Gratis ponyrijden bij 'Paardensportcentrum Soest' CHT i PORTRETFOTOGRAFIE VAN ZILVERPLAAT TOT KLEURVERGROTING "over het eerzaam gilde der portretfotografen" 1 FotograSenGilde^ Euro-parlementariërs zitten Moon op de hielen Nieuw vlekkenzout verrassend hulpmiddel in de was Matig resultaten van Soest tegen Ons Genoegen PAGINAio ■Soest-Tel. 15689 i i I Wereldberoemde speeldozen zijn weer te zien in Monnickendam TENNIS Première 'Toss" -Toernooi Zondag 12 februari: Marjan Dobben: tweemaal Oranje VOLLEYBAL Dames Olympia eervol ten onder tegen koploper JIPTiP ;genfoto's... als u niet od-§ 3t tegen een natte jas is L ist leuk eens een regenre >rtage te maken. )ENSDAG 8 FEBRUAR11984 SOESTER COURANT PAGINA 11 Quality Circle Produced In de Mitsubishi fabrieken bouwen kleine groepen toe gewijde mensen uw Tredia. Zo'n groep heet Quality Circle. Omdat de mensen van die groep zich persoonlijk verant woordelijk voelen voor wat ze doen en geen eentonig serie werk verrichten, is uw Tredia hun werkstuk. Een werkstuk waar ze zeer veel zorg aan besteden en kon- troles op toepassen. En dat ze pas uit handen geven als het perfekt is. Elke Mitsubishi is "Quality Circle Produced". Daarom behoort ook uw Tredia tot het beste dat er op de wereld wordt gebouwd. Wat nog eens wordt onder streept door de top positie die Mitsubishi in vrijwel elk betrouwbaarheids onderzoek inneemt. Tredia: de weg unieke h a.s. van 9.30-12.00 ide ouders en hun a leerlingen via het hooi of rechtstreeks 3-MAVO. 'Ike maandag van e grootste Amerikaanse ne reinigingssystemen. teen IBM systeem 34 n uit het verwerken van de indi9 als systeem-operator te iet een opleiding op MAVO- ae Engelse en Duitse taal. De eerste foto ooit gemaakt, was een landschapsfoto. Maar vrij wel alle daar op volgende opnamen in de prille tijd van de fotografie waren portretfoto's. 1 De fotografie werd ontdekt doorNice- phore Niepce, die het systeem vervol maakte met zijn zakelijke partner L. J. M. Daguerre. De Franse staat kocht de rechten van deze belangrijke uitvinding van de bei de heren op en stelde die toen vrij ter beschikking van de wereld. Daarmee was de weg geopend voor een gloed nieuw beroep nl. dat van "portretfoto graaf'. Allerwege werden fotostudio's geopend in de grote steden. Uiteraard het eerst in Parijs, later ook en zeer groots in Amsterdam. KUNSTZINNIG Veel portretschilders voelden zich tot de fotografie aangetrokken. Zij sticht ten studio's en maakten "artistieke portretten". Die eerste portretfoto grafen waren gekleed in wijde pandjes jassen, artistieke hemden en grote flam- barthoedenzij voelden zich ook kunstenaars. BELICHTINGSTIJD VANEEN HALFUUR Omdat het fotomateriaal, aanvankelijk de zilverplaten van Daguerre, fotogra fisch weinig lichtgevoelig waren, duur-, de de belichtingstijd soms wel tot een half uur. Er waren stalen klemmen en andere "martelwerktuigen" nodig om de mensen stil te houden, tijdens de zitting. DE MODERNE FOTOSTUDIO VAN HET FOTOGRAFENGILDE Portretfoto's maken lijkt, oppervlakkig gezien, een vrij simpele zaak. Een kwes tie van "een druk op de knop" niet waar? Niets is minder waar. Feitelijk is de moderne fotograaf nog steeds een kunstenaar, al draagt hij een ge woon overhemd en een das! Het gaat bij het portret immers wel degelijk om het "juiste moment"? Ook op een ge zicht kan "ineens de zon doorbreken" en het is aan de fotograaf om dat juiste moment te zien en perfect vast te leg gen. Werd in de ouderwetse