Skrebbelaktie Winkelkring Van Weedestraat werd afgesloten met feestelijke prij suitreiking Spullenhulp zonder ceremonieel opnieuw van start Éekmtaktleiis 'SS^3 Dc Soester Duinen Taxeren kost ons 2 uur wat kost het U? scliociimkcr Gezondheidscentrum Soest- Zuid wordt deze week officieel geopend! In Gezondheidscentrum gelegenheid tot exposeren brilmode Alsof er niets veranderd is Schoemaker service Centrum Soest-Zuid uniek in regio va tsgiisspaeW nir Gemeentelijk INFOeentrum niet meer uit Soest weg te denken Vervanging DKS-net DE KORTE DUINEN 10JAARJONG TV WOENSDAG 25 JANUAR11984 SOESTER COURANT PAGINA 3 De skrebbelaktie, die in de decembermaand goed was voor een uitermate ge slaagde kerstaktie van de winkeliers in de Winkelkring Van Weedestraat, werd vorige week woensdag in de grote Parkzaal van Restaurant Darthuizen afgeslo ten met de uitloting van de vijfenzeventig prachtige prijzen, die door de deelne mende winkeliers beschikbaar waren gesteld. De massale deelname aan deze variant van het populaire skrebbelspel was er de oorzaak van dat de controle van de ingezonden wedstrijdformulieren be duidend meer tijd in beslag ging ne men dan was voorzien. Het gevolg was dat het bestuur van de Winkelkring de prijsuitreiking veertien dagen moest uitstellen. De deelnemers moesten bij inlevering zelf hun behaalde score invullen. Ie dereen deed dit keurig, maar bij een vluchtige controle bleek, dat er door de skrebbelaars verschillende manieren van tellen waren gehanteerd, waarbij het begrip driemaal woordwaarde nogal wat verwarring bleek te hebben veroorzaakt. Het gevolg hiervan was, dat alle formulieren met een voldoende hoge score minutieus nageteld moes ten worden. Hiervoor werd, onder lei ding van notaris M. van Veeren, een uniforme spelregel opgesteld, die toen een nieuw scoreverloop tot gevolg had. Sommige tellingen werden met hon derden punten verhoogd, anderen gingen in score omlaag, maar de eer lijkheid was hiermee een garantie voor allemaal. Woensdagavond waren alle winnaars aan de hand van de scorelijst uitgeno digd om de prijstrekking bij te wonen in Darthuizen. Het werd een hap pening, want om pl.m. half acht was de grote Parkzaal tot aan de laatste plaats bezet en moesten velen genoe gen nemen met een staanplaats. Win- kelkringnotaris M. van Veeren had de zaken officieel geregeld. Een grote plastic ton, met als inhoud de winnende wedstrijdformulieren, stond in een ver zegelde toestand op tafel, evenals een kleinere verzegelde bak, waarin op kaartjes de te winnen prijzen stonden vermeld. Om precies half acht werden de zegels verbroken en gaf de notaris uitleg van de te volgen gang van zaken. Eerst werd een wedstrijdformulier ge trokken en de naam genoteerd van de inzender, waarnayl&^orresponderende prijs werd uitgeloot. De winnaar kon zijn prijs direct in ontvangt nemen. Notaris van Veeren ontpopte zich als een onderhoudend causeur, die in staat bleek de aanwezigen met zijn opmer kingen en kwinkslagen te blijven boei en, met als gevolg dat niemand, na het ontvangen van zijn prijs, snel naar huis en naar de televisie ging. Om negen uur was het karwei ge klaard. De deelnemer met de hoogste score, de heer Majoor, kreeg de ge legenheid namens alle prijswinnaars een aantal pluimea;u!f te delen aan.de notaris met zijn assistentes, het be stuur van de winkelkrihg enz. Hij vond deze skrebbelaktie een gouden greep en drong aan op een herhaling. Voorzit ter J. S. Nota, die