De vertrouwensmannen van Auto Vandermeer Soester Paul Maaskant ook in 1984 voor Citroën actief in Rally sport miw.l-ij.üm Einde schaatsseizoen in zicht Delegatie uit Soest Duitsland in Soest Andries Schotanus in Schwarzwalder Ski (lang lauf) marathon Handbalcentrum van de baan? 18 Persoonlijke records bij Duinkikkers Vrouwen in de sport Ron Entken ver stevigt koppositie bij DVSB Eemland meest fortuinlijk „<S"O"£e0igbe" Wedstrijddag voor pony's bij 'Eldorado' en 'Duinbak' Jaarvergadering Federatie MKB-Soest AUTOSPORT ATLETIEK Zilver voor Pijnenburg- atlete op Ned. Indoor kampioenschappen De A.V. Pijnenburg-atlete Karin de Nijs behaalde op de Nederlandse In doorkampioenschappen, afgelopen weekend in Zuidlaren, de zilveren me daille op de 1500 m. dames. Bij de meis jes B bereikte Marion v.d. Broek bij het verspringen de 7e plaats met een sprong van 4.95 m. Bas van Os werd 6e in zijn serie jongens B op de 800 m. in 2.11.1. Angelo van Leijenhorst startte in Best op de Joe Mannloop. Hij werd daar in een sterk deelnemersveld 3e bij de jongens C. Joop van Leijenhorst behaalde de 33e plaats op de 12 km. he ren in 41 min. 5. Avondvierdaagse 4 t./m. 7 juni De Plaatselijke Regelingscommissie Avondvierdaagse heeft van Burge meester en Wethouders toestemming gekregen om van 4 tot en met 7 juni in Soest de Avondvierdaagse te houden. Het bestuur van de Stichting Nationaal Sportcentrum heeft een korte maar overduidelijke brief geschreven aan het gemeentebestuur van Soest, waarin het duidelijk maakt de aktivi- teiten ten aanzien van het te bouwen Sportcentrum (speciaal bedoeld voor de handbalsport) te staken. Het be stuur schrijft dat het weloverwogen tot dit besluit is gekomen. Als argumenten voert het bestuur aan dat het niet voortdurend geconfron teerd wil worden met "steeds weer andere eisen en bepalingen van de ge meente." Men meent daaraan niet te kunnen voldoen. Een sluitende exploi tatie zit er op die manier volgens het bestuur niet in. Verder merkt het bestuur op dat het zich voor wat betreft de grondaankoop voelt "achtergesteld" bij de atletiek vereniging Pijnenburg. De gemeente Soest heeft voor een atletiek-accommo- datie grond ter beschikking gesteld - 4 hectare - voor een prijs die volgens het bestuur van de Stichting Nationaal Sportcentrum "in geen verhouding" staat tot de grondprijs die de gemeente van de Stichting vraagt. De brief is ge richt aan sportwethouder drs. G. Plomp. Op zondag 5 februari mochten 18 Duin kikkers in Vianen proberen door goed te zwemmen een A-limiet te behalen of hun reeds gezwommen tijd te verbe teren. Ondanks de altijd bij deze limietwed strijden behorende zeer volle zwemba den, zodat iedereen moet staan of han den en de hitte werd door de zwemmers/ sters 18 maal een persoonlijk record gezwommen en werden de A-limieten behaald voor de schoolslag, door An- nelieke Druyff, voor de vrije slag door Arnoud Banda en voor de rugslag door Petra Rademaker, Ingebord Uy- land, Sandra Uyland, Erwin Overgoor en René v. Walsem. Tevens verbeter den Sandra en Petra beiden het club record 100 mtr. rugslag, j en Annelleke de 100 mtr. schoolslag. De uitslag was als volgt (tussen haak jes de oude tijden) 100 meter schoolslag Langzamerhand komt het einde van het schaatsseizoen in zicht, maar dat houdt niet in dat de Eemlandschaat- sers het voor gezien houden. Daarvan getuigt het feit dat Bert v.d. Weerd en Marcel v. Hornsveld tijdens de vrijdag 3 februari j.1. gehouden seniorenwed strijd hun persoonlijk rekord wilden verbeteren op de 3000 mtr. Bert v.d. Weerd slaagde daar net niet in en kwam tot een tijd van 4.39.2 min. Marcel v. Hornsveld opende iets te snel, wat hem later opbrak en een tijd opleverde van 5.17.1 min. Op zondag 5 februari j.1. was er een ju nioren D.B.A.