in Soest IS vulhulp LUIKEN Cursus 'Presentatie en Algemene Omgangsvormen' binnenkort Veelbelovend debuut van cabaret Boemerang n bonden FNV NG SYSTEMEN 20506 S5o"*„, HOLLAND Taart maken, een cursus voor iedereen Bloembinderij- wedstrijden in de Tuinbouwschool Naarden De Nieuwe Baarnse ra. 24.906 FilmhuisNarayama Gouden Palm Cannes 1983 22.181 23.901 School Baarnse Montessori Kleuterklas h' 'De dichter van het menselijk tekort' Muziek: Open Podium Avond van het Nut in De Borg Agenda De Borg Foto: Goos van der Wilt ?G PAGINA 11 iterberg AART efoon 14027 Dn 13695 oon 03463-3706 WOENSDAG 15 FEBRUAR11984 SOESTER COURANT In de loop van deze maand start in Soest een opmerkelijke, unieke cursus: "Presentatie en Algemene Omgangs vormen". De cursus wordt gegeven door mevrouw G. Rosman, wonende aan de Anna Paulownalaan 40 in Soest- dijk. De cursus is speciaal bedoeld voor jongelui in de leeftijdsgroep van 14 tot 25 a 30 jaar. "Maar de leeftijds grenzen zijn natuurlijk niet scherp te trekken", aldus mevrouw Rosman. De cursus is in zekere zin een voort- zetting van de lessen over hetzelfde onderwerp, die mevrouw Rosman verzorgt aan een scholengemeenschap in Naarden. Een aantal klassen krijgt daar wekelijks van haar les in "Pre- sentatie en Algemene Omgangsvor men", die erop gericht is de jongelui in de eeste plaats wat zelfvertrouwen bij te brengen. "In de praktijk heb ik gemerkt dat ontzettend veel jongelui erg tobben I over hun uiterlijk en ook absoluut niet f weten welke houding ze onder bepaal de omstandigheden moeten aannemen. Dat heeft alles te maken met een ge brek aan zelfvertrouwen. Veel jonge mensen voelen zich, in die kwetsbare leeftijd, hoogst onzeker over zich zelf". Het heeft niet alleen (maar wel veel) te maken met het uiterlijk van de jonge mensen, heeft mevrouw Ros man gemerkt. "Ze weten ook dikwijls niet hoe ze zich moeten 'bewegen' In de cursus wil mevrouw Rosman vooral aandacht besteden aan de vol- gende punten: - algehele verzorging van het uiter lijk (haar, handen, houding, gelaat, ge- bit, maar ook voeten) - kleding (ook schoeisel) - voorlichting over gezonde voeding; -omgangsvormen ("Dat is bijvoorbeeld j bij solliciteren tegenwoordig weer van groot belang", aldus mevrouw Ros man) - praktijklessen. Mevrouw Rosman is in Soest en wijde omgeving inmiddels ook bekend als huidtherapeute. Dat houdt in dat zij - vaak op verwijzing van de huid- of huisarts - patiënten behandelt die te kampen hebben met huid-afwijkingen als gevolg van allerlei oorzaken. In het verleden is mevrouw Rosman ook actief geweest als schoonheidsspecia liste. AI deze ervaringen kan zij zeer nuttig aanwenden in de lessen op school en nu ook in de cursus. De cursus is algemeen gericht. In totaal gaat het om drie "lesuren", waarvan er twee bedoeld zijn voor theorie. Daarna volgt dan nog een lesuur "prak tijk". Mevrouw Rosman neemt zich voor jon gens en meisjes tijdens de theorie-uren in één groep te verzamelen. "Dat gaat naar mijn ervaring heel goed samen", legt zij uit. En bovendien maakt dat het ook wat aantrekkelijker. Op school is een experiment in dat opzicht al uitstekend geslaagd. ^Tijdens de theorieles, komt oor al het punt "omgangsvormen" aan de orde. Tijdens dé praktijklessen, waarbij jotigens en meisjes5 gescheiden optrek ken, krijgen de meisjes o.m. praktische wenken voor make-up, etc. Bij de jon gens zullen ook huid- en haarverzor- ging centraal staan. "De adviezen die Tenminste, die indruk moet je wel krij gen, als je de grote stroom aanmel dingen voor deze cursus ziet. De Volks universiteit Soest/Soesterberg is er blij en