F Programma sec; Opnieuw winst voor hoogste Shotteams sport Langlauf kampioenen '83/'84 op Skiclub Soesterberg Red Stars meisjes-junioren in halve finale van bekerkampioenschap BDC delft onderspit tegen AHC '31 B.D.C. -S;;r M,erda«18 Slestup'T 2at,'",aS 18 'ebruari nedei SPORT Sterk Eemvogels verliest in Breukelen (6-2) Hoogste Olympiateams verliezen Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Papillon-heren hadden geen moeite met Dunckers Zaalprogramma WOENSDAG 15 FEBRUAR11984 SOESTER COURANT PAGINA 14 TAFELTENNIS De competitiewedstrijden van vorige week gaven een Inmiddels vertrouwd beeld te zien: winst voor de hoogste herenteams en verlies voor de dames en de landelijke jeugdteams. Het le herenteam behaalde in Amsterdam een 6-4 overwinning op Tempo Team 3, terwijl het 2e herenteam ongeslagen bleef vla een 7-3 overwinning op SVE 1. De Shotdames verloren op regelmatige wijze van het Alkmaarse 't Hooghe Huys 2. De landelijke jeugdteams van Shot kregen beide een 7-3 verlies te in casseren tegen resp. Te Zaanen en Bunshot. Heren Tempo Team 3 Shot 14-6 Shot heeft in Amsterdam een krappe maar verdiende overwinning op Tempo Team behaald, waardoor de Soesters nu zijn opgeklommen naar de tweede plaats op de ranglijst. Voor de pauze kwam Shot nog aardig in de pro blemen, doordat de kopman van de Amsterdammers zijn twee enkelspelen won en er ook voor zorgde dat Tempo Team het dubbel won. Doordat de an dere twee partijen wel ruim door Shot werden gewonnen, keek het halver wege tegen een 2-3 achterstand aan. Na de pauze sloeg Shot via vier winstpar tijen op rij toe en liep men uit naar een beslissende 6-3 voorsprong, waarbij Dirk Schuiling de sterkste speler van de Amsterdammers wist te verslaan. In de laatste partij verloor Berend Jon ker met 25-23 in de derde game. waardoor een eindstand van 6-4 in het voordeel van Shot werd bereikt. Bij de Soesters won Dirk Schuiling drie par tijen, kwam René Daselaar twee keer tot winst en was Berend Jonker één keer succesvol. Aanstaande zater dag staat voor Shot de zeer belangrijke wedstrijd tegen streekgenoot Niké op het programma. Toeschouwers die Shot in dit duel willen steunen zijn om 16.00 uur van harte welkom in de Shot zaal aan de Valeriaanstraat. Shot 2-VEV 1:7-3 Shot 2 begint langzamerhand het pa tent te krijgen op 7-3 overwinningen, want dit was de derde overwinning met deze cijfers. Ook de verdeling van de winstpartijen verliep volgens een in tussen bekend patroon: Gerhard Busch was opnieuw goed voor drie punten, Harry Maassen won twee potjes, ter wijl Bert van Velzen één keer tot winst kwam. Overigens verliep de beginfase voor dit team minder makkelijk dan anders, want binnen de kortste keren keek het tegen een 0-2 achterstand aan, Vervolgens toonde het echter zijn klas se en via 7-2 finishte het uiteindelijk met een 7-3 eindstand. Dames Shot 1 - 't Hooghe Huys 2:3-7 Tegen het uiterst geroutineerde team uit Alkmaar hebben de Shotdames een regelmatige nederlaag geleden, waardoor de rode streep aardig in zicht begint te komen. Tegen het Alkmaarse team, met o.a. ex-international Winie de Waal in de gelederen, wonnen Wilke Schut en José Daselaar ieder één partij en wonnen zij samen het dubbel. Aan staande zaterdag zullen de Soester da mes alles op alles moeten zetten om in Haarlem tegen Onkyo in ieder geval niet te verliezen. Jeugd: Shot 1 Te Zaanen 1:3-7 Tegen het sterke Te Zaanen uit Haar lem bereikte het eerste jeugdteam een redelijke prestatie, die zelfs nog beter had kunnen zijn als ook de derde speler van Shot op dreef was geweest. Nu wa ren het alleen de zeer goed spelende Ronald Busch en Edo Fransen die voor positieve dadeni konden zorgen. Bunshot 1 - Shot 2:7-3 Het tweede jeugdteam leed in Spaken burg een teleurstellende nederlaag te gen het niet echt sterke Bunshot. Liefst acht partijen werden in drie ga mes beslist, waarvan het merendeel door de Soesters werd