Qclomo MEDE Zogezien 12. KNALKOOPJES lnlijsten?| Zestien arbeidsplaatsen op de tocht bij gemeentewerken College weigert raad inzicht in afwegingen bij bezuinigingsvoorstellen Groen licht voor atletiekbaan In memoriam Wim Wynman Nog 10 dagen lang Goddelijk Kees Frank 't Vaarderhoogt prijst af en hoe...! Tuincentrum 't Vaarderhoogt De laatste restanten voor zeer lage prijzen. vooruw VOORZETRAMEN ISOLATIEGLAS en GLASREPARATIES GLASHANDEL RUNDÉR- LAPPEN ACHTER HAM JAFFA'S KG THEE ZAKJES Vliespinda s Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Renovatie van boombeplanting ■ÉfCNfH WOENSDAG 1 FEBRUAR11984 Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest 62e JAARGANG NO. 23 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f 24 n Telefoon 02155-14152 Postgiro 126156 Gecontr.opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Ambtenaren verzetten zich tegen bezuinigingen Zeker zestien arbeidsplaatsen méér komen bij het bedrijf gemeentewerken (174 personeelsleden) te vervallen dan waarmee aanvankelijk, vóór de nieu we bezuinigingsronde, rekening is ge houden. "Dit lijkt een schier onmoge lijke opgave", schrijven de medezeg genschapscommissie (m.c.) en kader van gemeentewerken letterlijk in een brandbrief aan het College van Burge meester en Wethouders. Een brief die gisteren werd verstuurd, als de gezamen lijke vergadering van m.c. en kader de conceptbrief, die gedateerd is 26 januari, heeft goedgekeurd. Vóór het weekend echter is deze con cept-brief al bezorgd bij de raads fracties, omdat directeur ir. S. H. Brunekreef vindt „dat de in de brief vervatte overwegingen van een zoda nige importantie zijn, dat deze u voor de geplande commissievergaderingen beschikbaar dient te zijn, iets wat niet mogelijk is indien de normale weg wordt gevolgd". Op 20 januari lichtte hij zijn bedrijf over de bezuinigingsplannen in, waar op de m.c. en het kader in een extra vergadering vorige week bijeenkwa men. In een begeleidend briefje schrijft de directeur één en ander „in het ver trouwen dat u deze concept-brief bij uw afwegingen zult willen betrekken". Over de bezuinigingsvoorstellen van 3,3 miljoen gulden bogen zich de com missies Algemene Bestuurszaken en Ruimtelijke Ordening, begin deze week, vanavond Bedrijven en Per soneel en donderdagavond de Finan ciële Commissie. „Wij hebben grote zorgen over de gevolgen die de komende bezuinigin gen zullen hebben voor het in stand houden van de gemeentelijke eigen dommen. De bezuinigingen die in het verleden zijn gerealiseerd ten aan zien van het onderhoud van gemeente lijke eigendommen veroorzaken een situatie waarin sprake is van toene mend achterstallig onderhoud. Dit proces zal nu verder worden ver sterkt", aldus de brief. Werkgelegenheid De brief vervolgt, dat het bedrag van 1.139.000 gulden dat gemeentewerken moet bezuinigen in de jaren 1985 tot en met 1987 volgens de plannen van B. en W. voor 75 procent bestaat uit salariskosten. Het gevolg hiervan is dat de bezuiniging bij gemeentewerken veel sterker ingrijpt in de werkgele genheid binnen het bedrijf, dan elders bij gemeentelijke diensten. En of dit zonder gedwongen ontslagen zal kun nen is zeer de vraag. Men is van me ning dat de door B. en W. gehanteerde criteria bij gemeentewerken niet gel den. Men wil opheldering. "Hoewel soms wordt gezegd dat ge meentewerken „te ruim in z'n jas zat", menen wij te mogen stellen dat dit de laatste jaren zeker niet het geval is en dat de gevolgen van eerder door gevoerde bezuinigingen die met name in het takenpakket van gemeente werken ingrepen, mogelijk zijn ge worden door een verder aanpassing van de personele sterkte van gemeen tewerken". In een bijlage bij de brief becijfert het bedrijf, dat sinds 1981 ge meentewerken 1.950.470 