druk tegelijk mee. "Binnenkort heeft elk Soester gezin nog z'n eigen banketbakker," wordt er opgewekt gegrapt. De belangstelling voor het taart-maken is dan ook enorm. Bakker Van Buuren heeft daar zelf het zijne toe bijgedragen, door zijn video-opna men van de cursus, die overduidelijk weergeven, met hoeveel plezier en re sultaat de cursisten bezig zijn. Een ont spannende bezigheid, dat taart maken, waarbij ook veel valt na te genieten. De Volksuniversiteit organiseert daar om nog een extra cursus. Te beginnen op 13 maart, wederom in de bakkerij van bakker Van Buuren. De kosten zijn 85,-. Aarzal niet te lang met uw opgave, want wie het eerst komt, het eerst maalt. Het kantoor van de V.U. is welke woensdagochtend geopend van 9.00 tot 12.00 uur (buiten de schoolvakanties). Adres: Steenhoffstraat 46, tel. 22195. Buiten kantoortijd: tel. 03463-1310. Ter gelegenheid van het 35-jarig be staan van de Tuinbouwschool NAARDEN worden tijdens de "Open Dag" van deze school, op zaterdag 18 februari .a.s., van 's morgens 9.30 uur tot 's middags 16.00 uur belangstellen den in de gelegenheid gesteld kennis te nemen van het resultaat van de Fleurop bloembinderij juniorenwed strijden 1984. Uit het Gooi, Eemland en Vechtstreek zullen een dertig-tal jeug dige bloembindsters en -binders op de donderdag daaraan voorafgaande de drie verplichte wedstrijdonderdelen vervaardigen. De organiserende bloe mist-winkeliersvereniging "Rond het Gooimeer" en de Tuinbouwschool Naarden zijn erin geslaagd de wereld- president van Fleurop-Interflora be reid te vinden om de prijzen aan de winnende junioren uit te reiken. De Tuinbouwschool is gelegen aan de Prinses Marijkehof 40 in Naarden, ter wijl de toegang tot de tentoongestelde werkstukken gratis is. Animato geeft uitvoering De Soester Akkordeonvereniging Ani mato geeft op zaterdagavond 17 maart a.s. in de theaterzaal van het Wijkdien stencentrum De Borg een openbare uit voering. Vorig seizoen heeft Animato verschillende suksesvolle uitvoeringen gegeven in onder meer bejaardencen tra. Vanaf begin maart kan men bij de V.V.V. kaartjes kopen voor de uitvoe ring. Auto te water Vorige week raakte aan de A. P. Hil- horstweg een personenauto te water. Het ongeluk ontstond doordat de be stuurder, een 20-jarige Soester, in een bocht van de weg in de berm terecht kwam. Door vervolgens scherp naar links te sturen raakte de auto in de andere berm, en vervolgens op de kop ln de sloot. De bestuurder en één van de inzittenden, een 19-jarige Soester, liepen verwondingen op en moesten per ambulance naar Zonnegloren wor den overgebracht. Een tweede mede passagier, een 18-jarige inwoner van Soest, bleef ongedeerd. De inzittenden konden de wagen via de achterruit ver laten. De auto zelf werd flink bescha digd. 's identiek aan sklapte achterbank r liefst 1,83 m2. andaard in de GL- 'de, tweederde of ri 1984 vio de officiële Donderdag 16 februari: inige 1,3 liter motor 'en 1,6 liter motor "dienis erde unieke S5 kW 1115 DlN-pk). Ook zijn er twee i turbo. 'itstek. Vier 'deuren benzinemotor- :arburotiemotor en otor met 85 kW -n probleem. Ook eronder een turbo. El Mano, de Spaanse troubadour Thé-Chantant in 'De Borg' ik daarbij geeft zullen persoonlijk ge richt zijn. De deelnemers kunnen na tuurlijk ook allerlei vragen stellen." Mocht blijken dat er na afloop van de cursus behoefte bestaat aan een meer "gespecificeerde" voortzetting, dan kan dat t.z.t. ook, aldus mevrouw Ros man. Bij de omgangsvormen komt ook een stukje "non-verbaal" contact aan de orde. "Dat wordt geoefend met rol lenspelen", aldus mevrouw Rosman. "Het is