Geslaagde clubkampioenschappen van A.V. Pijnenburg f Springen bij De Boshoeve Opleiding voor vernieuwde zwemvaardigheidsdiploma's in "De Turf" Bauknecht s.o soest Jeugd •gsestraat 51 Soest 2155-12400 autosport KETTING FORMULIEREN wqënsdagTfèbrüarm^ Toestemming voor Internationale Amac Tulpenrally S.O.Soest-Amstelland S.O.Soest-Jeugd- voetbal Damvereniging Soest-Baarn .'tSgeGErtjg' Snert-cross voor SEC-jeugd Roel B's DVS Soest wint streekderby Alleen Soest speelde Goede zwemresultaten voor Duinkikkers Eenüandschaatsers blijven doorvechten Succes voor Duin- bak/Eldorado combinaties Duinkikkers afgestraft Zwemvereniging 'De Duinkikkers' opnieuw in vorm Spannende spring- finale bij Paarden- sportcentrum Soest Wiersma-Grin op kop bij bridgeclub Soest SOEST I 748.- NU BIJ ONS VOOR 598.- en regelbare v zuigkracht. Adv.pr. \y. 279,- BIJ ONS \V00R: in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 RUITERSPORT ATLETIEK SCHAATSEN ZONDAGVOETBAL RUITERSPORT RUITERSPORT ZAALVOETBAL ZWEMMEN/ WATERPOLO BRIDGE ZWEMMEN/ PAGINA 18 SOESTER COURANT Burgemeester en Wethouders hebben geen bezwaar om op zaterdag u aprS klassementsproeven te houdfnIn het kader van de Internationale Ama"lïi ê^akTe^'hTt1^6 oe'en'-Sn ue vlasakkers, het "Index-terrein" het kamp Soesterberg. Wel hebben ze een aantal voorschriften aan die toe stemming verbonden. Zo mogen de klassementsproeven niet vóór of 00 uur aanvangen en dienen zo mogelilk vn™ 20.00 uur, maar In elk geval voi 23 M i v uur te «orden beëindigd. De toegang kampioenschappen afgewerkt naar het wedstrijdterrein dient aa Ondanks h„ B.W.-Iaan te Amersfoort te liggen PAGINA 19 Foto: Goos van der Wilt A.s. zondag: IJs en weder diende, de vooruitzichten zijn gunstig, zal S.O.Soest l a.s. zon dag aan de Bosstraat het Amsterdam se AmsteUand ontmoeten. Het kan een interessante krachtmeting worden. De bezoekers zijn, evenals S.0 Soest m uitwedstrijden iets succesvoller dan op eigen terrein, maar de thuisclub heeft de goede vorm te pakken ge zien het resultaat en het vertoonde spel tegen Argon in Mijdrecht. S.O.Soest 2 ontmoet vooraf (om 11 oo uur) het Amersfoortse H.V.C. 3e Klasse D WOG CDW Argon S.O.Soest Vreeswijk Amstelland Victoria Midlandia UW CDN Kampong BVC 10-15 11-14 12-14 9-13 9-11 10-11 11-10 12-10 9- 9 11- 8 10- 10- Ook afgelopen zaterdag werd er niet gevoetbald. Toch geen verveling voor de S.O.Soest-jeugd. Vrijdagavond was er de film Johan Cruyff nr. 14. die veel belangstelling trok. Zaterdag werd er door alle leeftijdsgroepen getraind. De jongsten trainden in gymzalen en de ouderen werden in de duinen goed onder handen genomen. Zaterdag avond werd in De Borg de zaalvoetbal competitie voortgezet. Hoewel ie dereen hoopt dat er zaterdag eindelijk weer eens wordt gevoetbald is er toch ook weer een alternatief programma. Bij algehele afgelasting wordt er om 11.00 uur voor de A t./m. D de film "Motorduivels in uniform" vertoond. Om 13.00 uur zijn de E- en F-pupillen aan de beurt. Voor hen worden weer wat tekenfilms vertoond. Zaterdagavond is er in De Borg weer zaalvoetbal voor de D-pupillen, C- en B-junioren. Maar wie weet kunnen komende zater dag gewoon de voetbalschoenen weer te voorschijn worden gehaald. In dat geval ziet het thuisprogramma er als volgt uit: A-junioren: Soest 1 - Vriendschaar 1 15.45 Soest 2 - SEC 1 Soest 4 - Baarn 3 B-junioren Soest 3 - Roda'46 4 Soest 4 - Spakenburg 3 Soest 5 - V.V.Z.A. 6 C-junioren: Soest 2 - Hees 1 D-pupillen: Soest 1-V.V.Z. *49 Soest 2 - K.V.V.A. 2 Soest 3 - A.P.W.C. 1 Soest 4 - V.V.Z. '49 2 E-pupillen: Soest 1 - Roda 2 Soest 2 - Hooglanderveen 1 Soest 3 - K.V.V.A. 3 Soest 4 - Qulck 3 De crosskampioenen van de atletiek- l9R48I^f?ngif Vnenburg voor het seizoen