Programma i DAM !-? 1 li© maand del 1,— 1.50 2.25 3.75 Red Stars meisjes junioren op herhaling in bekerkompetitie? Weer winst voor Eemvogels5-6 Winst voor top S.V.V./Stam BDC-Handbal lijkt uit de problemen B.D.C. >155-19600 SPORT SPORT P^P|^^h®T6^n[izeilden lastige klip t te vervangen SOPPING F10.999,- RUS EN PRESTATIE. Eed Stars HS 3 - B.V.H. HS2: 49-36 KETTING FORMULIEREN Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg BDC-junioren blijven winnen Zaalpro gramma ÜÜMÜfa PAGINA 16 p zaterdag) WOENSDAG 8 FEBRUARI 1Q84 SOESTER COURANT PAGINA 17 ize uil diverse auto's ook automaat, modern lesmateriaal, te Instructeurs. .v.B. opleiding. vakopleiding voor het groot rijbewijs iel chaulleursdlploma. Ilo-visuele theorieavonden met ipulertest volgens CBR-norm. J5-16621 .onneplaan 47, Soesl andere aanbieding. iruari): a o o 56 Maandags gesloten !1.00uur "Ti "Ij; mm een Fiat Panda lach je ten Panda Shopping is! il z'n kompleetheid, lage ende interieur nog geen vrolijke mogelijkheden ;t stuur van een Fiat ee te maken? aler kunt u een proefrit BASKETBAL DAMMEN Om vijf uur speelt het tweede heren p?ckerfu«HoutWe<iHrUd tegen Wood- Zondagavond speelde het herenteam team draait momenteel mtsft "T™" van Papillon in spelzaal de Bunt tegen bezet een tweedTntatt, e,Vd en Quidam uit Odijk. Het werd een pit. Peckers is een «r tonfif004 Uge wedstrijd, evenals de uitwedstrijd Hier tussendoor tenstottï eerder in ditseizoen gespeeld. Coach acht het derde herent™m n"! Louis Schujd had de opzet om een nieuw zal stem t ko° e S wé' aanvalssysteem te proberen, maar dit ™n Dunckers de överwinmne n'J t kwam door de felle pressing-verde- b°uaen en sodoende deTfmn! ?ererfVan °dl;|kers niet soed uit Kansen in eigen zak houdln papilion kon maar moeilijk in het rit !ieiï,r°gnrmiazleterdusaUvolStult: me komen. Na zeven minuten spelen kersi n PaPul°n 2 - Woodpec- keek men tegen een 15-7 achterstand ïaji aan. iets wat de groenen lange tijd lsaounr hameSD aplI1°" 1DunckersI1 niet gewend zijn geweest... Daarna 2045nnrï«renPapiUon2Dunckers5 kreeg het Soester team echter vat op heren Papillon 1 - Dunckers 2 het spel en in de tiende minuut waren de bakens weer verzet. Via Peter Wil deman werd een 17-15 voorsprong ge creëerd, welke vanaf dat moment al leen maar werd uitgebouwd. Bij de rust was de stand ln het Soester voordeel 46-39. In de tweede helft hadden de groenen hun eigen ritme weer te pakken en via een goede 1-2-2-verdediging werd het Quidam onmogelijk gemaakt met afstandsschoten raak te schieten. Pa pillon liep steeds meer uit en Ardi Bouwmeester had het geluk om het Soester team met een fraaie solo toch nog over de honderd-puntengrens te helpen. Eindstand 101-79. Verlies van dames 1 Het eerste damesteam had het niet nodig gehad om de wedstrijd tegen Quidam II te verliezen. Dit duel werd ook gespeeld in de Bunt. De Soester dames speelden een prima eerste helft en er werd gerust met 21-20 in het voordeel van Quidam. In de tweede helft waren de dames uit Odijk ech ter net wat feller en via hun lange pivot wisten ze uitstekend te scoren. Regelmatig stond Papillon op een ach terstand van ongeveer zeven punten. Toen echter de dames uit Odijk in de laatste fase door een teveel aan per- persoonlijke fouten nog maar met drie speelsters overbleven was er nog van alles mogelijk. De Soester dames zet ten een felle press in, maar dit leidde niet tot het gewenste resultaat. Qui dam II won deze ontmoeting met 45-39. Overige uitslag: Papillon MAl - Flux MAl (meisjes) 42-35. Komend weekeinde veel basketbal in de Bunt: Voor het aanstaande weekeinde staan er voor Papillon alleen wedstrijden ge pland in spelzaal De Bunt voor de se niorenteams. De jongens- en meisjes junioren zijn vrij. Het eerste heren team speelt om kwart voor negen tegen Dunckers uit Hilversum. Een pittige wedstrijd, waarvoor de Soester heren goed op moeten passen. Het eerste damesteam zal het ook nu weer moeilijk krijgen, want zij spelen te gen de koploopster, eveneens Dunckers uit Hilversum. Deze wedstrijd begint om kwart over zes. BASKETBAL "Het 3e herenteam moest het opnemen tegen de reserves van B.V.H. uit Hoe velaken. De Soester heren waren slechts met vijf man, en ook nog extra ge handicapt, doordat topscores Erik v.d. Willen, door een misverstand, pas vlak voor het einde van de wedstrijd arri