal TBS aan de Bec- keringhstraat, werden door onbekenden ontdaan van hun oranje zwaailichten. Bij de politie werd aangifte gedaan. Woensdag 18 januari 9.00 uur Dames Bowling wijkver. 9.30 uur Bewegingsleer 14.00 uur Bowling wijkver. 14.30 uur Soos Veenbesstraat 19.30 uur Rijschool Los 20.00 uur Vergadaering C.D.A. 20.00 uur Bridge-wedstrijden Donderdag 19 januari 9.00 uur Senioren Bowling 10.00 uur Volksdansen 19.30 uur Rijschool Ruyssenaar 20.00 uur Bowling wijkver. 20.00 uur Bridge Eemland 20.00 uur Bridge Bilthoven Vrijdag 20 januari 9.00 uur Senioren Bowling 19.00 uur Jeugd Bowling 20.00 uur Klaverjassen wijkver. Zaterdag 21 januari 9.30 uur Stenenbeurs. Maandag 23 januari 10.00 uur Senioren Bowling 10.00 uur Vergadering Fa. Keune 19.00 uur Bowling S.B.B. 19.00 uur Tafeltennis Chemco 19.30 uur Verg. Winkel-ver. Overhees 19.30 uur Bridge-wedstrijden 20.00 uur Rijschool Los Dinsdag 24 januari 19.00 uur Bowling S.B.B. Woensdag 25 januari 9.00 uur Symposium Howson Algraphy 9.00 uur Dames Bowling wijkver. 10.00 uur Bewegingsleer 14.30 uur Soos Veenbesstraat 19.30 uur Bedrijfsbowling 19.30 uur Rijschool Los Donderdag 26 januari 9.00 uur Symposium Howson Algraphy 10.00 uur Senioren Bowling 10.00 uur Volksdansen 19.30 uur Bedrijfsbowling 19.30 uur Bridge 19.30 uur Rijschool Ruyssenaar. Vrijdag 27 januari 10.00 uur Senioren Bowling 20.00 uur Klaverjassen wijkver. 20.00 uur Klaverjassen Chemco 20.00 uur Klaver jassen T.I.P.S.I. Zaterdag 28 januari 13.00 uur Bridge-wedstrijden 20.00 uur Rotary Eemland 20.00 uur Bingo wijkver. Maandag 30 januari 10.00 uur Senioren Bowling 19.00 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur Tafeltennis Chemco 20.00 uur Verg. Knickerbockers 20.00 uur Rijschool Los 31 januari 19.00 uur Bowling S.B.B. Brandje in kleuterschool gedoofd Buurtbewoners hebben in het afgelo pen weekeinde het vuur gedoofd dat ontstaan was nadat twee jongetjes bij de kleuterschool aan de Generaal Winkelmanstraat een vuurtje hadden gestookt. Door een ingeslagen ruit gooiden de knaapjes vuurwerk naar binnen. Het kozijn vatte vlam, maar kon bijtijds worden gedoofd. Portemonne gestolen Tijdens het winkelen aan de Burge meester Grothestraat kwam een inwo ner van Soest tot de ontdekking dat zijn portemonnee was gestolen. Behalve de beurs miste hij ook een bedrag van 125,-, een bankpasje en een Europas. De portemonnee is waarschijnlijk uit de tas van de eigenaar gehaald. e: Robert Altman Met: Sandy Dennis, Karen Black, Kathy Bates, Caroline Aaron Cher, Marta Heflin, Sudie Bond e.a. USA 1982 Robert Altman, die in het verleden furore maakte met films als M.A.S.H. (1970), Nashville (1975) en Popeye (1980), kwam op het Filmfestival van Rotterdam 1983 met een verrassing. Altmans laatste film gaat over vijf vrouwen, die herinneringen ophalen uit de tijd waarin ze lid waren van de Ja mes Dean-fanclub. In 1975, twintig jaar later, komen ze daarvoor bij elkaar in het plaatsje McCarthy (Texas), de plek waar de film Giant met James Dean in de hoofdrol werd opgenomen. De reünie speelt zich af in een soort bazaar annex cafetaria genaamd 'Five and Dime'. In 1957 maakte Altman een documen taire over de toen net overleden James Dean, 'The James Dean Story'. Hij introduceerde met de film een nieuwe techniek: het gebruik van foto's om een filmverhaal te vertellen. Sinds dien is Altman het buitenbeentje van Hollywood gebleven. Bekend om de manier waarop hij alle gangbare wet ten en regels van het film maken in de wind slaat. Zo ook Come Back..., een prachtige verfilming van een Broadwaystuk van Ed Graczyk, die ook