Wat onderscheidt de Laser? i DE SPEELDOOS: ïbiiNNENkjis SIËRRA 3-deurs Mazda 323 vanaf 15.975? Mazda 626 Diverse uitvoeringen vanaf 20.895t MAZDA 626 NU OOK IN DIESEL Klapstoel design. Arola 14 invalidevoertuig nu van eigen bodem Barokconcert in de Oude Kerk BOS EN DUIN Escort Cabriolet in de schijnwerpers AUTOBEDRIJF DE SOESTER B.V. Café-Bar-Biljart Video reportages Bruids reportage 'Hot Bubblegum 2' Poppentheater Pieter Baalbergen met 'Kleurige Vogel' Café-Bar „Soester Natuur" WOENSDAG 15 FEBRUARI 1QR4 SOESTER COURANT PAGINA 17 modem laanstraat 22 3743 BG Baam tel. 02154-12797 Een eenvoudige klapstoel mag best heel mooi van vorm zijn, dacht Rinaldi. En hij ontwierp zijn Dafne van ovalen buizen en vormde een zitting van hout Stootvast afgewerkt met lak in diverse kleuren. k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en bmnenhuisarchitektuur svm Introductie op de Tweewieler-RAI Zaterdag 18 februari: Op zaterdag 18 februari a.s. wordt in de Oude Kerk een barokconcert gegeven door een ensemble bestaande uit Jan Quik, blokfluit. David Mings, barokfa- got, Jan Jansen, clavecimbel en Joris Boon, cello. Het concert opent met twee Italiaanse stukken uit de periode van de vroegba- rok (ca. 1630); vrij korte, maar zeer ex- presieve en virtuoze werken, gekompo- neerd door Bartolomeo Montalbano en Dario Castello. Hierna wordt een duet gespeeld voor fagot en cello van de Franse komponlst Francois Couperin; we zijn dan een eeuw verder in de muziekgeschiedenis en in een land dat zich altijd eigenzin nig heeft opgesteld. De stijl van de Franse barokmuziek (hoewel ontwik keld door de Italiaan Lully) verschilt bijna als dag en nacht van de Italiaan se; uiterst verfijning en gestileerdheid in plaats van heftige dramatiek. Als laatste stuk voor de pauze wordt een bewerking gespeeld voor blokfluit en clavecimbel van een orgeltrio van Johann Sebastian Bach. Werkelijk fan tastische muziek van de Duitse groot meester, die zowel de Italiaanse als Franse barokstijl grondig kende en in zich verenigde. Na de pauze wordt, eveneens van Bach. de eerste cellosuite gespeeld. Hoewel vooral bekend als organist moet Bach toch een grote kennis van de viool en cello gehad hebben, getuige zijn verbluffend knappe solokomposi ties voor deze instrumenten. Het concert besluit met een sonate van Antonio Vivaldi voor blokfluit, fagot en basso continuo. Een stuk in de stijl van zijn concerten, afwisselend monumen taal. virtuoos en lyrisch. Over de musici het volgende Jan Jansen studeerde orgel, piano en clavecimbel in Utrecht. In 1971 behaal de hij de Prix d'Excellence voor orgel. Hij is cantor-organist van de Oude Kerk in Soest en als docent verbonden aan het Utrechts conservatorium. Hij maakte diverse plaatopnamen, o.a. van de orgelconcerten van Handel en opnames met historische vleugels. Hij geeft regelmatig concerten in binnen- en buitenland. Joris Boom studeerde violoncel bij Ca- rel van Leeuwen-Boomkamp en Anner Bijlsma. Hij maakte enkele jaren deel uit van het Amsterdams Philharmo- nisch Orkest en is nu als solo-cellistver- verbonden aan het Gewestelijk Orkest van Zuid-Holland. Joris Boom is lid van het Chagallkwartet, geeft celloles en woont in Gouda. David Mings behaalde zijn bachelor of music aan de universiteit van Texas. Hij speelde 6 jaar in het Austin Symfo nie-orkest en kwam toen naar Neder land om in Den Haag bij Danny Bond barokfagot te studeren. Hij is vaste fagottist van het Parijse orkest Les arts florisants o.l.v. William Christie en speelt in het Amsterdams Barok- orkest van Ton Koopman en het Rotterdamse Florilegium Musicum Hij werkte