-wedstrijd. Hoewel de omstandigheden goed leken, vielen de tijden toch iets tegen. Arie v.d. Berg reed een 500 mtr. in 49.9 sec. en een 1500 mtr. in 2.46.1 min. Janneke Leber reed respektievelijk 61.2 sec. en 3.09.5 min. Hans Kaats bleef een goede vorm van dit seizoen bevestigen tijdens het afge lopen 4 banen-toernool. Eveneens op 5 februari j.1. werd de laatste wedstrijd gehouden in Haarlem. Hij reed de 1500 mtr. in 2.08.4 min., wat een 3e plaats betekende, de 5000 mtr. ging in 7.54.0 min. wat hem een 4e plaats opleverde. In het totaalklassement kwam hij hier mee op een mooie 2e plaats. Het afgelopen weekend werd een. kleine meerkamp gehouden, waarbij de 24 snelste rijders van Nederland aan de start kwamen. Zaterdag in ZWEMMEN/ WATERPOLO Annelieke Druyff 1.50.8 (1.56.0) Karin Dorrestein 2.01.1 (2.01.9) Ralph Hellebrand 1.22.3 (1.24.6) Axel de Zoete 1.24.6 (1.26.0) Emke Fopman 1.22.0 (1.24.5) Marcel Kieliger 1.23.1 (1.22.5) .Annet de Kiewlt 1.34.3 (1.33.9) 100 meter vrije slag Sandra Uyland 1.13.1 (1.15.0) Steven Uyland 1.09.6 (1.10.7) Arnoud Banda 1.04.0 (1.05.7) 2e 100 meter rugslag Barbara Schippers 1.23.8 (1.25.6) SonjaFugers 1.23.4 (1.26.0) Monique v. Dlermen 1.29.6 (1.26.3) Sandra Uyland 1.20.4 (1.21.2) 2e Arnoud Banda 1.18.3 (1.18.3) Steven Uyland 1.17.7 (1.19.2) Ingebord Uyland 1.23.7 (1.26.2) 2e Petra Rademaker 1.21.1 (1.24.6) ie MarcoBremer 1.25.1 (1.29.8) Erwin Overgoor 1.22.6 (1.25.6) René v. Walsem 1.19.9 (1.22.1) le SCHAATSEN Haarlem de 500 mtr. en 3000 mtr, zon dag in Alkmaar een 1500 mtr. en 5000 mtr. Hans Kaats zou er zeker alles aan doen om weer hoog te eindigen. Afgelopen dinsdag was er weer veel wind. tijdens de junioren-wedstrijd. Linda v.d. Berg reed de 500 mtr. in 55.1 sec. en een persoonlijk rekord op de 100 mtr. in 1.52.8 min. Iris v. Hornsveld noteerde 62.8 sec. op de 500 mtr.ook voor haar een persoon lijk rekord op de 1000 mtr. van 2.06.9 min. Esther Reyerse noteerde respek tievelijk 71.4 sec. en 2.19.6 min. Vrijdagavond j.1. werd een marathon gereden over 30 ronden met 34 deelne mers. Voor Eemland kwamen voor het eerst aan de start: Edwin v.d. Heyden en Henk Hagen. Edwin v.d. Heyden kwam als 11e over de streep. Henk Ha gen kwam in de laatste 100 mtr. ten val, maar werd toch nog 13e. A.s. zaterdag worden op de kunstijs baan van Harderwijk de clubkam pioenschappen voor de pupillen gehouden, aanvang 12.30 uur. Ouders en andere belangstellenden: komt u kij ken! Voor de kinderen betekent dit erg veel. Enige tijd geleden heeft het bestuur van de Nederlandse Sport Federatie een commissie "Vrouw en Sport" inge steld. De commissie heeft een aantal plannen ontwikkeld, waaronder het or ganiseren van regionale bijeenkom sten over het onderwerp "Vrouw in de Sport". Tijdens deze bijeenkomsten zal van gedachten worden gewisseld over zowel sportdeelname door vrouwen als het functioneren van vrouwen op be stuurlijk niveau. Na een korte inleiding door de discus sieleidster zal er in kleine groepen over