veerde. De uitwedstrijd werd met slechts één punt gewonnen. Red Stars pakte het duel nu energiek aan. Tot de zesde minuut kon B.V.H. het bijbenen (9-8), maar daarna lie pen de Soester mannen door goed spel uit, via 15-8 en de 13e minuut naar een 27-16 ruststand. Na de hervatting eenzelfde spelbeeld. Halverwege de 2e helft was het verschil zelfs 17 punten in het voordeel van Red Stars. In het laatste gedeelte van het duel kon B.V.H. nog iets van de achterstand afknabbelen, maar de zege kwam niet meer in gevaar. Eind stand 49-36. Produktiefste spelers aan Soester zijde. Ton de Rond: 18 punten, en Gerard Werkhoven: 17 punten. Bram Gailland onderscheidde zich in verdedigend op zicht met 21 rebounds. Een goede wed strijd van het 3e herenteam R. Entken en Chr. Bakker koplopers D.V.S.B. In de stand aan de kop in groep A kwam deze week geen verandering doordat de twee koplopers hun partij weer in winst wisten om te zetten. Entken noteerde zijn negende achter eenvolgende winstpartij, terwijl Chr. Bakker met acht winstpartijen en één remise partij blijft volgen. De komen de week treffen beide koplopers elkaar achter het bord. De spelers in de B-groep blijven hard knokken voor de punten om een goede uitgangspositie te hebben voor het be gin van de 2e ronde van de competitie. Evert v. 't Klooster bleef hier aan de kop door remise te spelen tegen W. E. Meijerink. In groep C blijft J. Stins winnen, de afgelopen week de concurrent Theo Schimmel met éen fraaie combinatie bedwingend. Hier zijn de promotie plaatsen praktisch al bekend, de af stand van de bovenste spelers tot de rest van de groep is nu al erg groot. Tenslotte de nog steeds groeiende Jeugd afdeling. Deze week ziet u de stand in hun resp. groepen A, B en C. t./m. 30 januari. Uiteraard kunnen ook bij de Jeugdafdeling nieuwe leden zich mel den. Elke donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur wordt gespeeld in de Open Hof, onder leiding van Jan van Dasselaar met assistentie van Bertus van Brummelen en mevr. Vorderhake. Kom eens kijken met je ouders. Uitslagen ond competitie van maandag 30 januari Groep A Chr. Bakker - M. Bakker 2-0 M. A. v. Heiningen - C. v. Oosterom 2-0 R. Damen - M. Lambrechts H. Oostenrijk - R. M. Entken J. Hogenaar - G. de Bruin J. Riewald - P. Rommens Groep B W. E. Meijerink - E. v. 't Klooster T. v.d. Meer - G. Kwakernaat J. v. Dasselaar - IJ Luttik Mevr. Vorderhake - E. Veerman Groep C R. v. Boven - A. Middendorp Mevr. Dijk - H. Hageman Th. Schimmel - J Stins M. Veldhuizen - A. Breukel J. Mahabir - H. v.d. Heiden Mevr. Vendrig - H. Versluis W. v.d. Meij - A. ter Rele De standen in de jeugdafdeling: Groep A Danny Marcel Henriëtte Ronald Sandy Annemiek Simon Groep B Jaco Bart Brian Miranda Raban Linda Groep C Jaap Jeroen Stephan Alexander Robbert-Jan Claudia Diana Pion gespeeld 2 2 2 2 2 10 5 16 13 BASKETBAL Voor de vierde keer binnen zeven jaar heeft Red Stars de mogelijkheid om nationaal op het hoogste podium te treden. In 1978 en 1981 waren het res pectievelijk de jongens- en meisjes junioren die het Nederlands Bekerkampioenschap naar Soest haalden. Vorig jaar was Red Stars, in de vorm van het damesteam, opnieuw vertegenwoordigd in deze eindstrijd. In een tweetal wedstrijden met Grashoppers Katwijk kwamen de roodwitten toen drie punten te kort om opnieuw feest te vieren. Nu de Beker kompetitie inmiddels is aangeland bij de kwartfinale mag Red Stars wederom hoop vestigen op een finale plaats, ook al is die weg daar naar toe nog lang. De eerste wedstrijd van deze kwartfi nale werd j.1. zaterdagavond in Haarlem gespeeld. Red Stars ontmoette daar het nog onbekende HOC. Reden genoeg voor de meisjes om met de nodige nervositeit aan de warming-up te beginnen. Hoe zou de tegenstander spelen? Kon een eventueel verlies beperkt gehouden worden, of zou men door vermoeidheid (er waren maar twee wisselspeelsters uit Soest meegereisd) op grote achter stand gezet worden voor de return in Soest? Het was duidelijk dat het zelfvertrouwen zoek was en in de beginminuten resulteerde dit in een 8-2 achterstand voor het basisvijftal van Embriqs, v.d.Brink, v.d.Lek, Wentink en Geurts. Pas toen enkele individuele akties goed lukten kwam er iets terug van het geloof in eigen kunnen. Men kwam op voorsprong (19-21), maar verspeelde die positie weer door herhaaldelijk