bekend. Afgelopen zondag werden in het gebied De Korte Duinen door de atletiekvereniging de club- Kampioenschappen afgewerkt. Ondanks de invallende dooi. die voor een zwaar parkoers had gezorgd, wer- nf" verschillende Interessante duels uitgevochten. De clubkampioenen werden bij de diverse categorieën: Mark Haarsma bij de jongens pupillen C, Selma Si- moms bij de meisjes pupillen B. Frans v.d. Berg bij de jongens pupillen B. Sylvia van Oostrum bij de meisjes pupillen A, Brit Gijtenbeek bij de jon gens pupillen A, Jan Jaap van Beest oij de jongens D. Nyree Rademaker brj de meisjes D, Angelique van Oos trum bij de meisjes C, Angelo van Leijenhorst bij de jongens C, Petra Burger bij de meisjes B, Josette Alke- ma bij de meisjes A. Pauline Balvers bij de dames, Bas van Os bij de jongens Herman Breedewold bij de jongens A, Eb° Ebens bij de heren en Jaap v.d. Berg bij de lange afstandlopers. JNaast de clubkampioenschappen werd ook voor trimmers de Zevensparloop gehouden. Een kleine 200 lopers en loopsters kwamen aan de start. De special verloting onder naam Ze- vensparloterij bracht voor de Stichting Aanleg Atletiekakkommodatie Soest een bedrag van ongeveer duizend gul den op, zodat men thans al bijna tien duizend gulden bijeen heeft voor de aanleg van een eigen atletiekbaan in Soest. Uitslag Zevensparloterij De uitslag van de trekking van de Ze vensparloterij, waarvan de opbrengst bestemd is voor de aanleg van een atle- tiekaccommodatie voor de A.V. Pij nenburg, luidt als volgt: 2, 56, 113, 221, 388, 461, 522, 600, 697, 712, 776, 811, 943 1002 en 1167. De prijzen kan men van maandag tot en met vrijdag tussen 11.00 en 15.00 uur afhalen in het V.V.V.-kantoor, Steen- hoff straat 9a. v-:ïi'v r,, x De deelnemers aan de Zevensparloop hadden te maken met een zwaar parkoers. Jeugdnieuws Mocht het weer het komende zaterdag niet toelaten dat de jeugdteams weer hun wedstrijden kunnen spelen, dan is door de jeugdcommissie voor haar' jeugdleden een alternatief programma samengesteld, waarmee toch alle spe lertjes in aktie komen. Deze week staat centraal een cross in de bossen van Pij nenburg voor de A., B. en C-junioren en de D-pupillen. Deze cross telt mee voor de trofee "t Super Seccertje.' De start voor de D-pupillen valt om 12.00 uur vanaf het Sportcomplex aan de Bos straat, waarna de C-junioren om 12.30 uur de B-junioren om 13.00 uur en als laatste om 13.30 de A-junioren de strijd onderling gaan aanbinden. Na afloop is er erwtensoep voor de deelnemers. De F-, en E-pupillen gaan om 12.00 en 13.00 uur zaalvoetballen in de zaal aan de Heideweg. Afgelopen zaterdag heeft de jeugd dart en bingo gespeeld. De uitslag bij het dartspél was bij de C- junioren: 1. Marco van Beek; 2. Mario van Rouwendaal en als derde Jacky Bidt. Wout de Bruin bleek bij de B-ju- nioren het beste met de pijltjes over weg te kunnen vóór Edwin de Jong en Bert Slegtenhorst. Verder staat er voor de E-pupillen op zondag 5 februari nog een voorwed strijd op het programma in Hilversum, 't Gooi 1 - SEC 1, aanvang 12.45 uur. Voor informatie over de jeugdafdeling van SEC kunt u terecht bij Fred van Zanten, jeugdsecretaris, tel. 21677. De zware sneeuwbuien weerhielden de opgekomen leden van DVSB er niet van naar het clubgebouw te komen om hun wekelijkse partij te spelen. In groep A kwam Peter Rommens weer terug na in zijn spel na een moei lijke periode en klopte H. Oostenrijk verdiend. Ed Spiegel, spelend in de B-groep, doet het dit seizoen ook bijzonder goed. Werd vorige week v.d. Meer het slacht offer, nu was hetMeijerink die de winst aan Spiegel moest laten. Overigens, de over enkele weken be ginnende 2e en beslissend ronde wie er promoveren, zal nog wel de no dige strijd te zien