een aantal onderwerpen worden gedis cussieerd. Het betreft o.a. de vraag hoe het komt, dat er minder vrouwen sport beoefenen en in besturen zitting heb ben dan mannen en wat daaraan ge daan zou moeten worden. Voorts zal aan de hand van praktische voorbeel den aandacht worden geschonken aan de ongelijke situatie waarin mannen en vrouwen verkeren. Voor de provincie Utrecht organiseert de Provinciale Sportraad in samen werking met de N.S.F. op 28 februari 1984 om 20.00 uur in de kantine van at letiekvereniging Hellas te Utrecht- Overvecht (tegenover de ijsbaan, bus lijn 1een bijeenkomst in het teken van de vrouw in de sport. Alle in dit thema geïnteresseerde per sonen zijn welkom op deze avond. WIELRENNEN Snertrit 'Tempo' 19 februari Al mag de winter nog regeren, toch zijn er van die winterse dagen dat er fijn gefietst kan worden. Daar speelt de Toercommissie van R.T.V. "Tempo" op in. Zij organiseert op 19 februari a.s. de al sinds jaren in zwang geraakte "Snerttocht." Het is een "Voorjaars klassieker" waarvan de route deels door bos, deels door open landschap voert in het Gooi- en Eemland. Er is een keuze mogelijk uit twee af standen ca. 30 km. en ca. 55 km. Het in schrijfgeld bedraagt 2,50 p.p. Tijd van vertrek tussen 10.00 en 11.00 uur, vanaf het clubgebouw van Tempo aan de Industrieweg 6. En natuurlijk, na afloop is daar de heerlijke snert met een broodje! De reglementen van de N.R.T.U. zijn van toepassing. DAMMEN De belangrijke partij tussen Ron Entken en Chr. Bakker die afgelopen maandagavond werd gespeeld ein digde in een overwinning van eerstge noemde. In een gelijk opgaande partij, met een door Chr. Bakker prima opge zette aanval op de stelling van Entken, verkeek Bakker zich heel even en sloeg Entken direct toe, waarnii Bak ker meteen opgaf. Aan de kop is de stand nu: gespeeld: gespeeld: punten: 1. Entken 10 20 2. Chr. Bakker 10 17 3. J. Hogenaar 12 13 4. C. v. Oosterom 14 13 5. H. Oostenrijk 13 11 In de B-groep speelt jeugdvoorzitter Jan van Dasselaar de sterren van de hemel. Na een heel seizoen vrijwel niet te hebben gespeeld scoort hij nu zeer hoog, zo te zien gelijk doorstotend naar de A-groep. Men zij dus gewaar schuwd. Bertus van Brummelen heeft in Groep C als enige nog geen verlies- puntende ranglijst wordt hier aange voerd door John Stins, die slechts twee remises moest toestaan. De stand in Groep-Cgespeeld: punten: 1. J. Stins 18 34 2. J. Mahabir 17 32 3. Th. Schimmel 16 25 4. B. v. Brummelen 12 24 Jeugdafdeling: Donderdagavond speelden de leden van deze afdeling van D.V.S.B. weer hun wekelijkse partijtjes in de Open Hof. De kinderen van de A-groep zijn zover gevorderd dat zij per avond één partij spelen terwijl in de B- en C-groep nog drie partijen worden afgewerkt. In de A-groep werden de posities aan de kop gehandhaafd. Henriëtte pakte een mooi puntje van Marcel en blijft mee draaien bovenaan. Danny blijft winnen, Simon moest de punten aan haar laten. Jaco scoorde slecht in de B- groep, terwijl met 3 winstpartijen voor Bart de leiding door hem is overgeno men. In Groep-C won Jaap zijn 2 ge speelde partijen evenals Jeroen, zij springen er duidelijk uit. De school jeugd kan zich nog op geven als lid van de Jeugdafdeling: elke donderdagavond in de Open Hof van 19.00 - 20.00 uur, onder deskundige lei ding van seniorenleden van de Dam vereniging Soest-Baarn. Uitslagen 9-2-'84: A-Groep: Sandy - Annemiek 0-2 Simon - Danny 0-2 Marcel - Henriëtte 1-1 B-Groep Jaco - Miranda 1-1 Linda - Bart 0-2 Raban - Jaco 2-0 Brian - Linda 2-0 C-Groep Alexander - Jaap 0-2 Diana - Alexander 0-2 Jaap - Claudia 2-0 Robbert Jan - Stephan 0-2 Eemland is vorige week de meest suc cesvolle geweest van de drie Soester bridgeclubs, in de districtsviertallen competitie wisten alle vier de teams van deze vereniging hun wedstrijd te winnen: Eemland 1 met 9-11 van Lely stad 5, Eemland 2 met 0-20 van Lely stad 3, Eemland 3 met 3-17 van GSG '83 1 en Eemland 4 met 4-16 van GSG'83 2. Allemaal uitwedstrijden dus. Eemland 1 staat (met één wedstrijd minder ge speeld dan de concurrentie) toch nog op een derde plaats, net als Eemland 3 dat zelfs twee wedstrijden minder ge speeld heeft. Eemland 2 en 4 staan er niet zo best voor. Van de acht ONI-teams wonnen er dit maal drie: ONI 2 won van Lelystad 1 met 2-18, ONI 4 met dezelfde cijfers van Lelystad 4 en ONI 8 met 1-19 van Zuidvogels 7. ONI 1 staat in de kam pioenshoofdklasse op dit moment hele maal onderaan en ONI 2 op een voor laatste plaats in de groep waar tegen degradatie gevochten moet worden. Ook ONI 6 staat onderaan evenals ONI 7. ONI 3 neemt in de eerste klasse A een vijfde plaats in, ONI 4 in II B een derde. ONI 8 is vierde in de derde klasse H. Tenslotte Soest: twee verloren en één gewonnen wedstrijd. Dat laatste was weggelegd voor Soest 3 dat in III C vierde staat na een 13-7 zege op de naast hogereBBV 12. Soest 1 staat na de 6-14 nederlaag tegen BBV 6 voorlo pig op een vijfde'plaats, doch slechts één punt echter op no. 4. Soest 2 (III J) verloor met 2-18 van het als derde ge noteerde NBC 2. Dit Soester team staat nu vijfde. ï^^Bar-Restaurant^^PA jSoesfc Qg.155-15331 A.s. woensdag LIFE MUZIEK met COHEELJO COMBO Middelwijkstraat 2 Soest RUITERSPORT Voor alle ponyruitertjes is er a.s. zon dag wat te doen in de binnenbak van Manége "Eldorado". Voor de allerklein sten en de beginners is er een par cours je van 40 cm en een dressuurproef waarin niet gegaloppeerd hoeft te wor den. Een kans dus om je eerste wed strijd te gaan rijden Voor de gevorderden staat er een par cours van plm. 60 cm en wordt er een B2 proef gereden. Voor de beste com binatie van de hele dag wordt er een extra prijs beschikbaar gesteld. Voor alle rubrieken wordt er weer ge sponsord door de fa. Fugers lederwa ren, De Ruig en Ruyzendaal en Taxi Autotax. Inschrijven kan bij Manége "Eldora do" en "Duinbak". Een delegatie uit het Duitse Soest heeft vorige week tijdens een bezoek aan Soest Nederland officieel de uitnodiging overhandigd voor de twee jaarlijkse sportontmoeting tussen beide zustersteden. Dit jaar zal de ontmoeting op 15,16 en 17 juni in het Westfaalse Soest plaats vinden. Zestien sporten zullen daarbij op het programma staan: voetbal, atletiek, dansen, judo, bridge, tafeltennis, handbal, zwemmen, tennis, vol leybal, basketbal, ski, fietsen, badminton, handboogschieten en hockey. Bekeken zal nog worden of gewichtheffen als nieuwe sport aan het totaal kan worden toegevoegd. Een en ander betekent dat zo'n 250 jeugdige spor ters op vrijdag 15 juni per bus naar Duitsland gaan. Het is de bedoeling dat het organisatiecomité, bestaande uit de heren G. A. W. G. A. Plomp, P. J. van Doorn en J. E. J. Hilhorst, binnenkort met de Soester- en Soesterbergse sportverenigingen om de tafel gaat