fotostudio gebruik gemaakt van hel opvlammend magnesiumlicht, nu staat een batterij met zorg opgestelde flitslampen en ge wone fotolampen klaar. Niet langer staat er een grote houten "spreeuwenkast" in het atelier te pron ken, maar een modern toestel met ver wisselbaar objectief. DE TROUWREPORTAGE Voorheen werd bij een huwelijk vol staan met een statieportret van het jonggehuwde paar. De trouwrepor tages van het "fotografengilde" ver schillen hemelsbreed met die uit de oude doos. Men legt zich toe op een levendig beeldverslag van alles wat zich rondom het trouwgebeuren afspeelt. Ook van de ondertrouw wordt desgewenst al reeds een kort fotoverslag gemaakt. Bij het "fotografengilde" ontvangt elk bruidspaar, na het verstrekken van de opdracht voor de bruidsreportage, ook het gratis "trouwdagboek". Een boekje geschreven door de bekendejournalis- te Rita de Carpentier, waarin een mas sa handige tips voor jonge paren. Welk servies moet men gebruiken voor een trouwdag, wat voor kleding, hoe zit het met een hypotheek en vele andere nuttige wenken. De reportage wordt steeds afgeleverd in fraaie en stevige albums die de tand des tijds kunnen doorstaan. Ook ver strekt een lid yan het gilde een soort mini-album waarin de leukste foto's, op klein formaat, een plaatsje vinden. Aardig voor in de handtas van de bruid. Tussen toen en nu, is een wereld van verschil. De staatsiefoto is er nog steeds, maar nu in kleuren en schitte rend vergroot, een sieraad aan de muur. Het fotografengilde is kenbaar aan dit embleem. ompany I Wie denkt dat Monnickendam uitslui- tend een stadje is waar watersporters hun hart kunnen opfyalen, heeft het mis. Er is sinds enige jaren ook weer te zien een collectie speeldozen, die eens res taurant Oud Stuttenburgh over de hele wereld bekend maakte. Toen dit restau- I rant werd gesloten, moest de verzame- ling van meer dan 100 apparaten met II vermaak uit de tijd van vóór de radio en TV worden opgeslagen. De heer Dirk Oosterbaan heeft er 25 jaar over I gedaan de verzameling speeldozen bij- i te brengen. Het is de trots van de familie, nu een groot deel van de col- lectie weer staat te pronken in Nieuw Stuttenburgh waar Dik Oosterbaan Jr in het voetspoor van zijn vader de speeldozen in alle maten en soorten on der zijn hoede heeft genomen. I Nog niet alles staat er, wegens ruimte- I gebrek, maar wie Nieuw Stuttenburgh 1 binnenkomt kan zijn ogen nauwelijks l geloven. Dirk Sr kocht zijn eerste speel- j doos in 1955. Hij stootte er in een antiek- zaak tegenaan en toen begon het geval I te spelen. Aan het onderhoud van de verzameling wordt nog steeds veel aan- I dacht en zorg besteed. Een verschil met Oud Stuttenburgh is er. De kleine- re speeldoosjes staan in vitrines en de I grotere liggen aan de ketting. Toch is Nieuw Stuttenburgh geen mu seum. Iedereen kan er binnen komen voor een kop koffie of een maaltijd en meteen genieten van al die apparaten, 'die er staan opgesteld. Er is een grote variatie in speeldozen. Sommige heb ben een plaat, andere een cylinder, stJ waarop een fijn patroon van pennetjes I; voor de juiste beroering van de toon- kam zorgt. Dirk Oosterbaan spreekt er II vol bewondering over, zo ingewikkeld zijn de apparaten. Grapjes en gokjes Het was vroeger gebruikelijk om in al lerlei voorwerpen speeldozen te plaat sen, zoals een borstel, een sigaretten doos, een kapstok die gaat spelen als er een jas wordt opgehangen. Dit is door een vrouw