Pub De Soester Duinen Geduld bij huisvlijt werd beloond 50 jaar geleden in Soest shawls to> I 'Bedrijfsterrein in Soest moet minstens verdubbeld' Karnavalsvereniging De Narre Knollen halen de Dolly Dots naar Soest vraagt uw voor: Hinderwet ontwerp beschikking Openbare commissievergaderingen Verleende bouwvergunningen Uitwisseling Soest-Titusville in juni en juli Voorzitter Soester Zakenkring in Nieuwjaarstoespraak: In Soest 1886 werklozen Wijn en bier maken Pa? is volkoren brood halen bij BAKKER BRAM 26 Januari 1934 WOENSDAG 25 JANUAR11984 PAGINA 5 VF.G itsoen gelegen helft woonhuis met vrije r (mogelijkheid voor as-c.v Indeling: en- kelderkast, keuken, amer. Verdieping: 2 5 en 1 kleinere, bad- et Grote zolder met glijkheid voor kamer, gruimte. 000,-k.k. /erleg. IAAT j onderhouden dub- |h van gas-c.vmet shtertuin. ilet. stook- en provi- zeer royale woon- ;etvloer. 1e Verd.: 4 s met veel kastruim- AN erhouden vrijstaarv m een zeer zonnige Voorkamer, spreek- ge woonkamer met )rne open keuken, i ouderslaapkamer ligbad, bidet en 2e i verdieping bevin- 3apkamers. douche van thermopane, i. eerste klas bouw- sn representatief ngrenzend kan van c.v. met 2 woonhuis: royale met open haard, r. royale gezel- m2) met inbouw- 'ijkeuken, hobby/ grote en 1 kleine met zitbad, berg- Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- Laan liggen ter inzage de ontwerpen van de beschikkingen van Beco Soest b.v., Van Weedestraat 46 te Soest voor het bakken en braden voedingswaren op het perceel Van Weedestraat 46 te Soest. J. G. Hazelaar, Soesterbergsestraat 37a te Soest voor een kunstencen trum annex atelier voor beeldhouwwerken op het perceel Bosstraat 2 te Soest. De strekkingen van de ontwerpen van de beschikkingen luiden: 'positieve beslissing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe'. Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 9 februari 1984. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeente bestuur worden ingediend. dinsdag 24 januari -19.30 uur: Commissie Welzijn De agenda vermeldt o.m. afschrijving/kwijtschelding belastingen verslag Muziekschool 1982/1983 woensdag 25 januari -19.30 uur: commissie Onderwijs maandag 30 januari -19.30 uurCommissie Algemene Bestuurszaken De agenda vermeldt o.m. jaarverslag gemeentelijk INFOrmatiecentrum evaluatie beleidsuitgangspunten 1982-1986 sectorgewijze bezuinigingen 1985-1987 dinsdag 31 januari -19.30 uur: Commissie Ruimtelijke Ordening De agenda vermeldt o.m. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan "Tweede herzie ning bestemmingsplan Overhees". Voorstel tot het vaststellen van het bestemmingsplan 'Derde herziening bestemmingsplan Overhees' Conceptbesluit tot vaststelling van het "bestemmingsplan Soestdijk- tweede uitwerking' Voorstel verlening ontheffing Zöneverordening Hinderwet voor de per celen: Bosstraat 2, Dorresteinweg 121, Koningsweg 6a, Koningsweg 14a en Tamboerijn 17. Voorstel betreffende de evaluatie beleidsuitgangspunten 1982-1986. Gemeentelijk woningbouwprogramma 1984-1987. Voorstel met betrekking tot de verdeling van het over de jaren 1985 tot en met 1987 te bezuinigen bedrag over de sectoren. woensdag 1 februari -19.30 uur: Commissie Bedrijven 10 i. Op de agenda staat o.m.: v voorstel tot het afleggen van verklaringen als bedoeld in arj.ikel 74 van de Wet Geluidhinder. q evaluatie beleidsuitgangspunten 1982-1986 voorstel met betrekking tot de verdeling van het over de jaren 1985 tot en met 1987 te bezuinigen bedrag over de sectoren bespreking van het jaarverslag en de jaarrekening over het jaar 1982 van het bedrijf gemeentewerken. donderdag 2 februari -19.30 uur: Commissie Financiën Op de agenda staat o.m. Garanderen rente en aflossing van door de Woningbouwvereniging Soest aan te gane geldlening t.b.v. de bouw van 28 wooneenheden. Garanderen rente en aflossing van een door de Stichting Bouwaktivitei- Jten in de Bejaardensector Soest te sluiten geldlening voor de bouw van 60 bejaarden woningen. •Verlenen van een garantie aan de WoningbOuwv^réhigihg St. Joseph voor het aangaan van een geldlening. •Verkoop kavel grond aan de Parklaan aan de heer R. A. van Logtenstein. Evaluatie beleidsuitgangspunten 1982-1986. •Voorstel met betrekking tot de verdeling van het over de jaren 1985 tot en met 1987 te bezuinigen bedrag over de sectoren. Verantwoording van burgemeester en wethouders terzake van de ge meenterekening 1982. De agenda's met bijbehorende stukken liggen ter inzage in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum. De vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het ge bouw gemeentewerken. Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter, kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commis sie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers uit het publiek vragen hun opmerkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d.: 29-ll-'83 - het uitbreiden van de woning Hartmanlaan 19 13-12-'83 - het bouwen van 6 woningen Prins Bernhardlaan hoek Pieter de Hooghlaan 21-12-'83 - het herbouwen van een showroom Amersfoortsestraat 22 - het uitbreiden van een bedrijfsgebouw Sterrenbergweg 42/42 A 27-12-'83 - het uitbreiden van een winkel/kantoor/bedrijfsruimte Radema- kerstraat 24/26 - plaatsen erfafscheiding tussen Birkstraat 87 en 91 - bouwen van een zwembad Claroenstekerpad 43 Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Een jaar nadat de eerste stappen wer den gezet op weg naar wat in de zomer van 1983 uitmondde in de eerste scholie renuitwisseling met Titusville, de Ame rikaanse zusterstad van Soest, legt een ln Soest gevormde commissie in nauw overlég met Titusville de eerste hand aan de uitwisseling 1984. Deze zal ongeveer zes weken duren, van 9 juni tot 29 juli. In principe staat de inschrijving open voor eindexamenleerlingen van de Van der Hucht-, de openbare-, de Kardinaal Alfrink- en de christelijke Mavo. Tevens rijn het Griftland College en de Scholen gemeenschap Eemland benaderd. De opzet van de uitwisseling is enigszins gewijzigd in vergelijking met 1983. Een onlangs gehouden enquête onder de Ne derlandse en Amerikaanse ouders/ gastgezinnen en scholieren leverde de volgende resultaten op: Van 9 tot 30 juni zullen Amerikaanse scholieren Soest 'doen.'; van'8 tot 29 juli gaan Soester scholleren naar Titusville. De uitwisse ling zal meer in het kader van 'de scholier in het gastgezin' staan, wat in houdt dat er minder groepsaktivitei- ten zullen plaatsvinden. Tenslotte is het de bedoeling dat (uitzonderingen daar gelaten) iedere Titusville-bezoeker een Amerikaanse scholier(e) in huis neemt en omgekeerd. Belangstellenden voor deelname aan de uitwisseling zullen op een bijeenkomst op woensdag 8 februari verder worden geïnformeerd. De uitwisseling biedt Soester scholleren een unieke mogelijk heid om kennis te maken met de zuster stad Titusville en het leven van de 'doorsnee Floridaan.' De nabijheid van onder meer wereldattracties als Dis ney World en het Kennedy Space Cen ter oefenen daarbij een extra aantrek kingskracht uit. Burgemeester Truman Scarborough zal de Soester scholieren weer met open armen ontvangen! Het is ln Soest slecht gesteld met de be schikbare bedrijfsterreinen. Van het plan Nieuwe Gracht ls nog maar twee hectare over en dat is niets. Als de bedrijven weer gaan uitbreiden, is de nu beschikbare grond absoluut onvol doende. Wil de gemeente dat de be staande industrie in Soest blijft, dan moet ze er voor zorgen dat het huidige nog beschikbare bedrijfsterrein mini maal verdubbeld wordt. Dat is de plicht van de gemeente. In overleg met buurtgemeentes zal men op een andere plaats moeten zorgen voor meer be drijfsterreinen. Met deze pittige woorden aan het adres van gemeente opende voorzitter J. M. C. de Leur de traditionele nieuwjaars receptie van de Soester Zakenkring in restaurant De Soesterduinen. Hierbij waren ook burgemeester P. Scholten en enkele wethouders aanwezig. De voorzitter van de Soester Zakenkring wond er geen doekjes om dat de bedrij ven de ontwikkelingen in Soest met ge mengde gevoelens volgen. "De ge meente moet nu beslissen dat er meer grond voor de bedrijven beschikbaar komt," aldus de heer De Leur. "Grond is beschikbaar aansluitend aan de loca tie. Nieuwe Gracht. Om het ln het binnenkort te verschijnen streekplan op te kunnen nemen, is het de plicht van de