O TAXI KLOMP 12984 fi SOESTDIJK Open dag cursussen Landgoed Ewijckshoeve Hulpverleningsadressen Geslaagde Icto-lezingen Ouderavond R.K. Basisschool Soestdijk Erica Terpstra in Soest Burgerlijke Stand Bezwaar tegen erfafscheiding laten vallen TEL. mosselen eten vrijdag 27 januari 1984 Vleesverkoop BoeR<leR[j 'de vuije teuxjel De Vrije Teugel Nieuw kantoor bij slachthuis Predikbeurten R.K.kerkdiensten Dixidienst in Emmakerk Stichting Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen Soest Medische dienst 'IJsberenweekend' van Hopman Masselmangroep Fame-danswedstrijd in 'De Flint' Bazar/rommelmarkt Oudheidkamer: Fotoexpositie Nieuwerhoek en omgeving Zondagmiddagconcert op Kasteel Groene veld 81 WOENSDAG 25 JANUAR11984 SOESTER COURANT PAGINA 23 Dinsdagavond 17 januari j.1. werden voor een zeer goed bezette zaal 2 le zingen gehouden voor het Interkerke lijk Comité Tweezijdige Ontwapening (Icto) in het Brandpunt te Baarn. Ge opend werd door de voorzitter, daarna volgde het jaarverslag van de secreta ris en het financieel overzicht van de penningmeester, welke beiden de goed keuring van de leden kregen. Als eerste spreekster kwam mevrouw Lize Stilma, publiciste, aan het woord. Op humoristische wijze werd de ver strengeling tussen politiek en kerk aan de kaak gesteld. 'Het huidige gekibbel verscheurt de kerk en de mensen' was haar stelling. Na een geanimeerde pauze trad als 2e spreker op generaal de Savornin Loh- man, voormalig inspekteur generaal van de strijdkrachten over Ethiek en Kernwapens. Hij begon zijn voor dracht met erop te wijzen, dat nog geen 20% van de Nederlandse bevolking weet wat het Navo-dubbelbesluit in houdt. Er is een groot verschil tussen de twee machtsblokken. Of er in het oostblok vrijheid is zou men de mensen in Polen en Afghanistan moeten vra gen. Hij bracht naar voren, dat het on begrijpelijk is dat zoveel dominees en pastoors flirten met totalitaire regi mes. Het I.K.V. is eertijds opgericht ten behoeve van de kerken, thans zijn de kerken er ten dienste van het I.K.V. Ook de tegenwoordig veel voorko mende uitspraak: wij kunnen leven met onze Heer onder ieder systeem, is verwerpelijk. Vrije mensen kennen de waarde der dingen niet. Kernwapens zijn demonische wapens; deze worden uitsluitend in Navo-landen geplaatst om te voorkomen dat het oostblok ze gebruiken zal. Hierna volgde een levendige discussie, waarna de voorzitter deze geanimeerde vergadering sloot. De K.B.S. „Soestdijk" aan de There- siastraat 16 organiseert op donderdag 46 januari een ouderavond Twee belangrijke zaken, waarbij de ouders direkt betrokken zijn, komen deze avond aan de orde: de ouderraad en de nieuwe basisschool De op te richten ouderraad (vroeger oudercommissie) kan een zeer waar devolle bijdrage leveren bij de opvoe ding van het kind, en zeker ook bij de voorbereiding en het op weg zijn naai de nieuwe basisschool. Over deze basis school wil men de ouders nader infor meren via een film. In deze film ziet u b.v. hoe een ochtend in de onderbouw kan verlopen, aktiviteiten als kring gesprek en aanvankelijk lezen, re kenen, of hoe in de bovenbouw aan wereldoriëntatie wordt gewerkt. Tevens besteedt de film aandacht aan rappor tage, schoolwerkplan, medezeggen schap, projekten en de angst, die bij veel ouders leeft, dat er niet meer ge leerd zou worden in de nieuwe basis school. Een avond, die u niet mag en kunt mis sen. Alleen met uw medewerking kan in de toekomst de nieuwe basisschool gestalte krijgen. ABO-cursus voorjaar 1984 Voor de cursus A.B.O. voorjaar 1984, die op S februari a.s. van start zal gaan in het W.D.C. "De Borg," kunnen nog enkele kandidaten zich aanmelden bij Stichting Lichamelijke Opvoeding en Sport Soest, Steenhoffstraat 6 (tel. 16744). Op maandag 30 januari a.s. zal het Tweede-Kamerlid mevrouw Erica Terpstra in Soest spreken over de onderwerpen: Gehandicaptenbeleid en Alternatieve