geven. Iedere speler knokt voor zijn punten en in Groep A voor het clubkampioenschap van DVSB, eventueel het zich handhaven in deze sterke groep. Groep C was met 20 leden het beste opgekomen. Ook hier felle strijd om de begeerde promotie plaatsen daar pro motie inhoudt een hoger spelpeil be reiken. Elke vereniging heeft leden nodig, ook bij de Damvereniging Soest-Baarn. Er zijn nog veel mensen in Soest die mee kunnen doen de Damvereniging te ver sterken want hier is momenteel al de grootste vereniging van de provincie maar de sluimerende krachten in Soest zijn evenwel hard nodig voor het om hoog brengen van de kwaliteit van het geheel. Aarzel daarom niet en geef je (ofu) meteeen op als lid van DVSB. Pak de telefoon en bel. 21574 voor in lichtingen. Uitslagen van maandag23 januari: GroepA: Chr. Bakker-M. A. v. Heiningen H. Oostenrijk-P. Rommens C. v. Oosterom-A. v. Oosterom Groep B: J. v. Dasselaar-E. v. 't Klooster T. v.d. Meer-Mevr. Vorderhake Groep C: Mevr. Vendrig-Mevr. Leeuwenkamp 2-0 H. Versluis-J. W. Leeuwenkamp 2-0 Mevr. v. Dijk-R. v. Boven A. M. Witte-G. v.d. Brink J. Mahabir-A. Middendorp Th. Schimmel-J. H. Leijendekker H. v.d. Heiden-B. v. Brummelen 0-2 H. Hageman-W. v.d. Meij 0-2 E. Spiegel - W. E. Meyerink 2-0 De Jeugdafdeling Op donderdagavond 26 januari speel den de jeugdleden van DVSB weer hun wekelijkse partijen. Na het theoretische onderricht brand den zij los om het geleerde in de prak tijk op het bord te zetten. Nu er enkele maanden gespeeld is zijn er groepen ontstaan t.w. A-B- en C. De spelertjes in de A-groep hebben al meer tijd nodig zodat daar per keer maar één partij gespeeld wordt. De uitslagen van donderdag 26 januari zijn: Groep A Danny-Henriëtte 2-0 Simon-Marcel o-2 Ronald-Sandy 2-0 GroepB: Miranda-Raban 2-0 Marco-Bart 0-2 Linda-Brian 0-2 Groep C: 'Diana-Jeroen 0-2 Robbert-Jan-Jaap 0-2 Dion-Stephan 0-2 Claudia-Alexander i-i DVS Soest heeft de streekderby tegen plaatsgenoot De Munt in een sportieve wedstrijd met 5-3 gewonnen door een beter slotoffensief. In de eerste helft was het De Munt die het spel dicteerde. Door middel van snelle en goede combinaties maakte zij het de DVS verdediging erg moeilijk. Het was echter de wederom goed kee pende Robert de Boer die DVS voor een snelle achterstand kon behoeden. Hij kon echter niet voorkomen dat Gertje de Munt na een combinatie met Bram de Munt 1-0 scoorde. Hierna nam De Munt wat gas terug waardoor DVS wat meer ruimte kreeg om aan te vallen. Vijf minuten voor het verstrijken van de eerste helft was het Jos Brouwer die hands maakte. De toe gewezen schrafschop aan DVS werd door Jan Hoefman onhoudbaar en zui ver ingeschoten. Dit was tevens de ruststand. In de tweede helft begon De Munt lijk aan een offensief. Het was Piet Hartman die gebruik maakte van een misverstand in de DVS-verdediging en De Munt op een 2-1 voorsprong bracht. Vanaf dit moment begon DVS pas te voetballen. Door hard werken werd De Munt de verdediging ingedrongen. Ook de keeper van De Munt Henk Kramer was in grote vorm. Het was Johan Aal- derink die door tweemaal te scoren DVS op een 3-2 voorsprong bracht. Met nog zes minuten te spelen was het Willem de Vries die de spanning; weer terugbracht door met een hard schot de gelijkmaker te scoren 3-3. Beide ploe gen begonnen toen wat behoudend te voetballen. Vier minuten voor tijd was het Jan v.d. Wielen die een vrije trap breed legde naar René Ribberink, die de bal on houdbaar in de kruising schoot 4-3. Hierdoor was De Munt enigszins aan geslagen en kon René Ribberink uit een pass van aanvoerder Gerrit van de Laan de eindstand op 5-3 bepalen in het voordeel van DVS. Het geoogde doel van sponsor Roel B's Haarmode om DVS geheel in het nieu we tenue