ssl fi s Programma 03 199 139 259 725 599 389 39 IF 129 'worst J45 445 Argon - S.O.Soest 2-3 B.D.C. PAGINA 16 jen eens langs dewerkers staan op aar; uw Buurtbank! kil ES SE MOSTERD ||9 TWEEDRANK ENSLARPENW tK AD SHAMP00299 SPORT SPORT Eemvogels 4 verliest van Telstar 6 Red Stars heren verliezen van Sparta Bridgedrive ten bate van Kinderhuis KETTING FORMULIEREN Sandra Walet kampioen van de Stichtse Turnkring in klasse 3A Papilion deklasseert Keizer Otto: 106-57 Olympia organiseert Scholierenvolleybal toernooi Filmavond bij 'Soest' Shot en Delta Impuls houden traditie in ere E.S.S.-Brouwer ver liest punt in laatste minuut Loterij van A.V. Pijnenburg tij dens Zevensparloop Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Olympia heren en dames verliezen van Vollkei Eemlanders nog steeds in de lift 't SgBCETtfE Zaalpro gr amma VAT 14 BSMITSWEG4 !UN 3 (OVERHEES) vaatje J kilo 999 1300 gram I Mm literpak, abrikoos/sinaas appel of perzik,''sinaasappel 149 .KILO I -500 GRAM 1 WOENSDAG 25 JANUAR11 Qfl/i SOESTER COURANT PAGINA 17 KORFBAL In het afgelopen weekend was het voor de senioren van de Eemvogels erg rus tig. Alleen het 4e team moest in aktie komen tegen Telstar 6. De eerste helft van deze wedstrijd was duidelijk voor Telstar 6. In deze eerste helft wist Tel star binnen 20 minuten een voorsprong op te bouwen van 4 doelpunten, die door drie doorloopballen en een af standsschot tot stand kwam Sidney de Jager stelde vlak voor rust het publiek van de Eemvogels op zijn gemak door op afstand te doelpunten Toch moest hij met zijn spelersvak de eerste helft in de verdediging eindigen want Telstar had op de valreep van de rust 1-5 gescoord. In de eerste minuut van de tweede helft kon eerst Telstar en daarna Ria Rauch voor de Eemvogels met afstandsscho ten de stand op 2-6 brengen. Na deze snelle doelpunten wist Telstar nog ver der uit te lopen doordat ze in de 4e minuut 2 keer van afstand kon scoren (2-8). In de resterende 20 minuten kon den Hans Wiggemans (afstandsschot), Sidney de Jager (strafworp) en Laura van Londen (afstand) nog voor de Soester korfbalvereniging scoren. De uiteindelijke uitslag luidde dan ook 5- 10. Eemvogels Al - S.V.M.M. Al (4-4) Het le doelpunt in deze wedstrijd werd gemaakt door S.V.M.M. Al. hoewel dit tegen de verhouding in was. Deze on verdiende achterstand werd snel teniet gedaan door doelpunten van Ad Middelkoop en Kathja Rauch (2-1) Toch was het S.V.M.M. dat kon uitlo pen tot een stand van 2-4. In de laatste 5 minuten maakten Kathja Rauch (door loopbal) en Stanley de Vries de stand gelijk (4-4). Het Al team van de Eem vogels was duidelijk beter en een zege was zeker verdiend geweest. Het Al -eam staat nu op de tweede plaats in de competitie. Soesterkwartler Cl - Eemvogels Cl (3-4) Het Amersfoortse "Soesterkwartier" !!?i ln h.6t begln van de wedstrijd duide lijk blijken dat het ongeslagen boven aan staat in de competitie, wat bete kende, dat het al gauw met 2-0 voor stond. Toch kwamen de Eemvogels sterk terug dor doelpunten van Erik van de Pol en Anissa van Bemmel, wat een ruststand betekende van 2-2. Na de rust kon Soesterkwartier nog op 3- 2 komen, maar niet voorkomen dat doelpunten van Kathja Rauch en Maarten Kreijers (3-4) voor een ver rassing zorgden. Ook deze ploeg staat nu tweede in de competitie. Soesterkwartier Dl - Eemvogels Dl (3-0) Doordat de Eemvogels voor deze wed strijd te laat kwamen aanvliegen, werd in de wedstrijd maar 1 helft gespeeld. De Eemvogels waren daardoor vleu gellam en verloren met 3-0. Eemvogels PI - Amersfoort PI (2-1) Eemvogels Pi heeft een heel goede prestatie geleverd door van de koplo per uit Amersfoort te winnen. Marjorie Weistra opende de score voor de Soester vereniging. De pupillen van Amersfoort kwamen nog even langszij, maar Reijk Muller kon het winnende doelpunt scoren. Wedstrijdprogramma voor 28 januari: 10.00 uur Sparta C3 - Eemvogels Cl 10.00 uur Eemvogels Dl - K.V.O. Dl 13.00 uur Eemvogels 3 - M.I.A. 5 15.00 uur Eemvogels 2 - Tiel 2 16.00 uur Eemvogels 1 - Reflex 1 In een entourage en onder omstandig heden die meer geëigend waren voor een schaatswedstrijd dan voor een partij voetbal, trad S.O.Soest aan in Mijdrecht tegen het plaatselijke Argon. Kort voor 14.30 uur begon een sneeuw jacht over het veld te waaien, waar door het verblijf binnen en buiten de lijnen geen pretje was. ZON DAG VOETBAL Argon startte furieus, met de wind in de rug en kwam tot offensieve daden. Na 10 minuten werd een corner goed voor het Soest-doel gebracht en door linksbuiten Pieneman met een schitte rende kopbal afgewerkt. De bal ver dween onhoudbaar voor Epie Kamp horst in de touwen. 