Geneeswijzen. Het VVD Tweede-Kamerlid zal als gast spreekster aanwezig zijn op een bijeen komst georganiseerd door de Vrouwen in de VVD afdeling Soest/Soesterberg, in samenwerking met andere VVD- vrouwen organisaties in de regio Eem- land. De avond wordt gehouden in Res taurant "De Soester Duinen," Soester- bergsestraat 118 in Soest; aanvang 20.00 uur. De bijeenkomst is openbaar en ook mannen zijn van harte welkom. Mensen die vervoerproblemen hebben kunnen contact opnemen met het se cretariaat van de WD, mevrouw Rib- bink-Kleverwal, telefonisch te berei ken onder nummer 02155-21517. Maatschappelijk werk Stichting Centrum voor Maatschappe lijke Dienstverlening Soest - Baarn - Eemnes Burg. Grothestraat 74, Soest, tel. 19004. Spreekuur Afdeling gezinsverzorging en bejaardenhulp In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Win kelmanstraat 103, iedere donderdag van 14.00 -15.00 uur, tel. 03463-2606. Afdeling maatschappelijk werk In Soest: iedere werkdag van 9.00 tot 10.00 uur, Burg. Grothestraat 74, tel. 19004. In Soesterberg: Geref. Kerk, Gen. Winkelmanstraat 103, iedere woensdag en vrijdag van 9.30 tot 10.30 uur, tel. 03463-2606. ADRESSEN TE SOEST Gemeentelijke Sociale Dienst afdeling maatschappelijk werk: KantoorLange Brinkweg79, tel. 16744, toestel 322. Spreekuur maatschappelijk werken den, maandag t./m. vrijdag 8.30 tot 10.00 uur. CPS-Centrum Psychosociale hulpver lening Soest Buro voor levens- en gezinsvragen, toe gepaste omgangskunde en zelfbezin ning. Hulp bij echtscheidings- en rela tieproblemen, moeilijkheden met je zelf, anderen. Spreekuur dagelijks van 9.00 - 10.00 uur, spraak. Buro: Van Goyenlaan 142, Soest, tel. 21598. Prot. Sociaal Centrum Maatschappelijk werk, gezinsverzor ging en bejaardenhulp voor Amers foort en omgeving. Spreekuur dagelijks van 9.00-10.00 uur, Bergstraat 29 te Amersfoort. Telefoon 033-10441. Sociaal Pedagogische Dienst (Maatschappelijk werk t.b.v. verstan delijk gehandikapten), 't Zand 25, 3811 GB Amersfoort, telefonisch bereikbaar van 09.00-17.00 uur. Telefoonnummer: 033-720624. Fed. Ned. Vakbeweging afd. Soest/Soesterberg informatie-adressen Soest: A. Brand, Beetzlaan 99, tel. 19053; K. Spiegel, Verl. Talmalaan 17, tel. 16195; C. v.d. Brul, Harperpad 13, tel. 16640. Soesterberg: K. Baars, Postweg 73, tel. 3706; J. Poort, Gen. Winkelmanstraat 66, tel. 2404. GEBOREN Robbie, zoon van M. P. Drankier en M. B. A. Twuijver. - Christian Vincent, zoon van E. M. Reinsma en E. Ottens. - Bart, zoon van J. P. de Bruin en M. T. Weijers. - Tessa Catharina, dochter van P. T. M. Laagland en J. E. M. Wig- genraad. - Carla Louise Maria, dochter van J. Evers én G. J. P. M. van den Deijssel. - Vincent Alexander, zoon van R. J. Waddell en C. M. de Jong. - Erik, zoon van H. van Mourik en D. G. Kooij- man. - Suzanne, dochter van T. Vene- ma en A. T. Begemann, - Mariska, dochter van J. Altena en A. M. Sukel. - Daniël Richard Patrique, zoon van H. F. G. van Harten en D. M. Glaasker. - Michiel, zoon van T. van der Ploeg en M. Mastbergen. ONDERTROUWD Eligio Ambrosio Silberie en Everdina Sophia Kok. - Franciscus Blok en Eve- lina Jannette Pauline Fenijn. - Michel Roland Bemard Ruessink en Catha rina Ruitenbeek. GEHUWD: Geen. OVERLEDEN Everdina Wilhelmina Endendijk, wed. van J. van Leeuwen. - Lucas Overhoff echtgen. van M. E. J. Hendriks. - Hen drik Bruins, echtgen. van M. Korte- kaas. - Jenneke Jacoba Cornelia van Aken, wed. van C. de Haas. - Lilawatie Ramlochan Tewarie, echtgen. van D. Damroep. - Wilhelmina Maria van Dit- marsch, echtgen. van E. 1^. van Laar. De eigenaar van de grond grenzend aan die van de heer R. J. A. Worp aan de Molenstraat 9 zal met gegronde bezwa ren moeten komen en moeten aanto nen dat hij in zijn belangen wordt ge schaad wil hij nog voorkomen dat de heer Worp een erfafscheiding aan brengt van 2.33 meter hoog. Aanvanke lijk hadden burgemeester en wethou ders bezwaar