verloren. Alleen Ronald Huigen kon hierbij wel overtui gen, want hij bracht twee partijen op zijn naam. Overige uitslagen senioren: UBTV 3 - Shot 3:0-10, Vitus 1 - Shot 4:5- 5, Shot 5 - ATC 4: 9-1, Shot 6 - Huizen 9: 7-3. Shot 7 - EMM 2: 7-3, Shot 8 - Huizen 4: 3-7, Huizen 11 - Shot 9: 6-4, UBTV 7 - Shot 10:7-3, Elan 7 - Shot 11:4-6, Shot 13 -Bijmaat7:7-3. Overige uitslagen jeugd: Elan 3 - Shot 3:5-5, Shot 4 - Buna 2: 4-6, Huizen 4 - Shot 5:8-2, Shot 6 - Victoria 2: 4-6, Shot 7 - Good Luck 3:8-2, Huizen 7 - Shot 8:10-0, Bijmaat 3 - Shot 9:1-9, Shot 10 - Good Luck 7:10-0. Bijmaat 2 - Shot 115-5, Shot 12 - Huizen 163-7. Foto: Goos van der Wilt Zaterdag j.1. vond bij de Skiclub Soes terberg de huldiging plaats van een zestal langlaufkampioenen, die hebben deelgenomen aan de kampioenwedstrij den in het seizoen '83/'84. De wed strijden werden gehouden op de banen van de Skiclub Soesterberg in Soester berg, van Skiclub II Primo in Bergen en van Skiclub Bergzicht in Maarn. De organisatie was in handen van de FSS, de Federatie van Skibanen en Skiclubs. De organistie werd gesponsord door Dachstein en Blizzard. De FSS organiseert ski- en langlaufwed- strijden op de kunstskibanen en be schikt hiervoor over reglementen die weer zijn afgeleid van de FlS-regle- menten. Jaarlijks komen uit deze wed strijden Nederlandse kampioenen naar voren. Kampioen is hij of zij die binnen een bepaalde categorie na twee van de drie wedstrijden het minste aantal FIS-punten heeft behaald. Deelname aan minstens twee wedstrijden is daar voor noodzakelijk. In de verschillende categorieën be haalden onderstaanden het langlauf- kampioenschap: Pupillen l: Ölav Barneveld (Soester berg) en Kim Kroes (Bergzicht). Pupillen 2: Stephan Zoetelief (Soester berg). Pupillen 3:Gertjan vanRheenen (Soes terberg). Pupillen 4Peter Eysens II Primo Op de foto zes van de langlaufkam pioenen die op de Skiclub Soesterberg werden gehuldigd. V.l.n.r. boven: Wim de Jong, Dick Vervloet en Nico Valken burg; beneden: Olav Barneveld, Step han Zoetelief en Gertjan van Rheenen. Pupillen 5: Robert Schmitz en Sandra Gelderblom (beiden IIPrimo). Senioren 6: Monique Jonker (II Primo) en Wim de Jong (Keiski Veteranen 7Harry Jonker (II Primo Veteranen 8: Ex eque Nico Valkenburg en Dick Vervloet (beiden Bergzicht). KORFBAL Afgelopen zaterdag vertrok het eerste team van "De Eemvogels" naar Breu kelen. Daar zou tegen ESDO 1 ge speeld worden. In vorige jaren wer den daar spannende wedstrijden uit vochten, waaruit Eemvogels 1 wel eens puntjes kon pakken. In de tweede minuut werd een heer van ESDO onreglementair gestopt; dat.be-, _ro tekende een strafworp. Deze straf- zal zijn-door coach Leen Molenberg, worp werd koelbloedig benut: 1-0. Deze - Een afstandsschot en een strafworp zouden de eindstand, nogal geflatteerd, op 6-2 brengen. Toch speelden de Eemvogels, met drie invallers zelfs, in Breukelen één van de betere wedstrijden van het seizoen. Dat belooft wat goeds voor volgende week, als tegen EKVA aangetreden moet worden in Beukendal. De donker- blauwen uit Almere kunnen dan reke nen op een tegenstander die revanche wil nemen, en uiteraard opgeladen stand was echter volkomen tegen de verhouding in. De Eemvogels hadden een veldoverwicht en veel meer kansen. Alle afstandsschoten belandden ech ter op de korf. ESDO had meer geluk. Hun eerste af standsschot verdween gelijk door het riet: 2-0. Drie minuten later was het Marco Kuil die na fraaie passeerbe wegingen goed langs zijn heer kwam, en 2-1 aantekende. Weer bepaalden de Soesters de wedstrijd. Hierna scoorde ESDO uit een doorloopbal. Bij dit doel punt ging de scheidsrechter niet vrij uit: hij zag een overduidelijke snijbal over het hoofd en de Soester verde diger kon niet meer bij zijn tegenstan der komen. De Eemvogels kwam moei lijk over deze strop heen. Marga van den Hoed schoot op de korf, maar de bal rolde er weer uit. Kort voor rust kwam