belangrijk op je houding te letten, want die bepaalt vooral hoe je tevoorschijn komt. Door meer kennis en inzicht kun je je meer zekerheid verschaffen." Acné-cursus Naast de cursus "Presentatie en Alge mene Omgangsvormen" wil mevrouw Rosman in de loop van deze maand ook beginnen met een"„cursus (één avond met een duur vari twéé uur) voor een goede instructie van ae verzorging van de huid, met name voor jongens en meisjes die lijdeh aan acné ("jeugd puistjes"). Het gaat er vooral om dat jongen mensen, die soms al jaren on der behandeling zijn van huid- en huis artsen maar niet goed weten hoe zij Concert Spaanse Kerkmuziek Hét' Nederlands Kerkmuziek Ensem ble o.l.v.. Krijn Koetsveld^ in; Soest ook dirigent van het NederlandsMotèt- en Madrigaalkoor, concerteert op za terdag 18 februari in de-Oud Katholieke Kerk, Melkpad 14 te Hilversum met een programma van oude Spaanse Kerkmuziek. Medewerking verleent de organist Ronald Stolk. Het gouden trio der Spaanse koorcul tuur wordt gevormd door Morales, Guerrero en da Vittoria. Voor een deel werden zij beïnvloed door hun tijdgeno ten uit de Nederlandse en Italiaanse scholen. Dat later in de barok zowel in Spanje als in Portugal ook nog gemuci- seerd werd is vrijwel vergeten, maar wordt in dit concert recht gedaan door werken van Francès de Irribarren en Rodrigues Esteves. Van Antonio Solèr wordt een concert voor 2 orgels uitge voerd. Het concert begint om 19.30 uur. Mevrouw G. Rosman. hun huid thuis moeten verzorgen, goe de voorlichting krijgen. Daarbij komen ook aspecten als voeding en gerichte verzorging aan de orde. Mevrouw Rosman zal ook instructie geven hoe met de diverse preparaten moet wor den omgegaan. Op de achtergrond van deze beide nieuwe cursussen staat de overtuiging van mevrouw Rosman dat het in deze tijd weer veel meer dan voorheen voor jonge mensen van belang is hoe zij zich presenteren. "Er wordt tegen woordig weer veel kritischer naar het uiterlijk gekeken. Wat dat betreft wor den er vandaag hoge eisen gesteld." Vanuit haar eigen achtergrond wil mevrouw Rosman jonge mensen met haar veelzijdige ervaring behulpzaam zijn. Op dit moment is nog niet precies be kend op welke data de cursussen'star ten. "Dat hangt natuurlijk Ook af van het aantal mensen dat zich opgeeft. In overleg met hen wil ik verdere af spraken maken." Wie belangstelling heeft kan telefonisch kontakt opnemen met mevrouw G. Ros man, Anna Paulownalaan 40, tel. 13803. De Zonnebloem gaat weer varen Ook dit jaar heeft de Zonnebloem-af deling. Soest weer de "Maasvallei" kunnen huren. Dit, is een .volledig aan gepaste boot die van de modernste snufjes, zoals bijvoorbeeld een lift, is voorzien. De boottocht is dit jaar op maandag 16 april. De deelnemers wor den de hele dag verzorgd; een warme maaltijd is hierbij inbegrepen. De boottocht wordt georganiseerd voor hoog-bejaarden, langdurig zieken en gehandicapten van elke leeftijd. Juist die mensen die niet meer zelfstandig met een bus kunnen reizen, zijn van harte welkom. De kosten voor deze dag-boottocht zijn 27,50 p.p. en 50,- per echtpaar. Wanneer u mee wilt varen op 16 april, of mensen kent uit uw omgeving die voor deze tocht in aanmerking zouden komen, dan graag opgeven voor 28 fe bruari bij: mevr. A. van Hoorn-Koe hoorn, Insingerstraat 27, tel. 19875. Vrijdag 17 februari 10.00 uur Seniorenbowling 19.00 uur Klaverjassen Chemco 19.00 uur Bowling Wijkvereniging Zaterdag 18 februari 10.00 uur Symposium 'Vrienden van Eemland' Zondag 19 februari 15.30 uur Thé Chantant: Manuel Maandag 20 februari 10.00 uur Seniorenbowling |.4.00 uur Seniorenbowling 19.00 uur A.B.O.