tevoren allen verwel komde, sloot ook deze prijsuitreiking, waarna in besloten kring door bestuur en leden, met als gasten notaris Van Veeren en wethouder G. Plomp, een nieuwjaarsborrel werd gedronken. Hieraan ging vooraf een korte nieuw- jaarsspeech, die de heer Nota afsloot met een toast op het pas begonnen nieuwe jaar. Wat later op de avond gaf wet houder Plomp zijn visie op het samen spel tussen de Soester middenstanders en de lagere en hogere overheden. De bestuursleden H. E. J. Smit en J. S. Nota van Winkelkring overhandigden de prijzen aan de winnaars van de Skrebbelaktie. Foto: Goos van der Wilt In de volgorde van hun score waren de winnaars: A. J. S. Majoor (2x), J. Boekestijn, J. P. Tak-Muis, K. F. Druijff, Mevr. R. Druijff-Tak, Mevr. C. J. Boekestijn- Keyzer, C. de Bruijn, Simon van der Linde, R. Druijff-Tak, G. C. A. Steen, O. Wiemans, Mevr. J. Vis-Tolsma, Mevr. Roeland-Vis, Mevr. E. A. Spoel- stra-Schröder, P. v.d. Linde, Mevr. C. de Vos, W. C. Vis, A. Tschur, J. Bak ker, Mevr. R. Bosboom, Mevr. v.d. Broek, Fam. Wildenberg, Fam. A. Noor man, B. van Zwieten, Fam. Weverink, W. Wildenberg, Mevr. H. M. Oothout, R. Boekestijn, Fam. van Elsacker, Fam. Bos, A. L. van Loon, Mevr. H. M. Oothout, W. J. van Diermen, C. Wig- gelinkhuizen, P. J. Lagraaw, Fam. Groe- zen, W. Krol, J. P. Bouwmeester, Fam. Wildenberg, J. C. Koppenaal, A. M. Hopman, Fam. Leber, Mevr. H. v. En- gelen-Feijen, T. Spoelstra, Fam. Ko per, K. Barendrecht, E. Gozens, B. Hil- horst, A. M. v. Dusschoten, J. H. Leijen- dekker (2x B. Vreeswijk, H. W. Kok, Mevr. Th. F. v.d. Berg, A. Boersen, P. Kuyer, M. A. Luijk, Mevr. C. Valk- Schilperoort, Mevr. C. Penning, Mevr. L. Vink, M. Steen, F. v. Hattem, Mevr. F. Bos-Koderitsch, Fam. Delsman, Mevr. C. v. Langen, G. Vernooy en A. v.d. Tweel, Mevr. C. Valk-Schil- peroort, Mej. M. E. ten Cate, Mej. B. Kooistra, J. C. Wabeke, Mevr. H. M. Oothout, H. J. Rijnten en J. D. Kamer beek. Spullenhulp, het recyclingcentrum aan de Veldweg in Soest, draait sinds het afgelopen weekend weer alsof het nooit gesloten is geweest. Van de openingsdag af, vrijdag, was het erg druk met mensen die lieten weten het centrum van tweedehands goederen Schoemaker repareert als enige in eigen technische dienst alle videorecorders televisies en geluidsapparatuur Dat is voor u sneller, goedkoper en veel minder kans op schade door opsturen naar fabriekt Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 echt hebben gemist. Er was geen ot- ficiële (her)openingshandeling; daar in hadden de medewerkers van deze vrijwilligersorganisatie geen zin in na de problemen die er geweest zijn met de gemeente en die in feite nog steeds niet helemaal zijn opgelost, 'Spullen hulp is er voor de mensen', vinden ze, en belangrijker dan een openingshan deling is het feit dat iedereen weet dat Spullenhulp weer open is. Op 1 oktober van het vorig jaar ging Spullenhulp dicht nadat de gemeen te niet bereid was aan een aantal wensen van deze organisatie tege moet te komen. Eén daarvan was een vergoeding aan Elly Joosten, één van de oprichtsters en nog steeds de stuwende kracht achter Spullen hulp, en het beschikbaar stellen van kantoorruimte. Op 1 oktober hield Spul lenhulp een totale uitverkoop. Ontwikkelingen Sinds die tijd zijn er zoveel ontwikke lingen geweest, dat de organisatie toch weer van start is gegaan. Vooral het beroep van de velen die van de orga nisatie gebruikmaken om Spullenhulp vooral niet definitief