aan verschillende plaatop names mee, o.a. met Musica Antiqua- Köln en Collegium Vocale Gent en geeft concerten in binnen- en buitenland. Jan Quik studeerde blokfluit bij Ma- rion Verbruggen en Baldrik Deeren- berg. Hij gaf reeds veel concerten, waarbij hij probeert de blokfluit in een interessante en welluidende kombina- tie te laten horen met diverse andere instrumenten. Hij is lid van de Goudse renaissance muziekgroep Capella An- tiqua Goudensis. Het concert begint om 20.15 uur. De toegang bedraagt 7,50, CJP en 65 ƒ5,-. De door de Fa. Waaijenberg te Veenen- daal reeds enige jaren op de markt ge brachte Arola 14, een rijbewijsvrij 4- wielig voertuig voor gehandicapten wordt sinds kort niet meer uit Franse onderdelen geassembleerd, maar ge heel in Nederland vervaardigd. Dit is het gevolg van een licentie-over eenkomst die de Fa. Waaijenberg on langs met de Franse fabrikant heeft gesloten. Aangezien de bouw nu geheel in Neder land geschied is het ook mogelijk ge worden een aantal verbeteringen aan te brengen, waardoor de Arola 14 nu optimaal is aangepast aan de wensen van de Nederlandse gebruiker. Bovendien heeft een ergonomische stu die, uitgevoerd in het tyader van een af studeeropdracht van dé TH-Twente ge leid tot een betere opstelling van de be dieningsorganen en tevens tot aanzien lijk grotere aanpassingsmogelijkheden aan specifieke handicaps. Nu de Arola produktie geheel in eigen beheer geschiedt heeft de Fa. Waaijen berg tevens een mobiele service inge steld, waardoor onderhoud en repara tie bij de Arola bezitter "aan huis" kunnen worden uitgevoerd. Tassendief actief in Zonnegloren In de afgelopen week bereikte de poli tie een aantal meldingen van tassen- diefstallen in het ziekenhuis Zonneglo ren. Van drie patiënten en één ver pleegkundige werd de tas ontvreemd. Twee patiënten deden tot dusver aan gifte. Eén van hen ontdekte de diefstal na een bezoekje aan de recreatiezaal. Met haar tas miste zij haar portemon nee met een giropas, paspoort, wat geld, een gouden ketting en een paar oorbellen. In de tas van de andere pa tiënte bevonden zich een portemonnee met ca. 100 gulden, een gouden kettink je en een zilveren ring. Zij ontdekte de diefstal na aflnnn van het heznekunr Vernieling Een bewoonster van de Burgemeester Grothestraat deed begin deze week bij de politie aangifte wegens vernieling. Ongekenden hadden de buitenspiegel van haar auto kapot gemaakt. NET ALS IN DE GOEDE OUDE TIJD IS ER OOK NU WEER GEZELLIGHEID Bosstraat 80 - Soest Tel. 22344 OOK VOOR UW VERGADERING FEESTAVOND KAARTAVOND BRUILOFT Geopend: dinsdag, woensdag en donderdag 16.00-01 00 uur, vrijdags en zaterdags van 14.00-02.00 uur, zondags van 12.00-24.00 uur zijn van een sierbies met chroomeffect, een van binne nuit verstelbare linker buiten spiegel, velours tapijtvloerbe- dekking in een met de bekle ding harmoniërende kleur en volledig verstelbare hoofdsteu nen. De Escort Cabriolet GL heeft bovendien wielsierdek- sels van het Ghia-tupe, zwarte - voor het basismodel van de Escort-serie: een achterbank van het Bravo-type, geperfo reerde dakbekleding, volledig beklede portieren en achterste zijpanelen, een achterklepslot met drukknopbediening, arm- steunen op portieren, drie as bakken, drie handgrepen voor de vóór- en achterpassagiers en De Ford Escort-modellenserie, die de eerste plaats inneemt op de Europese verkoopranglijst, is verbeterd en uitgebreid. De belangrijkste noviteiten zijn de introductie van de Escort Cabriolet en de montage van de nieuwe Ford 1600 dieselmotor in bepaalde Escort- modellen; verder zijn alle modellen van een aantal