-cursus 19.00 uur Tafeltennis Chemco 19.00 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur Rijschool Los Steenhoffstraat 46 telefoon 02155 - 1 95 77. HET CULTUREEL CENTRUM IN SOEST Smutslaan 8, Baam Een bijzondere school voor onder wijs op algemene grondslag is een 12-klassige school en heeft geen gecombineerde klassen, werkt aan een harmonische ont wikkeling van de kinderen, geeft een gedegen opleiding voor de mavo/havo/vwo brugklassen, besteedt ook veel aandacht aan de creatieve vakken (vakleerkrachten en vaklokalen), beschikt over eigentijdse leer middelen, staat open voor gezinnen die zeer verschillen voor wat betreft hun levensbeschouwelijke en maat schappelijke opvattingen, wordt vanaf zijn bestaan bestuurd door de ouders zelf, heeft voor alle klassen dezelfde schooltijden, vraagt een ouderbijdrage (school geld) vanaf f 260,- tot een maxvan f 550,- p.jnaar belastbaar inkomen. Hieruit worden o.a. be kostigd: excursies per bus,vak leerkrachten voor handenarbeid, gymnastiek, muzikale vorming en Engels, de keuzecursussen, ver voer naar het zwembad, activi teiten oudercommissie. De inschrijving voor kinderen van alle kleuterscholen voor de eerste klassen van het schooljaar 1984/85 staat open m.i.v. heden In de 2e, 3e en 4e klassen is nog beperkte plaatsing mogelijk Inlichtingen bij het hoofd van onze school: J.F.M. Jansen, Smutslaan 8, Baarn, tel. 12005 (school) of Nachtegaalhof 5, Baarn, tel. 17128 (privé) Beide scholen houden open huis op woensdag 29 februari van 19.00 - 20.15 uur in de school aan de Smutslaan. 't Hoogt 8, Baarn Vanaf heden bestaat de mogelijk heid uw kind in te schrijven voor het nieuwe schooljaar 1984/85 Voor Inlichtingen en inschrij ving kunt U zich wenden tot de hoofdleidster: T.E.M. Bottema - v.d. Haak, 't Hoogt 8, Baam, tel. 15471 (school) of Ockeghemlaan 4, Bilthoven, tel. 030-792512 (privé) RegieShohei Imamura. Met: Ken Ogata, Sumiko Sakamoto, Chieko Baisho e.a. Japan 1983. Tot veler verrassing won de Ja panner Shohei Imamura op het festi val van Cannes 1983 de Gouden Palm voor de beste film met Narayama. De kroon op het werk van een cineast, wiens oeuvre buiten Japan alleen in ons land eigenlijk bekend is. Narayama is een harde en poëtische film waar liefde en bruut optreden hand in hand gaan. In schitterende beelden geeft Imamura het leven in een negentiende-eeuws bergdorpje weer, waar wegens de voortdurende voedselschaarste de ouden-van-dagen op hun zeventigste op de rug van de oudste zoon de bergen in worden gedra- gen om daar te sterven. Een van de twee hoofdpersonen in de film is de oude boerenvrouw Orin (Su miko Sakamoto), die in het crepeerbe- staan van het bergdorpje het hoofd van zichzelf en van haar kinderen en klein kinderen boven water tracht te houden. Zij heeft de leeftijd bereikt waarop vol gens een eeuwenoude traditie een mens zich naar de Berg Narayama moet be geven om daar te sterven. Zij is daar toe volledig bereid, maar stelt haar tocht uit totdat zij een tweede vrouw voor haar oudste zoon Tatsuhei (Ken Ogata) heeft gevonden, die haar in ka rakter en levensmoed evenaart. De omstandigheden waaronder deze .dorpsgemeenschap moet leven zijn.. De Dordtse dichter Jan Eijkelboom (57), die zaterdagavond 18 februari a.s. in Artishock's Literaire Salon voor leest uit eigen werk, gebruikte voor zijn tweede bundel een motto van T.S. Eliot waaruit duidelijk blijkt hoe wij zijn poëzie moeten interpreteren. Vrij vertaald komt het citaat hierop neer, dat wij niet moeten ophouden met onderzoeken en dat wij aan het eind van onze verkenningen zullen ontdek ken