Raad akkoord me flats childerplan mid Pubt 50 jaar geleden in Soest lh**p Dealer: Daiha,sul Erica Terpstra sprak voor de VVD Sportstichting; 'Gymzaal niet afbreken zolang sporthal er niet is' Uitstel besluit atletiekbaan niet te rechtvaardigen Busvervoer zwemonderwijs opnieuw in discussie Veldsport verenigingen gaan gezamenlijk nadenken over bezuinigingen vraagt; uw aandacht voor: Reglement Verkeersregels en V erkeerstekens Hinderwet Gemeenteraad J* Sportstichting wijst standpunt commissie financiën af JONGENS EN MEISJES... Huiswerk maken doe je bij Meiners INTERESSE? bel eens TEL. 02155-17089 GRATIS AF TE HALEN Extra capaciteit voor telefooncentrale Karei? is stokbrood halen bij BAKKER BRAM rn»o«im«n«v 2 Februari 1934 WOENSDAG 1 FEBRUARI 1984 GEMEENTE Burgemeesters maken in verband met het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend dat zij besloten hebben door middel van het plaatsen van bord 54b van bijlage II van het R.V.V. met onderbord JN-86-FG nabij de woning Korteweg 10 een parkeerruimte voor een invalide aan te geven. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen dat gericht moet zijn aan Hare Majesteit de Koningin en dat binnen 30 dagen na heden moet worden ingediend bij de commissaris van de Koningin van de provincie Utrecht. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedeputeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C. Leidschen- dam, A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nedl. Motorrijders- ver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidings vergunning van: Ziekenhuis Zonnegloren, Soesterbergsestraat 125 te Soest voor een zieken huis op het perceel Soesterbergsestraat 125 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 1 februari 1983. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op 29 februari om 09.00 uur in het ge meentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke be zwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekend gemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het bezwaar schrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. De eerstvolgende vergadering van de gemeenteraad wordt gehouden op woensdag 15 februari om 19.30 uur in de aula van het Griftlandcollege, Noorderweg. U bent van harte welkom bij deze openbare vergadering. j Aan de orde komen de volgende voorstellen. het nemen van een voorbereidingsbesluit. •het vaststellen van het bestemmingsplan "Tweede herziening bestem mingsplan Overhees het vaststellen van het bestemmingsplan "Derde herziening bestem mingsplan Overhees het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van Zönever- ordening Hinderwet ten behoeve van een chemische wasserij voor het reinigen van kledingstukken op/in het perceel Koningsweg I4a-16. het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zónever ordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een slagerij annex worstmakerij op/in het perceel Tamboerijn 17. evaluatie beleidsuitgangspunten 1982-1986. met betrekking tot de verdeling van het over de jaren 1985 tot en met 1987 te bezuinfgen bedrag over de sectoren. het verlenen varfeen ki-ediet ten behoëve van-dé aanschaf van een niéuwe bedrijfstelefooninstallatie voor het gemeentelijk apparaat. het garanderen van rente en aflossing van door de woningbouwvereni ging Soest te sluiten geldlening ten behoeve van de bouw van 28 woon eenheden op het terrein nabij het winkelcentrum Overhees, alsmede tot het aanvragen en aanvaarden van zo hoog mogelijke bijdrage uit 's rijks kas. het garanderen van rente en aflossing van een door de Stichting Bouw activiteiten in de Bejaardensector Soest te sluiten geldlening ten behoeve van de bouw van 60 bejaardenwoningen in Overhees II-2 (plan Vijverhof). het verlenen van een garantie aan de Woningbouwvereniging St. Joseph voor het aangaan van een geldlening. het afleggen van verklaringen als bedoeld in artiel 74 Wet Geluidhinder. verkoop