gemeente ervoor te zorgen dat die grond vrijkomt." Hij noemde het teleurstellend dat de gemeenteraad het "verhoudingsgewijs zeer kleine krediet voor de verbetering van de verkeerssituatie op het bestaan de industrieterrein nog steeds niet be schikbaar heeft gesteld." Hij consta teerde dat er door gemeente en be drijfsleven een goed plan is opgesteld en gaf toe dat dit in de huidige fi nanciële situatie niet in één keer uitge voerd kan worden. "Maar zelfs voor een aangepast plan dat een oplossing geeft voor de knellende problemen, wordt door de gemeente nog geen geld beschikbaar gesteld. Ik dring er met De nieuwste modekleuren vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Schedels buit bij inbraak Bij een inbraak in een van de gebouwen van Zon en Schild aan de Amersfoort sestraat in Soesterberg heeft de dader twee menselijke schedels weggeno men. Een schedel was van kunststof vervaardigd, de ander was een authen tiek exemplaar. De dief verdween verder met woordenboeken, studieboe ken, een etui en een aantal scharen. IA/ De werkloosheid in het rayon Amers foort van het Gewestelijk Arbeidsbu reau, waaronder ook Soest valt, is in de afgelopen maand (december 1983) licht gestegen. Het werkloosheidsper centage voor Soest ligt thans op 13,6%; voor het gehele rayon (waarvan ook de stad Amersfoort, Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden, en Woudenberg deel uitmaken) ligt dat op 14,2%. Voorste; provincie'Utrechtgeldteenpèrcentage van 15,5% en in het gehele land 18,3%. Overigens steken de percentages van Soest niet helemaal gunstig af bij die van omliggende gemeentenBaarn 12%, Bunschoten 11%, Woudenberg 9%, maar wel bij die van de stad Amersfoort: 16,8%. In het gehele rayon nam het aantal werklozen toe met 26 personen. In de leeftijdsgroep tot én met 22 jaar had overigens een behoor lijke daling van het aantal werklozen plaats: 89 personen, maar omdat van de personen die 23 jaar of ouder zijn het aantal met 115 toenam vormde dit geen compensatie. Ten opzichte van november 1983 steeg het aantal werkzoekende mannen van 6210 naar 6322. Bij de vrouwen nam het aantal werkzoekenden iets afvan 3747 naar 3661. De geregistreerde |vraag naar arbeidskrachten nam af: van 217 naar 215 vacatures. Verdeeld over de beroepsgroepen deden zich in december de volgende wijzigingen voor in de cijfers van het rayon: Bouw: 60; Handel: -12; Hore ca: -18; Kantoor: -18; Geneeskundig: -15; Huishouding: -18; Algemene Dienst: 17. Voor Soest gelden de volgende cijfers: Het aanbod van werkloze mannen steeg van 1117 naar 1137. Bij de vrou wen daalde het aanbod van 773 naar 749. De vraag naar arbeid steeg in de cember van 44 naar 53 vacatures. klem op aan, om dit op zeer korte ter mijn te doen. Dit is niet de methode om het broodnodige bedrijfsleven te be houden." Hij wees op dat gevaar dat vooral grotere bedrijven ernstig zullen over wegen naar een andere gemeente te verhuizen, wanneer er in Soest allerlei onnodige obstakels zijn die niet kunnen worden overwonnen. Toch sprak de voorzitter van de Soester Zakenkring ook optimistische woorden. Hij sprak over gezonde Soester bedrijven en een opgaande lijn. "Alom heerst een opti- mististischer stemming dan een jaar gele den." In dit verband noemde hij ook de woningbouw in Soest en winkelplan Soest-Zuid, waarbij hij wel aandacht vroeg voor de verkeerssituatie. Zakenkring-voorzitter J. M. C. de Leur aan het woord tijdens de nieuwjaars receptie in "De Soester Duinen". De burgemeester ging in zijn antwoord niet dieper in op de toch niet misselijke kritiek van voorzitter De Leur. Hij om zeilde de kritiek door te zeggen dat de gemeente de plicht heeft te helpen waar dat kan. "De raad beslist uitein delijk, maar weet dat we goed ge luisterd hebben. We knopen het in onze oren." En daar bleef het bij. De burge meester deed wel een beroep op het bedrijfsleven om taken "met een vang net op te vangen," die de gemeente door geldgebrek niet meer kan doen. "Die zaken moeten niet verloren gaan, maar gedaan blijven. lekker geslapen? Ik heb een verrassing voor je. Je hoeft niet te koken we gaan met de kinderen lekker brunchen. Waar? ja natuurlijk I iedere