gulden heeft ingeleverd. Toen waren er 204 mede werkers en nu 174, Ook de leden van de commissie voor georganiseerd overleg in ambtena renzaken onder leiding van wethouder drs. J. Th. Oudemans komen over haast vrijdagavond 3 februari bij el kaar, op verzoek van drie leden, naar aanleiding van de bezuinigingsbrief van 24 januari van wethouder Oude mans (WD). Aanvankelijk ging de januari-vergadering van het geor ganiseerd overleg deze maand niet door "bij gebrek aan agendapunten" en was de volgende bijeenkomst pas voor 19 maart gepland. Het College van Burgemeester en Wet- Rprt kvho^,. Hnt h0 „n. Het College van Burgemeester en Wet houders is niet van plan de afwegingen die het heeft gemaakt bij het opstellen van de voorlopige lijst met bezui- nigingen per sector aan de gemeente raad prijs te geven. Ondanks hevig aandringen van vrijwel de gehele com missie Algemene Bestuurszaken wei gerde burgemeester P. Scholten in de maandagavond gehouden commissie vergadering de toezegging te doen dat hij de raadsleden inzicht zal geven in de wijze waarop het College de cri teria, die bij het vaststellen van de ver schillende bedragen hebben gegolden, heeft gehanteerd. Grond niet in beheer bij Sportstichting De gemeenteraad heeft vorige week het licht op groen gezet voor de Atle tiekvereniging Pijnenburg om een atle- tiekaccommodatie aan te leggen aan de Wieksloterweg. De accommodatie komt niet in beheer bij de sportstich ting, zoals deze had gewild. Tien raads leden, onder wie sportwethouder drs. G. Plomp, tevens voorzitter van de sportstichting, wilden dit ook, maar zestien leden waren hiertegen. Uitein delijk besloot de raad met 23 tegen 3 stemmen (de VVD-ers Plomp, Blaauw en Jacobs) de grond voor veertig jaar in erfpacht te geven aan de atletiek vereniging tegen een jaarlijkse som van 250 gulden, vijfjaarlijks te herzien. Gemeentesecretaris mr. J. M. Kruit wagen ('wethouder Kruitwagen,' zei Jan Visser) wees de raad op de conse quenties van het onderbrengen van de accommodatie bij de sportstichting. De gemeente is dan eigenaar, ook van de gebouwen en dat achtte hij niet fair ten opzichte van de stichting (SAAS) die 150.000 gulden bij elkaar wil bren gen om de accommodatie te reali seren. Het college vond daarom dat de vereniging die de accommodatie zelf aanlegt en onderhoudt, eigenaresse zeil de gebouwen moet blijven en zelf alle risico's moet dragen. Aanvankelijk was het college ingegaan op het voorstel van de financiële commissie om de jaarlijkse som voor de accommodatie op 9.000 gulden vast te stellen, waar tegenover 9.000 gulden subsidie stond min de aanvankelijk voorgestelde som van 250 gulden. Op voorstel van het CDA werd toch het oorspronkelijke voorstel weer van stal gehaald (een bedrag van 250 gulden per jaar) en ten slotte aangenomen. Jan Visser (Prog. Soest) had kritiek op de brief van de sportstichting aan het college met betrekking tot deze zaak en verweet wethouder Plomp met twee monden (als wethouder en als voorzit ter van de sportstichting) te praten. Ries van Logtenstein (CDA) noemde het '250 gulden-voorstel' sympathiek. De Juiste polis voor de Juiste man. Van Rouwendaal weet daar alles van. Bij ons hypotheek vanaf 7,8%. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155-1 64 67 Kaapse violen, alle kleuren van 1.75 voor 0.95 Potchrysanten, alle kleuren van 1,95 voor 0.95 Narcissen, per bos van 2.95 voor 1.65 Halve liter Pokon kamer- plantenmest van 5.75 voor 2.95 Minstens 30 soorten kamer planten slechts1 gulden p. st. enz. enz. Alle aanbiedingen gelden van donderdag t/m woensdag zijn kwalitatief het beste wat er te vinden is en OP IS OP. Dorresteinweg 72a Soest - Tel. 02155-12883 Het voorkomt bovendien dat de ge- meënte voor structurele uitgaven komt te staan. Adriaan Pothuizen (D'66) het daarmee eens. PvdA-er Joop van den Brakel (tweede voorzitter van de sportstichting) vond het niet ingaan op het voorstel van de sportstichitng om de accommodatie bij de stichting onder te brengen een klap in het gezicht van met name de burger bestuursleden. Hij zei verder ervan overtuigd te zijn, dat de meeste raads leden de statuten en reglementen van de door hen ingestelde stichting niet eens kennen. Afgezien daarvan vond hij dat de raad maar eens duidelijk moet uitspreken dat de stichting niet goed functioneert als hij daarvan over tuigd is, maar dat moet dan wel onder bouwd gebeuren. De raad kan de sport stichting wel slap vinden dat de bezui nigingen niet zijn gerealiseerd, 'maar dat komt nog wel,' verzekerde hij. Hij deed tenslotte het voorstel de accom modatie bij de sportstichting in beheer onder te brengen. Hij kreeg steun van Jan Jacobs (VVD), maar niet van de heer J. van Garderen (SGP—GPV RPF), die in het '250 gulden-voorstel' juist tot uiting gebracht zag dat de zelf werkzaamheid van de vereniging op prijs wordt gesteld. Wethouder Plomp liet weten het voor stel van de sportstichting te steunen, waarna Raymond van Gelder (PvdA) een poging deed om de beheerskwestie tot een volgende keer uit te stellen, maar daar wilde de raad niet aan. Evenmin slaagde de heer Plomp erin de raad te overtuigen van het feit, dat het beheer van de atletiekaccommoda- tie voor de sportstichting geen nadelige effecten zou hebben. ZijH collega Menne (CDA) van financiën beweerde het tegendeel en vond dat de verant woordelijkheid voor de accommodatie moet komen te liggen waar hij hoort: bij de atletiekvereniging. Na de opmerking van de heer Van Gel der dat de taak van de sportstichting in de discussies 'ondergronds' had mee gespeeld, welke kwestie volgens hem fundamenteel aan de orde moet worden gesteld als daar twijfels over zijn, zei de heer Menne dat een besluit van de raad om een accommodatie aan een vereniging in erfpacht te geven 'een historisch moment' was. 'We gaan nu met pit op pad,' aldus de wethouder, waarna de stemmingen het langdurige debat, dat 23 minuten werd geschorst voor nader beraadafrondden De Soester kunstschilder Wim Wynman is overleden. Vorige week woensdag om kwart over vier is hij gestorven van ouderdom. Maandag werd hg gecremeerd. In zijn aanleunwoninkje van Molenschot waar hij sinds anderhalf jaar "huisde," zag ik de vorige week zijn laatste schilderijtje, voorstellend "oude man op bank." Hij maakte dit tableau de vorige zomer. To* 'V-' ,e.cht nlet meer kon, heeft hij gewerkt aan zijn schitterende schildergen en ik herinner mij een gesprek met hem in 1980, toen hij een wijsgerige uitspraak aanhaalde van zijn vriend, de beeldhouwer Mari Andriessen, die ooit zei: "Liever staande te sterven dan een strooien dood. Zo stierf Wim Wynman, die 86 jaar is geworden. Hij was veertig jaar lang een pointilist. Een wijze van schilderen waar bij men de verf in puntjes op het doek zet, in navolging van de beroemde Fransman Seurat. Maar anders dan Seurat met tussentonen bij de prL maire tinten. En honderden aan elkaar geschakelde vlakjes als een leg puzzel. En die bezaaid met kleurconfetti. Zijn mooiste schilderij vind ik "kind op hobbelpaard." Al heel jong ver loor hij zijn zoontje. Zijn vrouw stierf in 1976. Zijn dochter woont en werkt in Frankrijk. Twintig jaar heeft hij aan de Kolonieweg gewoond, waar hij vaak expo sities organiseerde in zijn privé-kunstzaaltje "De Oude Enghe." Net als Rinke Tolman heeft hij zich als ras-Soestenaar verzet tegen de aantas ting van de Eng. "Vroeger zag je hier wuivende korenvelden, maar het karakter is tegenwoordig volkomen verpest door die stomme mais placht hij te zeggen. De in Roermond geboren