van een kavel grond, gelegen aan de Parklaan, aan de heer R. A. van Logtenstein te Soest. het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zönever- ordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een kunstcentrum annex atelier voor beeld houwwerken op/in het perceel Bosstraat 2. het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zönever- ordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een veehouderij op/in het perceel Dorrestein- wegl21. het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zónever ordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een vorkheftruckservice en/in het perceel Koningsweg 6a. De stukken die bij deze agenda horen liggen ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. S. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. •^^Kerkstraat 109 Soest Tel. 16410 llr^V Lada Zastava f*** Dealer: Daihatsu Kerkstraat 109 Soest Tel. 16410 Met een toch nog ruime meerderheid is de gemeenteraad van Soest vorige week akkoord gegaan met het beschik- tr stellen van een bedrag van 15.000 gulden voor het aanbrengen van kunst zinnige muurschilderingen op de flats langs de Dalweg, de Akkeren en de Haverweerd. De grote fracties, VVD en CDA, bleken over het voorstel verdeeld te zijn, evenals trouwens het College van Burgemeester en Wethouders zelf. Met name burgemeester Scholten en wethouder Oudemans voelden niets voor het plan, in de eerste plaats om dat zij het beiden geen "verfraaiing" van de gemeente vinden. Ankie Nolen (VVD) wees er namens een aantal van haar fractiegenoten op dat er nu eindelijk eens een mogelijk heid was om via de BKR en een bijdra ge van de woningbouwvereniging een project te realiseren dat niet in een stoffige kelder verdwijnt. Bovendien bestaat de mogelijkheid dat het pro ject werk verschaft aan twee kunste naars uit Soest zelf. "In tijden dat er bezuinigd wordt, worden voorstellen om geld aan kunst te besteden niet met enthousiasme ontvangen", aldus Ankie Nolen. "Waardeoordelen zijn echter niet aan de orde. Daarvoor hebben we gelukkig de beschikking over de burgerleden van de opgeheven Cultu rele Commissie." Het zou volgens haar bijzonder jammer zijn als het project niet gerealiseerd zou worden. "Uit het feit dat onze fractie verdeeld stemt blijkt dat de opvatting dat VVD-ers cultuurbarbaren zijn in elk geval niet opgaat voor alle fractieleden, en boven dien zijn muurschilderingen een van de oudste kunstvormen ter wereld. Jan Visser (Prog. Soest) drong erop aan de raadsvergadering besloten te verklaren als burgemeester Ejcholten op verzoek van de heer Bolhuis '(CDA) zijn motivering om tegen het voorstel te stemmen zou onthullen. "Ik schaam me dood voor die opvattingen. De heer Scholten bracht ook naar voren dat de bedragen die voor het onderhoud moeten worden uitgetrok ken mogelijk veel groter zullen zijn dan nu lijkt. Bezwaarlijk is ook dat de bewoners van de flats niet zijn geraad- Jan Visser bracht naar voren dat de bewoners zelf erg enthousiast over de ontwerpen zijn. "Dit is de kans van ons leven, hier komt de hele Nederlandse pers op af." Visser hield de raad voor dat het hier ging om een uniek project. "Tweeduizend vierkante meter kunst werk, voor een bedrag van 50 gulden de vierkante meter, waar vind je dat nog?" Ries van Logtenstein vond het gemis aan inspraak van de bewoners echter onoverkomelijk. J. Ebbers (VVD) had geen behoefte aan het voorstel. "Ik sta bekend als een cultuurbarbaar en ik kom er ook voor uit. J. van Garderen (SGP) pleitte ervoor de gevels met iets natuurlijks te ca moufleren. Hij zag liever bomen dan de voorgestelde kunstontwerpen en wilde het bedrag liever besteden aan het onderhoud van monumenten. Wethouder Frans Kingma merkte op dat de flats nu een monotone, ano nieme aanblik geven, die met het toe passen van de muurschilderingen kan worden doorbroken, "op die manier krijgen de afzonderlijk blokken ook een eigen identiteit." Lydia Meyer sprak zich voor het voor stel uit, al was het alleen maar omdat voorwerpen als potloden en een zaag de kinderen van de toekomst op die manier niet onbekend zullen zijn. Het voorstel werd tenslotte met 16 stemmen voor en 10;, tegen aangeno men. °p spreekbeurt in Soest heeft het De VVD toont 2ich een warm v00rs, WD-Tweede Kamerlid mevrouw der voor een goed gereguleerd beleid Erica Terpstra de verkoop van het be- op het gebled van de A1fernatieve Q leid van het huidige kabinet gekarak- neeswijzén. Èttaïibmlsch btilkt deJAl teriseerd als zeer siecht. "Metname de.