door Altman op de planken werd geregisseerd. Het is een zeer bijzondere toneelverfilming. Andere regisseurs van toneelverfilmingen spannen zich meestal tot het uiterste in om de to- neelafkomst te verbloemen. Altman versterkt het toneelmatige juist. An derhalf uur lang beweegt hij zich met zijn camera in de 'Five and Dime'- bazaar. De camera waagt zich geen moment buiten het café. De film springt wel heen en weer tussen heden en ver leden. De wanden van het café zijn spiegels, waarin de personages in het verleden verschijnen, ten tijde van de opnames van 'Giant'. Een technisch hoogstandje, want Altman gebruikte in zijn low budgetfilm geen dure labo ratorium-effecten, maar bereikte dit door een uitgekiende belichting en doorlaatbare spiegels. Wie in de spie gel kijkt ziet de anderen terug in het verleden. Het zelfbedrog van de per sonen wordt door de spiegelingen ook een gezichtsbedrog. De film ging op 5 mei 1983 in Neder land in première. Volgende week don derdag 26 januari is Joao en het Mes van Nederlandse regisseur George Sluizer in het filmhuis te zien. Op ini tiatief van de Nederlandse Filmdagen werd er eindelijk een kopie van deze veel bekroonde film uit 1972 getrokken. Aanvang: 21.00uur. Entree: 5,-/CJP 4,-. Zaterdag 21 januari: Op zaterdag 21 januari van 14.00 tot 17.00 uur houdt Artishock weer een open dag. Op deze middag kunt u ken nismaken met de aktiviteiten die de twee poten van Artishock, het kreatief centrum (SKVA) en de Vereniging Ar tishock, voor de Soester bevolking or ganiseren. Het kreatief centrum laat u op deze middag zien wat er op het ge bied van dans, drama, fotografie, te kenen, edelsmeden, bronsgieten, handenarbeid e.a. aan kursussen wordt georganiseerd. De Vereniging Artishock heeft zijn ruimten óp de eerste verdieping van het Artishock-gebouwde sociëteits ruimte en de kleine zaal. Hier vinden de aktiviteiten van de Vereniging plaats. De Vereniging Artishock stelt zich ten doel een constructieve bijdrage te le veren aan het sociaal-cultureel leven in het algemeen en in het bijzonder in de gemeente Soest. Zo kun je hier in prin cipe van alles doen op politiek, sociaal en cultureel gebied. Belangrijk is, dat de Vereniging Artishock uit vrijwil ligers. Al het werk - van stencil- len tot schoonmaken - wordt geheel door vrijwilligers gedaan. Om dat werk te doen zijn er werkgroepen op het gebied van film, muziek, tentoon stellingen, literaire avonden, sociëteit, theater, Artishock Berichten e.a. Zij komen meestal eens in de maand bij een. Daar worden ideeën uitgewisseld, kritiek gespuid en plannen gemaakt voor komende aktiviteiten. Op deze middag wordt door de Ver eniging doorlopend tekenfilms in de kleine zaal vertoond. In de sociëteits ruimte zijn leden van de diverse werk groepen aanwezig, die u over het reilen en zeilen van de vereniging kunnen vertellen. Ook is er informatie aanwe zig over de komende activiteiten zoals - zaterdag 21 januari 20.30: literaire sa lon met Herman Pieter de Boer; - don derdag 26 januari 21.00 uur: filmhuis met Joao en het mes van George Slui zer; - zaterdag 28 januari 21.00 uur: theater met het komisch duo Strucker Caracciolo; - zondag 29 januari 14.00 uur: kindermiddag met een film (Dik Trom) en levende muziek; - en tot en met 27 januari is de tentoonstelling van Mineke Können-Woolschot met haar grafiek in de kleine zaal dagelijks van 14.00 -16.00 uur gratis te zien. Zaterdag 28 januari: Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 1 95 77. HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST

Soester Courant | 1984 | | pagina 9