in de fout te gaan in de verdediging. De zöne-press, gebaseerd op het onderscheppen van een gedwongen pass, functioneerde niet naar behoren. Op deze manier kon HOC voor het merendeel balbezit houden, terwijl Red Stars op zulke momenten al drie verdedigers had opgeofferd. Het gevolg was vele drie- tegen-éen situaties, waaruit de Haarlemmers zo'n beetje al hun punten vergaarden. Aan de andere kant van het veld ging het ook al niet zo best, daar Red Stars opvallend veel moeite had met de visselende taktieken van HOC. Men strandde in zouteloos gepass en scoorde alleen wanneer er een persoonlijke aktie werd ondernomen, of als de break goed werd gespeeld. De gastvrouwen veroorzaakten zo voor de tweede keer een voordelige marge, nu van vijf punten. Toch was de stand bij de rust weer vrijwel gelijk (38-37), dankzij een doeltreffende eindsprint van Red Stars-zijde. De ergste zenuwen leken overwonnen en nu moest er dan maar gewoon gewonnen worden, want HOC moest het vooral van haar spelverdeelster hebben. Zij was het die Red Stars de meeste schrik aanjoeg en haar eigen ploeg in de race hield. Daarnaast beschikte haar coach nog over een speelster, die vrij gemakkelijk kon scoren, maar de overigen speelden eigenlijk een niveautje lager en werden meestal voorbij gerend door hun spelverdeelster. De Red Stars-meisjes hervonden na de rust hun eigen spel. Eindelijk werd er vrijuit gespeeld, en dat is toch waar deze zeer jonge ploeg, met een gemiddelde leeftijd van onder de zeventien jaar, het van moet hebben. De technische kwaliteiten zijn hoog in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 KORFBAL Afgelopen zaterdag vertrok het eerste team van de Soester korfbalvereniging "De Eemvogels" naar Nieuwegein, om daar tegen het op de laatste plaats staande Minerva aan te treden. Thuis werd met dikke cijfers gewonnen van deze tegenstander. Volgens de statis tieken zouden de Eemvogels hier dus moeten winnen. Met goede moed probeerden de Eem vogels de kleine nederlagen te verge ten, die geleden werden in vorige wed strijden. De inzet werd nog vergroot met de wetenschap dat, indien Miner va zou winnen, Eemvogels 1 de laatste plaats in zou nemen. Er werd in Nieuwe gein dus door beide ploegen extra hard voor de punten geknokt. Tegen dit fanatieke Minerva was moei lijk te werken. Desondanks openden de Eemvogels de score door een doorloop bal van Claudia Touwslager. Minerva reageerde echter snel en het resultaat was een 1-1 stand. In dezelfde minuut maakte Marco Kuil korte metten met zijn tegenstander en weer stonden de Eemvogels voor. Minerva liet echter ook weer zien dat thuis spelen makke lijker is dan uit spelen. Het resultaat was weer te zien op het scorebord: 2-2. Vlak voor rust kreeg Wim van Rhee- nen een klein kansje achter de korf, en dat benutte hij ook. Iedereen ver wachtte nu dat Mintrva weer zou sco ren, maar het was weer Wim van Rhee- nen die van afstand een 2-4 voorsprong liet aantekenen. De goed leidende scheidsrechter floot nu af voor rust. Kort na rust schoot invalster Netty Friebel 2-5 in. De Eemvogels leken nu reeds .op rozen te zitten. Dat was ech ter bedrog. De spanning steeg weer ten top toen Minerva tot één puntje nader de. Voor de derde keer was het toen Wim van Rheenen die de Eemvogels ln veiligheid bracht. Minerva scoor de nog slechts één keer, zodat de winst mee naar Soest genomen kon worden. Ook coach Leen Molenberg was uiterst tevreden met de behaalde 5-6 winst. Volgende week krijgt Eemvogels 1 het weer moeilijk. Dan vertrekken zij naar Breukelen om daar E.S.D.O. 1 te be strijden. Eemvogels 2 - Viko 72-4 Het tweede seniorenteam van de Eem vogels heeft het erg moeilijk in dit zaal seizoen. Dat komt mede omdat het in een zware pouF is ingedeeld. Slechts twee puntjes konden de spelers van het reservesteam bemachtigen dit seizoen. Van Viko moest vandaag gewonnen worden wilden de Eemvogels 2 niet degradatiekandidaat nummer 1 zijn. Even leek het erop dat de winst in Soest zou blijven. Ad van den Hoed schoot vanaf de lijn 1-0 in, voordat Viko 1-1 liet aantekenen. Linda Mar- tens maakte die verdedigingsfout weer goed door 2-1 te scoren. De ruststand werd echter 2-2. In de tweede helft werd er door Eem vogels 2 niet meer gescoord, Viko wist echter nog twee keer te scoren. Met dit verlies verdwijnt het tweede seniorenteam