uitgevonden. Als haar man laat thuis kwam, kon ze het horen. In Nieuw Stuttenburgh staat ook een aantal gokautomaten uit de tijd van onze voorouders. Zo is er een waarzeg machine en een speeldoos met een me chanische paardenrace, waarbij onder het genot van de speelse muziek ge gokt kon worden. Het is niet zo, dat in de machine een systeem is ingebouwd, waardoor de uitslag voorspelbaar is. Integendeel. Dat maakte de goklust nog groter. Er zijn meer speeldozen en doosjes met afbeeldingen, sierlijke dansgroepjes. Er zijn romantische schilderingen aan de binnenkant van deksels aangebracht zoals arcadische landschappen met beekjes en brugjes. Oorspronkelijk was het de bedoeling met de speeldozen de gasten van res taurant Oud Stuttenburgh te amuseren. In 1979 nam de heer Oosterbaan Jr het restaurant van zijn vader over. Daar voor was het pand een rokerij. Omdat hij niet veel vertrouwen had in die han del, de bokking export, besloot hij tot die stap. Een grammofoon alleen was niet genoeg als amuserende achter grondmuziek. De speeldozen waren echter iets bijzonders en zijn dat nog. Ze worden regelmatig aangezet. Voor al jeugdige bezoekers hebben grote be langstelling voor de zeer ingewikkelde ingenieuse apparaten, waarvan alleen de heer Oosterbaan Sr het geheim kent- en ze ook kan repareren. Dat niet al leen mensen er veel plezier aan beleven ontdekt men na binnenkomst, als de grote speeldoos met de indrukwekken de cylinder links gaat spelen. De vogel in de kooi er bovenop zingt het hoogste lied. Over de onwettige praktijken van Sun Myung Moon, de leider van de kerk van universele unificatie, is al heel wat te doen geweest. Nu drei gen Euro-parlementariërs met de wet: ze stellen de Lid-Staten voor een gemeenschappelijk front te vormen om te voorkomen dat de sekte pro fiteert van "fiscale voordelen, de status van liefdadigheidsinstelling kan hanteren of welk ander privelege dan ook". De heer Daniël J. E. Vié, Frand lid van de Fractie van Europese demo- craten voor vooruitgang in het Europees Parlement, diende een ontwerp advies in waarin hij stelt dat een gemeenschappelijke conventie de op lossing is om de vrijheid van personen óp communautair niveau te waarborgen. Inhakend op de stijgende bezorgheid onder de Europese bevolking dien den de parlementariërs twee resolutie-voorstellen in met betrekking tot de wanpraktijken van de Moonsekte en het gevaar dat deze sekte vormt voor de samenleving door indoctrinatie van jonge rekruten. Kapsalon 'n goed verzorgd kapsel ^^^voor HAAR en voor HEM Steenhoffstraat 53 - Soest - 02155-21433 Er is een nieuwe verrassende ontwik keling in de wasmiddelenwereld. Bin nenkort is in Nederland en in Vlaan deren het Citin Vlekkenzout verkrijg baar. Dat wordt gebruikt bij hardnek kige vlekken. Een paar theelepeltjes bij elk willekeurig wasmiddel, in poe- dervorm of vloeibaar, is alles, zowel voor de bonte als de witte hoofdwas. Citin Vlekkenzout bevat geen fosfaat of chloor, is milieuvriendelijk en mild voor weefsels. Een belangrijke wer king is dat tijdens het proces zuurstof vrijkomt. Ook de modernste wasmiddelen kunnen erg hardnekkige vlekken vaak niet aan als het gaat om fruit, gras, rode wijn, bloed, koffie, thee, ketchup, spinazie, kruiden en vele andere soor ten. Dikwijls blijven er resten of kringen in het weefsel achter. Blijkens een recente enquête heeft meer dan 70% van alle huisvrouwen er moeite mee. Citin Vlekkenzout kan die akelige vlek ken nu