1-0. Het Soest antwoord kwam onmiddel lijk. En dieptepass werd door de ver uitgelopen doelman gestopt. Gerard Becker ontfutselde hem de bal en scoorde beheerst. 1-1. Argon, gesteund door de wind, vond een goed spelende Soestploeg op z'n weg en benutte de wind niet ten volle. Kansen waren er over en weer. Schip peren zag een inzet gekeerd en Kamp horst was attent bij enige gevaarlijke voorzetten. Het steeds gladder worden de terrein en de wind hielpen daarnaast kansen om zeep. Na rust eenzelfde spelbeéld, met Soest iets aanvallender. Toch was het Argon, dat opnieuw de leiding nam, toen een voorzet van rechts door Pieneman in eens werd ingeschoten. 2-1. Ook nu antwoordde Soest meteen. Een hard schot van Wim Gouw werd in een reflex verwerkt. De rest van de wed strijd speelde zich vrijwel op de Argon- helftaf. De thuisclub beperkte zich tot ontrege len van het Soest-spel, en wist zich mid dels vele overtredingen en wegtrap pen van de bal staande te houden. Di verse inzetten werden gepareerd, een maal zelfs vanaf de doellijn. Drie minuten voor tijd loste Wim Gouw een schot, waarop de Argon-doelman geen verweer had. 2-2. Een ontketend Soest drong nog sterker aan en het was Gert Westerveld die in de 44e minuut door de verdediging soleerde, en scoorde 2-3. Zo kwam Soest op de valreep toch tot de volle winst. A.s. zondag ontvangt Soest aan de Bos straat Vreeswijk 1. Fortitudo 2 - S.O.Soest 2 3-0 Het onverwachte doorgaan van deze wedstrijd, noopte Soest 2 met een sterk gewijzigd team naar Culemborg te reizen. Terrein en weersomstandigheden maakten van de voetbalpartij, meer een loterij dan een echte wedstrijd. Soest gaf gedurende een groot deel van de wedstrijd de toon aan, maar de vreemde capriolen die de bal maakte stonden succes in de weg, terwijl een verkeerd geraakte bal van een Soest- verdediger tot ieders verbazing in het eigen doel verdween. Rust 1-0. Ook na de thee wilde het niet lukken de verdiende gelijkmaker te scoren. Een alles op alles offensief, leverde zoals zo vaak succes op aan de andere zijde, de Culemborgers verzilverden twee kansen en wonnen aldus met 3-0. BASKETBAL Red Stars Hl - Sparta Hl 70-68 Het was een wedstrijd met twee ge zichten. Een le helft met een Red Stars-team dat moeite had in zijn spel te komen, man-to-man spelend tegen een zone-verdediging. Een 2e helft waarin de Soestenaren steeds meer agressie en aktie in het spel brachten. Werkend vanuit een zone met snelle breaks, afgewisseld met aanvalspatro- nen uit het oude basketballboekje. Reeds kort na aanvang keken de rood- witten tegen een achterstand aan van 6 punten. Slechts heel langzaam zou de scorestand weer een beter aanzien krijgen. Veelal via afstandsschoten die slechts af en toe doel troffen. Een korte eindsprint vlak voor rust zorgde nog voor een geflatteerde ruststand van 11 verschilpunten. Een dichte verdediging met snelle breaks bracht het verschil op 7 punten terug. Goede variatie's in de aanval zorgden ervoor dat de Nijkerkers geen vat op de rode sterren kregen. Dankzij de nauwkeu rige afwerking in de aanval kwam Red Stars langszij en wist zelfs een geringe voorsprong op te bouwen. Hoewel de eindspurt van Sparta nog voor spanning zorgde bleef de overwinning met 70-68 nog net in Soest. Quidam H2 - Red Stars Hl 65-67 Voor de 2e wedstrijd in dit weekend voor het le herenteam werd er afge reisd naar Odijk. De tegenstander was het reserveteam van Quidam. De ge hele wedstrijd werd er matig gepres teerd en ternauwernood werd de over winning behaald. Met rust was er nog een achterstand van 3 punten, maar door toch nog met 2 punten verschil te winnen, kunnen de heren op een suc cesvol weekend terugkijken. Dunckers DS1 - Red Stars DS139-49 De dames van Red Stars speelden een