Selby's jeugdteam ongeslagen kampioen Programma Geen winst voor top teams SVV/STAM Griftland 2 in landelijke finale B.D.C. SPORT SPORT T"T BADMINTON KORFBAL Eemvogels 1 verliest van Reflex 1 (3-9) KETTING FORMULIEREN Olympia heren bewijzen klasse VOLLEYBAL Door winst van Papillon heren 3 nog volop kampioenskansen VOLLEYBAL BASKETBAL Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg TAFELTENNIS Shot 2 ook te sterk voor VTV1 BASKETBAL Goed weekend voor Red Stars HANDBAL B.D.C.-junioren verslaan Niloc Zaalpro gr amma I WOENSDAG 1 FEBRUAR11984 SOESTER COURANT Teamcaptain Rob Gruyters mocht sa men met Frits Visscher Jr., Louise Stavast, Inge Gruyters en teamleider Frits Visscher Sr. zaterdag een welver diende bos bloemen in ontvangst ne men, omdat zij een uniek huzarenstuk je hadden uitgehaald. Veertien wed strijden in de badmintoncompetitie spelen en veertien keer winnen is na melijk geen alledaagse zaak! Alle reden voor de actieve jeugdcommissie om dit team eens extra in het zonnetje te zet ten. Dit weekend speelde Senioren 1 van Selby de laatste wedstrijd van de win tercompetitie. Nadat vorige week de tweede plaats was veilig gesteld moest Selby's hoofdmacht naar het reeds kampioen zijnde B.C. Nijkerk. Op pa pier een formaliteit, maar eenmaal op de baan wilde Selby's sterkste kwar tet daar niets van weten. Zowel Paul van Ginkel als Henk van Woerkom wonnen hun enkelspel royaal. De Nij- kerkse dames waren echter veel te sterk voor Mirjam Hilgers en Cor Schuyt. De beide enkelspelen en het dames dubbelspel gingen dan ook ver loren en ook de twee gemengde dubbel spelen waren voor de Nijkerkse kam pioenen. De Selby-heren wonnen hun dubbel en brachten hiermee de eind stand tenslotte op een alleszins accep tabele 5-3 nederlaag. Voorjaarscompetitie Volgende week start de voorjaarscom- peitie. De extra-competitie is wat min der officieel dan de bondswintercom- petitie, maar biedt de extra-enthousias te badmintonners de gelegenheid om meer wedstrijden te kunnen spelen. Sel- pupillen lieten zien dat dat voor hen niets uitmaakt want ze wisten de volle winst te pakken door doelpunten van Reijk Muller (1-0) en Nicole Nieuwen- huis(2-l). Programma 4 februari 20.00 uur Minerva 1 - Eemvogels 1, Nieuwegein- "Veerhuis" 21.00 uur Eemvogels 2 - Viko 7, Beuken dal 19.00 uur MIA 6 - Eemvogels 4, Amers foort "De Koppel" 18.00 uur Eemvogels Al - MIA Al, Beu kendal 11.40 uur Eemvogels Dl - Amersfoort Dl, Beukendal 12.00 uur SMS Ql - Eemvogels Ql, Utrecht - "Zuilen" Het eerste team moest dit weekend zijn kunnen waarmaken tegen de koploper Reflex 1. Dat dit team een moeilijke wed strijd zou worden, stond al van tevoren vast. De 0-3 stand met rust viel daarom ook mee. in de tweede helft kwamen de Eem vogels door doelpunten van Marco Kuil, Rien Kraaikamp en Henk-Jan Kraaikamp tot scoren, maar konden niét voorkomen, dat Reflex zijn kop positie verstevigde door de wedstrijd met een eindstand van 3-9 af te sluiten. Eemvogels 2 Tiel 2 7-8 Het tweede achttal van Eemvogels ging het beter af. Eemvogels wist de score te openen door een afstands schot van Laura van Londen. Tiel kwam om en om, maar toen bij een 3-2 stand te. maar zag door doelpunten van Henriëtte van Dijk (van onder de korf), Rien Kraaikamp en Ad v.d. Hoed, de Eemvogels uitlopen tot een stand van 4-1. Deze achterstand ontmoedig de De Tielenaren niet en zij vochten zich terug in de wedstrijd door de stand op4-4 te brengen. Na deze krachtsinspanning van Tiel, leek het erop, dat de Eemvogels weer zouden uitlopen. In eerste instantie bracht Laura van Londen door een af standsschot en later een doelpunt van Netty Friebel weer twee doelpunten verschil op het scorebod (6-4). De ploeg uit Tiel houdt blijkbaar van spanning