tegen zo'n hoge afschei ding van beton omdat deze de openheid van het Eng-gebied op onaanvaardba re wijze zou aantasten. Mr. J. Nieu- wenhuyzen liet gisteren tijdens de open bare vergadering van de commissie voor de beroepschriften echter weten, dat b. en w. bereid waren dit bezwaar te laten vallen. Naar het oordeel van de heer Worp kon den b. en w. ook moeilijk anders. Im mers, de eigenaar van de grond die aan zijn perceel grenst, wil er een woning met schuur bouwen. Deze zouden de o- penheid veel meer aantasten dan de erf afscheiding, die bovendien grotendeels aan het oog wordt onttrokken door be planting. Die voorgenomen bouw is overigens de aanleiding voor de heer Worp tot het plaatsen van een erfafscheiding, om dat zijn toekomstige buren anders vrij zicht zouden hebben op zijn zonnete ras. Door dat onbelemmerde uitzicht van de buren voelt hij zich in zijn pri vacy aangetast, aldus de heer Worp. Volgens het bestemmingsplan is een erf afscheiding van 1.80 meter toegestaan. Dat is echter niet hoog genoeg, temeer omdat de eigenaar van de grond naast die van de heer Worp ook nog wil opho gen; voor de heer Worp is 2.33 meter dan ook'het minimum om vrij te kun nen zitten.' De heer Worp, die vindt dat de open heid van het Eng-gebied meer verloren gaat door de toekomstige woonbebou wing dan door zijn erfafscheiding, ver telde dat de eigenaar van de andere grond geen verklaring van geen be zwaar tegen het plaatsen van de erfaf scheiding had willen tekenen als niet de heer Worp schriftelijk zou verklaren- geen bezwaar te hebben tegen de bouw van een schuur precies op zijn erfaf scheiding. De heer Worp weigerde dit, waarop de ander ook geen handte kening zette. De voorzitter van de be roepschriftencommissie, mr. J. Beije- ring, zei dat 'dit bijna op chantage lijkt.' De heer Worp was bij de commissie in beroep gegaan tegen de beslissing van b. en w. om hem de bouwvergunning voor de erfafscheiding te weigeren, de heer Nieuwenhuyzen liet nu namens het college weten, dat dit alsnog be reid is gebruik te maken van de moge lijkheid om vrijstelling te verlenen voor een schutting die hoger is dan 1.80 me ter. De commissie voor de beroep schriften zal nu contact opnemen met de eigenaar van de grond naast die van de heer Worp om diens eventuele be zwaren te vernemen. Daarna zullen b. en w. de belangen -van beide betrok kenen moeten afwegen en een beslis sing nemen over de erfafscheiding. Ziekenfondsvervoer Rolstoelvervoer Groepsvervoer Trouw rijden Dag- en nachtservice. Op vertoon van 65 pas 10% korting BART KOOY CAFÉ-RESTAURANT Vredehofstraat 6 - Soestdijk Tel. 02155-1 2525 Onbeperkt f 12.50 p.p. - Donderdagmiddag om twee uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan alle houders van kaarten. Zondag 29 januari presenteert Land goed Ewijckshoeve het nieuwe voor- jaarsprogramma op de "open dag. Met een aanbod van 21 verschillende cursussen vervult Ewijckshoeve een regionale functie op het gebied van kunst, kunde en ambacht. Op deze open dag kunnen belangstel lenden kennismaken met alle docen ten, de lesprogramma's en de verschil lende startnivo's. Een brede oriëntatie vooraf, stelt toe komstige cursisten in staat om tot een goede cursuskeuze te komen. Om aan de groeiende belangstelling te kunnen voldoen, presenteert Ewijckshoeve een programma met 81 lesmogelijkheden. Alle cursussen worden zowel op de dag als in de avonduren gegeven. Nieuw in het programma-aanbod zijn de cursus sen lijstenmaken, kalligrafie, restau ratietechnieken en stoel- en bankhoe- zen als onderdeel van de cursus soft furnishing. In de cursus lijstenmaken zal ook het glas- en passepartout snij den in ruime mate aan bod komen. De deelnamemogelijkheden voor de cursussen tekenvaardigheid en aqaurel zijn naar aanleiding van de grote belangstelling aanzienlijk uitge breid. De cursus petit couture biedt de moge lijkheid van het volgen van