keiharde wedstrijd in Hilversum. Deze wedstrijd kon gewoon gewonnen wor den gezien de techniek van de Soester dames vergeleken met de Hilversumse ploeg. Maar omdat Dunckers beter was in keihard basketball spelen, was de ruststand maar 22-23. In de 2e helft gooide Dunckers er nog een schepje bovenop, en met nog 10 minuten spelen in de tweede helft had dit alles niets meer met basketball te maken. Red Stars hield het hoofd koel en won deze gemene wedstrijd met 39- 49. Grasshoppers MA1 - Red Stars MA1 51-46 Voor het Red Starsteam begon de wed strijd slecht want Grasshoppers scoorde gelijk 2 punten uit 2 breaks, maar door een goede zöne-verdediging van het Soester team duurde het langer voordat er weer gescoord werd, waar door de ruststand zeer laag was, 20-24. In de 2e helft liep Grasshoppers door de zöne-verdediding heen en Red Stars speelde bovendien erg ongecon centreerd. Het uiteindelijke resultaat was dat het team uit Katwijk iets ster ker was en won met 51-46. Dunckers MC2 - Red Stars MC 118-26 Het was een vreemde wedstrijd in de eerste 10 minuten scoorde het Soester team 10 punten en Hilversum 2 punten. In de 2e 10 minuten scoorde Red Stars amper en Dunckers 5 punten. Dit leid de tot een ruststand van 7-12. In de 2e helft ging de score gelijk op. Dit was niet nodig geweest als de meis jes van Red Stars hun kansen beter hadden benut. Hierdoor bleef de score laag, maar er werd wel gewonnen, 18- 26. St. Shooters JB1 - Red Stars JB1 38-49 De jongens kadetten A speelden een re delijke wedstrijd. In de aanval lieten ze het afweten, wat resulteerde in een achterstand met rust. De 2e helft speelde men man-to-man press, waar door de achterstand al snel in een 10 punten voorsprong werd omgezet. Uit eindelijk werd de eindstand gelukkig nog 38-49. St. Shooters MX 2 - Red Stars MX16-46 Het mixed-welpenteam speelde in Bun schoten. Al snel werd het duidelijk dat Red Stars de betere ploeg was. Door een beter schot en een fanatieke verde- diding werd een ruststand bereikt van 4-22. In de 2e helft zette hetzelfde spel- beeld zich voort, wat resulteerde in een 6-46 uitslag. Dit is de 2e achtereenvol gende overwinning van het mixed-wel- penteam. Wedstrijdprogramma zaterdag 28 ja nuari: 17.15 uur Red Stars JB 1 - Q. Runners JB 117.30 uur Red Stars MA 1 - Cange- roes MA 118.30 uur Red Stars JA 1 - Keizer Otto JA 1; 19.15 uur Red Stars DS 1 - Hurricanes DS 119.45 uur Red Stars DS 2 - Dunckers DS 3; 20.45 uur Red Stars HS 1 - Irene HS 1; 21.00 uur Red Stars HS 2 - Quidam HS 2. Ten bate van het kinderhuis "De Nieu we Weg" aan de Kolonieweg in Soest wordt op vrijdagavond 24 februari on der auspiciën van de Rotaryclub Baarn-Soest in het Griftland-College aan de Noorderweg een bridgedrive gehouden. Het gaat hier om een reeds gevestigde traditie, die elk jaar met veel succes plaatsvindt. De organisatie van de drive is in handen gegeven van een werkgroep uit de vier plaatselijke bridgeverenigingen (Eemland, ONI, Soest en Soesterberg). Het wordt een zg. top-integraal-wedstrijd in twee groepen: gevorderen en "overigen." Men kan zich nu reeds (maar in elk geval vóór 17 febuari) melden bij de wedstrijdsecretarissen van één van de vier clubs of (voor zg. thuisbridgers bij mevrouw M. Zwiers-Menger, Vos- seveldlaan 37, Soest, tel. 15183. Het in schrijfgeld bedraagt 15,- per paar en er komen twee prijzen per vier deel nemende paren. De aanvang van de drive is om half acht. in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-187 47 TURNEN Zaterdag j.1. zijn in de sporthal De Vlist in Utrecht wedstrijden gehouden om het kampioenschap van de Stichtse Turnkring in de klasse 3A en 3B. De Springbokken waren goed vertegen woordigd in de klasse 3A door Sandra Walet en in 3B door Inge Brands, Si- mone Smit, Inge Uyland, Anouska v. Vloten, Annemarie Steen, Angelique de Haard, Brenda Karssen en Dony Kip pers. De Soester turnsters die voor de eerste maal aan deze wedstrijden deelnamen, waren erg gespannen, maar gezien het feit dat er 2 maanden op deze oefenstof is getraind mogen zij zeer tevreden zijn, want niet alleen eindigde Sandra Walet op de eerste plaats, ook Inge Brands behaalde een goede 17e plaats in de klasse 3B met 