verbeteringen en verfijningen voorzien. comfort als de succesvolle Es cort sedanmodellen. De wagen f^r/tV:,:Zl°rn ste.wagenmodd.en De nieuwe Escort Cabriolet, die in september in produktie ging, maakte zijn officiële de buut op de IAA in Frankfurt. De Cabriolet zal in twee uitvoe ringen worden aangeboden, t.w. als luxueuze GL met een 1,6 liter (79 pk) carburateur- motor met een 105 pk inspuitmotor, Alle versies hebben een vijfver snellingsbak. De Escort Ca briolet is de eerste open auto sinds meer dan 20 jaar die door Ford in Europa op de markt wordt gebracht. De Escort Cabriolet biedt de bestuurder en de passagiers hetzelfde bedieningsgemak en portierdorpels en voorstoelen een verbeterde geluidsisolatie, met verstelbare lendesteunen, Daarnaast zullen alle Escorts alsmede portierbekledingspa- voor 1984 worden uitgerust nelen met armsteunen en op- met een benzinetank van 48 bergvakken van het XR3i-ty- liter, zoals reeds eerder op de pe. XR3i en de 5-deurs stationwa- Escort-modellen gon werd geïntroduceerd. De Escort profiteert verder van de VOOr 1984 ervaringen die bij de ontwikke- Andere nieuwe uitrustings- ling van de Siërra en Orion zijn details van de 1984 Escort-serie opgedaan; zo zijn de tandheu- zijn: gelstuurinrichting en de boven- - voor de Escort Ghia en XR3i: ste steunlagers van de voorvee- voorstoelen met verstelbare relementen thans van het Sier- lendesteunen; ra-type teneinde een exactere - voor de Escort Bravo: een besturing en een betere isolatie versnellingshendelstofiioes met van weggeluiden te bewerkstel- tunnelbakje; Iigen. Sierra-modellen voor 1984 Er is een aantal verfij ningen aangebracht aan de complete Sierra-serie voor het modeljaar 1984. Alle Siërra's zullen nu worden uitgerust met kunststof bumpers die in een op de carrosserielak afgestemde kleur zijn gespoten, radia- teurgrilles en tankvuldop- pen in dezelfde kleur als de carrosserie en zwarte flankbeschermschilden De Siërra L- en Siërra GL-varianten krijgen gro te wielsierdeksels van een nieuw ontwerp, terwijl alle Siërra Ghia's zullen wor den uitgerust met 185170 SR 13 radiaalbanden in plaats van de voorheen toegepaste 165 SR 13 ban den. bevat een aantal verfijningen waarmee ook de andere Es cort-versies voor 1984 zullen worden uitgerust. Bovendien zal Fords nieuwe 1600 diesel motor verkrijgbaar zijn in de sedan-, stationwagon- en be- 1984 Escort-serie. Verfijningen De carrosserie-uitrusting van de Escort Cabriolet bevat een aantal verfijningen waar mee alle Escorts voor het mo deljaar 1984 zullen worden uit gerust. De Cabriolet GL en de sedan GL hebben beide flank- beschermstrippen die voorzien De 3-deurs Siërra De 5-versnellingsbak; - de zeer speciale wiel- deksels; de 5 J x 13 wielen met de 155/80 SR 13 staal- gordel radiaalbanden; de grille in carrosseriekleur; de beschermende sierstrip met chroom-inleg op de zijkanten en de speciale Escort-aanduiding op de achterzijde onderscheidt hem van de overige Es cort-modellen. Het interieur is excep tioneel goed gemeubi leerd" en speciaal uitge rust met smaakvolle stof fen bekleding zowel voor de comfortabele stoelen als de zijpanelen; met uitge breide instrumenten o.a. een analoog klok en kilo meter-teller in een en in twee kleuren uitgevoerd instrumentenpaneel. Met een 2-spakig, zacht aan voelend, stuurwiel. Ve lours vloerbedekking in de passagiers-ruimte. Een op- bergbakje tussen de voor- stoelen, en toegevoegd ge luiddempend materiaal. Plus de speciale prijs. 