te steken, hopende op wat be tere resultaten, is goed gelukt, daar uit de laatste vier wedstrijden vijf punten zijn behaald. Op 13 februari speelt DVS weer tegen rode lantaarndrager BPSOV uit Bilthoven. Aanvang 22.00 uur in de sporthal De Kwinkelier te Bilthoven. Wat de Soester clubs betreft is er niet veel gebeurd in de districtsviertallen competitie vorige week. GBC en Al- mére lieten weten dat zij door de slech te weersomstandigheden niet naar Soest (ONI en Eemland met 10 teams) konden komen en toen werd besloten ook de overige viertallen (twee van Baarn) maar af te zeggen. Het gevolg was dat alleen Soest speel de drie uitwedstrijden. Maar dat was op dinsdag- en donderdagavond toen de wegen al weer wat beter begaanbaar waren. Soest 1 en 3 moesten naar Blari- cum om tegen Bridgegooiers 3 en 4 aan te treden. Dat liep uit op een 13-7 neder laag voor Soest 1 en een 6-16 overwin ning voor Soest 3. Soest 2 speelde in Amersfoort tegen Vriendenkring 6' gelijk: 10-10. De uitgestelde wedstrij den van ONI en Eemland worden nu op maandag 13 februari Inbraken Dr. s'Jacob- straat Tijdens afwezigheid van de bewoners werd zaterdagavond Ingebroken in een woning aan de Dr. s'Jacobstraat. De dader kwam binnen door het forceren van een raam. Hij doorzocht het hele huis en verdween met medeneming van een videorecorder en wat klein geld. Vermoedelijk dezelde dader was ook bij een ander huis in dezelfde straat actief. Met een schroevedraaier pro beerde hij een deur te forceren. Hij maakte daarbij zoveel lawaai, dat de buren werden gealarmeerd. Afgelopen zaterdag vertrok de recrea tieve zwemploeg weer naar Doorn om de laatste wedstrijd in de vijfkamp te zwemmen. Er gingen deze keer heel wat nieuwelingen mee, voor wie het zwemmen van een wedstrijd nog een spannende ervaring is, maar Monique van Diermen begeleidde ze prima. De invallers hebben zich uitstekend geweerd. Sandra van Vliet sleepte zelfs een eerste plaats op de 50 m rug in de wacht. Maike de Gier verbeter de met een tijd van 1.16.1 op de 100 m vrije slag haar persoonlijk record. Voor Bernd ten Seldam en Erik Knijp- stra waren de 100 meters op school slagen vrije slag net iets te veel, maar ze lieten zich niet kennen, zwommen zich helemaal leeg en hoefden over hun tijden helemaal niet ontevreden te zijn Martijn Roos verbeterde z'n 50 m rug- slagtijd en zwom een prima tijd op de 100 m. vrije slag (1.26.0). Boris van Oppen zwom ondanks z'n onervarenheid een goede wedstrijd. Hij wist z'n krachten uitstekend te ver delen. Onder 8 jaar had Stan van Oppen goede tijden, jammer dat Carmen Spelbos iets te laat startte want dan was ook haar tijd een goede geweest. Jurriën Raspe en Ingrid Plagge haalden als nieuwelingen een 3e en 2e plaats, lang niet slecht. Jorik Bremer, Xander Da- zelaar, Corina Borsje, Jaike Wolf- kamp, Henri Hooft, Dirk den Broeder, Monique van Egdom, Paula Zwol en Mike van Dorresteyn zijn betrouw bare zwemmers, die bij elk wedstrijd weer wat van hun tijden afhalen. De achtmaal 25 m vlinderslagestafet tes waren voor alle ploegen slijtage slagen. De Duinkikkers haalden hier twee vierde plaatsen. Zoals alle andere keren was deze re creatieve wedstrijd een gezellig ge beuren, bedoeld om de zwemmers wat wedstrijd ervaring te geven, maar iedereen toch met plezier te laten zwemmen en die opzet is ook deze keer weer uitstekend geslaagd. De afgelopen week zijn er verschillende wedstrijden verreden waarbij het weer niet altijd even goed was, maar de Eemland- schaatsers hebben hun beste beentje voor gezet, zodat er toch goede resultaten ge boekt werden. Allereerst nog een uitslag van zondag 8 januari j.1.: Ig°r Zweers reed een 1000 mtr. in 1.32.9 sec., wat een persoonlijk rekord betekende. De 