op de plek gearriveerd te zijn waar we begonnen en deze plaats voor de eerste keer leren zien. Dat betekent dat je over zeer gewone alledaagse dingen kunt schrijven, die, mits goed verwoord, plotseling hele maal nieuw blijken te zijn. Als een dichter dat op zijn lezers kan over brengen, is hij een geslaagd poëet. In zijn eerste bundel "Wat blijft komt nooit terug" (Arbeiderspers 1980) gaat hij in het titelgedicht terug naar de ge luiden en geuren uit zijn jeugd: "ik hoor dit nu/ik zie dat nog." Hij beseft dat deze ervaringen hem altijd bij zul len blijven, maar dat hij ze onmogelijk kan vasthouden. Zo wemelt zijn poëzie van de melan cholie, herinneringen, depressies en verwante gevoelens. Eigenlijk be schrijft hij niets anders dan het mense lijk tekort, het verdriet vooral en het onbereikbare 'Je zit er maar mee op de achterste rij van je eigen theater. Zijn onderwerpen vindt Eijkelboom dicht bij huis. Hij hoeft er Dordrecht niet voor uit. De cyclus "Wolweversha- ven" bijvoorbeeld speelt zich af tegen over zijn woning aan de noordoever van de Merwede. Knap is dat zijn poëzie, hoe autobiogra fisch ook, boven het persoonlijke uit stijgt. Het water voor de deur wordt symbool voor het leven zelf. voor de cirkelbeweging waarover Eliot het heeft. A instaande zondag wordt er in een van zalen van Artishock een open po dium gehouden. Dit open podium is be doeld om muzikanten uit de regio de gelegenheid te geven samen met andere muzikanten hun muzikale pre tenties te uiten, te tonen en te vergro ten. Juist het spelen met muzikanten van allerlei genre en aard schept de mogelijkheid het muzikale vizier te vergroten. Een ander belangrijk punt is dat je door het samenspelen met andere mensen leert samen te spelen. De muziek die uitgevoerd wordt kan van alles zijn, dit kan van Funk tot Jazz verschillen. Een basisformatie is tijdens het gehele open podium aanwezig. Deze bestaat uit enige gevorderde muzikanten die gaarne bereid zijn het open podium muzikaal te ondersteunen en het in zin- i Vv V van dien aard, dat het dierlijke het meestal wint van het menselijke. Dochters zijn welkom want die kun je verkopenjongens zijn altijd een mond om erbij te voeden. Eten en copuleren zijn de eerste levensbehoefte. In Ima- mura's ogen is het verschil tussen mens en dier miniem, zoals moge blij ken uit veelvuldige parallelmontages: parende kikkers en een rat en een slang die aarzelen wie wie gaat opeten. Er wordt in de film veel werk besteed aan het afschilderen van de eigenaar dige zeden en gewoonten van het ach terlijke dorp, terwijl de twee hoofdper sonen Orin en Tatsuhei pas gaandeweg reliëf beginnen te krijgen. Pas achter af blijkt dat de moeder de hele film door haar eigen begrafenis heeft zitten regelen en "er tussendoor ook nog de weg heeft vrijgemaakt voor een schoondochter. Die wetenschap maakt veel uit voor het begrijpen van Na rayama. De tocht van Orin naar Na rayama op de rug van Tatsuhei in het laastste half uur van de film, laat in volle omvang zien, horen en voelen hoe een menselijk individu in een onbarm hartige natuur en meedogenloze om standigheden waardig het hoofd kan bieden. Volgende week donderdag 23 februari de Nederlandse film van Marion Bloem: Het land van mijn ouders. De film is een speurtocht van de regisseuse naar haar Indisch zijn. Aanvang21.00 uur. -Entree:,/5,:/CJP ƒ4,-. Als redacteur buitenland van het Vrije Volk debuteerde Eijkelboom pas laat, in 1979. Samen met de Amsterdammer Ed Leef lang (54), die vorige week zo boeide in het theater de Appelmarkt in Amersfoort. Beide dichters worden door hun uitgeverij