aan. Enkele afgestreken theele peltjes zijn voldoende. Het is ook ge schikt voor gordijnen. Bij hogere tem peraturen werkt Citin Vlekkenzout krachtiger dan bij lage. In het laatste geval moet er wat meer van worden gebruikt. Voorbeeld: 30-40 graden 8 le peltjes, 60 graden 7 lepeltjes en bij 95 graden 6 lepeltjes, alles berekend voor wasmachines met 4 tot 5 kg. wasgoed. Als de kookwas erg vuil is zoals bij werkkleding kan Citin Vlekkenzout al aan de voorwas worden toegevoegd. Ook kan de was in een emmer heet water of in de wasmachine als die daarvoor is uitgerust worden voorge- weekt. Dan wordt dezelfde hoeveelheid toegevoegd. Het Citin Vlekkenzout dankt zijn werking onder andere aan de vrijkomende zuurstof. Daarvoor zorgt de combinatie natriumcarbo- naat-peroxyhydraat. In andere landen Vlekkenzout is al in een aantal landen in gebruik. In de Verenigde Staten wor den momenteel 7,6 pakjes van 200 gram per gezin per jaar verkocht, in Zwitserland 6,6 Japan 3,6 en Italië 3,0. In Duitsland waar Vlekkenzout eind 1982 werd geïntroduceerd gaat het naar een omzet van 100 miljoen ver pakkingen per jaar. De prognose voor Nederland is 25 miljoen. Citin Vlekken zout wordt geleverd in harde plastic doosjes. De adviesverkoopprijs is 5,95 per stuk. In het week-end van 21 en 22 januari j.1. werd er in de tennishallen van Beerepoot te Soesterberg het eerste tennistoernooi van Tennispark "De Toss" (v.h. de Boswiek) gehou den. Alle leden (ook degenen die op de wachtlijst stonden) konden aan dit sportieve en gezellige toernooi meedoen. Er werd uitsluitend gedubbeld, heren, dames en/of mixdubbel. Vanwege de grote opkomst moest voor de finales uitgeweken worden naar zondag de 29e januari. Dti toernooi gaf zowel aan de leden als ook de nieuwe eigenaren van De Toss een kans elkaar alvast wat beter te leren kennen. In verschillende poules, beginners en gevorderden, werd er om de eerste plaats gestreden. Voor de toeschouwers leverde dit veelal een paar leuke en spannende partijtjes op. Al met al een leuke start dus voor het nieuwe, ijverige team van De Toss, die ook uiteraard in het komende seizoen op hun tennispark aan de Bosstraat, veel activiteiten zullen ontplooien. Gevorderden Dames-dubbel: Mej. Glas - Mw. Rademaker Heren-dubbel: H.H.Hensen - de Zoete Mix-dubbel Mej. Glas - Hr. Ouwejan Beginners Dames-dubbel: Mw.Hensen - Mej. Jacobs Heren-dubbel: H.H.Cornelis - Kaligies Mix-dubbel: Mej. Jacobs - Hr. Hartung Ter gelegenheid van de opening van de nieuwe pony-stal van het Paardensportcentrum Soest aan de Bosstraat 37 is er op zondag 12 februari a.s. een mogelijkheid om gratis pony te rijden. Er zijn veel leuke nieuwe ponies bijgekomen. Voorheen stonden er alleen grote paarden, maar de vraag naar ponies voor de kinderen werd steeds groter. Bij het Paardensportcentrum heeft men daarom vier paardenboxen weggebroken, waarvoor in de plaats nieuwe pony-stands zijn gebouwd. Op woensdagmiddag en zaterdag zijn er lessen voor de jeugd. Omdat de ervaring heeft geleerd dat een heel uur voor veel kinderen te vermoeiend is, worden er met ingang van 1 februari lessen van een half uur gegeven, die 7.50 kosten.Aanstaande zondag worden er ook een groot aantal demonstraties gegeven, o.a. dressuur, springen, carroussel, etc. Er is ook een (Krieltje) te zien, die over 1.60 meter zal springen. Daarmee zal hij ongetwijfeld de lieveling van het publiek zijn, en er zullen veel kinderen zijn die een ritje op Krieltje