Rien Kraaikamp goed langs zijn heer, en de rust werd dan ook ingegaan met een 3-2 stand. Na de rust zou een strafworp voor ESDO de wedstrijd bepalen. In de eerste minuut al stond het - geheel tegen de verhouding in - 4-2. Ondanks de vele kansen zat het de Eemvogels niet mee. Eemvogels Cl - KVO C2 In deze derby bewezen de Soesters de tweede plaats op de ranglijst waard te zijn. John van den Boom tekende 1-0 aan, en in de tweede helft benutte Kathja Rauch één van haar kansjes: 2-0. Volgende week vertrekt de Cl naar Leusden om daar aan te treden tegen de nummer 3: Antilopen C2. R.D.Z. Dl - Eemvogels Dl In een matige partij korfbal, waarin niemand sterker was, kwam het terecht niet verder dan een puntendeling. Christa Lijfering zorgde voor de enige Eemvogeltreffer. Eemvogels PI - Fortis P3 Dankzij een 2-0 overwinning blijft een tweede plaats voor de oudste pupillen behouden. Ondanks een dame en een heer tekort bewees de Pl hun klasse. Cedric van Koot scoorde van afstand 1-0, terwijl Reyk Muller zorgde voor een 2-0 overwinning. Woudenberg Q3 - Eemvogels Ql In Woudenberg waren twee ploegen hard aan het knokken voor hun puntjes. Geen van tweeën bleek de sterkste... Pascal Koopman bracht na een 1-0 achterstand de Eemvogels op gelijke hoogte. Programma zaterdag 18 februari Zaterdag speelt het eerste van korfbal vereniging de Eemvogels in de thuis- hal Beukendal. Datzelfde geldt voor het derde- en vierde seniorenteam. Ook de oudste aspiranten spelen thuis. Het volledige programma luidt: 12.30 uur Viking Ql-Eemvogels Ql in Wijk bij Duurstede 09.30 uur Dalto P3-Eemvogels Pl, Odijk 15.00 uur Antilopen C2-Eemvogels Cl, Leusden 16.30 uur Eemvogels Al-KVO Al, Beu kendal 22.00 uur Eemvogels 4-Sparta 6, Beu kendal 20.00 uur Eemvogels 3-T.Z. 6, Beukendal 21.00 uur Eemvogels 1-E.K.V.A. 1, Beu kendal. VOLLEYBAL Drukke week voor dames I van Olympia Deze week moeten de dames I van Olympia tweemaal het veld betreden. Op woensdag 15 februari om 19.30 uur in De Bunt zullen ze hun eerste beker wedstrijd spelen. De dames, die de laatste wedstrijden veel wilskracht to nen en knokken voor de puntjes, komen uit tegen het damesteam Allides. Op zaterdag 18 februari komen de dames tegenover plaatsgenoot SVV te staan. De wedstrijd wordt eveneens in De Bunt gespeeld en begint om 13.30 uur. VOLLEYBAL BASKETBAL Wat vorige week na de eerste wedstrijd in de kwartfinale van het Nederlands Bekerkampioenschap al kon worden voorspeld, werd afgelopen vrijdag in sporthal Beukendal realiteit: Met speels gemak behaalde Red Stars, ver tegenwoordigd door de meisjes-junio ren, de halve finale van deze kompeti tie door HOC Haarlem naar huis te stu ren met een 90-53 nederlaag, na overigens een week eerder nog met 61- 60 te hebben verloren. Dit laatste riep dan ook grote vraagtekens op bij de vele toeschouwers, afkomstig uit zowel Soest als Haarlem. Zeker halverwege de tweede helft, bij een stand van 82-31, vroeg iedereen zich af hoe Red Stars ooit van deze tegenstander had kunnen verliezen. Verschil Nadat de roodwitten de score in de eerste minuut hadden geopend, waren de kaarten, statistisch gezien, reeds geschud, want HOC zou nooit meer langszij komen, laat staan een voor sprong forceren. Zat de Red Stars-ver dediging van het begin af aan nu wél goed dicht, aanvallend ging het gedu rende de eerste tien minuten nog wat stroefjes. Toen men evenwel in de elfde minuut vier keer op rij scoorde kreeg Red Stars de smaak echt te pakken. Middels snel uitgevoerde uitval len sprongen de meisjes o.l.v. Hans de Rond van 16-9 naar 40-18. Het feit dat HOC via afstandsschoten aan de spaar zame punten moest komen, terwijl Red Stars zo dicht mogelijk bij het bord de score op gang bracht, tekende de ver houding tussen de Soesters en de Haarlemmers. Bij de rust (50-26) was de strijd op pa pier al beslist, maar ieder risiko mij dend stuurde Hans de Rond na de pau ze wederom zijn basisspeelsters