in de wedstrijd want een stand van 6-6 was gauw bereikt. Op de tribune zag iedereen met ingehouden adem hoe de ploeg uit Tiel steeds weer terugkwam, ook nadat alweer Laura van Londen, 6-6 had gescoord. Met een stand van 7-7 leek deze spannende wedstrijd geëindigd, maar alleen de scheidsrech ter vond dat blijkbaar niet. In de laatste minuut beoordeelde hij een situatie verkeerd en gaf de ploeg uit Tiel een strafworp. Tiel wist deze te verzilve ren, zodat zij met 2 punten naar huis kon gaan. Eemvogels 3 - Mia 5 4-4 Eemvogels 3 speelt over het algemeen vrij constant in zijn poule, die vrij sterk is. Zaterdag j.1. wisten Eemvogels en MLA het publiek op de tribune goed te amuseren. In de eerste helft kon Eem vogels goed combinerend een voor sprong opbouwen. Johan Nieswaag scoorde met doorloopballen en bracht de stand snel op 2-0. MIA kon nog iets terugkomen tot 2-1, maar moest nog voor rust zien dat door een benutte strafworp van Erik Rauch de stand op 3-1 stond. In de tweede helft waren de rollen om gekeerd. Nu was het MIA dat de korf eerst vond (3-2), voordat Tini Mar- tens met een afstandsschot voor het laatst in deze wedstrijd voor Eemvo gels scoorde. MIA wist na dit doel punt en vóór het eindsignaal nog twee maal te scoren, zodat de twee ploegen gebroederlijk de punten deelden. Sparta C3 - Eemvogels Cl 2-4 "Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst", denken deze jeugdspelers van Eemvo gels en dat laten ze de laatste weken goed merken. In deze wedstrijd lieten ze zien dat ze niet voor niets tweede in hun poule staan. In het begin van de wedstrijd scoorden de beide ploegen om en om (voor Eemvogels Anissa van Bemmel en Erik v.d. Pol), maar na de rust haalde Eemvogels de twee punten binnen, nadat John van Boom en Erik v.d. Pol de stand op 2-4 had den gebracht. Eemvogels Dl - K.V.O. Dl 0-0 In deze wedstrijd tussen de Soester- en Soesterbergse-vereniging kwam geen van beide tot scoren, wat uiteindelijk qua puntendeling het beste was. Eemvogels PI - Fiducia PI 2-1 In eerste instantie was deze wedstrijd niet gepland. Zij werd in Zeist gespeeld. De pupillen moesten dus hun thuiswed strijd buiten Soest spelen. Deze oudste Foto: Goos van der Wilt by neemt hieraan deel met drie wed strijdteams en één recreantenteam. Uitslagen Senioren B.C. Nijkerk 3 - Selby 1 5-3 Selby 2 - Hoevelaken 1 Selby 3 - Badge 2 KB VA 6 - Selby 4 Selby 5 - Irene 7 Selby 6 - 't Slot 8 Junioren: Selby 1 - Kwinkslag 1 2-6 Selby 2 - Leusden 2 8-0 Eemnes 3 - Selby 3 3-5 Selby 4 - Hoogland 5 7-1 Maarn 5 - Selby 5 8-0 Hoogland 7 - Selby 6 0-8 in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 Het eerste herenteam heeft aangetoond dat ze in de tweede divisie thuishoren. Zaterdag werd er in sporthal De Bunt met 3-1 gewonnen van het op de tweede plaats staande Flamingo's. Het eerste damesteam verloor kansloos met 3-9 van koploper Thor. Het tweede heren team won gemakkelijk met 3-0 van V&S. Het derde herenteam blijft onge slagen in de tweede klasse na een 3-1 overwinning op Voleem. Olympia 1 - Flamingo's 3-1 Het eerste herenteam van Olympia moest het op de tweede plaats staande Flamingo's spelen. Olympia speelde met een gewijzigde opstelling. De eerste set was er vanaf het begin een gelijkopgaande strijd tezien, er werd goed gevarieerd in de aanval en er werd ook goed verdedigd. Maar in een spannende slotfase moest Olympia toezien hoe Flamingo's deze set won. De tweede set zette Olympia vanaf het begin Flamingo's onder druk en namen een voorsprong. Deze set werd door Olympia gewonnen. De derde set speel de Olympia met een sterk blok en ge varieerde aanvallen. Deze set werd ook door de Olympianen gewonnen. De vierde set rook Olympia de volle winst en haalde na een spannende slotfase ook deze set binnen. 