'Grote schoonmaak' in waterleidingnet Soest Pub 50 jaar geleden in Soest l. I Eet-wijzer mam 59.75 vraagt; uw aandacht voor: Bouwzaken Beschikking Hinderwet Openbare commissievergadering Verleende bouwvergunningen Gezonde voeding zonder vlees (1) Aantal klachten over verontreinigd water toegenomen Wmm5 NIEUW VAN KIKI DIN! j| Allen die mij 5 vergeten zullen q geen S warme bollen g eten. 8 BAKKER 8 BRAM S wsrwvrausnsjra 16 Februari 1934 WOENSDAG 15 FEBRUAR11984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE "~S De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toe passing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. G. L. Hilhorst, Beukenlaan 11 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woonhuis op een perceel gelegen aan de Beukenlaan (kad. bekend gem. Soest, sectie K. nr. 844) 2. M. Los, Van Lenneplaan 47 te Soest, ten behoeve van het aanbouwen van een theorielokaal op het perceel Van Lenneplaan 47. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 16-2-'84, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeenesecretarie, afdeling 1, ter inzage. Bij besluit van 7 februari 1984 heeft het college van b. en w. een beslissing genomen op het verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidings vergunning van J. H. van Velzen, Molenstraat 132 te Soest voor een autoplaatwerkerij op het perceel Molenstraat 132 te Soest. De strekking van de beschikking luidt'negatieve beslissing op aanvraag' Het besluit ligt gedurende een maand vanaf 15 februari a.s. ter inzage op de gemeentesecretarie van 09.00 - 12.00 uur en in de centrale bibliotheek aan de Albert Cuyplaan tijdens de openingsuren. Tegen bedoelde beschikking kunnen de volgende personen in beroep gaan: a. de aanvraagster b. de betrokken adviseurs c. degenen die overeenkomstig artikel 20, 21, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren heb ben ingebracht d. enig andere belanghebbende die aantoont dat hij rederlijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig artikel 20, 2%, 22 tweede lid, of 28 eerste lid onder c bezwaren in te brengen. Een beroepschrift kan worden ingediend binnen een maand na terinzage- legging van de beschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de geschillen van bestuur, Binnenhof 1, 's-Gravenhage. Indien tegen de schikking beroep wordt ingesteld kan overeenkomstig ar tikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek worden gedaan tot schorsing van de beschikking dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. dinsdag 21 februari - 20.00 uur, gebouw gemeentewerken: commissie wei dinsdag 21 februari - 20.00 uur, gebouw gemeentewerken: commissie wel zijnsplanning De agenda vermeldt o.m. nadere uitwerking notitie inzake te voeren welzijnsbeleid. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum liggen de stukkeitÖi de agenda van de commissie>1U 0>l Spreekrecht publiek 1. Vanaf één kwartier vóór en tot aanvang der commissievergadering kunnen sprekers uit het publiek zich bij de voorzitter der commissie opgeven voor het stellen van vragen of het geven van een toelichting bij een bepaald agendapunt. 2. Voor de behandeling van de agenda geeft de voorzitter de sprekers uit het publiek de gelegenheid hun opmerkingen kort en bondig aan de commissie kenbaar te maken. De spreektijd is beperkt tot 5 minuten per persoon en duurt in totaal niet langer dan 30 minuten. 3. De commissie kan de door de sprekers uit het publiek gemaakte op- k ■merkingen bij haar beschouwingen betrekken. 4. De voorzitter kan, indien daaraan bij de meerderheid van de commissie behoefte blijkt te bestaan, de sprekers" uit het publiek vragen hun;pp- merkingen bij de behandeling van het agendapunt te verduidelijken of aan te vullen. (Niet gebonden besluiten) Verlening d.d. 31-l-'84; bouwen van een garage op het perceel Eikenlaan 17. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. voedingsrubliek met tips en informatie door Celestine Schotanus, diëtist Er zijn verschillende redenen waarom sommige mensen minder of geen vlees willen eten. De een besluit ertoe op grond van overwegingen van ekono- mische aard, de ander gaat uit van e- thische motieven en sommigen hebben zowel ekonomische als ethische bezwa ren tegen vleesgebruik. Om zo goed koop mogelijk dierlijke produkten te verkrijgen, mest men op zeer grote schaal varkens, kalveren en kippen. Voor de dieren betekent dit een weinig natuurlijke leefwijze met gebrek aan beweging, buitenlucht en -licht. De tegenstanders van deze "bio- industrie" laten vlees vaak niet hele maal uit de voeding weg. Ze pleiten vooral voor minder vlees eten en voor het op meer "natuurlijke" wijze fok ken van dieren. Geen vlees, wat dan? Een volkomen plantaardige voeding is niet voor iedereen aan te raden, omdat het vrij moeilijk is om met uitsluitend plantaardige produkten een volwaar dige voeding samen te stellen. Een voe ding zonder vlees, vis of kip, waarbij wél melk, melkprodukten en ei worden gebruik kan aan alle door de moderne voedingswetenschap gestelde eisen voldoen. Daarbij is het verstandig om rekening te houden met het vol gende: Vlees, vis en kip bevatten voedingstoffen die ieder mens no dig heeft. Wanneer deze van het menu worden geschrapt, moeten die voedingsstoffen door andere voedings middelen worden geleverd. Het gaat hier om: hoogwaardig eiwit, ijzer en vitamines van het B-Complex. Dierlijk eiwit heeft een hoge biologische waar de. Wij mensen hebben er slechts wei nig van nodig om er lichaamseiwit uit op de bouwen. Het eiwit van vlees, vis en kip kan worden vervangen door dierlijk eiwit van eieren, melk en kaas. Het plantaardige eiwit uit peulvruch ten, zoals bonen en erwten en uit graanprodukten, zoals brood, haver mout e.d., heeft een lagere biologische waarde. De eiwitten van peulvruchten en graanprodukten kunnen elkaar echter goed aanvullen. Door in -één maaltijd beide plantaardige produkten te kombineren krijgen de eiwitten sa men een hoge waarde. Andere eiwit bronnen zijn noten en pinda's. Vlees is ook een van de belangrijkste bronnen van ijzer en vitamine Bl en B2. In melk en kaas komt vrijwel geen ijzer voor. Wie geen vlees wit eten moet daarom - wil hij voldoende ijzer opnemen - uitsluitend bruin- of volko renbrood als broodsoort kiezen, veel groente eten en regelmatig peulvruch ten gebruiken. Dit zijn goede ijzerbron nen. Ook ei en appelstroop bevatten een aanmerkelijke hoeveelheid ijzer, maar het is beter ze niet te veel te ge bruiken. Van eieren niet meer dan 2-3 per week, omdat ze naast verschil lende goede stoffen ook veel choleste rol bevatten - één van de ongunstigste faktoren voor het ontstaan van hart- en vaatziekten - en appelstroop niet, omdat die veel suiker bevat en daar door gevaar oplevert voor het gebit. Vi tamine Bl komt, behalve in vlees, vooral voor in brood, melk en aardap pelen, vitamine B2 vooral in melk, brood en eieren. Gistpasta is rijk aan de meeste B-vitamines. Tenslotte is vlees een bron van vitamine B12. Dit vitamine komt in alle dierlijke voe dingsmiddelen voor. echter niet in plantaardige, met uitzondering van enkele zeewieren. In de volgende aflevering van Eetwij- zer wil ik een aantal gerechten noemen die vlees kunnen vervangen, enkele menutips geven en een voorbeeld van een weekmenu. Vragen over deze ru briek kunt u richten aan De Soester Courant onder vermelding van