het veld op. Als een ware wervelwind de gradeerden de Red Stars-meisjes hun te genstanders tot slechts een schim t.o.v. zes dagen daarvoor. Niets lukte er meer bij de Haarlemmers, gewoon ornaat hun geen meter de ruimte werd y AnnetLuyben ig gegund. Christine van de Brink en San dra van Embriqs contrleerden de zaken onder de bordenHanneke Wentink zet te de lijnen uit, en Kora van der Lek mocht zich samen met Marjon Geurts uitleven in het lopen van de break. Zwakke punt Het was een genot om naar te kijken. Coach De Rond vond het bij 84-35 ech ter welletjes, en haalde zijn hongerige leerlingen naar de kant om plaats te la ten maken voor de vier bankspeelsters. Een té radikaal doorgevoerde wissel; "Koud" van de bank zou de nieuwe sa menstelling nooit in het spel komen en in de zeven minuten, die de nieuwe lichting kreeg toebedeeld was er geen enkele Red Stars-score te noteren. Hieruit bleek eens te meer hoe kwets baar de Red Stars-ploeg kan zijn on danks alle behaalde successen in de bekerrondes en de nationale kompeti tie, waarin Red Stars pal achter de ab solute top-twee, t.w. Voorburg en Kat wijk, staat geplaatst. In de kompositie kwam dit zwakke punt al eens aan het licht, en het is daarom niet te hopen, nu Red Stars andermaal bij de laatste vier van Nederland zit, dat dit kwaad ook de kop opsteekt in de halve finale of zelfs in een eventuele finale. Tegen HOC kon dat de Red Stars evenwel gaan parten spelen. Daarvoor was het team een te zwakke tegenstander. De laatste minuten werden tenslotte rustig uitgespeeld, waarna de wed strijd eindigde in een totale deceptie voor het team uit Haarlem. De ware kracht van Red Stars niet kennende, hadden zij wél een spannende konfron- tatie verwacht, in de veronderstelling dat er wel degelijk mogelijkheden wa ren om de halve finale te bereiken. Voor de Red Stars-speelsters was het daarentegen een heerlijk avondje, daar zij op een frivole manier de teF leurstelling over de eerder geleden ne derlaag tegen HOC konden wegspoe len. Score9 voor Red Stars Kora van der Lek 22; Sandra van Em briqs 22; Hanneke Wentink 18; Marjon Geurts 16; Christine van de Brink 10; Volgende ronde Al moet de NBB dit nog officieel bevestigen, het ziet er naar uit dat AMVJ Amsterdam de tegen stander van Red Stars in de halve finale zal zijn. Op papier is dit volgens Hans de Rond de meest gunstige kandi daat, want de andere twee ploegen. Noordkop Den Helder en Celeritas Gro ningen, mogen beschouwd worden als de grootste kanshebbers op de Beker. AMVJ Amsterdam was drie jaar gele den ook al de tegenstander van Red Stars in de halve finale. Toen bereikten de roodwitten de finale om daarin weer te zegevieren over Akrides Velzen. BASKETBAL Keizer Otto JB1 - Red Stars JB161-73 De jongens kadetten speelden afge lopen weekend tegen Keizer Otto uit Naarden. Hoewel van deze ploeg thuis nog ruim gewonnen werd, zou het een moeilijke tegenstander blijken. Twee spelers konden niet mee en tijdens de wed strijd konden ook nog eens twee spe lers niet de nodige discipline opbren gen, zodat de wedstrijd eigenlijk maar met 6 man inplaats van 10 man werd gespeeld. Red Stars had de eerste helft duide lijk moeite met de lange tegenstan ders, die de aanval van Red Stars goed opvingen. Van Red Starszijde speelde met name Charlie Mclean goed. Hij nam de eerste helft al 16 punten voor zijn rekening, zodat er met rust toch nog een 46-34 voorsprong was. De tweede helft ging moeizamer en toen Harold Veen zijn vijfde fout maak te waren er geen wissels meer, waar door de vermoeidheid een rol ging spe len. Gelukkig klonk nog op tijd het eindsignaal, zodat er met 73-61 ge wonnen werd. Het is te hopen dat de kadetten zich op de volgende wedstrijden beter voor bereiden,. Het eerste herenteam van Olympia verloor in een slechte wedstrijd van het op het tweede plaats staande Avantie. Het eerste damesteam deed het niet beter en verloor met 3-0 