1500 mtr. ging in 2.22.9 min. André Bos boom noteerde op de 1000 mtr. 1.41.0 min. en kwam op de 1500 mtr. tot 2.40.5 min. Ar- nold Hagen reed de 1000 mtr. in 1.46.9 min. en ook een persoonlijk rekord op de 1500 mtr. in 2.39.8 min. Jolanda Los kwam op de 1000 mtr. tot een tijd van 1.48.4 min. en ook voor haar een persoonlijk rekord op de 1500 mtr. van 2.47.5 min. Vorige week zondag zijn de volgende wed strijden verreden. André Bosboom reed een 500 mtr. in 49.9 sec. en een 3000 mtr. in 5.43.0 min. Fred van Tol reed deze afstan den in respektievelijk 48.6 sec. en 5.26.6. min. Er stond veel wind. Zondagavond zou er een 1000 mtr. en een 1500 mtr. gereden worden maar in verband met de sneeuw val en de slechte conditie van het ijs is er alleen een 1500 mtr. gereden, waarbij de volgende tijden gerealiseerd werden: Hans Kaats kwam tot een tijd van 2.22.4 min. Amold Hagen kwam tot 2.56.4 min. Jolanda Los reed 3.01.1 min. en Henk Ha gen noteerde 2.49.6 min. Afgelopen vrijdagavond werd een 500 mtr., een 1000 mtr. en een 1500 mtr. verreden. Wal ter te Kloese reed een 500 mtr. in sec. en een 1000 mtr. in 2.09.0 min. Robert v.d. Breemer noteerde 65.2 sec. op de 500 mtr. en 2.20.7 min. op de 1000 mtr. Jan v. Maanen reed respektievelijk 50.9 sec. en 1.47.9 min. Iris v. Hornsveld reed deze af standen in 60.9 sec. en 2.15.7 min. Bert v.d. Weerd noteerde 42.2 sec. en 1.29.1 min. en voor Arnoud Donker gingen deze afstanden in 56.2 sec. en 1.54.9 min. een persoonlijk re kord. Linda v.d. Berg reed een 500 mtr. in 54.5 en noteerde op de 1500 mtr. een tijd van 2.50.6 min. Edwin Groeneveld noteerde 50.7 sec. op de 500 mtr. en reed op de 1500 mtr. een persoonlijk rekord en een clubrekord in 2.45.3 min. Afgelopen zondagmorgen zijn de volgende wedstrijden verreden, waarbij een harde wind stond en door de motregen de toplaag van het ijs erg zacht werd Igor Zweers reed een 500 mtr. in 45.8 sec. en een 1500 mtr. in 2.26.8 min. André Bos boom reed een persoonlijk rekord op de 500 mtr. in 47.1 sec. De 1500 mtr. ging in 2.36.5 min. Arnold Hagen reed respektievelijk 48.4 sec. en 2.50.5 min. Jolanda Los noteer de op beide afstanden 51.3 sec. en 2.50.0 min. Janneke Leber reed een persoonlijk rekord op de 500 mtr. in 58.4 sec. De 1500 mtr. in 3.17.8 min. Edwin Groeneveld heeft deelgenomen aan de 4e selektiewedstrijd voor het Neder lands Kampioenschap voor Junioren-D in Haarlem. Hij reed een 500 mtr. in 51.1 sec. De 1500 mtr. ging in 2.42.5 min, wat een persoonlijk rekord van bijna 4 sec. betekent en een nieuw clubrekord. Door deze goede tijdeh is hij 2e geworden van de baan Utrecht, maar hij kwam jammer genoeg net iets tekort voor deelname aan het Ne derlands Kampioenschap. Zaterdagavond 4 februari zal bij ma nége De Boshoeve een onderling spring concours gehouden worden. Deze spring- wedstrijden staan ditmaal geheel in het kader van de jaarlijkse ontmoeting tussen de "Rebellen" en de "Lellebel len", de resp. heren- en damesspring- clubs, die verbonden zijn aan de manége. Eens per jaar komen deze ruiters en amazones met hun paarden tegen el kaar uit in een spannende wedstrijd over een één-meter parcours, bestaan de uit twee manches én een eenmalige barrage, en elke keer is het weer een verrassing wie na een jaar hard trai nen het best uit de bus zullen komen, de dames of de heren. Na keer op keer de overwinning be haald te hebben op de heren, moesten het afgelopen jaar de "Lellebellen" het onderspit delven, en konden ein delijk na jaren de "Rebellen" weer eens met de eer gaan strijken. Maar hoewel de "Rebellen" momenteel met 11 deelnemers in de meerderheid zijn, mogen ook de 7 Lellebellen niet worden onderschat. Het gaat een spannende strijd worden, om de "Boshoeve Wis seltrofee", die dit jaar voor het eerst Bij de N.B.V.R..wedstrijden in Amers foort zijn de combinaties van Duin- bak/Eldorado goed voor de dag geko men. Begonnen werd met de 80 cm. waarin Karin v. 