14.80 punt, direct gevolgd door Simone Smit, die als 18e eindigde met 14.45 pnt. Een leerzame wedstrijd die vooral voor de jongere meisjes een belangrijke wedstrijder varing opleverde. De organisatie was in handen van de St. Turnkring. Jam mer was het dat door tijdnood het laatste deel een beetje rommelig ver liep. BASKETBAL Jongstleden zaterdag speelde het he renteam van Papilion tegen de num mer twee van de ranglijst, het Naar- dense Keizer Otto. Voor de aanvang van de wedstrijd had de Soester forma tie nog een voorsprong van vier pun ten, maar bij verlies werd dit nog maar twee punten en zou men in de verdere kompetitie geen misstappen meer kun nen maken. Keizer Otto had alles op alles gezet om deze wedstrijd toch in'wirist'te kunnen"" omzetten, maar na vijf minuten spelen keek men al tegen een 23-6achterstapd aan. Papillon begon met uitstekend basketbal, dat direkt resulteerde in de voorsprong. De Soester formatie was het veel sterkere team, hetgeen resul teerde in een ruststand van 43-26. Natuurlijk wilde Keizer Otto wel wat terug doen in de tweede helft, maar juist ook in de eerste fase van de twee de helft startte de Soester formatie weer bijzonder sterk, waardoor Keizer Otto duidelijk steeds verder werd teruggebracht tot een tweederangs team. Uiteindelijk haalde Papillon ook nog de honderd punten grens, hetgeen toch wel een bijzonder groot verschil werd. Een verschil van 49 punten tus sen de nummer 1 van de ranglijst en de nummer 2 is wel erg groot 106-57. Door deze overwinning staan de Soester he ren met zes punten voorsprong nog steeds ongeslagen aan kop. Heren 3 blijven ook hoog scoren Het derde herenteam blijft ook azen op een kampioenschap. Slechts twee pun ten achterstand heeft het op de num mer een op de ranglijst, BZ'72 2 uit Zeist. Zondagavond speelden de heren tegen BZ'72 3 en ook deze heren wilden natuurlijk zorgen om Papillon zand in de ogen te strooien. Het werd een prima wedstrijd met een ruststand van 42-39 voor de Papillon heren. In de tweede helft gooiden de 'groenen' er een schepje bovenop en wonnen zo doende deze ontmoeting met 85-65. Wedstrijden voor het komende week einde Het derde herenteam gaat zaterdag naar Hoevelaken, waar zij het opnemen tegen Hoevelaken 2 om half zes in spelzaal De Ridderspoor. De jongens-junioren ontmoeten zaterdag avond om acht uur in Leusden Green Giants in spelzaal Groenhouten. Zowel het eerste heren- als het eerste damesteam zijn vrij. Ook vrij zijn het tweede herenteam en de meisjes-junio ren. Het is alweer de derde maal dat Volley balvereniging Olympia het Krokus Scholierenvolleybaltoernooi organi seert. Dit jaar wordt het toernooi gehouden op donderdag 8 maart voor het Voortgezet Onderwijs en zal plaatsvinden in Sporthal "Beukendal." Voor scholieren in de leeftijd van 11-12 jaar valt het tournooi op vrijdag 9 maart in Sporthal "De Bunt." Olympia heeft alle scholen aangeschreven en zorgt ervoor dat elk team een Olympia- coach krijgt. Inschrijven is mogelijk tot 27 januari bij Joke Paans, tel. 14596. A.s. vrijdag, 27 januari, vindt in het S.O.Soest-paviljoen een geweldig voet balfestijn plaats. Op die avond zal in 2 voorstelling de schitterende voet balfilm "Johan Cruyff no. 14" worden vertoond. De eerste vertoning om 18.30 uur is bedoeld voor de jeugd zonder A Junioren, terwijl om 21.00 uur de senioren en A- junioren en andere belangstellenden kunnen genieten van deze schitterende film voor liefhebbers. Afgelopen week is voor alle 26 Shot teams de voorjaarscompetitie van start gegaan met voor Shot bijzonder goede resultaten. Het le herenteam startte de competitie tegen Delta Im puls uit Heerenveen en zag deze wed strijd voor de 5e keer op rij in een ge lijkspel eindigen. Het 2e herenteam won in Den Bosch met 7-3 van concur rent Never Despair, terwijl de Shotda mes in Zoetermeer heel knap van Ta- verzo wonnen. Bij de jeugd verloor het le jeugdteam kansloos van Huizen 1, terwijl het 2e jeugdteam op landelijk niveau debuteerde met een 7-3 zege op UTTC. TAFELTENNIS Heren: Shot 1 - Delta Impuls 15-5 Shot en Delta Impuls hielden afgelopen zaterdag een jarenlange traditie in stand, want opnieuw zagen beide teams na een bijzonder spannende