zondag van 12.00 tot 15.00 een uitgebreid brunchbuffet met tal van voor-, hoofd- en nagerechten iedere week afwisselende gerechten. voor de groten f 19,50 kinderen tot 12 jaar f 12,50 3f.spya oo SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739/19942 Op vrijdagavond 2 maart a.s. treden de Dolly Dots op in de dan tot "Knol- lenburcht" ongetoverde hal van de Fa. Van Aschen aan de Industrieweg. Deze uit 6 meisjes bestaande "meidengroep" staat momenteel met haar laatste single "Love me just a little bit more" hoog genoteerd op de vaderlandse hitlijsten. De Soester Karnavalsvereniging "De Nane Knollen" heeft zich met het kon trakteren van Angèle, Anita, Patty, Ester, Ria en Angela weten te verze keren van een echte top-attraktie om het Karnaval '84 daverend te openen. Het zijn niet alleen de Dolly Dots die op deze avond optreden, want tevens zal de viermansformatie "Apple", met een grandioze licht- en zoonshow, de avond verder kompleteren. Karnaval '84 in Knollendam zal ener verend van start gaan. Vele mensen hebben als hobby het maken van een legpuzzel. Legpuzzels van 1500 en 2000 stukjes kan men overal kopen en het leggen van deze puzzels vraagt veel tijd en geduld. Voor mevrouw v. Vulpen-Terlouw en haar dochter aan de Korte Os- sendam 44, Soest-Zuid, is dit waarschijnlijk maar kinderspel, want zij legden een legpuzzel van 12408 stukjes. De legpuzzel op de foto heeft een afmeting van 240x168 cm. De tijd, die de dames Van Vulpen nodig hadden voor het leggen van de puzzel was ongeveer 150 uur. De legpuzzel is een kopie op ware grootte van het schilderij "De verzoeking van St. Anthonius geschilderd door Hirony- mus Bosch en heeft een vaste plaats in het museum van Lissabon in Portugal. t Om tot de oprichting van een wijn- en biermakersgilde in Amersfoort te komen is er een informatie-avond op maandag 30 januari a.s., om 19.00 uur, in De Schuilplaats, Melisandepad te Amersfoort. Het is de bedoeling dat op die avond getoetst wordt of er vol doende animo is om in Amersfoort een gilde op te richten. Tevens of er vol doende belangstelling is voor het star ten van een cursus voor beginners. U kunt meedenken en praten over de vorm, inhoud, etc. Als u een zelfge maakt wijntje hebt, brengt u dat dan mee, dat praat gemakkelijk! Wilt u in ieder geval een glas meebrengen, dan kunt u de produkten van anderen proe ven, als inspiratie! I Overhees Openbare vergadering N.S.B. Woensdagavond had in hotel „Eemland" de aangekondigde openbare vergadering plaats. Spreker voor deze avond was de heer Swemmelaar. Reeds: voor den aanvang der vergadering was de zaal geheel bezet en waar door de politie de toegang werd gesloten, moesten velen op hun schreden terugkeeren. Spr. is verheugd over de groote opkomst, hetgeen echter zeer begrijpe lijk is, omdat in zoo groote mate tegen het Fascisme wordt geageerd en het ledental met den dag toeneemt. Zulks is begrijpeljk, omdat men beu is van het vele praten en niets doen door de politieke partijen. De fascistische beweging is daarom uit het volk gegroeid. Het stelsel van de thans regeerende machten moet herzien, omdat de verschillende besluiten thans worden voorgelegd en genomen door personen, welke voor het grootste deel niet de materie beheerschen. Geheel anders wordt dit in den fascistische en corporatie ven staat. In deze staat kiest een elk groeps- of beroepsgewijze zijn vertrouwensmenschen in pro vinciale lichamen, ongeacht tot welke richting men behoort en uit welke lichamen weer de groote raad wordt gekozen. Komende tot de uitingen van het Fascisme zegt spr., dat b.v. de groet geen navolging is van de Italiaansche of Duitsche groet, het is de oude Romeinsche groet, de groet van den vrede, de groet met open hand en niet met de vuist, de vuist van werknemers en werkgevers tegen elkan der, zooals heden ten dage allerwege kan worden gezien. Ook het fas cisme in ons land is geen copie van het Italiaansche of Duitsche fas cisme; het is een zuiver Hollandsch fascisme, dat zich aanpast aan de toestanden in ons land. Het eenige wat zij met het fascisme in andere landen gemeen heeft is het stellen van den corporatieven staat in de plaats van den