willen maken. Verder is er een internationale dressuurdemonstratie van H. Buys, met zijn paard Wild Romance. Verder volgt er nog een pony-demonstratie van J. van Tiel met Silver King. Deze pony zit in de Nederlandse selectie voor de N.P.C.. Annemarie Keizer heeft voor deze pony een interessante proef samengesteld. Bij dressuurwedstrijd in manége 'Eldorado': Afgelopen zondag werd er weer fana tiek gereden om de prijzen die de spon sors beschikbaar hadden gesteld. In de prachtige versierde binnenbak van "Eldorado" werd om 10.00 uur begonnen met de B2. Deze rubriek werd gesponsord door de firma's De Ruig en Ruyzendaal. De uitslag was als volgt 1. A. Schilderman met Sultan 2. N. Rotgans met Mentor 3. W. Vleeshouwer met Paco 4. D. Boshuis met Reza 5. H. Swinarsky met Sultan 6. R. Luytelaar met Wikkie Na de prijsuitreiking werd begonnen met B4. Deze rubriek werd gesponsord door Taxi Auto Tax. Deze rubriek werd gewonnen door: 1. M. Dobben met Wikkie 2.1. Meesters met Wikkie 3. K. v. 't Net met Oran 4. S. Zoetelief met Rennette 5. Y. Gerdes met Bramble 6.1. Meesters met Ultra Bij de volgende rubriek, de LI, die ge sponsord werd door de Fa. Fugers, werden de prijzen als volgt verdeeld: 1. M. Dobben met Pator 2. N. Rotgans met Mentor 3. R. Luytelaar met Sabrina 4. S. Zoetelief met Rennette 5. K. v. 't Net met Oran I 6. C. de Ruig met Unix De bloemen waarmee de manége was versierd kwamen van de Fa. Van Oest. Op 19 februari is er een wedstrijd voor pony's. Deze wedstrijd bestaat uit twee onderdelen, n.1. springen en dressuur. Er is een rubriek voor beginners en voor gevorderden en voor opgave kan men terecht bij Manége "Eldorado". De eerste dagen van februari stonden voor de Soester schaakclub in het teken van de ontmoeting Soest-Ons Genoegen. In een tijdsbestek van twee dagen kwamen drie vertegenwoordigende teams van beide verenigingen tegen elkaar uit. Zowel het eerste als tweede team van Soest zagen hun ontmoetingen tegen de kei stedelingen worden afgebroken. Alleen het jeugdteam liet een spoor van vernielingen achter zich de Amers- foortse porselijnkast. Toen alle kruit dampen waren opgetrokken bleken de jeugdige Soester grootmeesters een 5-0 overwinning bewerkstelligd te hebben. Het is niet uitgesloten dat het bij deze ene Soester teamoverwinning zal blijven. Voor het eerste tiental lijkt een 5-5 gelijkspel tegen Ons Genoegen 1 het hoogste haalbare, nadat de ontmoeting bij een 3-2 achterstand werd verdaagd. Het tweede team had ook al niet vol doende aan de reglementaire speeltijd. Een partij werd afgebroken bij de evenwichtige stand van 4 1/2-4 1/2. De ene hangpartij zal over ruim een week in Amersfoort worden uitgespeeld. Zesde bordspeler Renger gaat dan proberen uit een optisch verloren stel ling nog een positief resultaat te peuren. Renger hoeft toch niet alleen naar het hol van de leeuw. Ook eerste tientalspeler Henze heeft nog een afge broken partij die op dezelfde avond zal worden uitgespeeld. Naar algemeen wordt verwacht zal ook die partij de beslissing moeten brengen over de wedstrijd. Tegen die tijd zal de uitslag van de eveneens uit te spelen partij tussen de beide kopmannen van Soest en Ons Ge noegen, respectievelijk de heren Vegter en Van Zomeren wel bekend zijn. Die ontmoeting wordt vrijdag avond in Soest, voortgezet in een voor de Soest-speler voordelige stelling. De algemene verwachting is dat Vegter deze partij wel zal weten te winnen. Over drie afgebroken