naailessen voor kinderen vanaf 11 jaar. De eerste vijf lessen van deze cursus worden ge bruikt aan het vooroefenen van basis technieken en het omgaan met de naai machine, waarna gewerkt wordt aan een eigen kledingstuk. Om een goede begeleiding binnen de cursussen te waarborgen worden maximaal 9 cur sisten per lesgroep ingeschreven. Het totale aanbod van Ewijckshoeve omvat de volgende cursussen: teken vaardigheid, quarel, olieverf, portret en modeltekenen, portret- en model- boetseren, grimeren, muzikale vorming, soft furnishing, meubelstof feren, binnenhuisarchitectuur, bouw en interieurstijlen, haute couture, kin derkleding, petit couture, soft print and design, lijsten maken, handboek- binden, kaligrafie, Amerikaans patch work, porcelein schilderen, kant klossen, folkloristisch schilderen en restauratietechnieken. Ewijckshoeve houdt van 10.30 tot 16.30 uur open huis en is gelegen aan de Soestdijkerweg 12 te Lage Vuursche, dit is de weg tussen Bilthoven en paleis Soestdijk. Voor telefonische informatie kunt u bellen: 02156-497. Donderdag 26 januari 's Ochtends: Aktiviteiten voor volwas senen. U kunt meedoen aan allerlei handenarbeid technieken. Tijd: van 9.30 uur tot 11.30 uur. Kosten 2,- exclu sief materiaal. De koffie kost 0,50. 's MiddagsDierenmiddag voor de kin deren van 4 t./m. 12 jaar. We gaan met z'n allen een dierengeluidspel maken, en je kunt natuurlijk ook ezel- of pony rijden. Neem je wat voer mee voor de dieren? Tijd: vanaf 15.30 uur tot 17.30 uur. Vrijdag 27 januari 's Middags: Op de kookgroep gaan we een overheerlijke appeltaart maken! Als je naar de instuif wilt, dan staat er een grote verrassing op je te wachten, want we gaan met z'n allen stiekum een kijkje nemen op een andere pla neet! Tijd: van 15.30 tot 17.30 uur. Kos ten voor beide aktiviteiten een gulden. Zaterdag 28 januari 's Avonds: Disco voor de tieners vanaf dertien jaar. Deze keer komt disko- theek "Fashion Move" uit Bilthoven. Tijd20.00 uur tot 23.30 uur. Kosten 3,- per persoon, drankjes kosten een gul den (er wordt geen alkohol geschon ken). Dinsdag 31 januari 's Ochtend: Peuter/ouderochtend. Tijd: 9.30 uur tot 11.00 uur. Kosten 2,- entree en de koffie kost 0,50. 's Middags: Op de houtmiddag gaan we speelgoed maken van hout. Tijdvanaf 15.30 uur tot 17.30 uur. Kosten 1,-. Woensdag 1 februaTi 's Ochtend: Crèche voor de kleintjes. Tijd: 9.00 uur tot 11.00 uur. Kosten 2,- per deelnemer. 's Middags: Wat dachten jullie ervan om je eens heel mooi te gaan verkle den, om daar een grote modeshow van te maken. Tijd: 14.00 uur tot 16.00 uur. Kosten 1,- per kind (leeftijd 4 t./m. 7 jaar). Attentie, attentie! Op zaterdag 28 januari is er weer ruim schoots de gelegenheid om je als tiener weer eens heerlijk uit te leven op de muziek van diskotheek "Fashion Move." Je kunt trouwens elke zaterdag avond naar de disco op de boerderij! En alsof het nog niet genoeg iszo af en toe komt er een bandje spelen. Te gek ke live-muziek. In het vervolg hebben we op de vrijdag middag voor kinderen van 8 t./m. 12 jaar een leuk programma. In de ko mende tijd gaan we iets doen met: grappen, grollen en goochelen en. verliefd zijn! Dus ook op de vrijdag middag is er naast de kookgroep nog genoeg te beleven op de boerderij. Bij het slachthuis aan de Lange Brink- weg is een nieuw kantoorgebouw in ge bruik genomen. Het is in de plaats ge komen van het houten noodgebouw dat jarenlang op dezelfde plek heeft ge: staan. In het nieuwe gebouw is ook de -vleeskeuringsdienst ondergebracht. •Twee jaar* geleden nam de heer A. W1. Hilhorst in Soest het (toen nog gemeen telijk) slachthuis over. Sindsdien is een aantal vernieuwingen doorgevoerd, waarvan de vervanging van het houten kantoorgebouw door een stenen er één is. Het is gebouwd door aannemersbe drijf J. Smeeing in Soest. Onder grote belangstelling werd het gebouw vorige week vrijdag officieel geopend door de heer A. W. Hilhorst, de eigenaar van het Soester slachthuis. Daarvoor knipte hij een slinger door, die voor de deur was opgehangen. Daarna kregen de genodigden de gele genheid om het gebouw te bekijken. Zondag 29 januari HERVORMDE KERK Oude Kerk, Torenstraat 1 10.00uur ds. P. Kloek Emmakerk, Regentesselaan 2 10.00 uur ds. L. J. v.d. Bronv.H.D. 19.00 uur ds. J. C. Greivejeugddienst De Open Hof, Veenbesstraat 2 10.30 uurds. Jac. Smit;H.D. Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10.00en 17.00uurds. J.H. Gijsbertsen Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 10.00 uur ds. C. R. H. ter Haar Romeny In alle kerken crèche tijdens de mor gendienst, behalve in Zonnegloren. GEREFORMEERDE KERK Julianakerk, Julialaan 19 10.00 uur dr. A. F. Sanders 17.00 uur ds. G. Rang, Nieuw Vennep Wilhelminakerk, Soesterbergsestr. 18 10.00 uur ds. J. E. Brederveld 16.00 uur bevestiging en intrede ds. H. van Heijst m.m.v. Wilhelminakoor De Open Hof, Veenbesstraat 2 9.00 uur ds. D. Land; dienst met de kin deren CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 90 9.30 en 17.00 uur ds. J. W. Schoonder- woerd GEREFORMEERDE KERK (Vrijg.) Parallelweg 1 9.30 en 17.00 uur ds. C. G. Bos, Ermelo GEREFORMEERDE GEMEENTE Rehoboth, Dalweg 44 9.30 uur leesdienst 14.30 uur ds. L. Blok NED. PROTESTANTENBOND Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. P. v.d. Laarse EVANGELIE GEMEENTE "IN DE RUIMTE" Klein Engendaalweg 52 14.30 en 17.00 uur A. Baak JEHOVA'S GETUIGEN Koninkrijkszaal, St. Theresiastr. 18 zondag: 9.45 uur maandag: 19.15 uur donderdag: 19.45 uur SOESTERBERG HERVORMDE KERK De Hoeksteen, Buys Ballotlaan 2 10.00 uur ds. H. DenekampH.A. Sterrenberg 10.30uurds. H. P. Schouten GEREFORMEERDE KERK Gen. Winkelmanstraat 10.00 en 17.00 uur ds. H. K. Zijlstra: H.A. BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b 10.30 uur ds. H. C. Valeton, Voorst NED. GEREFORMEERDE KERK Nassaulaan 37 10.30 uur ds. J. A. de Vries EVANGELISCHE LUTHERSE GEMEENTE Kapelstraat 7 10.30 uur ds. K. v.d. Horst; H.A. VRIJE EVANGELISCHE KRING 19.00uur.br. A. Luijben, Soest Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdagavond 19.00 uur Zondag 9.00 en 11.00 uur Dinsdag en donderdag 9.00 uur Maandag, woensdag en vrijdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soesterveen Willaertstraat 51, tel. 16290-10522 Zaterdag 18.00 uur Zondag 10.30 uur St. Caroluskerk, Soesterberg, tel. 03463-1521 Zaterdag 19.00 uur Zondag 10.30 uur Zondag.29.januari aanstaande vyordt in de Emmakerk aan de Regentesselaan de eerste Dixidienst in het nieuwe ka lenderjaar gehouden. In deze jongeren- diensten gaat men proberen in liederen en gesproken woord op een eigentijdse manier inhoud aan het geloof te geven. Dominee Greive, welbekend in Soest, zal in deze dienst voorgaan en het the ma zal zijn: "Hoop doet leven." Het Dixi-combo onder leiding van de Baarnse musicus Freek Berrier zal muzikale medewerking verlenen. Na afloop is er gelegenheid om onder het genot van een kop koffie nog wat na te praten. Dan is er ook ruimte voor op/of aanmerkingen over de dienst of sug gesties. Bureau: Middelwijkstraat 36, Soest. Tel. 02155- 19289. Bureau geopendmaandag t./m. vrijdag van 9.00 -12.00 uur. Dienstencentrum De Drie Eiken Dorpsplein 18, Soesterberg. Tel. 03463- 1402. Kantoortijden: maandag t./m. vrijdag van 9.00 -12.00 uur. Dienstencentrum Honsbergen Wiardi Beckmanstraat 475, Soest. Tel. 02155-10607. Kantoortijden: maandag t./m. vrijdag van 9.00 -12.00 uur. Op deze adressen kunt u alle informa tie krijgen over de cursussen en activi teiten, alsmede over de warme maal tijdvoorziening, bezoekdienst, indica tie-commissie, etc. Projektleidster: J. I. Hukema. Leiding dienstencentra: J. C. van Boc- hove (De Drie Eiken); mw. M. van Dijk (Honsbergen); mw. M. v.d. Meulen (Honsbergen). Adressen warme maaltijdvoorziening: Honsbergen Mw. J. Mobach (ma. van 10.00 - 