op te doeken van wege de grote behoefte die er aan goedkope tweedehands spullen be staat, heeft ertoe bijgedragen dat Spullenhulp nu een nieuwe start heeft gemaakt. Ze heeft daarbij zelf voor een kantoortje gezorgd, dat op het terrein aan de Veldweg is geplaatst. De nieuwe start was niet moeilijk, want veel mensen bleken speciaal voor deze gelegenheid spullen te hebben be waard. Sinds de medewerkers op 5 januari begonnen met het ophalen van de goederen, groeide de voor raad binnen enkele weken tot een be hoorlijk peil. Vrijdag ging Spullenhulp weer open en het was net alsof er niets is ver anderd. Er waren weer veel vertrouw de gezichten. Spullenhulp uit Baarn kwam met een delegatie feliciteren en bood Elly Joosten bloemen aan. Anderen boden zich als vaste vrijwil lige hulp aan, zodat Spullenhulp nu over een vaste kern van elf medewer kers beschikt, een weelde die ze voor de sluiting niet kende. Verstandhouding Overigens is de verstandhouding met de gemeente nog steeds niet optimaal. Dat is mede het gevolg van de brief die Spullenhulp van het gemeentebe stuur kreeg met het verzoek de her opening uit te stellen. Volgens Elly Joosten is dat verzoek het gevolg van de pogingen van het gemeentebestuur om het gebouw, waarvan Spullenhulp een deel in gebruik heeft, te verkopen. 'Dat zou natuurlijk gemakkelijer ge weest zijn als we dicht gebleven wa ren," zegt. 'Nu we weer gegonnen zijn, wordt het veel moeilijker om het gebouw te verkopen. Misschien dat we met de gemeente best tot overeen stemming waren gekomen over een andere oplossing, naar de gemeente heeft nooit eerlijk spel en open kaart gespeeld als het om Spullenhulp ging', aldus Elly Joosten. TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE Jas gestolen Een inwoner van Soest meldde de poli tie begin deze week de diefstal van zijn regenjas. Het kledingstuk was hem ontstolen tijdens een bezoek aan een restaurant aan de Burgemeester Gro- thestraat. De schade bedraagt ca ƒ160,-. Diefstal levensmiddelen Een bewoner van de Gemshoorn deed deze week bij de politie aangifte van de diefstal van een hoeveelheid levens middelen. De dader had een en ander weggenomen uit het schuurtje van de eigenaar. De buit had een waarde van ƒ67,50. Inbraak school Overhees Bij een inbraak in de openbare school Overhees aan de Willaertstraat hebben de dader een viertal fenial-artikelen en een langspeelplaats van Frank Sinatra weggenomen. De schade bedraagt ca. 60 gulden. De daders kwamen de school binnen door een schuifraam open te breken. Op vrijdag, 27 januari a.s. zal het Ge zondheidscentrum Soest-Zuid, Schou tenkampweg 4, te Soest officieel wor den geopend door de heer G. J. M. Bos, direkteur van het ziekenfonds Amers foort e.o. Dit is een mijlpaal omdat hiermede een lange periode van voorbereiding wordt afgesloten. Sinds medio 1980 werd na intensieve besprekingen tus sen de huisarten de heren W. J. Klop, J. P. Krijger en P. J. H. M. Rupert, medewerksters van de Kruisver eniging de dames T. Byenhof, I. Jan sen, J. Stal, H. Sijtsma, en de maat schappelijk werkende mevr. J. Harke- ma van de Stichting Centrum voor Maatschapelijke Dienstverlening Soest, Baarn en- Eemnes te Soest, be sloten tot een nauwere samenwerking. Waarom nu deze samenwerking onder één dak? Zoals vele anderen in de eerstelijns ge zondheidszorg is ook dit team van Het Gezondheidscentrum Soest-Zuid aan de Schoutenkampweg is nog niet eens officieel geopend, of er is naast de