naar een niet al te roos kleurige positie. MIA 6 - Eemvogels 4: 7-3 Eemvogels 4 zorgde in Amersfoort voor een sprankelende eerste helft. Met name Margreet Wimmers be paalde het gezicht van de Eemvogels. Zij zorgde voor een 0-1 voorsprong. Daarna scoorde zij nog een keer, maar de scheidsrechter zag reden dit doel punt af te keuren. MIA maakte daarna uit blijdschap gelijk. Laura van Lon den bezorgde MIA echter weer grijze haren door voor de Eemvogels 1-2 te scoren. MIA wist wel raad met deze achterstand: ze maakten gewoon weer gelijk. De eerste helft werd afgesloten in het voordeel van de Eemvogels, want het was - alweer - Margreet Wim mers die scoorde. Zodoende luidde de ruststand 2-3. Na rust was het afgelopen met Eem vogels 4. Helaas wist MIA nog vijfmaal te scoren. Toch is het geen slechte prestatie voor dit laatste seniorenteam, als je bekijkt dat de meeste spelers nog geen jaar lid zijn van de Eemvogels. Eemvogels Al - MIA Al Om een prima tweede plaats te behou den moesten de oudste aspiranten van de Eemvogels winnen van MIA Al. In Amersfoort werd in de uit-wedstrijd verloren van MIA. Het werd daarom ook snel 0-1. Aanvoerder Ad Middel koop maakte daarna nog 1-1. In de rest van de wedstrijd waren het de Soesters die overheersten. Doelpunten werden er niet gemaakt door de Eem vogels. MIA had alle geluk van de wereld. De toch wel verdiende puntjes bleven dus niet in Soest. Eemvogels Dl - Amersfoort Dl: 2-0 Direkt al na aanvang van de wedstrijd kreeg Marco Schouten een strafworp mee. Hij schoot echter tegen de korf, maar de bal stuiterde weer terug in zijn handen, en nu scoorde hij wel. Dat betekende dus een prima 1-0 voor sprong. In de tweede helft was Amersfoort ner gens meer. Ze lieten de Eemvogels maar schieten, en zodoende was het Eileen van Dijk, die de Eemvogels een verdiende 2-0 winst leverde. In deze wedstrijd hadden aan Eemvo gels kant meer doelpunten kunnen val len; gelukkig gaat het bij korfbal niet zozeer om de doelpunten, maar om de winst. En die bleef in Soest. Deze jong ste aspiranten hebben nu al zes punten bijeengeschraapt. SMS Ql - Eemvogels Ql: 2-2 Tegen de koploper liet de Ql uit Soest zich van de goede kant zien. Nadat Laura van Beek voor een 0-1 voorsprong had gezorgd, bouwde Pascal Koopman die uit tot 0-2. Om het gezicht niet te verliezen moest SMS nu wel gelijk maken. Het pijnlijke was dat het de daad nog bij het woord voegde ook Programma voor a.s. zaterdag: 09.30 uur Eemvogels Pl - Fortis P3 10.30 uur Eemvogels Cl - KVO C2 10.30 uur Woudenberg Q3 - Eemvogels Ql (Woudenberg) 12.15 uur R.D.Z. Dl - Eemvogels Dl (Zeist) 16.00 uur ESDO 1 - Eemvogels 1 (Breu kelen genoeg. In de tweede helft bepaalde Red Stars de strijd. HOC werd binnen zeven minuten op elf punten gezet. Nog was het niet genoeg, want Red Stars ging door, verbrak vijf keer achtereen de HOC-aanval, en speelde evenzo vele malen de break. Echter, zo simpel als het is om een vrije lay-up te scoren, zo simpel werden al deze kansen om zeep geholpen. De ploeg van Dick van der Hammen, die Hans de Rond wegens vakantie verving, verzuimde op deze manier om de wedstrijd, én die van komende vrijdag te beslissen. Het gebeurde allemaal op het moment dat de HOC-coach zijn twee belangrijkste coryfeeën voor het eerst rust had gegund, teneinde ze in het slot weer mee te kunnen laten draaien. Het mocht z'n ogen dichtknijpen dat het i.p.v. 55-44 niet 65-44 geworden was, en zijn ploeg kon na dit mislukte offensief van Red Stars weer op adem komen. Red Stars, aangeslagen als het was door deze missers, speelde nu onrustig. Geen aanval duurde langer dan tien seconden, want zodra er eén dan wel twee keer was gepasst, volgde er een wilde doelpoging, zonder enige mogelijkheid op de rebound. HOC kreeg dus op een goedkope manier iedere keer weer balbezit, om heel erg langzaam terug te komen. Het feit dat er maar twee wissels waren, begon de Soesters op te breken. Marjon Geurts kon met drie fouten niet echt risico's nemen in de verdediging en Annet Luyben kon na éen minuut met een opgezwollen hand weer terug naar de bank. Sandra van Embriqs en Patricia Kolsteeg vervingen elkaar om de haveklap, totdat in een kort tijdsbestek beiden een teveel aan persoonlijke fouten hadden opgelopen. Er waren nog drie minuten te gaan, Red Stars had geen wissels meer, en had bovendien