zitten om aan de uitwisseling gestalte te geven. WUhNSDAG 1b FEBRUARI iQflF SOESTER COURANTPAGINA 13 De Federatie Midden- en Kleinbedrijf Soest houdt op dinsdag 21 februari a.s. haar Algemene Jaarvergadering in restaurant Darthuizen, Prins Hendrik laan 1. Behalve de notulen van de oprichtingsvergadering (13 juni 1983) komen ook ander verslagen aan de orde. Als agendapunten staan verder genoteerd: de officiële verkiezing van de voorzitter en het bestuursbeleid. De federatie MKB Soest is vorig jaar opgericht als opvolgster van de Ver eniging "De Soester Ondernemer", die te kampen had met geringe belang stelling en teruglopend ledental. In de nieuwe samenwerkingsvorm van de Federatie werken vier winkelgroepen met in totaal 143 aangesloten leden samen: De Winkelkring "Van Weede- straat", de Winkeliersvereniging "Hartje Zuid", de Winkelgroep 't Hart" en het Winkelcentrum "Smits hof. Gestolen portemonnee leeg terugbezorgd Een inwoner van Soesterberg kwam vorige week na een bezoek aan de kleedruimte bij het gymnastieklokaal van de Carolusschool tot de onaange name ontdekking dat onbekenden zijn portemonee hadden gestolen. Daarin bevond zich een bedrag van ca. 50 gul den. Tot zijn verbazing vond hij 's avonds een pakketje voor zijn voor deur, met daarin de portemonnee. De anonieme afzender had het geld er overigens niet in laten zitten. CAI-kast vernield De schakelkast van de Centrale An tenne Inrichting in Overhees is vorige week door onbekenden flink bescha digd. De vernielingen veroorzaakten een schadepost van ca. 5000 gulden. Knapen bekennen ver nielingen bij 'Regentuuter' De politie heeft vorige week vijf kna pen in de leeftijd van 14 en 15 jaar, al len uit Soest, aangehouden wegens het plegen van vernielingen aan de school "De Regentuuter" aan de Weegbree straat. Die vernielingen vonden enige weken geleden plaats. Twintig ruiten van de school werden kapotgeschoten met zelfgemaakte katapults, waarmee de jongelui stenen en knikkers af vuurden. De totale schade bedroeg on geveer 3500 gulden. De knapen hebben tegenover de politie bekend. De politie kwam hen op het spoor na aanhouding van een vriendje, dat op de Smitshof een lege bierkrat stal en deze inwissel de bij een supermarkt. Hij bleek ook op de hoogte van de vernielingen. Snelheidscontrole Op de Amersfoortsestraat hield de poli tie vorige week een snelheidscontrole met behulp van de radarapparatuur. Van de 1250 passerende automobilisten reden er 45 te hard. De top lag op 122 km. per uur. Ter plaatse geldt een maximumsnelheid van 80 km. per uur. De hardrijders kregen een bekeuring. de vis te laten 'zwemmen'. Neem ook uw fototoestel mee, want er staat een oude T-Ford waar u zo mee op de foto kunt (denk aan de flitser). Of wat dacht u van twee Thunderbirds uit de jaren vijitig. waarvan er een (de rode) van niemand minder dan Elvis Presley is geweest! Misschien ook een kijkje Foto: Goos van der Wilt ir\ een kiekje waard? De kinderen hoeft u niet thuis te laten. Er zijn leuke en spannende kinderfilms, de hele dag door. Voorts kunt u genieten van de Escort Cabriolet, alle geavanceerde '84-ers van Ford en niet te vergeten een dikke 120 Al-occasions (waaronder natuur lijk Budget-auto's). 