van UVC 2. Het tweede herenteam verloor met 3-1 van het lager staande Set-Up. Olympia 1 - Avantie: 0-3 Het eerste herenteam van Olympia moest tegen het op de tweede plaats staande Avantie. De eerste set begon nen de Soesters sterk. Zij namen een geringe voorsprong en de setwinst leek binnen, maar Avantie kwam goed terug d.m.v. gevarieerde aanvallen, waar het Olympia-blok geen antwoord op had. Deze set werd met 15-11 door Avantie gewonnen. De,tweede set speel de Avantie gevarieerd en snel, waar Olympia geen raad mee wist. Het pro beerde nog terug te komen, maar de kracht van Avantie was te groot en Olympia verloor ook deze set 15 -5. In de derde set kon Olympia geen poot aan de grond en geen bal meer over het net krijgen. Olympia werd door de Nijmegenaren afgeslacht: 15-1. Olympia 4 - Blijvok: 3-1 De heren van Olympia 4 hebben ge daan wat van hen werd verwacht, n.1. winnen van de mededegradatiekandi daat Blijvok. In een zenuwachtig ge speelde wedstrijd bleef Olympia met 3-1 de baas. In de eerste set leek het een 'walk over' te worden voor Olympia 4. Snel werd er een voorsprong genomen, maar naarmate de wedstrijd vorderde ging het moeizamer. De tweede set werd nog wel gewonnen, maar niet zo overtuigend. In de derde set werd een zeker lij kende overwinning zelfs uit handen ge geven. Bij een stand van 14-9 in het voordeel van Olympia stokte de punten- machine en het leek of men bang was om te winnen. Service, passes, aanval len, alles mislukte en Blijvok kon langs zij komen en de set zelfs winnend af sluiten 14-16. De vierde set ging aanvankelijk ook niet goed, maar na een time-out von den de heren van Olympia 4 elkaar weer. De achterstand werd gestaag ingelopen en men wist toch deze set winnend af te sluiten: 15-9. De zo hard nodige punten zijn dus binnen. Olympia 5 - SVH 3: 3-0 In een goede wedstrijd heeft Olympia 5 laten zien dat het een team met karak ter en vechtlust is. Tot tweemaal toe werd een achterstand van 14-11 omge zet in een voorsprong van 16-14. In de tweede set werd met gevarieerd snel spel en goed blokwerk een voorsprong van 9-1 opgebouwd. Toch kon SVH terugkomen en zelfs een voorsprong nemen van 11-13, omdat de Olympianen geen goed antwoord hadden op de kor te middenaanvallen en de listige prik- ballen van de mannen van SVH. Weer echter werd met veel inzet en door dacht spel de set binnengehaald. In de ze zwaar bevochten wedstrijd, waarin door de oranje-zwarten veel en goed werd gewisseld, zette zich de opgaande lijn voort. Dames Olympia 1 - UVC 2 0-3 De dames van Olympia traden zater dag aan in de Bunt tegen De Utrecht se ploeg UVC. Het eerste damesteam van Olympia liet de eerste set zien er veel zin in te hebben. Er werd heel overtuigend gespeeld wat resulteerde in een gelijkopgaande strijd tot 7-7. Dankzij een prima serves-beurt van Olympia liepen de oranje-zwarten uit naar een 14-7 voorsprong, maar door onzekerheid in het team werd deze set toch nog verloren met 14-16. Iedereen verwachtte toen dat Olympia de twee de set wel weggespeeld zou worden. Dit was niet het geval: er werd goed ge speeld en fanatiek gevochten en zo \yas er dus weer een gelijkopgaande strijd te zien tot 8-8. Het ging daarna minder met Olympia. Er werden veel persoonlijke fouten gemaakt, wat veel punten voor UVC opleverde. De set werd dan ook met 11-15 verloren. De derde set lieten de dames het hoofd erbij hangen, waar door de Utrechters min of meer over Olympia heenliepen. Het werd dan ook terecht 1-15. Olympia 2 - VIF 2-2 In de eerste set begonnen de dames van Olympia goed. Er werd afwisse lend gespeeld, wat wel leuke momen ten opleverde, maar door onderlinge misverstanden bij Olympia kwam VIF goed in het spel en het werd dan ook 13-15 voor VIF. De tweede set gaf hetzelfde beeld als de eerste alleen werd het nu 12-15. In de derde set moesten de dames van Olympia wat doen om toch nog punten te halen door er een gelijk spel uit