in de laatste acht minuten slechts twee punten weten te produceren. Stand; 57-55, en met nog zestig seconden te gaan 59-59. HOC had ook kansen op beter laten liggen, want van de 32 vrije worpen in de tweede helft misten zij er 25. Zo'n negen punten verspeelden zij hiermee. De Laatste minuten waren zenuwslopend. Christine van de Brink leek dertien seconden voor het einde met een benutte vrije worp de wedstrijd te beslissen, maar in de laatste drie seconden gebeurde er net zoveel als in de hele wedstriid daarvoor. Een gemiste doelpoging van HOC werd opgevangen door zowel Marjon Geurts als een Haarlemse. De ene helft van het arbitrale duo, een niet gerechtigde scheidsrechter, die een niet opgekomen scheidsrechter had vervangen, floot voor een verwachte sprongbal, maar de hoofdscheidsrechter. die al eerder aan de wedstrijdleiding zijn antipatie tegen Red Stars had laten blijken, zag er een persoonlijke fout voor de Red Stars speelsters in. HOC kon dus via twee vrije worpen de stand alsnog ombuigen, hetgeen evenwel niet gebeurde. De teruggesprongen bal werd vervolgens aangeraakt door enkele handen, waarbij de scheidsrechter vergat zijn hand naar beneden te laten zakken, om zodoende de tijd weer door te laten lopen. Een fout, die hij overigens na afloop ruiterlijk toegaf. De tijd stond dus nog stil en werd pas aan de gang gebracht na een gegeven sprongbal. HOC wist deze te winnen, waarop éen der speelsters in een laatste wanhoopspo ging de bal half naar achteren in de richting van de Red Stars basket gooide. Het was meer een bal van... "Stand in de mand en de bal is voor De bal was dus voor HOC, want in het eindsignaal vloog de bal vla het bord door de ring. Simpel gezegdRed Stars verloor deze eerste wedstrijd met 61-60, geheel door eigen schuld. Men vergat het karwei af te maken toen men daar de kansen voor creëerde: in de eerste helft wist men geen raad met de wisselende verdediging van HOC. Niettemin mag worden verwacht dat a.s. vrijdagavond om 20.30 uur In de sporthal Beukendal alsnog wordt afgerekend met deze Haarlemse opponent, die gewoonweg minder kwaliteiten in huis heeft dan het Red Stars-team. Want zo slecht als Red Stars afgelopen zaterdag speelde, kan het alleen maar beter gaan. Bovendien is de ploeg wel degelijk belust op een revanche voor deze zo knullig geleden nederlaag. Willen de meisjes-junioren zich een beetje bewijzen, dan mogen ze dat in de tweede wedstrijd doen. In Soest. Tegen Haarlem. Uitgedrukt in duidelijke cijfers. Scores voor Red Stars: Christine van de Brink17 Marjon Geurts: 15 Sandra van Embriqs14 Hanneke Wentink6 Kora van der Lek6 PatriciaKolsteeg: 2 VOLLEYBAL Afgelopen zaterdag slaagde het le damesteam van SVV/Stam erin om in een zeer spannende wedstrijd met een 3-2 overwinning voor de dag te komen. Een volle Bunt-tribune heeft kunnen genieten van attraktief volleybal. Ook het 2e team speelde een vijf setter. Alleen waren bij deze belangrijke wedstrijd de rollen omgekeerd. Een verlies van 3-2 De wedstrijd van dames 1 tegen Van Winden-Berkel was voor de stand erg belangrijk. Wilde SVV/Stam weer aansluiting krijgen, dan zou er gewon nen moeten worden. Ook Van Winden realiseerde zich datMen was dan ook met een grote supportersschare naar Soest gekomen. Een sportieve strijd derhalve, niet alleen in het veld, maar ook op de tribune's. Deze sfeer heeft er mede toe bijgedra gen dat het een zeer interessante wed strijd is geworden tussen twee teams die aan elkaar waren gewaagd en in alle opzichten tot het uiterste zijn ge gaan. Verdedigend werd er erg veel ge presteerd. Ook in de aanval waren er goede momenten. In de le set waren de dames van SVV/Stam de zenuwen nog niet geheel de baas. Er lukte niet veel en men had duidelijk moeite met de serve-opvang. Duidelijk winst voor Van Winden. In de 2e set was SVV duidelijk de betere. Veel lukte nu en Van Winden werd in de verdediging gedrukt. Hier door gesteund gingen de SVV-dames in de 3e set op dezelfde wijze door, gecon centreerd en met veel overtuiging. In de belangrijkste 4e set kwam Van Winden sterk terug, gestaag werd een voorsprong opgebouwd tot 10-4. SVV gaf zich niet gewonnen en wist met bru taal spel terug te komen tot 10-10. Helaas kwam men niet verder en de setwinst was voor Van Winden. In een zeer spannende 5e set kwam SVV ook op achterstand. Alles