wedstrijd de punten gedeeld. In tegen stelling tot een aantal van de vorige ontmoetingen mochten de gasten uit Friesland dit keer hun handen dicht knijpen, want Shot had een overwin ning zeker verdiend. Tot twee keer toe nam Shot een ruime voorsprong, 2-0 en 4-2 en kon men het vervolgens net niet afmaken. Liefst vier partijen werden door Shot met 2 punten verschil in de 3e game verloren, waaronder de drie en kelspelen van Berend Jonker. Deson danks maakte hij een zeer goede in druk en kan hij terugzien op een uitste kend debuut in de 3e Divisie. Succesvol waren wel René Daselaar die twee par tijen op zijn naam bracht en Dirk Schuiling die drie partijen won en daarmee een uitstekende competitie start beleefde. Never Despair 1 - Shot 2:3-7 Meteen in de eerste competitewed- strijd heeft Shot 2 al een belangrijke stap richting kampioenschap gezet door de op papier sterkste tegenstan der In eigen huis af te troeven. Shot startte overrompeld en nam direkt al een 4-0 voorsprong, mede doordat Ger- hard Busch op het nippertje van de kopman van Never Despair won. Na deze riante voorsprong werd de wed strijd routinematig uitgespeeld naar een 7-3 eindstand. Aan Shotzijde bleef Gerhard Busch ongeslagen, won Harry Maassen twee partijen en kwam Bert van Velzen één keer tot winst. Dames Taverzo 1 - Shot 1:3-7 De Shotdames zijn de competitie prima gestart door in Zoetermeer een onbedreigde zege op Taverzo te beha len. Een knappe prestatie, aangezien men de vorige competitie tegen dit team niet tot winst had kunnen komen. De uitstekend op dreef zijnde José Da selaar bleef ongeslagen, terwijl Wilma Geleijnse en Wilke Schut haar voldoen de wisten te steunen. Ook het dubbel eindigde in een overwinning voor de Soester dames. Jeugd: Shot 1 - Huizen 1:0-10 Het debuut van het le jeugdteam heeft nog niet tot positieve resultaten geleid, maar dit mocht tegen een sterke tegen stander als Huizen ook niet verwacht worden. Jammer was wel dat door ge brek aan overtuiging en de nodige rust een aantal partijen onnodig verloren gingen, waardoor de nederlaag te hoog uitviel. UTTC 1-Shot 2:3-7 Het 2e jeugdteam van Shot speelde af gelopen zaterdag voor het eerst op lan delijk niveau en direkt al met sukses. Met Remco Schimmel als ongeslagen kopman werd in Utrecht een keurige overwinning op UTTC geboekt. Ronald Huigen won twee partijen, Hugo Blom één wedstrijd en het dubbel bracht het 7e Shotpunt binnen. Overige uitslagen senioren Quick 7 - Shot 30-10, Shot 4 - Elan 3:7-3, Metac 1 - Shot 5: 4-6, Shot 6 - Bunshct 2: 0-10, Shot 7 - Elan 4: 7-3, Shot 8 - Al- meerspin 1:3-7, Nederhorst 7 - Shot 92- 8, Overhees 1 - Shot 10: 2-8, Bunshot 4- Shot 11: 3-7, Werinon 2 - Shot 12: 7-3, Shot 13 - OSO 3:5-5. Overige uitslagen jeugd Quick 2 - Shot 3:6-4, Shot 4 - Nederhorst 11-9, Quick 4 - Shot 55-5, Shot 6 - Quick 3: 8-2, Shot 7 - Victoria 3: 6-4, Buna 4 - Shot 8: 1-9, Good Luck 6 - Shot 9: 2-8, Shot 10 - Quick 710-0, AJC 2 - Shot 117 3, Shot 12 - Victoria 7:8-2. BDC laat winstkansen onbenut HANDBAL BDC stond voor de moeilijke wed strijd tegen de nummer 2 Hercules uit Hengelo. Dit kwam vooral tot uitdrukking bij een stand van 2-6 na negen minuten spelen waarbij Hercules het zenuw achtige BDC kompleet overrompelde. BDC kwam vervolgens sterk terug tot 6-7 door scores van Jan Bant, Hans Hom en Sjaak Smeeing. In de laatste tien minuten verslapte de concentratie bij BDC een beetje, waardoor vele kansen werden gemist en Hercules kan uitlopen tot de rust stand 6-9. In de tweede helft trachtte BDC de achterstand zo snel mogelijk in te ha len, heijeen niet lukte, waardoor Her cules flHIiep tot 8-12. BDC miste in deze période yeel kansen waardoor Hercules vérder uitliep tot 9-16. Door twee strafworpen via Jos Diemei kwam BDC terug. Hercules nam ech ter wederom het initiatief en liep uit tot de eindstand 12-20. Dat Hercules niet verder uitliep kwam mede door goed keeperswerk van Geerten Zoete lief. Komende week wacht BDC een zware uitwedstrijd tegen Sport-Vereent. HMS 1BDC1 De streekderby tussen HMS uit Utrecht en BDC is ln het voordeel van de Utrech tenaren beslist. Na een slechte wed strijd van beide partijen was het ten slotte HMS dat met 11-13 