medische ook een culturele functie voor het gebouw gevonden. Op voorstel van de drie huisartsen die het centrum bemannen, kunnen de gebruikers van het gezondheidscentrum deze ruimte benutten als expositieruimte. Eigen werkstukken zoals schilderijen, bor duurwerk en tekeningen, kunnen in het centrum tentoon worden gesteld zonder dat daar kosten aan verbonden zijn. In het centrum hangen nu foto's van oud-Soest. Slechts twee leden van de Kruisvereniging Soest waren op de uitnodiging voor de algemene leden vergadering afgekomen. De Kruisvereniging wilde de leden in de gelegenheid stellen om vóór de centrum het gebouw te bezichtigen. Voorzitter L. Bots merkte echter op dat er nog volop gelegenheid komt om het gebouw de bekijken, bijvoorbeeld op de open dag op zaterdag 28 januari. De heer Bots noemde de nieuwe aanwinst een prachtig en uniek gebouw, waar jarenlang naar uit is gezien. Het is uniek in de regio, omdat het het eerste gezondheidscentrum is in het gebied van ziekenfonds Amersfoort en omstreken. 'In het Soesterkwartier heeft men het geprobeerd, maar daar is het niet gelukt. En nu is het een ander Soesterkwartier geworden", aldus de verheugde voorzitter. Hij ziet veel heil in de nieuwe opzet, waarbij huisartsen, wijkverpleegsters en maatschappelijk werkers onder éen dak zitten. Hierdoor wordt de samen werking binnen deze zogenoemde eerstelijns gezonheidszorg intensiever. Dat is van belang, omdat er in de toekomst meer van die eerste lijns gezondheidszorg gebruik zal worden gemaakt. Dat biedt voordelen voor de patiënt, omdat een ziekenhuisopname zoveel mogelijk wordt voorkomen. De gezondheidszorg is te kostbaar geworden, aldus de heer Bots, en daarom wordt de eerste lijn versterkt, zonder daarbij de kwaliteit aan de tasten. Om de gelijkwaardigheid van de partners binnen het samenwerkingsverband aan te geven, is er een ronde vergadertafel aangeschaft. "Er is al te lang niveau verschil geweest binnen de gezond heidszorg", aldus voorzitter Bots van de Kruisvereniging Soest. Met gepaste trots benadrukte hij dat het centrum met een sluitende begroting gaat werken. Dat was ook éen van de voor waarden bij de opzet. "Andere centra waren vaak te luxe van opzet en daardoor moeilijk financierbaar. Gezondheidscentrum Soest-Zuid is niet luxe, maar wel effectief". Zorgen zijn er binnen de Kruisvereniging over het vervullen van bestuursvacatures. En dat is geen onbekend verschijnsel in Soest, want deze week moest hierdoor de aquariumvereniging Zilver Tetra na dertig jaar opgeheven worden. Vooral de administratieve kant kan versterking gebruiken, juist door het werken binnen het samenwerkingsverband. Ook de daling van het ledental, dat nu op ruim achtduizend zit, wordt met zorg bekeken. Maar de voorzitter zei te verwachten dat er straks wer een toename van leden zal komen. De huidige daling is een landelijke tendens. Doordat men streeft naar een korter verblijf in het ziekenhuis (vanwege de kosten) zal ae nazorg wat meer aandacht krijgen. "En dan kom je bij de Kruisvereniging terecht", glimlachte voorzitter Bots. Het in aanbouw zijnde gezondheidscentrum bij De Vijverhof in Overhees wordt in eerste instantie nog geen samenwerkingsverband. Financieel lijkt dat niet haalbaar. Naast de Kruisvereniging, twee huisartsen en een fysiotherapeut denkt men eraan om de ruimte in Overhees ook te verhuren aan een tandarts. Polycon kontaktlenzen zijn „Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. Birkstraat 