-, ternatieve Geneeswijze „veel voorde- nieuwe beWufdslieden zijn gestart iii\ llger te zijn dah dé gébKiïkeliike nie- een soort euforie om financieel heel dische eeneeswiize- '^Toch gaat het snel orde op zaken te stellen. Ze ver kochten zichzelf en hun beleid slecht. Eén voorstel tot bezuinigen wekte bij het grote publiek de indruk dat er drie maal werd bezuinigd. Met name de media hebben daaraan meegewerkt. Bij velen is dan een te grote angst ontstaan over die bezuinigingen. Ik vind wel dat ze hebben geleerd. Het gaat nu beter". Mevrouw Terpstra sprak op een bij eenkomst georganiseerd door de Vrou wen in de WD, in Restaurant De Soes- ter Duinen, over de onderwerpen Alternatieve Geneeswijzen en Ge handicapten Beleid. dische geneeswijze ons niet om de centen", aldus Erica Terpstra voor circa 75 aanwezigen. "Een ieder moet de vrijheid hebben om een keuze te maken. En dat telt ook voor de medische behandeling. De alternatieve geneeswijze kan een goe de aanvulling zijn, mits werkend met erkend goed opgeleide alternatieve ge nezers, op de reguliere geneeswijze. Aan kwakzalvers hebben we niets, die veroorzaken alleen maar grote onge lukken". Mevrouw Terpstra beloofde binnen kort in Soest terug te komen en dan te spreken over het bejaardenbeleid, dat zij ook in haar portefeuille heeft. De gymnastiekzaal van de Carolusschool In Soesterberg, die binnen afzienbare tijd plaats moet maken voor woningbouw, mag niet eerder worden afgebroken dan op het moment dat er volstrekte zekerheid bestaat over de realisering van de sport hal in Soesterberg. Dat is de unanieme overtuiging van het bestuur van de Het bestuur van de Sportstichting heeft zich nog vóór de raadsvergadering van donderdag j.1. met een brief tot het ge meentebestuur gewend, waarin het uit spreekt dat een eventueel uitstel van het besluit om medewerking te ver lenen aan de aanleg van een atletiek baan aan de Wieksloterweg op dit ogenblik niet te rechtvaardigen is en waarin wordt gepleit de grond voor de baan alsnog onder te brengen bij de Sportstichting. De brief, die tijdens een schorsing van de bestuursvergadering werd opge steld, verkreeg de unanieme onder steuning van de bestuursleden. Op deze wijze reageerde het bestuur vorige week op de mededeling van vporzitter drs. G. Plomp over een brief van de S.A.A.S. (Stichting Aanleg Atletiek baan Soest) en de atletiekvereniging Pijnenburg waarin deze vaststellen dat de aanleg van de baan mogelijk op losse schroeven is komen te staan. De S.A.A.S. komt tot deze uitspraak naar aanleiding van de beraad slagingen in de Financiële commissie, enige weken geleden, waar het voorstel van het College was besproken. Tijdens die vergadering drong de gro te meerderheid van de Financiële commissie erop aan de atletiekver eniging een subsidie te verlenen 9000 per jaar), als tegemoetkoming voor het feit dat de vereniging dan de erf pachtcanon zou betalen die realiter voor de grond in rekening zou moeten worden gebracht, in plaats van de rela tief zeer lage canon van 250 per jaar. De S.A.A.S. heeft inmiddels gemerkt dat de bank, waar zij een lening voor een deel van de aanlegkosten wilde af sluiten, meer zekerheid verlangt over de mogelijkheden tot het betalen van rente en aflossing. In deze tijd is de vrees gerechtvaardigd dat die subsidie in de toekomst wordt "afgebouwd", waardoor de atletiekvereniging .niet aan