haar eerste overwinning greep. Na het fluitsignaal was het direct BDC dat het initiatief probeerde de nemen hetgeen echter niet lukte. Na een l-l tussenstand liepen de Soester-dames uit naar een 4-1 voorsprong. HMS echter verkleinde deze achterstand d.m.v. 2 strafworpen tot één punt (3-4). Vanaf dit moment werd het spel van beide partijen rommeliger hetgeen de wed strijd geen goed deed. BDC echter wist tot aan de rust de voorsprong van 4-1 te behouden. De eerste 10 minuten van de 2e helft waren wederom voor BDC. Na een tus senstand van 5-6 bedroeg de stand na deze periode 7-10 in het voordeel van de dames uit Soest. Wederom werd het spel door o.a. enke le scheidsrechterlijke dwalingen wat rommelig. HMS profiteerde hiervan en kwam niet alleen op gelijke hoogte maar liep zelfs tegen de verhouding in uit naar een 12-10 voorsprong. Na een slotoffensief en enkele droom kansen van BDC werd het tenslotte 13- 11 in het voordeel van het thuisspelen- deHMS. BDC is na deze nederlaag wederom 2 weken vrij en speelt op 12 februari thuis tegen V en K uit Groningen. ZAALVOETBAL E.S.S.-Brouwer speelde in de sporthal van de Luchtmacht tegen Krooster Boys uit Zeist. Voor de vierde maal bleef E.S.S.-Brouwer ongeslagen. E.S.S.-Brouwer startte gewoontege trouw aanvallend hetgeen enkele goede kansen opleverde waaruit Frank Masmeyer de eerste treffer wist te sco ren. E.S.S.-Brouwer bleef de betere ploeg en gaf in deze fase verdedigend weinig kansen weg. Halverwege de eerste helft scoorde Nico Brouwer na een solo 2-0. Hierna verloor men de concentratie uit het oog waarvan Krooster Boys goed profiteerde en voor rust weer op gelijke hoogte kwam. De tweede helft verliep in het begin als de eerste helft met een aanvallend E.S.S.-Brouwer. Het was wederom Frank Masmeyer die met een handige beweging 3-2 scoorde. Nu trachtte Krooster Boys het spel te verleggen waarbij soms harde acties niet werden geschuwd. Na de gelijk maker werd voor de eerste maal een speler van Krooster Boys voor twee minuten uit het veld gestuurd vanwege een grove aktie. De wedstrijd bleef op en neer golven tot Tim Torsing met een hard schot E.S.S.-Brouwer weer aan een voorsprong hielp. Hierna kreeg Frank Masmeyer om onbegrijpelijke redenen een twee-minuten-straf maar E.S.S.-Brouwer kwam deze periode zonder tegengoals door. Wel werd even later een speler van Krooster Boys naar de kant gestuurd; toen een minuut voor tijd nog een speler van Krooster Boys wegens natrappen naar de kant werd gestuurd leek de wedstrijd beslist. E.S.S.-Brouwer leek via een goed opgezette combinatie 5-3 te gaan scoren maar een overtreding van de keeper voorkwam dit. Terwijl iedereen wachtte op een fluitsignaal van de scheidsrechter liet deze verder spelen en kon Krooster Boys in de tegenaan val toch nog gelijkmaken. E.S.S.-Brou wer blijft hiermee bovenin de midden moot en ontmoet als volgende tegen stander het laag geklasseerde C.D.N. uit Driebergen. Tijdens de Zevensparloop op zondag 29 januari in het gebied De Korte Duinen wordt door de Stichting Aanleg Atle- tiekakkommodatie Soest (S.A.A.S. een verloting gehouden. Atleten van de Atletiekvereniging Pijnenburg zullen voorafgaande aan de start van de ver- séhillende prestatielopen trachten een groot aantal loten onder de deelnemers en toeschouwers te verkopen. De kos ten van een lot bedragen slechts één gulden. Wanneer men loten koopt steunt men de S.A.A.S. bij de aanleg van een atle tiekbaan en dingt men tegelijk mee naar één van de vele waardevolle prij- zen. Zo kan men onder meer winnen flessen wijn, boeken, toiletartikelen, sporttassen en huishoudelijke arti kelen. Kortom er zijn voor vele mooie prijzen gezorgd. De trekking vindt op zondag 29 januari om 13.00 uur plaats tijdens de Zeven sparloop. Prijzen kunnen direkt daar na in de inschrijfcaravan op het par koers worden afgehaald. De winnende nummers worden een week later ook in de plaatselijke pers bekend gemaakt. Wanneer men niet in de gelegenheid is om de prijs tijdens de loop op te halen, dan kan men dat daarna doen op het V.V.V.