11.00 uur) d.c. Honsbergen, tel. 10607. Soesterveen Mw. T. Edelenbosch, Veenbesstraat 532, tel. 16540. Soest-midden: Mw. F. Koenders, Van Goyenlaan 12, tel. 16548. Soestdijk: Mw. B. Koelink, Pelikaanweg 12, tel. 15918. Soest-Zuid Mw. E. Selter, Bosstraat 31, tel. 15220. Soesterberg Mw. A. v. Esseveld, A. van Leeuwen hoeklaan 6, tel. 03462-1710. Alg. informatie Bureau-adres, Middelwijkstraat 36, tel. 19289. HUISARTSEN Soest De artsendienst wordt in het komende weekeinde van zaterdag 08.00 uur tot zondag 24.00 uur waargenomen door dokter P. H. Walter, Sparrenlaan 5, tel. 10210 en dokter W. G. Bavinck, Draai lier 119, tel. 12566. Soesterberg Weekenddienst (zaterdag en zondag spreekuur voor spoedgevallen van 13.00 tot 13.30 uur) dokter G. de Kanter, Rademakerstraat 1, tel. 1700. Het is aan te raden niet direct naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen APOTHEKEN Weekend- en nachtdienst, ingaande vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. Extra dienst op zaterdag 9.30 - 12.30 uur: Apotheek Julius, Laanstraat 26, Baarn, tel. 02154-12432. TANDARTS Zaterdag en zondag van 13.00 - 13.30 uur: J. Oosterveen, Beukenlaan 84, tel. 14148. DIERENARTS Vanaf vrijdag 23.00 uur tot zondag 24.00 uur: Grote huisdieren: H. Blanken, Eem nes, tel. 02153-12706. Kleine huisdieren: A. v. Knapen, Ere prijsstraat 23, tel. 14211. ZIEKENHUIS ZONNEGLOREN (tel. 02155-19144) Bezoektijden: 13.15 -14.00 uur en 19.00 - 19.45 uur. Kinderafdeling: Voor gezinsleden in overleg met de verpleegkundige. Overige bezoektijden: 14.30 -15.00 uur. AMBULANCEVERVOER Soest: tel. 14049. Soesterberg: tel. 12345. De Soester Scoutinggroep "Hopman Masselmangroep" organiseert in het weekeinde van zaterdag 28 en zondag 29 januari a.s. het inmiddels traditio nele "IJberenweekend." Uit de wijde omgeving zullen scoutinggroepen aan het evenement deelnemen. Bij elkaar verwachten de organisatoren zo'n 150 deelnemers, leden van groepen uit Soest, Baarn, Bilthoven, Maartensdijk en Amersfoort. Het "IJsberenweekend" vindt plaats in een tentenkamp in de Soester dui nen, en wel aan het einde van de Sparren laan. De deelnemers arriveren daar zaterdagmorgen vanaf ongeveer 10.00 uur. De eerste uren worden gebruikt om het kamp op te bouwen. Om 13.00 uur vindt dan de gezamenlijke opening plaats, waarna het gehele terrein door middel van een groot spel in een grote ijsberenkolonie wordt veranderd. De dag wordt verder gevuld met allerlei spelen en besloten met een groot kamp vuur. Voor de zondag staat o.m. een "markt dag" op het programma, waarna het kamp wordt afgebroken en opgeruimd. De officiële sluiting vindt zondag rond 16.00 uur plaats. Op zondag 29 januari a.s. zullen in "De Flint" in Amersfoort de vierde regio nale finales van de "Fame"-danswed- strijden worden gehouden. Uit de gehele regio zullen ongeveer 400 deel nemers in de leeftijd van 6 tot 25 jaar, die zich via de voorrondes hebben ge kwalificeerd aan de wedstrijden deel nemen. De VARA-televisie zal opnamen maken die worden uitgezonden bij de eerstvolgende aflevering van "Fame," op zaterdag 4 februari a.s. Wie de wedstrijden wil zien en de tele visie opnamen wil meemaken is welkom. De entree bedraagt 7,50 per persoon. De wedstrijden beginnen om 10.00 uur. Zaterdagmiddagmuziek Utrechtse Domkerk Op zaterdag 28 januari a.SiAvordt in het fca<?er.