3-1. Olympia 3 - Voleem 3-1 Het derde herenteam won afgelopen week eveneens met 3-1 van Voleem. De eerste set speelde Voleem zó sterk dat er voor de heren van Olympia geen doorkomen aan was. Dat ze niet langs het blok kwamen was te wijten aan het eigen spel wat niet zo vloeiend liep, deze set ging ver loren met 15-9. De tweede set ging be ter en er werd met karakter gespeeld en werd door Olympia gewonnen. De andere twee sets waren voor Olympia. Die door deze overwinning op de num mer twee nog steviger aan kop staan. Dames Olympia 1 - Thor 0-8 Het damesteam speelde zaterdag te gen Thor een wisselvallige wedstrijd. De eerste set speelde de dames in het begin wel sterk wat een 4-0 voorsprong opleverde. Maar Olympia is Olympia niet als ze die voorsprong niet in een mum van tijd weer weggeven. En zo werd die set met 8-15 verloren door dom volleybal. De tweede set leken de Olympia-dames aan de grond genageld. De lijstaan- voerdster Thor had dan ook geen moei te het Olympiablok te omzeilen, waar door de verdediging apatisch stond te kijken hoe deze set verloren ging met 6-15. De derde set lieten de Olympia-dames zien dat ze zich toch niet zomaar ge wonnen gaven. Er werd fanatiek ge speeld en goed gevolleybald. Ze wisten Thor tot 8-8 goed bij te houden, maar toen liet Thor zien niet voor niets boven aan te staan en maakte die set ge routineerd uit met de stand 10-15. Wedstrijden voor de komende week: Woensdag 1 februari De Trits Heren 21.15 uur BG&SV 5 - Olympia 6 Donderdag 2 februari Beukendal Meisjes 19.00 uur Ölympia Al Spokèrs A2- Het was voor de Soester vereniging Papilion een vrij rustig weekeinde. Slechts twee teams kwa men in aktie en vier teams hadden dit weekeinde vrijaf. Slechts de jongens junioren en het derde herenteam moes ten in aktie komen. Papillon 3 - BVH 2 78-43 Het derde herenteam had de lastige uitwedstrijd tegen BVH in Hoevelaken op het programma staan, waarbij dan ook nog kwam dat enkele schotvaar- dige spelers niet mee konden doen. Daarom werd er toch wel met de nodi ge angst tegen deze tegenstander aangekeken en verliezen mocht niet om de direkte aansluiting met de kop loper, het Zeister BZ.72 (slechts twee punten voorsprong) te missen. De eerste tien minuten van de wed strijd ging nog gelijk op, docht toen nam het Papillon een time out en hier na bleek het team in een keer vleu geltjes te krijgen en nam afstand van BVH en ging de rust in met een 41-22 voorsprong. Wie in de tweede helft dacht dat Papil lon wat kalmer aan zou doen kwam bedrogen uit. Het tempo werd nog wat opgevoerd en uiteindelijk wérd met de inzet van het hele team een ver dienstelijke 78-43 overwinning be haald. Papillon JA1 - Green Giants JA1 57-40 De jongens junioren moesten in het af gelopen weekeinde naar Leusden om De hoogste teams van SVV/STAM kon den afgelopen weèk niet toit winst ko men. Het le damesteam kwam met lege handen uit Schoonhoven terug en dames 2 kon in Amsterdam niet tot winst komen. Ook de heren moesten in Bussum met een nederlaag genoegen nemen. Vooral voor de damesteams te leurstellend, omdat punten zeer wel kom zijn. Het le damesteam van SVV/Stam had de moeilijke uitwedstrijd tegen DOS uit Schoonhoven. In de le set moest men nog duidelijk wennen en in deze beginfase moesten de dames dan ook het initiatief aan DOS laten. Warm ge draaid en met inzet en overtuiging werd de 2e set afgewerkt. Goede com binaties stelden DOS voor problemen. Een spannende 3e set en gelijkopgaan de set. Wat onzuiverheid aan het eind en een knappe zege voor DOS niet aan geslagen begonnen de dames aan de 4e set. De aanval kwam er goed uit en was aanleiding voor een gestage uitbouw van de voorsprong. Via 10-6 in 14-11 was de