16.464,-incl. BTW. i Escort Laser Ford komt in 1984 met een nieuwe 3-deurs versie van het succesvolle Sierra- model. Deze zal leverbaar zijn in twee uitvoeringen, t. w. Siërra en Siërra L met een keuze uit 1,3, 1,6, 1,6 Economy en 2,0 liter ben zinemotoren en een 2,3 li ter dieselmotor. De 3- deurs Siërra zal in 1984 naar verwachting acht pro cent van alle Sierra-verko- pen in Europa voor diens rekening nemen. De wa gen bevat een aantal verfij ningen waarmee ook de andere versies van de Sier- ra-serie zullen worden uit gerust. Voorlopige cijfers tonen aan dat de Siërra in het eerste kwartaal van 1983 de op één na best verkochte auto van Euro pa was met een marktaan deel van 4,2 procent. De Siërra - die inmiddels 15 onderscheidingen van on afhankelijke instellingen heeft ontvangen - wordt op de verkoopranglijst al leen voorbijgestreefd door de Escort. De 3-deurs Siërra zal al leen in de Siërra en Siërra L-uitvoeringen worden aangeboden. Het motoren programma omvat 1.3, 1.6, 1,6 Economy en 2,0 liter vier cilinder en 2,0 liter zescilinder benzinemoto ren en een 2,3 liter vierci- linder dieselmotor. MEER AUTO MINDER ZORGEN. Kom langs en maak geheel vrijblijvend een proefrit Kostverlorenweg 1-3 Soest Tel. 02155-21064-13865 Handtas uit auto gestolen Een bewoner van de Zoom meldde de politie begin deze week de diefstal van een handtas uit een auto, die bij zijn woning geparkeerd stond. Met de handtas verdwenen ook een leesbril in een koker, autopapieren, betaal kaarten en eurocheques plus de bijbe horende pasjes en een portemonnee met een inhoud van ca. 75 gulden. Inbraak dorpshuis Soesterberg Door het inslaan van een ruit op de eerste verdieping hebben onbekenden begin deze week ingebroken in het Dorpshuis in Soesterberg. Er werd een gokkast opengebroken, waarin zich overigens geen geld bevond. Ook werd geprobeerd de keukendeur te forceren, maar dat mislukte. Er wordt al met al dus niets vermist. Wiel en wieldoppen gestolen Een bewoner van de Weegbreestraat moest vorige week tot zijn verbijste ring vaststellen dat onbekenden 's nachts te voren een wiel van zijn auto hadden weggenomen. Van de andere wielen miste hij de wieldoppen. De da ders waren nog wel zo vriendelijk ge weest de auto te steunen op een leeg bierkratje. De eigenaar deed aangifte bij de politie. Auto leeggeroofd Een bewoner van de Weegbreestraat ontdekte vorige week dat onbekenden de kofferruimte van zijn auto hadden geforceerd en de inhoud hadden mee genomen. Die bestond o.m. uit tien zak ken met balpennen, 100 schriften, 80 schetsboeken, enkele duizenden "clic kets" (magnetische knikkers) en 50 pennen met een "ingebouwd" klokje. De totale schade bedroeg bijna 3000 gulden. Vernielingen bij vuil stortplaats Onbekenden hebben vorige week een aantal vernielingen gepleegd bij de vuilstortplaats aan de Schans. Zij knip ten een deel van het hekwerk kapot en vernielden met een trottoirtegel de deur en het raam van de schaftkeet. Zij namen een verkeersbord, een hark en een paar handschoenen mee. De totale schade wordt geschat op zo'n 1000 gul den. Garageruiten vernield Een bewoner var. de Dr. Rupertlaan deed bij de politie vorige week aangifte wegens vernieling. Onbekenden had den twee ruiten van zijn garage kapot gemaakt. Inbraak Oude Tempel laan Bij een inbraak in een woning aan de Oude Tempellaan in Soesterberg heb ben onbekenden vorige week een aan tal gouden sieraden en munten buitge maakt. Zij drongen het huis binnen door een raam aan de achterkant te forceren. De schade wordt geschat op ongeveer 1000 gulden. 