>yap, de Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht een concert gegeven met composities van G. Ph. Telemann en Carl Ph. E. Bach. Een premiere van een concert voor twee clavecimbels en orkest van Carl Ph. E. Bach staat op het programma. Willem Poot ontdekte dit werk onlangs, en bracht het in partituur. Het orkest van de Domcantorij bespeelt een ba- rokinstrumentarium en staat onder lei ding van Maarten Kooy. De solisten zijn Jan Jansen en Willem Poot. De aanvang is om half vier en de toegang Van Arkel Instituut Doet u weer mee? Vorig jaar haalde men het record van ruim 10.000,-- bruto. Dat werd een netto besteedbaar bedrag van 7.600,-. Daarvan werd een nieuwe kampeeruit rusting aangeschaft voor de kinderen. De opbrengst van dit jaar wordt (weer) gebruikt voor de recreatie van de 102 kinderen, die op het instituut wonen. Men vraagt weer uw hulp bij het ver zamelen van oude (bruikbare) spullen. In juni is er weer de jaarlijkse rommel- markt/bazar. welke inmiddels een be grip is in Soest. Alles is te gebruiken. Groot- en klein goed. Nu kunt u ook kwijt uw oude meubels, bedden, kasten, e.d. De spullen moeten nog wel bruikbaar zijn. Allerhande artikelen zijn welkom; van speelgoed tot meubels, van huishou delijke en electrlsche artikelen tot tele- visie's van koelkasten tot platen, glas en aardewerk. wandversieringen, plantjes en prullen, noemt u maar op •Tevens is men op zoek naar artikelen, welke voor prijsjes bij "het rad van avontuur" kunnen worden gebruikt. Misschien zijn ,er bedrijven die willen helpen en iets beschikbaar willen stel len (misschien wel een hoofdprijs bij "het rad van avontuur"? U kunt de spullen zelf brengen op het Van Arkel Instituut, Hellingweg 1, Soest, of u kunt ze af laten halen. In dat ■geval kunt u bellen: 02155-17444 en het doorgeven aan de telefoniste. Voor ver dere inlichtingen omtrent de bazar/ rommelmarkt kunt u terecht bij de activiteitenleider Henk Phielix, toestel 31. De datum van de bazar/rommel markt is (voorlopig) gezet op zaterdag 16 juni 1984. Oude namen, zoals: Fairhill, Hill-Gro- ve, Sleeswijkheuvel, Café "Dijs," Nieuwerhoekstraat, Groenhof, Rustoord, City-theater, Café 'De Vier sprong, zijn verdwenen. Ouderen onder ons zullen zich deze nog wel herinneren. Namen die er nog zijn, maar een andere betekenis gekre gen hebben, zoals Colenso, Braam- hage, Mariënburg. Vredehof. Deze na men geven een stukje geschiedenis van Soest weer. Villa Braamhage met zijn grote vijver, de waterfietsen, de lucht- schommels, drijvende bruggen, waarvan maar weinig is overgebleven. Oude bomen herinneren er nog aan. Zo heeft iedere villa en straat zijn eigen geschiedenis. Over Fair Hill, het latere Colenso, Villa Vredehof, pension Vredehof en de andere namen kunt u meer te weten komen en zien in de Oud heidkamer, Ferdinand Huycklaan 18. Openingstijden zaterdags en zondags van 13.00 tot 17.00 uut\ Weekend-Opvangdienst Maatschappe lijke Dienstverlening Hulp bij dringende moeilijkheden. Zaterdag, zondag en algemeen erken de feestdagen, tel. 035-45555. Stichting Hulpcentrale Soest Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tel. 19999. Stichting Hulpdienst, Soesterberg Hulp aanvragen dagelijks tussen 9.00 en 10.00 uur, tei. (03463) -1789 óf 2097. Stichting Het Veilig Huis Vaartweg 23-25, Hilversum, tel. 035- tel. Zondag 29 januari, aanvang 16.00 uur, is er een zondagmiddagconcert in Kasteel Groeneveld te Baarn. Medewerkenden zijn Stephen Calder^ viool en Elisabeth Gerth-v.d. Linden, piano. De toegangsprijs 7,50; kinderen 5,-' zaal open vanaf 15.45 uur. Het navolgende programma zal wor den uitgevoerd: Sonatine in G op 100 voor viool en piano, van Antonin Dvorak. 1841-1904 De delen zijn Allegro risoluto, Larghet to, Scherzo en Finale. Sonate nr. 8 KV 296 in C voor piano en viool van Wolfgang Amadeus Mozart. (1756-1791) De delen zijn Allegro vivace, Andante sostenuto en Ronde au. Sonate nr. 2 in A op. 100 voor viool en piano, van Johannes Brahms. (1833- 1897). De delen zijn Allegro amabile. Andante tranquillo, Vivace, Andante, Vivace di piu, Vivace en Allegretto grazioso. Tot slot de Etude op 25 in As (piano solo) vanFredericChopin. (1810-1849). De volgende concerten in Kasteel Groe neveld vinden plaats op Zaterdag 11 februari. Dan concerteert het Phemio-trio bestaande uit: Else Krieg, viool; Herman Braune, Klarinet en Jan Gruithuyzen, piano, m.m.v. van Jean Decroos, cello. Zij spelen werken van Mozart, Beet hoven en