'Zakenman' van Auto Vandermeer U kunt ook kennis maken met Egbert Jansen, de 'zakenman' van Auto Van dermeer. Hij is de centrale vertrou wensman (of u nu één auto hebt of een heel wagenpark), die iedereen in de toekomst terzijde staat die te ma ken heeft met zakelijk rijden. Het maakt daarbij overigens niet uit om welk automerk het gaat. En ook niet om welke leasingmaatschappij. Egbert Jansen heeft tot taak de zaken man alle zorgen op autogebied te ontnemen. De heer Jansen is dan ook een interes sante gesprekspartner voor iedereen die te maken heeft met fleet-sales of leasing. Orion voor prijs van Escort! Tijdens het introduktiefeest zullen de uit voorraad beschikbare Orions ver kocht worden voor de prijs van een Escort. ZO verdient u een dikke dui zend gulden! Zaterdag a.s. is dus weer de moeite waard bij Auto Vandermeer. Een lek ker visje, een drankje, kennismaking met het auto-budget-systeem, spelen met de geldboom, de Thunderbird van Elvis Presley bewonderen, op de foto bij de T-Ford, genieten van kinder films, de Escort Cabriolet bekijken of kans maken op een pak gratis VVV- cheques! Voor het derde jaar, en met een optie vast voor 1985, strijdt Paul Maas kant in het Open Nederlands Interna tionaal Rallykampioenschap voor Citroën Nederland. De auto waarmee gereden wordt is nog de succesvolle Citroën Visa Chrono, maar plannen om spoedig een vierwiel aangedreven versie van deze Citroën Visa in rally's in te zetten verkeren in een vergevor derd stadium. Wat nieuw is aan het raliykampioen- schap is het woord "open". Het is hierdoor mogelijk dat een buitenlander het Nederlands Rally kampioenschap kan betwisten en eventueel winnen. Ook nieuw is het predikaat Fisa B-rij der voor Paul Maaskant. Dit betekent erkenning als geplaatste rijder door de internationale Autosport Federatie, de Fisa, te Parijs. Elk land ter wereld kan hiervoor nationale rijders voor dragen, waarvan de nationale autoclub meent dat deze rijders het land waar voor zij uitkomen, optimaal kunnen presenteren in het buitenland. Nederland kent in 1984 drie Fisa B- rijders, n.1. Nederlands Kampioen Henk Vossen, de als 2e geëindigde Renger Guliker en de als derde ge- eindigde Paul Maaskant. De prakti sche voordelen zijn dat men, na de Fisa A-rijders, kaliber Röhrl, Mikhola enz. in de verdeling van de startnum mers direct met de Fisa B-rijders doorgaat. Aangezien Fisa A-rijders in de regel slechts starten in wereld kampioenschapsrally's (zoals Mon- te Carlo) en de in het buitenland mee tellende rally's voor het Open Inter nationaal Nederlands Kampioenschap hoogstens van Europees Kampioen- schaps karakter zijn, betekent het dat men als Fisa B-rijder voordelen geniet door bij de laagste nummers te starten. Enigszins ongewoon is ook de auto waarmee Paul Maaskant en zijn vaste navigator Ruud Oosterbaan deelne men ten opzichte van de 200 pk. plus auto's van de concurrentie, b.v. Vossen 240 pk. Ford Escort, Guliker 250 pk. Porsche. De Citroën Visa Chrono is ongeveer 134 pk. sterk. Oorzaak hiervan is het lichte gewicht en de aldus verkregen gunstige pk./ki- lo verhouding, de ronduit grandioze wegligging en betrouwbare techniek van Citroën. Eigenlijk net zoals de Citroën Visa GT en Chrono, die bij de Citroën agent in de showroom staat, zoals bij Kuijer in Soest. Niet onver meld mag blijven dat de équipe, Paul Maaskant als rijder van de Visa en Ruud Oosterbaan als navigator, hierin ook een belangrijk aandeel heeft. Hoe ziet een rally er tegenwoordig uit? Paul Maaskant: "Stel een rally, De Citroën Visa van