haar verplichtingen jegens de bank zou kunnen voldoen. De S.A.A.S. heeft bij het gemeentebestuur aange drongen op maximale duidelijkheid en verzocht om een gemeentelijke garan tie voor de verplichtingen die uit de le ning voortvloeien. Volgens voorzitter Plomp heeft het College naar aanleiding van de brief van de SAAS uitgesproken dat deze zaak goed geregeld moet worden en dat de termijn die voor de erfpacht geldt -40 jaar- dan ook moet gelden voor het verlenen van de subsidie. Joop v.d. Brakel (PvdA) wierp de knuppel in het hoenderhok door expli ciet te vragen of een en ander bete kende dat het College dus besloten had veertig jaar lang 9000 gulden per jaar aan subsidie aan de atletiekvereniging te verstrekken, waarop de heer Plomp reageerde met de woorden: "Ik denk 't wel." Van den Brakel was het daarmee vol strekt niet eens. "Het College maakt afspraken buiten de Sportstichting om," verweet hij de heer Plomp. "Wij weten nu niet meer waarover we donderdag moeten beslissen. Was het niet veel eenvoudiger geweest om de grond bij de Sportstichting onder te brengen?" De heer Plomp merkte op dat dat ook de wens van de atletiekvereniging was geweest, maar dat de leden van de Financiële commissie geadviseerd hadden de erfpacht met de subsidie te compenseren, om geen ongelijkheid te laten bestaan ten opzichte van andere "grondgebruikers". Jan Jacobs (VVD) wees erop dat hij zich in de Financiële commissie als enige tegen deze "boekhoudkundige truc" had verzet. "Jacobs, Van den Brakel en Strietman 'de raadsleden in het Sportstichtings- bestuur) moeten de raad er maar op wijzen dat deze weg niet bewandeld kan worden," merkte de heerH. Ankonè op. De heer Plomp wees er nog wel op dat de atletiekvereniging zelf vindt dat de raad met het voorstel van B. en W. akkoord moet gaan, waarop de heer P. Moree opmerkte: "Allicht, de atle tiekvereniging vreest terecht dat er van uitstel alleen maar afstel kan komen. Zij is niet gebaat met het op houden van de procedure." Joop v.d. Brakel wees erop dat de raad naar zijn mening nimmer akkoord zou gaan met een 40-jarige subsidiever plichting. "Zo'n voorstel haalt 't nooit, dat kan ik u zo wel zeggen. Sportstichting. Het bestuur kwam vorige week tot deze uitspraak naar aanleiding van een overzicht van de stand van zaken met betrekking tot de bouw van de sport hal door de voorzitter, drs. G.PIomp. De heer Plomp wees erop dat de bouw van de sporthal niet, zoals eerder was aangenomen en gehoopt, al dit jaar tot stand zou kunnen komen. De daarvoor te volgen art. 19-procedure houdt nog een aantal risico's in, zodat het project pas in 1985 haalbaar zal zijn. Een en ander is komen vast te staan in overleg met de bouwer van de hal, de firma Rijfa. De heer Plomp deelde mee dat het College ernaar zal streven dat de afbraak van het gymnastieklokaal en de bouw van de sporthal zo soepel mogelijk "in elkaar zullen overlopen". "Het mag niet zo zijn dat door de woningbouw in Soesterberg de Soesterbergse sporters op straat komen te staan,aldus de heer Plomp. Vanuit het bestuur kwam overigens wel forse kritiek op de gang van zaken naar voren, met name van de zijde van me vrouw H. H. M. Topper-van Gelderen. "Dan had u destijds beter uw mond kunnen houden. De zaak is veel te mooi voorgesteld!" Op voorstel van de heer H. Akonè kwam het bestuur na enige discussie tot de uit spraak dat het gymnastieklokaal van de Carolusschool niet mag worden afgebroken voordat er zekerheid bestaat over het doorgaan van de sporthal, al zou er voor een eventuele overbruggingsperiode mogelijk een noodvoorziening getroffen moeten worden. PAGINA 5 Ans Greefhorst (CDA) en Jan Visser (Prog. Soest) spraken zich vorige week in de commissie Onderwijs uit vóór af schaffing van het busvervoer van schoolkinderen naar het instructiebad De Turf. "Als er nu toch bezuinigd moet worden en prioriteiten gesteld, dan maar deze keus," aldus de beide raadsleden. Onderwerp van gesprek