partijen zullen de bondsarbiters een oordeel moeten vellen. Het betreft hier de ontmoetin gen van de heren Vennik, Groen en Goes. Beide eerstgenoemde spelers hebben betere stellingen. Of de remise marge echter in Soester voordeel overschreden zal kunnen worden is twijfelachtig. Eerste (snelle) analyses hebben aangetoond dat Goes in zijn afgebro ken partij de beste papieren heeft op de winst. Niettemin moet ook hier ernstig rekening worden gehouden met een deling van het punt. Voor de positieve bijdragen in de wed strijd tegen OG 1 zorgden de heren Braf en Van Tuinen. Eerstgenoemde hielp Soest in een vooruitgespeelde partij aan een 0-1 voorsprong. De Soester had daarbij wel het geluk aan zijn zijde dat zijn Amersfoortse tegen speler een remisevariant in de slotfase over het hoofd zag. Ook Van Tuinen had niet over geluk te klagen. Nadat hij in het middenspel een combinatie over het hoofd had gezien waardoor de Soester er een stuk bij was inge schoten, sloeg de derde-bordspeler van Soest in de tijdnoodfase van zijn tegen stander genadeloos toe. Daarmee werd de achterstand van 3-1 weer een klein beetje goed gemaakt. Eerder op de avond waren van Dijk en Molenaar al naar kansloze nederlagen gespeeld terwijl ook invaller Balvers aan het tiende bord met de nul genoegen moest nemen. Als de verwachtingen bewaarheid wor den gaat Soest 2 tegen de derde keus van Ons Genoegen z'n tweede nederlaag tegemoet. Zoals in de inleiding gememoreerd, ligt het lot in handen van zesde bordspeler Renger. Mocht hij er niet in slagen minimaal remise uit z'n afgebroken partij te halen -en eerlijk gezegd ziet het daar wel een beetje naar uit- dan valt hem niets te verwijten. De hele staart liet het ditmaal afweten tegen Ons Genoegen. Al heel snel konden nederlagen worden genoteerd voor de heren Fugers, Schipper en Gerth en tekende de nederlaag zich al een beetje af. Dat de inhaalrace bij een 4-2 achterstand toch nog slaagde heeft te maken met de goede prestaties die aan de eerste vijf borden geboekt werden. Balvers, Van Vlierden en Weenink dwongen hun tegenstanders tot over gave terwijl Van de Hammen en mevrouw Suyk gezamenlijk via twee remises goed waren voor éen punt. De derde remise kwam op naam van Silkens. De gedetailleerde resultaten: Ons Genoegen I-Soest 1: E.van Zomeren K.J. Vegter afg. RiemersmaC. Vennik afg. P.BruynF.C. van Tuinen afg. T.Verbeek F.M.J. Braf 0-1 R.P. Brand R.W. Groen afg D. van Hoffen Molenaar 1-0 J. EroR.G.E. Henze afg. P. Doornekamp C. Goes afg. A.Rijke C.van Dijk 1-0 J. Glazenburg E. Balvers 1-0 Soest 2 - Ons Genoegen 3: E. Balvers T. Oosterhoff 1-0 P.A. v.d.Hammen F.R.Jansen 1/2-1/2 V.v.Vlierden - C. Jansen 1-0 G.W.Weenink - M.Sleeking 1-0 Mw.G.Suyk - J. Boode 1/2-1/2 H.G.Renger - A.Zijderveld afg. L.Silkens - C.v.Vulpen 1/2-1/2 H.Gerth - J.Scheffer 0-1 H.Fugers - G.Delhaas 0-1 H.Schipper - M.A.Groenendijk 0-1 Soest-jeugd - Ons Genoegen-jeugd J.de Gier - J.Zijderveld 1-0 E.deHaan-H.Livestroo 1-0 H. de Vries - H.v.Hummel 1-0 B. Visser - D.Schafthuizen 1-0 A.Hoksbergen - Geurt v.Putten 1-0 Het eerste damesteam van Olympia ging in een goede wedstrijd eervol ten- onder tegen koploper Vierhout Valboval. Het eerste herenteam reisde twee uur, om in vijfenveertig minuten met 3-0 te verliezen van koploper MTSH. Het tweede herenteam verloor met 3-2 van VIF. Het derde herenteam blijft ongeslagen door een 3-0 overwin ning op VIF 2 en lijkt recht op het kampioenschap af te streven. Olympia - MTSH: 0-3 Het eerste herenteam moest naar Overdinkel om daar te spelen tegen koploper MTSH. De Olympia-heren gingen er met volle moed naar toe, nadat ze vorige week met 3-1 hadden gewonnen van de nummer twee, en ze wilden nu wel weer gaan stunten. Dat deden ze echter niet, MTSH veegde in 45 minuten de vloer met Olympia aan. Het Soèstër team speelde ongeconcen treerd en slordig, en werd met een 3-0 nederlaag huiswaarts gestuurd. Zaterdag speelt het eerste herenteam tegen middenmoter Avantie. Dit belooft een leuke wedstrijd te worden. Olympia 3 - VIF 2: 3-0 Het derde herenteam speelde zaterdag tegen de altijd lastige tegenstander VIF. Dat bleek ook al snel; VIF speelde zeer solide, zodat het moeilijk was voor het ongeslagen Olympia-team om de bal bij de Hilversummers op de grond te krijgen. Dat dit frustrerend werkte bleek wel, want het Soester-team ging op den duur meer tegen zichzelf spelen dan tegen de spelers van VIF. Toch wist het stroef draaiende Olympia ook deze wedstrijd te winnen, door variatie in de aanvallen. Het werd dan ook 3-0. Toch lijkt dit Olympia-team moeilijker tot winst te komen, misschien doordat het allemaal in het begin te makkelijk ging en omdat iedereen nu van de koploper wil winnen. Olympia 5 - AGAVS 3: 3-0 Het vijfde herenteam moest in Soesterberg spelen tegen het hoger ge plaatste AGAVS. In de eerste set kwamen de Soesters op een 8-1 achter stand, maar door hard werken en snel ler spelen werd deze achterstand snel ingelopen en de set tot winst omgezet. In de tweede set kwam Olympia weer op een kleine achterstand, maar ook deze werd ingelopen en Olympia kwam ook deze set tot winst. De derde set probeerde AGAVS nog wat terug te doen, maar het jonge Olympia-team was conditioneel sterker dan de oudjes uit Soesterberg, waardoor een 3-0 overwinning een feit was. De wedstrijd werd gekenmerkt door snel spel, goede set-ups, bekeken aanvallen en grote inzet. Al met al een terechte overwin ning voor Olympia. Valboval/Olympia: 3-0 Het eerste damesteam vertrok zater dag naar Woerden om tegen koploop- ster Valboval aan te treden. De Olympia-dames hadden niets te verliezen, dus konden zij de wedstrijd vrij uit spelen. Het bleek danook al snel dat de dames er zin in hadden. Er werd hard gewerkt en iedereen speelde voor wat zij waard was. De geflatteerde 15-4 stand in de eerste set kwam hoofdzakelijk tot stand door moeilijke serves van éen van de speelsters van Woerden, die een serie van acht punten scoorde. Dat die serie geen toeval was liet ze verderop in de wedstrijd nog zien. De tweede set gaf eigenlijk een zelfde beeld te zieneen knokkend Olympia en een rustig spelend Valboval. Het ging allemaal goed voor de Soester dames, er werd leuk gevarieerd aangevallen, wat punten opleverde. Dit ging goed tot 3-3, maar toen wist het Woerdense team door de opslag weer een serie te scoren waar de Oranje-zwarte ploeg niet meer overheen kwam. En daardoor werd het onterecht 15-4 voor de koploopster in de derde divisie. De derde set werd bijna een sensatie. Hoewel het Woerdense team op een 10- 5 voorsprong kwapi wist het Olympiateam door goed volleybal en de wil om te stunten heel sterk terug te komen en nam zelfs een 11-14 voorsprong. Maar toen liet Valboval zien niet voor niets aan kop te staan. Het maakte deze set dan ook geroutineerd uit en won met 16-14. Toch konden de Olympia-dames met opgeheven hoofd het veld verlaten.

Soester Courant | 1984 | | pagina 11