2 Soest Tel. 02155 - 12874 mening aai een Kiacnt meerdere oorza ken kan hebben dan alleen een licha melijke. Een benadering van die klacht door samenwerkende deskun digen uit de le lijn biedt meer kans op een succesvolle behandeling dan wan neer de verschillende disciplines apart zouden blijven werken. Eigen inbreng van de patiënt/kliënt is daarbij vaak van het grootste belang. Een derge lijke intensieve samenwerking is al leen maar mogeijk onder één dak. De medewerkers verwachten dan ook dan hun bereikbaarheid voor de patiënten/- kliënten hierdoor vergroot wordt en dat men gemakkelijker gebruik maakt van de verschillende mogelijkheden van hulpverlening. Het team streeft er naar om mede ge zien het beleid van het Ministerie van Welzijn Volksgezondheid en Cultuur in de toekomst het wijkgerichte werken meer gestalte te geven. Gedacht wordt om dan in samenwerking met de bewo ners van Soest-Zuid na te gaan waar aan behoefte bestaat en wat de bij drage van het team kan zijn om daarin te voorzien. Op zaterdag 28 januari a.s., van 14.00 tot 17.00 uur, houdt het team voor haar patiënten/kliënten "open huis," waar bij men kennis kan maken met de me dewerkers en het gebouw kan bezich tigen. Gezellig dansen, een gemoe delijk glas wijn en ontspannen genieten van de onvolprezen Oostenrijkse keuken, dat kan nu in Soest iedere zaterdag avond. Daarnaast speelt voor u een originele Egerlander Kapel met een wervelende show, iedere laatste zaterdagavond van de maand. Prijzen vanaf f 32,50 p.p. RESTAURANT SOESTERBERGERSTRAAT 188 SOESTDUINEN TEL. 02155-12739 De makelaardij mag voor taxaties een bepaald percentage rekenen van de waarde van uw huis. Hoe hoger die waarde, hoe hoger uw kosten. Wij breken met dat systeem, werken op de klok en dat kan u honderden guldens schelen. Vraag daarom ook bij uw bank om een peters-taxatie. Getaxeerde Tarlef systeem Tarief overige waarde Peters Makelaars f 135.000,- f295,- f 295,- -250.000,- -295,- - 545,75 -350.000,- -295,- - 740,45 -450.000,- -295,- - 935,15 -550.000,- -295,- -1129.85 Peters bw Makelaardij o.g. voor wonen in de groene zone vestigingen te Baarn, Soest, Amersfoort en Hoevelaken M Het gemeentelijk informatiecentrum aan de Steenhoffstraat krijgt het steeds drukker. Dat blijkt uit een vergelijking van de jaarcijfers 1982 en 1983. In 1982 werden 5016 bezoekers geregis treerd, welk aantal vorig jaar steeg tot 8133. Het aantal telefonisch ver strekte informaties daalde enigszins. Dit liep vorig jaar in vergelijking met het jaar daarvoor terug van 3627 naar 3270. Deze teruggang wordt ver klaard door het feit dat tijdens verlof dagen en ziekte van de informatrices het informatiecentrum gesloten was en het antwoordapparaat de mensen doorverwees naar het gemeentehuis. In deze totaalcijfers zijn niet de aan tallen informaties op toeristisch ge- In de wijken "Smitsveen" en "de Eng" is het Deltakabel Kiestelevisie Systeem aangelegd. Nu het net enige jaren in gebruik is, blijkt het niet ge heel aan de gestelde verwachtingen te voldoen. Hiervoor zijn twee redenen te geven. In de eerste plaats is er de technische ontwikkeling van de televisietoestellen en de videorecorder. In dit net-type is het niet mogelijk gebleken de eigen af standbediening alsmede de volledige programmeerbaarheid van videorecorders te gebruiken. In de tweede plaats zijn er geregeld storingen in de electronische onderde len van het net, hetgeen veel ongerièt voor