-kantoor, Steenhoffstraat 9a, op de werkdagen tussen 11.00 en 15.00 uur. De Zevensparloop wordt gehouden op het parkoers in de Korte Duinen dat de bereiken is vanaf de Soesterbergse- straat tegenover restaurant De Soester Duinen. De clubkampioenschappen be ginnen om 10.00 uur 's morgens en de prestatielopen voor trimmers om één uur precies. Inschrijven kan men hier voor bij de start. Zaterdag 28 januari 09.00 -17.00 uur K.V.O./Eemvogels korfbal 17.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 29 januari 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.00 - 23.00 uur M.H.C. zaalhockey Zaterdag 28 januari 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 29 januari 09.00 -17.00 uur Badso badminton 17.00 - 22.00 uur basketbal Zaterdag 28 januari 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 29 januari 10.00 -15.00 uur Selby badminton Het eerste herenteam moest in Amers foort spelen tegen Vollkei en verloor met 3-2. Het eerste damesteam deed het niet beter en verloor kansloos met 3-0 van Vollkei. Heren twee verloor in Voorthuizen met 3-2 van SDS. VOLLEYBAL Olympia 1 Vollkei 2-3 Het eerste herenteam moest in de Kei- stad (Amersfoort) spelen tegen Voll kei. In een volle sporthal Midland be gon de eerste set voor Olympia slecht. Vollkei veegde Olympia helemaal van het veld en de oranje-zwarten konden geen punt scoren 15-0. De tweede set probeerde Olympia wat terug te doen maar Vollkei bleek ook deze set te sterk te zijn voor de Soesters. 15-11. De derde set kwam de ommekeer van de wedstrijd. Olympia nam een voor sprong van 12-0 en Vollkei stond zo vast als een kei en olympia gaf deze set niet meer uit handen 15-6. De vier de set begon Olympia weer met een voor sprong en gesteund door een aantal fanatieke supporters gaven ze ook deze set niet meer uit handen 15-9. De vijfde en laatste set kon het moe gestreden Olympia Vollkei nog bijhou den tot 8-7 maar Vollkei maakte aan een denkbare overwinning van Olym pia een einde. Deze set werd met 15-8 verloren door Olympia. De Olympia- heren pakte toch nog onverwachts een punt mee uit Amersfoort. Olympia 3 - Vollkei 7 3-0 Het derde herenteam speelde tegen Vollkei. Dit ongeslagen team van Olym- had toch nog wel moeite met het op het laatste plaats staande Vollkei. Dit alles had te maken met het gedwongen nieuwe 5-1 systeem. In de eerste set stond Olympia dan ook al snel met 6-0 achter. Toen stapte Olympia toch terug naar twee spelverdelers. Die set werd dan toch nog gewonnen door Olympia met 15-12. De andere twee sets werden ook gewonnen wat een 3-0 overwinning betekende. Olympia 5 Vollkei 9 3-0 Het vijfde herenteam moest in Amers foort tegen het zevende team van Voll kei. Het werd een regelmatige 3-0 overwinning voor de Olympiaheren, die deze wedstrijd begonnen zonder twee basis spelers en liet daarom twee spelers uit een lager team meedoen. De heren van Olympia speelde hun eigen wedstrijd, maar door de geringe tegenstand van Vollkei werd het een saaie vertoning en een simpele over winning voor de Soestenaren. Dames Vollkei 2 - Olympia 1 3-0 Het eerste damesteam speelde afge lopen zaterdag tegen een sterk ge motiveerd Vollkei. Vollkei speelde za terdag duidelijk een van hun betere wedstrijden, wat ten koste ging van Olympia. Het team uit Soest kwam de ze wedstrijd weer onzeker over. Daar door werd de pass minder waardoor de aanval er ook niet uitkwam. De Olym- pia-dames verloren dan ook terecht met 15-8,15-7 en 15-6. Wedstrijden voor de komende week: 26 januari Beukendal Meisjes 19.00 uur Olympia A2 - Surf Al Dames 21.30 uur Olympia 5 - Vollkei II 19.00 uur Olympia 6 - Vollkei 8 Heren 21.30 uur Olympia 6 - SVH 4 20.00 uur Olympia 3 - Voleem 27 januari Sporthal Oost De Korf Heren 21.30 uur Leos 8 - Olympia 8 Midland dames 20.00 uur Wilhelmina 6 - Olympia 8 28 januari De Bunt Heren 19.00 uur Olympia 2 - V&S Dorpshuis Soesterberg Dames 13.45 uur AGAVS 4 - Olympia 7 De Bunt Dames 15.00 uur Olympia 1 - Thor Heren 17.00 uur Olympia I - Flamingo SCHAATSEN Vorige week dinsdag is er een junioren- D wedstrijd verreden waarbij twee maal de 500 mtr. gereden werd. Er was weer erg veel wind. Sandra Los noteerde 61.3 sec. en 62.4 sec. Jan Krikken kwam tot tijden van 72.7 sec. en 71.4 sec. Marcel v.d. Dijssel reed de le keer een persoonlijk rekord van 60.6 sec. De 2e keer ging