of niets spelend wisten de dames van SVV in een half uur durende set toch te winnen en daarmee de wedstrijd. Gezien het vertoonde spel moet men hier toch ver trouwen uitputten voor de komende wedstrijden. Setstanden5-15,15-5, 15-6,10-15 en 15-8. Het 2e damesteam moest aantreden in de belangrijke wedstrijd tegen Cito 2. Gezien de stand moesten de dames winnen wilde men uit de gevarenzone komen. Na ruim 1 1/2 uur volleybal moesten de dames achter genoegen nemen met slechts 1 punt. Ook in deze wedstrijd moesten er reserves van het 3e team aan te pas komen. Dat liep redelijk goed. Er waren veel minder misverstanden en de werklust van het hele team werkte inspirerend. Een lange en spannende le set met een constante voorsprong voor SVV. Slui tende verdediging en een zuivere op bouw waren de basis van een goed lo pende aanval. Cito kwam sterk terug. SVV had veel moeite met de gevaar lijke serve en Cito had een middenaan- val waar SVV zeer moeilijk vat op kreeg. Ook iri de 3e en 4e set eenzelfde beeld. Goedd verdedigingen zorgden voor lange en spannende rally's. Ook in de beslissende 5e set eenzelfde spelbeeld. Heel vaak ging de serve over zonder te Scoren. Toch moest SVV aan het eind net hoofd buigen. Erg jammer, want enis hard gewerkt. Door deze uitslag is de situatie toch zorgelijk geworden. Setstanden: 15-9, 9-15,12-15,15-11 en 7-15. Het 3e damesteam had het uiteraard moeilijk tegen Voleem. Drie speelsters waren nodig bij dames 2 en zo'n aderlating is natuurlijk teveel. Toch hebben de dames een goede wedstrijd gespeeld. Duidelijk was echter dat men aanvallend geen vuist kon maken om van Voleem te winner?. Setstanden15-9,13-15,15-9 en 15-10. A Het 5e damesteam heeft een heel goede wedstrijd tegen Servio gespeeld. Constant had men het initiatief. Een goede verdediging was een belangrijke faktor. Veel set-ups en een veel scoren de aanval. In de 2e set werd het nog even spannend, maar zeer rustig en met veel routine wisten de dames toch tot winst te komen. De krappe setwinst werkte goed door in de 3e set: Alles lukte en Servio had niets in te brengen tegen dit soepel draaiende team. Setstanden15-9,17-15 en 15-2. Dames 6 was niet zo gelukkig. Stroef draaiend en erg veel punten verliezend door onzuiverheid in serve en opbouw, leed het team een 0-3 verlies tegen Salvo. Zelfs een ruime voorsprong in de 3e set was niet voldoende om het spel in een betere richting te krijgen. Dames 7 speelde een erg leuke wed strijd tegen Olympia 5. Niet alles lukte maar de werklust vergoedde veel. Een 3e en 4e set waren duidelijk voor SVV en Olympia kon daar niet voldoende tegenover zetten. Setstanden: 15-13, 5-15,15-8 en 15-4. Dames 8 behaalde een 3-1 overwinning tegen AGAVS 2. Alleen in de 2e en 3e set gaf AGAVS voldoende tegenstand om het spannend te houden. Zeer ge concentreerd en zelfverzekerd wisten de SVV-dames de 4e set met ruime voorsprong te winnen. Dames 9 blijft iedereen verbazen. Elke wedstrijd wordt er beter gespeeld. Dui delijk is te zien dat constant trainen als team vruchten afwerpt. Veel minder paniek en een duidelijk streven naar een goede opbouw. De volle winst werd binnengehaald tegen AGAVS en tegen het sterke SH 71 werd een gelijkspel behaald. Een achterstand van 13-2 werd ingelopen! Geen setwinst, maar hierdoor was er wel volop vertrouwen om de 4e set met veel overtuiging te winnen. De heren van SVV/Stam waren afgelopen week wat minder succesvol. De goede opkomst op de trainingen staan niet in verhouding met de resultaten. Het le herenteam had zaterdag Spokers als tegenstander in een wat rommelige wedstrijd met teveel onnodige fouten. In de le set was dit duidelijk waarneembaar. De stop was te vaak onnauwkeurig, waardoor aan vallend geen vuist kon worden ge maakt. In de 2e set was een duidelijke verandering waarneembaar. Zelfver zekerd nam SVV het heft in handen. Ook de 3e set zette zich dat voort, maar op het belangrijke moment lieten de onzekerheden zich weer zien. Daarna lieten de SVV-heren zich in de 4e set naar een duidelijke nederlaag spelen. Setstanden: 9-15,15-10,11-15 en 3-15. SVV-3 had de wedstrijd tegen Blijvock wat onderschat, zoals te zien was in de le set, die danook verloren werd. Wakker geschud herstelden de heren zich in de 2e en 3e set, met goede blok kering en veel variatie in de aanval. Helaas konden de