de Arbeidspers wel de "echte" Vijftigers genoemd. In 1983 publiceerde Eijkelboom "De Gouden Man." Minder over het mense lijk tekort ontdekt hij in deze bundel (een verwijzing naar Boeddha) ook steeds weer dezelfde dingen. Een bun del van hoge kwaliteit met makkelijke poëzie die iedereen kan begrijpen. Aanspreekbaar voor moderne mensen die zich elke dag met Peggy Lee af vragen 'Is that all there is? Artishocks Literaire Salon begint om half negen. De gedichten worden twee maal afgewisseld met zang en muziek door Marlies Mandersloot uit Soest. In de theaterzaal, waar deze bijeen komst wordt gehouden, hangen olie verven van Thira van Rooij uit Baarn. De produktie en presentatie van deze literaire happening is in handen van Ton Luiting uit Hilversum. De klassieke muziek die in de pauze en na afloop in de sociëteit ten gehore wordt gebracht, is uitgezocht door Dita Valkenet. Entree leden 3,50; niet-leden 4,50. volle banen te leiden. Het is van geen belang op wat voor instrument je speelt, alles kan. Een piano is ter plaatse aanwezig en kan door de aan wezige pianisten gebruikt worden. De bar is tijdens het gehele open podium geopend en gezien het tijdstip bestaat er ook de mogelijkheid een kleine maaltijd te nuttigen. Het gebouw is open voor publiek. Muzikanten die actief aan het open podium deel nemen en geregistreerd zijn door de coördinator van het ge heel, de heer Rob Lijftogt, krijgen enige consumpties aangeboden. Voor inlichtingen omtrent dit gebeuren kan men zich wenden tot de heer Rob Lijf togt, tel. 02155-22731. Aanvang: 16.00 uur. Entree: Geen. Wij wijzen U er tevens op dat onze school en de Nieuwe Baarnse School tot integratie overgaan. In het schoolgebouw van de kleuterschool bent U ook nog welkom op woensdag 21 maart van 19.00 - 20.15 uur. Komt U zonder enige verplichting eens met uw kinderen kijken. Overblijfmogelijkheid met deskundig toezicht. Zaterdag 18 februari Jan Eijkelboom. in Literaire Salon 'Artishock' Zondag 19 februari: Politieauto beschadigd na problemen in bar De politie kwam in het weekeinde tussenbeide in een bar aan de Ko- ninginnelaan, waar een aantal jonge bezoekers met elkaar in moeilijkheden was geraakt. Na tussenkomst van de politie verlieten ca. 12 jongelui de bar en begaven zich in de richting van het Nieuwerhoekplein. Even later bleek de rechterbuitenspiegel van de politieauto te zijn afgebroken. Eén van de jonge mannen werd daarvoor ingerekend, maar hij ontkende schuldig te zijn aan de vernieling. Die werd wel toegegeven door een andere jongeman, die volgens zijn zeggen "per ongeluk tegen de spie gel was opgelopen." Hij zou de schade vergoeden. Later bleek de politiewa gen ook een flinke deuk in het linker portier te hebben. Velen, ook jongeren, kunnen zondag 19 februari genieten van het optreden van de in Zaragoza geboren 33-jarige Spaanse gitarist-zanger-conferencier, El Mano. Na enkele jaren optreden aan de Spaanse kust. waar men zijn grote kwaliteiten ontdekte, is hij gaan trek ken en treedt onder meer op in België en Nederland. De grote zaal van De Borg is voor deze gelegenheid met zijn tafeltjes en ge opende bar het juist décor voor dezé onstuimige Spanjaard met zijn wellui dende stem en mooie gitaar. Er is een toneel, maar in de praktijk zal hij meer aan de. tafeltjes in;'de zaal te vinden zijn, vanwaar hij met zijn enthousias- me de hele zaal 'meeneemt.' Om gé- heel in zijn stijl te blijven wordt elke bezoeker bij,deze gelegenheid getrak teerd op een glas Spaanse wijn. De toegang voor deze anderhalf uur du rende show bedraagt 7,50. Zaal open: 15.00 uur. Aanvang15.30 