te halen. Er werd goed en snel gespeeld, getuige de stand van 15-4. De vierde set moest worden gewonnen, waardoor er zo nu en dan nerveus spel te zien was, maar de dames van Olym pia wisten toch door te stomen naar een eindstand van 15-8. Wedstrijdprogramma Donderdag 21.30 uur SW 9 - Olympia 8 19.00 uur Olympia 7 - Voleem 5 20.00 uur Olympia S 4 - Spokers 2 20.00 uur Olympia S4 - AGAVS 21.30 uur SVV - Olympia 6 Vrijdag 19.00 uur Spokers Al - Olympia Al 21.15 uur Unicornus 7 - Olympia 8 Zaterdag 16.30 uur Odis - Olympia S2 14.30 uur Servio 2 - Olympia S3 13.45 uur AGAVS 4 - Olympia 7 17.30 uur Spirit 4 - Olympia 6 19.00 uur Spirit 4 - Olympia 5 09.00 uur Olympia Bl - SVV BI 11.00 uur Olympia Bl - Surf Bl 09.00 uur Olympia B3 - Vollkei B4 10.00 uur Olympia B2 - SVV B2 12.00 uur Olympia B2 - Leos B5 13.00 uur Olympia Cl - SVV Cl 15.00 uur Pugna - Olympia S2 Zaterdag 18 februari 09 00 -14.00 uur NeVoBo volleybal 14.00 - 23.00 uur K.V.O./Eemvogels korfbal Zondag 19 februari 10 00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.00 - 23.00 uur M.H.C. zaalhockey Zaterdag 18 februari 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur S.V.V. volleybal Zondag 19 februari 09.00 -17.00 uur Badso badminton 17.00 - 22.00 uur basketbal Zaterdag 18 februari 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 19 februari 10.00 -15.00 uur Selby badminton Deze week stond BDC voor de moei lijke opgave het nog voor promotie in aanmerking komende AHC '31 uit Amsterdam te verslaan. Dat BDC niet hoefde te twijfelen aan de prestaties van de Amsterdammers bleek wel uit de stand: na acht minuten 1-4, in het voordeel van AHC. Dat kwam vooral door het overwicht van AHC op de cirkel wat resulteerde in drie verzilverde strafworpen. BDC kwam terug tot 3-4 door scores van Jan Bunt en Martin "Duifje" Nederlof. Daarop volgde een gelijkopgaande strijd, die een beetje ontsierd werd door de vele strafworpen, wat resul teerde in een stand van 5-8 door doel punten van Jan Bunt (strafworp) en Ton Beemer. Vervolgens kreeg AHC de gelegenheid uit te lopen tot 5-9 door het wegsturen van twee BDC-ers voor 2 minuten door de goed leidende scheidsrechter. Op slag van rust wist BDC nog één punt in te lopen door een doelpunt van Cleem Diemens, na een goed uitge speelde aanval. Na rust trad een herboren BDC aan in het veld. Door h'é$gfetige spel wist BDC terug te komen 'tót 10-10 na tien minuten spelen door doelpunten van Ries Smeeing en Cleem Diemens (driemaal). Dat beide partijen aan el kaar gewaagd waren bleek wel uit de tussenstand van 14-14, na 19 minuten spelen. Na het wegsturen van een BDC-er kreeg AHC de gelegenheid uit te lopen tot twee punten voorsprong. Ondanks twee uitstekende doelpunten van BDC- uitblinker Ries Smeeing wist AHC zijn voorsprong te consolideren, het geen een eindstand van 17-19 inhield in het voordeel van AHC. Ondanks dit verlies hoopt BDC over vier weken het duidelijk betere spelpeil voort te zetten, tegen het in degradatie nood verkerende John II uit Stads kanaal. Stand: Hercules Attila AHC '31 Volendam Seyst BDC Enschede Sport Vereent John II Hurry Up 14-24 14-23 14-19 14-18 14-12 14-11 14-10 14-9 14-9 14-5 HANDBAL HANDBAL BDC-dames lijden eerste thuisnederlaag De dames van BDC hebben afgelopen zondag de eerste thuisnederlaag in de competitie geleden. In een van beide partijen slechte wedstrijd was het uiteindelijk V. en K. uit Groningen dat de overwinning in de wacht sleep te: 9-13. Na het fluitsignaal was het direct BDC die een voorsprong nam1-0. In dezelf de minuut waren het de dames uit Groningen die niet alleen op gelijke hoogte kwamen maar zelfs een voor sprong namen1-2. Na deze snelle openingstreffer kwam er een periode waarin vooral de scheids rechters een hoofdrol speelden. BDC, dat de laatste wedstrijden al vaker door enkele arbitrale missers uit het ritme werd gehaald, ondervond daar van opnieuw de nadelen. V. en