Eetwij- zer. Foto: Goos van der Wilt Evenals enige jaren geleden is het Wa terleidingbedrijf Midden-Nederland (WMN) vorige week in Soest gestart met een grootscheepse schoonmaak actie van het waterleidingnet. De actie, die zich waarschijnlijk over enkele we ken zal gaan uitstrekken, is erop ge richt de leidingen in Soest zoveel mo gelijk vrij te maken van ijzer- en man- gaan-afzettingen, die het drinkwater soms een bruine of zwarte verkleuring meegeven. De actie wordt uitgevoerd met be hulp van grote schuimrubber "prop pen", die door het water met grote kracht door de leidingen worden ge stuwd. Deze proppen schrapen de lei dingen van binnen schoon. Vorige week woensdag is het WMN met de actie begonnen. Hét eerste traject dat op deze wijze werd schoon geveegd was de leiding die vanaf de Prins Hendriklaan naar de Van Goyenlaan loopt. De proppen die door personeel van het WMN op de Prins Hendriklaan in de leiding werden in gebracht kwamen er enige tijd later in de Van Goyenlaan weer uit, daarbij de losse deeltje ijzer- en mangaan, die in de leiding waren afgezet, met zich meevoerend., - "Het is de "béd'óèling dat het gehele lei dingnet Th 'Sodst in de komende tijd een dergelijke scHoorimaakbëürt on dergaat. Bovendien zal op een aantal plaatsen ook worden gespuid: daarbij worden gedurende een bepaalde perio de de brandkranen wijd open gezet, waardoor de leidingen worden "door gespoeld". De afnemers van het water onder vinden van de actie wel enig ongemak. Bij de "grote schoonmaak" wordt de watertoevoer enige tijd afgesloten; bij het spuien merkt men dat het water onder een geringere druk uit de kraan komt. Doordat het "oude" water zich in de kleinere leidingen ophoopt kan men de eerste tijd nog geconfronteerd worden met water dat duidelijk iets "viezer" is dan tevoren, maar dat is een verschijnsel dat na verloop van tijd zal verdwijnen. Verklaring De geconstateerde verontreiniging van het water vormt op geen enkele wijze een bedreiging voor de gezondheid, (aldus het Waterleidingbedrijf. De af deling voorlichting gaf vorige week in dit verband de volgende verklaring uit: "In ieder distributienet vormen zich op den duur afzettingen van ijzer- en/of mangaan-verbindingen, die bruin res pectievelijk zwart gekleurd zijn. Deze verontreinigingen zijn het gevolg van corrosie van het ten dele uit gietijzer bestaande net, doch zijn meestal toe te schrijven aan een iets verhoogd gehal te aan ijzer of mangaan in het afge leverde water. Afhankelijk van de om standigheden doen zich dergelijke ver ontreinigingen voor als sliertjes of kleine vlokjes. Deze verschijnselen zijn gelukkig onschuldig van aard, maar uit esthetisch oogpunt minder gewenst. Reden waarom het WMN er alles aan is gelegen om het net in goede conditie te houden." Foto: Goos van der Wilt de aanschaf en de installatie van het filter bij het WMN te zullen terug vorderen. Vorige week woensdagmorgen kwa men twee vertegenwoordigers van het WMN zich persoonlijk op de hoogte stellen van de klachten van de heer Luykx: de heer J. D. Klumpenaar, hoofd van het district Hilversum (waar onder ook Soest ressorteert) en de heer G. Worrell, van de afdeling voor lichting. Tegenover hen zette de heer Luykx opnieuw zijn klachten uiteen, en zij konden zich van zijn bevin dingen overtuigen. Opnieuw was de af zetting van verontreiniging op het fil ter duidelijk zichtbaar, spectaculair genoeg in elk geval om de heer Worrell tot de uitspraak te brengen: "Als ik maar de helft van deze viezigheid thuis zou hebben zou ik ook elke dag aan de telefoon hangen Over de doorwerking van telefonische klachten bleken verschillende opvat tingen te heersen. De heer Luykx wees er nog eens op dat