't Net als beste uit de bus kwam, n.1. op de 3e plaats met Oran. In de meter was het Hetty de Koning die met Pastor het oranje in ontvangst mocht nemen. De volgende rubriek was een geheel Soester aange legenheid; de eerste drie plaatsen wa ren voor Christiaan de Ruig, Jos Mees ters en Joke Becker. Deze rubriek (de 1.10 mtr.) was de laatste springru- briek. Daarna werd begonnen met de dres suur. In de LI was het Marian Dobben die met Pastor 113 punten wist te ver zamelen, goed voor een 4e plaats. In de B2 was het Stephan Zoetelief, die met zijn nieuwe paard Rennete de eerste plaats voor zich opeiste. Op de 4e plaats stond Wilma de Ruig met Bart- je. In de B4 moest de eerste plaats gedeeld worden door Annemiek Rypkema met Sabrina en Christiaan de Ruig met Unix, op de 2e plaats kwam Karin v. 't Net met Oran. De volgende wedstrijd-dressuur wordt gehouden bij manege Eldorado en wel op zondag 5 februari. Deze wedstrijd word gesponsord door Fa. Fugers, Auto Tax, en fa. de Ruig en fa. Ruy- zendaal. Voor deze wedstrijd kan men zich nog opgeven bij Manege Eldorao. (alleen voor paarden Voor pony's is er op 19 februari een ge combineerde wedstrijd. OSHOEVE zal worden overhandigd aan de win nende partij en beschikbaar is gesteld door de twee trainers van deze rui ters en amazones, resp. Marinus en Lammert Laseur. Naast deze spannende strijd zullen er echter ook nog twee open parcoursen gehouden worden, en wel een parcours dat uitgezet wordt op 60 tot 80 cm, en een parcours van 1 meter, twee ru brieken met vrije inschrijving voor iedereen. De aar.vang van de eerste rubriek, 60-80 cm, wordt verwacht om ongeveer 19.30 uur en natuurlijk zijn in alle ru brieken weer mooie en bruikbare prlj- te verdienen. Al met al dus weer de moeite waard om de rijlaarzen nog eens extra op te poetsen en mee te doen, of om gewoon een heerlijk avondje van uit de foyer te genieten van een stukje Soester paar densport, bij manége De Boshoeve, Beckeringhstraat 45, tel. 02155-13457. Overigens heeft de manége nu al haar volgende dressuurwedstrijden gepland op 1 april a.s., waarbij tevens een ca- prilleproef zal worden ingelast en een uitvoering van de Carrousselgroep. De Duinkikker-heren zijn de tweede helft van de kompetitie slecht gestart. In Huizen werd met 6-4 verloren IJsselmeer. IJsselmeer nam in het eerste part een 2-0 voorsprong, die in het 2e part ver groot werd tot 3-0. In het derde speldeel liep IJsselmeer nog uit naar 4-0, maar via twee doelpunten van Erik-Jan Koe hof. eenmaal Wim Hengeveld en een maal Hans de Looff, was de stand aan het einde van het 3e partje 4-4. Het be loofde derhalve een spannende laatste speldeel te worden. In het begin van het 4e speldeel werd de prima keepende Ronald Bast ver rast door een afstandsschot: 5-4. Tij dens een man-minder-situatie wist IJs selmeer via een break-out de einduit slag op 6-4 te brengen. De vele individuele fouten van de Duin kikkers werden door IJsselmeer goed afgestraft, waardoor de einduitslag verdiend was. Of de Duinkikkers deze nederlaag goed verwerken, is komende dinsdag te zien, wanneer de Soesters voor de be ker moeten uitkomen tegen Neptunes uit Zaandam. Op woensdag 15 februari 1984 zal in het overdekte zwembad "De Turf" aan de Waldeck Pyrmontlaan te Soest een introductiecursus voor zwemvaardig heidsdiploma's "nieuwe stijl" van start gaan. De opleiding zal 4 maanden duren. In deze periode wordt men 2x per week, op woensdag tussen 13.00 en 14.00 uur en zaterdagen tussen 12.00 en 13.00 uur, opgeleid