'Gratis' getankt Een onbekend gebleven automobilist liet vorige week bij een benzinestation aan de Soesterbergsestraat voor een bedrag van 32,50 benzine in zijn tank lopen. Vervolgens verdween hij zonder af te rekenen. De eigenaar van het tankstation deed aangifte bij de politie. Bromfietser gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op de kruising Nieuwstraat/Schaepmanstraat raakte vorige week een 17-jarige bromfietser uit Soest zodanig aan zijn gezicht ge wond, dat hij voor onderzoek naar Zon negloren moest worden overgebracht. De aanrijding ontstond toen de jonge man verzuimde voorrang te verlenen aan een auto, bestuurd door een 39-ja- rige inwoner van Soest. AHOB stukgereden Eén van de automatische halve over wegbomen op de spoorwegovergang in de Van Weedestraat/Steenhoffstraat werd vorige week stuk gereden door een 43-jarige automobiliste uit Soest. Zij verklaarde dat zij door het zonlicht was verblind en daarom niet had ge zien dat de bomen waren gesloten. Ge lukkig stond de trein op dat moment nog aan het station Soestdijk. De AHOB werd geheel vernield. Ook de auto liep schade op. Daders na inbraak bij S.O.Soest aangehouden In de nacht van zaterdag op zondag ontdekte de politie tijdens de surveil lance bij het sportcomplex van S.O.Soest aan de Bosstraat twee brom fietsen. Nader onderzoek bracht aan het licht dat zojuist was ingebroken in de bestuurskamer van de voetbalver eniging. Het terrein werd daarop inten sief afgezocht, waarbij de politie twee jongemannen uit Soest, van resp. 18 en 19 jaar, aantrof. Zij werden over gebracht naar het bureau en ingesloten. Uit de bestuurskamer had den zij een cassettedeck en een ver sterker meegenomen. Ze waren het ge bouw binnengekomen door een ruit stuk te snijden. 1 Foto-Video Herman van Dam Praamgracht 5 Soestdijk Tel. 02155-17552 Foto-Video Herman van Dam Praamgracht 5 Soestdijk Tel. 02155-17552 I Rembrandtlaan 35 - Baam - Telefoon 02154-180501 Vrijdag 17februari, 20.15 uur: Zaterdag 18 februari, 14.00 uur: Met fantastische muziek van Little Ri- chard, The Platters, Ray Charles, Johnny Ray e.v.a. Met o.a. Zachi Noy, Jonathan Segal, Jesse Katzur, Yvonne Michaels, Daphne Armoni, Rachel Steiner en Ton Klappe. Geproduceerd door Menahem Golan en Yoram Glo- bus. Benji, Bobby en Huey zijn drie middel bare scholieren en vrienden door dik en dun. Op een dag stelen zij een auto, om zomaar eens een ritje te maken, maar zij worden hierbij gedwarsboomd door een aantal jongens van een motorben de. Om zich te wreken lokken de drie vrienden Bazoom en nog twee meisjes van leden van de motorbende met zich mee naar het strand om naakt te gaan zwemmen. Hun wraak slaat echter om in het tegendeel als de drie vrienden zich al uitgekleed hebben en de motor bende verschijnt. De jongens van de motorbende nemen de drie meisjes en de kleren van Benji, Bobby en Huey met zich mee, waarna het op wraak beluste drietal de grootste moeite heeft om zonder kleren thuis te komen. Eenmaal thuis krijgen zij het nog moeilijker. Dit belet ze niet nog meer streken uit te halen, tot Benji nader kennis maakt met zijn mooie klasgenote Tammy en zij op elkaar verliefd worden. Zij ont dekken elkaar geleidelijk, maar intieme omgang wordt telkens tegen gehouden door onzekerheid en puber angst. Daar komt bij dat Shelly, het meisje van Bobby, ook een oogje op Benji heeft, terwijl Martha - het meis je van Huey - zelfs erg verliefd is op Benji en alleen met Huey omgaat om in de buurt van Benji te zijn. Als Martha probeert Benji te verleiden, wordt Huey erg jaloers op Benji en dit brengt hem ertoe Bobby tegen Benji op te sto ken. Hij vertelt Bobby dat Benji met Shelly naar bed is geweest. Kaartverkoop maandag t./m. vrijdag van 11.00 tot 12.30 uur. Telefonisch be stellen via tel. nr. 18050. Perzische tapijten