verpolitiekten staat, het laten regeeren door deskundi gen, door economen. Spr. is er van overtuigd, dat wij in 1914 geen oor log zouden hebben gekregen, wanneer de staten in fascistischen geest waren geregeerd; dat in 1918 geen vrede was gekomen, dat gebleken is, geen vrede te zijn geweest en dat wij ook niet de groote ellende van thans hadden door te maken. Men verwijt ons, aldus spr., dat wij oorlogszuchtig zijn. Spr. bestrijdt deze meening. Terwijl alle landen bezig zijn de bewapening op te voeren en steeds meer gelden uit te trekken voor bewapening, is het fascistisch Italië, die zijn uitgaven op dit punt met vele millioenen heeft vermin derd. Ook opvallend is het, dat in dit land de werkloosheid het laagst is. Spr. trekt verder ten strijde tegen het groeps- en persoonlijk belang van heden en stelt daar tegenover het algemeen belang. De door de te genstanders zoo hoog aangegeven internationale gedachte is gebleken een mislukking te zijn. Een groote ergenis voor velen, die naar werk en ondersteuning snakken, is de meer dan ergerlijke cumulatie van pen sioenen en werkzaamheden, waardoor ongelooflijke bedragen worden verkregen. Over al deze en nog andere punten houdt spr. een vlot betoog en besluit zijn rede met een aansporing lid te worden van den NSB. Na een kleine pauze werd gelegenheid gegeven tot debat, waarvan door de heeren Haver, Ploeg en Apeldoorn werd deelgenomen, 't Door den heer Swemmelaar gesprokene werd door genoemde heeren, van respec tievelijk van liberaal, socialistisch en communistisch standpunt, be licht en bestreden, waarna het laatste woord was aan den spreker om de door de debaters aangehaalde punten te weerleggen. De vergadering is rustig verloopen, waaraan de aanwezigheid der po litie in de zaal zeker een steentje heeft bijgedragen. Te zeer uiteenlo pende meeningen zijn op deze vergaderingen gewoonlijk aanwezig, om de altijd zoo zeer gewenschte rust te behouden. Meisjesclubje „Klein maar dapper" Dit clubje te Soesterduin gaf vorige week twee avonden in het Stations koffiehuis van den heer Van Raaij, ten bate van het „Wijkhuis" alhier, hetgeen tot resultaat had, dat honderd en twee gulden kon worden afge dragen. Voorwaar een mooi succes, maar het waren ook twee zeer ge slaagde avonden. Het uitgebreide programma bevatte zeer leuke ko mische stukjes, alsmede rythmische dansjes. Er is hartelijk gelachen. Vooral de nummers, „Een dienstbode gevraagd", „Sergeant en Re- cruut", „Suikeroompje" en „Loontje komt om zijn boontje" waren nummers, die het zaaltje onbedaarlijk liet lachen. Tevens alle lof voor 't zeer mooi uitgevoerde nummer „Komt er na regen Zonneschijn? Voor al de regenwolken, die trachten voor de zon te blijven, deden het uit stekend, maar moesten toch voor de zonnestralen wijken. Vermelden we tot slot het Tyroler dansje dat op beide avonden moest worden her haald. Een eeresaltuut voor dit kranige clubje met de altijd achter de schermen verdwijnende leidster. Ook de muzikale nummers, door den heer Uitérwijk op zijn accordeon gegeven, vielen zeer in den smaak. Dronken in de cel.en toch geen proces-verbaal Dezer dagen vervoegde zich bij de politie een landlooper, H. genaamd, die vertelde, dat hij door een paar vrienden was getracteerd op... spiri tus. Spiritus met een tintje, wat royaler gezegd: een bittertje. En niet een enkel glaasje, wel twee, wel drie, wel... H. had op straat gevoeld, dat spiritualiën nawerken. Hij voelde zijn beenen en wist bij ervaring, dat iemand met zwakke beenen wel eens wordt ingerekend met de nasleep daarbij. Hoewel de drank was in den man, was nu nog niet de wijsheid in de kan. Want ziet, H. wandelt naar het politiebureau en vraagt daar om onderdak. Hij voelde, zoo zeide hij: „zich hoe langer hoe beroerder worden' Wat kon onze politie anders doen dan hem nachtlogies verschaffen? Was hij door de politie op straat opgepikt, dan was hij naar het bureau geleld en was met logies tevens proces-verbaal tegen hem opgemaakt. Maar dat was nu niet mogelijk. Hij wilde de last van de politie niet te veel bezwaren en diende zich eigener beweging aan.en ontliep een ver baal.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5