voor de zwemvaar digheidsdiploma's 1, 2 en 3. Het ver schil tussen deze diploma's en de oude opleiding voor zwemvaardigheidsdi- ploma's, in de volksmond ook wel C, D, E en F-diploma's genoemd, zit vooral in de mogelijkheid tot het samenstellen van een eigen keuzepakket, naast een verplicht basispakket. In het basispak ket zitten de opleiding voor de zwem slagen en algemene vaardigheid. Voor het keuzepakket kan gekozen worden uit zes onderdelen, te weten springen van de plank, balvaardigheden, zwem mend redden, kunstzwemmen, snor- kelduiken en nostaligische zwemslagen. Twee van deze zes onder delen moeten voor het examen worden afgelegd. De keuze hiervan is aan de kandidaat zelf. De kosten voor~ deze cursus bedragen voor personen tot en met 14 jaar 88,50 en voor personen van 15 jaar en ouder 101,65 (incl. examengeld) voor de gehele 4 maan den. Voor houders van pas 65+ 45,50. Betaling per maand is mogelijk. Men kan zich opgeven bij het secretariaat van de Stichting Zwembaden Soest, Steenhoffstraat 6 te Soest, telefoon 02155-16744, tst. 258. Voor nadere inlich tingen kan men bellen naar het zwem bad De Turf, telefoon 02155-18838. Het gaat goed met de zwemploeg van de Duinkikkers. Al een aantal wedstrij den worden er aan de lopende band goede tijden gezwommen, en ook za terdag was dit het geval. In Doorn werd de 4e wedstrijd voor de competi tie gezwommen. Ondanks het feit dat een aantal zwemmers met blessures kampten werd er toch een 2e plaats behaald, en regende het persoonlijke records. Maar liefst 26 keer verscheen er een nieuw record op de klokken. De resultaten luiden als volgt: 50 m schoolslag: Persoonlijke records voor Evert-Jan v.d. Hengel (50.5). Antonio v.d. Hengel (48,9), Erwin Overgoor (41,4) en Axel de Zoete (39,7). Verder zwommen: Anuschka Spelbos 50,8, Petra Rademaker 46,8, Marco Brond 47,4, Arnoud Banda 40,8. 50 m Vrije slag: Marcel Kieliger 30,7, Ralph Hellebrand 29,2, Bert Boom 31,4. Voor deze jongens allemaal een per soonlijk record en een 3e plaats voor Ralph. 50 m. Vlinderslag: Erwin Overgoor (39,4), Steven Uyland (37,3), Lauret Uyland (39,1) en Barbara Schippers (43,2) noteerde persoonlijke records. René v. Walsem 43,1, Annet de Kiewit 42.0, Lenny Kievit 37,4, Monique Diermen 45,1. 100 m. Rugcrawl: Annet de Kiewit 1.21,2, Mary-Jane Beyer 1.51.9, Anne- lieke Druyff 1.38,3, Karin Dorrestein 1.36,7, Antonio v.d. Hengel 1.31.9, Mar co Brons 1.35,5. Voor al deze zwemmers/sters een nieuw persoonlijk record. Sandra Uyland 1.21,6, Evert-Jan v.d. Hengel 1.46,9, Arnoud Banda Ralph Hellebrand 1.29,6, Axel de Zoete 100 m. Vrije slag: Op deze afstand liet Petra Rademaker zien één van de snelsten te zijn van de vereniging met haar persoonlijke record van 1.14,9. Er waren ook persoonlijke records voor: Monique v. Diermen 1.19,4, Sonja Fu gers 1.19,0, René v. Walsem 1.11,4, Steven Uyland 1.10,7, Anuschka Spel bos 1.33,3. De overige tijden: Barbara Schippers 1.19,5, Sandra Uyland 1.15, Janine v.d. Hengel 1.30,3, Susan v.d. Hengel 1.30.0, Erwin Overgoor 1.14,2. 100 m Schoolslag: Hier zwom Marcel Kieliger naar een zeer scherp club- en persoonlijk record met 1.22,5. Ook Sonja Fugers (1.37,5) en Susan v.d. Hengel (1.39,1) verbeterden hun pers. record. Janine v.d. Hengel 1.51,7, Ralph Helle brand 1.25,5. 100 m Wisselslag: Janine v.d. Hengel 1.38,1, Monique v. Diermen 1.27,3, Bar bara Schippers 1.23,4. 