de abonnee veroorzaakt. Voor het Gas- en CAI-bedrijf waren dit redenen om de oplevering van dit kabel net niet te aanvaarden. De leverancier heeft nu besloten om het net te ver vangen door een mini-sternet, zoals dat ook in de overige delen van Soest en Soesterberg is aangelegd. Met deze vervanging zal binnenkort worderi be gonnen. De werkzaamheden zullen maximaal een jaar duren en worden uitgevoerd door van Eijk Telecommuni catie BV te Gouda. Voor de abonnees in de wijken "Smitsveen" en "de Eng" zal dit betekenen dat er opnieuw graaf - en montagewerkzaamheden uitge voerd moeten worden. De aannemer zal trachten dit ongerief voor de bewo ners van deze wijken tot een minimum te beperken. Uiteraard zal de ver vanging voor de abonnees geen kosten met zich meebrengen. Bij de ver vanging zullen ook de tweede aanslui tingen - waarvoor 118,-- is betaald - gratis worden vervangen. Voor deze aansluitingen zal vanaf de datum van vervanging geen abonnementskosten ad. 2,-- per maand meer verschuldigd zijn. De volgorde van de werkzaamhe den in de wijken wordt momenteel uit gewerkt. Tijdig voor de aanvang van de werkzaamheden in een bepaald ge deelte van de genoemde wijken zullen de bewoners worden geïnformeerd over het tijdstip van uitvoering van de vervanging. bied opgenomen. Die waren vorig jaar - toen het informatiecentrum een paar -"WY-taken erbij had - aan be zoekers 2851 én aan telefonische infor matie 487. In de hulpsecretarie Soesterberg kwa men 280 mensen foldermateriaal weg halen. Dat betekende voor de Soester- bergers een besparing van een ritje naar Soest. In 1983 werd aan 77 mensen een Cultureel Jongeren Paspoort ver strekt. Het jaar daarvoor haalden 89 jongeren het C.J.P. Sinds de opening van het informatiecentrum - oktober 1979 - zijn 24.047 bezoekers en 12.678 telefoontjes geregistreerd. Veel bezoekers lieten zich informeren over huisvestingsmogelijkheden en bestemmingsplannen. Nieuwe en toe komstige inwoners werden geïnfor meerd over specifieke zaken als huis vuil, scholen en verkeer. Studenten en scholieren kwamen gegevens halen in verband met een bepaald projekt of werkstuk over Soest. Leraren de den een beroep op het infocentrum in verband met spéciale klasprojec ten. Opvallend is de stijging te noe men van bezoekers die geïnteresseerd zijn in het gemeentelijk gebeuren. Dat wil zeggen mensen die naar het in formatiecentrum komen en in de lees hoek gaan zitten om raadstukken com missiestukken en nota's te bestuderen. Waren dat in 1982 nog 553 mensen, vorig jaar steeg dit aantal tot 963. Het kwam maar zelden voor dat de informatrices de mensen met lege handen moesten wegsturen. Doordat zij steeds op de hoogte zijn van veranderingen in bijvoorbeeld subsidieregelingen en gemeentelijke plannen konden zij iedereen helpen. Een groot aantal bezoekers (1561) kwam speciaal naar het informatie centrum om zich op de hoogte te stel len van de bestemmingsplannen, zo als Parklaan, Winkelcentrum Soest- Zuid, Winkelcentrum Overhees, In dustrieterrein en Overhees 3 en 4. Ruim 19 procent van de bezoekers had hiervoor speciale belangstelling. Het informatiecentrum is dan ook niet meer weg te denken als hulpmiddel voor de ingezetenen voor het verkrij gen van alle gemeentelijke informatie. In de maand januari iedere maandag t/m zaterdag een dagelijks wisselende schotel voor slechts MO,-. :-rl RESrWRANTdnB___iÉK'^M L BIRKSTRAAT 108, SOEST 02155-1372(1

Soester Courant | 1984 | | pagina 3