heren dit niveau in de beslissende 4e set niet continueren, waardoor de wedstrijd in een 2-2 gelijkspel eindigde. Het 4e herenteam werd niet beloond naar het vertoonde spel en inzet. Voor elke bal werd hard geknokt. Naar gelang de wedstrijd vorderde ging het steeds beter. Een goed blok onderbrak veel aanvallen van Leos. Het was erg jammer dat men juist op de beslis sende momenten een opgebouwde voorsprong niet kon behouden. In een spannende 4e set wist men een opgelopen achterstand geheel in te lopen. Bij de stand 13-13 begaven de zenuwen het en moesten de SVV-heren met lege handen de kleedkamer opzoe ken. Erg jammer, want éen punt was zeker verdiend geweest. Zaterdag 11 februari 09.00 -17.00 uur K.V.O./Eemvogels korfbal 17.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Zondag 12 februari 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.00 - 23.00 uur M.H.C. zaalhockey Zaterdag 11 februari 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 12 februari 09.00 -17.00 uur Badso badminton 17.00 - 22.00 uur basketbal Zaterdag 11 februari 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O. Soest voetbal Zondag 12 februari 10.00 -15.00 uur Selby badminton HANDBAL Het ziet ernaar uit dat de grootste problemen bij de Soester handbalvereniging BDC voorbij zijn, nu een zestal leden bereid is een nieuw bestuur te vormen en een nieuwe structuur voor de vereniging op te zetten. Op de ledenvergadering in juni moet alles weer funktioneren zoals vóór de bestuurscrisis van oktober vorig jaar, toen het grootste deel van het bestuur als gevolg van een conflict met het jeugdbestuur z'n funktie ter beschikking stelde. Tijdens een buitengewone ledenvergadering van BDC is definitief een einde gekomen aan een periode van bestuur onder leiding van de heer H.Duit. Hij was éen van de bestuursleden die vorig jaar oktober aftrad. Hij was evenwel bereid, evenals anderen, aan te blijven totdat door de geschillencommissie die eind oktober werd geïnstalleerd advies zou hebben uitgebracht over de oplossing van de problemen. Die kwamen naar- buiten door een op de spits gedreven meningsverschil over het dragen van trainingspakken door de dames- en heren junioren. De tegenstellingen die hierover ontstonden op bestuurlijk niveau, leidden uiteindelijk tot het ter beschikking stellen van de funkties door het merendeel van de toen zittende hoofdbestuursleden. Naast de naar aanleiding hiervan ingestelde geschillencommissie ging een andere commissie aan het werk met het opzetten van een organisatieplan voor bestaande en toekomstige bestuurs- en verenigingsfunkties. De geschillencommissie bestond uit de heren G. van Zal, J. Scholten en als; voorzitter de heer A.van Asch. Vanuit het bestuur werden twee plaatsen bezet door de heer D. Veenman en mevrouw W.Rubingh-Schuiling. De groep van vijf heeft een aantal besprekingen gehouden om de partijen weer op éen lijn te krijgen. Het trainingspakkenprobleem speelde daarin een belangrijke rol, maar ook het vinden van geschikte kandidaten voor opengevallen bestuursfunkties behoorde tot de werkzaamheden. Een paar keer was de commissie dichtbij de verlangde oplossing, maar in alle gevallen kwam er op het laatste moment een kink in de kabel. Tijdens de bijzondere ledenvergadering leverde een stemming over het trainingspakkenprobleem een duidelijk negatief oordeel van de vergadering op. Overigens was de afgelopen weken eigenlijk vanzelf al een oplossing voor het probleem gekomen. De damesjunioren die dit jaar in de regionale competitie debuteren en daarom trainingspakken van de sponsor moesten dragen, lijken na éen seizoen volgend jaar toch weer terug te keren naar de districtsklasse, en de heren junioren blijken zich toch wel goed te kunnen vinden in de 'oude' pakken van de herensenioren. HANDBAL De heren-junioren van BDC blijven het goed doen. Tegen hekkesluiter Break Out wist BDC in Uithoorn zijn tiende overwinning van het seizoen te behalen en bleef daardoor op de twee de plaats. greak Qut startte furieus en nam met 2-0 de leiding, maar BDC kwam snel terug tot 2-2 door Richard van de Hoef (strafworp) en René ten Haaf. In de eerste helft bleef de strijd gelijk opgaan, totdat een Break Out speler twee minuten uit het veld werd ge stuurd. Tijdens die twee minuten scoor de Arjan Roest tweemaal en liep BDC uit tot 