Wynman, die zich liet inspireren door de na tuur en de mystiek, was een eigenzinnig mens en een zeer begaafd kun stenaar. Hij vond zichzelf half filosoof, half schilder. Hij exposeerde re gelmatig in het hele land en had succes. Toen een Goois kunstcriticus hem eens toevoegde "Ik ga jou maken," antwoordde hij: "Ik hoef niet gemaakt te worden, ik ben er al. In zijn galerie ging het volgende gedichtje van een zekere Soe Toeng-Po- Wie schilderijen beoordeelt naar de gelijkenis der vormen moet als kind worden beschouwd. Wie verzen smeedt volgens de regels bewijst daarmee nog niet een dichter te zijn. Dichten en schilderen wortelen in dezelfde wet: het werk des hemels en de oorspronkelijkheid. Wie Wim Wynman hebben gekend, zullen hem niet vergeten. Hii was een uniek mens. Jan Visser. Bert Krijger, fractievoorzitter van de WD, stelde als eerste de vraag naar de hantering van de criteria die het College had gebruikt (werkgelegen heid, mate van verplicht zijn van uitga ven, de belangrijkheid van de aktivi- teiten, het draagvlak van de voor zieningen, de mate waarin de sector eerder heeft bezuinigd, de mogelijkhe den om taken af te stoten of te privati seren, het veiligheidsaspect en het na delig effect op langere termijn) aan de orde. "Over de voorstellen zelf heb ik in dit stadium niet veel te vertellen," aldus Krijger, "maar ik heb wel be hoefte aan nadere onderbouwingen van de voorgestelde bedragen. Vraagtekens Raymond van Gelder (PvdA) sloot zich aan bij de vraag van Krijger. "Wat is het afwegingsproces van het College geweest? Dat er in de ene sec tor meer en in de andere minder dan 7,9% wordt bezuinigd roept toch vraag tekens op! Waaróm vindt het College dat het zo moet?" Hij stelde voor in de procedure meer "wisselgeld" in te bouwen door de taakstellende bedra gen per sector te verhogen. Jvan Garderen (SGPvroeg zich af of het niet beter is méér dan 3,3, miljoen te bezuinigen, zodat de raad meer keuzemogelijkheden zou hebben. De heer A. Bolhuis (CDA) zag daar geen brood in. "Het zal al moeilijk genoeg worden onj de 3,3, miljoen te halen." Ook hij vroeg indringend naar de moti vering van de keuzes die het College in het bezuingingsvoorstel heeft ge maakt. "Ik heb geen bezwaar tegen onevenredigheid als zodanig, maar uw keus blijft mysterieus. Hoe hebt u al die factoren gewogen? Er zijn trouwens nog wel een paar andere te noemen. Je kunt je als raadslid niet vastleggen op de uitwerking van deze verdeling." Hij wilde verder weten of het accep teren van het voorstel om 3,3 miljoen te bezuinigen ook automatisch betekent dat men akkoord ging met de ca. 700.000 die in het bezuigingsvoorstel is opgenomen voor nieuwe inves teringen. Hij verklaarde zich daar in elk geval tegen. Adriaan Pothuizen (D'66) drong aan op de toegezegde lijst van bezuinigingen die in de afgelopen jaren al hebben plaatsgevonden. "De afweging is ken nelijk niet objectief-systematisch maar subjectief-pragmatisch gegaan, dus met de natte vinger. Jan Visser (Prog. Soest) stelde zich op het standpunt dat het misschien wel mogelijk is om in Soest 3,3 miljoen te bezuinigen, zeker omdat er toch nog heel wat, geld over de balk wordt ge gooid, "maar een filosofie tref ik in het voorstel niet aan. U hebt langs de ver schillende sectoren gewoon de rekenli- niaal gelegd. Je weet op deze manier niet waar je ja tegen zegt. Ik weiger hieraan mee te werken. Burgemeester P. Scholten stelde vast Inbraak in 'De Turf' Bij een inbraak in het overdekte zwem bad 'De Turf' aan de Waldeck Pyr- montlaan heeft de onbekende dader een geldkist met 350 gulden tot 400 gul den buitgemaakt, alsmede een chèque en een handmicrofoon. De inbreker kwam binnen na het uitnemen van een ruit. De inbraak werd in de nacht van zaterdag op zondag