K. profiteerde daarvan en liep achter eenvolgens van 1-2 uit tot een 1-5 voor sprong. Langzaam kwamen de gastdames weer in hun spel en door enkele fraaie, doelpunten werd de achterstand ver kleind tot 3-5. Met een strafworp voor V. en K. in de laatste minuut werden de kleedkamers opgezocht, met een 3-6 achterstand. Na rust was het V. en K. dat de score opende en 3-7 op het scorebord liet aantekenen. De Soester-dames kwa men echter terug en door enkele zeer fraaie doelpunten werd wederom de achterstand verkleind: 5-7. Deze stand bleef zo'n tien minuten ge handhaafd. Beide partijen bleken in deze periode aan elkaar gewaagd en na het missen van enkele grote kan sen aan beide kanten waren het uitein delijk de toch iets betere spelende dames uit Groningen die het initiatief namen. Na een tussenstand van 6-8 liepen zij uit tot 6-13. Dat de wedstrijd nu verloren was be grepen ook de Soesterdames, maar desondanks bleef men voor elk puntje knokken. De nederlaag van 9-13 betekent voor BDC dat het nog niet veilig staat. A.s. zondag spelen de dames van BDC uit tegen Slotervaart, en er zal wederom geknokt moeten worden om één of twee punten meer naar huis te nemen. BASKETBAL De heren van Papillon moesten het zondagavond in spelzaal De Bunt opne men tegen het Hilversumse Dunckers; op papier een tegenstander, waarvan in ieder geval iets verwacht mocht worden, ook gezien de eerste ontmoe ting tussen beide teams, waarbij het verschil niet eens zo groot was. De Hilversummers waren bijzonder gemotiveerd naar Soest gekomen, maar het leek er op dat zij hun goede spel in Hilversum hadden achtergela ten. Vanaf de start was Dunckers 'nergens' en als je na zeven speelminu ten tegen een 31-4 achterstand aan kijkt, dan heb je ook niets in te brengen. De Papillon-heren startten di- rekt met een man-to-man verdediging, hetgeen de Hilversumse spelverdeler veel moeite gaf. Een goed gemotiveerd spelend Papillon-herenteam ging door en behaalde in de rust al een stand van 63-13. Natuurlijk was de tweede helft nog maar een formaliteit en konden de Soesters de voorsprong nog vergroten. In de 16e minuut zorgde Arnoud Kla- renbeek voor een score van honderd punten en het werd tenslotte een ruim verdiende 115-39 overwinning voor het Soester team. Prima wedstrijd van dames tegen koploopster De Papillon-dames speelden tegen de koploopster in de eerste klas kern. het Hilversumse Dunckers. Door een goed verdedigend Papillon-team in de eerste tien minuten kwam Dunckers praktisch niet tot scoren, maar door het niet goed afmaken van de ballen .aan Soester zijde eindigde de score in de eerste helft in het voordeel van de Hilversummers met 12-20. In de tweede helft gingen de Soester dames iets te gehaast spelen, waar door balverlies ontstond. Toch hebben de dames een uitstekende wedstrijd ge speeld, hoewel zij in het sterkere Dunc kers hun meerdere moesten erkennen 26-42. Ook winst voor heren 2 en heren 3 Het tweede herenteam kreeg zondag bezoek van Woodpeckers 2 uit Houten. De uitwedstrijd was eertijds met ruime cijfers verloren door de Papil- lon-reserves, die echter de laatste tijd steeds beter draaien. De Soester he ren wonnen dit duel (met 26-22 rust) tenslotte verdiend met 59-42 Hier door blijft het Papillon herenteam een uitstekende tweede plaats behouden in de kern 3e klas. Het derde herenteam heeft nog volop kampioenskansen en ook Dunckers 5 moest er zondag aan geloven. De Hil versummers werden resoluut terugge zet met een 67-47 nederlaag. Wedstrijden voor het komende week einde Het eerste herenteam heeft zondag geen al te zware ontmoeting, wanneer het om kwart voor zes moet aantreden tegen de reserves van Quidam, Odijk. Winst wordt dan ook verwacht, on danks het feit dat twee spelers van de Soester formatie zullen ontbreken. Het derde herenteam speelt zaterdagavond tegen Keizer Otto 2. Een pittige wed strijd voor de Soester heren. De meisjes-junioren gaan