setwinst binnen bereik. Onno dige fouten in dë zenuwachtige eind fase brachten de dames van DOS even op gelijke hoogte, maar de SVV-dames konden de set niet meer naar zich toe trekken. Setstanden: 15-8, 8-15,15-13 en 16-14. Het 2e damesteam kwam zeer goed uit de startblokken tegen Armixtos uit Amsterdam. Zeer brutaal spelend was de le set duidelijk voor SVV. Risico nemend met de serve en veel scorend met de aanval. Gewaarschuwd begon Armixtos aan de 2e set. Snel en veel va riatie stelden de SVV-dames voor pro blemen. Men liet het initiatief aan de tegenpartij. Verdedigend vielen er ga ten en de middenaanval van Armixtos scoorde erg veel. Duidelijk was merk baar dat SVV geen team was. Hoewel de invalsters hard hebben gewerkt waren er toch te veel onzekerheden en misverstanden, zowel verdedigend als in de aanval. Setstanden: 7-15,15-6,15-9 15.-8. Het 3e damesteam zorgde voor een verrassing. Tegen het op de 2e plaats staande Pugna werd een 3-2 overwin ning behaald. In de le en 2e set zag het hier niet naar uit. Zeer duidelijk ging de winst naar Pugna. Ook in de 3e set speelde SVV nog wat moeizaam naar het herstel kondigde zich aan. In de 4e en 5e set werd er goed gespeeld. Veel inzet en een spannend verloop. Toch was het SVV, dat in beide sets de winst opeiste al waren het krappe zeges. Set standen 6-15,10-15,15-10,17-15 en 15-13. Dames 4 kon tegen het lager geplaatste VIF niet in haar spel komen. Er werd wel hard gewerkt maar er lukte wei nig. En juist aan het eind van gelijkop gaande sets waren de dames van SVV niet in staat om de winst naar zich toe te trekken. Setstanden 13-15, 11-15 en 14-16. Het le herenteam van SVV/Stam kon in Bussum tegen Olly B. ook niet tot winst komen. De le set was nog voor SVV, dat het initiatief naar zich toe trok. Een goed blok voorkwam veel punten en zelf scoorden de heren van SVV veel uit de aanval. Concentratie verlies en onzuivere opbouw waren de reden dat Olly B. in de volgende sets duidelijk het spel naar zich toe trok. Het 2e herenteam moest in VIF 2 hun meerdere erkennen. Hard werkend en veel inzet waren toch niet voldoende om deze wedstrijd in winst om te zet ten. Het verloop van alle sets was span nend en gelijk opgaand. Op de beslis sende momenten kon SVV echter niet doordrukken. Erg jammer, want de setstanden tonen aan dat er misschien wat meer had ingezeten. Setstanden14-16,16-14,13-15 en 11-15. Heren 3 moest aantreden tegen Keizer Otto in Naarden. Dit werd een duide lijke 3-0 nederlaag. Men kwam geen enkel moment in het spel en de heren konden Keizer Otto dan ook niet in pro blemen brengen. Te veel eigen fouten en onzuiverheid in de opbouw waren er de oorzaak van dat Keizer Otto een overtuigende overwinning binnen kon halen, daar de strijd aan te binden tegen Green Giants. De Soester jongens waren ge brand op een overwinning na enkele nederlagen op rij. Green Giants, der de op de ranglijst tegen het op de vijf de plaats staande Papillon team. De Papillon jongens hadden een flit sende start en namen direkt een tien punten voorsprong. Daarna zakte het team echter wat terug, zodat Green Giants langszij kon komen. De Soester jongens namen echter het heft weer in handen en dit leidde tot een voorsprong bij de rust van zes punten 26-20. In de tweede helft zijn de Papillon jongens nimmer echt in moeilijkheden gekomen. Dit kwam onder andere door het uitstekende verdedigen van Ernst Smink. Hierdoor kon Papillon de wed strijd gemakkelijk winnen. De einduit slag werd 57-40, zodat het Soester team zich redelijk hebben gerevancheerd op de eerder geleden nederlagen. Pim van den Dijssel en Daan Blok zorgden met respectievelijk 20 en 12 punten voor de.meeste scorers. Heren 1 de laatste fase in met zes punten