uur. Kaarten verkrijgbaar bij de plaatse lijke WV en aan De Borg. Woensdag 15 februari 9.00 uur Damesbowling 10.00 uur Bewegingsleer 14.00 uur Bingo Wijkvereniging 15.00 uur Soos Veenbesstraat 20.00 uur Rijschool Los Donderdag 16 februari 10.00 uur Seniorenbowling 10.00 uur Volksdansen 19.00 uur Verg. P.v.d.A. 19.30 uur Rijschool Ruyssenaar 19.30 uur Bridge ONI 20.00 uur Bowling Wijkvereniging Programma: "Het is niet aan ons. Tekst en presentatie: Edna Kalb, Dick Cohen en Albert Verlinde. Piano: Ad van Dijk. RegieFrank Sanders. Voorstelling op dinsdag 28 februari a.s. om 20.15 uur in de Borg te Soest. Ieder jaar tracht het Nut iets bijzon ders in Soest te brengen en daarin is het Nut ook nu weer geslaagd. Ditmaal treedt op uitnodiging van het Nut het Jongerencabaret Boemerang op in de Borg met een programma getiteld: "Het is niet aan ons. Boemerang is een nieuwe groep van drie jonge mensen, kersvers van de Akademie voor Kleinkunst, die samen met hun pianist enthousiast aan een eerste theaterprogramma werken. Ui terst zorgvuldig wordt een show opge bouwd middels tekst, muziek en be weging. Alles uit eigen eigen keuken. Caberet Boemerang heeft een eigen kijk op het leven van alledag, maar pretendeert niet de zaligmakende waarheid te verkondigen. Vandaar de titel'Het is niet aan ons. Frans Sanders, even geleend van Tekstpierement, tekent voor de vorm geving. Boemerang hoopt u een afwis selend avondje uit te bezorgen. Zodat u, als publiek, zult zeggen: "Als ze vol gend jaar weer komen met een nieuw prugiainma, dan zijn wij er ook." En dat is nu precies het effect dat een goede boemerang teweeg moet brengen. De Telegraaf vindt dat Boemerang van zijn eerste programma direct al een veelbelovende uitschieter heeft ge maakt. "Jong als ze zijn (Edna Kalb is 23 jaar, Albert Verlinde en Dick Cohen 22) stralen ze al een weldadig vakman schap uit, dat zich zowel uit in behen dige vormgeving als in de zorgvuldig samengestelde inhoud." Aldus in Tele graaf van 8 februari j.1. Voor de kaartverkoop is de volgende regeling getroffen. Leden van het Nut Soest hebben tot 18 februari gelegenheid kaarten te reserveren. De daarna nog beschikbare plaatsen, vermoedelijk plm. 200 in aantal, gaan op 18 februari in de voorverkoop. Daarbij geldt: "Wie het het eerst komt, het eerst maalt." Toe gangsprijs 10,- per persoon. De voorverkoop vindt plaats op drie adressen: De Borg, Willaertstraat 49; Boekhandel Van de Ven. Soesterberg- sestraat 53; en Boekhandel 'De Stad houder, Van Weedestraat 60. Informatie over het Nut kan worden in gewonnen bij mevr. M. van der Have- Voorneveld, tel. 15761, en mevr. A. Muntz-van der Woude, tel. 18075. Dinsdag 21 februari 19.00 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur Lezing Vogelvereniging "Vrije Vogels" Woensdag 22 februari 9.00 uur Dames Bowling Wijkver. 10.00 uur Bewegingsleer 15.00 uur Soos Veenbesstraat 19.30 uur Bedrijfsbowling 20.00 uur Brigde-wedstrijden 20.00 uur Rijschool Los Donderdag 23 februari 10.00 uur Senioren Bowling 10.00 uur Volksdansen 19.30 uur Rijschool Ruyssenaar 19.30 uur Bedrijfsbowling 19.30 uur Bridge Bilthoven 19.30 uur Brigde ONI Vrijdag 24 februari 10.00 uur Senioren Bowling 20.00 uur Klaverjassen Wijkvereniging Zaterdag 27 februari 10.00 uur Senioren Bowling 15.30 uur Rijschool Los 19.30 uur Tafeltennis Chemco 19.30 uur Bridgewedstrijden 19.30 uur A.B.D.-cursus 19.30 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur Rijschool Los 20.00 uur Filmclub Soest Dinsdag 28 februari 19.30 uur Bowling S.B.B. 20.00 uur Boekenavond 't Nut

Soester Courant | 1984 | | pagina 11