zaterdag naar Woudenberg om daar om kwart voor vijf tegen de meisjes van Wouden berg te spelen. Tot slot ontmoeten de jongens-junioren zaterdag in Eemnes het sterke Eem'78. Deze ontmoeting vindt plaats om half acht. Het tweede en de dames van Papillon zijn vrij. BDC-junioren te sterk voor Attila Afgelopen zondag hebben de heren junioren van BDC in eigen huis gewon nen met 15-10 van Attila. De ruststand in dit treffen was 6-6. Attila startte goed en nam via twee doelpunten van de linken opbouwen de leiding. Pas toen wist de formatie van trainer-coach Koos van den Deijssel via René ten Haaf iets terug te doen. 'Attila bleef iets sterker en wist de fou ten in de BDC-verdediging goed af te straffen. Ondanks het feit dat Gert Stavast een penalty stopte liep Attila uit tot 3-6. Dat BDC voor rust nog op gelijke hoogte kwam was mede te dan ken aan Nico van den Berg. Eerst stel de hij Mark Voskuilen en Marcel Bouw- mans in de gelegenheid om te scoren, en daarna bracht hijzelf 6-6 op het sco rebord. Dit was tevens de ruststand. Via een streep van Richard van de Hoef nam BDC voor het eerst deze wedstrijd de leiding, maar Attila wist door twee treffers wederom op voor sprong te komen. Toen kwam de BDC- trein eindelijk op gang. Via doelpunten van de weer ouderwets spelende Mar cel Bouwmans, René ten Haaf. Arjan Roest (tweemaal) en John Smeeing boog BDC de 7-8 achterstand om in een 12-8 voorsprong. In de slotfase bouwde BDC deze voor sprong uit tot 15-10, een terechte over winning. Voor a.s. zondag staat de wedstrijd tegen Sport Vereent op het program ma. BDC heeft met deze ploeg nog een appeltje te schillen, want de vorige ontmoeting ging voor BDC verloren. De wedstrijd begint om 13.00 uur in sporthal Beukendal. O Handbal vereniging 9.50 uur Voice - BDC 1 Dames sen. 4 19.40 uur BDC 4 - Voice We'£ene'IStriJden zondaS19 'ebruari 10.00 uur BDC - HMS Jongens pup. 2 10.50 uur BDC 2 -Seyst Heren sen. 2 11.40 uur BDC2-UD4 Heren jun. 1 13.00 uur BDC - Sport Ver Dames sen. 2 14.00 uur BDC 2 - Fidelitas Meisjes adsp. 3 15.10 uur BDC 3 - Baarn Dames jun. 3 16.00 uur BDC 3 - Nieuwegein Heren sen. 3 e 16.50 uur BDC 3 - Neyenrodes 2 S^unT""Wndag 19 'ebeuari MeKpM2/AAV-BDC9 10.50 uur HHC 3 - BDC 2 Jongens adsp. 1 12-00 uur Amersfoort - BDC Jongens pup. i 12-00 uur Takt'68 - BDC 1 Dames jun. 1 12.00 uur HMS-BDC 1 Dames sen. 3 12.55 uur RHC-BDC 3 Meisjes pup. 2 13-00 uur ASV 65-BDC 2 Dames sen. 1 MZ™r„Sa1°terVaart-BDC 14.50 uur UC - BDC 1 —A WOEN Het harde s veranderde i de nederlaag SEC-Re Debacl Roda '46 liet enkele twijfe en wie er o klasse A. M SEC een pal Wim van de wendaal ond weken buitei aan deze last: De hoop die enkele minut het was Ron simpele schui tier was de z wist nog twee SEC probeer was op alle fr voor rust nog In de rust b opnieuw geb! in de kleedka Cees Christia de Broek kwa Dat het een onder de lat te moest driem; kwam met de In het laatst Witte nog ver mertse. Door dit resul op de laatste j Sperwer opni halen. A.s. zaterdag tegenstander KLAt Uitslag V Klaverja 1. Mevr. Kok 2. Bert v. Asse 3. Ben Burgm; 4. Mevr. v. Br< 5. Jan Stigter 6. Dhr. S. Horr 7. Mevr. v. Rie 8. Rob Duit 9. Ria Fugers 10. Dhr. v. Hoi Troostprijs: Jan Versloot Er waren 44 de Klaverjas Ondanks het z er toch nog 51 waarmee de o: kig waren In de prijzen vi 1. De la Rosa 2. Mevr. G. Tu< 3. C. Hornsvelc 4. Mevr. J. van 5. D. Brouwer 6. B. de Rooy 7. F. van de Po 8. H. Kuytink 9. Mevr. Burgs 10. Mevr. Brou 11. L. van Breu 12. H. Huisman De volgende maandag 5 ma harte welkom, De Vesting Driekwart van meerdere gewi stond met 1-0 tweede helft, noodlot toe en verdiend. SEC speelde z Holleman, was zins gewijzigd ting begon zeer SEC had de zaa Over en weer sen, tot in de combinatie bel legde de bal warda, die keih SEC kwam st< maar verzuim' Vesting kon d nauwelijks in scheidsrechter den: grove ta en een gerecht den over het hot

Soester Courant | 1984 | | pagina 14