voorsprong Voor zowel het eerste heren - als het eerste damesteam was er een vrij weekeind gepland. De dames zullen dit seizoen een prima middenmootplaats bezetten. Voor het herenteam van Papillon zal dit derde seizoen ongetwijfeld eindi gen in een derde opeenvolgend kam pioenschap, want de heren hebben nu inmiddels zes punten voorsprong op hun direkte belagers en zullen probe ren geen enkel wedstrijdpunt uit han den te geven. De stand bij de heren le klas is als volgt: Papillon 1 13-26 Bourgondië 1 14-22 Keizer Otto 1 12-18 Quidam 1 14-18 Dunckers 2 14-16 Red Stars 1 14-16 Sparta 1 12-14 Crackerjacks 1 14-10 Quidam 2 13- 8 Irene 1 15- 8 Green Giants 1 13- 4 Red Stars 2 14- 0 Wedstrijden voor het komend weekeinde Het eerste herenteam ontvangt komen de zondagavond in spelzaal De Bunt om half negen Quidam 1 uit Odijk. De eerste ontmoeting was eertijds niet eenvoudig, doch de Soester groenen moeten toch de punten kunnen behou den. Hiervoor speelt om kwart over zeven het Papillon damesteam tegen de re serves van Quidam, dat beslist geen makkelijke tegenstandster zal worden. Om zes uur speelt het meisjesteam van Papillon tegen de meisjes van Flu uit Doorn, waarbij de Soester meisjes be slist niet hoeven te verliezen. Het tweede herenteam gaat zaterdag avond naar Hilversum, waar zij het zwaar zullen krijgen tegen Dunckers 4 en tot slot zal het derde herenteam de twee punten weg willen halen za terdagavond in Houten, waar zij moe ten spelen tegen Woodpeckers 2. De jongens junioren zijn vrij. Dames 21.15 uur SVV 7 - Olympia 5 Heren 19.00 uur Olympia 8 - Leos 6 Dames 19.00 uur Olympia 7 - VIF 5 Dames 20.15 uur Olympia 4 - Paloma/GVC 3 Vrijdag 3 februari Kerkelanden Dames 21.30 uur Sportcentrum 2 - Olympia 2 Sporthal Oost Jongens 19.00 uur The Smashers Al - Olympia Al De Bunt Heren 21.30 uur Huizen 3 - Olympia 4 De Kuil Heren 21.15 uur Unicorners 6 - Olympia 7 Zaterdag 4 februari Kerkenlanden heren 14.00 uur Vif 2 r Olympia 3 15.30 uur Vif 1 - Olympia 2 Soesterberg heren 15.00 uur AGAVS 4 - Olympia 5 Leusden Dames 15.15 uur Leos 9 - Olympia 8 Zaterdag 4 februari 09.00 -13.00 uur K.V.O./Eemvogels korfbal 13.00 -18.00 uur Red Stars basketbal 18.00 - 23.00 uur K.V.O./Eemvogels korfbal Zondag 5 februari 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.00 - 23.00 uur M.H.C. zaalhockey Zaterdag 4 februari 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur S.V.V. volleybal Zondag 5 febuari 09.00 -17.00 uur Badso badminton 17.00 - 22.00 uur basketbal Zaterdag 4 februari 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 5 februari 10.00 -15.00 uur Selby badminton De kansen van het 2e schaakteam van het Griftland College bij de wedstrij den om het kampioenschap van de Stichts-Gooise Schaakbond werden na de 2e ronde geenszins hoog aangesla gen. De resultaten, le ronde 2-3, 2e ronde 3-2, waren niet geweldig, hoewel het team naar de mening van velen meer moest kunnen. Dit kwam in de wedstrijd van j.1. zaterdag tegen Het 2e team van De Breul uit Zeist uit: men won met 4-1. Aanvankelijk zat het wat tegen; Menno van der Schoot op het 3e bord moest toestaan dat zijn tegen stander met zwart langzaam de witte stelling binnendrong en de overwin ning behaalde 0-1). Gelukkig bracht 5e bord-speler Christiaan Vonk de stand in evenwicht door in snel tempo zijn tegenstander eerst met zijn dame eni ge stukken te ontfutselen en hem daar- In de tweede competitieronde hielden winst en verlies elkaar bij de Shotteams aardig in evenwicht. Shot 1 speelde op nieuw gelijk, ditmaal werden in Roden tegen V&L de punten gedeeld. Het 2e herenteam blijft winnen en was nu ook te sterk voor VTV uit Nieuwegein. De Shotdames verloren kansloos van het sterke Docos uit Leiden. Het le