Paul Maaskant en Ruud Oosterbaan tijdens de 'doorwading' van een beekje in de 'Boucles de Spa.' b.v. de Tulpenrally, is 600 km. lang en heeft 350 km. klassementsproeven. De rally voert voor het opmaken van het klassement over afgesloten wegen. Op deze afgesloten trajecten starten de deelnemers om de minuut, om zo snel mogelijk van start tot finish te rijden. Elke seconde die men daarover doet wordt als strafseconde geteld. Diegene die na afloop op alle klasse- metsproeven het minste aantal straf- seconden verzamelde is eindwinnaar. De tussenetappes die over de openbare weg van klassementsproef naar klas sementsproef voeren tellen niet mee voor de uitslag. Uiteraard dient men wel binnen een gestelde maximum tijd "in te klokken", doch deze is zo be rekend dat men met inachtneming van alle verkeersregels ruimschoots bin nen de gestelde limiet aanwezig kan zijn. Daarnaast is het in Nederland gebruikelijk dat men naast deze tijd nog 30 minuten heeft om uit te lopen op het ideale tijdschema. Excessen op de openbare weg door rallyrijders mogen dus min of meer uitgesloten geacht worden. De verha len die hierover bestaan worden dan ook vaak veroorzaakt door wegge bruikers die meetal niets met een ral ly te maken hebben. De Nederlandse rallyrijder weet hoe moeilijk het is om in Nederland rally's te organiseren omdat de toestemming door diverse overheden slechts mondjesmaat ver leend wordt. Hij gedraagt zich onop vallend en rustig op de openbare weg. Het Open Internationaal Nederlands Rallykampioenschap werd dit jaar ge opend met de zware voor het Europees kampioenschap meetellende Belgische rally "Boucles de Spa". De rally werd verreden in de Ardennen, rond de plaats van het bekende mineraalwater. Ruim 130 équipes meldden zich voor deze zware klassieker, daaronder 4 Neder landse équipes, met merkwaardig ge noeg als beste Nederlander geplaatst Paul Maaskant, startnummer 9, vóór Henk Vossen met startnummer 10. Dit loodzware evenement eindigde voor Paul Maaskant en Ruud Oosterbaan als enige Nederlanders succesvol: een uiteindelijke 7e plaats algemeen en een le in de klasse was het resultaat. De lichte en snelle Citroën Visa voelde zich tussen de overjnacht van Porches Lancia's, Opeis, Nissans en Renaults ais een vis in het water op de rijkelijk bemodderde en van sneeuw en ijs voor ziene wegen op de klassementsproeven rond Spa. Continu draaiden Paul Maas kant en Ruud Oosterbaan tijden bij de eerste 10. Problemen waren er ook: een onzachte aanraking met een brugleuning be wees dat deze sterker was dan de wiel- draagarm rechts achter. In recordtijd werd deze door het serviceteam ver vangen, waarna de wegligging van de auto weer optimaal was. Opvallend was ook het grote aantal lekke banden in deze rally voor de Citroën équipe: maar liefst zeven! Gewoonlijk doet Maaskant er een jaar over om dit aantal te halen. Dit geeft aan hoe slecht de wegen waren. Traditie in de "Boucles de Spa" is de doorwading van het beekje "Creppe" op de klas sementsproef Barisart. Dit beekje ver anderde door de overvloedige regen val in een woest riviertje en vormde een moeilijke hindernis voor vrijwel ieder équipe. Paul Maaskant en Ruud Oosterbaan ondervonden een aan tal keren problemen, waardoor de ontsteking nat werd tijdens de door wading. Als voorzorg stond prepara teur Evert Visser strategisch in de buurt, gewapend met droge