gepleegd. dat de commissie in elk geval akkoord ging met de voorgestelde procedure. Over de afweging binnen het College merkte hij op: "Dat is het moeilijkste punt. Hoe hebben we dat nou gedaan? Het College had misschien wel 30 ver schillende criteria. Dat is uit prak tische overwegingen teruggebracht tot ongeveer tien. Hoe het precies gegaan is is een subjectieve zaak, een kwestie van wegen, herwegen en overwegen. Daar zitten we als College ook voor. Bovendien was er weinig tijd." Ver volgens gaf hij nog een uitgebreide toe lichting op de criteria zelf, tot Van Gel der ingreep en zei: "Dat weten we alle maal wel. Geeft u ons maar liever uw overzicht met alle plusjes en min netjes, of hoe u 't dan ook hebt gedaan." Boezem Burgemeester Scholten reageerde daarop met de woorden"Daar krijgt u geen inzage inDat behoort tot de boe zem van het College. We hebben het zo rechtvaardig mogelijk gedaan en Bert Krijger merkte op dat één van de harde criteria nu juist de mate is waar in de sectoren in het verleden al hebben bezuinigd, en dat het dus absoluut noodzakelijk is dat het overzicht daarvan er zou komen. Hij wees erop dat bij Gemeentewerken al sinds 1980 behoorlijk is ingeleverd en dat al vaker is vastgesteld dat de grens daarvan langzamerhand wel bereikt is. "En uit gerekend hier wordt nu een on evenredige bezuiniging voorgesteld! Daar moeten we meer over weten." Van Gelder drong nogmaals aan op het kenbaar maken van de afwegingen binnen het College: "Stel uw boezem ter beschikking aan de raad, zodat zij zich daaraan kan zogen C. Verheus (CDA) wilde zeer duidelijk zien vastgelegd dat de raad niet auto matisch gebonden zou zijn aan de in- vesteringenlijst en zijn fractiegenoot A. Bolhuis bracht naar voren dat het de verkeerde volgorde is om eerst in mei over de investeringen te spreken, al was het ook nog zo voorlopig, en daar na, in juni, te beslissen over de bezui nigingen. Blindelings "U zegt," richtte Bolhuis zich tot bur gemeester Scholten, "volg ons nou maar, we hebben gewogen, hergewo- gen en overwogen en we zijn eensge zind.' Dat is mooi, maar u mag van ons niet verlangen dat we daar blindelings akkoord mee gaan. Jan Visser wees erop dat het College in strijd kwam met zijn eigen uitgangs punt van openheid als het bleef wei geren meer inzicht in de afwegingen te geven. De heer Scholten adviseerde de leden dat de verschillende fracties maar met elkaar in overleg moesten gaan als zij veranderingen wilden. "Als u het er niet mee eens bent, moet u maar een raadsmeerderheid achter u zien te krijgen." Zowel Van Gelder als Nek Blommers reageerden daarop zeer af wijzend. "Dat is niet volgens de demo cratische spelregels. Daar zitten we hier niet als commissie voor." "Bezuinigen is een moeilijk vak, ik kan u niets toezeggen," reageerde burge meester Scholten op de algemene ver wijten. Hij zegde toe de kwestie van de afweging in het College aan de orde te zullen stellen. "Maar als het College zegt: dat doen we niet, dan kan ik er niets aan veranderen. Daar laat ik het bij." herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest Tel. 02155-12400 WORDT NIET BLAUW VAN DE KOU! WIJ HELPEN U GAUW! SNEL NAAR... BEL 16055 of 18429 EN WIJ KOMEN! NIEUWEWEG 3 - SOEST Het is niet mijn bedoeling om de naam van deze rubriek zo letterlijk te nemen dat er een wekelijkse televisiebespre king van gemaakt wordt, waar de ene helft zich tegen afzet en de andere helft zich tevreden knikkend bij neer legt. De zondagse IKON-program ma's zouden zich er overigens uitstekend voor lenen. Onlangs het Alje Klamer zijn publiek vrijuit praten over het beeld dat zij van God hebben. Als bij af spraak - en misschien was dat ook wel zo - vertelde iedereen eerst hoe ze vroe ger tegen God aankeken. Daarna pro