jeugdteam speelde in Schiedam ver dienstelijk gelijk tegen Noad 1, terwijl het 2e jeugdteam nipt verloor van SKF. Heren: V&L 11 - Shot 1 5-5 De wedptrijd dte Shot in het Dreptse Rodenspeelilè vertoonde veel over éénkomsten met de vorige wedstrijd. OpnieuW een zeer spannende en" lange wedstrijd die in een 5-5 score eindigde en weer had er voor Shot meer inge zeten. In tegenstelling tot vorige week speelden nu René Daselaar en Dirk Schuiling een zwakke wedstrijd met beiden slechts één winstpartij. Wel moet gezegd worden dat beiden in hun andere enkelspelen met de nodige pech te kampen hadden en deze pas in laatste instantie verloren. Gelukkig was Berend Jonker ditmaal erg goed op dreef en bracht hij twee uitsteken de winstpartijen op zijn naam. Zeer sterk was zijn overwinning op Ton Pitstra, aangezien deze speler enige tijd geleden nog op ere-divisieniveau acteerde. Qmdat het dubbelspel in een nipte zege voor de Soesters eindigde was een 5-5 score het eindresultaat, waarmee de Drentenaren het meest tevreden waren. Aanstaande zaterdag om 16.00 uur speelt Shot 1 een thuis wedstrijd tegen Trias uit Twello en hopelijk kan men de toeschouwers dan de eerste overwinning aanbieden. Shot 2 -VTV 1 7-3 Het 2e herenteam ontmoette opnieuw één van de sterkere tegenstanders uit haar poule en wederom werd een re gelmatige overwinning geboekt. Op vallend was het dat de verdeling van de winstpartijen precies gelijk was aan die van vorige week. Bert van Velzen was opnieuw goed voor één wedstrijd, Harry Maassen boekte weer twee winstpartijen, terwijl Gerhard Busch evenals vorige week een hat trick op zijn naam schreef. Een knappe prestatie van deze verdediger, die on danks de voor hem nadelige twee- kleurenregeling nog steeds ongeslagen is. Dames: Shot 1 - Docos 1 1-9 Tegen dit zeer sterke team uit Leiden speelden de Shotdames een kansloze wedstrijd. Doordat de vorm van de dag ontbrak en men niet in staat was een goede taktiek tegen het moeilijke ma teriaal van de Leidse dames te ont wikkelen, viel de nederlaag wel erg hoog uit. Alleen Wilma Geleijnse kon het de dames van Docos nog lastig maken, zij won één partij en was in haar eerste enkelspel dicht bij winst. José Daselaar en Wilke Schut bleven echter op nul staan. Jeugd: Noad 1 - Shot 1 5-5 Het le jeugdteam behaalde in Schiedam een knap gelijkspel tegen Noad 1, het geen het le punt in de landelijk B-klas- se betekende. De 5 punten werden ge scoord door Remi Balvers en Ronald Busch die ieder twee partijen wonnen en door Edo Fransen, die één partij op zijn naam bracht. Shot 2 - SKF 2 4-6 Het 2e jeugdteam leed een nipte en enigzins onnodige nederlaag tegen de gasten uit Veenendaal. Hoewel Aksel van Elteren schitterde met drie over winningen, konden zijn teamgenoten hem slechts één keer steunen. Overige uitslagen senioren: Shot 3 - Huizen 38-2, Quick 8 - Shot 4 4-6, Quick 12 - Shot 6: 3-7, Victoria 6 - Shot 7: 2-8, Poker Face 3 - Shot 8: 10-0, Shot 10 - De Hilt 4: 1-9, Shot 12 - EMM 3: 3-7. Overige uitslagen jeugd: Shot 3 - Buna 1: 3-7, Elan 2 - Shot 4: 9-1, Shot 5 - ATC 16-4, Good Luck 2 - Shot 6: 7-3, Quick 6 - Shot 7: 0-10, Shot 8 - Elan 6: 7-3, Bunshot 5 - Shot 10: 8-2, Quick9-Shot 12: 2-8. na definitief te verslaan. Aan het eer ste bord speelde Patrick Reumerman een prima partij en wist wel raad met de Siciliaanse capriolen van zijn tegenstander (2e zet: f6, 3e zet: b6! via een manoeuvre langs de open b- lijn en na torenwinst kwam de winst tot stand. Bron Vos kon aan bord 4 winnen na een grote reeks verwikke lingen waarbij het hem aan geluk niet ontbrak. Daarover had Eric de Haan beslist niet te klagen die feitelijk in een hopeloze positie beland was; ijzeren kalmte en doorzettingsvermogen hiel den hem echter