was een brief (20 januari 1984) van het College van B. W. over deze aangelegenheid. In de ze brief wordt duidelijk gesteld "dat in dit stadium de resultaten van het on derzoek zich moeten beperken tot de geraamde financiële conseqenties voor de onderwijssector en niet voor De Turf." Volgens het college vergt een onder zoek naar alle gevolgen overleg met andere instanties, zoals schoolsport commissie, stichtingsbestuur zwemba den, het georganiseerd overleg en de medezeggenschapscommissie, de gemeenschappelijke schoolraad voor het openbaar f»n da besturen voor net bijzonder onderwijs. De voor bereiding heeft op zorgvuldige wijze in het kader van de bezuinigingsoperatie A.T.B. plaats. Afhaken Van de 24 scholen die wekelijks zwem lessen volgen, zullen zeker 14 scholen in Soest-Zuid, Overhees en Smitsveen afhaken, omdat de af te leggen afstand op eigen gelegenheid als een te groot bezwaar wordt gezien. Geraamd wordt dat 7 scholen uit Soest (loopscholen) zullen blijven zwemmen. Ten aanzien van Soesterberg heeft de gemeente raad al eens uitgesproken, dat deze drie scholen wel op de bus mogen re kenen. Afschaffing van het busvervoer be spaart 31.700,-. Afschaffing van het schoolzwemmen 254.300,-) levert niet zoveel financieel voordeel op, omdat De Turf voor een derde deel vol ledig afhankelijk is van dit school zwemmen. De gemeente zal dan het geld op een andere manier moeten op brengen. De gezamenlijke veldsportverenigin- gen die deel uitmaken van de Sport stichting zijn, hoewel zij afwijzend staan tegenover plannen van het ge meentebestuur om de accommodaties in het beheer van de verenigingen over te dragen (een maatregel die eventueel deel gaat uitmaken van de bezuini gingen in het kader van het ATB- project) van harte bereid om met de gemeente mee te denken over andere mogelijkheden tot bezuiniging. Zij hebben daarom eind vorig jaar een commissie in het leven geroepen die hier en daar offertes heeft aange vraagd voor het onderhoud van de ac commodaties. Deze commissie wil de mogelijkheden daaruit graag bekijken en gebruik maken van de know how die in de persoon van de directeur van de Sport stichting, de heer J.E.J. Hilhorst, binnen het gemeentelijk apparaat aan wezig is. Het bestuur van de Sportstichting stelde zich vorige week achter het ver zoek van de veldsportverenigingen. De communicatie met het oog op de bezuinigingen loopt het beste als alle betrokkenen elkaar op alle essentiële momenten direct weten te vinden," merkte voorzitter Plomp op. De heer C.Boerkool had, gebruik makende van het spreekrecht voor het publiek, ge vraagd of de heer Hilhorst inderdaad aan de commissie kon worden toege voegd. Het bestuur stelde voor de di recteur van de Sportstichting dan als adviserend lid aan de commissieverga- derijigen te laten deelnemen. Voorzitter drs. G. Plomp zette in het kort uiteen volgens welk tijdschema en procedures de bezuinigingsvoorstellen in het kader van de ATB (die voorzien in een uitgaven vermindering van 120.000) erop dat de sport, evenals trouwens Onderwijs en Cultuur Re creatie, een sector van het gemeente lijke beleid is die meer dan de ge middelde 7,9% aan bezuinigingen zal moeten opbrengen. De communicatie tussen de sportverenigingen en het be stuur van de Sportstichting, maar ui teraard ook met de diverse "achter bannenmoet met het oog op de zware beslissingen waarvoor men staat, zo optimaal mogelijk zijn, aldus de heer Plomp. De bestuursleden discussieerden nog geruime tijd over de vraag of het wel licht beter zou zijn niet het dagelijks bestuur, maar een speciale 'deskundige" commissie uit het be stuur in eerste instantie zich over mo gelijke bezuinigingen te laten buigen, maar sloot zich toch aan bij de rede nering van de heer Plomp, dat het D.B. zich daarmee in eerste instantie zou gaan bezig houden. Dé (interne) advie zen van het bestuur van de Sport stichting en de (externe) adviezen van het adviesbureau Berenschot zullen