het hem tot dusver, na talrijke pogingen, nooit was gelukt om verder te komen dan de telefoniste. De heer Worrell bestreed dit en bena drukte dat alle medewerkers de in structie hebben klachten door te geven, onder nauwkeurige vermelding van naam, adres, tijdstip en de aard van de klacht. in Laren goeddeels stop te zetten. Op deze manier hoopt men de "her komst" van de verontreiniging te kun nen achterhalen. De beide andere pompstations voor het leidingwater in Soest bevinden zich in Soestduinen en Baarn. Dat laatste station levert overigens maar een geringe hoeveel heid water aan Soest. In de periode van 1 januari 1984 tot deze week heeft het WMN uit de ge meente Soest ruim 60 telefonische klachten ontvangen over verontreini ging van het water voor een belang rijk deel inderdaad afkomstig van straten rondom de Eng. Al deze geval len zijn nauwkeurig geregistreerd, aldus de heer Worrell. Verder worden op dit moment voortdurend watermon sters genomen, op diverse plaatsen in Soest (niet alleen bij klagers), om de kwaliteit van het water nauwlettend te controleren. Een telefoontje met de familie Luykx, begin deze week, leerde overigens dat het water aan de Wilhelminalaan slechts één dag "schoon" was geweest: op donderdag, direct nadat op woens dagavond ook op de Wilhelminalaan was gespuid. Na donderdag was de verontreiniging - die de heer Luykx uiteraard gemakkelijk kan vaststellen omdat hij als één van de weinigen over het filter beschikt - weer op het oude niveau teruggekomen... Op de Prins Hendriklaan werden de twee schuimrubber proppen in de lei ding gebracht. Klachten Hoewel van de zijde van het WMN een rechtstreeks verband tussen de schoonmaakactie en de in de afgelopen maanden nogal toegenomen klachten over de kwaliteit van het water wordt ontkend ("Een dergelijke actie wordt ruim vantevoren opgezet") is het toch op z'n minst opmerkelijk dat de zaak nu, evenals ca. drie jaar geleden, zo grondig wordt aangepakt. Vorige week nog vond een ontmoeting plaats tussen twee vertegenwoordigers van het WMN en een inwoner van Soest, die min of meer via de Soester Courant zijn klach ten bij het WMN op tafel had gelegd, nadat het hem in de afgelopen maanden nimmer was gelukt verder te komen dan de telefoniste", die hem dan overigens verzekerde dat de ver ontreiniging geen kwaad kon. De heer H. Luykx, wonende aan de Wilhelmina laan, heeft volgens zijn zeggen in de af gelopen jaren al talloze malen moeite gedaan om voor zijn klachten gehoor te vinden, echter zonder noemenswaar dig resultaat. De heer Luykx: "Sinds een jaar of twee hebben we hiér - ik weet het ook van een aantal ménsen uit de omge ving - wisselend last van vieze rommel in het water. Op het eerste gezicht is die groen van kleur, wat mij doet den ken aan een organische, alg-achtige verontreiniging. In elk geval raakten de leidingen om de haverklap dicht geslibd. Ik moest soms twee, drie keer in de week de toevoer van de was machine, de vaatwasser en de kranen schoonmaken. Anders kwam er hele maal geen water meer door, met alle risico's van dien voor de apparatuur. Onlangs liet de heer Luykx de veront reiniging beu, geheel op eigen initia tief een waterfilter plaatsen op de hoofdwaterleiding. Hij deed vervol gens een verbijsterende ontdekking: "Normaal zou je mogen verwachten dat zo'n filter pas na een paar maan den verwisseld moet worden, maar de ze was na ongeveer drie dagen al he lemaal zwart geworden!" Ter onder steuning van zijn betoog verwisselde de heer Luykx het oude filter, dat er opvallend vies uitzag, voor een schoon exemplaar. Na ongeveer een kwartier tekenden zich ook daarop inderdaad al weer allerlei vieze donkere vlekken Erbarmelijk "De kwaliteit van het water is hier echt erbarmelijk", aldus de heer Luykx. "Het werd me nu echt te bont, vandaar dat ik het filter heb laten monteren. Ik kan me niet voorstellen dat dit water goed is - het is uitgespro ken vies en het ziet er, als je 't mij vraagt, verdacht uit. We komen soms groen onder de douche vandaan Het eerste exemplaar van de vervuilde filter wordt momenteel bij Centrilab in Soest onderzocht. Verder neemt de heer Luykx zich voor de kosten van Foto: Goos van der Wilt 'Dode' stukken De heer Klumpenaar constateerde, oog in oog met het vervuilde filter, dat hier toch echt sprake moest zijn van geen andere dan de "gebruikelijke" verontreiniging door ijzer- en man- gaandeeltjes. Als mogelijke oorzaak opperde hij, onder voorbehoud, dat het voorkomen daarvan wellicht mede veroorzaakt wordt doordat in sommige delen van het net te weinig zuurstof aanwezig is, omdat er "dode" stukken in het net voorkomen (bijvoorbeeld als twee stromen water tegen elkaar "botsen"Hij nam het vuile filter mee voor nader onderzoek door het WMN Overigens werd in het gesprek ook dui delijk dat er voor het probleem geen "pasklare oplossing" bestaat. Wel kon digde de heer Klumpenaar aan dat nog diezelfde avond de grote schoonmaak actie in het net in Soest zou beginnen. Niet blijvend Het Waterleidingbedrijf erkent overi gens dat het schoonmaken en het spuien alleen tijdelijke maatregelen zijn, die de verontreiniging niet blij vend ongedaan kunnen maken. De des kundigen van het WMN beschikken nog niet over een absoluut afdoende verklaring voor de verontreiniging. Mogelijk spelen omstandigheden als de hoogte van het "probleemgebied" (de omgeving van de Soester Eng) een rol, maar helemaal zeker is dat niet. Niet uitgesloten wordt dat het relatief hoge aantal ijzer- en man- gaandeeltjes al in het water aanwezig is als het uit de grond wordt opgepompt. Het WMN heeft - min of meer op grond van die veronderstelling - vorige week besloten de toelevering van water aan het Soester net door het pompstation Het verschil nd enkele dagen: links het vervuilde, rechts het schone filter. Exclusieve lage uni en ruitbloeses v.a. vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest S Overhees K Inbraak in 'Houten Schuur' Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde een inbraak gepleegd in de "Houten Schuur", het gebouwtje van de buurtverenging het Soester Veen aan de Weegbreestraat. Zij kwamen binnen door het forceren van een klap- raam. De buit bestond uit 20 flessen bier, twee flessen wijn en een hoeveel heid snoepgoed en snacks. Inbraak Eikenlaan Bij een inbraak in een woning aan de Eikenlaan heeft de onbekende dader 10 pakjes sigaretten buitgemaakt. Hij kwam het :huis binnenf ilö'órMiet fort) ceren van de achterdeur en doorzocht de yuoopkapyjr en de^sla^^amers op, de eerste verdieping. Nieuw-Guinea roept! Teneinde de belangstelling gaande te houden voor de kolonisatie van N.-G., welke aangelegenheid al meer en meer haar beslag krijgt, werd door de afd. Soest der Kolonisatie-vereeniging Woensdagavond in de zaal van ,,De Gouden Ploeg" een filmavond gegeven van ,,de Bruid der Stille Zuidzee". Wij maken hier kennis met een smokkelaarschip, waar op als kapitein Danny, die liefde heeft opgevat voor den verstekeling Steehle, welke in opdracht van de regeering het schip in beslag moet nemen, maar daarentegen in beslag wordt genomen door Lola. Ook brachten wij door middel van de film nog een bezoek aan San Fran- cisco. Alles samenvoegend een aardige avond, welke a.s. Dinsdag avond wederom wordt herhaald. Er was aardige belangstelling. Chr. Reciteerclub „Anno Artem" Voor Soest en Soestdijk is opgericht de Chr. Reciteerclub ,,Anna Artem" (De Kunst is mij lief). De leiding berust bij Mej. Rie Wijnbeek, Talma- laan 28, Soestdijk. Het doel van deze club is: meisjes in de gelegenheid te stellen zich te oefenen in 't voordragen van proza en poëzie en zich op literair gebied verder te ontwikkelen. Behalve een studieclub is 't ook een gezellige club, dus we willen alle Soester meisjes, die vóelen voor christelijke letterkunde, aanraden, zich op te geven als lid. Zij kunnen daartoe geïntroduceerd worden op een ledenvergadering door een der leden, of zich vervoegen bij de Leidster. De vergaderingen wor den gehouden des Woensdagavonds van 8 tot 10 uur, voorloopig aan bovenstaand adres. Gratis electriciteit Zaterdagavond is door een technisch ambtenaar van de P.U.E.M. met behulp van de politie een inval gedaan bij een zekeren F., wonende te dezer plaatse. Vermoed werd, dat F. electriciteit gebruikte, hoewel in dat perceel geen meter was geplaatst. Bij het onderzoek bleken de ver moedens waarheid te zijn. Het perceel had eenigen tijd leeg gestaan. De meter was toen weggenomen. Toen F. in 't perceel was getrokken, had hij eigenmachtig een verbinding met het buizennet tot stand gebracht en zoo brandden daar de lichten, terwijl de meter ontbrak, waarop de gebruikte electriciteit geregistreerd werd. Tegen F. is proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van electriciteit. Dames-naaikring, Soestdijk Zondag- en Maandagavond gaf genoemd clubje een avond in het Pa rochiehuis ,,St. Ludgardis", welke zaal tot in alle hoeken was gevuld. De leidster, Mej. Orth, riep allen hét welkom toe en sprak haar blijschap uit over de groote opkomst, wat voor de vereeniging een moreele steun is. Vervolgens memoreert spreekster de vorig jaar gehouden Missie tentoonstelling, die groote belangstelling genoot. Het geld, dat deze twee avonden bijeen brachten, is bestemd om het werk voortgang te doen hebben. Hierna werd door de dames-leden naar voren gebracht ,,Mina-Lena", een blijspel in 3 bedrijven, en ,,De groote erfenis", schets in 2 bedrijven. Beide stukjes werden uitstekend geacteerd. De dames gaven elkander in haar, rollen niet veel toe. Het eerste tooneeltje laat zien ,,de dienst- bodennood" voor de beter gesitueerden, hetgeen echter niet verheelde, dat de beide meisjes ,,van buiten" niet in aanmerking kwamen; zij wa ren te vlug van tong. Mina-Lena, die deze dubbele rol vertolkte, was van alle markten thuis, ofschoon haar verschijning eerst een échee leek. Maar door haar aanhankelijkheid liep alles op rolletjes en werd zij In plaats van gedienstige de verloofde van den zoon des huizes, 't Bleek ook hier, dat ondervinding de beste leermeesteres is. Een extra pluimpje komt toe aan Mina-Lina, verder aan Cato en de zware roetmop. De Amerikaansche was evenzeer op haar plaats. Er is hartelijk gelachen. Ook het tweede stukje viel zeer in den smaak. Het geheele menue was keurig verzorgd Leidster en clubleden een bijzonder compliment. „Voor het kind" Naar wij vernemen is de verkoop van Weldadigheidszegels en Prent- briefKaarten „Voor het Kind", in Soest een succes geweest, hetwelk zon der twijfel hieraan te danken is, dat hier voor de eerste maal een z.g.n. Plaatselijk Comité is gevormd. In de maand 11 December 1933 - 10 Januari 1934, waarin de verkoop was toegestaan, zijn aan het postkan toor te Soest verkocht 12.276 postzegels voor een gezamenlijk bedrag van 954.62. Bovendien heeft het verkoopen van Prentbriefkaarten, sluitzegels etc. ruim 115,- opgebracht. Het Comité mag dus met vol doening op zijn actie terugzien. De eerste prop schiet te voorschijn uit de afvoer op de Van Goyenlaan.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5