op de been en toen zijn tegenstander in het eindspel de concen tratie liet verslappen zag Eric kans dankzij een - volgens een ter plaatse aanwezige deskundige - subtiel spel de volle winst te bemachtigen. Inmid dels had het team van Scholengemeen schap de Randdijk uit Nieuwegein af gerekend met de tot dat moment aan kop gaande nr. 1, College De Klop uit Utrecht (5-0). Door deze slachting was het Griftlandteam met de match- en bordpuntencijfers 4-9 opgerukt naar een 2e plaats. Doordat het afgelopen jaar de SGS-vertegenwoordiger Ne derlands kampioen werd betekende ook deze tweede plaats recht op deel name aan de landelijke finale, die van af half maart in een knock-out systeem zal worden verspeeld. Het eerste team van het Griftland Col lege heeft de voorronden eveneens met een 4-1 overwinning afgesloten ten kos te van de Chr. Scholengemeenschap Oudenhove uit Gorinchem, maar kwam helaas 1 bordpunt te kort om naar de landelijke finales te gaan. Top scorer Ivar Chavannes was weer goed voor een punt; vanuit de e6-variant van het Siciliaans, waarbij hij niet rocheert had hij (weer) succes. Aan bord 4 kon Haijo Schipper niet in zijn geliefde Hollandse spel komen en enkel£ on nauwkeurigheden brachten hem. de nederlaag. Frits Steenmeijer raakte. in zijn partij - een variant van het Frans met op zet 2 f4 - een pion kwijt op het cruciale punt d4 maar door uitstekend positiespel wist hij dat gemis goed te compenseren; een blunder van zijn tegenstander in de eindfase versnelde het winstproces. Ook voor 5e bord- speler Jacques Rijstenbil verliep de strijd voorspoedig: hij bouwde eerst een gezonde stelling op, waarna rond de 20e zet de aanval op de vijandelijke stelling werd geopend, een aanval, die door een prachtig mat werd be kroond. Aan bord 1 moest de Baarnaar Jan-Gijs van Steenis Andries Dekker bestrijden die de Aljechinopening speelde. De Griftlandspeler koos voor een nogal ongebruikelijk patroon maar kreeg een betere stelling; zijn tegen stander moest zijn dame offeren tegen loper en toren en toen was het gedaan. Afsluitend mag wel gezegd worden dat het jammer is dat dit talentvolle team uitgeschakeld is voor de eindronden. De standaardteams hebben goed ge speeld dit weekend. Naast een ruime winst voor heren 1, zette dames 1 een belangrijke tegenstander opzij met 20 punten. Ook voor de meisjes-junioren was er een ruime winst, zodat a.s. za terdag mentaal gesterkt aan de vol gende bekerronde kan worden begon nen. Alleen de jongens-junioren verlo ren van Keizer Otto. Red Stars Hs 1 - Irene Hs 181-48 Het le herenteam kwam dit weekend uit tegen Irene uit Bilthoven. Beide teams speelden een zöne-verdediging waar Red Stars vooral in het begin veel moeite mee had. Dit resulteerde dan ook in een lage ruststand van 26-19. In de 2e helft kwamen de Soestenaren pas goed los en via vele breaks werd de score opgevoerd. Red Stars wist de zege gemakkelijk te pakken. Eindstand 81-48. Door de eerste 3 wedstrijden in de 2e helft van de kompetitie te winnen, hebben de heren nog een goede kans om hoog te eindigen. Red Stars Ds 1 - Hurricanes Ds 1 77-57 Afgelopen zaterdag speelde het le da mesteam tegen Hurricanes uit Spijke- nisse. De le helft verliep zeer spannend en de stand ging gelijk op. De ruststand werd 34-35. Tot de negende minuut in tweede helft bleef de stand gelijk 45-45. Door een goede zöne-press van Chris- tien v.d. Brink liepen de Soester dames met 16 punten uit. Hurricanes kon deze achterstand niet meer wegwerken en de eindstand werd 77-57 in Red Stars voordeel. Red Stars MA 1 - Cangeroes MA 191-50 Dei meisjes-junioren speeldem tegen Cangeroes uit Utrecht. De uitwedstrijd wejj-d gemakkelijk gewonnen, maar de tegenstander kwam nu met een sterker team naar