200 m Vrije slag: OP deze afstand zwom Ronald Smits deze afstand voor het eerst op tijd. Na 100 m. noteerde hij 1.14,9, maar op de tweede 100 m. ver loor hij teveel tijd 2.42,7. Als afsluiting werd er door de fetteploeg zeer goed gepresteerd. Een gedeelde ie plaats voor de dames en een 2e plaats voor de heren. Over een paar weken is de laatste competitie wedstrijd. Bij vormbehoud mogen we zeker opnieuw goede tijden verwach ten. Onder enorme belangstelling vond af gelopen zondag de grote finale plaats bij Paardensportcentrum "Soest." In zet was een geheel verzorgde vakantie reis naar Portugal. De spanning was erg groot toen er twee personen overbleven, N. Verbeek en S. Sukel. Wie zou er naar Portugal gaan? Verbeek maakte een springfout met Mister X. Simone Sukel startte met Silver King en reed een foutloos par cours. De hele foyer stond op z'n kop. Na drie wedstrijden was de winnaar bekend: 1. S. Sukel;2. N. Verbeek; 3. F. v.d. Moolen met Wigwam; 4. J. Er- mans met Petra. De jeugd kwam ook goed voor de dag. Er werd goed gesprongen voor de prijs in de vorm van een fiets. Na een spannende strijd was de win naar M. Boshuis met Arizona. Tweede werd P. v.d Schaaf; 3. A. de Block4. P. Tak, die allemaal luxe prijzen aange boden kregen van de firma Fugers Soest. Het Paardensportcentrum 'Soest" kon weer terugzien op een zeer eslaagt paardenevenement met veel spanning; en erg veel sportiviteit. De volgende activiteiten zijn: Gratis ponyrijden in verband met de opening van de nieuwe ponystal, met vele demonstraties. De toegang is gratis. Op het programma staan ook sprlng- wedstrijden tegen de Utrechtse manege uit en thuis. Bij de Bridgeclub Soest is de eerste se rie van de club-competitiewedstrijden afgesloten en op basis van de daaruit voortvloeiende promoties en degrada ties in begin met de tweede serie com petitiewedstrijden gemaakt. Uit de (hoogste) A-groep degraderen de echt paren Suit Okkerse, uit de B-groep de echtparen Lewinski en Meerhoff) het laatste op basis van door afwezigheid onvoldoende gespeelde wedstrijden). Van B. naar A. promoveerden de da mes Ruitenbeek-Smits en het echtpaar Bosshardt, van C. naar B. de heren Braat-Looman en mevrouw van der Meer met de heer van der Loo. De tweede serie is intussen van start gegaan met de volgende stand A-groep: 1. mevrouw Wiersema met de heer Grin, 2. echtpaar Mooi, 3. heren van Walen-Wiersema, 4. echtpaar Kop- pe, 5. heren Maliepaard-Visser, 6. me vrouw Post met de heer van den Berg, 7. echtpaar Jetten, 8. echtpaar Schnei- der, 9. dames Groeneveld-van Vuurst, 10. dames van den Berg-van Sommen,' 11 dames Ahronshiem-van Walen, 12. dames Vlas-Wijsmuller, 13. dames Ruitenbeek-Smits, 14. echtpaar Boshardt (beide laatste paren dus juist gepromoveerd). B-groep: 1. echtpaar Smit, 2. echtpaar Okkerse (deze beide gedegradeerd), 3. dames Copray-Möring, 4. echtpaar dé Vos Burchart, 5. echtpaar Bibo, 6. me vrouw van der Schoot met de heer Grootveld, 7. dames Asperslag-Keu- nen, 8. mevrouw Koek met de heer Blok, 9. echtpaar Bootsma, 10. dames Graaff-de Graaf. 11. mevrouw van der Graaf met partner, 12. heren Braat- Looman, 13. mevrouw van der Meer met de heer van der Loo (beide laatste paren juist gepromoveerd C-groep: 1. echtpaar Lewinsky, 2. echt paar Meerhoff (deze paren net gede gradeerd), 3. de heer Butzelaar met partner, 4. echtpaar Vriens, 5. echt paar van Zeeland, 6. de heren A. Butze- laar-Copier, 7, echtpaar Westland, 8 dames Franssen-Stertefelf. 9. mei vrouw Kok met de heer Rutgers 10 echtpaar van Soest, 11 dames Hilhórst van Woudenberg, 12. heren Bijster- veld-Post, 13. dames van Dongen-Si- mons, 14. echtpaar Gloudemans, 15 da mes van Haren Noman-Roosekrans 16. dames Beijer-Bos. 17. mevrouw Hofman en partner, 18. dames Bon vreeburg. Van Weedestraat 215 Tel. 02155-22776 1UKNECHT 140 LITER IFELMODEL KOELKAST 3e T-I454. Met ruim vriesvak ni autom. ontdooiing, enz. SCH GS-128 VIER-STER- N VRIESKAST. Met een in- id van 120 liter. Advie«nr!ic TOFZUIGERMet 700 watt motor, 6 meter snoer

Soester Courant | 1984 | | pagina 19