3-5. Voor rust scoorden beide ploegen ieder nog tweemaal, zodat met een 5-7 stand in het voordeel van BDC werd gerust. Gelijk na rust wist BDC door enkele doelpunten uit snelle tegenaanvallen uit te lopen tot 6-10. Hierna stokte de BDC-produktie. Break Out putte hier uit moed en wist wel te scoren. Op deze manier kwam Break Out zelfs op voor sprong: 11-10. Op het goede moment kwam BDC terug ln de wedstrijd en door o.a. twee doelpunt BDC's laatste treffer, uit goed aangespeelde break-outs van Gert Stavast kwam BDC op een 11-16 voorsprong. Pas toen wist Break Out weer te scoren. René ten Haaf wist uit een goed uit gespeeld systeem nogmaals te scoren en Arjan Roest maakte met zijn zesde doelpunten BDC's laatste treffer. De goed leidende scheidsrechters floten bij een 13-18 stand voor BDC de wed strijd af. Voor aanstaande zondag start de wed strijd tegen streekgenoot Attila op het programma. Om 12.15 uur zal deze wedstrijd aanvangen, in sporthal Beu kendal. Ondanks de talrijke besprekingen kreeg de commissie van vijf geen kandidaten op de lijst voor bestuursfunkties Met veel moeite slaagde men er tenslotte toch in zes BDC-leden bereid te vinden om zitting te nemen in een te vormen nieuw bestuur. Zonder dat daarbij de funkties ter sprake kwamen, stelden de volgende personen zich beschikbaar: de heren Th.Westenbroek. Th. van Vulpen, J. de Vries, B. van Gardingen en A. de Bruijn en mevrouw W.Rubingh- Schuiling. Dit zestal gaat zich de komende tijd bezighouden met het formeren van een nieuw bestuur en de taakverdeling. Zoals de zaken er nu voorstaan lijkt de dagelijkse gang van zaken min of meer gewaarborgd. Het lijkt dan ook waarschijnlijk dat de nieuwe bestuursleden de vereniging in rustig vaarwater brengen en op de ledenvergadering van juni met hun op de nieuwe structuur geschoeide organisatorische beleid op tafel komen. BDC verliest van Sport Vereent: 15-12 B.D.C. had deze week de altijd lastige uitwedstrijd bij Sport-Vereent op het programma staan. Na een matige start van beide partijen, waarbij de verdedi gingen de boventoon voerden, wist Sport-Vereent binnen drie minuten twee maal te scoren. B.D.C. herstelde zich goed en kwam op gelijke hoogte door scores van Cleem Diemers en Jos Diemei. De hierna volgende fase ging gelijk op en de doelpunten vielen om en om, waardoor na 23 minuten spelen een stand werd bereikt van 5-5. Aan B.D.C.-zijde vielen de doelpunten door Jos Diemei, Henk Veenendaal en Martin Nederlof. Dat er een 6-5 ruststand werd bereikt kwam vooral door het feit dat B.D.C. enkel strafwor- pen werd onthouden. De eerste 10 minuten in de tweede helft waren vrijwel identiek aan die van de eerste, wat resulteerde in een 8-7 voor sprong voor Sport-Vereent. Hierna verzaakte de B.D.C-aanval zijn plicht, waardoor Sport-Vereent kon uitlopen tot een 13-9 voorsprong, met nog negen minuten te spelen. Het slot van de wedstrijd was voor beide partijen zeer chaotisch. B.D.C. was echter niet in staat om daadwerke lijk iets terug te doen, mede door het feit dat het de wedstrijd met vier man moest eindigen. De eindstand van 15-12 was dus enigszins geflatteerd. Volgende week hoopt B.D.C. op een uit verkocht huis tegen de Amsterdamse formatie A.H.C.'31, die nog promotie kansen heeft naar de eredivisie. O Handbal vereniging Programma zaterdag 11 en zondag 12 februari Thuiswedstrijden zaterdag 11 februari Meisjes pup. 1 17.00 uur B.D.C. 1 - Amersfoort Meisjes pup. 2 17.50 uur B.D.C. 2 - Nederhorst Heren jun. 2 18.40 uur B.D.C. 2 - H.H.C. 19.40 uur H.v.B.S. - A.S.V. Vianen Heren sen. 20.40 uur H.v.B.S. - B.D.C. 3 Uitwedstrijden zaterdag 11 februari Welpen 15.30 uur Celeritas - B.D.C. Jongens adsp. 18.30 uur Celeritas - B.D.C. Thuiswedstrijden zondag 12 februari Meisjes adsp. 3 9.20 uur B.D.C. 3 - Limvio Meisjes adsp. 2 10.00 uur B.D.C. 2 - B.S.V. Dames jun. 1 11.00 uur B.D.C. - Artistos Heren jun. 1 12.15 uur B.D.C. - Attila Dames sen. 1 13.30 uur B.D.C. -V. enK. Heren sen. 1 15.00 uur B.D.C. AHC '31 Dames jun. 2 16.10 uur B.D.C. 2 - Impala Dames sen. 3 17.00 uur B.D.C. 3 - Amersfoort Uitwedstrijden zondag 12 februari Meisjes adsp. 1 12.00 uur H.H.C. - B.D.C. 1 Dames sen. 2 13.30 uur B.H.C. - B.D.C. 2 Dames sen. 4 15.00 uur B.S.V. 3 - B.D.C. 4 Vrij zijn: Jongens pup. 1 en 2 Heren sen. 2 Dames jun. 3.

Soester Courant | 1984 | | pagina 17