Soest. Alhoewel Red Stars al snel de leiding nam, wist Cangeroes terug te komen tot 5 punten. De zöne- press zorgde ervoor dat er gerust werd met een voorsprong van 38-23. Deze helft ging aanvallend zeer goed. Via vele breaks wisten de rood-witten te winnen met 91-50. Verdere uitslagen: Red Stars JA 1 - Keizer Otto JA 1 56-71 Red Stars MA 2 - Quick Run. MA 2 52-23 Red Stars DS 2 - Dunckers DS 3 21-53 Red Stars HS 2 - Quidam HS 2 58-102 Programma a.s. zaterdag Beukendal 13.00 uur Red Stars MX1 - Sparta MD 1 13.00 uur Red Stars JC1 - Stoopie Shooters JC1 14.15 uur Red Stars MB 1 - Keizer Otto MB 1 14.15 uur Red Stars JB 2 - Irene JB1 15.30 uur Red Stars HS 3 - Hoev. HS 2 15.30 uur Red Stars HS 2 - Red Stars HS 1 Afgelopen zondag hebben de heren-ju nioren van B.D.C. wederom een over wining behaald. Voor een goed bezet Beukendal won B.D.C. van het Amster damse Niloc met 21-16. Door deze over winning blijft B.D.C. op de tweede plaats in de competitie achter C.S.V. B.D.C. startte goed en reeds in de eerste minuut scoorde René ten Haaf uit een goed uitgevoerd systeem. De doelpunten vielen in die eerste periode om en om, maart oen bij een 3-2 stand Amersfoorter Richard van de Hoef 4 doelpunten maakte, en de eindelijk weer goed spelende Arjan Roest ook scoorde, liep B.D.C. uit naar een 8-4 voorsprong. Niloc wist weer terug te komen tot 8-6, maar tweede-team spe ler Robert Smeeing en René "Muis" ten Haaf wisten via enkele schitterend uitgespeelde aanvallen de score voor B.D.C. weer op te voeren. Ook de licht geblesseerde Endre 'Szomorkovics wist het doel te vinden. Na een goed ge speelde eerste helft leidde B.D.C. ver diend met 14-7. Zo goed als in de eerste helft werd ge speeld, zo slecht werd het spel in de tweede helft. Ook het niveau van de scheidsrechter ging omlaag, hetgeen vaak tot rommelige situaties leidde. Veelvuldig werden er mensen voor twee mninuten uit het veld gestuurd en ook gaven de scheidsrechters rijkelijk veel strafworpen. Niloc wist de kansen in de tweede helft beter te benutten dan B.D.C. en kwam daardoor steeds dichterbij. Het ver schil bleef steeds zo'n 4 a 5 doelpunten; Niloc wist niet dichterbij B.D.C. te komen. Voor B.D.C. scoorden in die periode Mark Voskuilen (tweemaal) en Arjan Roest (driemaal, waarvan twee strafworpen). In de slot minuten wisten bovendien René ten Haaf en Richard van de Hoef B.D.C. boven de twintig doelpunten te helpen en won B.D.C. met 21-16. Aanstaande zondag speelt B.D.C. de uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde Break Out uit Uit hoorn. Een wedstrijd die gewonnen moet worden, om aanspraak te blijven maken op een hoge eindnotering in deze competitie. O Handbal vereniging Programma zaterdag 4 en zondag 5 februari Zaterdag 4 februari Uitwedstrijd Meisjespup. 2 14.55 uur H.v.B.S. - B.D.C. 2 Thuiswedstrijden Zondag 5 februari Jongens pup.1 10.00 uur B.D.C. 1 - D.W.S.M. Meisjes pup. 1 10.50 uur B.D.C. 1 - H.M.S. Meisjes adsp. 1 11.40 uur B.D.C. 1 - H.M.S. Jongens adsp. 1 12.30 uur B.D.C. 1 - B.H.C. Dames jun. 3 13.20 uur B.D.C. 3 - Takt 2 Dames sen. 4 14.10 uur B.D.C. 4 - Neyenrodes 4 Heren sen. 2 15.10 uur B.D.C. 2 - Attila 3 Vrij zijn: Welpen, Meisjes adsp. Dames sen. 1. Uitwedstrijden Zondag 5 februari .2 10.50 uur Laren 3 - B.D.C. 2 Dames jun. 1 11.00 uur Attila - B.D.C. 1 Dames sen. 2 11.40 uur Laren - B.D.C. 2 Dames jun. 2 11.10 uur E.M.M. 3 - B.D.C. 2 Jongens pup. 2 12.00 uur B.H.C. - B.D.C. 2 Heren jun. 1 12.00 uur Break Out - B.D.C. Dames sen. 3 13.00 uur Celeritas - B.D.C. 3 Heren sen. 1 14.15 uur Sport Ver. - B.D.C. Heren sen. 3 16.50 uur PPM/AAV - B.D.C. 3 Heren jun. 2 17.00 uur Baarn - B.D.C. 2 Vrij zijn: Meisjes adsp. 3 en Dames sen. 1.

Soester Courant | 1984 | | pagina 21