beerden ze aan te geven hoe ze daar nu mee omgingen. De almachtige God van één der deel nemers bleek niet in staat om te voor komen dat een tweejarige kleuter door een verkeersongeval om het leven kwam. Het hele Godsbeeld zakte in en ver bleekte, totdat de vertellende jonge man op school hoorde over de machte loze God, die niet alles naar zijn hand kon en wildé zetten. Anderen zagen dat de vele regels en geboden uit hun jeugd niet tot een bete re wereld geleid hadden. De als toe gangsbewijs tot de hemel aangeprate gehoorzaamheid aan de kerk had hen naar de binnenkamer gedreven. Daar hadden ze een persoonlijke band met hun Bevrijder aangeknoopt. Enkele meisjes hadden verschrikkelijk veel moeite met het zogenaamde 'man'- zijn van God en voelden zich buiten gesloten uit een wereld waar voor hen geen plaats was. God is een vriend met wie ik heel per soonlijk omga, wist iemand die pas veel later tot het geloof gekomen was. Ze voelde zich duidelijk onthand door dat zij niet al die kennis bezat van hen die er mee opgevoed waren. Eén van de deelnemers, die al veel meningen had gehoord, ontdekte dat iedereen zich een eigen Godsbeeld ge vormd had. Je maakt zelf de God die je nodig hebt, veronderstelde ze. Die scherpzinnige opmerking werd, althans tijdens de uitzending, niet verder uit gediept, hoewel hier de kern van de zaak geraakt werd. Nu ik dit nog eens rustig op me kan laten inwerken, hoor ik nog dat iemand zei dat God degene is die met je mee gaat. Die erbij is, je niet laat stikken. Zonder oneerbiedig te willen zijn, doet zich de vergelijking met Barbapappa op. De tekenfilmfiguur, die zich voortdurend van vorm kan ver anderen, al naar gelang de situatie dat vraagt. Zou dat misschien de manier zijn waarop Hij met ons meetrekt, zich voortdurend anders aan ons voor doet? Kleine kinderen kijken toch ook heel anders tegen hun vader aan dan middelbare scholieren of dan volwas senen die zelf kinderen hebben? In dat geval hadden alle gasten van ds. Klamer gelijk en probeerde iedereen alleen maar onder woorden te brengen welk deel van God zich op dat moment aan hen bloot gaf. Lees hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. Mk Peters bv, voor wonen in W de groene zone. Alleen donderdag MAGERE Alleen donderdag VERSGEBRANDE Alleen donderdag Alleen donderdag Vol sap 15 stuks voor 500 gram van 4.50 voor Mager 100 gram van 2.10 voor Kilo van 17.80 voor van 1.90 voor 35 i!U¥U'liU'!LU'ILUJILUJ|l.UJ Koninginnelaan 48 Soest Tel. 02155-11066 R';irAliiWiil?T,ll7T,l,TTil^l^li Na aanrijding doorgereden Een bewoner van het Mistreelpad meld de de politie vorige week dat zijn auto door een onbekende automobilist was aangereden. Het rechter portier van zijn auto bleek behoorlijk te zijn be schadigd. Op het portier werden lak sporen aangetroffen van een licht groene auto. De politie stelt een onder zoek in. In het kader van renovatie van be staande boombeplanting in de gemeente, zal ditmaal de boombeplan ting in de straten Braamweg, Plasweg, Varenstraat en Veenbesstraat in uit voering genomen worden. Aan de Braamweg worden de aanwezige mei doorns, in het gedeelte tussen Erica- weg en de Oude Utrechtseweg, ver vangen door lindebomen. Als gevolg van ouderdom is de vitaliteit dusdanig slecht, dat de komende jaren weinig groei meer te verwachten is. Aan de Plasweg zullen tussen de bestaande es doorns, waar nodig, jonge bomen ge plant worden. Aan de Varenstraat en Veenbesstraat zullen de aanwezige wilgen en populieren, die een korte levensduur hebben, geleidelijk aan worden vervangen door jonge bomen als plataan, iep en esdoorn. De werk zaamheden zullen de komende weken door de afd. Groen en Recreatie van de Dienst Gemeentewerken worden uitge voerd.

Soester Courant | 1984 | | pagina 1