Hindemith. Zondag 26 februari treedt op de Ja panse pianist Hiro Yuki Abe (laureaat van het Koningin Elisabeth concours 1983). Hij speelt composities van Cho pin, Beethoven, Bartok en Ravel. Voor beide concerten zijn kaarten ver krijgbaar bij de receptie van Kasteel Groeneveld (tel. 02154-20446). Opvang in crisissituaties. Opvang borstamputatie N. v. Arkel, tel. 18068. Mevr. M. Hermsen, tel. 15293. Mevr. E. Ebbers, Soesterberg, 03463-1283. Werkgroep Kind en ziekenhuis Behartigt de belangen van kind en ou ders vóór, tijdens en na de ziekenhuis opname. Voor informatie mevr. E. H. van Mierop-van der Dus- sen,tel. 23786. Vrouwenspreekuur Iedere donderdag van 20.00 tot 21.00 uur. Adres: Stadsring 31A (Vrouwen huis), Amersfoort. Ook telefonisch be reikbaar: 033-16612. Als je anoniem wilt blijven kan dat. Werkgroep Vrouwen in de Bijstand Vrouwen die problemen hebben op het terrein van de Bijstand kunnen daar mee terecht bij de Werkgroep 'Vrou wen in de Bijstand Soest." Telefonisch dagelijks van 12.00 tot 13.00 uur. Soest: tel. 22493 en 22669, b.g.g. 23461. Meidentelefoon Voor specifieke meisjesproblemen. Maandag 19.00 - 21.00 uur; woensdag 16.00-18.00 uur. 1 Telefoon 030-322020. VTO - Samenwerkingsverband Amersfoort e.o. (Vroegtijdige Onderkenning Ontwikke lingsstoornissen bij kinderen). Post bus 240, 3800 AE Amersfoort, tel. 033-- 637285. Kruisvereniging Soest en Soesterberg De avond- nacht- en weekenddienst van de Kruisvereniging Soest/Soester berg is bereikbaar via telefoon Soest 02155-18770 (antwoordapparaat) Soesterbeg 03463-1540 (antwoordappa raat). Via het antwoordapparaat hoort men de naam van de dienstdoende wijkver pleegkundige. Medisch Centrum, Nieuweweg 14, Soest, tel. 02155-18770. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag van 13.00 -14.00 uur. Informatie, uitlenen van verpleegarti- kelen, aanmelden voor deelname aan zwangerschapsgymnastiek en opgave van nieuwe leden, tussen 9.00-12.00 uur Medisch Centrum, Rademakerstraat 43,-Soesterberg, tel. 03463-1540. Spreekuur wijkverpleegkundigen: elke werkdag van 13.00 -14.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen en in formatie eveneens tussen 13.00-14.00 uur. Diabetici: Telefonische hulpdienst 033-725083 dag en nacht bereikbaar. Lipleeskursus Voor informatie Lipleeskursus me vrouw H. H. Heibloem-Cramer, Logo pediste, Smitsweg3, Soest, tel. 11405. "Borstvoeding, natuurlijk" Vereniging "Borstvoeding, natuur lijk," afd. Soest houdt iedere maand in formatie-bijeenkomsten over borstvoe ding. Secr. mevr. B. Postma, tel. 14605. Al-Anongroep Soest Tel. 02155-10965 of 035-19469 (steun aan familie van degene, die overmatig veel drinkt of dronk Telefonische Hulpdienst Gooi- en Eem- land: Dag en nacht bereikbaar voor psychi sche en sociale nood. Telefoonnummer 035-45555. Kinder- en jeugdtelefoon elke dag be reikbaar van 12.00 tot 21.00 uur. Tele foonnummer035-45556. Vachtverzorging honden Spreekuur Rita van Luytlaar Iedere 2e en 4e maandag van de maand in het dierentehuis aan de Klein Engen daalweg van 14.00 tot 15.00 ur. Voor inlichtingenTel. 12855. Vrijwilligers Vacature Bank (V.V.B.) Voor een leuke vrijwilligersbaan kunt u terecht bij de V.V.B.p/a gebouw Ar- tishock, Steenhoffstraat 46, tel. 12630. Werkdagen 10.00 - 12.30 uur en 13.30 - 15.30 uur, behalve op woensdag. Gastouder Project Soest (Kinderopvang) Rina Brinkman-Stoffer, Schouten kampweg 73, tel. 23605. Maria Martens-Van Breukelen, Da Costalaan 17, tel. 14045. Anonieme Alcoholisten A.A. Werkgroep "Nieuw Leven Baarn" Eemnesserwerg 10, Baarn. Woensdagavond 19.30 uur, tel. 02155- 11188 -15710. Kind Ouderhulp Advies aan en begeleiding van ouders en hun kinderen bij problemen op school, thuis of elders. Telefonisch bereikbaar: 14214. Elke morgen 9.15 - 10.00 uur, elke avond 19.00 - 20.00 uur, woensdagmid dag 14.00 -17.00 uur. Regentesselaan 17.

Soester Courant | 1984 | | pagina 23