eerst worden gekoppeld, voordat het College tot een werk-voorstel zal komen, aldus de heer Plomp. Tribunes Beukendal De heer Plomp deelde gisteravond ook mee dat het College naar aanleiding van de sportproblemen rondom de de fecte tribunes in de sporthal Beukendal besloten heeft niet vooruit te lopen op de investeringen die mogelijk in het kader van de ATB in de toekomst nog kunnen worden gedaan. Daarom zal er voorlopig geen nieuwe tribune worden gekocht, maar wordt volstaan met het repareren van de oude tribune. Hij kondigde aan dat de Financiële com missie zich binnenkort over deze kwes tie zal buigen. Het bestuur ging verder akkoord met de toetreding van de Wed strijd Bowling Vereniging Soest en de Zaalvoetbalvereniging ESS Brouwer tot de Sportstichting. Een dergelijk besluit over het verzoek van de Fiets- crossvereniging King's Road Riders werd aangehouden, omdat de vereiste stukken (met name de statuten van de vereniging) nog ontbraken. Voortbestaan Sportstichting Tijdens de rondvraag stelde de heer D.U. Stroband de volgens zijn zeggen periodieke exercitie over de zin of de onzin van de Sportstichting" aan de orde. Hij doelde daarmee op de drei gende geluiden tijdens de begrotings debatten in de gemeenteraad, waarin van verschillende politieke zijden het Wil je bij het huiswerk-maken uitleg hebben? Wil je graag kritisch overhoord worden? Wil je graag betere cijfers halen op school? Dan weten wij de oplossing: Je kunt tegenwoordig kiezen uit diverse systemen: tussen de f 45,- en f 200,- per maand kan je al voor een goede begeleiding bij ons terecht. voortbestaan van de Sportstichting als zodanig ter discussie was gesteld. "Ik kreeg er een sik van", aldus de heer- Stroband. "De Sportstichting wordt naar mijn gevoel op die manier voort durend in een hoek gedreven, terwijl de drie grote partijen uit de raad toch in de Sportstichting vertegenwoordigd zijn." De heer Plomp wees erop dat de raad binnenkort een notitie krijgt over allerlei stichtingen waarin het gemeen tebestuur participeert, waaronder ook de de Sportstichting, en dat in dat ver band ook het advies van de Sport stichting zelf ongetwijfeld gevraagd zou worden. Op verzoek van de heer H.Ankoné zal het dagelijks bestuur van de Sportstichting binnen afzienbare tijd een lijst produceren waaruit duide lijk blijkt wat bij de sportaccommo daties nu precies onder "klein" onder houd (voor rekening van de sportvere nigingen) en onder groot onder houd (voor rekening van de Sport stichting) moet worden verstaan. Inbraak Dorresteinweg Bij een inbraak in een bedrijfsgebouw aan de Dorresteinweg hebben de on bekende daders een bedrag van 665 gulden aan contanten weggenomen uit een bureaulade, alsmede voor een be drag van 1450 gulden aan betaalcheques. Zij kwamen het pand binnen door de aluminiumdeur open te breken, waar na zij het gehele kantoorgedeelte door zochten. Schitterende MODEBOEKEN (35 pagina's) Kollektie VJ '84 Emanuella en Moustache vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest De telefooncentrale in Soest (netnum mer 02155) werd op 30 januari 1984 met 512 nummers uitgebreid. Op deze centrale zijn abonnes aangesloten die woonachtig zijn in de plaatsen Soest en Soestdijk. De dan bereikte aansluitcapaciteit - in totaal 14.848 nummers is ruim voldoen de om aan de toekomstige vraag naar telefoonaansluitingen te kunnen vol doen. Nadere inlichtingen verstrekt de klan tendienst van het Telefoondistrict Utrecht, telefonisch bereikbaar onder nummer 004. Overhees Uit den Soester Raad: 'Geen kanovijver bij Natuurbad' Voorstel van B. en W. om niet over te gaan tot uitbreiding van het Soes ter Natuurbad met een kanovijver. De kosten worden geraamd op 13.906; de hieruit voorvloeiende exploitatiewinst op 223,-. Als gevolg hiervan en mede met betrekking tot de in het college van B. en W. heer sende meening, dat de uitbreiding van de zweminrichting met verma ken kan leiden tot verwaarloozing