in 63.1 sec. Voor Remco v.d. Heijden was de le rit ook een persoonlijk rekord van 65.7 sec. De 2e keer voor hem eindigde in ~"\9sec. Afgelopen vrijdag werden door ver schillende leden van Eemland wed strijden gereden waarbij weer veel persoonlijke rekord vielen. Petra Olt- hof kwam na een val op de 500 mtr. tot 72.2 sec. de 1500 mtr. legde zij af in 2.56.4 min., wat een persoonlijk rekord betekende. Linda v.d. Berg noteerde op de 500 mtr. 53.1 sec. wat een evenaring van haar persoonlijk rekord was. De 1500 was ook een persoonlijk rekord voor haar van 2.49.2 min. Henk Hagen reed de 500 mtr. in 50.4 sec. en reed een persoonlijk rekord op de 3000 mtr. van 5.36.6 min. Arie van de Berg behaalde ook een evenaring van zijn persoonlijke rekord op de 500 mtr. van 49.0 sec. en ook voor hem een per soonlijk rekord op de 3000 mtr. van 5.36.3 min. Jan v. Maanen reed de 500 mtr. in 51.8 sec., de 3000 mtr. ging voor hem in 6.05.7 min. wat ook voor hem een persoonlijk rekord betekende. Bert v.d. Weerd noteerde op de 500 mtr. een tijd van 43.3 sec. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 47A telefoon 14152 Privé: A. C. Post Joh. Poststraat 352 telefoon 21297 Jeugdnieuws Jeugdzaalvoetbal- toernooi van SEC een sukses Voor het tweede jaar organiseert SEC drie zaalvoetbaltoernooien op woens dagmiddagen voor de jeugd. Afgelopen woensdag streden de D- pupillen van de S.O.Soest, VVZ, Soes terberg ,en de organiserende vereni- gin SEC om de prijzen. Elke vereni ging nam deel met 2 teams. Na span nende wedstrijden waarin de laatste wedstrijd tussen VVZ B en S.O.Soest B de beslissing moest brengen bleken de D-pupillen van S.O.Soest met 9 pun ten net iets sterker dan die van SEC met 7 en VVZ met 6 punten. De v.v. Soesterberg die dit jaar voor het eerst meedeed eindigde als laatste met 2 punten. Om 16.00 uur konden de aanvoerders van de teams de prijzen in ontvangst nemen en kon worden teruggezien op een leuke en vooral sportieve middag. Woensdag 8 februari zijn de E'tjes van de genoemde verenigingen aan de beurt voor hun toernooi, dat gehouden wordt in sporthal De Bunt, aanvang 14.00 uur, waarna de jongste voetballertjes, de F- pupillen op 22 februari in aktie komen. Ook als er niet gevoetbald kan worden is de jeugd van SEC aktief bezig zoals afgelopen zaterdag toen de tafeltennis sport in het middelpunt stond en mee telde voor de trofee ,,'t Super Sec- certje". De uitslagen waren B-junioren 1. Jan Reinier Gosker. 2. Arthur Banki. 3. Saban Aksit. C-junioren: 1. Paul Reulen. 2. Nando Heinen. 3. Guy Dekker. 4. Jacky Belt. D-pupillen: 1. Michael Vlug. 2. Mark Leegwater. 3. Ronald Spoor. Franse Wijn- en Kaasavond bij VVZ Op zaterdagavond 28 januari a.s. orga niseert de evenementencommissie van de Soester Voetbalvereniging VVZ'49 een Franse Wijn- en Kaasavond in het clubhuis aan de Eemweg. De avond wordt opgeluisterd met het optreden van een "steengoede" band en een sen sationeel black-jackspel. Aanvang 20.30 uur. Kaarten bij Hees Op vrijdagavond 27 januari a.s. wordt er in de kantine van de voetbalver eniging Hees aan de Kooiweg weer een kaartavond georganiseerd. Leden en donateurs van Hees, maar verder ook iedereen die de voetbalclub een warm hart toedraagt zijn van harte welkom. De toegang is gratis. Aanvang 20.00 uur. O Handbal vereniging Wedstrijdprogramma zaterdag 28 en zondag 29 januari Uitwedstrijd zaterdag 28 januari Jongens adsp. 17.20 uur H.v.B.S. - B.D.C. Thuiswedstrijden zondag 29 januari Meisjes pup. 2 10.00 uur B.D.C. 2 - B.S.V. Dames jun. 2 10.50 uur B.D.C. 2 - PPM/AAV Dames sen. 3 11.40 uur B.D.C. 3 - Seyst Heren jun. 1 13.00 uur B.D.C. - AMC/Niloc Dames sen. 2 14.10 uur B.D.C. 2 - H.H.C. Heren sen. 3 15.20 uur B.D.C. 3 - SHVU Uitwedstrijden zondag 29 januari Dames sen. 4 13.00 uur Attila 3 - B.D.C. 4 Heren sen. 2 14.00 uur B.H.C. 3 - B.D.C. 2 Dames jun. 1 15.00 uur Meervogels - B.D.C. Meisjes adsp. 1 15.20 uur Fortissimo - B.D.C. 1 Vrij zijn: Welpen. Jongens pup. 1 en 2 Meisjes pup. 1, Meisjes adsp. 2 en 3. Dames jun. 3, Dames sen. 1, Heren sen. len Heren jun. 2. Waarom adverteren in de Soester Courant? elke Soester is geïnteresseerd in uw aanbiedingen V

Soester Courant | 1984 | | pagina 17