doeken en anit-vocht spuitbussen, maar hij hoef de niet in aktie te komen. De finish werd verder zonder noemenswaardige incidenten bereikt. Het volgende evenement wordt ook in de Belgische Ardennen verreden. Op 9, 10 en 11 maart 1984 start vanuit Dinant het "Circuit des' Ardennes", de tweede rally meetellende voor het Open Nederlands Internationaal Rally kampioenschap. Volgens verwachtin gen van Paul Maaskant moet daarvan de Citroën Visa een niet te hoog resul taat verwacht worden, daar het een pure pk-rally is, die bovendien voor 100 procent over verharde wegen door de Ardennen voert. Indien de geruchten juist zijn komt Opel daar met een dealerteam voor het eerst uit met een Manta 400 voor ex- kampioen Jan van der Marei en een Manta 200 voor John Hoes. Aan de start wordt voorts verwacht Henk Vossen (met een nieuwe auto?). Porsche- rijder Jan Bak begint hier ook aan het Nederlands kampioenschap, alsmede de Nationale Kampioenen de équipe Doosje/Poel met Mitsubishi. Op twee zeer specifieke terreinen van het autogebeuren heeft Auto Vander meer specialisten Ingezet. Zowel voor het zakenrijden", als voor het rijden, uitgaande van een hele gewone huis- houdportemonnee Jan de Man, in de reklame-uitingen bekend als 'Jan-de-Budget-Man', intro duceert de zogenaamde Budget-auto. Daarbij gaat hij uit van het besteed bare bedrag per maand dat een poten tiële koper zou kunnen missen. Een be drag dat u gegarandeerd ook niet in de problemen brengt met uw huishoud- economie. Jan de Man kan namelijk ook de totale autokosten voor u berekenen, wanneer u eenmaal een keus gemaakt hebt. Dus inklusief verzekering, belasting, afschrijving etc. Hij is de auto-eco noom die met u meedenkt over hoe je nog betaalbaar kunt rijden in Nederland. Gratis VW-cheques Een leuke verrassing is het feit dat Jan bij aankoop van een Budget-auto praktisch de eerste twee maanden rij den voor zijn rekening neemt. Afhankelijk van het aankoopbedrag deelt hij namelijk gratis WV-cheques uit, wat tot een aardig hoog bedrag kan oplopen. Met deze VVV-cheques kunt u overal terecht in de omgeving, voor een aankoop of voor leuke dingen! lekker uitgaan, dierentuin, etc. Komende zaterdag, 18 februari, staat hij voor u klaar met een twintigtal budget-auto's en een pak met WV- cheques. En dat is nog niet alles. Zaterdag viert Auto Vandermeer een klein feestje voor deze introduktie. Gratis haring, drankje, kinder films Er is een originele ouwe haringkar met verrukkelijke 'maatjes', daar doet Vandermeer een lekker drankie bij om De Soester rolskier/langlaufer An dries Schotanus is zondag j.1. eerste Nederlander geworden in de 60 km. lange Schwarzwalder Ski (langlauf) Marathon te Schonach (West-Duits- land). Schotanus verdedigde met suc ces zijn vorig jaar hem door de Neder landse Skivereniging beschikbaar ge stelde wisselbeker. In het totaal 3000 deelnemers tellende veld, waaronder een tiental Nederlanders, eindigde hij tussen de elitelopers op een eervole 198e plaats in de tijd van 4.01.43. De tweede en derde plaats waren voor de Limburgers Frans Thevis en Harry Teirlinck in resp. 4.17.25 en 4.24.13, die zich beiden als rennlaufer kwalificeer den. De weers- en sneeuwomstandigheden waren minder gunstig: er stond een koude oostenwind met daardoor veel stuifsneeuw in de sporen. De tempera tuur varieerde van -6 tot -10° C.

Soester Courant | 1984 | | pagina 13