der veiligstelling der zedelijke levens waarden der bevolking, waarvoor B. en W. geen verantwoording wen- schen te aanvaarden, doen zij dit voorstel. Mej. FUNKE wil wel tot aanleg overgaan, vooral met het oog op te ver wachten concurrentie van nog te stichten baden. De heer NOODER acht de voorstelling overdreven. Het terrein is zoo overzichtelijk, dat ongepaste dingen hier niet mogelijk zijn. De aange voerde zedelijkheids begrippen hebben voor sprgeen waarde De heer VAN KLOOSTERVoor anderen wel. De heer DE NIES wenscht ook tot aanleg over te gaan. De vrijkomende grond kan gebruikt worden voor ophooging van het terras. De VOORZITTER zegt, dat B. en W. zich steeds tegen den aanleg van een kanovijver zullen "blijven verzetten. Toen spr. eens een bezoek bracht aan Bilthoven, heeft spr. zich afgevraagd: in welke wereld leef ik hier. Meer dan drie-vierde der bezoekers komen daar niet in het water en loopen alleen in badcostuum rond om te laten zien, wat ze zijn. Spr. heeft de Kon. familie en andere hooggeplaatste personen onze inrichting getoond en allen waren vol lof over onze inrichting als zwemgelegenheid, daarbij roemende de heerlijk rustige en nette omge ving. Zoo wenscht spr. ons bad te behouden. Spr. zal toestaan, dat onze inrichting een ordinair zaakje en een janboel wordt en zal zich blijven verzetten, wanneer de raad anders mocht besluiten. Spr. wenscht niet mede te werken aan het bederf der Soester bevolking. De heer ENDENDIJK zegt achter B. en W. te staan. Vorige seizoen heeft spr. reeds verschillende minder nette feiten genoemd. Ook in den tegen- woordigen vorm moet nog nauwlettend worden toegezien. De heer GROOTEWAL wenscht alleen een kanovijver als de inrichting netjes blijft. Zooals het nu gaat, gaat het goed. Mej. FUNKE zegt, dat zij, nu zij de woorden van den Voorzitter heeft gehoord, haar voorstel om wel een kanovijver aan te leggen, terug neemt. De heer GASILLE wenscht evenmin een kanovijver, doch niet uit zede lijkheidsoverwegingen. Wij moeten hier een goede zwemgelegenheid hebben. Spr. wenscht geen uitbreiding in verband met de kosten. Ook de heer VAN DAM wenscht niet tot aanleg over te gaan. Ook vorig jaar zijn er gevallen geweest, die in een nette inrichting niet mogen voorkomen. De heer VAN DUREN wenscht van het bad geen amsument te maken. Dan liever een deficit, dat voor rekening komt van de gemeente. Z. h. st. wordt hierna het voorstel van B. en W. om niet tot aanleg van een kanovijver over te gaan, aangenomen. R.K. Kiesvereeniging Soest Vorige week Donderdagavond hield genoemde Kiesvereeniging haar jaarvergadering in het St. Josephgebouw. Bij de opening roept de voorzitter, de heer W. Huurdeman, de vele aanwezigen een welkom, inzonderheid de ZeerEerw. heeren Pastoors Voss en Smit. De notulen der laatste vergadering werden onveranderd goedgekeurd, terwijl het door de secretaresse, mej. Orth, uitgebrachte jaarverslag onder dankzegging wordt aanvaard. De naar de vorige Kringvergadering afgevaardigde leden worden her benoemd. Met betrekking tot de bestuursverkiezing had de heer Huurderman te kennen gegeven niet voor een herbenoeming in aanmerking te wil len komen. Op een algemeen aandringen der vergadering trok deze later zijn bedanken in en werd hij met nagenoeg algemeene stemmen herkozen. De aftredende bestuursleden Hom en Butselaar werden bij acclama tie herkozen. Bij de rondvraag bracht Pastoor Voss dank aan den voorzitter voor de bereidwilligheid om de niet gemakkelijke taak van voorzitter wederom te aanvaarden. De heer Ram besprak de wenschelijkheid om op Fascistenvergade ringen van Katholieke zijde aan het debat deel te nemen, hetgeen door den voorzitter werd ontraden Weer waschgoed gestolen Ten nadeele van den heer C. de J. alhier, is dezer dagen weer eenig waschgoed, dat des nachts op zijn erf te drogen hing, gestolen. Men zij dus nogmaals gewaarschuwd geen wasch te laten hangen. -f-

Soester Courant | 1984 | | pagina 5