gestolen: 14.000 Bewoners van de Van Burenlaan ont dekten vorige week na hun afwezigheid dat inbrekers zich hadden meester ge maakt van drie perzische tapijten. De totale waarde van de tapijten is onge veer 14.000 gulden. Dronken automobilist aangehouden In de nacht van maandag op dinsdag zag de politie op de Beetzlaan een auto slingerend over de weg rijden. De ach tervolging werd ingezet, omdat de be stuurder niet op de stoptekens reageer de. Via de Beukenlaan en de Wijnand Top- laan reed de man naar de Klaarwater- weg, waar hij snel een woning tracht te binnen te gaan. Zover kwam het ech ter niet, want de politie slaagde erin hem vast te pakken. Aan het bureau bleek uit de blaasproeven dat de man teveel gedronken had. Toen hem ook de bloedproef werd afgenomen kon de gewaarschuwde arts de ader niet vin den, reden waarom de man verdere medewerking weigerde. Hij kreeg niet temin een rijverbod en een proces verbaal. De vogel vliegt, de vogel zweeft. De vogel vertelt waar zij is geweest. De vogel vliegt naar Pieter en Duan. Ze wachten. een roep: "Hé, de vogel komt eraan! Op de afgesproken plek, in het land van de kleine mensen, rent Pieter naar bo ven, om op de top van de heuvel naar de kleurige vogel te kijken. Duan de springer blijft achter bij het parasol huisje, verstopt zich helemaal in z'n hoed, om straks met een grote sprong de vogel tê verrassen. Gijs Grijs, de schrik van het kleine- mensenland, komt uit zijn hol. Hij heeft kleuren geroken. een kleurtje gaat er altijd nog wel in, zegt hij. Ver rukt staart Gijs naar de blauwrode hoed van Duanz'n lievelingskleuren, o wat wordt dat smullen. Gijs neemt de hoed, met de tegenstribbelende Duan mee naar zijn hol, om op te peu zelen, zegt hij. Pieter, samen met de vo gel nu, keert terug naar het huisje en wacht op de verrassing van Duan. Kaartverkoop: maandag t./m. vrijdag van 11.00 tot 12.30 uur. Toegang 3,-, knipkaarten geldig. I Bejaarde voetgangster aangereden Doordat zij van het voetpad langs de Middelwijkstraat plotseling enkele stappen achteruit deed en daarbij op het fietspad terecht kwam, werd een 80-jarige inwoonster van Soest maan dagmiddag aangereden door een brom fiets, bestuurd door een 57-jarige in woner van Hoevelaken. De vrouw kwam ten val én moest met vermoede lijk een hersenschudding naar Zonne gloren worden overgebracht. Inbraak in skischool Bij een inbraak in de skischool in een sportpark aan de Kerklaan in Soester berg hebben onbekenden in het afgelo pen weekeinde de inhoud van de tele- foonpot meegenomen. Daarin bevond zich een klein geldbedrag. De daders kwamen het gebouw binnen door een deurruit aan de zijkant de vernielen. Auto gestolen Een inwoner van Soesterberg deed in het weekeinde bij de politie aangifte van diefstal van zijn auto. Het voer tuig was weggenomen van een opslag terrein aan de Rademakerstraat. Het gaat om een Chevrolet Camaro met het kenteken HV-82-SP. Vernieling aan auto Een inwoner van Soest ontdekte in het weekeinde dat onbekenden de ruite- wissers van zijn auto hadden vernield. De wagen stond op een parkeerplaats achter de Burgemeester Grothestraat. De eigenaar deed aangifte bij de poli tie. Rijverbod Op de Birkstraat hield de politie in de nacht van zaterdag op zondag een 34- jarige automobilist uit Amersfoort aan, wegens zijn rijgedrag. De man onderging de blaasproeven en kreeg een rijverbod opgelegd. Zaalcapiceit 200 personen Uw adres voor: Recepties - Parties Familie- en Bedrijfsfeesten Openhaard - Barbeque Ruime parkeer gelegenheid v. Weerden- Poelmanweg 4 Soest Tel. 02155-13156- 11121

Soester Courant | 1984 | | pagina 17